Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

! Od novej sezony 4 konferencie !

Všechno možné ohledně zámořské NHL.

Ako vnímate "novú NHL" :?:

Můžete vybrat 1 možnost


Conference 1: Anaheim, Los Angeles, San Jose, Phoenix, Vancouver, Calgary, Edmonton, Colorado
Conference 2: Dallas, St. Louis, Chicago, Minnesota, Winnipeg, Detroit, Nashville, Columbus
Conference 3: Boston, Montreal, Ottawa, Toronto, Buffalo, Tampa Bay, Florida
Conference 4: New Jersey, NY Rangers, NY Islanders, Philadelphia, Pittsburgh, Washington, Carolina.
Ak to takto dopadne, tak si rovno môžeme viazať slučku. :lol2:
Mne sa to celkom pozdáva :hmm: , zvlášť ked Colorado by sa nacestovalo asi najviac v tej konferencii :hehe: .
Getzo5 píše:
Conference 1: Anaheim, Los Angeles, San Jose, Phoenix, Vancouver, Calgary, Edmonton, Colorado
Conference 2: Dallas, St. Louis, Chicago, Minnesota, Winnipeg, Detroit, Nashville, Columbus
Conference 3: Boston, Montreal, Ottawa, Toronto, Buffalo, Tampa Bay, Florida
Conference 4: New Jersey, NY Rangers, NY Islanders, Philadelphia, Pittsburgh, Washington, Carolina.
Ak to takto dopadne, tak si rovno môžeme viazať slučku. :lol2:
to kto vymyslel taku kktinu :hroza: floridske timy s NE diviziou? :scare:

ideal by bol robit to az potom ked bude jasne ci a kam sa bude stahovat phoenix, nech sa to potom nemusi robit znova

ale aj potom je podla mna pre 30 timov idealnejsi model 2 konferencii a 6 divizii, nech uz by boli rozdelene akokolvek

4 divizie ci konferencie s vnutrodiviznym PO by podla mna boli vhodnym riesenim pre 32 timov. ak by ich ale isli zaviest uz teraz, tak ten vychod je IMO cely zle :hroza: ja by som k SE divizii (bez jets of course) pridal pensylvanske timy a columbus a k sucasnej NE divizii by som pridal tri timy z NY area.
k navrhu zapadu vyhrady nemam, avs sa vela nacestuju pri akomkolvek rozdeleni kedze su daleko od vsetkych :P
petrik píše:to kto vymyslel taku kktinu :hroza: floridske timy s NE diviziou? :scare:
Detroit a Snider, ktorý vlastní Garyho gule... ehm, teda... tam mám pochybnosti. :giggle:
tu ide skôr o tom, na čom sa bude problém dohodnúť..? Schváliť ten návrh, že to urobia na 4 konferencie, asi nebude veľký problém, myšlienka je to podľa mňa prechodná. Skôr pôjde o to, aké budú zloženia jednotlivých konferencií. Tu budú názory rôznorodé a tak by som to rozloženie ešte nebral ako hotovú vec...

http://eye-on-hockey.blogs.cbssports.co ... 6/33665329" onclick="window.open(this.href);return false;
Walt píše:tu ide skôr o tom, na čom sa bude problém dohodnúť..? Schváliť ten návrh, že to urobia na 4 konferencie, asi nebude veľký problém, myšlienka je to podľa mňa prechodná. Skôr pôjde o to, aké budú zloženia jednotlivých konferencií. Tu budú názory rôznorodé a tak by som to rozloženie ešte nebral ako hotovú vec...

http://eye-on-hockey.blogs.cbssports.co ... 6/33665329" onclick="window.open(this.href);return false;
Ty možno nie, ale McKenzie už hovorí, že do večera by dohoda mohla byť na stole. Všetky tímy západu (aj napriek presunu Detroitu - prekvapivo?) súhlasia, z východu súhlasí celá SE division a pokiaľ súhlasí Snider a Lemieux, súhlasí aj Jacobs. To už ten zvyšok neprelomí.

Táto alternatíva sa pomaly ale isto stáva reálnou. Ja osobne samozrejme spokojný nie som a to nielen kvôli Devils, ale nijak to neovplyvním.
Majn got... pevně doufám a modlím se, aby neprošel návrh těch čtyř konferencí, nebo jiných nesmyslných reorganizací. Nepochopim, proč naprosto jednoduše nepřeřadí jednoho z trojice Columbus-Detroit-Nashville na Východ. Nějaký hlasování ligy, názor těchto týmů (osobně bych rád viděl na Východě Predators). Potom už jen nepatrně poupravit jednotlivé divize (Southeast, Central a Northwest... popř. Northeast). Jednoduchý, žádná věda.

