Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

SZLH

Diskuze o reprezentačních týmech a turnajích.

Nerad sem taham politiku, ale dvojica Siroky-Nemecek mi pripomina dvojicu Putin-Medvedev. Jeden bohaty mecenas, ktory fakticky o vsetkom rozhoduje a hrabe prachy a druhy nastrcena figurka, ktora skace ako mu ten prvy prikaze. Dufam, ze chalani prinesu pozitivnu zmeny a nove "formy vladnutia" slovenskemu hokeju. :good:
Obrázek

ked som pocul to vyjadrenie Pastinskeho, Turana, Condraka ci jak sa ten zid zvolensky vola, mal som dost
vsetci su tam ruka v ruke, peniazky putuju z jedneho valala do druheho, tak jasne, ze je im tam fajn
nech sa ta stara skorumpovana prizivnicka banda uz konecne spakuje
Risovi a spol. drzim palce, ale toto bude asi tazko riesitelne :|
ked som citala vyjadrenie Pastety bolo mi na bľúvanie.....skoda reci, drzim palce Risovi a jeho družine....dufam ze najdu spravnu MOR HO, a pomozu nasmu hokeju.....dufam ze sa to podari.....len sa obavam, ze dalsie obdobie tu budeme trpiet tuto bandu nicnerobnikov.
niektori pani asi ziju v nejakej bubline :roll:
Dufam, ze sa NHL-akom podari ten hnoj vykydat. Inak sa nepohneme dalej a extraliga bude len poloamaterska sutaz. Siroky a spol pouzivaju hokej len ako pracku penazi, ktore putuju rovno na Bahamy. Tito ludia nemaju ani najmensiu zasluhu na ktorejkolvek z nasich medaili. Tie vybojovali hraci, ktori dorastli v 80.-tych az 90-tych rokoch. Tito pani maju zasluhu na tom, kde je nas hokej teraz. Napriek tomu, ze nie su ziadne dokozay, tak som presvedceny, ze nas hokej a liga su pretkane obrovskymi korupcnymi sietami. Ak by chcel niekto fakt robit hokej dobre, tak to nemoze vyzerat tak, ako to vyzera.
Tak mame pred sebou z celej off-season asi najzaujimavejsie obdobie – NHL draft a UFA trh. Ale este predtym nas dolezite hokejove udalosti cakaju aj na domacej scene – zajtra zacina kongres SZLH na ktorom sa vo stvrtok zvoli novy prezident zvazu.

Vzhladom na pravidla volby je favoritom sucasny (neschopny) prezident Nemecek alias Borat, ktoremu na zvolenie takmer stacia hlasy jeho priamych podriadenych z vykonneho vyboru a odbornych komisii zvazu – tazko sa da predstavit situacia ze by mnoho z nich hlasovalo za zmenu ktora by mohla sposobit ze o svoje teple miestecka prijdu… :thumbsdown:

Boratovym vyzyvatelom je Riso Lintner ktory ma za sebou podporu 99,9% laickej verejnosti a drvivu vacsinu nasich najvacsich hokejovych hviezd (sucasnych + nedavno minulych). Priamu podporu mu vyjadrili zatial 2 extraligove kluby (MT + BB) a zatial nepriamu aj NR, ktora na poslednu chvilu ziada zmenu pravidiel volby aby zamestnanci zvazu hlasovat nemohli (samozrejme s minimalnou nadejou na uspech). Ocakava sa ze lintnera podpori aj jeho rodny trencin. Naopak Nemecka podporuje Poprad na cele s Tiborom Turanom a z vyjadreni predstavitelov klubu sa predpoklada ze aj zvolen. Ostatne extraligove kluby sa zatial jasne nevyjadrili.

