Advanced Stats - pohladom statistik

Všechno možné ohledně zámořské NHL.

Já bych jen rád upozornil, že to byl Guddy kdo tady někdy na podzim začal psát o těch, kteří se na hokej snaží nahlížet - nazvěme to - více vědecky, něco ve smyslu...
Guddy.44 píše:Jsou to jen čísla z NHL.com a stats.hockeyanalysis.com. Připočti k tomu anglické názvy a je to. Zvládl bys taky ale upřímně. 80% lidí co sleduje hokej se dívá NA HOKEJ. A tyhle věci zas tak neřeší. Jsou to jen čísla. A mnohdy zkreslená.
Toho, že od té doby Captain Crunch nebo já sem už podobné příspěvky nepíšeme, si ale nikdo nevšiml. Guddy byl ten, kdo vyvolával tyhle patricijsko-plebejské války.
honziss píše:Toho, že od té doby Captain Crunch nebo já sem už podobné příspěvky nepíšeme, si ale nikdo nevšiml. Guddy byl ten, kdo vyvolával tyhle patricijsko-plebejské války.
Ano, a byl to Guddy, kdo se pak v onom topicu OMLUVIL za přehnané reakce a nevhodné vyjádření svého názoru. Promiň, ale když jsi sem ještě nechodil, panovala tu zcela jiná atmosféra. Psaly se tu review ze zápasů bez adv. stats (nevadí mi příspěvky s adv. sztats, nesleduji je tolik a hlavně u hráčů mimo můj klub, takže si něco rád počtu a přiučím se). Hrávala se tu liga na PSku v NHLku. Hráči se tu neposuzovali podle statistik, ale podle toho, jak se chovali na ledě. Sledovalo a diskutovalo se tu na chatu během zápasů a hlavně, pokud měl někdo odlišný názor, tak i když ten člověk třeba ani vzdáleně neměl pravdu a napsal hloupost, ten druhý (povětšinou to byl Getzo) mu vysvětlil, že pravdu nemá. S Getzem osobně jsme měl velmi dobrý vztah, protože mě toho o hokeji spoustu naučil a když jsem něčemu nerozuměl, tak mi v PM vysvětlil daný problém a to zcela v klidu a bez narážek na mojí osobu. Tomasino ale tohle neudělal. Napsal mi, že mě vyhodnotil jako člověka, co hokeji vůbec nerozumí, že nemám přehled a že na takové lidi nereaguje. To je naprosto odlišný přístup. Kdyby byl novinář, analitik, či něco podobného, tak naprosto neprofesionální. Ale čert to vem, já si z toho nic nedělal..

