Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

VANCOUVER CANUCKS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

habs píše:
sob 05. led 2019 12:52
Vůbec to nevypadalo dobře a dost jsem se divil, že za to nešel Kotkaniemi ven... Pettersson je out se zraněním kolene a jsem hodně zvědavý, jak moc to bude vážné. Jako fandu Canucks by mě to neskutečně štvalo a Kotkaniemiho bych asi neměl zrovna rád, protože to bylo v dané situaci celkem zbytečné. Ve zbytku zápasu bylo vidět, jak tam mladý Švéd hlavně na přesilovkách chybí.
Proklínat Jesperiho nebudu, ale bylo to úplně zbytečný... Snad se Elias co nejdřív vrátí byla by škoda přijít o Caldera to by mě hodně mrzelo :-(
Tak zatím to s Eliasem vypadá na 14 dní, což je celkem dobrá zpráva podle toho jak tam měl tu nohu stočenou. Snad to nebude delší a bude pokračovat ve výkonech co předváděl před zraněním.
Loni přišel o Caldera kvůli zranění Brock, tak snad se to nebude zase opakovat.

Teď máme šest zápasů doma a chtělo by to aspoň čtyři výhry abychom se udrželi v boji o play-off.

Jinak jsem rád že konečně dostane šanci Demko, ale za Nilsona jsme měli získat víc než jen volbu v šestém kole.
mirah píše:
úte 08. led 2019 06:33
Jinak jsem rád že konečně dostane šanci Demko, ale za Nilsona jsme měli získat víc než jen volbu v šestém kole.
Proč myslíš? Běží mu poslední rok smlouvy a je děravej. Je zázrak, že jsme za něj vůbec něco dostaly, ale hlavně důvodem proč je Demko a ne protihodnota.
Je pravda, že potom co vrátil po zranění se mu moc nedaří, ale na začátku sezóny podával lepší výkony než MARKSTRÖM. Asi nemá na to aby dělal někde jedničku, ale na to aby byl slušnou dvojkou určitě má.

Čekám co začne předvádět Demko, protože od doby co odešel Luongo marně hledáme jedničku. Ještě teda nesmím zapomenou na Ryana Millera.
Škoda, že Jonathan nedostal šanci zahrát si v prvním týmu. V kempu pěkně fungovala jeho spolupráce s Eliasem, tak jsem se těšil co spolu předvedou během sezóny. Myslím si, že jeho výměna je velká škoda. :cry:

Jinak jsem ale velmi spokojen s výměnou Erika za TANNERA PEARSONA :good:

K postupu do osmičky nám sice moc nechybí, ale nevěřím, vzhledem k našim zraněním, že se tam probojujeme. Ale to jsem nečekal ani před sezónou.

Základ týmu pro další roky je hodně slušný, sehnat ještě nějakou posilu do obrany a hurá pro pohár. :clap:
Škoda těch zranění Petterssona.. Tu sezónu měl rozjetou opravdu fantasticky. I tak samozřejmě výborný výkon, o tom žádná. Ten Calder bych mu moc přál i proto, (jak už bylo zmíněno), že Boeserovi minulý rok Calder unikl o fous.
0A9D184A-9F9A-4495-BF5D-06B53C4DFD7A.jpeg
Canucks konečne predstavili štvoricu nových dresov v ktorých budú hrať vo svojej 50. sezone...
Blues sa konečne po 50 rokoch dočkali, na rade sme my s Buffalom :hmm: .

https://50thcollection.canucks.com

Konečne odstránili ten názov mesta nad logom, inak som celkom spokojný, len pri tých bielych mi tam ten modrý rukáv moc nejde, inak by boli TOP.. ten stick in rink je meh a skate je klasicky :good:
Alex podpis na 2 roky za 12 mega. :good:

Já jsem s tímto podpisem spokojen, podle mě rozumná cena a hlavně délka. Jeho zkušenosti určitě pomůžou našim mladým obráncům (Hughes, Juolevi, …), kteří by ho měli nahradit. Pokud by se při draftu povedl ještě Philip Broberg (moje přání), tak si myslím, že budoucnost naší obrany je na pár let vyřešená.

