Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

COLORADO AVALANCHE

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Klopem na hlavu aj vsetko drevene okolo seba aby som to nejinxol – zda sa ze sme sa celkom slusne rozbehli :petrik:
Aktualne 7W streak a tie vitazstva su povacsinou velmi presvedcive... v dvojzapase proti wild to bola cista dominancia po celych 60min v oboch zapasoch (no dobre, v tom druhom sme poslednu tretinu za stavu 5:0 uz trochu vypustili)

Aktualne hra cely tim vo vybornej forme, presadzuju sa vsetky utoky. Tretej lajne velmi prospelo zranenie comphera, isiel tam namiesto neho jost a zda sa ze si s nichuskinom a donskoiom vyborne sadli. Compher sa tak po zraneni zaradil iba do stvrtej formacie k bellemarovi a calvertovi a aj tam by si mozno viac zasluzil byt O´Connor...
Compher je skratka teraz taky odd man out, v zostave je zrejme iba kvoli svojej zmluve (este na dalsie 2 roky na 3,5mil) a najidealnejsie by asi bolo keby sa nam nejako podarilo zbavit sa ho – ci uz pri TD alebo cez expansion draft. Ten jeho cap hit by sa dal urcite vyuzit aj rozumnejsie (extension pre saada napr.)

Utesene sa nam rozchytal grubauer – myslim ze za poslednych 29 tretin dostal spolu 9 golov alebo tak nejako... zatial asi jeden z najvacsich kandidatov na vezinu (co asi bude komplikacia vzhladom na to ze po sezone je UFA a bude si moct vypytat vacsi plat – ale tento most sa bude prekracovat az ked k nemu dojdeme). V kazdom pripade dnes sa zrejme premiery v drese Avs docka najnovsia akvizicia Jonas Johansson – aspon uvidime ci jeho nie prave oslnive cisla boli sposobene buffalom alebo nedostatkom talentu...

No a potom uz dvojzapas s vegas o prve miesto v divizii :box:
petrik píše:
úte 23. bře 2021 10:43
Jonas Johansson – aspon uvidime ci jeho nie prave oslnive cisla boli sposobene buffalom alebo nedostatkom talentu...
tak uz asi vieme :lol2:
petrik píše:
stř 24. bře 2021 08:54
tak uz asi vieme
noooo, z prvych 3 striel inkasovat 2 goly nie je bohvieaky start, Posledny gol sa asi tiez mohol viac sustredit na pokrytie priestoru branu ako na tesenie sa, ze zlikvidoval najazd... :cry:
No nevím jak vás, ale mě teda vůbec Johansson nepřesvědčil. Sice první zápas, ale slabota.
Minimálně dva goly jeho, možná tři. Nejistý výkon a soustředění. Nevím jestli se toto Sakicovi povedlo. Být v bráně Grubi, tak jsme dnes i přes horší výkon vyhráli. Musíme doufat, že se nám Grubauer nazraní. Mimochodem, to co chytil v přesilovce v nastavení Hill :klobuk: . A na nájezdy to už je loterie.
raz to prist muselo, 15-zapasova seria bez regulation loss sa skoncila debaklom 8-3 s wild... vysledok vyzera hrozostrasne, ale herne to az take zle urcite nebolo... vybuchla nam PK (4g z 5 presiloviek wild) a Grubauer, ktory uz mal pri tom workloade co chyta tiez narok na horsi den (7g z 18 striel, LOL).
bol to posledny zapas s wild v regular season, bilancia je 5-2-1 v prospech Avs.

mame 4 dni do TD, tak skusim nieco k tejto teme:
Avs mozu vyuzit dlhodobe zranenia Francouza a Johnsona na vytvorenie solidneho priestoru pod stropom cez LTIR na pripadne posily. o koho by sme mohli mat zaujem:

