Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

TAMPA BAY LIGHTNING

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Thunder píše:
D&M píše:Obrázek
:eek2: tohle je už trochu moc no....
To asi coach trošku přehnal ne? :lol: Tohle je toršku mimo řekl bych, Morrow vůbec nestíhá, je spíš přítěží a je za to ještě chválen? Nemluvě o tom, že na jeho úkor sedí takový Drouin... :jn:
Cooper občas neskutočne prekvapí. Nestačím sa diviť. Drouin ten si to u nás vyžere do dna no :|
10308301_978297712189566_8393166763199226182_n.jpg
Zajtra nám to už začne :) takýto PO run som teda fakt neočakával zvlášť po prvej sérii s DET kde sme mohli kľudne vypadnúť. Z posledných 7zap sme vyhrali 6 čo je parádne číslo ale veľa znamenať vo finále nebude.

Rozdiely ale vidím hlavne v 3pair oproti našej, kde tá zúfala dvojka Timonen-Rundblad/Cumiskey by mala dostať od Triples 3góly za striedanie. Naopak veľký rozdiel je v bottom6 kde sme Hawks úplne rozdrvený a dúfajme že to nebude tak mega rozdiel ako na papieri.

Ďalšie - je určite Cooper << Quenneville. Cooper občas ukazuje dobré ťahy ale ako bolo spomenuté Babcock ho úplne precoachoval, a to je podľa mňa Quenneville ešte o level vyššie ako Babcock.

V bráne to asi nemá zmysle riešiť a všetci vedia že BISH je rovnaký level ako Crawford. Osobne čakám že Bishop nám jeden zápas vyhrá ale neverím že sa niečo zmení na jeho nevyrovnanosti.

Každopádne budem veriť že to dáme, posledné 2série nám tiež veril málokto a sme vo finále, takže :thumbsup: už len to je pre náš rookies team niečo neskutočné. Sme najmladší team od 80.rokov dynastie Oilers, čo došiel do finále. A či vyhráme alebo prehráme séria s teamom ako CHI nám to dá neskutočne veľa :yes:
brada J.Garrisona vo finále Stanley cupu
Obrázek


a Ondreja Paláta :lol2:
Obrázek
Yzermanovi zrejme neostal žiadny hráč ktorého mal vyhliadnutého a preto konal. Za mňa spokojnosť.

Momentálne máme 10pickov:
-two second rounders (Nos. 33 and 44 overall)
-two third rounders (No. 64 and 72)
-two fourth-round ions (Nos. 118 and 120)
-fifth-round pick (No. 150)
-two sixth rounders (Nos. 153 and 180)
-seventh rounder (No. 208)
if #Flyers buy out Gagner, which is expected, he would be on #TBLightning's cap for 2 yrs instead of 1. TB has no say, too
Budou to drobny, ale stejne :rofl:
Draft 2015

Včerajší draft teda so mnou veľmi nepohol. Je jasné že Yzy si razí svojskú cestu a nech sme typovali koho chceli vybral niekoho úplne iného. V dobe nášho 33ov bol dostupný ešte napr. Bittner pre nás ideál či Greer....Posledné picky sú s veľkým ? ale možno s toho niečo bude. Ruskú kolóniu ale tento rok nerozšírime, Yann je síce narodený v Rusku ale reprezentuje USA. Celkovo vzaté, som oveľa menej spokojný ako min.rok. Až časom sa ukáže si moje sklamanie je oprávnené....

Trejdy:
NYI získali: 1round 2015 (28.)
TBL ziskali: 2round 2015 (33.)
2round 2015 (72.)

EDM získali: 7round 2015 (208)
TBL získali: 7round 2016


Ťahali sme celkovo 9 hráčov. S toho 2x D, 2x C, 2x LW a 2x RW + G. Pokryli sme každý post, a potvrdili že centrov nikdy nie je dosť.

Niekto síce čakal že si nadraftujeme D nakoľko tu máme menšie rezervy. Yzy sa na obranu zameral min.rok. Rok prešiel, DeAngelo graduje ako len ide :) . Masin zlepšil hru smerom dopredu, avšak nie som jeho veľkým fan. MacLeod potvrdil že ofenzívne nikdy nič nevymyslí ale fyzickú hru má nadpriemernú no vidím to zatiaľ len na 6/7 depth defenseman.

Mitchell Stephens/33th Overall C
Hneď prvý pick bol dosť šok. Malý pravák ktorý v útočnom pásme veľa nespraví. Stephens nevyčnieva vôbec ofenzívnou silou, a nemá potenciál byť TOP6 center. Hrá naozaj tvrdo a je neúprosný forechecker. „"Loads of work ethic and leadership, not much skill." Kľučkami ani strelou rozhodne neuchváti, ale má nesmerne dobre vyvinutú obrannú hru na svoj vek. Mínusy u neho sú zrejmé, nedostatok kreativity a hockey sense v ofenzíve...potrebuje zapracovať na výbušnosti.

