Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Nakrajšie arény NHL

Všechno možné ohledně zámořské NHL.

Aká je teda pre vás najkrajšia(e) aréna v NHL a prečo?

Asi len málokto nebude menovať tú "svoju" domovskú :) , samozrejme nebudem výnimkou, Prudential Center, ešte stále úradujúca miss najnovšia aréna NHL až do otvorenia novej sezóny. Najmä svojim zovňajškom, kedže nepripomína až natoľko športovú arénu, architektonicky pôsobí elegantne a zapadá do koloritu mesta. Celkovo mám také arény, viď. príklady, radšej. Čo sa týka interiéru, oproti IZODu sa mi páči jej vytiahnutosť do výšky, pôsobí tak kompaktným dojmom.

ObrázekObrázek

Pokiaľ mám vybrať ešte nejaké iné arény, mne osobne sa čo sa týka interiéru najviac páči Staples Center v LA alebo Jobing.com Arena vo PHX a z pohľadu exteriéru American Airlines Center v Dallase, Nationwide Arena v Columbuse a Honda Center v Anaheime. :cool:

Fotky arén nájdete, pokiaľ to ešte nepoznáte na: http://www.stadionwelt.de/sw_start/index.php :smile03:
Ťažko povedať, ja som bol osobne len v piatich a neviem to porovnať s tými, ktoré som nenavštívil. Lebo nejde len o dizajn ale aj o celkovú atmosféru a rozvrhnutie arény.

V tých čo som bol tak by som ich zoradil na základa pocitu aký som z nich mal asi takto

Verizon Center
BankAtlantic Center
St. Pete Times Forum /pekne vypadá zvonku/
Philips Arena
MSG /história a všetko, ale z vyšších miest neni tak dobre vidieť ako v iných arénach/

Ale celkovo na prvé miesto by som určite dal Bell Center. Neuveriteľná atmosfére a fanúšikovia.
Weiwuer píše:Ťažko povedať, ja som bol osobne len v piatich a neviem to porovnať s tými, ktoré som nenavštívil. .
Že, "len" v piatich. :D
Lukas33 píše:
Weiwuer píše:Ťažko povedať, ja som bol osobne len v piatich a neviem to porovnať s tými, ktoré som nenavštívil. .
Že, "len" v piatich. :D
No tak keby som chcel objektívne porovnávať musel by som navštíviť všetky. :wink: Síce som v žiadnej kanadskej aréne nebol, ale im sa podľa mňa nič nevyrovná. Nevýhodou sú len drahé vstupenky. A zase veľkou výhodou tímou ako Florida, Tampa a Atlanta je, že si možeš sadnúť takmer kde chceš, lebo je veľa voľných miest.
Mno bohužel u všech týmů v tom linku kterej si sem přiložil nejsou vidět fotky z venku (někde málo, někde vůbec)... a její outdoor design by měl bejt branej minimálně na stenjou váhu, jako interiér....

Co si ale pamatuju z fotek z NHLka na PC... či kdekoliv jinde sem ty haly viděl.... tak se mi vždycky líbila Honda Center... sice to neni nějak převratnej architeckej skvost... ale prostě do toho prostředí Kalifornie mi to sedí... mimo to palmy all around nejsou vůbec špatný řešení..... Pendlom Saddledoom (nebo jak se to píše) je taky zajímavá hala... naopak halu kterou si pamatuju co se mi nelíbila, byla Joe Louis Arena.... dokonce jsme jí doma říkali "krabice"... ale tak znam jí jenom z několika fotek... třeba právě takovejhle design zapadá do místního okolí nejlíp... opravdu těžko soudit....

Jobing.com Arenu soudit nebudu... protože když je on-line přenos z Arizony... většinou je vidět jenom předek a navíc ještě v noci....
Joe Louis Arena je zgrc. To absolútne súhlasím. Pengrowth Saddledome je parádna :thumbsup:
Wanic píše:Mno bohužel u všech týmů v tom linku kterej si sem přiložil nejsou vidět fotky z venku (někde málo, někde vůbec)... a její outdoor design by měl bejt branej minimálně na stenjou váhu, jako interiér....
Tak niekde je aj ďalšia stránka s fotkami exteriéru, prípadne...Načo je Google? :D

Jj, Joe Louis Arena je des. Čo sa týka chrámu Calgary, to mi pripomína náš zimák, len vo väčšom :D
mne sa najviac paci nationwide arena :thumbsup:
Obrázek
saddledome vypada ako pasienky :)