1) brankarska dvojka - top priorita (ak sa neda pocitat s Francouzom, potrebujeme brankara co by dokazal ako-tak nahradit Grubauera ak by sa zranil. JJ to urcite nie je, ten by optimalne mal byt no.3)
2) skuseny defenzivny RHD - nahrada zraneneho Johnsona na D-zone starts a PK.
3) bottom 6 C - C depth nemame uplne idealny, pripadne zranenie niektoeho z centrov by sposobilo problem. toto by bolo vhodne "poistit"
4) middle 6 W - toto by bol skor luxury piece a nejaky insurance pre pripad zranenia top6 wingera. nie je to "must have". najidealnejsou moznostou by asi bolo ziskat univerzalneho utocnika shopneho zahrat centra aj kridlo (skombinovat body 3 a 4 do jednej posily)

samozrejme na vymenu budeme primarne ponukat futures, ale pickov uz zas az tak vela nemame (v najblizsom drafte nam uz chyba 2nd, 4th aj 6th; 2nd nemame ani v 2022). okrem futures by sa sakic mal pokusit zahrnut do niektorej z vymen aj JT Comphera - u Avs sa mu nedari, prepadol sa az do 4th line a tam je jeho 3,5mil plat luxusom ktory si uz od buducej sezony nebudeme moct dovolit...

neprekvapilo by ma keby sa sakic pokusil zabit viac much jednou ranou a ak sa teda odhodla k vymene 1st round picku (co inak doteraz nikdy neurobil) tak zan ziskat viac ako len 1 hraca...
timov ktore by nam vedeli ponuknut viacero hracov ktorych potrebujeme je dost:

buffalo: hall (here we go again!), montour/miller, ullmark
detroit: bernier + nejaky depth D/F
columbus: elvis/korpisalo, savard, foligno
anaheim: miller, manson/hakanpaa, rakell

cize nejaka kombinacia 1st + compher + prospect za minimalne 2 posily z toho isteho timu

okrem toho by medzi potencialne "ciele" (za nizsi pick alebo B prospekta) mohli patrit:
G: reimer, andersen (ak ho leafs budu shoppovat kvoli cap space), halak (long shot a skor wishful thinking z mojej strany), georgiev, driedger (ak ho florida bude shoppovat - skor asi nie), raanta/kuemper (ale yotes bojuju o PO tak asi nie), rittich, wedgewood
D: vatanen, braun, oleksiak...
F: tierney, bennett, iafallo, laughton...

bold prediction - blockbuster s nasim oblubenym trade-partnerom columbusom:

elvis + savard + foligno za compher + timmins + 1st 21 + 3rd 22 + bowers
petrik píše:
čtv 08. dub 2021 11:21
anaheim
Come on, cokoliv z nich je k mání. Hakanpaa nejlevnější, při solidních výkonech Stolarze i Miller (nechytá ale letos dobře a kdo ví, jestli chce mimo Kalifornii).

Manson a Rakell jsou dražší a Bob za ně prý chce moc, protože mají ještě rok a patří k těm oporám.
petrik píše:
čtv 08. dub 2021 11:21
mame 4 dni do TD, tak skusim nieco k tejto teme:
Avs mozu vyuzit dlhodobe zranenia Francouza a Johnsona na vytvorenie solidneho priestoru pod stropom cez LTIR na pripadne posily. o koho by sme mohli mat zaujem:

1) brankarska dvojka - top priorita (ak sa neda pocitat s Francouzom, potrebujeme brankara co by dokazal ako-tak nahradit Grubauera ak by sa zranil. JJ to urcite nie je, ten by optimalne mal byt no.3)
2) skuseny defenzivny RHD - nahrada zraneneho Johnsona na D-zone starts a PK.
3) bottom 6 C - C depth nemame uplne idealny, pripadne zranenie niektoeho z centrov by sposobilo problem. toto by bolo vhodne "poistit"
4) middle 6 W - toto by bol skor luxury piece a nejaky insurance pre pripad zranenia top6 wingera. nie je to "must have". najidealnejsou moznostou by asi bolo ziskat univerzalneho utocnika shopneho zahrat centra aj kridlo (skombinovat body 3 a 4 do jednej posily)

samozrejme na vymenu budeme primarne ponukat futures, ale pickov uz zas az tak vela nemame (v najblizsom drafte nam uz chyba 2nd, 4th aj 6th; 2nd nemame ani v 2022). okrem futures by sa sakic mal pokusit zahrnut do niektorej z vymen aj JT Comphera - u Avs sa mu nedari, prepadol sa az do 4th line a tam je jeho 3,5mil plat luxusom ktory si uz od buducej sezony nebudeme moct dovolit...

