Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

TAMPA BAY LIGHTNING

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

No podle mě určitě odejde Roy - protože on smlouvu tuším nemá a podepsali sme Kočího - evidentní náhrada. Jinak Recchi u Trashers nehrál úplně zle, ale tam byl tuším ve druhé lajně? Tady nemůže počítat s líp jak třetí....ale uvidíme no, něco bysme mohli vyšmelit za drafty, kterých sme pár vyměnili už před 1.červencem. Darche by mohl zůstat už kvůli té pětce ze závěru sezony(Quellet-Halpern-Darche), která byla - narozdíl od týmu - výborná.
....jinak samozřejmě ideální stav je, kdyby to Tampa poslala "na farmu" k nám na Vsetín, máme jenom trenéra a asi jednu pětku, tak by se nějaký ten hráč hodil, platíme v naturáliích - trnkovica :-D
mountain píše: ....jinak samozřejmě ideální stav je, kdyby to Tampa poslala "na farmu" k nám na Vsetín, máme jenom trenéra a asi jednu pětku, tak by se nějaký ten hráč hodil, platíme v naturáliích - trnkovica :-D
:D

dneska byly oficiálně jmenováni noví asistenci Melrose. Jsou jimi Rick Tocchet, Wes Walz a Cap Reader.
Potvrdili se tedy spekulace. Snad bude nové trenérské složení úspěšné.

Obrázek
dneska byly oficiálně jmenováni noví asistenci Melrose. Jsou jimi Rick Tocchet, Wes Walz a Cap Reader.
Jezis me se hosi z toho nejak chce blejt. Asi zacnu fandit jinymu tymu. Nic proti sMelsRosovi ... uvidime jak se komentator na stridacce ukaze, ale Tocchet ? TEN Rick Tocchet ? A na koho budou jeho znami sazet tentokrat ? Jinak ... Cap Reader ? Tak se nekdo jmenuje nebo to je vtip ? :lol:
...ale uvidíme no, něco bysme mohli vyšmelit za drafty, kterých sme pár vyměnili už před 1.červencem. Darche by mohl zůstat už kvůli té pětce ze závěru sezony(Quellet-Halpern-Darche)
... a ty myslis ze to nekoho zajima kdo byl vloni vybornej a co se vubec vloni delo ? Tohle uz je UPLNE jinej tym. Jsem zvedavej kdy se sedmilhari vytasej se stehovanim do Vegas (presto, ze ted ho samozrejme popiraj). Jinak ... tahle lajna se stejne rozpadne, Jeff je zranenej nejmin do prosince, Ouelet ani Darche nejsou pod smlouvou na rozdil od rady nove prislejch zombie. Roy mi bude chybet, taky si myslim, ze Koci je mozna bitkar ale Andre je porat vic hokejista.
....jinak samozřejmě ideální stav je, kdyby to Tampa poslala "na farmu" k nám na Vsetín, máme jenom trenéra a asi jednu pětku, tak by se nějaký ten hráč hodil, platíme v naturáliích - trnkovica :-D
... hele nemohli byste si tam vzit Koulesa a jeho dva poskoky ? Urcite by to byl OK hokej (entertainment) :thumbsup:
Aaaa mizerie pokracuje (tedy uznavam, ze tohle se dalo tusit uz nejakej patek):

GM Jay Feaster could be leaving Lightning

http://www.tampabay.com/sports/hockey/l ... 694325.ece
je to bohužel tak, Feastera je mi líto, byl to super GM, ale ani s etomu nedivím. Kdyby mi do toho všeho ti majitelé kecali, taky bych šel :(
Přesně tak, kdyby se do toho majitelé furt nes.... :thumbsdown: Přece jenom, práci generálního manažera by měli nechat člověku, který to má v popisu práce, k nechuti u týmu pokračovat pravděpodobně notně přispěla i ta hnusárna s Boylem. Jsem zvědavý kdo bude mít zájem dělat generálního manažera (moc jich asi nebude, jedině že by se vlastníci dohodili sami), když nebude mít na práci žádnej klid a prostor :sad2:
safa píše: ... a ty myslis ze to nekoho zajima kdo byl vloni vybornej a co se vubec vloni delo ?
ANO, myslím. A nejen to, sem o tom přesvědčen. Že za standardní situace se při podepisování a skládání týmu BERE ohled na to, jak kdo hrál loni. Nejde začínat každý rok na zelené louce a půl sezony jen zkoušet lajny. To by pak vypadalo úsměvně: "hm, nějaký Lecavalier, jak hrál loni na to kašlem, zkusíme ho ve 4.lajně a pak se uvidí" :-)
Sice to koplikuje(a to dost značně) zranění Jeffa, ale poitna tvojí poznámky je jinde.

