ARIZONA COYOTES

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

2302 příspěvků
Ještě doplnim, že v současnosti se vůbec neví jak rychlej rebuilt se plánuje.. jestli chceme pokračovat v tom Maloneyho plánu Stanley Cup contender do 4 let.. nebo se vydáme trpělivější / agresivnější cestou.. neznáme Chyakovo pohled na skladbu týmu, jestli budeme chtít bejt zase rychlí a draví a good defensive team.. nebo se budeme snažit změnit naší identitu, leč třeba jenom o trochu a o něco někde... nevíme jak si cení jednotlivejch hráčů.. který posty pro nás budou v budoucnu problémový... neví se zkrátka vůbec nic...

pro mě osobně je ta soupiska teďkon zmražená u ledu a k životu jí probere až draft / prodlužování RFA smluv / otevření trhu s volnými hráči.. po tom už se, hádam, budou moct vyrojit alespoň první spekulace, náznaky... zatim je na to, zdá se, ještě moc brzo :bee:
Arizona získala práva na Alexe Goligoskiho z Dallasu Stars za 5. kolo draftu.

Pokud ho podepíšete za max. 5.5M AVV, pak pro Coyotes slušný krok.
Takže Yandle nebude? :jn:
To, že Yandle nebude, je daleko přijemněji snesitelnější, když bychom za něj měli mít jako náhradu Goligoskiho.. Po tradu Yandla se nám vytvořila díra, kterou jsme původně zamýšleli zaplnit Ekman-Larssonem, kterej měl pozvednout svojí hru na víc mobile-puck moving defender.. no to se neukázalo jako nejlepší řešení.. OEL je nejlepší takovej jakej je, a to prostě nezahrunuje využívání na day-by-day bázi tenhle herní prvek (to neznamená že neumí vyvést, že nemá dobrou first pass.. on prostě upředňosňuje safety first řešení, což mu svědčí.. puck moving defender musí hrát na hraně.. hledat prostory, který jiný nevidí, a který se bohužel, někdy nakonec neotevřou, z čehož pramení turnovery, a to prostě neni OELův style..)

Takže to že nebude Yandle je sice z mýho osobního hlediska zklamání, na druhou stranu objektivně, jestli ho teda podepíšeme, bysme měli mít v Goligoskim naprosto ok náhradu...

tady si dovolim vyzdvihnout to, že jsme propustili Maloneyho.. protože si nejsme úplně jistej, jestli s ním v křesle, by se tenhle move, (kterej pořád ještě neni sealed :!: ) uskutečnil... třebaže na chválu Chayky si počkáme, až jestli Goligoski podepíše..

zároveň to názorně ukazuje další změnu oproti dřívějšku, kdy jsme hledali right handed verzi goligoskiho.. teď se vracíme k left handed option.. takže si troufnu tvrdit, že se s nim počítá (jako případně s Yandlem) do druhé obranné dvojice až za OELa

OEL - Michálek
Goligoski - Murphy
Grossman - Stone
Dahlbeck

?? .. pořád je moc brzo na to hádat.. ale slibnej první kork

Co je ale podstatnější, TUSCON ROADRUNNERS are alive... :yahoo: :yahoo: :wave: :wave:

název: supr (má to historii - první profesionální hokejovej tým v Ariozně byl Phoenix Roadrunners)
barvy: supr (stejný jak coyotes doplnění o Copper barvu - světle hnědá)
alternativní logo: supr (hlava roadrunnera super.. v pozadí poušť a název.. naprosto ok)

Obrázek

hlavní logo: katastrofa :thumbsdown: (roadrunner na bruslích a s hokejkou?)
Obrázek

dresy: budou zveřejněný až někdy v srpnu/září

celkově: převládají pozitiva.. škoda toho hlavního loga.. byl bych radši, kdyby bylo na dresech to alternativní, který je supr (ty 3 pruhy který mu trčí z hlavy krásně kopíruje tři dolní záhyby, který má náš Kojot :cool: ).. no uvidíme.. víc se jim toho povedlo než nepovedlo.. takže zatim spokojenost... :jupi:
Goligoski signed.
5 years X 5.475M AVV
Wanic píše:Co je ale podstatnější, TUSCON ROADRUNNERS are alive...
Takže Coyotes a Roadrunners :cool: Ale to hlavné logo je ozaj meh..
Obrázek
Obrázek
DONE.. + potvrzení přijetí novýho rivala z Las Vegas, a tedy i zkompletování Pacifiku.... začíná to léto perfektně :yahoo:
Tak to vypadá, že v létě začneme stavět novou halu.. přičemž v Glendale bychom měli zůstat ještě 3 následující sezóny... pretty awesome news.. dobrý léto zatim úspěšně pokračuje.. věci se ve Phoenixu málokdy v tomhle období za posledních x let vyvíjeli jakkoliv pozitivně (přičemž to x se blíží spíš k desítce než jedničce).. tohle léto je za poslední dekádu jednoznačně nejpozitivnější, jaký pamatuju.. keep it up.. :cool:
Draft bohužel hodnotit nemůžu.. protože o těch hráčich prakticky nic nevim.. no proslýchá se, že jsme si vedli dobře.. tak tomu budu věřit :giggle: .. uvidíme jaký budou reakce po kempu nováčků, případně v hlavním kempu.. proto jenom shrnu + pár poznámek, co jsem někde vyčetl (naprosto nerelevantní)