neprekvapilo by ma keby sa sakic pokusil zabit viac much jednou ranou a ak sa teda odhodla k vymene 1st round picku (co inak doteraz nikdy neurobil) tak zan ziskat viac ako len 1 hraca...
timov ktore by nam vedeli ponuknut viacero hracov ktorych potrebujeme je dost:

buffalo: hall (here we go again!), montour/miller, ullmark
detroit: bernier + nejaky depth D/F
columbus: elvis/korpisalo, savard, foligno
anaheim: miller, manson/hakanpaa, rakell

cize nejaka kombinacia 1st + compher + prospect za minimalne 2 posily z toho isteho timu

okrem toho by medzi potencialne "ciele" (za nizsi pick alebo B prospekta) mohli patrit:
G: reimer, andersen (ak ho leafs budu shoppovat kvoli cap space), halak (long shot a skor wishful thinking z mojej strany), georgiev, driedger (ak ho florida bude shoppovat - skor asi nie), raanta/kuemper (ale yotes bojuju o PO tak asi nie), rittich, wedgewood
D: vatanen, braun, oleksiak...
F: tierney, bennett, iafallo, laughton...

bold prediction - blockbuster s nasim oblubenym trade-partnerom columbusom:

elvis + savard + foligno za compher + timmins + 1st 21 + 3rd 22 + bowers
Tak to skusme zrekapitulovat:
Sakic mal na svoje pomery busy TD, priviedol posily (kvazi) z bodov 1, 2 aj 3 z mojho zoznamu z postu vyssie. Luxury piece z bodu c.4 sa uz nekonal.
Co sa tyka konkretnych mien, netrafil som ani jedno :lol2:
Do branky prisiel Dubnyk, do pola sa vratili stare zname tvare Nemeth a Soderberg. Sakic ani v tomto roku ked mame zrejme najvacsiu sancu na celkovy triumf (v dalsich rokoch kvoli novym zmluvam Makara, Grubauera a Landeskoga takmer urcite prideme o nejaky depth) nevysiel zo svojej “comfort zone“ - t.j. pri TD je to v jeho podani vzdy iba bargain shopping depth hracov a ziadneho tzv. “all-in“ trejdu v jeho podani sme sa nedockali. Za 3 novych hracov obetoval 4th + 5th round pick, pateryna a dvoch neperspektivnych prospectov. (cize prakticky nic). Ceny najprominentnejsich rentalov (s vynimkou halla) ale boli dost vysoke a z tohto pohladu som rad ze za hracov ako foligno alebo savard sakic nezaplatil 1st +. Na druhej strane taky rakell by mi za to asi stal... :neviem:

Za zmienku stoji fakt ze okrem vegas ktore priviedlo janmarka (tiez za IMO prehnanu cenu 2nd+3rd) sa nikto dalsi z west divizie ani len nepokusil o nejake posilnenie... akoby sa aj wild a blues zmierili s tym ze tento rok ta sanca na uspech v PO pri takomto diviznom formate prvych 2 kol nejak extra velka nie je :giggle:
Dnesna prehra s Vegas asi definitivne rozhodla o vitazovi divizie. Pre Avs zostal suboj s wild o druhe miesto a vyhodu domaceho ladu vo vzajomnej PO serii v 1.kole, ktorej sa uz zrejme nevyhneme.
Osobne som celkom spokojny – myslim ze wild su prijatelnejsi super do prveho kola ako Blues, ktori v poslednych tyzdnoch maju stupajucu formu. Dobre je aj to ze tieto Covid patalie ktore nam v poslednych tyzdnoch komplikuju zivot prisli este teraz... ak by sa to stalo tesne pred PO alebo nedajboze priamo v PO bolo by to podstatne horsie. Takto by sa hraci ako Rantanen, Grubauer, Donskoi atd ktori momentalne pauzuju mali byt schopni do zaciatku PO rozohrat do optimalnej formy aby ten vypadok nemal na ich vykony negativny vplyv. Mozno dokonca pomoze ze budu oddychnutejsi (hlavne Grubauer, ktoreho sme dve tretiny sezony v branke pretazovali)
Myslim ze ak sa nezrania klucovi hraci tak seriu s wild by sme zvladnut mali... ale uvidime
petrik píše:
čtv 29. dub 2021 09:25
Dnesna prehra s Vegas asi definitivne rozhodla o vitazovi divizie. Pre Avs zostal suboj s wild o druhe miesto a vyhodu domaceho ladu vo vzajomnej PO serii v 1.kole, ktorej sa uz zrejme nevyhneme.
tak nie, po dnesnej vydretej vyhre sme spat v hre o divizny titul a dokonca aj president´s trophy... staci nam "len" dva krat porazit Kings
nevyzera to ako neriesitelna uloha, ale je tam viacero "ale":
proti kings to bude B2B, minimalne 1 z nich bude chytat JJ, pred PO urcite nebudeme riskovat nasadzovat do oboch zapasov Grubiho (ktory nam dnes ten W vychytal prakticky sam)
otazny je aj zdravotny stav mackinnona. predchadzajuce 2 zapasy nehral (lower body injury), dnes nastupil ale viditelne to nebolo ono. jeho co najlepsi zdravotny stav v PO je dolezitejsi ako vitazstvo v divizii ci president´s trophy, tipoval by som ze proti kings nenastupi a bude sa liecit
stale zraneni su aj dalsi doleziti hraci - girard, saad, byram atd, zatial sa nevie ci sa niektori budu chopni vratit aspon na PO (najblizsie k navratu by mal byt girard, co je super)

v poslednych zapasoch sa vacsej sance sympaticky chopili mladi - menovite timmins a newhook, ktorych vykony su prislubom aj do buducich sezon... mohli by nam z nich vyrast dalsi doleziti hraci :yes:
Newhook pocitam, ze nezasiahne do viac ako 10 zapasov, aby sa mu "klzol" kontrakt az od dalsej sezony.
U Byrama je to uz prekrocene, ten by sa veru do PO vratit mohol :(
Tesim sa z Timminsa, ocividne si zacal viac verit ... :)
myslim ze Newhookovi sa uz tato sezona pocita bez ohladu na to kolko zapasov odohra... to pravidlo 9 zapasov (v tejto sezone to tusim bolo iba 6) neplati rovnako pre vsetkych novacikov, su tam este nejake dalsie podmienky... nie som si uplne isty ake, zrejme vek a mozno aj nieco ine (nechce sa mi guuglit)
petrik píše:
úte 11. kvě 2021 10:26
to pravidlo 9 zapasov (v tejto sezone to tusim bolo iba 6) neplati rovnako pre vsetkych novacikov, su tam este nejake dalsie podmienky
To klzave pravidlo sa vztahuje na 18 a 19-rocnych hracov, k 15.septembru.
Ci sa to v tejto Covidovej sezone pocita inak, to tiez neviem (nenasiel som to).

Celkom som inak nepochopil, preco mohli hrat Vegas kvoli platovemu stropu len s 15-timi korculiarmi.
Ked je zraneny Pacioretty a nenachadza sa na supiske, vtedy sa zapocitava do stropu ci nie ?
Minimalne Jurca potom nasadit mohli... :-D
Tak prva trofej je doma. Prezident potesi, neurazi, ale dufam ze nikoho v time neuspokoji... ciel by mal byt vyssie
Prvy krok vedie cez Blues... viem si na uvod predstavit aj jednoduchsiu prekazku, ale samozrejme kto chce vyhrat cup musi porazit hocikoho. Urcite mame na to aby sme cez Blues presli, ale nic lahke necakam. Vela bude zalezat od formy Binningtona, ak sa nezblazni tak by sme to nejako mali urvat.
Na nasej strane bude IMO zalezat najma na zdravi, chcel by som verit ze bad luck sme si v tomto smere uz vybrali a ze by sa nam zranenia mohli v tej najdolezitejsej casti sezony pre zmenu vyhybat...uvidime
Tak najvyssi cas napisat nieco aj do tohto topicu.
Patient Joe zase raz dostal svojej povesti a s podpismi novych zmluv si dava na cas. Landeskog a Grubauer (aj Saad, ale s tym sa viac-menej pocitalo) tak mozu onedlho skoncit na UFA trhu, pri Makarovi zase moze hrozit offer sheet... never change Joe, never change...
Zatial jediny podpis je brankar Jonas Johansson (snad na poziciu G3), podpisal 1yr za minimum $