Jestli to projde... tzn. konec zápasů Východ proti Západu? :(
Budem sa opakovať. Lebo Detroit (potom už to vnútorné rozdelenie "lebo Snider a Jacobs") a to je sakra silná lobby.
Nové usporiadanie NHL od budúcej sezóny :!:

EJHradek_NHL EJ Hradek
NHL Commissioner Bettman makes it official. The league will go to a four Conference set-up. Two with 8 teams and two with 7 teams.
3 minutes ago

http://www.usatoday.com/sports/hockey/n ... 51663386/1
East 1: New York Rangers, New York Islanders, New Jersey, Pittsburgh, Philadelphia, Carolina and Washington

East II: Florida, Tampa, Montreal, Toronto, Buffalo, Ottawa and Boston.

Central: Columbus, Detroit, Winnipeg, Nashville, Dallas, Minnesota, St. Louis and Chicago

West: Phoenix, Anaheim, Los Angeles, San Jose, Vancouver, Colorado, Edmonton and Calgary
Teda dve divízie po 8 a dve divízie po 7 tímov. Dohodli sa za hodinu, hlasovanie bolo v pomere 26 ku 4. Kto bol proti známe nie je.

Obrázek

Doplním len, že to znamená divízne prvé kolo playoffs a každý tím bude hrať s každým aspoň raz doma i vonku :!:

NHL od 4 divízií upustila v roku 1998 s prichádzajúcou expanziou. Prípadné riešenie sťahovania PHX či vyrovnania počtu tímov v konferencii zatiaľ prerokované nebolo.
TSNBobMcKenzie Bob McKenzie
First two rounds of playoffs are strictly within conference -- 1 vs 4 and 2 vs 3, winners face each other. Just like old Divisional format.
11 minutes ago

TSNBobMcKenzie Bob McKenzie
Four conference winners are seeded on total points, 1 vs 4, 2 vs 3, so an all-East or all-West final is possible.
9 minutes ago
TSNBobMcKenzie Bob McKenzie
Pros: Intense playoff rivalries that happen year after year with great regularity. Think NYR-NYI, NYR-NJD, NYI-WSH or CGY-EDM, BOS-MTL etc.
4 minutes ago

TSNBobMcKenzie Bob McKenzie
Cons: 5th place team in a "stronger" conference misses playoffs and 4th place team in a "weaker" conference makes it.
3 minutes ago

TSNBobMcKenzie Bob McKenzie
Cons: Two of the NHL's elite teams, maybe the top two overall, could conceivably meet in the 2nd round of the playoffs.
1 minute ago
TSNBobMcKenzie Bob McKenzie
My own view: New 4 conference format GREAT for regular season play. I am not big fan of it, though, because of new (old) playoff format.
2 minutes ago
A ja s Bobom opäť súhlasím. Má to viac nevýhod ako výhod. Dve divízie sa budú sťažovať na počet postupujúcich, jedna na náročnosť (naša) a posledná na cestovanie (Florida a Tampa). Plus POs nie sú vyriešené práve najšťastnejšie. Súčasný model mi príde lepší teda o dosť.
Prerozdelenie sa mi páči, hlavne ten západ a central, na východe je to smiešne, tá konferencia s floridskými tímami :hroza: vyzerá dosť slabo a postúpia odtial 4 tímy zato tá 2. východná je až moc nadupaná a silný tím sa do PO dostať nemusí, ten PO systém je ešte horší, že finále East v East :thumbsdown: , ale pre mitcha to znamená dobrú správu, že slabý východ sa do finále už nikdy dostať nemusí :giggle: .
Mne sa ten návrh zo začiatku páčil, som myslel že to budú 4 velké divízie ale že konferencie a PO zostanú klasicky, ale tam to dosť zbabrali :thumbsdown: .
Tak ešte to nie je tak celkom oficiálne. :hmm:

DarrenDreger: NHLPA spokesman Jonathan Weatherdon says, "Realignment requires an agreement between the league and the NHLPA."

DarrenDreger: Weatherdon adds, "We look forward to continuing our discussions with the league regarding this matter."

