Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

COLORADO AVALANCHE

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Rantanen píše:
pát 06. pro 2019 23:24
Ty by si Halla chcel?
Hall bude teraz UFA, nie ? Aj tak pojde podla mna po zmluve.
Ako k nam by zapadol hracsky. Do pohybliveho timu.
Uvidime ako bude Sakic postupovat. Ale nemyslim si, ze Hall bude pre Sakica zaujimavy.
A co sa tyka Josta, s developmentom mladych hracov je to nevyspitatelne.
Inak je zaujimave, ze z MacKovho draftu 2013 mame 4 hracov z prveho kola.
A to tu bol este aj piaty Marko Dano...
https://www.youtube.com/watch?v=2rA31KcjnKg

Veru nevyzeral tesne po tom suboji dobre :? :?
Snad to nebude otras mozgu... :thumbsdown:
Taylor Hall v Denveri!

Zatial sice este stale ako hrac Devils, vo velkom sa ale spekuluje ci s nimi aj po zapase odleti... vzajomny zapas je totiz idelanou prilezitostou na osobne stretnutie Sakica a Shera a mozno aj na dohodnutie pripadneho trejdu...

Zopar neoficialnych spekulacii:
- Sakic ma naozaj o Halla zaujem, udajne by ho chcel ziskat este pred vianocnym trade freeze
- Sakicova ponuka by momentalne mala vyzerat takto: Kaut (1st 2018), Helleson (2nd 2019), 1st round 2020 + conditional 2021 pick (s takym packageom by som bol ja osobne celkom OK)
- Shero by tam udajne radsej videl namiesto Hellesona Timminsa, s cim ale Sakic zatial nechce suhlasit

Vela ludi vratane mna dnes bude s napatim cakat ci Hall za Devils na zapas nastupi. Ak by totiz naozaj bola vymena na spadnutie (resp. uz dohodnuta), nema zmysel riskovat jeho zranenie (to by bola ina ironia :giggle: ) a zrejme by bol iba HS s tym ze po zapase by sa oficialne oznamila vymena...

Ale samozrejme to su iba fantazie fanusikov, najpravdepodobnejsia moznost je stale ta ze Hall za Devils normalne nastupi, fukne nam 2+2 a spokojne s timom po zapase odleti...
Naozaj si Sakic moze dovolit podpisat nejaky väcsi a dlhodobejsi kontrakt pre Halla vzhladom k tomu, co ho caka pocas tejto sezony a buduceho leta? Ja len aby rec nestala, tak urobim taku malu rekapitulaciu toho, co vsetko musi byt vyriesene...

Kamenev, Nicuskin, Zadorov, Graves a Burakovsky.

2021:
Grubauer, Landeskog, Bellemare, Calvert a Cole.

To mame rovnych desat hracov, ktori tvori sucasy tim a Sakic bude mat plne ruky roboty s tym, ako to vsetko podpisat. Za mna na jasne pokracovanie su tito hraci: Zadorov, Landekog, Grubauer, Calvert, Graves. Otazny je Nicuskin, pretoze zatial ma nizku zmluvu a defacto hra o zotravanie v NHL. Zatial sa mu dari, zapadol do toho timu a hra nadocakavania dobre. Stoji to ale za to, aby dostal zmluvu na dalsie tri roky? Nepride pokles vykonnosti vdaka tomu, ze bude mat istotu? No a do toho samozrejme pribudne starost aj s Francouzom, pretoze ten moze ziadat zvysenie ako Grubauer ale jemu by som veril, ze nebude chciet nieco prehnane, kedze uz prachy odmietol v Rusku a siel hrat za mensie prachy do Ameriky.