Tak na odlehčení :-)
safa píše: ... hele nemohli byste si tam vzit Koulesa a jeho dva poskoky ? Urcite by to byl OK hokej (entertainment)
No to by šlo, náš poslední GM - nevím jestli ste ho znali, asi ne, tak ten entertainment dělal dobrý, sice hrajem teď druhou ligu, ale on pořád chlastá extraligu :-D jeho výstupy v TV jak byl ožralý mě velmi bavily :-D Tak Koules a spol by měli laťku vysoko.

ad Feaster: škoda :-( Imo odešel i proto, že se mu někdo moc sral do jeho práce a on prakticky ztratil slovo jako GM a cítí se tak přebytečný. Osobně se mu nedivím pokud to tak skutečně je...
Bylo to jasné už od chvíle, kdy noví majitelé Tampy Bay začali dosazovat do vedoucích funkcí v klubu své lidi. Otázka nezněla, jestli vůbec, ale kdy přesně… odejde generální manažer Blesků Jay Feaster. Pětačtyřicetiletý muž ještě přispěl k totální reorganizaci mužstva a včera se sám vzdal funkce. Pozici opouští po vzájemné dohodě tři roky před vypršením svého kontraktu.

“V posledních dvou týdnech jsem zpovzdálí sledoval, jak Brian Lawton, Len Barrie a Oren Koules přivádějí k dokonalosti plán, který jsme stanovili před draftem v Ottawě. Bylo zřejmé, že noví vlastníci nepotřebují moje rady a odborné znalosti, takže jsem dospěl k názoru, že uzrál čas na odchod,” vysvětluje Feaster.

“Když jsem se svým postojem seznámil Orena a Lena, okamžitě souhlasili s vyřešením zbývající části mé smlouvy a přijali moji rezignaci. Děkuji jim za spolupráci v těžkých časech a přeji mnoho dalších úspěchů,” doplnil Feaster.

Poděkování přišlo i z druhé strany. “Velmi Jayovi děkujeme za jeho služby pro Lightning a celou komunitu. Položil organizaci pevné základy, které ozdobil zisk Stanley Cupu v roce 2004. Během procesu změny vlastnických práv se choval jako absolutní profesionál. Přejeme jemu i jeho rodině vše nejlepší,” uvádí se v oficiálním prohlášení Blesků.

“Chci poděkovat panu Davidsonovi (bývalý majitel klubu) za to, že mi dal šanci vést šest sezón jeho tým. Zvláště bych pak chtěl poděkovat Ronu Campbellovi (prezident klubu). Stejně jako Bruce McKinney před dvanácti lety v Hershey v AHL, i on mi věřil v okamžicích, kdy nikdo jiný ne. Ačkoliv mnozí zpochybňovali jeho rozhodnutí a doporučovali mu ohlédnout se po jiném generálním manažerovi, Ron stál při mně. Podle mého názoru byl neopěvovaným hrdinou našeho vítězství ve Stanley Cupu a všech ostatních úspěchů. Děkuji mu za neochvějnou podporu,” připomněl Feaster v závěrečné řeči ještě další osoby, které formovaly jeho profesní kariéru.

List St. Petersburg Times bleskově shrnul také vzestupy a pády odcházejícího manažera a sestavil krátký seznam jeho nejlepších a nejhorších rozhodnutí. Předkládáme vám je bez dalšího komentáře.

Nejlepší:

:arrow: V lednu 2004 získal od Columbusu obránce Darryla Sydora a čtvrtou volbu v draftu 2004 výměnou za Alexandra Svitova a právo třetí volby.
:arrow: V červnu 2003 přivedl ze St. Louis útočníka Coryho Stillmana výměnou za druhou volbu v draftu.
:arrow: V červnu 2002 získal od Philadelphie Ruslana Fedotěnka a dvě druhé volby v draftu (jednu posléze směnil za Brada Lukowiche) výměnou za volbu v prvním kole draftu - konkrétně čtvrtou pozici.

Nejhorší:

:arrow: Výměna Fredrika Modina a Fredrika Norreny do Columbusu za brankáře Marca Denise v červenci 2006.
:arrow: Po zisku titulu nechal odejít gólmana Nikolaje Chabibulina. Jeho nástupci John Grahame, Sean Burke, Marc Denis a Johan Holmqvist nenavázali na výkony svého předchůdce.
:arrow: Nestihl vyměnit hráče jako Pavel Kubina, Ruslan Fedotěnko a Cory Sarich předtím, než se stali volnými agenty, a oni odešli bez náhrady.