Svetovym unikatom (zalezi od poctu zucastnenych) by mohol byt fanusikovsky protest pred hotelom Double Tree by Hilton v ktorom sa kongres kona, ktory sa organizuje na socialnych sietach a trvat by mal cca 24 hodin od zajtrajsieho obeda az do stvrtkoveho zvolenia noveho prezidenta. Podporit ma samozrejme Lintnera. Sam som zvedavy kolko ludi sa ho zucastni a ako nakoniec cela volba prezidenta dopadne. Ja osobne sance vidim tak 2:1 pre Borata… :( ale rad sa budem mylit
Pripadne vitazstvo Lintnera by ma fakt prekvapilo. Uz som stratil o Slovensku vsetky iluzie. Hokeja nevynimajuc.
Prekvapeny? Ani trochu! Mafia na Slovensku proste vladne pevnou rukou. :grc: Slovensky hokej uz v podstate nesledujem. Musim sa prehovarat, aby som si pozrel aspon repre na MS. Evidentne to takto zostane aj nadalej.

Obrázek
Takže Širokého podržtaška zvíťazila, no čakali sme niečo iné??? Yes, mám obrovskú radosť :wave:

:grc: :grc: :grc:
vzbura :!:

http://www.hokejportal.net/?q=clanok/hr ... mena/59916

good, GOOOOD :petrik:
let´s go boys, vycistite ten augiasov chliev :pray:
Ale žiadna vzbura.Len pokus robiť bu bu bu ale Nemečkovci sa z nich nepo.....Chlapci končia s hokejom a hladaju teple miesta kde by sa upichli.Ale posr.....si to sami,zlou volbou kandidáta na prezidenta SZLH.To nemal byť Riško,ale skúsený a ostrielaný funkcionár,ktorý by dokázal ludí z klubov presvedčiť argumentami a to akosi Riškovi nevyšlo.Keby áno,tak Nemeček a spol su už teraz preč.A nikto by za nimi neplakal. Robit v hokeji môžu Riškovci aj bez funkcii na SZLH , v klubovom hokeji,nech sa toho ujmu a postupne ked za nimi bude vidieť výsledky podporu získaju a prevalcuju ich na plnej čiare.Ale teraz to nebude ,volby prebehli a Nemeček ostane dalšie 4 roky na čele SZLH.

http://www.cas.sk/clanok/322677/nemecek ... -spol.html" onclick="window.open(this.href);return false;
No neviem, podľa mňa by sa na výsledku nič nezmenilo, nech by bol protikandidát ktokoľvek.
Nemecek a spol dokazali pocas svojho posobenia v hokeji velke :ho*no: . :a_von:
Nemecek by bol tie volby vyhral aj proti papezovi, mal to dostatocne osefovane, pravidla nastavene tak aby nemohol nevyhrat. Akonahle napresiel ten navrh aby zamestananci zvazu a clenovia komisii nemohli hlasovat tak samotne volby boli len “formalitou”, na co sa teraz prave snazia hraci poukazat. Samozrejme ze na 99,9% s nemeckom nepohnu, lebo jemu (resp. jeho sirokym sefom z pozadia) ide hlavne o to zorganizovat MS 2019 tak aby sa spravne firmy spravnych ludi mohli zase nabalit. Sice uz nie az tak ako ked sa pred MS 2011 staval stadion, ale aj tak sa tam otocia zaujimave prachy. To bola jedina vec o ktorej nemecek celu kampan blabotal, ze chce zorganizovat MS2019 a potom ze uz uvolni miesto inym… :slap:
Tato hracska iniciativa ma jednu malicku nadej na uspech – a sice ze si top sponzori zvazu pri predstave ze namiesto Hossu, Charu a dalsich hviezd (ktori sa od zvazu distancovali) by im reklamy pred MS mali tocit hraci ako Bartovic a Mihalik povedia, ze im to za tie prachy nestoji a hodia na SZLH bobek… a nejde len o hokejove hviezdy v reklamach, ale hlavne o to ako SZLH pod tymto vedenim vnima siroka (no dobre, to asi nie je v tejto situacii nejlepsie slovo :giggle:) verejnost – na fanusikovskych forach prevladaju nazory ze top hraci by mali repre pod tymto vedenim zvazu odmietnut, ze by sa pretrpelo aj vypadnutie z A kategorie ak by to znamenalo nemeckovo odstupenie, organizuju sa bojkoty extraligy a podobne extremy… v takejto situacii je sponzorovanie SZLH prakticky antireklamou a paradoxne prave otvorene odstupenie od zmluvy so SZLH by mohlo byt z marketingoveho hladiska v ociach verejnosti pozitivnejsim krokom …
Tak ako nemecka vo funkcii udrzali peniaze resp. ich vidina tak ho jedine peniaze resp. ich strata po znechuteni sponzorov moze z funkcie aj dostat. Ale to je beh na velmi dlhu trat s vysledkom viac ako neistym…
Nemecek hovori, aby sme mu dali cas. A 15 rokov bolo co? Dlzkova miera, alebo hustota?