Do tychto problemov este vstupi Seattle a ich vyber. A teraz je klucova otazka, koho bude organizacia chranit v defenzive. Makar, Girard su jasni,m nemyslim si ale, ze sa na ten zoznam dostane aj Zadorov. A prist o Nikitu...to sa mi uprime nechce. Priznam sa, ze mam pre neho slabost, pretoze taky typ okrem neho uz nemame. A od doby, kedy si s Bednarom sadol a zacal strazit hviezdy supera, tak jeho vykony ciste v defenzive isli dost hore. Pastrnaka vymazal z ladu, doslova. Az mi ho chudaka bolo luto, ako si neskrtol. Evidetne mu Bednar nasiel presne ulohy, ktore ma na to splnit a vyrazne timu pomoze.

Peniaze za Orpika a kontrakt Barrieho sa defacto vratili a pouzili sa na zmluvu Girarda. No a ten podpisal v posledny rok ELC a rovnaky scenar podla mna Sakic uplatni aj u Makara. A tam ta zmluva bude niekde medzi 7-8 milionmi, ak si mam tipnut. V tom osobne problem nevidim. Co ma ale dost hneva, to je zmluva pre Colea. Platit mu cez styri miliony za to, co odvadza je skratka moc. Ja by som sa ho snazil vymenit, pretoze ak sa ma Timmins s Byramom v budcnu objavit v prvom time, tak im musi niekto uvolnit miesto. A tym hracom podla mna bude prave Cole a nie Johnson.

Dalsia vec, ktora hovori proti Hallovi je IT a dovera v Donskoia a Burakovskyho. Obaja si v tomto smere vyrazne polepsili oproti SJS a WSH. A Sakic tak ziskal potencial na to, aby obaja nastrielali 30-35 golov za sezonu. Tieto dva faktory stoji za tym, ze obaja su vyrazne lepsi hraci ako v minulej sezone. Nebudem rozporovat a hladat dovody preco obaja mali taky osud, ze skoncili ako volni hraci ale evidentne im prostredie v Denveri svedci a za to som rad.

No a s tym ide samoztejme aj ruku v ruke to, ze by jeden z nich putoval do tretej pätky, mensi IT a horsi spoluhraci. A toto vsetko su faktory, ktore u mna nevzbudzuju doveru k podpisu a trejdom k zisku Halla. On ma 28, bude hladat tim, ktory mu da 10+ na sest ci sedem rokov a toto by si Sakic mal 3x rozmysliet. Nabural by tym v podstate vsetko, co doteraz stihol vybudovat a to casom bude riesit MacKinnona a Makara. A este jedna vec..Bruins aj Blues su fyzicke timy, respektive timy, ktore v PO prave vdaka tymto atributom dosli daleko. Pri pohlade na to, ako to ma Sakic zlozene sa vkrada otazka, ci naopak nepriviest pred uzaverkou ci skorej hraca, ktory by rychlostne nebol take terno ako Hall, ale prave naopak bol mohutny a silovy a mohol by spravit rozdiel vo vyrovnanych zapasoch v PO. Takze ja by som sa radsej uberal tymto smerom, ako obetovat picky a svoje volby. Za mna teda Hall nie kvoli skladbe kadra a buducemu podpisovaniu sucasnych hracov.
s platovym stropom by sme vaznejsie problemy mat nemali minimalne kym neskonci MacKova zmluva - a to ani v pripade podpisania Halla.
otazne je skor to ci je prave Hall tym do koho ten nas volny cap space investovat

