Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Prestupy - Kontrakty

Všechno možné ohledně zámořské NHL.

co sa tyka potencialnych volnych hracov colorada:

sakic - uprimne povedane si Avs bez Joea neviem ani predstavit, dufam ze ho hokej stale bavi a este aspon rok zostane. (moj odhad sance ze bude hrat za colorado aj v buducej sezone 75%)
brunette - je to vyborny hrac, ale da sa cakat ze ho bude stale viac a viac dobiehat vek. necakam ze v colorade zostane, je cas dat sancu mladsim (sanca ze zostane 25%)
forsberg - to co o brunettovi plati o petrovi dvojnasobne. napriek tomu je to ikona klubu a ak by bol ochotny hrat za nie prilis horibilnu sumu (2-3mil) tak by som si ho vedel v drese avs predstavit aj v buducej sezone. ale skor cakam ze skonci s karierou (sanca ze zostane 20%)
svatos - po predpokladanom odchode brunetta sa mu uvolni miesto v top 2 utokoch a kvalitnom centrovi (dufajme ze pri sakicovi), ocakavam ze podpise dlhodobejsiu zmluvu (min. 3 roky, cca 2 mil/rok) (sanca ze zostane 95%)
wolski - podobne ako svatos je to mlady perspektivny hrac a napriek tomu ze v poslednej sezone mierne zaostal za ocakavaniami necakam ze ho Avs nechaju odist. predpokladam 2 rocnu zmluvu na nejakych 2,5 mil /rok) (sanca ze zostane 95%)
foote - klub aj hrac uz avizovali zaujem o pokracovanie spoluprace, neocakavam vyraznejsie problemy pri rokovaniach o novej zmluve. predpokladam max. dvojrocnu zmluvu na urovni 3 mil/rok) (sanca ze zostane 80%)
liles - zatial ziadne info o nejakych rokovaniach o novej zmluve, takze to vyzera ze dni popularneho JM v Denveri su zratane. mozno chce sam otestovat svoju cenu na trhu, mozno ma klub v plane priviest zanho lepsiu nahradu. (sanca ze zostane 20%)
finger, sauer - klub uz s obomi rokuje a predpokladam ze obaja predlzia (sanca ze zostanu 75%)
theodore - rokovania o novej zmluve sa uz zacali a udajne sa dohoda blizi. mam z toho zmiesane pocity, hlavne som zvedavy na dlzku zmluvy a plat. 4 mil /rok o ktorych sa sepka sa mi zdaju byt privelkym rizikom za iba 4 vydarene mesiace v priebehu takmer 2,5 sezon ktore v colorade stravil. zvlast ak by to bolo na viac ako 1 rok. osobne by som dal prednost budajovi, ktory vzdy chytal spolahlivo aj ked nijak vyrazne neziaril. (sanca ze zostane 85%)

predpokladam ze pred draftom sa avs pokusia vymenit tylera arnasona za co najvyysi draftovy vyber (mozno 3. kolo?), kedze tuto sezonu sme vela draftovych vyberov vymenili pri TD a nejaky navyse by rozhodne nezaskodil.
ak dovtedy theo podpise viac ako 1-rocnu zmluvu tak by ma neprekvapila ani vymena budaja. avs maju na farme trojicu brankarov schopnych plnit ulohu dvojky (weiman, wall, bacashihua) a mozno budu v pokuseni ziskat za budaja vysoky vyber v drafte

na trhu s volnymi hracmi neocakavam v podani Avs taku velku aktivitu ako vlani - ak len neukonci karieru resp. neodide cela skupina sakic, forsberg, brunette, foote, liles.

pri predpokladanom odchode brunetta, lilesa a forsberga ale pokracovani sakica a foota sa mozno Avs pokusia ulovit "top pair" obrancu formatu campbela alebo reddena

moja predpokladana zostava do buducej sezony:

smyth-stastny-hejduk
wolski-sakic-svatos
jones-hensick-stewart (mlade pusky :) )
laperriere-guite-mcleod
mccormick

hannan-clark (campbell? redden?)
foote-sauer
salei-leopold
finger-cumiskey

theo-budaj (weiman? wall?)
V sestavě si zapoměl na Per Ledina kterého Colorado údajně podepsalo....
primaprema píše:V sestavě si zapoměl na Per Ledina kterého Colorado údajně podepsalo....
kym je to len udajne tak s nim ani pocitat nebudem. 8) aj tak neviem co by som mal od neho cakat - zeby mlady stewart este rok pobudol na farme a v 3. utoku by ho zastupil ledin? mozne to je.

