Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

FLORIDA PANTHERS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Ta obrana je naprosto priserna..Asi jako posledni 4 roky.. tohle nezachrani ani Q, ani Bobr.
Porad cekam, kdy ten Bobrovski zacne chytat hodno svemu platu a on porad nic..

Nejprve jej novinari obhajovali, ze je v novem prostredi..

Pote, ze ma kazdou sezonu vzdy spatny zacatek sezony..

Pak ze obrana Panthers je jedna z nejhorsich v lize..

No z toho co vidim, slysim a ctu si spise myslim, ze to jsou vyhovorky a Bobr je zatim hodne slaby.. ja z toho podpisu nemel radost uz tehdy, ale tak nejak jsem veril, ze podrzi. No snad se zvedne, jinak to bude kotva na dalsich 6 let za strasnou palku..
Sezóna pro nás skončila a já to vidím na další bídný rok v Našem podání..

Jak to říci.. Fandou Panthers (tím true) jsem od sezóny 11-12 a nelituji. Nikdy jsem nebyl glory hunter a neměl sem rád kamarády, co fandili Red Wings nebo ve fotbale United kvůli tomu, že jsou to úspěšné týmy s velkými hráči. Raději jsem fandíval slabším týmům a užíval si pak ty zázraky. Proto třeba má pro mě větší cenu titul Leicesteru, než ten Barcelony nebo realu.. Každopádně zpátky k Panthers..

Tallon končí. Ačkoli jsem byl dlouhou dobu jeho velkým fandou a v době jeho příchodu (2011) dokázal složit za pomocí jenom trhu s volnými hráči tým, co se dostal do PO, tak poslední roky to s ním jde z kopce. Ano, asi bych nechtěl převzít Panthers po vyhazovu Toma Rowea, ale určitě se s tím dalo pracovat mnohem lépe a jsme rád, že to majitelé vidí a Tallon půjde. Ze srdce mu určitě děkuji za jeho práci a hlavně, pro mě památnou a nejlepší hokejovou sezónu, co jsme kdy zažil, to jest sezóna 11-12, kdy lajna Weiss-Fleischmann a Versteeg mě dostávala do euforie. Kdy Theodore lapil neuvěřitelné a kdy jsem viděl v týmu Panthers pro mě nejlepšího obránce, Briana Campbella. Nebo za draft hráčů jako Huberdeau a Barkov. A taky za to, že se mu podařilo ulovit Jardu Jágra, což byla tehdy taky senzace. Nicméně, taky mu nikdy nezapomenu momenty jako trade Trochecka, ztrátu Marchessaulta a Smitha, nebo podpis Bobrovského za ty nekřesťanské money.. Taktéž draftovat se dalo lépe. Gudbranson byl sice můj velký oblíbenec, ale každý víme, jak skončil. A tady bych mohl pokračovat.. Takže Tallon končí a Panthers začínají opět znovu. Po kolikáté už? A to je onen problém.. Zase se budoval nějaký tým kolem mladých hráčů a zase se postupně vytrejdovali. Připomíná mi to Edmonton a odchody Halla, Eberleho, Gagnera nebo Yakupova (který ale ve finále nechyběl). A to mě tíží.. Když se totiž podívám na tým, tak si uvědomuji jedno.

V brance to Bobrovski nedává a buďto neunáší tlak oné smlouvy, nebo prostě za obranou Blue Jackets mu to sedělo víc. Samozřejmě, obrana Panthers je asi největší slabina a prakticky se tento problém neřešil až na příchod Stralmana a Pysyka. Ale ruku na srdce, kdo viděl alespoň záznam z PO, tak vyjma jednoho zápasu Bobr nepodržel v důležitou chvíli a hlavně pustil spoustu laciných gólů. A to nemluvím o základní části. Asi největší trápení, co mám a to jsme teprve na počátku jeho monstrózního kontraktu, který nás bude trápit setsakra dlouho. Ah bože, kéž by se ten podpis dal vrátit..