Konecne sa niekto rozhupal a dufam, ze zacnu aj hovorit, ako to v nasomhokeji funguje.
Jožko Golonka to povedal velmi pekne.Ak chcu chlapci viest hokej,tak nech sa zložia,daju dokopy pár milionov a nech sa páči.Jeden žije v Amerike,syn nevie po Slovensky,druhý žije v Amerike a chce tu hrávať golf,treti žije v Amerike .....

http://www.hetrik.sk/jozef-golonka-o-bo ... kej/1-1433" onclick="window.open(this.href);return false;
Jozko Golonka je hlavne primitiv
Jozko Golonka to povedal jak senila ze 4. cenovy po zaviracce.
Bud mi neco uslo (protoze to nesleduju) a nebo mlel uplne od veci.
To takhle jen pohled z venku..
AndyF píše:Jozko Golonka to povedal jak senila ze 4. cenovy po zaviracce.
Bud mi neco uslo (protoze to nesleduju) a nebo mlel uplne od veci.
To takhle jen pohled z venku..
Andy,vtip je v tom,že chlapci na tie svoje zmeny potrebuju peniaze,bez nich,nezmenia vôbec nič aj keby vo vedení boli. :!: :!: .Sponzori sa nerodia v lese ako huby po daždi,ale musíš ich mať,presvedčiť ich svojou víziou a potom niečo dosiahneš.Inak je de facto fuk,či tam je Adam,Pepa,nebo Andy,nezmeni nikto nič.Bondra to koniec koncov po volbe povedal sám.Teraz to bolo všetko rýchlo urobené,nemali sme čas to dávať dokopy,získať realnych sponzorov,presvedčiť ludí z klubov atd.Teraz do dalších volieb na tomto budeme pracovať,dáme to všetko dokopy nielen teoreticky ale aj praxi a potom to dopadne inak.


.Vela kriku pre nič.Volby riadne prebehli a nemaju ako ich zosadiť skôr ako po skončení tohto mandátu.Ako písal petrík,jedine sponzori atd by to mohli dosiahnut,ale tých chlapci najskôr musia získať a presvedčiť o svojej vízii a na to potrebujú čas.

Zigo to povedal priamo,ja som chodil reprezentovať štát a za seba,nie za šefov zväzu,nech by nim bol ktokolvek. :!: :!:
Chris píše:
AndyF píše:Jozko Golonka to povedal jak senila ze 4. cenovy po zaviracce.
Bud mi neco uslo (protoze to nesleduju) a nebo mlel uplne od veci.
To takhle jen pohled z venku..
Andy,vtip je v tom,že chlapci na tie svoje zmeny potrebuju peniaze,bez nich,nezmenia vôbec nič aj keby vo vedení boli. :!: :!: .Sponzori sa nerodia v lese ako huby po daždi,ale musíš ich mať,presvedčiť ich svojou víziou a potom niečo dosiahneš.Inak je de facto fuk,či tam je Adam,Pepa,nebo Andy,nezmeni nikto nič.Bondra to koniec koncov po volbe povedal sám.Teraz to bolo všetko rýchlo urobené,nemali sme čas to dávať dokopy,získať realnych sponzorov,presvedčiť ludí z klubov atd.Teraz do dalších volieb na tomto budeme pracovať,dáme to všetko dokopy nielen teoreticky ale aj praxi a potom to dopadne inak.