Co sa tyka tych hracov co cakaju na zmluvy, najviac ma zaujima Makar (Long term? Bridge? Offer sheet?) a osobne netusim preco toto Sakic nedoriesil uz strasne davno. Ak by to bol long term (nedajboze OS) tak to urcite bude najvyssia z tychto zmluv, od toho sa bude odvijat aj kolko $ moze Sakic minut na ostatnych, resp. na pripadne posily cez vymeny alebo z UFA trhu. Toto malo byt vyriesene ako prve co najskor, namiesto toho sa zda ze si to sakic v pohode odlozi na september podobne ako pred 2 rokmi rantanena... nechapem ake to ma prenho vyhody, o nejakom casovom tlaku na hraca sa tu asi bavit nemozeme, neverim ze by sme zacali kemp/sezonu bez makara kvoli tahaniciam o novej zmluve... nehovoriac o tej hrozbe offer sheetu, ktory by sme sice urcite dorovnali, ale moze byt (a urcite by bol) za maximalne nevyhodnych podmienok – cap hit prilis vysoky, dlzka presne taka aby bol co najskor UFA atd... preco je toto sakic ochotny riskovat vazne netusim.

Potom tu mame landeskoga – uprimne nevedel som si predstavit ze by mohol odist ako UFA, ale ako plynu dni a nic sa nedeje, uz mi to az take nerealne asi ani nepripada. Stale verim ze predlzi a ze to bude vramci moznosti rozumna zmluva, ale ten cervicek pochybnosti tam uz zacina vrtat. U landeskoga su aj fanusikovia zmiereni s tym ze o niekolko rokov asi nevyhnutne pride decline, jeho styl hry tu pravdepodobnost zvysuje. Takze cim dlhsia ta zmluva bude tym vacsie riziko ze tie posledne roky sa stane “pritazou“. Za mna idealna dlzka by bola 5, max. 6yrs. Cap hit idealne do 7mil. viem si predstavit ze landy chce pri kratsej zmluve viac $, resp. pri mensom cap hite max term... takze na tomto by to mohlo stat. Medzitym sa reporty od insiderov lisia – jeden pise ze rokovania sa nehybu, dalsi ze sa blizi dohoda na team friendly zmluve... podla vsetkeho vsetci len hadaju, alebo maju info od agenta, lebo od avs taketo informacie neunikaju

O grubauerovi je zatial ticho. Cez vikend sa v denveri zucastnil nejakej charitativnej akcie (softbalovy zapas) ako zastupca Avs. Ci to znamena ze sa s nim dalej pocita, alebo nie... who knows. Osobne si myslim ze ak by chcel viac ako 6mil tak by som ho asi aj nechal ist... Avs maju kvalitny tim a aj s lacnejsim brankarom by mali byt schopni vyhravat. Na druhej strane stratit dalsiu sezonu (predposlednu s mackovou lacnou zmluvou) kvoli podceneniu brankarskeho postu by tiez bol pekny pruser... tazka volba.
O saadovi je este tichsie, tam sa viac menej pocita s tym ze u Avs pokracovat asi nebude – nie kvoli vykonom, s ktorymi panovala spokojnost, ale kvoli platovemu stropu kde budeme asi v buducej sezone dost natesno.

jedna info s ktorou sa viac menej pocitalo – EJ oficialne potvrdil ze pre expansion draft sa vzdava NMC, takze nebude musiet byt chraneny. Mozeme teda chranit trojku makar, girard, toews + 7F. v samotnom expansion drafte by sme potrebovali aby si seattle zobral niekoho s vyssim platom – compher, graves, pripadne donskoi. Uvidime ci si to sakic poisti aj nejakou dohodou alebo to necha cisto na nich...

