Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Prestupy - Kontrakty

Všechno možné ohledně zámořské NHL.

tak to je škoda, Radulov byl určitě jedním z těch hráčů, kteří NHL měli hrát :(
Rusi začínajú vojnu s NHL :D Pomaly bude ruska liga lepšia...už len nech zlanária Crosbyho a Ovečkina a za nimi pôjdu iní :D
:o :shock: :? :sad2: To teda spravil Radulov dobrú sprostosť.
Spojenie hokejovej budúcnosti slovenského útočného univerzála Pavla Demitru s kanadským klubom NHL Vancouver Canucks neprekvapilo.
Bývalá útočná dvojička ďalšieho Slováka Mariána Gáboríka z Minnesoty vo štvrtok podpísala nový dvojročný kontrakt na 8 miliónov dolárov. Vancouver doteraz veľmi na trhu voľných hráčov nenakupoval. Naopak, po jeho otvorení stratil útočníkov Markusa Näslunda i Brendana Morrisona, čím sa mu v krátkom čase rozpadol celý prvý útok.

Odchodom kontroverzného Todda Bertuzziho sa pred dvomi rokmi uzavrela kapitola produktívnej trojky Näslund-Morrison-Bertuzzi, pred začiatkom novej sezóny však fanúšikovia prišli úplne o dlhoročný prvý útok. Najmä odchod kapitána Näslunda bolel veľmi.

Teraz získali kosatky útočníka, ktorého je možné nasadiť na poste centra i na krídle a spolu s bratmi Sedinovcami môže tvrdiť muziku na začiatku "ponäslundovskej" éry. Naviac, stále majú finančný priestor na 10-miliónovú ponuku sezónneho zárobku pre Matsa Sundina, ktorý by bol ďalšou "veľkou rybou", zatiaľ sa však nedokáže rozhodnúť.

"Naše rady posilnil útočník, ktorý vie zahrať na akejkoľvek pozícii v útoku. Nemá za sebou najproduktívnejšiu sezónu, ale počas svojej kariéry bol bodovacou zárukou pre každý tím, kde pôsobil. Svoje miesto si u nás určite nájde a v neposlednom rade rozhodlo i to, že on sám prejavil záujem prísť do Kanady," povedal o novej posile pre kanadský denník Globe and Mail generálny manažér Canucks Mike Gillis.

"Jednou z príčin, prečo som sa rozhodol pre Vancouver, je Mike. Kedysi bol mojím agentom a stali sme sa dobrými priateľmi. Vždy som chcel mať za šéfa chlapíka, akým je on," kontroval Demitra, ktorý v minulej sezóne mal na konte 54 bodov v 68 zápasoch za Wild.

O tom, že má na viac, svedčí ročník 2002/03, keď sa mu podarilo ešte v St. Louis dosiahnuť 93 sezónnych bodov (počas ročníka 1998/99 mal s tým istým tímom o 4 menej). Vie to aj Demitra: "Určite dokážem byť v zakončovaní ešte efektívnejší ako v uplynulej sezóne."

Ako dôvod menej vydareného roka vidí poňatie hry v Minnesote, ktorej tréner Jacques Lemaire vždy kládol dôraz na defenzívu. "Keď som hral na krídle, bodoval som. Ale ak som hral centra, musel som sa držať viac vzadu. Jednoducho, stredný útočník v Minnesote bráni a to bolo hlavným dôvodom, prečo boli moje čísla také, aké boli," videl vec v tomto kontexte slovenský útočník.

Vo Vancouveri si svoj post nebude vyberať. "Nemám problémy hrať na žiadnom poste, pokiaľ mám pri sebe spoluhráčov s ťahom na bránku. V Minnesote som nehrával centra s radosťou, lebo som nemohol cítiť slobodu na ľade a vytvárať šance," dodal Demitra.

Slovák na ozajstný prielom v play off stále len čaká, jeho maximom je zatiaľ konferenčné finále s Blues v roku 2001. Držiteľ trofeje Lady Byng z roku 2000 pre najslušnejšieho hokejistu celej NHL sa podľa vlastných vyjadrení sťahuje do Vancouveru aj preto, že jeho syn Lukas takto bude mať lepšie možnosti na milované lyžovanie. O pôsobisku rozhodlo aj to, že bronzový medailista z MS 2003 chcel opäť hrať hokej v Kanade, s ktorým mal pozitívne skúsenosti ešte počas svojich profiligových začiatkov v Ottawe Senators.