a je naivne si mysliet ze vsetci ti hraci co su v time momentalne v nom budu aj buducu sezonu ci dokonca o 2-3 sezony... preplacat bottom6 utocnikov a 3rd pair bekov je cesta do cap hellu, tym smerom sa dufam Sakic nevyda. ak si vykonmi vysluzia moc vysoke zmluvy tak je lepsie nechat tych hracov v lete odist a nahradit ich lacnejsimi alternativami z UFA trhu (vzdy sa tam da najst nejaky lacny nichuskin), alebo z farmy
petrik píše:
pát 13. pro 2019 15:41
Vela ludi vratane mna dnes bude s napatim cakat ci Hall za Devils na zapas nastupi. Ak by totiz naozaj bola vymena na spadnutie (resp. uz dohodnuta), nema zmysel riskovat jeho zranenie (to by bola ina ironia :giggle: )
ten Hall dnes fakt nehral :shock: :shock: :shock:
petrik píše:
pát 13. pro 2019 22:20
a je naivne si mysliet ze vsetci ti hraci co su v time momentalne v nom budu aj buducu sezonu ci dokonca o 2-3 sezony... preplacat bottom6 utocnikov a 3rd pair bekov je cesta do cap hellu, tym smerom sa dufam Sakic nevyda. ak si vykonmi vysluzia moc vysoke zmluvy tak je lepsie nechat tych hracov v lete odist a nahradit ich lacnejsimi alternativami z UFA trhu (vzdy sa tam da najst nejaky lacny nichuskin), alebo z farmy
Ale to ja predsa nikde netvrdim, ze ten tim v sucasnom zlozeni musi byt rovnaky aj v lete 2021. Ked sa ale pozries na tie kontrakty, tak skratka Sakic musi, respektive by mal podpisat Landeskoga, Grubauera, Zadorova a za mna aj Gravesa. Do toho ti casom vstupi Makar a s nim je idealne podpisat na 5-6 rokov minimalne. Burakovsky ukazuje potencial na strielanie golov a aj toho by som podpisal a nenechal si ho utiect. No a fuguje treti utok a to velmi dobre a ten by som si v sucasnom zlozeni ponechal aj o rok, mozno aj o dva. Samozrejme zalezi, aku predstavu o zvyseniu platu bude mat taky Nieto.

Druha vec je...ci je Hall naozaj tym hracom, ktory by za tie volne peniaze co mame, naozaj vyplatil a bol ten posledny kus co zapadne na miesto. Priznavam, ze mat na PP Rantanena, Makara, MacKinnona, Landeskoga a Halla je dost lakava. Ale naozaj to stoji za to, aby sme doteraz trpezlivo budovane jadro s dobre nastavenymi zmluvami rozbili hracom, co nutne nemusi znamenat ocakavany prinos? Pozri napriklad Isles, ako sa spamätali po odchode Tavaresa a to sa im predikovali hromadne miesta mimo PO a oni druhy rok po sebe hraju tak, ze ak dnes povies fanusikovi Isles meno Tavares, tak sa ti vysmeje. Nazory napriec ligou su take, ze Hall za tie peniaze nestoji a kluby su v jeho pripade dost na pochybach, ci ho vziat. Jeho hra je zalozena na rychlosti a to je atribut, ktory tieto typy hracov po 30ke celkom rychlo stracaju. Ja Halla nepreferujem, nemyslim si ze by on bol tym hracom, co v siedmom zapase streli vitazny gol. A nebol by som zdaleka tak kludny ako ty, co sa tyka zmluv. Pretoze ako si dobre napisal, vzdy sa najde nejaky lacny Nicuskin..to je pravda. Ale aby ten hrac predvadzal to co zatial Valera, to sa nie u kazdeho podari. Z farmy vieme vytiahnut skor bekov, ako utocnikov. :-D Sakicovi v offseason vyslo prakticky vsetko, to sa ale o rok opakovat nemusi..
Rantanen píše:
sob 14. pro 2019 19:15
Nazory napriec ligou su take, ze Hall za tie peniaze nestoji a kluby su v jeho pripade dost na pochybach, ci ho vziat.
:hmm: :sok: Asi čteme naprosto rozdílný lidi...
andy_hawk píše:
sob 14. pro 2019 21:18
Asi čteme naprosto rozdílný lidi...
Za desat a viac fakt nie. Zatial co u takeho Panarina nepochybujes, ze bude ziarit a tu cenu ma, tak podla mna to u Halla tak iste vobec nie je. Nechcem Halla podcenovat, to vobec. Len si nemyslim ze by mu mal Sakic platit tolko, o kolko novinari spekuluju. Ale to je uz viac menej jedno, pretoze si myslim ze sa Sakic a Shero nedohodnu. :)
neoficialne a neoverene info ako to vlastne s Hallom v piatok v noci bolo:

The story I’ve heard (from two different sources, one of which works with a major Canadian sports outlet and has never given me reason to doubt him) is that Ray Shero was presented with an offer for Hall on Friday that he was willing to take. Neither source could confirm but are fairly certain that the offer came from the Avalanche. Shero then pulled Hall from the lineup and gave the other suitors “one last chance” to top the offer and at least one other team (Arizona) has done that - or at least made on offer to make Shero question the original one. That’s when things got crazy and twitter exploded with questions.

https://www.milehighhockey.com/2019/12/ ... rade-rumor

dufam ze Joe sa nenecha vyprovokovat do nejakej bidding war... ak cena ktoru je ochotny zaplatit nestaci tak nech si Hall ide inde...

a tento chlapik to celkom dobre zhodnotil:
Tak sa na to pozrime z financneho hladiska ako by to vychadzalo s Hallom:

Leto 2020:
Pre sezonu 2020/21 mame zatial podpisanych hracov s ktorymi sa urcite rata do prveho timu za cca 58mil. Povedzme ze platovy strop stupne napr. na 83mil (IMO vcelku skromny odhad), cize mame space cca 25mil.
Predlzit treba Burakovskeho (2yr bridge aby potvrdil ze tato sezona nie je nahoda – plat cca 5mil), Zadorova (nema ofenzivne cisla aby mohol chciet vyrazne viac ako momentalnych 3,2mil – povedzme ze 1yr / 4mil)

To by nam dalo 9F (MacK, Rantanen, Landeskog, Kadri, Burakovsky, Donskoi, Compher, Calvert, Bellemare) + 5D (Makar, Johnson, Girard, Cole, Zadorov) + Grubauer v branke
Zostava cca 16mil cap space na zvysnych 4-5 utocnikov (Nieto?, Jost?, Nichuskin?, Bowers?, Kaut? UFA?) + 2D (Graves?, Timmins?, Byram?, Rosen?) + G2 (Francouz? UFA?)
Ak by napr. Hall zobral 10mil, stale by zostalo 6mil na tychto depth hracov. Ak by niektori (Nieto, Jost, Graves, Francouz) ziadali moc velky plat (2+mil) tak sa jednoducho pustia k vode a nahradia niekym lacnejsim.

Pre sezonu 2020/21 by nemal byt problem zmestit sa aj s Hallom pod strop

Leto 2021:
Povedzme ze platovy strop stupne na 85mil
Zmluvy skoncia hracom: Landeskog, Calvert, Bellemare, Cole, Zadorov, Makar, Timmins, Grubauer (spolu cca 23mil + 2mil z navysenia stropu = 25mil)
Bellemare a Cole urcite v time skoncia. Podla mna sa najneskor tuto rozlucime aj so zadorovom (seattle?), lebo tu uz sa do obrany nabeton pocita so stvoricou makar, girard, byram a timmins (ktory snad podpise nejaky lacny bridge), pod zmluvou je stale aj 6mil EJ, takze Zadorov by uz bol privelkym luxusom. 6th D sa da urcite najst aj lacnejsi, mozno aj z vlastnych zdrojov. To iste plati aj o calvertovi, bottom 6 F sa da (musi) najst lacnejsi.

Zostala nam trojica Landeskog, Grubauer a Makar. Tam by som to odhadol pri Landeskogovi na nejakych 7,5-8mil, Makar 10 nech nezerem. Grubauer je zatial wild card... pri tom ako sa ukazuje Francouz je totiz v hre stale aj moznost ze sa s Francouzom podpise po tejto sezone podobna zmluva ako ma teraz Grubi (3yrs cca 3mil) a Grubauer by sa v lete 2021 nahradil lacnejsou dvojkou. V kazdom pripade nech uz to s brankarmi dopadne akokolvek, malo by sa to dat vyriesit tak aby brankarsky tandem nebral dokopy viac ako cca. 7mil, za urcitych okolnosti mozno aj vyrazne menej.