Ale pochybujem, že to stopne práve NHLPA.
1. Will we have four conference champions every season? Four banners raised along with that of the Stanley Cup champion? Twice the conference champions' swag produced for fans to splurge on?

2. Will we have two new trophies to go along with the Prince of Wales and the Campbell Trophy? Which divisions earn the right to call those historic pieces of hardware their own?

3. Finally … what are these conferences going to be named anyway? Are the Calgary Flames really going to have to battle for the right to win the Gretzky Conference each season?
Hrôza des no... :slap:
dík za správy Getzo... :thumbsup:
- celé to nie je najšťastnejšie od začiatku, ale bolo cítiť, že za každú cenu chcú nejakú zmenu (že to atraktivite nepomôže, je už druhá vec) Pokiaľ ide o sťahovanie PHX, to sa má tiež ešte preberať a je to skôr otázka toho, kedy a kam. No a čo som sa mal možnosť ja dočítať, tak sa tie dve konferencie so 7 tímami majú doplniť, aby boli všade 8 účastníci. O aké kluby by malo ísť, to tam už nebolo. :?
Ak to beriem ako celok (myslím celkovo ten humbuk) tak som tiež bol viac naklonený myšlienke presťahovať PHX, prehodiť CBJ s WIN a bolo by. Stále mi uniká pointa toho, na čo je toto dobré..? :ja_neviem:
z tohto mi vychadza jedine - toto nie je koniec. sucasne rozdelenie je nelogicke - ci uz samotny pomer 16 west :14 east; alebo aj to rozdelenie timov do konferencii vramci vychodu, ked su floridske timy v konferencii so sucasnou NE diviziou...
zrejme sa nieco este v dohladnej dobe (v priebehu 1-2 sezon max) udeje. napadaju ma 2 mozne alternativy:
1) phoenix sa prestahuje na vychod (napr. do quebecu) cim by sa aspon vyrovnal pocet timov east vs. west
2) NHL expanduje na 32 timov, pricom tie 2 nove budu v NE area (quebec + ? - markham, hamilton, hartford, etc). potom by floridske timy mohli priradit k "juhovychodnej" konferencii kam by sa geograficky hodili viac

pripadne nejaka kombinacia tychto dvoch scenarov

ale jednoducho neverim ze toto co schvalili je ich predstava dlhodobeho riesenia

k tomu PO formatu - tiez za lepsi povazujem sucasny model :thumbsdown:
ja som nadseny :yahoo: dufam, ze aj zostanem
me jako nejvetsi blbost prijde rozhozeni PO a postup do nej. Cert vem silu jednotlivych konferencich, to se muze a bude menit, ale proste to ze nepostoupi tymy s vice bodama nez ma 4. v jine konferenci je nefer.
A

Obrázek

B

Obrázek

C

Obrázek

D

Obrázek

Zakladna cast

[li]timy odohraju s kazdym timom zo zvysnych 3 konferencii po 2 zapasy – jeden doma, jeden vonku[/li]
[li]v 7 clennych konf. odohraju medzi sebou timy 6 zapasov – 3 doma, 3 vonku[/li]
[li]v 8 clennych konf. odohraju medzi sebou timy 5-6 zapasov za sezonu - tri timy odohraju 5, tri 6 (v dalsej sezone sa to otoci)[/li]

PO

[li]do PO postupuju prve 4 timy z jednotlivych konf., v ramci ktorych sa odohraju prve 2 kola / tretie bude stretnutim konf.vitazov / zostavajuce 2 timy si potom zahraju o :cup: o systeme 3.kola sa este rozhodne[/li]
Rozdeleni 4 konferenci a herni system v zakladni casti je dejme tomu OK, anomalie byly i doposud v jednotlivych divizich ale... Katastrofalni je fakt, co zminil megaton, ze teamy s vetsim poctem bodu nemusej postoupit do PO na ukor slabsich, coz hrozi v mnohem vetsi mire nez doposud. A co mi vadi uplne nejvic je konferencni system playoffs, v konferenci s NJD, PIT, PHI, WSH a NYR je to opravdu o drzku od 1.kola. Takze pokud chceme SC my/PHI/WSH/NYR, musime vzdycky na ceste za SC porazit v podstate 4 contendery.
Takova Carolina nebo New Jersey musej byt z toho celkem na prasky, muze to pro ne znamenat dlouhodobe suchoty bez playoffs, navic museji hrat 6 zapasu proti WSH/PIT/PHI/NYR... Zatimco takovy Boston to ma diky suverenne nejslabsi konferenci vydlazdene vsechno az do 3.kola... Unfair proste, je to nevyvazene a ma to strasne mnoho chyb. Na druhe strane me to alespon jako fandu Pens bude vice bavit od zakladni casti, ale to mi jako kompenzace za narocnost konference asi nestaci.