.Vela kriku pre nič.Volby riadne prebehli a nemaju ako ich zosadiť skôr ako po skončení tohto mandátu.Ako písal petrík,jedine sponzori atd by to mohli dosiahnut,ale tých chlapci najskôr musia získať a presvedčiť o svojej vízii a na to potrebujú čas.

Zigo to povedal priamo,ja som chodil reprezentovať štát a za seba,nie za šefov zväzu,nech by nim bol ktokolvek. :!: :!:

viziu maju a verim ze je lepsia ako ta nemeckova (vlastne sa to neda porovnavat ved nemecek ziadnu nema len kopiruje)

veris ze Nemeckova (ne)vizia pritiahne viac penazi ako Lintnerova?

no ja teda nie
Neviem o tom, ze by Nemecek dal z vlastnych par milionov. Akurat tak so Sirokym par milionov vyviedli. Nemecek vobec nemal ziaden volebny plan. Po tom, co sa zacali ozyvat Lintnerovci, narychlo vykradol ich temy a zacal ich podsuvat ako svoj vlastny program. Program sucastnej gardy sme mohli sledovat od polovice/konca 90-tych rokov. A vidime, kde sme. Okrem programu 20-tka sa snad nic nove nevytvorilo. Vedenie funguje podla starych - komunistickych - kolaji: sediet pekne na teplych miestach a nasrani ludia to snad nejak prezuju. Mlada generacia ma skusenosti hlavne zo zahranicia a vidia, ako veci funguju v NHL a podobnych ligach. Len to chce pretrhat nite medzi sucasnymi skostnatenymi strukturami, ktore si kryju navzajom chrbat. Ako vidime, vobec to nie je jednoduche.

A ku Golonkkovi: ten stale iba mudruje a nikdy nic pre slovensky hokej nespravil (po ukonceni hracskej kariery).
Anty píše:

viziu maju a verim ze je lepsia ako ta nemeckova (vlastne sa to neda porovnavat ved nemecek ziadnu nema len kopiruje)

veris ze Nemeckova (ne)vizia pritiahne viac penazi ako Lintnerova?

no ja teda nie
Aj ja dúfam,že vizia Lintnerovcov je lepšia a fakt neni to len vela kriku kvôli tomu,že chlapci končia s hokejom a myslia aj na zadné vrátka.OK to je pekné od nich,že nadalej chcu pracovať v hokeji a pokúsiť sa zmeniť veci k lepšiemu,ale všetci vidíte,že na tom je treba pracovať dlhé roky a na to čas a priestor budu iste mať aj teraz,ak sa nebudu správať ako malé deti ktorým vzali hráčku,odmietať reprezentovať,vyhrážky,vyhrážky,delenie sa na dobrých a zlých,miesto návrhov zmien ak o tom presvedčia hokejovu obec,radi do toho pôjdu a Nemeček nebude chcieť tiež si kopať vlastný hrob len preto, aby bojkotoval veci,čo majú všeobecne medzi GM ,sponzormi podporu a uvidia,že to su dobre veci v prospech hokeja.Je pekné,že chcu nadalej pracovať v hokeji a snad sa im podari niečo pozitívne do neho priniesť,ale ide o to,že to je beh na dlhé trate,nedá sa šibnut prutikom a zrazu bude všetko dobre,zdravé ako si predstavuju fanúšikovia,či hráči,ale za tým bude kopec roboty a na to sa treba upriamiť,nie krikom,vyhrážkami bojkotovať repre,zväzu atd,ale poctivou robotou v kluboch,u mládeže ,nedeliť sa na tu a onu skupinu,ale spolupracovať pre dobro slovenského hokeja a po dalších volbách sa ku kormidlu už iste dostanú ak teda bude znovu Nemeček kandidovať,čo si nemyslím,chcu tam byť do MS na Slovensku a potom pôjdu preč.Môže sa nám to nelúbiť,môže nám to byť proti srsti,ale reálne sa s tým nedá nič robiť,boli zvolený a de facto nie sú páky ani taky silný tlak sponzorov,že by donutili Nemečka odstupiť,to je jediná sila ktorá by mohla niečo zmeniť a to je boj na dlhe trate, tým bojkotom jedine uškodia sami sebe a slovenskému hokeju.