Cize aj pre sezonu 2021/22 je to z pohladu platoveho stropu s 10mil Hallom hratelne

Leto 2022:
Tu uz sa dostavame do roviny velkych spekulacii nakolko je to strasne strasne daleko a ten tim sa dovtedy pravdepodobne vyrazne obmeni.
Zmluva konci iba kadrimu + ten hypoteticky burakovskeho 2yr bridge. Jeden z nich by odisiel, druhy ostal. Hall sa stale bez problemov pod strop zmesti.

v lete 2023 uz bude v time urcite vacsi prievan, zmluvy skoncia MacKovi, Johnsonovi, Compherovi, Donskoiovi a Byramovi ELC...


Najblizsie 4 roky kym neskonci MacKova zmluva je nasa najlepsia sanca na cup. Mozno sa Sakicovi podari ten window predlzit aj na dlhsie obdobie (na to by mal urcite vacsiu sancu bez Halla ktory by v tom case uz asi zacal byt kotvou), ale primarne by sme sa mali pokusit maximalizovat sance na cup do r.2023. K tomu by zase Hall mohol celkom pomoct... tak si teraz vyber :D
V kazdom pripade ak nie Hall tak nejaka ina posila/posily v hodnote cca tych 10mil sa nam do zostavy aj long term bez problemov zmestia, takze som velmi zvedavy ako s tymto Sakic nalozi
Zase prisiel december a januar a rovnako ako vlani sme zacali slumpovat... zatial nie tak vyrazne ako v minulej sezone (od zaciatku decembra cca 50% uspesnost), ale zhorsene vysledky su jasne badatelne.
Snad sa z toho dostaneme skor ako v minulej sezone kde to chvilu uz vyzeralo tak ze do PO ani nepostupime a zvratili sme to az tesne pred koncom ZC. Niekde som cital ze sme mali najtazsi rozpis z celej ligy v prvej polovici sezony a ze v druhej polke by sme mali mat druhy “najlahsi“. To ma naplna optimizmom ze by z toho snad nemusela byt az taka drama ako vlani (zvlast ked tie non-PO timy uz v poslednej stvrtine sezony po TD povacsinou len tankuju v honbe za co najvyssim pickom)

Goalie controversy?
Zacina sa nam zamotavat situacia v branke... Grubauer nezaziva najlepsie obdobie a Francouz ho vykonmi v poslednych tyzdnoch jednoznacne zatienuje. V obdobi od zaciatku decembra je to ako den a noc:

Grubauer – 10z, 3 W, 28 GA, 3,02 GAA, 90,5 svs%
Francouz – 9z, 6 W, 19 GA, 2,18 GAA, 93,4 svs%

je samozrejme super mat dvojku co dokaze tim potiahnut ked sa jednotke nedari, na druhej strane potrebujeme aby sa Grubauer z toho slumpu cim skor dostal – vlani sa mu to v podobnej situacii podarilo a v zavere ZC a v PO bol velkou oporou. Ak by sa podobne trapil dlhodobo tak zacnu coraz castejsie vyskakovat otazky ci je tou pravou volbou na post dlhodobej jednotky timu ktory by mal mat v najblizsich rokoch ambicie utocit na SC...
Cas plynie a u Avs je s potencialnymi posilami tradicne ticho.
Ja osobne mam gut feeling ze Sakic nas pred TD prekvapi niecim velkym. Skusal v lete panarina – nevyslo. Skusal teraz halla – nevyslo. Do tretice uz IMO nejake velke meno privedie a necudoval by som sa keby to nebolo z kategorie tych tradicnych UFA rentalov co sa pred TD zvyknu vymienat, ale nejaky shocking blockbuster.
Gallant volnej :hmm:
Dufam ze tento vydareny homestand (3-0-2) znamena koniec toho minislumpu a navrat do hernej a vysledkovej pohody. Teraz mame 11-dnove volno, doliecia sa vsetky drobne aj vacsie sramy a nacerpa sa energia do druhej casti sezony :box:
Dufam ze po dlhej dobe nebudeme musiet v marci riesit ci do PO postupime alebo nie, ale skor z akeho miesta postupime, ci budeme PO zacinat doma a proti komu vlastne