UFA a trade rumours:
Avs su vo velkom spajani so sethom jonesom... osobne o tom pochybujem, my uz #1 RHD v teame mame, cap spaceu nebude na rozdavanie a na inych postoch potrebujeme posilnit viac ako v obrane... no ale uvidime.
Otazne je ci si to tou dlhou suspendaciou v PO u sakica nepokazil kadri. 2C je prilis dolezity post na to aby tam neustale bola hrozba dlhej suspendacie pri kazdom dalsom questionable/dirty hite. Ak by sa sakic rozhodol to nejako riesit, osobne by som sa potesil danaultovi... to by mohol byt idealny 2C z UFA trhu. ak naopak sakic zase vytiahne jeden zo svojich typickych “no-one-saw-that-coming“ trejdov, moj tajny tip by bol napr. Dvorak z arizony alebo Gibson do branky (ak sa nepodpise grubauer)
Ja som cital vyjadrenie samotneho Grubyho, ze chce ostat v Colorade.
Neviem celkom vyhodnotit, ak je momentalne situacia na trhu s hracmi, ci ked je zmrazeny platovy strop na 4 ci 5 rokov, ci aj hraci uvazuju nad tym, ci hrat v muzstve so sancou na pohar ale s trochou menej penazi.
Tak odchod Graves bol celkou logickou volbou. Lavakov mame Toewsa, Girrada a Byram. Drzat Gravesa za 3 nieco miliona je celkom luxus.
Na pravej strane je Makar (ratam s tym, ze jeho podpis je priorita), Timmins, ktory mal druhu 1/2 sezony vyrazne lepsiu ako prvu a snad sa uz otukal v lige. Treti na pravo je Johnson, tam som sam zvedavy ci sa s nim rata este, alebo je zbozne prianie, nech si ho zoberie Seattle a Joe este dotiahne nejakeho pravaka.
Maltseva nepoznam teda vobec.
Ten trejd beriem ako win.
Vyse 3mil cap space, low 2nd rounder, dufajme ze pouzitelny big body bottom6 F a uvolnene miesto v zostave pre byrama.
What´s not to like?

O gravesa sme mohli prst pri ED zadarmo a ani by som to nebol nebral tragicky, takto je to samozrejme ovela lepsie. Teraz ten cap space dobre vyuzit...

...napr. na landeskoga. Sakic zevraj odmieta ponuknut long term big $$$ zmluvu co je uplne pochopitelne. Udajna sakicova ponuka je 5yrs 7mil co by IMO bolo celkom fajn. Udajna ponuknuta long term 8yr zmluva bola s cap hitom o nieco vyssim ako dostal RNH. Landyho agent rozohral medialne hry o lowballingu a urazenom egu atd, ale verim ze na sakica to platiti nebude. Pre hraca s landyho stylom hry v jeho veku je 7-8yr zmluva s vysokym cap hitom disaster waiting to happen. Nepochybujem ze na UFA trhu by mu to niekto dal, GMs su v tomto nepoucitelni, ale ak sakic neustupi tak bude na landeskogovi ci bude nahanat par milionov navyse ktovie v akom time alebo skusi u Avs dokoncit co zacal so zmluvou ktora nebude pre tim (az takou) pritazou...

Medzicasom sa objavili info ze sa zaujimame o kuempera... :hmm:
petrik píše:
pát 16. črc 2021 08:32
Medzicasom sa objavili info ze sa zaujimame o kuempera
Dostal tip na dobrú nemocnicu? :sarcasm:
The #Avs official protection list:

F: MacKinnon, Rantanen, Burakovsky, Kadri, Nichushkin, Jost, O’Connor

D: Makar, Toews, Girard

G: Grubauer

Exposed players include Compher, Donskoi, Johnson, MacDonald. And Seattle can negotiate with unprotected UFAs (Landeskog, Saad, etc).
Tak Landy nakoniec s akceptovatelnym cap hitom, ale dlhsou zmluvou ako by bolo mile (a asi aj rozumne). I tis what it is, uz s tym nic nenarobime. V konecnom dosledku som rad ze zostava. Teraz sa len modlit aby si udrzal uspokojivu vykonnost co najdlhsie.