Obrana taktéž není vůbec v dobrém stavu. Keith Yandle je momentálně asi můj nejoblíbenější Panther, ale ani zdaleka to není Brian Campbell.. Dopředu je na tom podobně, ale směrem dozadu to je prostě otřesné a on s Ekbladem v páru, to se člověk bojí, kdykoli soupeř vjede do Našeho obraného pásma. Nevím jak je na tom Yandle a Ekblad statisticky, to by určitě věděl lépe třeba Rono, ale co já jsme viděl, tak to hoří a hoří to strašně. Ekblad měl být tvář naší defenzívy, ale jak už jsme kdysi psal, mě ten člověk nesednl a výkony u něj taky nevidím. Nedorostl a dle mého ani nedoroste. Působí strašně kostrbatě, v defenzívě propadá a nemá ani čísla na to, aby se dalo říci, že sbírá body. Na přesilovce mě taky vůbec nepřesvědčuje. No aspoň ta jeho střela, ale slabota.. Matheson je taky kapitola sama o sobě. Jedna povedená sezóna, velká očekávání a nic. V přípravě před PO byl asi nejhorším hráčem, ztrácel puky, na ledě působil zmateně a přihrával na hokejky soupeře. V PO se nepředvedl. Pysyka jsme raději dali na křídlo čtvrtého útoku (nevím proč) a Weegar měl sice velmi povedenou sezónu a klidně bych mu letos dal nálepku našeho nejlepšího obránce, ale ruku na srdce, v Po týmu by první pár nehrál.

V útoku je to takové všelijaké. Barkov a Huberdeau jsou stálice. Strašně rád mám i Mika Hoffmana, který ale během sezóny střídal slabší období s lepším. Dadonov mě mile překvapil a tu jeho smlouvu si zaslouží. Kdyby tu byl Trocheck, zmínil bych i jeho, ale všichni víme, kde Vincent skončil. Takže máme jednu fungující lajnu a v druhé Hoffmana a nic. Nemáme druhého centra, nemáme ani křídlo druhé lajny (Connolly ne prosím) a naše bottom six je pro smích.. Kde bychom mohli být s Marchessaultem a Smithem je otázka. Stejně jako je pro mě otázka tradu Trochecka. Útok oslabil a první lajna to neutáhne, protože když se soupeři podaří Barkova a spol. pohlídat, tak šance na výhru rapidně klesnou. Žádná z nadějí na mě dojem nedělá a tak si říkám, jak to vůbec bude v příští sezóně. Podepíšeme druhého centra na trhu volných hráčů? Proběhne nějaký trade? Soupiska vypadá velmi slabě.. Vatrano, Wallmark, Haula nebo Acciari s Boylem nejsou vhodnými hráči pro moderní tým, co chce v NHL uspět. Tedy.. za určitého předpokladu by si některý z výše jmenovaný to místo v bottomu našel, ale ne v současně složeném týmu.

No ať už tak nebo tak, jsme velmi zvědav, co se bude dít. Poslední roky byly žalostné a ten potenciál, co jsme měli prostě se nepodařilo naplnit. Když se podívám na Carolinu, Vancouver nebo Colorado (pro mě asi nejlepší práce co se jejich GM týče), tak prostě vidím, že jejich managment a práce skautů jsou úplně někde jinde. Nám do karet nehraje ani popularita hokeje, která byla tuto sezónu tuším třetí nejhorší. Mám strach, aby se nestalo to, že se tým přestěhuje a vznikne nový Winnipeg nebo Dallas jak tomu bylo tehdy a já budu jen smutně vzpomínat na tu sezónu nadějí z roku 2011-12, kdy jsem cítil obrovský potenciál a naději na nový začátek a lepší zítřky. Prozatím mi to připomíná těžká léta Columbusu (2000-2014 cca), kterému to budování týmu přes Nashe a Zherdeva, až po Duboise a Setha Jonese taky trvalo..

Jinak všem přeji pěkné léto, pardon za případné chyby v textu a nedostatek statistik, co se tu teď dost řeší a hodně úspěchů v PO chlapi!! :)
Díky za shrnutí sezony, nikdy jsem nepochopil to laciné odevzdání Smithe a Marsche do Vegas, letos ten směšný trade Trocheka no a Bobr... Bohužel opět stojíte na bodě nula jak píšeš. Jak jsou na to m Cats s prospectama? O žádném nevím, tak to asi nebude žádná sláva. Z FA se tým skládá těžko. Cats mám rád a přeji jim úspěch, Barkov je pro mě mimo Habs jeden z nejoblíbenějších hráčů, ale bude to ještě dlouhá cesta.
Parda píše:
pon 17. srp 2020 09:48
O žádném nevím
Owen Tippett vyzerá zaujímavo :hmm:
Jo na toho jsem zapomněl. Snad se příští rok Cats zvednou :thumbsup:
@rono jak si prosimte vedl Matheson v advance stats? Bylo to tak zle?