Co sa tyka vcerajsieho zapasu, bola to taka povinna jazda. Howard a zadorovov brainfart to v prvej tretine urobili zaujimave, ale celkovo bol ten rozdiel v kvalite kadrov neprehliadnutelny. Wings naozaj silno pripominaju Avs zo sezony 2016-17 – zopar kalitnych hracov (aj z tych su niektori zraneni), ale doplneni su bud washed-up veteranmi ktori su viac pritazou ako prinosom, alebo hracmi ktorym by vykonnostne viac pristala AHL. Budem s napatim sledovat ci sa im podari zlomit nas 48pts rekord :kajo:
Tak mame za sebou 11 dnove volno a po nom uz aj 5 zapasovy road trip. Bilanciou 4-1-0 sme nadviazali na vydarene posledne zapasy pred prestavkou, celkovo mame z poslednych 10z 7-1-2 cize 16 z 20 moznych bodov. V tabulke centralu sme druhy s 3b stratou na Blues a 2 zapasmi k dobru. Na dallas mame 3b naskok a 1 zapas k dobru, na 4. Winnipeg 7b naskok a 3 zapasy k dobru.
Verim tomu ze miesto v top3 v divizii by nam uz ujst nemalo a mame realnu sancu zabojovat aj o vitazstvo v divizii.

Skomplikovat to trosku moze zranenie Kadriho z posledneho zapasu, detaily resp. doba jeho absencie zatial nie su zname.
No a to nas privadza aj k teme trade deadline, ktora bude o necele 2 tyzdne. Aj pred kadriho zranenim sa fanusikovia zhodovali ze najviac by sa zislo posilnit post tretieho centra (aktualne tam hra bellemare ktoremu by ale viac svedcala 4th line) a zranenie kadriho potrebu priviest do timu centra este zvyraznilo. Idealnym kandidatom by mohol byt JG Pageau, ale uvidime koho a ci vobec nakoniec Sakic privedie. Odkedy mu do toho nekeca Roy tak jeho tahy maju hlavu a patu a podstatne viac veci mu vyslo ako nevyslo, takze ma moju plnu doveru ze ani teraz ziaden pruser nevyrobi. Necham sa prekvapit

V sobotu nas caka Stadium Series s Kings :box: :slintac:
Tak u Kadriho ne dny, ale týdny.. No snad to nebude vážný a vrátí se ještě před playoff :pray:

Trejd pro centra by teď dával smysl..
3 dni do TD, co vymysli Sakic?
pred poslednym zapasom s Isles svoje TD plany poodhalil pred reportermi a aj ked samozrejme nic uplne konkretne nezaznelo, zopar veci sme sa predsa len dozvedeli:
1) top prospekti by mali byt safe, byram, newhook a timmins sa vymienat neplanuju
2) vymena 1st rnd picku nie je vylucena, ale nebudeme ho menit za kazdu cenu, iba ak to naozaj bude mat zmysel
3) s timom ktori mame je Sakic spokojny a doveruje mu, takze nebudeme robit vymeny za kazdu cenu, iba ak to bude davat zmysel (ak sa dani hraci budu hodit do koncepcie atd)
4) sakic by viac ako zisk rentalov preferoval "hockey trade" t.j. zisk hracov na dlhsie obdobie ako len zvysok tejto sezony
5) aktualne zranenia by nemali mat pri rozhodovani o trejdoch velky vplyv, nakolko vsetci zraneni hraci by mali byt fit pred koncom ZC a PO
6) okrem ineho by sme chceli ziskat #3 brankara, ktory by robil dvojku kym bude Grubauer zraneny a potom sa presunul na farmu (kde maju brankari tiez zdravotne problemy)