https://www.youtube.com/watch?v=MKYCej14-KM
Ohlund píše:
pát 14. čer 2019 01:20
Canucks konečne predstavili štvoricu nových dresov v ktorých budú hrať vo svojej 50. sezone...
Blues sa konečne po 50 rokoch dočkali, na rade sme my s Buffalom .

https://50thcollection.canucks.com

Konečne odstránili ten názov mesta nad logom, inak som celkom spokojný, len pri tých bielych mi tam ten modrý rukáv moc nejde, inak by boli TOP.. ten stick in rink je meh a skate je klasicky
Zklamání i tak... Čekal jsem, že se konečně vrátíme k původním dresům s hokejkou nebo aspon k Johnnymu, ale toho se asi nedočkám. Bludnej kruh :hroza:
Nedovedu pochopit, že nedáme Huttonovi kvalifikační nabídku, necháme odejít Pouliota, který se upsal Blues za 700tis na rok a vezmeme Myerse 30M/5let a Benna 4M/2roky. :hroza:
Huttonovi by sme museli dať kvalifikačnú vo výške 4M a to je na 3rd pair obrancu moc.. Pouliot bol príšerný ten musel ísť ... Ale tie náhrady tiež za veľa nestoja, big tough vet presence :cinka: . Škoda že kvôli tym Benningovym predraženým kontraktom už nemáme prachy na dalších hráčov , Guseva alebo Johanssena/ Dzingela by som ešte bral a mali by sme fajn top6 .. keď nedáme PO tak dúfam že Benninga vyhodia, JT a Myers sú len ďalšie zúfalé pokusy preplazit sa do PO aby si zachránil job... Nato že sme posledné roky najhorší tím ligy je až nepochopiteľné že nemáme miesto pod stropom a to sme ani raz nevyužili cap tak ako Arizona/ Car že by sme zobrali zlý kontrakt za picky / prospekty.. my si tie zlé kontrakty urobíme aj sami a zadarmo
Myers je taky jen hráč do třetího páru a za 6M. Myslím, že by bylo lepší nechat si Huttona za 4M klidně taky na 5 let. Myers je o tři roky starší a už teď mě ta jeho smlouva straší. Co asi bude chtít za peníze Brock, když vidí kolik jsme nasypali Myersovi. Pod stropem máme cca 5,5M a to kromě Brocka, jehož podpis je priorita, nemá smlouvu ještě Goldobin.
Příští rok končí smlouvy Tanevovi a Stecherovi, kteří by asi měli mít lepší nebo minimálně stejný peníze jako Myers. To jako budeme mít čtyři obránce po 6M za rok?!!!!

Případný Benningův nástupce to bude mít hodně složitý. Zbavit se smluv LE, TM ,AR, JB ... a mít dost místa na podepsání EP, QH ... .
ten depth v obrane máme stále strašne slabý a kvôli tomu bude aspoň prvé 1-2 roky Myers určite top4 u nás aj ked u contendera by asi nebol... my máme na pravo len Stechera a potom ešte Taneva ktorý posledné roky riadne upadá a má smolu na zranenia.. takže ja to vidím asi takto do budúcej sezony:
Edler - Stecher
Hughes - Myers
Benn - Tanev

bol by som rád keby si fleka vybojoval aj Juolevi ale moc optimisticky to nevidím :neviem:
Co to ma byt? Ferklund vo vancouveri?
Vancouver has re-signed Brock Boeser to a three-year contract extension worth an A.A.V of $5.875M

Jsem hlavně rád, že se dohodli včas. :good:
Myslím, že je to celkem rozumný podpis pro obě strany i z toho pohledu, že za 3 roky končí smlouvy Erikssonovi (6M), Rousselovi (3M) a Beagleovi (3M) a bude víc místa pod stropem.
Elias Pettersson - Z Timry do Vancouveru


https://www.youtube.com/watch?v=stb403UT1rc

:klobuk: :klobuk: :klobuk:
Zack MacEwen - dvouletý kontrakt s průměrnou roční hodnotou 825 000 USD

Uvidíme co bude dál. Jsem zvědavý jak vyřešíme Markströma, Toffoliho, Taneva , Virtanena, Motta, Gaudetta. Fatenberga a Stechera.