Jde mi o jediné. I kdybych neměl pravdu (v něčem s Kissinovým, jinak výborným příspěvek, souhlasím, v něčem ne), nemusel se hned v chatu posmívat jako náctileté dítě a následně tu psát, jak mě vyhodnotil jako hokejového neználka. Mohl se vyjádřit slušně. Já neodcházím kvůli tomu, že se vyjádřil nevhodně k mé osobě. To ne. Odcházím kvůli tomu, jakým směrem se to tu změnilo. Ani já už sem tolik nepřispívám, protože v momentální době je to tu hlavně o adv. stats. Ano, je to moderní pojetí a cesta, kterou se momentální NHL vydává. Ale ne každý (já třeba vůbec ne) sleduje čísílka tolik, aby podle nich hodnotil hráče. A tady je pak např. Kisin. Je to momentálně asi člověk s největším přehledem na foru a bohudík (alespoň jsme si nevšiml), neráží, ale daný názor dokáže vysvětlit a obhájit. Tomasino ho neobhájil a do diskuze šel s jediným účelem, to jest vyjádřit svůj názor na mé hokejové chápání. Tohle je správné? Možná.. ale kdyby to udělal vybírávým způsobem. Já se tu nechci zbytečně bavit jako off topic. Jak říkám, já to vůbec neřešil, napsal jsme mu svůj názor na jeho názor a odešel jsem. Je zbytečné tu rozepisovat kisinův příspěvek. Jak už každý ví, já vnímám hokej trochu jinak. Netroufám si sepsat názor na hráče, kterého nevidím hrát na ledě, ale vidím jeho kompletní statistiky (dle mého zkreslené hrou celé pětky). Že chápu jinak pojetí 4. lajny jako defenzivní.. hold, je to tak. Dokáži samozřejmě uznat i ofenzivnější 4. lajny, které například Pens dopomohly k SC. Ale tohle všechno je fuk. je zbytečné to tu řešit. je to debata o hov*ě a stejně se nic nevyřeší, protože jak vy, tak já prostě zůstaneme u svého pohledu a názoru na hokej. Já díky všem za ty dobré roky tady a hodně úspěchů jak Vašim týmům, tak Vám. Hurá do důchodu a ještě jednou. Neurazil jsem se, nebrečím, je to zcela normální rozhodnutí. Vás poprosím, aby jste sem už psali pouze a jen o týmu, tohle bych rád uzavřel. :)
Já původně reagoval normálně, měl jsem zájem o diskuzi, ale když jsi přišel s druhým komentem, prostě jsem usoudil, že to je jak mluvení do dubu. Ok, možná jsem to v chatu trošku přehnal, ale ne nijak výrazně. Že ty se naprosto sám nesmyslně stavíš do nějaké opozice a vytváříš kolem sebe auru ubližovaneho, to už je tvůj boj. Podle mě to o něčem svědčí. I to tvoje pseudobrojeni proti advanced stats. Jsou lidi, kteří to nepoužívají, ale prostě berou to, že tady jsou a dál to neřeší. Jen ty je musíš vytáhnout při každé příležitosti. A sorry jako, rikej si tomu jak chceš, ale prostě fňukáš a děláš teatrální gesta. Těchto konců už tady bylo, že to nikdo nebere vážně.

Pokud teda neberu Finche, jehož fixace na mě je až nezdrava. Na tu jeho mentální grcku jsem ani neměl chuť reagovat, protože to není úroveň, na které bych se jako rozumný člověk chtěl bavit. Udělal nesmyslnou scénu z úplně minimálního problému a zachoval se tak, jak nazval mě. Můj problém to ale není, já nikoho nevyhnal, je na každém, jak se rozhodne. A když to holt někdo neunáší, je to jen jeho věc. Nejde o žádné povyšování, nemám to zapotřebí, sám sebe jako něco víc nepovažuju, mám snad ale právo se rozhodnout, kdy debatovat a kdy ne. A na nějaké sedlácké primitivní reakce zvědavý nejsem. Jsou nebo byli tu taky lidé,jkteří by (pro mě nepochopitelně) vyhrožovali právníkem. Tak já neklesnu, protože tohle mě tak maximálně pobavilo.

Jo a mimochodem přeju všem hezký den :-)
Jo a nevím, proč s advanced stats vyrukoval na mě, já mu je necpal ani jednou snad. Jenom to svědčí o tom, jak je guddy sám posedlý věcí jen proto, že tomu nerozumí.
Mě by zajímalo, odkud se berou ty názory, že se to zde na HF točí primárně okolo advanced stats. Opravte mě, pokud se pletu, ale žiji v domnění, že analytics využíváme já a honziss s tím, že při nejmenším v poslední době přispíváme do topiků oba minimálně. A celkově zde musí být alespoň cca čtyřicet+ aktivních userů. Numbers don't add up.

analytics nikomu necpu, každý má právo na svůj názor/svou filozofii/svůj pohled na svět a hokej samotný. Nikomu se nesměji, myslím si své, ale žádné povýšenecké tendence zde nezaznamenávám. Kdysi to bývalo jiné, sám jsem byl iniciátorem velkého % podobných sporů a hádek, ale nyní už nám většině není sedmnáct.

Nedokáži však pochopit následující. Pokud analytics někoho tak strašně iritují, může si mne hodit do ignoru, v pořádku, je mi to upřimně jedno. Je přirozené, že jeden člověk nebude všemi ostatními milován. Avšak stále se zde pohybujeme v rovině, že ti, kteří analytics nechápou/nechtějí chápat/chtějí hatovat apod., neustále užívají stejné stupidní argumenty ve stylu ''jsou to jen cisielka/rozhoduje se na ledě apod.''. Kdybyste přišli alespoň s něčím legitimním, ale podobné ''argumenty'' nestojí ani za řeč, a už mě to upřimně unavuje a sere. Úhel pohledu podobných uživatelů je stejně evidentní.