1st round
Clayton Keller (skilled center, great vision and playmaking ability)
Jakob Chychrun (defense, good skating abality, not much more)

other rounds
(via trade) Anthony DeAngelo (defence, drafted 19th overall in 2014, right handed, AHL: 43 PTS / 69 G)
Cameron Dineen (defense, juniors: 59 PTS / 68 G)
Patrick Kudla (defense, Sun Devils homelander)
Dean Stewart (defense)


Krom toho jsme představili další logo, tentokráte to oslavující 20 let v Ariozně.. no jelikož mam ještě v hlavě to krásný logo z před pěti let.. tak tohle musim považovat za mess up... na druhou stranu to je to poslední co mě trápí... za rok bude fuč, přičemž na to, jak bude vypadat náš center ice prostor si počkáme na září.. já si tam zatim jenom tehle znak neumim dost dobře představit.. asi bude nějakej kompromis mezi hlavním logem a timhle.. nebo možná ne.. uvidí se jak přesně ho využijou.. :)

Obrázek

btw. Chayka, podle svých slov, očekává, že bude aktivní na trhu volných hráčů.. takže se asi můžeme dočkat ještě nějakých významných podpisů.. zatim se dá to jeho počínání hodnotit na první pohled sympaticky... no takových, co se nejdříve uvedli ve velkym stylu, aby po nich pak pes neštěkl už bylo... Každopádně to nemusí bejt jeho případ.. prozatím tu naší snahu na managerský úrovni významně oživil.. což je samo o sobě přesně ten efekt, ve kterej jsem doufal s propuštěním Maloneyho.. takže zatim s jeho kroky jedině spokojenost...
aha, tak ne.. dle oficiálního prohlášení právě tohle logo budeme mít ve středu hřiště + na dresech na hrudi (tam kde maj naši funkcionáři "áčko" nebo "céčko" - kam se přesune to, ví bůh :) ).. tak to je rozhodně na :thumbsdown: .. každopádně to je pořád malá kaňka vzhledem ke spoustě pozitiv v jiných, a podstatně důležitějších směrech... navíc to logo, ač graficky podle mě neni moc dobře provedený.. pořád je v souladu s cílema majitelů Ariozny.. a sice trochu víc sloučit celej stát.. takže myšlenka špatná neni.. jenom to provedení pokulhává...