Matthew Spencer/44th Overall D
Prvý draftovaný bek. Spencer hráva v OHL (spoluhráč Masina) , osobne si myslím že by v pohode vydržal do round3 ale...Je to veľmi dobre stavaný obranca takmer 190cm. Completný two-way defender ktorý má parádny backcheck. S trochou optimizmu má potenciál byť pár rokov spoľahlivý second pair defenseman. Inak vie dobre kontrolovať puk a pri mantineli je veľmi tvrdí. Limitovaný v útočných zručnostiach. Vie kedy má pomôcť v útoku a kedy sa držať vzadu. Vyčítaná je mu hlavne zlá pozičná hra.

Dennis Yan/64th Overall LW
Pred draftom som osobne dúfal v nádejné LW, dočkal som sa. Najlepší Yzyho pick 2015 :yes: Rus ktorý sa v mladom veku presťahoval do USA. Za zmienku stojí že na NHL.com uviedol za obľúbený team práve Tampu! Má potenciál stať sa TOP6 goal scoring LW. Je veľmi Agilný, nadpriemerne rýchli a skvelú strelu. Jeden z najdynamickejších hráčov draftu. No je nutné aby na sebe pracoval a potrebuje neskôr aj rok na farme. Tieto typy musia vyzrieť a naučiť sa brániť. Jeho problém je zlý backcheking. No nie je to nič čo sa nedokáže za tie 2/3roky naučiť. Je prirovnávaný k Vanekovi.

Anthony Cirelli/72th Overall C
Ako druhého centra sme si vybrali šampióna z OHL. Ešte len 17ročný Anthony váži len 75kg. Znovu je to nesmierne zaujímavý pick. Tvrdo pracujúci center s ladným korčuľovaním. Na PP je to ? ževraj nedostával absolútne priestor, čo je pre mňa naozaj mínus. Skvelý forecheck a pozičná hra. Vytýka sa mu hlavne to že nie je rýchli. V Oshawe hrával až 3centra, je ťažko hodnotiť ako na tom je v ofenzíve a celkovo to vyzerá že nemal možnosť ukázať ešte všetko čo je v ňom. Viac ukáže budúca sezóna. Predpoklady: energický 3C :roll:

Jonne Tammela/118th Overall PW
Tammela je produkt fínskej ligy. Už v 17 hral v Liiga v drese KalPA a pripísal si 4goly. Dokáže sa dobre orientovať pred bránou a je schopný v tečovaní + „drive the net“. Keďže vyrastal a stále ostáva vo Fínsku, má hladké korčuľovanie. Má veľké ambície a chce na sebe pracovať. Pôsobivá je aj štatistika že v KalPa juniorke nastupoval proti 3roky starším hráčom a udržal si priemer viac ako bod na zápas! Budúci rok bude natrvalo súčasťou hlavného teamu KalPa.

Mathieu Joseph/120th Overall PW
Joseph ani nefiguroval medzi niektorými rebríčkami. Nesmierne súťaživý two way winger. Ďalší nadpriemerne hodnotený korčuliar s priemerným puck skillom. Má šancu byť energickým fourth linerom, dosť mi pripomína J.T.Browna.

Ryan Zuhlsdorf/150th Overall D
Podľa všetkého tento rok nesmierne pokročil v rozvoji. Disponuje vysokým hockey IQ, čo si osobne na bekoch cením. Je rozumný a v rozhovore ma naozaj zaujal. V ofenzíve je podpriemerný, potrebuje na sebe ešte zamakať. Budúci rok má byť kapitánom teamu Sioux City v USHL .

Kris Oldham/153th Overall G
Kristián Starášunka, americký brankár USHL. V 33zap si udržal 90.8% úspešnosť, v PO má ale veľmi zaujímavú štatistiku keď mal GAA 2.73 no %úspešnosť dokázal udržať na 91.9%
Budúci ročník ide na univerzitu do Nebrsky tam sa ukáže viac. Slabiny má hlavne v rebound control a v presúvaní. Má čo zlepšovať. Je označovaní ako Long term project.