Vtip v tých vyhrážkach o odmietaní repreznentácie SR je v tom,že ked si prečitate tie mená,ktoré tu výzvu podpisali,su to väčšinou hráči už v rokoch,ktorý pomalu myslia aj na zadné vrátka a čas po hokeji,alebo odmietali chodiť reprezentovať už aj v minulých rokoch, generačnú výmenu v repre tak či tak musíme urobiť,síce pôvodne to vyzeralo a malo byť po OH,no ak neustupia,príde na radu skôr,mladý cítia tu velkú šancu ktorá sa pre nich otvára reprezentovať neodmietnu,vidia v tom šancu ukázať sa zahraničným GM a získať nové lepšie zmluvy a či je na čele Lintner alebo Nemeček majú na háku,vôbec ich to trápiť nebude.Takže zase sa tak moc,nestane,ta zmena príde tak či tak na radu,akurát hráči pridu o šancu rozlúčiť sa s reprezentáciou na OH a to už bude len ich slobodná volba.
Nic nebude okamzite dobre, to je snad kazdemu jasne. Ale treba aspon zacat. S Nemeckom v sefovskom kresle nic nezacne. Ak chcel nieco zlepsit, mal na to 15 rokov. Nic sa neudialo. Akurat velke slova po zlatej medaile, rozkradnute peniaze na opravu stadiona pre Slovan a to bolo vsetko. Uz len zmena vedenia prinesie pozitivny image pre slovensky hokej. Kto prebera manazrske funkcie napriklad v NHL? Byvali hraci! A nie preto, ze by si potrebovali prilepsit k dochodku.

Co sa tyka spoluprace oboch skupin, tak niekedy je spolupraca skratka nemozna. Poznam to sam dobre napriklad z prace. Dobre, kvalitne a overene napady su v novej firme odmietane preto, ze po starom to funguje a je to menej roboty. Ze to neskor generuje niekolkonasobne vacsie problemy je jedno, to je potom a teraz nas to netrapi. Tak je to u nas aj s hokejom. V minulosti sa nic nerobilo, pretoze vsetko tak nejak fungovalo. Teraz na to doplacame a padame smerom k B-kategorii. Extraliga detto. A stale sa nic nerobi. Ziadna pozitivna zmena, ziadne nove napady. Sucasne vedenie zaspalo pred 20 rokmi a odvtedy sa nikam nepohlo. Vsetci len placu ako nic nefunguje, ako sme pozadu na vyspelymi hokejovymi statmi, ale ked niekto ponukne zmenu, tak za nu nakoniec vacsina nehlasuje. Radsje budu plakat dalej. Je to jednoduchsie, ako niec robit.
Skorpion píše:. Vsetci len placu ako nic nefunguje, ako sme pozadu na vyspelymi hokejovymi statmi, ale ked niekto ponukne zmenu, tak za nu nakoniec vacsina nehlasuje. Radsje budu plakat dalej. Je to jednoduchsie, ako niec robit.
Obrázek :wink2:
http://sport.aktuality.sk/c/190334/sefo ... eme-o-tom/" onclick="window.open(this.href);return false;

no ak to Riško prijme,bolo by to ideálne riešenie,pre obidve strany.Nemeček a spol by mali klud,Riško priestor na realizáciu svojich myšlienok a ukázal,že je schopný takejto funkcie a získal si ak bude šikovný šefov klubov a Sarky by sa stal GM reprezentácie. :)
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2008 DETROIT RED WINGS