Co ale s brankou? Sakic udajne Grubymu ponuka lehnerovu zmluvu (5x5), Gruby zase ziada markstromovu/binningtonovu (6x6). osobne si myslim ze tu uz sakic ustupovat nebude a grubauer minimalne vyskusa trh a ak mu niekto ponukne viac ako sakic tak u nas konci. V tom pripade budem zvedavy na sakicov plan B. pevne dufam ze to nebude holtby/jones za drobne z UFA trhu, ale vymena za nejake zvucnejsie meno... idealny by mohol byt gibson (spolu s rakellom :slintac:) za nejaky futures heavy balik + compher ako cap dump :pray:
Z inych moznosti sa spomina hlavne kuemper, zaujimavy by mohol byt aj jeden z dvojice busu korpisalo/elvis, ale tam sa to asi skomplikovalo tou kiwiho tragediou. 3 cednikov maju aj stars, ale oettinger by este mal byt waiver free takze tam to este riesit nemusia (a celkove asi nie su pre nas najvodnejsim trade partnerom). V kazdom pripade by to chcelo nejaku overenu skusenu spolahlivu jednotku - nemusi byt superstar, ale zas ani nie niekto co uz je za zenitom alebo niekto mlady neskuseny...
nasa najvacsia sanca na cup bude pocas najblizsich 2 rokov kym trva mackova zmluva, jednoducho si neviem predstavit ze to sakic preserie nejakym holtbym v branke...

Vseobecne od sakica ocakavam skor trejdy ako podpisy UFA hracov, uvidime
Jsem rád, že Landy podepsal a zůstal v Coloradu. Má tady rozdělanou práci...
Co se týče Grubauera, tak Sakic údajně nabízí 5x5 mil, Grubi chce 6x6. Doufám, že Joe neuhne a pokud se to Grubimu nelíbí, může jít.
Uvidíme koho Sakic přivede. Zatím se tým oslabil. Newhook, Ranta ani MacDermit, Donskoie, Saada a Gravese zatím adekvátně nenahradí.
Ve free agent žádné spekulace spojené s AVS nejsou, takže to Sakic bude asi řešit přes trades.
Minimálně top 6 winger a pokud nepodepíše Grubi tak Goaltender by měl přijít.
Tak po odchode grubiho sakic neprekvapil a dockali sme sa najpravdepodobnejsieho mozneho riesenia – Kuempera. Splna poziadavku skusenej jednotky co snad este nie je za zenitom - ako som pisal, nemusi byt superstar. V tomto smere by to malo byt OK. Otazne zostava len ci vydrzi zdravy... s tym mal v poslednom case trochu problem.
Vzhladom na nie prave najmensiu cenu by sa ziadalo ho podpisat aj na dlhsie obdobie (zmluvu ma uz iba na najblizsi rok), ale urcite nie skor ako presvedci o tom ze sa nanho da spolahnut (vykonmi + zdravotnou vydrzou)
Po odchode timminsa s ktorym sa pocitalo do 3rd púair by som teraz este viac prijal podpis haakanpaa (idealne 2yrs pod 2 mil). po predlzeni josta (tiez cca 1+ mil) by este mohli zostat prachy na nejaky F reclamation project do middle 6. Wet dream by bol palmieri (aj ked to nie je typicky reclamation project), pravdepodobnejsi mozno tatar, najidealnejsi asi saad, ale o tom sa uz sakic vyjadril ze u nas pokracovat nebude kvoli platovemu stropu

Tak uvidime
Zatial tato offseason nie je o posilneni timu ale len o minimalizovani skod
petrik píše:
čtv 29. črc 2021 09:02
Tak uvidime
Zatial tato offseason nie je o posilneni timu ale len o minimalizovani skod
Presne taky pocit mam z toho aj ja. :cry:
Vsetko nasvedcuje tomu ze toho JJ-a aj naozaj podpiseme... zevraj chytil svoju najlepsiu formu za poslednych X rokov, a prave v nasom kempe na PTO... Bednar ho chvali, v prvom zapase mal 1+1... :slap:
Len mam vaznu obavu ze jak sa raz donho bednar zamiluje a dostane sa do zostavy, uz sa ho nezbavime bez ohladu na to ako hrozostrasne bude (nevyhnutne) hravat... :scare:
A Byram bude kvoli takemu dinosaurovi HS :roll:
fantasy advice..

borci co cekate od Byrama v letosni sezone?
4804 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
1998 NAGANO