------------------------------------------------------------------------------

Marián Hossa: Pre zisk Stanley Cupu spravím všetko
"Verím tomu, že sa mi podarí získať Stanley Cup v budúcej sezóne s Detroitom, spravím všetko, čo bude v mojich silách, aby sa tak stalo, ale ak sa to aj nepodarí, svet sa nezrúti a život ide ďalej," povedal Marián Hossa v online rozhovore pre pravda.sk.
Marián načrel aj do zákulisia jeho odchodu z Pittsburghu a príchodu do Detroitu: "Šanca bola aj zostať v Pittsburghu, no nakoniec sa tak nestalo. Niečo mi napovedalo, že Detroit je to správne miesto a má väčšiu šancu na Stanley Cup. Nechcem tým ale povedať, že Pittsburgh nebude vyhrávať, to nie, je to kvalitné mužstvo, ale rozhodol som sa ako som sa rozhodol. Hádam som spravil dobre."

V Detroite ho čaká nielen skvelá hokejová atmosféra, ale aj drsné mesto. Nebude sa báť? Vedel som, že Detroit nie je najbezpečnejšie mesto, ale viem, že hráči bývajú mimo mesta v dobrých miestach." V Detroite býva aj slávny raper Eminem, navštívi ho? Počul som, že býva na 8 Míli, ako v tom filme. Tomáš Kopecký mi hovoril, že tam má dom, takže možno pôjdeme okolo a pozrieme ho," konštatoval so smiechom.

Koniec sezóny a play-off odohral v tíme tučniakov po boku Sidney Crosbyho, aké to bolo? "Hrať so Sidom bolo úžasné. Je to skelý, talentovaný a ctižiadostivý mladý chalan, čo je vidno na každom tréningu. Za ten čas som sa od neho dosť naučil, zostali sme kamaráti."
Marián Hossa ešte ako 17-ročný junior prispel k prekvapujúcemu titulu Dukly Trenčín v slovenskej extralige 1997. Svoj prvý zápas v NHL odohral 1. októbra 1997 v drese Ottawy proti Montrealu. Prvý gól strelil 9. decembra 1997 brankárovi Floridy Seanovi Burkovi. V sezóne 1998/1999 bol medzi tromi nominovanými na Calder Trophy pre nováčika roka, stal sa členom nováčikovskej All Stars.

V Ottawe sa vypracoval na oporu tímu a aj preto preňho prišiel pred sezónou 2005/2006 šok. Najskôr s ním totiž senátori podpísali zmluvu na tri roky za 18 miliónov dolárov, no pár hodín po nej ho vymenili za Danyho Heatleyho do Atlanty. V Atlante sa stal hviezdou a ako prvému Slovákovi v samostatnosti krajiny sa mu podarilo nazbierať 100 bodov.Po neúspešnom play-off, ktoré bolo pre jeho tím vôbec prvým v histórii, sa predstavil na MS v Moskve, kde však nemal oslnivú formu. Druhýkrát za sebou získal ocenenie pre najlešieho hokejistu Slovenska - Zlatý puk.

Mariánovi po sezóne končila v Atlante jeho zmluva, a tak sa začali siahodlhé rokovania medzi hráčom a klubom. Vedenie Thrashers nakoniec nenašlo s Hossom spoločnú reč, a tak sa ho rozhodlo v závere prestupového obdobia vymeniť. Jeho novým zamestnávateľom sa stal Pittsburgh Penguins. V tíme tučniankov zažil skvelé play-off, v ktorom siahal na Stanley Cup a nazbieral 26 bodov. Ani tie však nestačili. Proti bol totiž Detroit.
Lukas33 píše: Napr. aj Stumpel by tam mohol nakoniec skončiť aj keď ja by som ho radšej videl v NHL.
Ty vole on fakt ide do Ruska. :eek2:
Tu je zoznam hráčov kt. tento rok odchádzajú z NHL do Ruska.
Salavat Yulaev: Radulov, McCarthy
Lokomotiv: Vasicek
Metallurg: Pilar
Ak Bars: Dubielewicz, Kapanen
CSKA: Khomutov
SKA: Zyuzin, Brylin
Dinamo: Rachunek, Tolpeko
Severstal: Kwiatkowski
Atlant: Emery, Johannson (Not 100%)
Avangard: Grahame, Jagr
Spartak: Baranka, Radivojevic, Ruzicka
Amur: Lampman, Wanvig
Vityaz: Simon
Dinamo Riga: Hossa, Ellison, Ozolinsh
Barys: Stumpel
Sibir: York
Minsk: Andy Chiodo
Do riti Stumpy v rusku?????????Aktuality píšu že Kazachstan... :(
A už aj špilár... :?
Lukas33 píše:
Lukas33 píše: Napr. aj Stumpel by tam mohol nakoniec skončiť aj keď ja by som ho radšej videl v NHL.
Ty vole on fakt ide do Ruska. :eek2:
Tu je zoznam hráčov kt. tento rok odchádzajú z NHL do Ruska.
Salavat Yulaev: Radulov, McCarthy
Lokomotiv: Vasicek
Metallurg: Pilar
Ak Bars: Dubielewicz, Kapanen
CSKA: Khomutov
SKA: Zyuzin, Brylin
Dinamo: Rachunek, Tolpeko
Severstal: Kwiatkowski
Atlant: Emery, Johannson (Not 100%)
Avangard: Grahame, Jagr
Spartak: Baranka, Radivojevic, Ruzicka
Amur: Lampman, Wanvig
Vityaz: Simon
Dinamo Riga: Hossa, Ellison, Ozolinsh
Barys: Stumpel
Sibir: York
Minsk: Andy Chiodo
:) Ruská liga posiluje,to čumim!!!! :o Zkrátka petrodolary z bohatých naftových oblastí dělají své!!!Jestli to takhle bude pokračovat,tak z Kanady za čas začnou gubernátoři přetahovat do Ruska nejen hráče druhé jakosti a veterány,ale také špičkové hráče v nejlepších letech!!!! :?