Bokondji Imama/180th Overall LW
Yzy chcel asi trochu spestrenia. Imama má nejaké africké korene no vyrastal v Montreale. „Imama said he grew up in Montreal looking up to former Lightning captain Vincent Lecavalier.“ :)
Má len 18 no váži 97kg! Tento rok si pripísal v QMJHL PIM-173. Obľubuje pästné súboje, a občas rozdá pekný hit. Inak ale nemá naozaj čo ponúknuť.
Obrázek
No Stamkos on the Lighting advertising? :kajo:
Captain Crunch píše: No Stamkos on the Lighting advertising? :kajo:
to bych nevidel tak dramaticky. Jsou tam Trojcata, coz je taky dobre obchodovatelny. Stejne tak by ses mohl podivovat ze tam neni Hedman
megaton píše:
Captain Crunch píše: No Stamkos on the Lighting advertising? :kajo:
to bych nevidel tak dramaticky. Jsou tam Trojcata, coz je taky dobre obchodovatelny. Stejne tak by ses mohl podivovat ze tam neni Hedman
Ja to dramaticky ani nevidím. Len podpichujem. Nakoniec bude Stammerova tvár z druhej strany štadióna. :-D
[tweet]677206322853625856[/tweet]


Trochu to tu oživím. McKenzie je velký jméno a i když to prezentuje jako názor a ne report, tak to je aspoň pro mě fakt definitivní potvrzení toho, co už bylo stejně pár týdnů jasný. A nejhorší na tom je, že mi to ani nějak hodně nevadí.
Že by po letech bylo v létě taky nějaké vzrúšo na FA (než by teda se upsal Leafs)? :pray: Kopitar by ho mohl doplnit. :jn: Ať je o čem pořádně psát. :petrik:

K věci. Stammer je letos fakt bídnej, to jsem zjistil jen během tří zápasů, kdy jsem Tampu viděl. Chvilkama mi až přišel, že hraje, protože musí, protože je captain, tak to nějak odkorčuluje přece. :roll:

Že je to elite player, to se bavit nemusíme, ale dokáže pozdvihnout Toronto? No, s Nylanderem v lajně by mohl být beast, ale taky nemusí. Pokud chce :cup:, tak imo by riskoval. Ale nic proti němu nemám (i když jeho (ne)profesorský hokej letos mu na sympatiích jistě ubírá), tak ať si vybere co nejlépe a hlavně dle sebe, kde bude strávit svoje (pravděpodobně) nejlepší roky.

Pokud by to bylo na Západě, nezlobil bych se.
Kdyby pořádně zapl, tak nevidím šedesát důvodů, proč by nemohli s Tampou znovu do finále. Ale to Toronto smrdí, no.

Jinak jo, mohlo by být zajímavé přestupové období, Stamkos, Kopitar, Byfuglien, Hammonic, Hudler, situace v Oilers, .... ... Quincey (:))
Rono píše: Že je to elite player, to se bavit nemusíme
No klidně se o tom pobavme :-) V současné formě má do elitního hráče dost daleko.
To jsem snad jeste nevidel tohle.. Ja debil si na to vsadim abych pak u toho trpel jak zvire a asi jsem nebyl jedinej kdo na tom ty prachy prohral!!!!.. Tampa doma s Vancouverem 10 presilovek proti jediny PP Nucks (spousta vymyslenych, to jsem fakt nevidel a furt a furt dalsi a dalsi!!) a oni to jeste prohrajou. Ty zebry tam musel asi trefit vetsi slek nez mne..
http://blogs.theprovince.com/2015/12/22 ... lling-out/" onclick="window.open(this.href);return false;

Bolts :hehe:
Zapas som nevidel, ale zaujimave, ze neni tym rozhodcom ani trochu trapne. Oni niesu hodnoteni za ich vykony, ked uplne s kludom ovplyvnuju zapasi?
Mě spíš zajímá, kdy někdo začne s tou bídou, co předvádíme, něco dělat, jinak to na play-off nevidím ani náhodou :cry:
XruC píše:Zapas som nevidel, ale zaujimave, ze neni tym rozhodcom ani trochu trapne. Oni niesu hodnoteni za ich vykony, ked uplne s kludom ovplyvnuju zapasi?
Ten Ohlunduv clanek to perfektne vysvetluje a opravdu to tak asi funguje.. Nechapu jak to muze NHL tolerovat, ale sudi si to prikresluji podle reputace teamu a hracu , a to u nekoho vice a u nekoho mene.

Presne tohle rikali i hraci Pens loni, ze ze zacatku sezony se parkrat ocitli na spatny strane sudich a breceli a hadali se s nima prilis moc. Oni ti to pak daj vyzrat nejen v tom jednom zapase, ale posunou echo i kolegum, upozornej na hrace atd atd.. Pak nas kosili vicemene celou sezonu, vrcholilo to v playoffs proti Rags, jak jinak. Pak se to resilo jako vaznej problem, garantovali ze komunikaci se sudima zmenime a zda se ze to pomohlo, letos s nima nemam vyraznejsi problem.