neprekvapil by ma ani podpis niekoho do 3. utoku spomedzi nechranenych hracov (pre pripad ze este nepocitaju so stewartom)
O Lilesa mame zaujem, toho by som bral :yes:

no a s Buddym to môze skoncit naozaj vselijako..
petrik píše:svatos - po predpokladanom odchode brunetta sa mu uvolni miesto v top 2 utokoch a kvalitnom centrovi (dufajme ze pri sakicovi), ocakavam ze podpise dlhodobejsiu zmluvu (min. 3 roky, cca 2 mil/rok) (sanca ze zostane 95%)
do 25.6. maju Marekovi predlozit novy kvalifikacny kontrakt..ak sa tak nestane, stane sa UFA ty davas Marekovi 95% sancu ze zostane, ja 101% :frajer2:
:hmm:

Ottawa -) sa snazi trejdnut Emeryho, jednym z moznych zaujemcov Chicago Blackhawks

Florida -) sa bude moznou vymenou (Jokinen) ziskat 1 vyber v drafte, top hraca do utoku + obrancu. spomina sa senator Wade Redden (30, 6.500, UFA); jednou z priorit FLA bude podpis so zadakom Jayom Bouwmeesterom (23, 2,250, RFA)
cepi píše:
petrik píše:svatos - po predpokladanom odchode brunetta sa mu uvolni miesto v top 2 utokoch a kvalitnom centrovi (dufajme ze pri sakicovi), ocakavam ze podpise dlhodobejsiu zmluvu (min. 3 roky, cca 2 mil/rok) (sanca ze zostane 95%)
do 25.6. maju Marekovi predlozit novy kvalifikacny kontrakt..ak sa tak nestane, stane sa UFA ty davas Marekovi 95% sancu ze zostane, ja 101% :frajer2:
never say never :)
ale jasne ze by sa muselo stat nieco mimoriadne aby sa marek do denveru nevratil
cepi píše::hmm:

Ottawa -) sa snazi trejdnut Emeryho, jednym z moznych zaujemcov Chicago Blackhawks

Florida -) sa bude moznou vymenou (Jokinen) ziskat 1 vyber v drafte, top hraca do utoku + obrancu. spomina sa senator Wade Redden (30, 6.500, UFA); jednou z priorit FLA bude podpis so zadakom Jayom Bouwmeesterom (23, 2,250, RFA)
gm chicaga zvykne robit podobne "divne" tahy, ale emery by bol uz asi silna kava...
pochybujem ze bude onho velky zaujem - kvoli jeho dobre znamej problemovej povahe. mozno v nejakom LA kde maju s brankarmi asi najvacsi problem, ale chicago potrebuje podla mna v prvom rade posilnit obranu a chabibulinove statistiky by sa zlepsili.

co sa tyka jokinena - som zvedavy ako to s nim nakoniec dopadne. pocul som o zaujme viacerych klubov - calgary, minnesota, toronto, vancouver...
mysilm ze jokinen bude vymeneny, sam naznacil ze by chcel zmenit dres a florida podla mna nebude chciet riskovat ze ho strati buduce leto zadarmo. doprial by som ho za centra majovi gaborikovi do minnesoty, mohli by spolu vytvorit nebezpecne uderne duo. + aj GM wild by sa mal snazit dat gaborikovi nejaky dovod podpisat s wild novy dlhodoby kontrakt a angazovanie spickoveho centra by mohol byt dobry presvedcovaci argument :)
Trh so všetkými kategóriami voľných hráčov NHL ani tento rok neobíde viacero slovenských hokejistov. Hoci v Minnesote majú ešte čas pracovať až do budúceho leta na novom kontrakte superhviezdy Mariána Gáboríka, zamestnáva ich jeho krajan Pavol Demitra. Vlani tvorivý center z klubu Wild zarobil 4,5 milióna dolárov. Generálny manažér Doug Risebrough bude teraz s novou ponukou váhať, lebo podľa zámorských médií tréner Jacques Lemaire ho až tak veľmi do svojho defenzívneho systému nepotrebuje.