Znovu opakuji, každý má právo na svůj názor, avšak rozumně smýšlející člověk by měl zřejmě respektovat, že analytics svou hodnotu a postavení v dnešním hokeji a sportu obecně mají. Respekt, to je to, co zde celé řadě uživatelů chybí. Furt to zde většina uživatelů vnímá jako jakousi válku ''eye test vs. analytics'', přitom o nic podobného ve skutečnosti absolutně nejde. Znovu mě opravte, pokud se pletu, ale nikomu zde ''tradiční pohled'' na hokej nebereme. Nechápu, proč by to tedy nemohlo fungovat i naopak. Samozřejmě nemá význam dělat ďáblovi advokáta, jsou-li podobné příspěvky nežádoucí, jsem dostatečně rozumný na to, abych na takovou situaci zareagoval. To je holt život.
normalny clovek mixuje eye test so stats ako napriklad ja. u mna ma eye test trocha vecsiu vahu, no proste sebestredne verim primarne tomu co vidim ale v pripade ze to narazi na opacne cisla sa tazko zamyslim a adjustujem na zaklada toho svoj eye test.
kisin píše:Furt to zde většina uživatelů vnímá jako jakousi válku ''eye test vs. analytics'', přitom o nic podobného ve skutečnosti absolutně nejde. Znovu mě opravte, pokud se pletu, ale nikomu zde ''tradiční pohled'' na hokej nebereme.
+1, ale někdy je to takové oboustranné, byť asi občas nechtěné popichování

k věc...

Florida v současné době reprezentuje skutečný unikát. Vedení klubu 100 % inklinuje k analytics. Již není cesty zpět. V nejbližších dnech a týdnech budeme svědky rozdílné sestavy, rozdílného systému apod.
-- jak moc se to ukázalo jako pravda? Musel si vědět, že Rowe s tím materiálem, který ze značné části zdědil, moc zázraky neudělá. Tohle byla trochu unáhlená reakce tehdy na odstup Gallanta, sám aktuálně píšeš, že se výsledek dostaví +- během dvou let. Myslím, že tehdy se kolem toho udělala zbytečná vlna, celkový dojem (patřičně nezávislý) sem měl ten, že údajně hokejoví lidi Floridu nedávají a teď přišla doba jim ukázat a vysvětlit, jak to dělat správně, možná se to mohlo dotknout některých fanoušků, tak mějte ten respekt, o kterém píšete, pls.

Florida tedy v konečném důsledku vypadá hůř než vloni (Luongo není čaroděj a Ekblad po odchodu Camp. vypadá dost mizerně, což je cpt. obvious i bez čísel) a somehow to na p-o nevypadá, přitom údajně (navíc 100% advanced stats people) správně identifikovali Marchessaulta (vykazuje proti 15/16 vedený tím zlotřilým Cooperem po zajímavém startu (pod hockey-only Gallantem) propad v P/60, horší Shots/60, horší CF60 / % rel ITM a i CF% šlo (byť kosmeticky) níže).

Jak na tohle odpoví čísla, čistě čísla? Mě by to zajímalo, to myslím vážně.

Taktéž benchují (prý statisticky adekvátního) Kindla, o kterém eye-test už tři roky tvrdí, že jako obránce prostě stojí za ho*no. Stejně tak sem tvrdil, že Pulkkinen na NHL bohužel nebude mít, stejně tak tvrdím, že Jurčo se zdekuje asap do Ruska, stejně tak tvrdím, že Smith může být top pairing guy whenever vyjma Detroitu lol.

"Není totiž přijatelné, aby NHL dominovali počítače, čísla a ‘’nehokejoví’’ lidé…"
--> to se mi tenhle závěr v tvém podání nelíbil, přestože ty tvoje články většinou lehce a rád přečtu, tak tohle bylo teda zbytečné

Aby bylo jasno, stále si stojím za tím, jak jsou někdy analytická data předkládána, na tom je stále co zlepšovat - protože si myslím, že právě v tom je pes zakopaný. Jinak v tom v poklidu pokračujte, nemám osobně moc času se v tom tahle rýt (jo, bejvávaly doby, za mých mladých let bych ty figury z hlavy sypal .. :lol2: ).

