ST. LOUIS BLUES

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Docela sranda to tady číst s tím Schennem od začátku, místní Gudas Fans ho vyjinxovali parádně :kajo: (a já jim za to děkuji bo mi ve fantě produkuje asi tak jako tři Simmondsové dohromady)
jojo,prej Bust ...
The Rev píše:Docela sranda to tady číst s tím Schennem od začátku, místní Gudas Fans ho vyjinxovali parádně :kajo: (a já jim za to děkuji bo mi ve fantě produkuje asi tak jako tři Simmondsové dohromady)
Tak co, jak to de? :hmm:
Už nehraje s Tarasem, co?

Obrázek
Obrázek

Tohle nepotřebuje žádnej komentář a vyjadřuje to vše o tom, jak na tom jsme.
Stejně to nechápu. Jak na tom jsme? :eek2:
Fabregas píše:Stejně to nechápu. Jak na tom jsme? :eek2:
je to zlé, herne sme mimo, viaznu kombinácie, chýba pokoj v rozohrávkach, o zakončovaní škoda hovoriť...
posledné obdobie to je veľmi zlé a chudobná výhra nad DET nie je útěchou, pretože ten je na tom asi ešte horšie :-(
v DAL zázrak neočakávam...
Ještě bych dodal, že nemáme brankáře, doplácíme na prachbídnou middle-6 a také na nezkušenost budoucích opor, na nichž vzhledem k neschopnosti jiných leží až moc odpovědnosti. Taky od Tarasenka jsem čekal mnohem víc.

Je teď spíš otázka co dál. Letos už totiž nic nečekám a zachránit tu sezónu může snad jen úspěch v draftové loterii.

Berglund, Sobotka, Sundqvist jsou o ničem a měli bychom je někam odpálit. Steen by měl být zkušeným lídrem, ale letos tu roli neplní. Neočekávám, že odejde, ale je to role player, který by měl tu svou roli plnit lépe. Stastny je pryč a je to dobře.

Hádám, že pro příští rok už počítáme s Thomasem a Kyrouem. Zdravý Sanford a o rok zkušenější Thompson by tomu taky mohli pomoct. Divoká karta je Fabbri. Výhled není špatný a věřím, že letos to budem moct nazývat jen jako growing pains.

Hlavní úkol pro Armstronga na léto je ale sehnat kvalitního brankáře. Bez toho se nepohneme.
Reakce na Walta...
Ano, já teď pár posledních zápasů viděl. Dokonce i ten s Wings. Jen nechápu, co má Granlundův gol společnýho s tím, že hrajeme slušně řečeno tužku. Z dvou bodů, které jsme získali tou hrůzou, co jsme předvedli proti Wings, nemám radost.

To Honziss...
Já tě měl za věčného zastánce Armyho kroků a Allena.
Jak to myslíš, že nemáme brankáře? To je nereálný, že by se Hutton podepsal i na další sezonu?
Já pořád nedokážu přijmout to, že 6, 7 mizernej zápasů znamená odchod centra první lajny a odepsání sezony...
S prakticky shodným kádrem jsme minulej rok šmikli "nabušený" Wild, kteří si te´d s náma vytřeli prd..
njn, ja nemám radosť takmer z ničoho, čo posledné obdobie v súvislosti s Blues vidím, hra ktorú predvádzajú hráči je otras a to doslovne, vyparilo sa to čaro - súhra formácii, herná pohoda, teda vlastne takmer všetko na čo sa dalo pozerať. Ako píše honziss, brankári úplne mimo. Ako to riešiť..? Jedine niekoho solídneho získať, ale koho..? My sme vlastne stále v štádiu, že niečo sa nám nepáči a tak špekulujeme, poslali sme preč Jara Haláka a ajhľa, on to vlastne nie je až tak špatný brankár, čo sme ale vedeli, keď k nám šiel z MTL, pozrime sa na Bishopa, pre mňa osobne veľmi schopný G, iste asi večná dvojka, ale čo predvádza Allen, nekonzistentné výkony a občas úlet jak hovado. A to som si ho idealizoval, že konečne talent z ktorého niečo solídne vyrastie.
Neviem, to čakanie na sezónu snov sa mi rozplýva rok čo rok pred očami a som už z toho úprimne poviem, veľmi rozladený. :cry:
Obrana ako tak, po vhodnom doplnení myslím si OK, ale to musí byť pohoda v prvom rade v celom tíme. Mne to príde tak, že tie útoky nie sú vhodne poskladané, časté zmeny v ich zložení tomu asi tiež nepomáhajú.
Ako my si tu možme písať čo len chceme, o tom asi podobné stránky sú. Je to plne v rukách trénera a hlavne v hlavách tých hráčov, ktorí (a som o tom presvedčený), majú na omnoho viac - než na to, čo teraz predvádzajú..!
Ale ak sa už bavíme o tejto sezóne, ja som ju už odpískal a podľa toho čo občas vidím, mám pocit, že podvedome aj naši borci.
V topicu Islanders jsem zmínil myšlenku možnosti toho, že by Tavares mohl být velkým cílem pro St. Louis, zde tu myšlenku trochu více rozvedu.