A dava nekomu jeho trade za Hornqvista logiku? Nebo je to jen dalsi stupid trade? Diky za nazory.
A Guddy má u Panthers nového Guddyho :lol2:
tomasinho píše:
pát 09. říj 2020 18:51
A Guddy má u Panthers nového Guddyho
Jojo.. Za mě v pohodě podpis. Ale ještě víc mě potěšil Wennberg. Vím, poslední roky šel hodně dolů, ale já věřím, že se zase chytne. Bude mít ideální šanci z pozice 2nd C. Takže Trochek potencionálně nahrazen. Navíc mám Alexe rád už od jeho draftu Columbusem. Sympaťák.
Pekne podpisy od noveho GM. Negarantuju uspech, ale ziskal niekolko solidnych hracov do hlbky za adekvatnu sumu.
The Florida Panthers are taking a big leap into analytics. Told Chris Boucher from Sportlogiq is joining the organization, and the team will be adding another experienced analytics guy, as well.
Computer Boys strike back :giggle: Tak kdy se vrátí Tallon, aby to opět zachránil? :hmm:
https://www.youtube.com/watch?v=Q0wCGfXMPek


Tento hrac bude naprosto fantasticky, minimalne na urovni Barkova. Celkom by som im prial, aby vybudovali mancaft, ktory bude ob-rok hrat PO.
Rantanen píše:
úte 27. říj 2020 17:15
Tento hrac bude naprosto fantasticky, minimalne na urovni Barkova.
Minimálně na úrovni Barkova je asi trošku výstřel do prázdna. Má velmi vydařený start a jak je a bylo známo již před draftem, tak je pravděpodobně NHL ready, stejně jako Lafreniere, Rossi. Z 12. místa je to nicméně velmi hodnotný pick.
Novis44 píše:
úte 27. říj 2020 21:02
Minimálně na úrovni Barkova je asi trošku výstřel do prázdna. Má velmi vydařený start a jak je a bylo známo již před draftem, tak je pravděpodobně NHL ready, stejně jako Lafreniere, Rossi. Z 12. místa je to nicméně velmi hodnotný pick.
Musis ale vediet ze sucasne HIFK je slabsi mancaft ako vtedy Tappara s Barkovom. Ta skoncila v najlepsi sezone Barkova na druhom mieste v zakladnej casti, v PO to mala 4-1, 4-0 a 4-2. Ten tim bol vtedy najlepsi vo Finsku, po zasluhe vyhral titul. HIFK je vyrazne slabsi mancaft, aj tak v nom Lundell sbiera body pravidelne a svoju hru zlepsuje. Jasne, statistiky z Ligy ma Barkov lepsie a bol viac dominantejsi hrac, ale z mojho pohladu Lundell nezaostava o tolko ako sa moze zdat. Ci ten potencial vyuzije tak ako Barkov v NHL, je otazne, ja mu ale verim.
Rantanen píše:
úte 27. říj 2020 23:32
Musis ale vediet ze sucasne HIFK je slabsi mancaft ako vtedy Tappara s Barkovom. Ta skoncila v najlepsi sezone Barkova na druhom mieste v zakladnej casti, v PO to mala 4-1, 4-0 a 4-2. Ten tim bol vtedy najlepsi vo Finsku, po zasluhe vyhral titul. HIFK je vyrazne slabsi mancaft, aj tak v nom Lundell sbiera body pravidelne a svoju hru zlepsuje. Jasne, statistiky z Ligy ma Barkov lepsie a bol viac dominantejsi hrac, ale z mojho pohladu Lundell nezaostava o tolko ako sa moze zdat. Ci ten potencial vyuzije tak ako Barkov v NHL, je otazne, ja mu ale verim.
Určitě, ten můj příspěvek neměl vyvracet možný upside Lundella. Jen je samozřejmě těžké srovnávat toho hráče s někým na základě síly týmy. Zase může mít daleko větší prostor, větší IT. Navíc je u něj známo, že je více complete, než třeba jeho vrstevníci. Já ho měl v top 10 a zároveň jako možného černého koně draftu, nicméně bych teď nekalkuloval úplně tak do budoucna, obzvláště ne na Barkova, který je pravidelně Selke kalibr. K tomu má ještě hodně daleko. V každém případě, pokud FLA udrží Barkova a Lundell naplní potenciál, pak by FLA mohla mít velmi slušný C tandem.
Nový GM mě dost překvapil a ukazuje, že by to tam konečně mohlo dávat smysl, pokud dostane čas...
Tak se právě zranil Ekblad.. Vypadá to na zlomenou nohu. Odpadl nám tak lídr obrany a zároveň jeden z našich nejlepších hráčů. To znamená jedno, velkou díru jak v sestavě, tak i v kabině.. Co to pro nás znamená.. cesta do PO i přes výborný start se nám dramatizuje. Vyjma Ekblada je mimo i Barkov nebo pro mě překvapení Panthers, Hornqvist..