Obrázek

Ten tvar udajne ma byt dobry pre akustiku, z jedneho rezu to ma byt hyperbola a z druheho parabola. Ale to nam strasne davno hovoril nas ucitel matiky, neviem ci to je fakt tak.
Nvm proč ale celkem se mě líbí Honda Centre (ANA), stejně jako Jobing.com Arena (PHX). Samozřejmě aj naše St. Pete Times Forum (TBL) :thumbsup:
Keď som si ich všetky teraz prešiel tak zvonku sa mi najviac páči American Airlines Center.
Obrázek
Obrázek
Njn, zvonku je to pekne klasické, ale zvnútra, teda aspoň pre mňa, otras. :ja_neviem:
:D

A teraz top 5 najhorších

-ACC : ako montážna hala pre lietadlá
-GM Place, či ako sa to teraz už volá
-Rexall Place
-Nassau
-United Center
Getzo5 píše: Tak niekde je aj ďalšia stránka s fotkami exteriéru, prípadne...Načo je Google? :D
Mno pro mě trochu vela práce, na to že jde jenom o krásu... kdybych měl tímhle způsobem zkoumat všech 30 tak mi to zabere nějakej čásek.... udal jsem to jenom jako důvod proč nehodnotim.... ale kua aspoň mi došlo, že vlastně neznam ani náš domácí stánek.... kua to jsem fanda :oops: :oops:
Tak ja samozřejmě napíšu že nejhezčí bude ta nejnovější- Consol Energy Center :) . Ale stará Melloon, dříve Civic Arena měla taky něco do sebe. Vzhledově se mi líbí ta v Dallasu, Los Angeles nebo Vancouveru. Většinou ale vše spojuji s atmosférou uvnitř a to pak jasně vyhrává Bell centre, Joe LOUis Arena (ta je naprosto specifická), MSG nebo Wachovia i když ted ji myslím přejměnovali a pak taky RBC center. Podle mě nejslabší at to beru jakkoliv mě to vychází na Nassau Coliseum na Long Islandu.
Weiwuer píše::D

A teraz top 5 najhorších

-ACC : ako montážna hala pre lietadlá
-GM Place, či ako sa to teraz už volá
-Rexall Place
-Nassau
-United Center
Co se ti na Rogers Arene nelibi?
Rogers Arena

Obrázek

Obrázek
leo píše:
Weiwuer píše::D

A teraz top 5 najhorších

-ACC : ako montážna hala pre lietadlá
-GM Place, či ako sa to teraz už volá
-Rexall Place
-Nassau
-United Center
Co se ti na Rogers Arene nelibi?
Neni to nič osobné... Ja len že keď som si prešiel fotky všetkých arén a posúdil ich vonkajší vzhľad, tak by som Rogers zaradil do spodnej 5-ky. Samozrejme, je to veľmi povrchné, ale opakujem, posudzoval som ich striktne podľa vonkajšieho vzhľadu.

Z hľadiska vybavenosti, službám zákazníkom a vnútorného rozvrhnutia može byť najlepšia, to neviem. :ja_neviem:
Mellon :)

Atlanta, St. Louis, MSG
Weiwuer píše:Z hľadiska vybavenosti, službám zákazníkom a vnútorného rozvrhnutia može byť najlepšia, to neviem. :ja_neviem:
Šatne má najlepšie. Podĺa nej sa už robia aj v iných nových halách, podobnú bude mať i CEC v Pittsburghu. Len poznámka... :wink:
Getzo5 píše:
Weiwuer píše:Z hľadiska vybavenosti, službám zákazníkom a vnútorného rozvrhnutia može byť najlepšia, to neviem. :ja_neviem:
Šatne má najlepšie. Podĺa nej sa už robia aj v iných nových halách, podobnú bude mať i CEC v Pittsburghu. Len poznámka... :wink:
Aha, hej. Vidíš, teraz si spomínam, že som videl nejaké video kde Demitra prezentoval tie ich šatne. Tie sa mi veru páčili.
me prisla nejoriginalnejsi stara arena pittsburghu.
jednoznacne Bell a prekvapuje ma ze ju tu este nikto nespomenul :frajer2:
maro píše:jednoznacne Bell a prekvapuje ma ze ju tu este nikto nespomenul :frajer2:
Prečítaj si moj prvý príspevok. :)
Nikto tu ešte nespomenul Philips Arenu s jej nápisom ATLANTA? :hmm:

Obrázek

Tu ešte zaujímavá fotka z vtáčej perspektívy :arrow: http://www.martinsweb.com/aviation/atla ... _arena.jpg

Inak, AAC je parádna. Ako nejaký zrekonštruovaný pivovar z doby Márie Terézie.

Najhoršie sú určite tie arény, ktoré bolo postavené v 70-tych rokoch, teda JLA, Nassau Veterans Memorial Colliseum alebo Rexall Place (dosť inak pripomínajúca brnenské Rondo). Paradoxom je najnovšia aréna, Consol Energy Arena, ktorej exteriér mi fakt nepripadá zrovna najkrajšie.
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2007 ANAHEIM DUCKS