zaujimavou spravou je ze nase posledne 2 zapasy osobne sledoval GM montrealu Marc Bergevin. okamzite sa vyrojili spekulacie o koho z timu Habs by sme mohli mat zaujem.
spominali sa hlavne Price, Kovalchuk, Tatar alebo Petry. z tychto mien je podla mna najpravdepodobnejsi Petry, ale aj pri tom si myslim ze skor nie. podla mna (a vzhladom na sakicove vyjadrenia) skor mame zaujem o nejakeho mladsieho utocnika ktory by mohol byt sucastou timu dlhsie obdobie, menovite niekoho z trojice Drouin, Domi, Danault

ako protihodnotu ocakavam balik okolo T. Josta, pripadne Zadorova (najma ak by bol do toho zakomponovany aj Petry) v ktorom by mohol byt aj ten nas 1st rnd pick pripadne nejaky B prospect

takze ak by som mal tipnut tak to vidim na trejd:
Drouin alebo Domi alebo Danault + Petry za Jost + Zadorov + 1st (+ B prospekt?)

a s takym trejdom by som bol vcelku OK

co sa toho brankara tyka, tam sa aktualne sklonuje Domingue ktory bol v poslednom zapase devils HS napriek tomu ze je zdravotne OK.
neviem si predstavit ze by sme isli po Lundqvistovi ako niektori NY reporteri spekuluju, to mi z nasho pohladu nedava ziaden zmysel
petrik píše:
pát 21. úno 2020 15:42
zaujimavou spravou je ze nase posledne 2 zapasy osobne sledoval GM montrealu Marc Bergevin. okamzite sa vyrojili spekulacie o koho z timu Habs by sme mohli mat zaujem.
spominali sa hlavne Price, Kovalchuk, Tatar alebo Petry. z tychto mien je podla mna najpravdepodobnejsi Petry, ale aj pri tom si myslim ze skor nie. podla mna (a vzhladom na sakicove vyjadrenia) skor mame zaujem o nejakeho mladsieho utocnika ktory by mohol byt sucastou timu dlhsie obdobie, menovite niekoho z trojice Drouin, Domi, Danault

ako protihodnotu ocakavam balik okolo T. Josta, pripadne Zadorova (najma ak by bol do toho zakomponovany aj Petry) v ktorom by mohol byt aj ten nas 1st rnd pick pripadne nejaky B prospect

takze ak by som mal tipnut tak to vidim na trejd:
Drouin alebo Domi alebo Danault + Petry za Jost + Zadorov + 1st (+ B prospekt?)
Drouin by se nabízel, možná i Petry, ale tam se mluvilo o protihodně Ryan Graves, u zájmu o Zadorova si u nás nejsem jistý. Price je nesmysl, Kovy už je u Caps a Domiho podle mě MB měnit nebude, určite ne za Josta, to nemá smysl. Danault je téměř nedotknutelný, on má spolu s Gallagherem troufám si tvrdit nejlepší smlouvy NHL, centr, frantík, na to zapomeň. Aby ten trade měl pro nás smysl, tak by to muselo být něco ve stylu Drouin+Petry za 1st, Graves, Jost nebo Compher a nebo 1st, 2nd Zadorov, top prospect, Jost či Compher.
Naše dva klenoty se po rozpačitých úvodech sezóny slušně rozjely.