Sestava je poslepovaná a je vidět, že to skřípe. Wennberg na st C nemá a ani z poloviny nezastoupí Barkova. Už ta 2nd lajna s ním prostě nebyla ono a doteď se zlobím za trade Trochecka, což nás může stát cenný čas, dokud nebude ready Lundell, což může trvat, jelikož se nechce uspěchat jeho vývoj, ještě dost dlouho. Nicméně, v něm vidím budoucí tvář na pozici 2nd C.

V obraně byl Ekblad jasná jednička. Kdo jej zastoupí na 1 PP je asi jasné (Yandle), ale kdo jej zastoupí v 1 páru je otázkou. Patrně to bude onen Yandle, který jak už všichni za ty roky vědí je dopředu stále velmi dobrý, ale dozadu je to fakt zlé.. Do obrany by se měl vrátit Nutivaara.. Nicméně, ani zdaleka to nenahradí produkci a ice-time Ekblada, který byl v životní sezóně. Snad se to PO podaří. Tým mi připomíná onen tým ze sezóny 2011-12, tedy bojovníky, co na tom ledě nechávají vše a baví se hrou. Pořád máme náskok, pořád to PO urvat můžeme. Ale tyto ztráty prostě budou cítit.

Jo a chci jen dodat, pořád nesnáším Bobrovského..
Guddy.44 píše:
pon 29. bře 2021 02:23
což
No právě, naopak, Lundell byl v té draft class jeden z nejstarších a nejvíc ready hráčů. Herní vyspělostí i fyzicky. Hraje dva roky pravidelně s muži a nevím, jak víc by měl být ready.
Kde je Juulsen ve vaší D depth chart po zranění Ekblada?
Parda píše:
stř 31. bře 2021 12:59
Kde je Juulsen ve vaší D depth chart po zranění Ekblada?
No ten je daleko od A-teamu. I takový Nutivaara hrává v útoku namísto obrany. A zrovna Nutivaara když přišel, tak byl u mě řazený vysoko a čekal jsme od něj poměrně dost. Taky mě překvapil Forsling. Občas se do té obrany podívá i někdo "noname" a i něco zahraje. Dneska v noci například Kiersted. Takže asi takto to vypadá se šancemi pro Juulsena.

Jinak Hornqvist a Barkov back. A Wennberg dnes Hat-trick.. I Bobr zachytal. To potěší. :)
A já myslel jak by u vás mohl prorazit, škoda.
Ten Sam Bennett se mi líbí.. druhý zápas a už teď si mě získal. Snad bude pokračovat v dobrých výkonech. :clap:
We are heartbroken to learn of the passing of Jimmy Hayes.

His warm personality made an immediate impact in the locker room and with our fans. We’re proud of the memories he made in Chicago, including making his NHL debut in 2011. Sending our thoughts and prayers to his family

RIP Jimmy.. :|
Wow hodne dobra nakladacka vo floridskom derby. Huberdeau 5 bodov.
To, o čem se tu mluvilo asi týden/dva se konečně stalo skutečností. Giroux byl vytrejdován a je to právě k nám. Protihodnota je mimo jiné Owen Tippett..