:thumbsup:
JKL píše: Florida v současné době reprezentuje skutečný unikát. Vedení klubu 100 % inklinuje k analytics. Již není cesty zpět. V nejbližších dnech a týdnech budeme svědky rozdílné sestavy, rozdílného systému apod.
-- jak moc se to ukázalo jako pravda? Musel si vědět, že Rowe s tím materiálem, který ze značné části zdědil, moc zázraky neudělá. Tohle byla trochu unáhlená reakce tehdy na odstup Gallanta, sám aktuálně píšeš, že se výsledek dostaví +- během dvou let. Myslím, že tehdy se kolem toho udělala zbytečná vlna, celkový dojem (patřičně nezávislý) sem měl ten, že údajně hokejoví lidi Floridu nedávají a teď přišla doba jim ukázat a vysvětlit, jak to dělat správně, možná se to mohlo dotknout některých fanoušků, tak mějte ten respekt, o kterém píšete, pls.
O čem se tady bavíme? Nerozumím. Ne, skutečně jsem nečekal, že Florida bude rázem po změně trenéra aspirant na SC, to ani není pointa. Změny nastaly (využívání Pysyka, Reimer vs. Luongo, pinchování beků, další pokusy jako Griffith apod.). V týmu je stále nezanedbatelné % hráčů, kteří nejsou dílem Rowea či Joyce. Pakliže majitelé Panthers nezpanikaří, Rowe a spol budou pokračovat v nastoleném trendu a další změny budou následovat. Další změny eliminoval depth Panthers ve spojení se zraněními. V listopadu byla dokonána transition Panthers, nevím, co je na tom nepochopitelného. Nepochopitelná byla exekuce a timing odvolání samotného Gallanta, na čemž však ve finále absolutně nezáleží.

Mě by naopak zajímalo, čím byl Gallant tak výjimečný. Čím vybočoval z řady? Jaký aplikoval systém, který dle některých zřejmě měl mít úspěch? Jakým způsobem využíval své hráče? Proč Florida udělala chybu? Tohle je vaše šance, zajímá mě tradiční hokejový pohled, který vše zmíněné zahrnuje. Zatím jsem zde zaznamenal ''argumenty'' typu, že ''team played hard''. To je celé. Udělal jedno bezvýznamné POs, jinak z analytického pohledu jeho team nevykazoval pozitivní výsledky, a nebylo těžké odhadnout, že pokud by nenastalo zlepšení, POs by v letošní sezoně nebylo. Analytics jsou v těchto případech velmi přesné, nebylo těžké odhadnout podobný pád po ''úspěchu'' Avs a Flames, když před několika lety udělali výjimečně PO, načež o rok později opět okupovali suterén ligy. Gallantův team se pyšnil slabým poměrem šancí, opíral se o unsustainable produkci 2nd line (z extrému do extrému), produkoval minimum šancí z tzv. home plate area atd. Vše z dlouhodobého pohledu. Nicméně zde jsou tendence se tvářit, že mu bylo velice ublíženo, že snad Florida udělala kolosální, nenapravitelnou chybu, za kterou snad! draze zaplatí. Některé jeho vize byly spíše z 90. let, nepřišel s ničím novým, nedokázal napravit dlouhodobé nedostatky teamu. Před odvoláním si ještě stihl postěžovat, že po výměnách Gritbransona a spol nemá v týmu dostatečnou tvrdost a hráče, kteří by reagovali na nájezdy Simmondse a spol. Ano, to byl přesně ten primární důvod, proč team nedával branky a dlouhodobě si nevytvářel A grade šance. A samozřejmě nebyl hodnocen na základě výsledků týmu (což je ostatně velmi zjednodušený pohled na věc), ačkoliv před odvoláním neměl ani 50% rekord. Takových Gallantů je zkrátka x - už zítra si může Florida vybrat mezi Gallantem A, Gallantem B a Gallantem C. A ano, Gallant se do NHL vrátí, což ovšem nic nedokazuje. Zřejmě zapadne do průměru, na což možná i má.
JKL píše: Florida tedy v konečném důsledku vypadá hůř než vloni (Luongo není čaroděj a Ekblad po odchodu Camp. vypadá dost mizerně, což je cpt. obvious i bez čísel) a somehow to na p-o nevypadá, přitom údajně (navíc 100% advanced stats people) správně identifikovali Marchessaulta (vykazuje proti 15/16 vedený tím zlotřilým Cooperem po zajímavém startu (pod hockey-only Gallantem) propad v P/60, horší Shots/60, horší CF60 / % rel ITM a i CF% šlo (byť kosmeticky) níže).