Navic tomu chybi trosku variability, kazda sezona bude v podstate o te same veci - tedy prilisny duraz na danou konferenci pro kazdy team a zbytek ligy nas v podstate nemusi trapit... To taky asi neni uplne ono, hrozi takova mala ponorkova nemoc a kazda sezona bude v podstate stejna. Pro nas to tedy bude vsechno jen o WSH/PHI/NYR a tim to pomalu hasne :scare:
Souhlasím s Atlantikem. Rozdělení PO se nepovedlo a nejvíc je to vidět na naší konferenci. Dokonce tam hrozí, že by téměř každý rok byly stejné dvojice. Carolina a Isles jsou upřímně v hajzlu a NJD, pokud se u nich něco nezmění, taky.
A pořád nechápu to rozdělení 16:14. To je takový problém jeden tým přesunout?
vychod a zapad uz neexistuje, takze ani ziadne 16:14

podla mna je to super, doraz na svoju konferenciu, rovnake dvojice v playoff, to bude rivalita, to budu bitky
dejf píše:Souhlasím s Atlantikem. Rozdělení PO se nepovedlo a nejvíc je to vidět na naší konferenci. Dokonce tam hrozí, že by téměř každý rok byly stejné dvojice. Carolina a Isles jsou upřímně v hajzlu a NJD, pokud se u nich něco nezmění, taky.
A pořád nechápu to rozdělení 16:14. To je takový problém jeden tým přesunout?
my nejsme v hajzlu, my jsme v prestavbe :D
ja som zvedavy ako tie konferencie pomenuju. cilen geograficky ako doteraz, alebo podla legendarnych hracov alebo nejak inak...

bolo by zaujimave mat napr. gretzky conference (pacific), howe conference (central), lemieux conference (atlantic), orr conference (northeast)

ale na druhej strane ako tu Getzo quotoval, bolo by divne keby sa napr. flames usilovali vyhrat diviziu pomenovanu po legendarnom hracovi ich najvacsieho rivala, podobne philla v lemieuxovej conferencii atd atd :D
megaton píše: my nejsme v hajzlu, my jsme v prestavbe :D
Jen jestli nejste v prestavbe hajzlu.. :jn:
Tak já když si to přečetl tak jsem si ze začátku myslel, že je to nějaký fórek. Poté když to nabralo na realitě a pročetl si články, názory a komentáře k této události, tak jsem si utvořil svůj vlastní názor a řekl - "Sakra on ten systém 4 konferencí není vůbec špatný, ale má to pár much (především play off je nedomyšlené)."
Kdyby s tím počkali ještě jeden rok a vše to celé promysleli, domysleli tak by to bylo skvělé. Takhle je to všechno moc narychlo a tím pádem se v tom nachází i plno hovadin.
Já osobně bych byl pro tenhle systém, ale nejdříve bych rozšířil NHL o 2 týmy, vyřešil Kojoty a zapracoval na pořadném schématu play off. Rozdělení konferencí je v pohodě a systém zákl. časti také. Zkrátka a jednoduše doladit pár nelogičností a bylo by to skvělé. :good: Jenže to by někdo musel mít trpělivost a opravdu ten jeden, dva roky počkat.
petrik píše:ja som zvedavy ako tie konferencie pomenuju. cilen geograficky ako doteraz, alebo podla legendarnych hracov alebo nejak inak...

bolo by zaujimave mat napr. gretzky conference (pacific), howe conference (central), lemieux conference (atlantic), orr conference (northeast)

ale na druhej strane ako tu Getzo quotoval, bolo by divne keby sa napr. flames usilovali vyhrat diviziu pomenovanu po legendarnom hracovi ich najvacsieho rivala, podobne philla v lemieuxovej conferencii atd atd :D
Ja by som bol za navrátenie starých názvov.
Mě se to taky nelibí, dvě konference našlapané AD a dvě o ničem BC. Už tak je to dost nevyrovnané a ještě tohle ??
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2018 WASHINGTON CAPITALS