Je toho docela dost.

Chtělo by se to zbavit Erikssona, Suttera, Roussela.
Tak se nám konečně blíží sezóna a už se těším na to, co předvede naše mladé mužstvo. Tady je takové moje malé hodnocení.

Minulá sezóna byla tak trochu jako na houpačce. Po dobrém vstupu do sezóny přišlo pár zranění a bylo to znát i na výsledcích. Nakonec jsme se dostali do play-off kde jsme myslím dost překvapili a možná kdyby Brock proměnil v G7 za stavu 0:0 tutovku tak jsme došli ještě dál. Mužstvo ukázalo, že má rozhodně budoucnost, ale potřebuje ještě vhodně doplnit a získat nějaké zkušenosti.

Odchody:
Po sezóně došlo k nějakým odchodům, které se mi ze začátku moc nezdáli, ale myslím, že nakonec dávají smysl.
Nejvíce mě ale mrzí odchod Toffoliho a to hlavně proto, že odehrál jen pár zápasů a obětovali jsme za něho Madena. Z útoku ještě odešel Leivo, kterýho jsme asi měli za peníze, co podepsal v Calgary znovu podepsat.
Odchod Markströma byl rozumný. Za prvý chtěl delší smlouvu za dost peněz a hlavně by jsme v rozšiřovacím draftu asi přišli o Demka. Markströmovi je 30 let a za pět let až bude naše mužstvo doufám připravený konečně přivézt pohár už může být za zenitem.
V obraně došlo k odchodu Taneva a Stechera. Jsou to dva hráči, které jsem měl v oblibě. Hlavně Tanev byl neskutečný bojovník.

Příchody:
Do branky jsme získali Holtbyho. Už asi není tím gólmanem, který získal Vezinu, ale pořád je to doufám kvalitní gólman, který může Demkovi předat hodně zkušeností. Navíc se hraje hodně zápasů za sebou a tak jsou dva kvalitní gólmani obzvláště důležitý.

Myslím, že naše obrana je lepší než loni. Nate Schmidt je kvalitnější hráč než Tanev a Travis Hamonic je lepší než Stecher. Další nový hráč, od kterého čekám zkvalitnění obrany (místo Benna), je Olli Juolevi. Snad už si vybral všechnu smůlu ohledně zranění a ukáže svůj potenciál.

Nejvíc jsme tedy asi „oslabili“ v útoku odchodem Toffoliho. Předpokládal jsem, že jeho místo zaujme Virtanen, ale v přípravě se skvěle ukazuje Nils Höglander. Líbil se mi už na loňském MS20 a vypadá to, že skvěle zapadne do lajny k Horvatovi a Pearsonovi. Jeho šikovné ruce a rychlost vylepšují naší druhou lajnu.

Naše sestava by měla vypadat asi takto:
Miller-Pettersson-Boeser
Pearson-Horvat-Hoglander
Roussel-Gaudette-Virtanen
Motte-Beagle-Sutter
* MacEwen


Elder-Schmidt
Hughes-Benn (Hamonic)
Juolevi-Myers
*Rafferty
Demko/Holtby

Hodně očekávám od naší Lotto line (Miller-Pettersson-Boeser). V přípravě bylo vidět, že jim to skvěle funguje a EP40 je prostě extratřída. Po doplnění druhé lajny Höglanderem, čekám více bodů od naší druhé lajny. První přesilovkové komando bylo jedno z nejlepších v lize a snad v tom budou pokračovat. Doufám, že se trochu zlepší i hra v oslabení. Zlepšení hlavně v obranné hře bych rád viděl u dvojice Gaudette-Virtanen. Snad už Jake konečně přišel do kempu pořádně připravený a ukáže svůj potenciál. V obraně budeme samozřejmě spoléhat na Quina. Prý zesílil, k tomu loňské zkušenosti a myslím, že bude patřit k nejlepším bekům v lize.