Koneckonců,už se to pomalinku děje/viz návrat Radulov/ :shock: Jardu Jágra taky nechápu!?!?!?!Vyměnit pohodlí Ameriky, za válenky a zimu někde na Sibiři :sad2:
A taky do budoucna nepůjde jenom o odložené hokejisty a veterány!!!Gubernátoři si za své peníze začnou hráče pěkně vybírat!!!!!!! :P
Řekl bych,,docela kyselé jablko pro NHL!!!!!" :?
Je nejvyšší čas,aby NHL na to nějakým rozumným způsoben zareagovala, jinak začnou hráči z Kanady za penězi do Ruska utíkat!!!!
Ten seznam je docela zajímavý a to v něm nejsou zaznamenáni výborní rusy a hráči z Evropy,kteří v Rusku hrají a o NHL již dříve neprojevili větší zájem/Sušinskij,Tverdovskij a je těch hráčů určitě víc/.
Ruská liga bude mít slušnou úroveň!!!!!! :shock:
Tak by som chcela sledovať ruskú ligu na ich stránkach...kedby tí hňupi nemali azbuku! :evil:
Branislav Mezei sa s Amerikou rozlúčil po desiatich rokoch, za oceán sa pobral už ako sedemnásťročný. V prestížnej NHL obliekal dresy New Yorku Islanders a Floridy Panthers. „Stretnem sa tam aj s Gabom Špilárom a možno aj s Ivanom Čiernikom. V jeho prípade sa na prestupe ešte musia dohodnúť kluby. K nám pribudne ešte český obranca Tomáš Klouček, s ktorým sa dávnejšie poznáme,“ povedal o československej komunite v Astane Branislav Mezei. „Láka ma nová súťaž, do ktorej si to už namierilo veľa hráčov z NHL. Za Amerikou však dvere definitívne zavrieť nechcem. Uvidíme, ako sa mi bude v novom klube dariť i akú úroveň bude mať samotná súťaž,“ nevylúčil dobre stavaný zadák svoj návrat do najprestížnejšej ligy sveta. Nový obranný pilier kazašského tímu zaznamenal v poslednej sezóne v drese Panthers dva góly a dve asistencie v 57-mich zápasoch základnej časti. Mezei sa momentálne pripravuje v rodnej Nitre spoločne s Jozefom Stümpelom a obrancom Atlanty Trashers Borisom Valábikom. „O tom, kedy sa mám hlásiť v novom klube sme sa zatiaľ nebavili. Musím ešte zariadiť pár vecí ohľadom môjho sťahovania z Floridy. Počas leta sa budem pripravovať doma ako zvyčajne,“ povedal účastník troch svetových šampionátov. Branislav Mezei sa tak stal ďalším Slovákom, ktorý sa v ostatnom čase rozlúčil s NHL, pred ním si angažmány v Európe našli i Marcel Hossa, Radivojevič, Ružička, či Baranka.