ps: ještě přidam jeden poznatek k tomu tradu s Detroitrem, a sice že Datysukovi prakticky nebudeme muset platit ani dolar.. zatímco Vitalemu, kterej má příznaky otřesu mozku, bychom prakticky platit museli, třebaže z pohledu platovýho stropu je tomu přesně naopak... tudíž asbolutely win - win trade pro oba... Detroit nějakej milion nezabije + maj cap space.. pro nás je cap space naprosto irelevantní, naopak počítáme každej milionek, takže ta výměna měla smysl i bez zohlednění mlaďasů...
Najväčší winners draftu sú Arizona Coyotes na čele s 27 yo GM Johnom Chaykom. Napriek tomu, že mali k dispozícii len 5 pickov, draftovali 3 zaujímavých prospectov a 4. priviedli prostredníctvom tradu. Wanic musí mať veľkú radosť z toho, ako sa situácia v Arizone vyvíja. Ak by Arizona vzala ako 7th OA Jakoba Chychruna, nikto by nič nenamietal. Do 16. pozície by Clayton Keller s najväčšou pravdepodobnosťou nezostal k dispozícii. Arizona má napriek tomu oboch. Chychrun nemal ideálnu sezónu, mal problémy s ramenom, avšak stále sa bavíme o well-rounded two-way defenderovi, ktorý by mal byť impact player v NHL. Pred sezónou bolo jeho meno skloňované v konkurencii Austona Matthewsa, následne sa právom prepadol do stredu prvého kola. Pre mňa ten istý prípad ako Dubois a to, že rozdiel medzi dobrým a zlým pickom v prípade týchto hráčov je definovaný ich pozíciou na drafte. Za 37th OA pick Chayka priviedol do tímu DeAngela z Tampy Bay, ktorý bol teammate Chychruna a tiež Buntinga (117th OA, 2014). V 69 games v AHL mal 43 points. Chayka si u mňa rýchlo spravil rešpekt. Aby toho nebolo málo, ešte sa im podarilo draftovať Cama Dineena, ktorého budú zrejme fanúšikovia Yotes prehliadať na úkor Kellera a Chychruna, avšak tento pick nie je o nič horší. Viete čo majú spoločné Cam Dineen, Anthony DeAngelo, Cody Ceci, Ryan Murphy a Ryan Ellis? Sú jediní beci za posledných 10 rokov, ktorí skončili v top 2 medzi d-men v rámci league scoring počas ich draftového ročníka. Tiež boli všetci, až na Cama, 1st round pickmi. Picknúť ho v 3rd round je absolútny steal. Dineen má elite(!) hockey sense, neuvidíte ho pokaziť jediný pass, vďaka čomu je výborný v own-zone breakouts, ktoré dnes tvoria základ úspešnej hry v NHL. Physical skills ako size a strength sú average ale úprimne, koho to zaujíma? Stan Butler, defenzívny guru, mu pomohol zlepšiť jeho celkovú defenzívnu hru a pomohol mu nájsť identitu, ktorá je založená na jeho výbornom vnímaní. Pre mňa je Dineen 1st rounder a Arizona prevalcovala draft 2016. Rešpekt.
Captain Crunch píše:vďaka čomu je výborný v own-zone breakouts, ktoré dnes tvoria základ úspešnej hry v NHL
Já k tomu jenom na trochu jinou notu doplnit, že právě v tomhle je "až nečekaně" dobrej Grossmann.. protože vim, že má tenhle hráč velkej zástup svých kritiků.. až se někdy budete dívat na zápas ve kterym bude hrát.. zkuste se zaměřit na to, jak vyspělý rozhodování při práci s pukem ve vlastní třetině má... možná pak bude jednodušší pochopit, proč si ho cenní tak defensive náročnej trenér jako Tippett nebo proč je o trade deadline vždycky vysoce žádoucím zbožím, a tudíž s velkou pravděpodobností může skončit i ve vašem týmu :) ... good asset pro jakejkoliv tým, třebaže u nás má trošku smůli, že má před sebou duo (OEL, Goligoski) a za sebou Dahlbecka, kterej sice ani zdaleka nedosahuje jeho kvalit, ale díky svýmu věku významně předčí jeho potenciál.. díky čemuž si nejsem úplně jistej, jestli u nás Big Bear vůbec bude pokračovat..

but hey, to jen tak bokem.. co se týče ostatních věcí tak musim dát za pravdu.. zatím jsem s Chaykou v čele velice spokojenej, třebaže v jeho hodnocení pořád značně obezřetnej... still a lot of work to be done.. doufejme, že co mu osud odepřel na přijemným vystupování vyváží brilantním skillem ve svym oboru :klobuk:
Prosim vas, mozete mi nieco povedat o Kyle Chypchurovi? Jeho prednosti, slabe stranky, ako hra v oslabeni (v presilovkach u vas asi nehral), jeho rychlost, hra telom atd. Dakujem.
perfektní hráčík do bottom lines... má nadstandartní stick handling respektive nadstandartní na role playera.. já bych řekl, že je někdy mezi, což mu asi i nejvíc škodí... je někde na půli cesty mezi TOP6 hráčem a Bottom6 hráčem.. v Evpropě na širokym kluzišti od něj očekávam, že tyhle svý dovednosti dokáže uplatnit ještě trochu víc, že by mohl bejt víc platnej než v NHL (i když hej.. bůh ví :) )

hrál i oslabení jeden čas, ale v týhle roli se mi moc nelíbil.. on je dobrej v tom, že řadě, která má spíš destruktivní, obranné role, dokáže jednak směrem dozadu stačit a jednak směrem dopředu dokáže nabídnout určitej skill.. i čistě destruktivní řada se díky Chipchurovi dokáže usadit v pásmu a občas i pomotat obránce.. což o to, góly z toho moc často nejsou.. ale obranná řada, která hraje v útočný třetině je hodně dobrá obranná řada.. neboť vytváří momentum... :)

navíc psychice hráčů taky pomůže, že jejich soupeře motá 4th liner .. Jeho odchod je pro mě osobně docela velkým zklamáním.. chápu že je to s tim přehršelem mladíků nezbytnost... radši si nechat veterána top skill playera než role playera.. z mýho pohledu ale docela velká ztráta...