Kanadská divize bude hodně těžká a zápasy jdou rychle za sebou což by ale našemu mladému mužstvu mohlo vyhovovat. Přál bych si aby se nám vyhnula zranění a abychom postoupili do play-off kde už se může stát cokoli.

GO CANUKS GO
Tak máme za sebou tři zápasy. Na nějaké závěry je ještě hodně brzy, ale už teď je vidět jak nám chybí JTM. Nejvíce se to projevilo na naší první lajně. Je vidět, že EP40 nemá na vhazování tu kvalitu jako JTM a je velký rozdíl, když máte hned po vhazování puk na hokejce a nemusíte o něj bojovat. Navíc Virtanem zatím nenaplnil předpoklady a ani trochu nenahradil JTM.

Další věc která nás hodně sráží jsou naše přesilovky. Sice jejich velkou část odehrajeme v útočném pásmu, ale chybí tam moment překvapení. Je to takové statické. Tady by nám měl JTM taky hodně pomoci. Loni jsme byly 4. nejlepší tým na PP (skoro 25%), letos máme bilanci O/12.

Další věc co nás sráží je naše oslabení. S Oilers jsme dostali dva góly v oslabení, s Flames dokonce všechny tři.

Když bych měl hodnotit hráče, tak gólmani i přes naše prohry zachytali dobře. V obraně je samozřejmě nejlepší QH, NATE SCHMIDT ukazuje že je to velká posila. U Hamonica je trochu znát, že ještě není úplně rozehraný, ale bude asi v pohodě. Olli Juolevi zaostává v bruslení, ale s ním bych měl určitě trpělivost, pořád lepší než Benn.

V útoku je nejlepší naše druhá lajna. Od NILSE HÖGLANDERA jsem čekal hodně, ale musím říci, že ještě překonal moje očekávání. Vzhledem k jeho výšce jsem se bál jeho hry u mantinelů, ale i to zvládá v pohodě.
Jinak se mi hrozně líbí Brock. Snad už se zbavil problémů se zády a bude z něj zase obávaný střelec i když on hodně zlepšil svoji obrannou činnost a začíná být zcela kompletním hráčem.

Dobrá zpráva je že JTM odletěl do Calgary a snad už zítra nastoupí.

Základní část je hodně krátká tak nám nesmí utéci začátek.

GO CANUCKS GO
Tak další prohra.
Nechápu jak můžeme odehrát takový zápas. První třetina 16:4 na střely pro nás. Dáme gól, pak jedeme třikrát sami na bránu a samozřejmě nic. Ve zbytku zápasu máme celkem 11 střel. :hroza: A to jich možná půlka byla v posledních třech minutách při naší hře bez gólmana.
K tomu jako obvykle jalový přesilovky a dva obdržený góly v oslabení.

Teď tři zápasy proti rozjetýmu Montrealu. Super vyhlídky.

Jsem zvědavej co s tím budeme dělat. Sezóna je krátká a pokud nám uteče začátek těžko budeme něco dohánět.
Tak jsme první zápas s habs tak nějak zvládli. Pokud ale budeme každý zápas dostávat 5 gólů budeme body pravidelně těžko dělat. Čtyřikrát v zápase vedeme o gól a nejsme schopni odskočit a hrát trochu v klidu.

Naši bývalí hráči se na nás vždycky vytáhnou. Jacob nás 2x vychytá, jednou s nulou a Toffoli nám dá hned hattrick.

Aspoň ty přesilovky, že začínají vypadat lépe. Chtělo by to ale více střelby.

Kdo se ale trápí je EP40. Nebyl jsem zvyklej, že by mu puky odskakovaly, netrefoval branku atd.... Chybí mu taková ta jeho lehkost. On je ale chytrej hráč a neskutečně pracovitej , tak myslím že je to otázka času, třeba jednoho gólu a bude zase skvělej.

