Advanced Stats

Všechno možné ohledně zámořské NHL.

Doufám, že jsem se díval dobře, ale tohle téma jsem tady zatím nenašel.

V poslední době jsou čím dál tím větším trendem nejen v hokeji, ale víceméně ve všech kolektivních sportech tzv. sabermetrics, tedy posuzování hráčů na základě rozšířených statistik. Prvním sportem, kde proběhla něco-jako-revoluce v posuzování hráčů tímto způsobem, byl baseball. Pokud jste ho neviděli, doporučuju všem se mrknout na film Moneyball.

Zajímá mě, jestli sledujete ty hokejové sabermetrics anebo slova jako Corsi a Fenwick považujete za sprosté slova? Za sebe musím říct, že jsem advanced stats doslova propadl. :giggle:

V klubech NHL si získávají také čím dál tím větší oblibu a třeba v Torontu najeli vyloženě na systém posuzování hráčů na základě advanced stats, s čímž je spojeno mj. i angažování Darryla Metcalfa do řad vedení klubu. Metcalf byl tvůrcem webu ExtraSkater.com, který až do loňské sezóny nabízel rozšířené statistiky ke sledování. Po tom, co se Metcalf připojil k Maple Leafs byl web zrušen a volné místo po něm zabraly nové stránky, ze kterých jsou nejlepší Puckalytics.com a NaturalStatTrick.com.
Fuck advanced stats..
Ono to jako doplněk běžných statistik a hlavně toho, co člověk vidí na vlastní oči, není vůbec špatné. Tedy, sám od sebe corsi, fenwick, PDO a další nesleduju, ale mám rád podle mého hodně fundované analýzy Kings od Jasona Lewise na hockeybuzz, který tyto statistiky hodně používá.

Kdybych na to měl chuť, sám bych chtěl někdy zkusit ještě další statistická kouzla a pokusit se o nějaké regrese a korelace, to by mohlo vést k docela zajímavým věcem. Ale lenost mi to nejspíš nedovolí.

Ale v každém případě platí, že jakýkoliv statistický ukazatele je sám o sobě k ničemu, pokud to není uvedeno do různých souvislostí, trendů, komparací atd. Např. u Kings platí, že jako tým se opět vracejí na výsluní v corsi ukazatelích, ale celkové výsledky a hra tomu neodpovídají. Zrovna tady se dá použít ten běžný protiargument, že samozřejmě svoje soupeře obvykle hodně přestřílí, když v téměř každém zápase prohrávají a jsou to pak narozdíl od soupeře oni, kdo musí hrát a být aktivní. To pak indexy corsi i fenwick snadno narůstají :)
Já se v těch corsi fenwick stats vůbec nevyznám (nikde neni žádná legenda co co znamená, a neni v mym úmyslu si to hledat indiviudálně)..
Wanic píše:Já se v těch corsi fenwick stats vůbec nevyznám (nikde neni žádná legenda co co znamená, a neni v mym úmyslu si to hledat indiviudálně)..
http://www.puckalytics.com/glossary.html" onclick="window.open(this.href);return false;
To aj Minnesota mala byť elitný possesion tím, corsi fanatik fanto a tušim aj kuwo ich radili medzi contenderov, lenže miesto toho aby bojovali o čele centrálnej zatial bojujú o McDavida..
Ohlund píše:To aj Minnesota mala byť elitný possesion tím, corsi fanatik fanto a tušim aj kuwo ich radili medzi contenderov, lenže miesto toho aby bojovali o čele centrálnej zatial bojujú o McDavida..
Zaslechl jsem cosi o tom, ze maj letos priserny cedniky. Holt kdyz se nekdo zbavi Bryze, nemuze se divit. Ten ted naopak bude chytat o :cup: :neviem:
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
1998 NAGANO