Tippett u nás dostal mnoho příležitostí. Na začátku sezóny dostal hodně prostoru v TOP 6 po boku Barkova a Verhaegeho. Posléze i vedle Bennetta a Huberdeaua. Neuchytil se.. Zkoušeli jsme jej i vedle Lundella (mimochodem, ten kluk je opravdu druhý Barkov.. neskutečné, co předvádí první rok v NHL) a nakonec skončil ve 4. lajně, kde jej posléze vytlačil z RW Hornqvist. Tippet za mě nemá skill na TOP 6 a nemá size na Bottom 6. Moc nevěřím tomu, že se u Flyers vyšvihne a ukáže něco víc jak u nás, ale přál bych to jemu i Flyers. Ono taky, co jsme se tak dočetl, Flyers měli hodně svázané ruce při tradu Girouxe a ačkoli prý protihodnoty od Bruins a Avalanche byly lepší, tak to byl právě Giroux, kdo trval na tradu právě k nám.

No a co očekávám od Girouxe? No tak především leadership a zlepšení už tak nejlepšího útoku NHL. Taktéž jeho zkušenosti z PO se budou hodit. Počítám s ním na LW/RW do 1st line vedle Barkova a Verhaegeho. Věřím, že jim to bude šlapat.

S Panthers se letos počítá. Očekávání jsou vysoká a s posilami jsem spokojen (Chiarot nebyl levný, ale ta obrana mě stále uvádí v nejistotě). Pokud bude Bobr na PO ve formě a vyhnou se nám zranění, tak by to mohlo klapnout a mohli bysme býti černým koněm. Ať už to ale dopadne jakkoli, letošní sezónu si neskutečně užívám a ten hokej mě baví. A třešničkou na dortu by bylo nějaké to finále s Coloradem alá 1996. Těším se na PO! :)
Další comeback od Cardiac Panthers..

Já už si začínám myslet, že to ten tým dělá naschvál, aby natáhl do tribun více lidí. Je to druhý comeback o 4 góly za poslední 3 zápasy. Celkově pak tuším 4. v této sezóně?

Jinak zápas v PO beast modu. Oba týmy hráli neskutečně pohledný hokej plný ofenzivních akcí. Už proti Devils sem ten zápas hltal, tohle bylo ale mnohem "vyrovnanější". Devils přecijen nepůsobí tolik nebezpečně a jejich góly nebyly tak vyšperkované, jako u Leafs. (Marnerův gól mě zvedl od počítačové židle)..

No ale teď k rekordům. Huberdeau má životní sezónu. Nejlepší v NHL co se do počtu asistencí týče. Navíc se stal prvním hráčem Panthers, jež dosáhl na metu 100 kanadských bodů ( :good: ) a taky první hráč Panthers, jež dosáhl na metu 600 kanadských bodů. :good: Momentálně se nachází na 2. místě v kanadském bodování a určitě bude zařazen o cenu na MVP sezóny. Ještě dodám, za posledních 9 zápasů má 18 bodů.. "Verhaege joked this morning that Huberdeau leads the team in milestone photos."

Giroux se konečně trefil. Zatím spokojenost z jeho strany, hlavně na přesilovce. Neskutečný pohyb a playmaking schopnosti.

Barkov má také beast mode, proti Devils nám zachránil pr*el 2ma góly. Celkově i přesto, že vynechal několik zápasů už má 34 gólů (nejlepší počin v týmu). Treošku mě mrzí, že je ve stínu letos senzačního Huberdeaua, pořád mám za to, že Barkov je pro nás důležitějším hráčem..

Jinak koho jsme si neskutečně oblíbil (vyjma Lundella samozřejmě, který je naprosto boží už ve své první sezóně..) je Reinhart! Jednak dnes v noci překonal svůj bodový rekord, který vylepšil na 66 bodů a jednak.. nechápu, jak se jej Buffalo mohlo tak snadno zbavit. DOstali jsme jej téměř za hubičku.. Pro mě asi nejlepší hráč, co k nám za poslední roky přišel pomocí tradu/podpisu..

Jak už jsme psal minule, letos si tu sezónu opravdu užívám. Nicméně to napíši znovu, bojím se, že v PO doplatíme na tu obranu.. Bobr poslední zápasy vypadá, že nechytne ani hozený ručník ve sprše, ale ono to jde dost na vrub hodně špatné obrany.. A nechce se mi věřit, že v PO bude tento hurá hokej fungovat.. Pamatuji si na časy San Jose nebo Washingtonu, kteří hráli krásný ofenzivní hokej a v PO vypadli s Kings nebo Montrealem, co zahráli beton. :scare:
1735 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2011 BOSTON BRUINS