Snad nás ta výhra nakopne a příště to bude zase za dva body.

GO CANUCKS GO
Tak dneska naprostý zmar.
Hrajeme bez Edlera a Hamonica a místo toho aby jsme vzhledem k naší nezkušené obraně hráli jednoduše odzadu, tak jim hned na začátku místo vyhození myslím Rafferty namaže. Aby toho nebylo málo, tak je dvakrát vyšleme do brejku v naší přesilovce :hroza: Další gól jde za Demkem který místo aby udělal krok a odehrál puk stojí v bráně jako paňák. Takže první 4 góly jim vlastně připravíme sami. Dál už to nemá cenu komentovat. Naše hra je naprostý zmar. Vzadu chaos, vepředu trápení. Pokud budeme takto pokračovat nemáme za měsíc (možná dříve) o co hrát.

Ale možná je to dobře a EP40 a QH nebudou po sezóně požadovat nějaký nesmyslný peníze. Zbyde něco pod stropem a budou peníze na nějakého kvalitního obránce.
Tak 3 zápas proti habs jsem viděl jen ze sestřihu (už jsem neměl sílu vstávat v noci na tu hrůzu).
Opět jsme dostali 5 gólů :hroza: . Bylo ale vidět, že jsme tentokrát měli více šancí než minule a párkrát zvonila i tyč. Zase ale rozhodla naše nedůslednost v obraně a naše rozehrávka. Nepochopím, že můžeme soupeři tolikrát namazat.
Konečně se aspoň prosadil Elias, tak snad mu to pomůže.

Co ale vůbec nepochopím, je že zebry uznají gól na 3:2. Jasnej offside :evil: . Vezmeme si Coach´s challenge, kde je jasně vidět, že hráč je v naší třetině a puk do pásma zaváží Tatar (nejde od našeho hráče), ale oni jsou asi slepý.
Škoda zrovna po tom co jsme vyrovnali. Třeba by jsme to otočili a byl by to ten impulz co potřebujeme.
mirah píše:
ned 24. led 2021 13:44
Co ale vůbec nepochopím, je že zebry uznají gól na 3:2. Jasnej offside . Vezmeme si Coach´s challenge, kde je jasně vidět, že hráč je v naší třetině a puk do pásma zaváží Tatar (nejde od našeho hráče), ale oni jsou asi slepý.
Prý tam šlo o to, že Tatar nevedl puk na holi, čili puk byl sice jasně za modrou i s Danaultem, to viděl každý, ale asi nové pravidlo je, že pokud je puk v pásmu volně, tak se to jako off side nepočítá. Tak to aspoň říkal komentátor.
Mě spíš zebry dostaly pískáním faulů, nám pískly nesmysly Perrymu a Andersonovi, vám zase pak opláceli za ty nesmysly a poslali za nic ven Beagela a Boesera, přitom Toffoli extra dvojku za najetí do golmana nedostal, docela divné.
Zápas jsme měli celkem pod kontrolou, ale i vy jste měli šance a jak říkáš, tyčky zvonily, jinak chytal skvěle Carey. Hoříte v obraně a obraně středního pásma, kolik jsme měli za ty tři zápasy úniků nespočítám. Myers je komediant na bruslích a za ten hit na Armyho a hlavně nepotrestání z Players Safety jsem paf doteď, Benn má své limity to my víme moc dobře, tak už jen ti dva v jedné obraně jsou pohroma tak se ani nedivím, že ta hra pak tak vypadá. Ale podle mě ještě Pearson, , Miller, Horvat, Elias a ostatní ještě chytnou slinu a prostřílíte to ofenzivou, o to se nebojím.
Ale Toffoli dostal 2 minuty za najetí do gólmana... :wink: . Taky jsem se divil tomu uznanému gólu, pokud teď je v platnosti nějaké takovéhle pravidlo, tak je pěkná blbost a bude to dělat jen větší guláš...
2905 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2017 PITTSBURGH PENGUINS