O Lemairovi je známe, že už roky je jeho prioritou silná striedačka v ponímaní vyrovnaného kolektívu a nemá príliš rád, keď z neho niekto vyčnieva. Prirodzene výkonostný rast Mariána Gáboríka je určitou výnimkou, slovenský kanonier je čosi ako poklad mladej organizácie NHL, v ktorej v uplynulej sezóne zostal jediným originálnym "divochom". Keďže však jeho spolupráca s Demitrom v play off ovocie nepriniesla, vyzerá to, že skúsený center už opäť zmení dres. Všetko závisí od toho, či Minnesota podpíše 35-ročného Briana Rolstona. "Oboch si nemôžeme dovoliť. Potrebujem viac manévrovacieho priestoru a to aj za cenu rizika," citujú zámorské zdroje Risebrougha.

Ani s Andrejom Meszárošom to v Ottawe nevyzerá ružovo. Jeho agent Ritch Winter síce intenzívne rokuje s generálnym manažérom Braynom Murrayom, ale zatiaľ nemal veľa šťastia. Svojmu klientovi chce údajne vybojovať kontrakt s ročnou gážou 3,5 milióna dolárov a to nepasuje do platovej štruktúry senátorov.

V Colorade majú iný problém. Je zrejmé, že túžia po ďalšej spoluprtáci s dlhoročným kapitánom Joeom Sakicom a takisto je známe, že ikona Avalanche už na staré kolená dres nezmení. Otázkou je len, či vôbec pôjde do svojej dvadsiatej sezóny v profilige. Momentálne však všetkým odkázal, že nechce byť rušený v Denveri v rodinnom kruhu. A ani v najbližších dňoch, pretože cestuje do Chorvátska. Zabije tam jednou ranou dve muchy - navštívi rodné miesta rodičov a osobne zagratuluje na svadbe svojmu spoluhráčovi, Slovákovi Marekovi Svatošovi (denniksport)
Aktuální Situace okolo dění na trhu volných hráčů zde:
:arrow: http://www.nhlday.estranky.cz/clanky/vy ... ez-smlouvy
petrik píše:
primaprema píše:V sestavě si zapoměl na Per Ledina kterého Colorado údajně podepsalo....
kym je to len udajne tak s nim ani pocitat nebudem. 8) aj tak neviem co by som mal od neho cakat - zeby mlady stewart este rok pobudol na farme a v 3. utoku by ho zastupil ledin? mozne to je.

neprekvapil by ma ani podpis niekoho do 3. utoku spomedzi nechranenych hracov (pre pripad ze este nepocitaju so stewartom)
...
Ono je taky dobré položit si otázku zda na to mladý Stewart bude mít!!!Kdyby na to hrát v NHL měl tak už by ji okusil alepsoň na pár zápasů...ale zatím nic...vím že je mladý ale i tak....uvidime...
Co se týče Joea Sakica tak věřím že do draftu,nejpozdeji však do konce června se rozhodne...a věřím že tuto sezonu ještě hrát bude...F.Giguere ho bude tlačit k rozhodnutí zda bude pokračovat nebo ne,protože jinak bude muset shánět náhradu...osobně si myslím že AVS se pokusí někoho vyměnit za výběr v první desítce letošního draftu...i když vím že to bude hodně těžké...ale vybírat až na 50.místě to nebude žadné terno...uvidime jak to vedení vyřeší....
slusny clanok, pekne zhrnutie spekulacii americkych hokejovych novinarov :)
Extra porce spekulací o přestupech + anketa :D (mimojiné: Ray Emery, Olli Jokinen, Patrick Marleau, Andrej Meszároš, Ryan Malone, Scott Niedermayer, Teemu Selänne, Marián Hossa, Glen Murray)
:arrow: http://www.nhlday.estranky.cz/clanky/sp ... azne-zmeny
Kedyže bude pp z draftu???
V pátek od 01:00 je první kolo a v sobotu je dalších 6 kol, z toho vyplývá, že draft končí v sobotu večer našeho času.
cepi píše: :hmm:

navrat Prospala spät do Tampy nie je celkom vyluceny..
:!:

Vaclav Prospal (PHI) Obrázek pravo volby v 7 kole bliziaceho sa draftu + podmienana volba na drafte 2009 (TBL)
:hmm:

Anaheim -) jedna z priorit Ducks podpis s RFA Coreym Perrym (D, 23)

Oli Jokinen -) kompletny zoznam zaujemcov o jeho sluzby: Flames, Coyotes, Wild, Canucks, Senators, Blues, Flyers

Marian Hossa -) ponuka Pens sa môze o malicko navysit na 52.000.000 za 7 rokov co by cinilo cca 7.400.000 za sezonu..Majova hodnota sa vsak pohybuje na urovni 8.000.000..s pripadnymi bonusmi by tuto ciastku mohol bez problemov dosiahnut aj v Pens..uvidime..
Tak třeba k Olli Jokinenovi.....zájemců může být třeba 15 ale pokud za něj Florida bude chtít protihodnotu kterou druhá strana nebude chtít dát,tak všechno padá...a nakonec se třeba objeví tím ktery prozatím není mezi zajemci o Jokinena a nabidnou něco co se bude Martinovi líbit a vymění ho do tímu kdo by to vůbec nečekal....a pak je tu ještě varianta že si ho ponechají a případně ho můžou vyměnit před trade deadline v únoru....a nebo s nim panteři podepíšou novou smlouvu.....takže uvidime jak to dopadne...
:arrow:Carolina získala práva na Darcy Horduchuka z Nashvillu za 5. výběr v drfatu 2009 (pokud podepíše s Hurikány smlouvu) a 5. výběr v roce 2010 (pokud s Hurricanes smlouvu nepodepíše)

Můj názor: Carolina chtěla mít čas na případné podepsání smlouvy s bitkařem typu Hordichuka, a proto za něj zaplatila cenu v podobě 5. výběru v draftu. Možná malinko unáhllené, zvlášť tehdy, když Hordichuk nepodepíše novou smlouvu, neboť 5. výběr není k zahození.
Jeden z najvecsich podpiso-trejdov by bol ten co priniesol Ottawa sun. Picburg navrhol Malkina za Cammaleriho a 2.poziciu v drafte v drafte, ktoru ma LA. Pre picburg celkom logicky a dobry krok, pre LA nic neriesiaci tejd. Malkin by ich nezachranil.
debil píše:Jeden z najvecsich podpiso-trejdov by bol ten co priniesol Ottawa sun. Picburg navrhol Malkina za Cammaleriho a 2.poziciu v drafte v drafte, ktoru ma LA. Pre picburg celkom logicky a dobry krok, pre LA nic neriesiaci tejd. Malkin by ich nezachranil.
heh, do hokejoveho sveta sa pusti kadejaka haluz, ale toto, to ako keby som si precital titulnu stranu Noveho Casu :D ale ako sa vravi, jeden nikdy nevie :roll:
Tampa Bay -) Vincentovi Lecavelierovi sice v Tampe konci zmluva po sezone 08/09 vedenie Tampy vsak nechce ponechat nic na nahodu a pripravuje pre Vincenta novu lukrativnejsiu (dlhodobejsiu) zmluvu, ktora by Lecavelierovi priniesla za sezonu 9.000 (momentalne 7.167)

San Jose -) vedenie Sharks sa bude snazit udrzat si ziadaneho Briana Cambella aj do dalsich sezon..ten je v statuse UFA riesil 1.750, jeho nova rocna gaza by sa mohla pohybovat na urovni 6.000

Florida -) osud Jokinena sa späcati v najblizsich hodinach..najhorucejsimi adeptami na jeho ziskanie su timy Minnesota Wild + Calgary Flames..najrealnejsi vyzera byt Oliho prichod k plamenom, ktory za Jokinena ponukaju Alexa Tanguaya + 17 poziciu v bliziacom sa drafte
A nějaké klepy o Coloradu?Nic?Jsem někde četl že budou AVS letos okolo draftu pasivní...ale nikdy neříkej nikdy..... :wink:
4695 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2007 ANAHEIM DUCKS