Jak na tohle odpoví čísla, čistě čísla? Mě by to zajímalo, to myslím vážně.
1) Marchessault měl loni 1.86 Points/60, letos 1.68 (venue, zone adjusted - minimální odchylky). Stále se řadí mezi první polovinu útočníků v lize (400+ minut). Až za ním se nachází Sedinové, Drouin, Neal, ROR atd. V týmovém kontextu operuje na pátém místě - za sebou nechává Huberdeaua či Smithe. Nutno podotknout, že Florida patří mezi low-scoring týmy.

2) nemůžeš srovnávat data dvou rozdílných týmů a očekávat relevantní výsledky. Klíčový je vždy týmový kontext - Florida je podstatně lepší team s Marchessaultem na ledě než bez něj: CF% 52.28 s Marchessaultem na ledě, 49.2% bez něj. xGF% 48.83 s Marchessaultem na ledě, 45.57% bez něj. SCF% 47.16 s, 43.58 bez.
Dívá-li se zde někdo na nesmyslnou statistiku +/-, Marchessault nyní vykazuje -18, avšak x+/- má -6.8 (na základě ''shot-danger''), navíc byl asi u 5 či 6 empty netterů. Brankáři Cats mají navíc podprůměrnou SV%, když je Marchessault na ledě (okolo 89%). Jedná se o team s negativním poměrem vstřelených: inkasovaných branek atd.

3) pochopitelně, pokud někdo nyní čeká, že bude Marchessault pravidelně produkovat 25-30G a 55+ bodů, bude pravděpodobně zklamaný. Veškeré data naznačují, že jeho nynější produktivita 27+27 (82G pro-rated pace) je spíše nezopakovatelná. Avšak nic nenasvědčuje tomu, že by March neměl po dobu několika dalších sezon produkovat na minimálně low-end 2nd line úrovni (35-40+ bodů). A to ještě rok za 750k, což je excelentní poměr cena/výkon.
JKL píše: Taktéž benchují (prý statisticky adekvátního) Kindla, o kterém eye-test už tři roky tvrdí, že jako obránce prostě stojí za ho*no. Stejně tak sem tvrdil, že Pulkkinen na NHL bohužel nebude mít, stejně tak tvrdím, že Jurčo se zdekuje asap do Ruska, stejně tak tvrdím, že Smith může být top pairing guy whenever vyjma Detroitu lol.
Já nikde netvrdím, že Jurco, Pulkkinen a spol jsou mimořádní hráči. Vždy mluvím o určité pravděpodobnosti, šanci, která je vzhledem k okolnostem (nízká cena hráče), lákavá a zajímavá. Low risk, high reward. Osobně si myslím, že šance, že Jurco bude NHLer, je vyšší, než že z 3rd rounderu ve slabém draftu vyroste NHLer - individuální vyhodnocení situace. Chápu perspektivu DRW, chápu perspektivu CHI. Zkouška Pulkkinena z waiveru? Franchise-crippling move, lol. Osobně to vždy zkusím s typem ala Pulkkinen než s McKeggy, Otty a spol. Šance, že to vyjde s McKeggy a spol v podstatě neexistuje, u Pulkkinena se furt pohybuje alespon v řádu desítek procent. Pochopitelně podobný krok ne vždy vyjde, vidíme to i na příkladu Floridy (Marchessault, Pysyk vs. McIlrath apod.), avšak team v těchto případech může pouze získat. Zde se team neváže dementním kontraktem (Ladd a spol.), zároven obětuje minimální protihodnotu, pokud vůbec něco. Každý hráč rovněž představuje určitou individualitu - Florida si jistě byla vědoma, že % šance, že to vyjde s Marchessaultem, bude zřejmě vyšší jak třeba s McIlrathem. J.Schultz? Dle Simmonse, dle 99% fanoušků Oilers nejhorší obránce ligy. To, co vidíme, nemusí být zdaleka vždy reálný obraz schopností hráče. Pakliže se na hokej díváme z tradičního pohledu, nemáme ani šanci nového Schultze či Marchessaulta objevit.
JKL píše: "Není totiž přijatelné, aby NHL dominovali počítače, čísla a ‘’nehokejoví’’ lidé…"
--> to se mi tenhle závěr v tvém podání nelíbil, přestože ty tvoje články většinou lehce a rád přečtu, tak tohle bylo teda zbytečné
Líbit se ti to nemusí, je mi to fuk. Je to ovšem pravda. Analytics představují něco, co zde před deseti, dvaceti lety nebylo. Je to něco nového, a lidé si uvědomují potenciální nebezpečí. Zároveň jsou však často příliš konzervativní, příliš staří na to, aby se učili novým věcem, a bojí se, že to, co říkají xxx let, už nemusí platit. Celkový pohled takového tradičního hokejového světa je jasný - at se podíváme na Benninga, tedy NHL GM, či Simmonse, ''uznávaného'' novináře, či místní uživatele jako Ohlund či creeper, kteří se vždy zmůžou na cca osm duchaplných slov, či další tisíce fanoušků/expertů po celém světě - hejtování při každé možné příležitosti, z čehož vyplývá, že si tu samotnou hrozbu uvědomují a tohle je pouze způsob, jak s tím bojují. Pro druhou stranu barikády to jsou vlastně komplimenty.