když bylo potřeba hráče, na kterýho by se dalo spolehnout.. Chipchura vždycky svojí roli splnil.. v čemž se mu žádný mladíci nemůžou ani zdaleka rovnat.. :verysad:

v případě potřeby dokázal i kvalitně zaskočit v TOP lajnách, i když tam mu dlouhodobě pšenka moc nekvetla.. ale na záskok ok... Byl to jeden z mých nejoblíbenějších hráčů... wish him best... :klobuk:
takže hej.. hrou do těla ani moc nevyniká.. rychlostí taky ne... ale směrem dozadu je zodpovědnej... dobrá poziční hra... vždycky bojuje aji za spoluhráče (jeho nasazení je neskutečný)... a hlavně má nadstardní práci z holí.. hlavně díky ní se významně povyšuje nad většinu ostatních bottom line hráčů (což je prvek, kterej snad v Evropě bude umět ještě víc rozvinout.. ještě víc z něj těžit než na tom úzkym kluzišti v Americe)...
Coyotes sign Luke Schenn. Two-year deal.
Luke Schenn AAV in ARIZ is $1.25M
Tohle teda Chayka nedal. Ale tak low-risk.
Já na tom nevidím nic špatného. Naopak si myslím, že je to dobrý podpis.
Toho Vermetta nechápu..

Chayka řekl, že byl vykoupen kvůli tomu, aby mohli dostat prostor mladší hráči. Fajn, beru, ale co když mladí hráči zklamou? Arizona chce dobrovolně bojovat o dno? Navíc, do bottom six parádní hráč, vhazování, rychlost, efektivita..

Chayka řekl, že ho vykoupil i kvůli penězům. A tak proč tedy dotáhl kontrakt Datsyuka? Tohle nedává smysl z mého pohledu..

Sečteno podtrženo, Vermette mohl klidně zůstat. Zas tak super tým Arizona nemá a leč na centru má kvalitní talenty, není záruka, že už tuto sezónu se prosadí. Navíc mohl Vermette působit i jako mentor. V součtu prostě pro Arizonu ztráta a sem zvědav, jak se jim letos povede..
Guddy.44 píše:Chayka řekl, že ho vykoupil i kvůli penězům. A tak proč tedy dotáhl kontrakt Datsyuka? Tohle nedává smysl z mého pohledu..
Tak neco mi rika, ze Datsyuk zatezuje strop, ale pochybuju, ze mu nejaky penize davaj.
Guddy.44 píše:Toho Vermetta nechápu..

Chayka řekl, že byl vykoupen kvůli tomu, aby mohli dostat prostor mladší hráči. Fajn, beru, ale co když mladí hráči zklamou? Arizona chce dobrovolně bojovat o dno? Navíc, do bottom six parádní hráč, vhazování, rychlost, efektivita..

Chayka řekl, že ho vykoupil i kvůli penězům. A tak proč tedy dotáhl kontrakt Datsyuka? Tohle nedává smysl z mého pohledu..

Sečteno podtrženo, Vermette mohl klidně zůstat. Zas tak super tým Arizona nemá a leč na centru má kvalitní talenty, není záruka, že už tuto sezónu se prosadí. Navíc mohl Vermette působit i jako mentor. V součtu prostě pro Arizonu ztráta a sem zvědav, jak se jim letos povede..
Vermette je v očích některých lidí velmi overrated. Ztratil krok či dva, poslední skutečně solidní sezonu měl někdy kolem roku 2013. Loni byl ofenzivní black-hole, produkoval převážně na PP (téměř 50% jeho bodů) a po příchodu Tanguaye. V podstatě vykazoval bottom-six results v top6 roli - základní stats má tedy ovlivněné stejně jako např. Zack Smith.
Points/60
12/13 1.63
13/14 1.42
14/15 1.20
15/16 1.02

CF%
12/13 48.9%
13/14 48.4%
14/15 47.8%
15/16 46.3%

CF% RelTM
12/13 -2.2
13/14 -2.3
14/15 -2.2
15/16 -1.0
http://stats.hockeyanalysis.com/showplayer.php?pid=113" onclick="window.open(this.href);return false;

Possession numbers má Vermette dlouhodobě na úrovni meh 4th linera, usage a spoluhráči se zasluhují o to, že jeho základní stats značně zkreslují. Je jen otázkou času, kdy i základní produkce půjde zásadním způsobem dolů. A ačkoliv Vermette stále patří k nejlepším FO specialistům, tahle dovednost přišla v podstatě vniveč, jelikož Vermette tuto svou výhodu nedokáže přetavit k delšímu držení puku. A co víc, loni Vermetteův penalties differential ukazoval žalostných -20 (poměr faulů v prospěch/neprospěch Vermettea).