Byram 7+15 v posledních 11 zápasech (WHL)
Newhook tahá bodovou šňůru - 8+9 v posledních 8 zápasech (NCAA)
Tak Sakic bol nakoniec pri TD pasivnejsi ako som cakal, ale pri cenach ake nastavil Lou to v konecnom dosledku ani velke prekvapenie nebolo.
U “patient Joea“ sme si uz zvykli ze preplacat hracov pri trejdoch ani podpisoch rozhodne nemieni, co je z dlhodobeho pohladu rozhodne fajn. Dosledkom potom je ze ked bottom 6 hraci idu za nehorazne picky/package (1st + 2nd za JGP a nasledny re-sign za 6x5, 1st za Goodrowa atd... :slap: ), tak Joe radsej vycuva. A uprimne - tazko mu taky prejav zdraveho rozumu vycitat, skor naopak :thumbsup:
Potvrdilo sa aj to ze Joe radsej robi zasadne zmeny v time v lete (resp. v uvode sezony ak zaratame duchene trade) a pri samotnej TD sa povacsinou drzi pri zemi.

Celkovo posilovali hlavne eastern timy, v centralnej divizii bol klud, Blues ani Stars tiez nijak neposilnili, takze nebol dovod ani na ziadne “panic moves“ :neviem:

Pridali sme #3 G co Sakic vopred avizoval – za seba budem dufat ze Hutchinson nebude musiet nastupit ani do 1 zapasu a ak predsa len ano tak na co najmensi pocet :pray:
Okrem toho este prisiel Namestnikov za 4th round 2021, co sa mi zda byt taka adekvatna cena za bottom6 F a solidneho Pkillera. Dokonca si viem predstavit ze ak by do timu zapadol tak by sme ho mohli po sezone aj re-signut.
Starting tonight, the @Avalanche won’t go more than a day between games for the rest of season, playing 21 contests over the final 39 days

wow... celkom husty zaver sezony. nastastie superi su vacsinou zo spodnych priecok tabulky
Tak uz aj Makar... :samovrazda:

Je to maly zazrak ze aj napriek vsetkym tym zraneniam aktualne tahame snuru 7W (+9W streak vonku = klubovy rekord) v tabulke to staci akurat na vzdialenie sa od dallasu (aktualne 6b rozdiel), st.louis na cele divizie si totiz taha vlastnu snuru 7W :dup: takze sa im stale dari drzat sa pred nami (aktualne o 1b s tym ze mame zapas k dobru) a navyse maju v najblizsich tyzdnoch smiesne lahky rozpis :roll:

Ten aktualny 7W streak je impressive aj z ineho dovodu, popri vsetkych tych zraneniach totiz forma uplne odisla MacKinnonovi. V tych 7 zapasoch ma na jeho pomery slabuckych 0g+4a. Najproduktivnejsim hracom streaku je Landeskog s 3g+3a, okrem neho nikto nema viac ako 4b. Celkovo sme v tych 7z dali iba 17g a predsa sme ich vsetky vyhrali :sok:
To zaroven vypoveda o ohromne zlepsenej hre smerom dozadu, ked sme v tychto 7z inkasovali spolu iba 9g :!: :sanka: levi podiel ma na tom Francouz, ktory sa 2 tyzdne po sebe dostal medzi 3 hviezdy tyzdna celej ligy, zlepsila sa ale defenziva celeho timu ako taka. Myslim ze sme pocas toho streaku ubranili aj vsetky oslabovky, vdaka comu nasa celkova PK% stupla na aspon priemernych 81% (aktualne 14. v lige). V PP sa ale dlhodobo trapime (ciastocne aj skrz tie zranenia) a tam sme s 18,2% az 21. v lige.

Do konca zostava 17 zapasov, verim ze sa este pokusime urvat prvy flek v divizii aj ked blues to urcite zadarmo nepustia... predsa len ist hned v prvom kole PO proti dallasu – to si viem na rozbeh predstavit aj vhodnejsieho supera (aj ked karma by ma za takyto vyrok urcite s chutou vytrestala)
tak uz aj MacK... :hahano:

v dalsom zapase mozeme mat papierovo slabsiu zostavu ako detroit... :slap:
petrik píše:
úte 10. bře 2020 08:37
tak uz aj MacK...
:-(
4804 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2007 ANAHEIM DUCKS