Citace z Moneyballu:
For forty-one million, you built a playoff team. You lost Damon, Giambi, Isringhausen, Pena and you won more games without them than you did with them. You won the exact same number of games that the Yankees won, but the Yankees spent one point four million per win and you paid two hundred and sixty thousand. I know you've taken it in the teeth out there, but the first guy through the wall. It always gets bloody, always. It's the threat of not just the way of doing business, but in their minds it's threatening the game. But really what it's threatening is their livelihoods, it's threatening their jobs, it's threatening the way that they do things. And every time that happens, whether it's the government or a way of doing business or whatever it is, the people are holding the reins, have their hands on the switch. They go bat shit crazy. I mean, anybody who's not building a team right and rebuilding it using your model, they're dinosaurs. They'll be sitting on their ass on the sofa in October, watching the Boston Red Sox win the World Series.
kisin píše:Mě by naopak zajímalo, čím byl Gallant tak výjimečný. Čím vybočoval z řady? Jaký aplikoval systém, který dle některých zřejmě měl mít úspěch?
Nestačí, že se jim ten hokej prostě líbil a byli s tím spokojení? Co přesně očekáváš od fanouška, který akorát kouká na zápasy?

Já měl Gallanta rád jen jako útočníka. :good:
kisin píše:Vždy mluvím o určité pravděpodobnosti, šanci, která je vzhledem k okolnostem (nízká cena hráče), lákavá a zajímavá.
Já to chápu, že mluvíš o ´určité pravděpodobnosti vzhledem k okolnostem´, takže si v podstatě statisticky hážeš kostkou. Ale hokejisti nejsou kostky a třeba o Pulkkovi jsem měl velmi silné pochybnosti, že kdy uspěje v NHL, pochyboval sem o tom rok předtím, než vůbec skočil do ligy. Jinde si rád nechám statistikou poradit, ale ne třeba u hráčů drw, kde prostě vím, jak se věci mají a můžou mít statistiky lecjaké.

Já mám s analytics ve skutečnosti jediný problém - o žádnou statistiku nejde v reálu, jsou to všechno pouhé statistické ukazatele, skutečně statistickou analýzu těchto ukazatelů jsem snad neviděl ani jednu v životě. Věřím, že v týmech dělají borci, kteří dělají na statistických a funkcionálních modelech, ale ohánění se čísly typu CF Rel mi stále přijde low-cost statistika pro pseudogeeky.
kisin píše:Analytics představují něco, co zde před deseti, dvaceti lety nebylo. Je to něco nového, a lidé si uvědomují potenciální nebezpečí.
?? ... čeho konkrétně se bojí Ohlund a jakou hrozbu cítí? Že se nebude moci dívat na hokej? Myslíš, že nastane stav, že ´lidi přestanou rozumět hokeji´? Myslíš, že teď mu rozumí?