Jinými slovy, Vermette byl loni negativní hráč. Navíc lze předpokládat, že v další sezoně by zaznamenal další, přirozený propad. V následující sezoně by již nedostával prostor na PP, jeho využití by se tím opět značně omezilo. Mladí hráči můžou zklamat, ale těžko si představit situaci, kdy by vykazovali horší výsledky jak Vermette. Strome a spol mají navíc potenciál dělat skutečný impact. A jsou nutnou investicí do budoucna. Chayka a spol určitě nevnímají, že by již letos byli v pozici legitimního contendera.

Vermette byl přežitek, jeho podpis byl od prvního dne krok vedle. Nepředstavuje přítomnost, ani budoucnost. Zájem o něj evidentně rovněž nebyl.

Důvod výměny Datsyuka byl prostý. Arizona se stále nachází v pozici, kdy si podobný trejd může dovolit. Získali asset v podobě Chychruna. Domnívali se, že na 20.pozici by již nebyl k dispozici.
kisin píše:Mladí hráči můžou zklamat, ale těžko si představit situaci, kdy by vykazovali horší výsledky jak Vermette
:lol2: z mýho pohledu je to velká neúcta k hráči, kterej umí hrát hokej (což ty mladíci prostě ještě neumí) :thumbsdown: .. to co Chyka provedl s nim a Michálkem krásně odráží naše letošní výsledky ... měls pravdu.. fakt toho Chayku nebudu mít moc rád ...

Jenom jednu poznámku.. I was wrong .. v létě jsem si myslel toto:
To, že Yandle nebude, je daleko přijemněji snesitelnější, když bychom za něj měli mít jako náhradu Goligoskiho..
Teď to vnímam jako velice špatný názor.. Goligoski do našeho týmu vůbec nepřinesl to, co jsem čekal, že přinese.. pro srovnání hraje takřka identickym stylem jak OEL.. tzn. sice good puck mover.. ale safety first option... žádná nápaditost, snaha o riskantní nepředvídatelnou přihrávku... Goligoski zatim ani v nejmenšim nevyrovnává absenci Yandla....

tzn. oprava... to že Yandle nebude, je daleko hůř snesitelnější, když jsme jako jeho náhradu podepsali na 5 let Goligoskiho... :hroza:

:klobuk:
Wanic píše: kisin píše:
Mladí hráči můžou zklamat, ale těžko si představit situaci, kdy by vykazovali horší výsledky jak Vermette

:lol2: z mýho pohledu je to velká neúcta k hráči, kterej umí hrát hokej (což ty mladíci prostě ještě neumí) :thumbsdown: .. to co Chyka provedl s nim a Michálkem krásně odráží naše letošní výsledky ... měls pravdu.. fakt toho Chayku nebudu mít moc rád ...
Prosímtě, podívej se aspoň jednou na Ducks a uvidíš, že ztráta Vermetta je to nejlepší, co vás mohlo potkat. Krom buly je úplně k ničemu, naprosto otřesný už. V kvalitním týmu výš než na 4C nemá co dělat. Myslím, že Strome nebo Dvorak umí hrát hokej lépe, než to kdy uměl Vermette teda, jen tomu musíš dát čas, nemůžeš chtít všechno po 5 zápasech proboha.
Vermette > Strome, Dvorak a spol? Hmm, to je, takééé...no, veď viete...Hollandovské? :jn:
Imo to je největší umění gm právě tohle přesně určit, kdy je tam veterán ´jen z respektu´ a kdy je tam stále skutečně funkčním prvkem.

My takhle proti všem proudům drželi Clearyho... oh, wait :lol2:
Pasha píše:Vermette > Strome, Dvorak a spol?
přesně tak to vnímam, třebaže v Anaheimu jsem ho letos ještě neviděl ... ale kdyby nám ho za něco nabídli zpátky, tak ho beru všema dvaceti.. :slintac:

tomasinho píše:jen tomu musíš dát čas, nemůžeš chtít všechno po 5 zápasech proboha.
Tohle říká Chayka s Tippettem taky.. já to s nima moc nesdílim.. třebaže nic si nepřeju víc ... snad máte pravdu :petrik:
2302 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
1998 NAGANO