(nhl.cz)

Jak jsem psal, je škoda že odchází, ale jak Jay řekl, noví vlastníci npotřebovali Jayovy rady :(



Na jeden rok jsme podespali s Chrisem Grattonem na jeden rok. Nečekal jsem to. Nicméně, máme dalšího útočníka, který hrát určitě bude. Tak a teď ať mi někdo řekne, kde ti hráči budou hrát :?:
leci píše:Na jeden rok jsme podespali s Chrisem Grattonem na jeden rok. Nečekal jsem to. Nicméně, máme dalšího útočníka, který hrát určitě bude. Tak a teď ať mi někdo řekne, kde ti hráči budou hrát :?:
Tady se píše (úplně dole), že "Andre Roy and Chris Gratton will not be with the team." To teda jako podepisujem hráče, kteří nebudou hrát a obratem je vyměníme? Pravda, nějaké útočníky vyměnit by vůbec nebylo špatné, ale zrovna Gratton si v checking line odehrál svoje, přidal i pár golů a myslím si celkově nevedl loni špatně.
Vypadá to na rozestavení 1-0-5 , popř. ještě zesílené o odvolání golmana na 0-0-6 :-D
Z aktualít:

Generálny manažér zámorského hokejového klubu Tampa Bay Lightning Jay Feaster rezignoval na svoju funkciu.
Dôvodom bola nespokojnosť s jeho pasívnou úlohou pri výbere nových hráčov.

"Dospel som k záveru, že je čas pohnúť sa ďalej. Posledné dva týždne som z diaľky pozoroval viceprezidenta a majiteľov klubu, ako do bodky plnia plán, s ktorým nás oboznámili pred draftom. Bolo mi jasné, že títo ľudia nepotrebujú moje rady. Moju rezignáciu prijali," uviedol Feaster vo svojom stanovisku.

Počas jeho vyše šesťročného pôsobenia v úlohe generálneho manažéra Tampa vyhrala v NHL 207 zápasov a zaznamenala 54,7-percentný podiel víťazstiev, s takouto vizitkou neodišiel ani jeden z jeho predchodcov. V roku 2004 sa spoločne tešili zo zisku Stanleyho pohára.
No to je pekny ... kazdopadne Jayi diky za SC a za vsechno. Kdo asi tak ted bude novy GM ? Ze by Danny Glover ? Nebo Bruce Willis ? Nebo ze by pan O.K. sam ? Zalezi na tom ? A co na to Jan Tleskac ? :?
mountain píše:
safa píše: ... a ty myslis ze to nekoho zajima kdo byl vloni vybornej a co se vubec vloni delo ?
ANO, myslím. A nejen to, sem o tom přesvědčen. Že za standardní situace se při podepisování a skládání týmu BERE ohled na to, jak kdo hrál loni. Nejde začínat každý rok na zelené louce a půl sezony jen zkoušet lajny. To by pak vypadalo úsměvně: "hm, nějaký Lecavalier, jak hrál loni na to kašlem, zkusíme ho ve 4.lajně a pak se uvidí" :-)
... mmno ale v tomhle pripade IMHO dost nejde o to jak hral ale o to ze je to "jmeno", hvezda, star, celebrita ... takovou by si ve svem filmu prece pral mit kazdy producent ... eh... tedy pardon ve svem tymu prece pral mit kazdy GM. Ber to s nadsazkou ale trochu mi to takhle letos prijde. Ale kdo vi, treba tenhle casting a sezona s televiznim komentatorem na stridacce, nakonec preci jen povede ke druhemu SC, budu samozrejme jen rad.
leci píše:Na jeden rok jsme podespali s Chrisem Grattonem na jeden rok. Nečekal jsem to. Nicméně, máme dalšího útočníka, který hrát určitě bude. Tak a teď ať mi někdo řekne, kde ti hráči budou hrát :?:
... hehe, rekl nekdo tomu TV komentatorovi ze se hraje jen na 4 utoky ? Hracu mame totiz urcite na 6 lajn ... a jeste bych videl par zbylych forwardu na rekvalifikacnich kurzech (meli by se ucit zejmena bruzlit pozadu).
No neviem neviem chlapci..nechcem rypat, ale toto neni dobry signal. Tymto som dost zaskoceny a len sa potvrdilo, co som si v duchu myslel, posilnovali ste bez akejkolvek vizie, alebo planu, brali ste vsetko rad-radom, najhorsie je, ze clovek, ktory mal nejaky plan, priznal, ze on do toho nezasahoval, cize by sa dalo povedat, ze na ziskavani sa podielali ludia, co do toho az tak nevidia, urcite ste omnoho silnejsi ako pred rokom, ale s tymi peniazmi, co ste mali volne, sa dalo spravit urcite viac, len to chcelo nechat rozhodovat GM a nie nejakeho biznismana :|
Já si to taky myslím, že ti majitelé moc hokejoví experti nejsou....ale pořád očekávám nějakou výměnu, protože tak blbý nemůže být fakt nikdo - kdo se stane majitelem klubu NHL - aby podepsal 6 útočných řad a pořádně žádné obránce.
Btw - nevíte jakou smlouvu dostal Stamkos(jestli už dostal)? Určitě nováčkovskou, ale na jak dlouho?
:arrow: Lecavalier predlzil zmluvu z lightning o 11 rokov v ktorych zaroby 85 melonov pre fanusikov bolts urcite dobra sprava :thumbsup:
Pochopil jsem to spravně ze poslední sezonu 11-lete smlouvy bude brat jen 1.milion dollarů!!! :shock:
primaprema píše:Pochopil jsem to spravně ze poslední sezonu 11-lete smlouvy bude brat jen 1.milion dollarů!!!
Tak to vyzera aj ked na hraca jeho formatu je to dost malo ale kto vie co bude za 11 rokov to uz bude na konci kariery :|
Bože chlapi, vždyť mu v té době bude již 40 let, kolik by jste mu dali Vy :wink: ??
přesně tak, smlouvou jsme nadšený :yahoo: :clap:

Smlouva vstoupí v platnost v roce 2009 a pokud se dočká úplného naplnění, oslaví Lecavalier v dresu Lightning čtyřicáté narozeniny. Vedení Tampy Bay počítá i s možností, že by aktivní hokejový život rodáka z Ile Bizard netrval tak dlouho nebo by klesala jeho výkonnost. V prvních šesti letech bude kanadskému olympionikovi vyplácet (včetně bonusů) deset miliónů, v sezóně 2016-17 už dostane jen 8,5 mil. a v dalších rocích bude mzda klesat na 4, 1.5 a jeden milión dolarů. Z platového stropu však ukrojí Lecavalierův příjem každým rokem průměrných 7,73 mil. USD.


“Dneska má naše organizace i celá vlastnická skupina velký den. Zajistili jsme si budoucího člena Hokejové síně slávy a tvář klubu. Jsme neskutečně hrdí,” konstatoval jeden z majitelů Lightning Len Barrie.

Jeho kolega Koules dodává: “Byla to jedna z nejjednodušších jednání pro obě strany. Nikdo ani v nejmenším neváhal. Vysvětlili jsme Vinnymu náš plán získat několik Stanley Cupů a být konkurenceschopnými po delší dobu a on pochopil naše cíle. Klub ho chtěl navěky a on viděl, jak moc toužíme po vítězství..” Koules by byl rád, kdyby Lecavalier zůstal zaměstnancem organizace i poté, co ukončí aktivní kariéru.

Smlouva je to opravdu dlouhá, ale já si Tampu bez Vinnyho nedokážu představit a proto jsme nadšený, že nám zůstal do konce kariéry :yahoo: :good:


Obrázek


Já si stejně jako mountain myslím, že vedení má nějaký plán a alespoň dva, tři útočníky vymění. Za ně obránce a nebo taky volby v draftu.
No tak to by, ale museli vyměnit někoho lepšího. Už vidím, jak bude mít někdo zájem o podprůměrné útočníky, kteří mají tak maximálně na to, aby zaskakovali za zraněné hráče, nebo pendlovali mezi farmou a 4. pětkou.

Jinak smlouva pro Vinnyho parádně postavená a pokud mu bude sloužit zdraví, tak se i 100% vyplatí..jen stěma Stanley Cupama nevím nevím ;)
no za Ouelleta a Jokinena by jsme určitě něco získali, to se nebojím. A máme tam i další takové hráče, kteří by nám určitě nějaký solidní pick získali.
Líbí se mi, že noví majitelé chtějí strašně moc vyhrávat. Takže myslím, že pokud se během sezony někde objeví problém, majitelé jej budou hned řešit.
Bay-áci urobili dobre že majú na 11 rokov toho hráča...zabudla som mu meno :oops:
leci: Které vedení klubů nechce vyhrávat ? :D
Come on ENGLAND píše:Bože chlapi, vždyť mu v té době bude již 40 let, kolik by jste mu dali Vy :wink: ??
No tak já bych s hráčem nikdy tak dlouhodobou smlouvu nikdy nepodepsal...U tak kvalitního hráče bych to viděl na 6 let možna 7 let na 8 až 9 milionů dollarů ročně...a to maximalně...Jako 11-letá smlouva je pro mě nepředstavitelná...takže nebrat... :thumbsup:
Lecavalier je u mě pán hráč a proto si zaslouží dlouhodobou smlouvu ale jak říkám optimum by podle mě bylo 6 nebo 7 let...můj názor...nekamenujte mě... :wink:
9521 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2017 PITTSBURGH PENGUINS