To se nikdy nestane, protože NHL je především byznys a není zájmem stakeholderů udělat z hokeje šachy. Tenhle sport platí americký fanoušek, nezapomeň.
Haha že ja sa bojím a hejtujem advanced stats pri každej príležitosti :roll: , to je proste sprostosť, ja si práveže velmi rád čítam tie "odbornejšie" príspevky kde je každý detail doložený štatistikami aj kvôli tomu som prestal písať reporty lebo popri tých vašich profi článkoch ozaj stáli za :ho*no: . A velký rešpekt mám aj k tebe, to že si cca 10 rokov nevynechal ani jeden zápas a tolko času tráviš aj rozborom tých štatistík, to je už iný level.. ale ja som len fanúšik a nie platený odborník, takže ja si nejdem po každom zápase ešte študovať štatistiky aby som zistil prečo mal hráč A o 1% lepšie CF ked hral s hráčom B ako ked hral bez neho, ten hokej me nebaví až tak aby som tomu venoval dalšie hodiny a hodiny...

To že si niekedy rýpnem je len reakcia na tvoje správanie, síce tu píšeš ako nikomu nič neberieš a kecy o rešpekte, tak s tým nesúhlasím lebo ja mám z tvojich príspevkov iný pocit, večne len urážaš a totálne zhadzuješ hráčov aj GM, ktorí nesedia tvojej filozofii. Tak vtedy som len rád keď sa zadarí aj tým tímom a hráčom ktorých odsudzuješ a rýpnem si aj ja..
"Zápas se mi nelíbil, prohráli jsme, rozhodčí je č*rák,..." (hospodské řeči po pátém pivu) versus "CF%, SThr%, FF/60, dZS%, atd...." (analýza statistik a změť čísel v hlavě) jsou okrajem zájmu o hokej jako takový.

Abych měl jako fanoušek požitek z hokeje, tak přeci hledám faktory, který mi ho vytváří - góly, nahrávky, tic-tac-toe kombinace, skill hráčů, atmosféru na stadionech, rozhovory s hokejisty,..., výhry, prohry,...

Hokejový svět zůstane v pořádku, pokud v něm setrvají právě tito REÁLNÍ fanoušci.
"Zápas se mi nelíbil, prohráli jsme, rozhodčí je č*rák,..." (hospodské řeči po pátém pivu)...
Neexistuje mnoho vecí, ktoré nenávidím viac ako takéto prízemné, hnusné, povrchné a maximálne primitívne reči. Tieto "duchaplné" komentáre sú dôvodom, prečo počas väčšiny športových udalostí nechodím do krčiem. A pokiaľ idem, tak do nejakého slušného podniku, kde je takýchto sprostostí čo najmenej.

Ako som už možno písal, nie som žiadnym extra fanúšikom advanced stats, no z duše neznášam krčmové prázdne reči "je to v p..., prehrali smeL"...ok, a čo ďalej?

Mám rád presný stred. Prínosné, duchaplné komentáre, ktoré mi niečo dajú. Ak niekomu stačí ku šťastiu pár pekných akcií a zápas hodnotia na základe výhry/prehry, tak prosím. Lenže takto funguje presne ten krčmový postoj, aspoň podľa mňa.
Už jsem taky vyrostl z hospodských přenosů zápasů na plátně nebo stěně. Bylo to takové jednodušší, padaly u toho sázky a vzduchem (kromě půllitrů piva směr plátno) lítalo spoustu sprostoty. Bylo to takové davové, na tom moc nejsem.

Dneska mám nejradši klid obýváku a svoji sakra velkou televizi, rychlý internet, případně párkrát do roka přímo stadiony. A nejvíce si o hokeji popovídám s tátou, který kdysi patřil mezi skalní fandy na Dukle Jihlava a má v hokeji už něco odsledováno.

Statistiky beru, ty základní sleduji v podstatě každodenně, pokročilé sleduji nahodile, spíše podle chuti a času. Ano, zlatá střední cesta je i moje hokejová volba.
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2002 GOTEBORG