TAK UZ I MEZEI!!! :shock:
Nechcú tak tí rusi zlákať hned celú NHL? :D
pri vsetkej ucte k tym hracom co idu do ruska, ja to nijak znepokojujuco nevidim, ziadna sucasna megahviezda tam nepresla a hraci co tam idu, su hraci, co bud maju uz najepsie roky za sebou alebo sa nedokazali v NHL presadit, pretoze na to nemaju, ci nemali stastie a rusi, ktori sa vracaju domov...ved ani Malkina nedotiahli spat, na Ovechkina mozu zabudnut a na kanadske hviezdy ako Crosby a spol. nemozu ani pomysliet... na NHL nemaju a ani mat zrejme nebudu, lebo NHL je len jedna :!:
wildCelt uplne stebou suhlasim ziadny kanadan ktory ma moznost presadit sa v NHL by do ruska nikdy nesiel o tom niet pochyb a ked tam idu hraci ktory sa daju nahradit hracmi z fariem tak to nevidim ako velke straty pre NHL ked sa pozeram na ten zoznam tak tam neni ziadne zvucne meno iba hraci z 3 a 4 lainy vinimky su jagr a radulov tym muselo fakt preskocit a o to ze mladi hraci z ruska nebudu chciet odchadzat do ameriky sa nemusime bat vid nikitu Filatova
skoda no ta zasrana NHL ma uz serer chcem aby vsetko bolo u rusov nech si ti tupy degenerovani AMici uvedomia ze niesu sami! !! FORZA RUSSIA FORZA KHL
V podstate každý rok odchádza do Ruska alebo inde dosť hráčov z NHL. Ten rozruch vyvolal hlavne Jágr a Radulov. A u nás možno aj to množstvo Slovákov čo tento rok odchádza z NHL.
medik911 píše:skoda no ta zasrana NHL ma uz serer chcem aby vsetko bolo u rusov nech si ti tupy degenerovani AMici uvedomia ze niesu sami! !! FORZA RUSSIA FORZA KHL
Zdieľam rovnaký názor. :)
Amíci si myslia,že sú jediní na svete.


A že nemôžu myslieť na hviezdy???A kde ste nechali Jágra?Ten je hviezda len ked vám pasuje? :oops: :twisted:
Osobně si myslím, že je velice dobře, že KHL se snaží konkurovat NHL, která usíná na vavřínech a myslí si, že je všemocná. 30% hráčů v NHL jsou evropané a to ve vetšině případů kvalitní Evropané. Né desítky poprůměrných Kanaďanů a Amíků. I Evropa si zasloužím vidět live kvalitní zápasy a né se stále modlit k NHL... nevěřím tomu, že by KHL mohla konkurovat důstojně NHL, už jenom kvůli klimatickým podmínkám,tradici, prestiži atd. Ale každý rozumný člověk ví, že z kokurence vydělá poptávajíci ( čili v tomto případě, my hokejoví fanoušci) Držím KHL palce a jen to těm namachrovancům co nejvíce znepříjemňuje a ukazuje, že Evropani nejsou jen pro smích a podřadné "zboží"....
Ja zastávam názor,že Rusi,a teda európania sú najlepší hokejisti sveta,nielen tento rok ale v celej histórii a prečo by teda nemohli mať skvelú ligu?
Aspoň sa naši i vaši priučia ruskému hokeju a potom sa vrátia do NHL ukázať im,ako sa hrá :D
Podle mě bude do 5 let, zase výluka, platové stropy rostou hodně rychle a spousta týmu už zase prodělává. Výluka by mohla být obroská šance pro KHL...máme se na co těšit ;)
Platový strop roste,protože rostou zisky NHL...ted už platový strop neporoste tak rychle...muže pro další roky zůstat takovy jaky je ted!!!Klidně se to může stát!Já věřím v to že až skončí kolektivní smlouva,tak výluka nenastane... :wink:
Přečti si tento článek http://nhl.cz/index.php?view=clanek&lng ... &id=117767 tabulka jasně ukazuje nastolený trend..
Do kdy že je platná nynější kolektivní smlouva?
neis píše:Přečti si tento článek http://nhl.cz/index.php?view=clanek&lng ... &id=117767 tabulka jasně ukazuje nastolený trend..
Jojo...tenhle članek už jsem četl a i přesto si myslím že výluka nebude... :wink:
To netvrdím, jen to jde zase špatným směrem a na zvedání stropu není praktický důvod i když to bylo v plánu...
Nieje niekde napísané za koľko prestúpil Radivojevič???
Freddie92 píše:Nieje niekde napísané za koľko prestúpil Radivojevič???
:) Radivojevič byl po sezóně 2007-08 UFA/volný hráč bez omezení/tzn.že Minnesota už na něho neměla žádná majetnická práva a Branko se mohl svobodně rozhodnout podle předložených nabídek jednotlivých klubů!!!
Zřejmě v NHL pro něj nabízené kontrakty nebyly dostatečně zajímavé/možná se jednalo o dvoucestné kontrakty - co já vím?/ a tak podepsal pro něj tu nejvýhodnější smlouvu - v Rusku!!! :?
Nabídka ze Spartaku Moskva je zřejmě pro něj natolik výhodná a lukrativní ,že ji podepsal na plné dva roky!!!Její výše dosud nebyla zveřejněna,ale budou to prachy,které by v NHL určitě nedostal!!!!
The full 2008-09 NHL schedule is expected to be released Thursday, but highlights of the schedule - opening nights, the Winter Classic, etc. could be released Wednesday.
Můžu potvrdit, že je to z velmi důvěryhodného zdroje.
4695 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2012 LOS ANGELES KINGS