Jsem zaroven zvedavy co bude s Canucks dal v tomhle ohledu.
Obrázek
Obrázek

Skvelé. A znovu bude každý hovoriť aký je to perfektný hráč a že on si tie prachy zaslúži. za PP góly a k tomu 5on3. :hroza: Samozrejme pri ES to bol klasický Stamkos. A to treba ešte pripomenúť fakt že my tie PP hráme stále dookola na jeho one-timery....Koncepcia našej presilovky sa zmeniť nevie. Môžeme najať Lauera ktorý kecá ako hráme presilovku podľa vzoru Caps :lol2: . Zmena oproti zápasu z VAN nenastala, to ani omylom. Stále je to statické, Stralman nezodpovedá hráčovi na unit1 a Val tam nemá taktiež čo robiť + máme kopu zranení.

ešte k Stamkosovi, hráč čo si pýta 12mega na rok je úplne jalový pri ES, viac ako 50% G a P má pri presilovke.
Last 4 games:
12/26 - 3 shots on goal / 2 PP goals
12/22 - 5 shots on goal / 0 goals
12/20 - 7 shots on goal / 2 goals (1 PP & 1 empty netter)
12/18 - 5 shots on goal / 1 goal

Previous 10 game goalless streak:
12/15 - 1 shot on goal
12/14 - 1 shot on goal
12/12 - 2 shots on goal
12/10 - 2 shots on goal
12/6 - 0 shots on goal
12/5 - 1 shot on goal
12/2 - 1 shot on goal
11/28 - 5 shots on goal
11/27 - 3 shots on goal
11/25 - 1 shot on goal

Tabuľka hovorí pravdivo, sme mimo PO, tam kde momentálne patríme. Cooper je Cooper avšak teraz to máme naozaj ťažké aj z pohľadu zranení. Už 12hráčov Crunch nastúpilo túto sezónu za Bolts. Absolútnym vrcholom bol zápas SYR vs. HER kde Crunch nastúpili iba z 7útočníkmi (zápas ale aj cez to dotiahli až to OT).
Proti TOR či OTT hral doslova kto mohol. Boyla (3naj sniper teamu) vyradí hit pri prvom striedaní, pred zápasom Sens bol zrazu brown DTD. Povolaný Gourde a Vermin stihli dokopy 8zapasov kým sa zranili.
Zranenia Palata, Johnsona a Drouina komentovať nejde. Všetci traja si obnovili staré zranenia :hroza: Palat, Johson odohrali 2zápasy za 2mesiace. + absencie Condru či Paquetta.

Pozitívne ale je že aj cez naše zranenia dokážeme tie zápasy urvať. TOR OTT a dalo sa poraziť aj Caps nebyť premrhaného vedenia 3-0. Pri pohľade na ATLdivíziu je ale úplne reálne že môžeme ešte vyhrať aj divízny titul.
Tomu už se musí člověk fakt jen smát... :cry: :slap:

[tweet]682982035196121092[/tweet]


Jinak Vasilevsky včera v zápase proti Wilkes-Barre celkem beastil. :klobuk:

[tweet]682717934729490432[/tweet]
Drouin poslaný do Syracuse. Prý se má jednat jakoby o conditioning, ale oficiálně to conditioning není, Yzerman řekl, že není pevně stanovený datum, kdy se má Drouin vrátit. Amíci z toho celkem blázní, ale mně to přijde jako logický krok.. radši ať hraje v AHL s TOI 20+minut/zápas než v NHL s ani ne 10 minutama. :neviem:
imp píše:Drouin poslaný do Syracuse. Prý se má jednat jakoby o conditioning, ale oficiálně to conditioning není, Yzerman řekl, že není pevně stanovený datum, kdy se má Drouin vrátit. Amíci z toho celkem blázní, ale mně to přijde jako logický krok.. radši ať hraje v AHL s TOI 20+minut/zápas než v NHL s ani ne 10 minutama. :neviem:
To asi jo, ale proč nedostane pořádnou šanci v top 6 v Tampě? Mi přijde, že hraje pořád málo, kdyby hrál víc s lepšími spoluhráči, mohlo by to klapat. Třeba by i Stamkosovy výkony oživil.
tomasinho píše:To asi jo, ale proč nedostane pořádnou šanci v top 6 v Tampě? Mi přijde, že hraje pořád málo, kdyby hrál víc s lepšími spoluhráči, mohlo by to klapat. Třeba by i Stamkosovy výkony oživil.
Clearly, Jonathan Drouin should not have fucked Cooper's daughter. Such a dick move on his part.
#TBLightning
9521 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2019 ST LOUIS BLUES