Beru jako jistotu, že do Tavares-race Armstrong půjde. Po spackané sezóně čeká Blues velké léto, kdy front office potřebuje udělat tahy v zájmu neopakování podobné blamáže k jaké došlo v končící sezóně. Pozice 1st centera je v St. Louis dlouhodobě neobsazená a bez kvalitního 1. centra nikdy nebude Tarasenkův potenciál využit na maximum. Pro to, aby z Rusa byl 80 points+, 40 goals+ hráč, tak potřebuje mít někoho kdo mu bude stabilně nabíjet a dělat mu prostor pro jeho střelu.

Schenn byl výborná akvizice, ale v hierarchii bude jeho potenciál nejvíce využitý při postavení jako 2nd center. Navíc při spojení lajny Schwartz-Schenn-Tarasenko vytváříme pouze jednu údernou lajnu a zbytek tu produktivitu nedokáže doplnit a zastoupit (první fatální problém minulé sezóny). Příchod Tavarese by tak vyřešil spoustu věcí.

Vznikl by kvalitní základ top-6
Hráč X - Tavares - Tarasenko
Schwartz - Schenn - Hráč Y

a úderná 1.PP (což byl btw v končícím ročníku druhý naprosto fatální nedostatek Blues)
Tavares - Schenn - Tarasenko - Schwartz - Pietrangelo

Tohle by v případě podpisu Tavarese mohl být fantastický primary scoring.

Depth scoring by pak zajišťovali hráči jako Steen, který snad pojme pozici role player, za kterou je štědře placený a zlepší ty výkony z poslední sezóny a pak (doufejme) mladí hráči. Věřím, že Robert Thomas a Tage Thompson budou dva, kteří z té naší prospektí big four vybojujou místa v opening-night-roster.

Tady je celkový návrh, jaký bych zaslal Armstrongovi. Kalkuluje se stropem 80 milionů, tahle sestava by stála nějakých 77 milionů. Co se týče hráčských tahů tak mj. počítá s odchodem alespoň jednoho z dvojice Berglund/Sobotka a podpisem druhého brankáře v podobě Warda. Zároveň je počítáno s podpisem UFA Brodziaka a prodloužení RFA Edmundsona s Fabbrim.

Obrázek

Tak v srpnu na tenhle příspěvek kouknu a zhodnotím, jak moc jsem se spletl...
Tyler Dellow (The Athletic) píše:Fun​ fact for​ everyone in​ Canada sick​ of​ The Athletic‘s coverage of parade​ preparations​ in​ Toronto:​ over​​ the past two seasons – or since the Maple Leafs became a hockey team that was actively trying to win games again – Toronto scored 2.94 5-on-5 GF/60 with the much-maligned Tyler Bozak on the ice.

During that same time period, the Islanders scored, let’s see… 2.96 5-on-5 GF/60 with Toronto legend John Tavares on the ice. So, every 50 hours of 5-on-5 ice time, the Islanders would get an extra goal. Considering that Tavares has played just under 39 hours of 5-on-5 ice time over the past two years, that seems like an exceedingly small difference for which the Maple Leafs have paid a small fortune.

If you widen the window and look at their careers as a whole, the gap opens up. A bit. Bozak’s been on the ice for 2.65 GF/60 at 5-on-5 and Tavares has been on the ice for 2.82 GF/60. So if Tavares is playing twenty hours of 5-on-5 a year, that’s an extra three goals. Three. It really doesn’t seem like much.

As I’m referencing goal data here and the spreads aren’t exactly intuitive, a little context is probably in order. Over the past two years, no forward playing at least 1,200 5-on-5 minutes was on the ice for goals at a greater rate than Steven Stamkos. The Lightning have scored 3.76 GF/60 with him on the ice. The prize for offensive ineptitude goes to Kyle Clifford, whose Kings have scored just 1.22 GF/60 with him on the ice over the past two years. (Related: abolish fourth lines.)

To fill in the blanks a little more, here are the percentiles for GF/60 for the 307 forwards to play at least 1,200 5-on-5 minutes over the past two years.

90th percentile: 3.01 GF/60
80th percentile: 2.82 GF/60
70th percentile: 2.68 GF/60
60th percentile: 2.57 GF/60
50th percentile: 2.44 GF/60
40th percentile: 2.28 GF/60
30th percentile: 2.16 GF/60
20th percentile: 2.01 GF/60
10th percentile: 1.80 GF/60

If you look at this closely, you can see how the players who are able to generate GF/60 above the 90th percentile are just generating great gobs of value. The Oilers have scored 3.57 GF/60 over the past two years with Connor McDavid on the ice, 0.56 GF/60 above the 90th percentile. It’s like the difference between the 90th percentile and the 40th percentile. Bozak’s numbers from the past two years are, obviously, very good looking.

When you look a little more closely at Bozak’s data from the past two years, he doesn’t really seem like he was the guy driving the success that the Maple Leafs enjoyed when he was on the ice. He’s basically had three linemates with whom he’s played any significant amount of time.

James van Riemsdyk: 85.2 per cent of Bozak’s 5-on-5 time, 9.2 per cent on-ice shooting percentage, 3.05 GF/60
Mitch Marner: 62.4 per cent of Bozak’s 5-on-5 time, 9.7 per cent on-ice shooting percentage, 3.15 GF/60
Connor Brown: 27.0 per cent of Bozak’s 5-on-5 time, 8.1 per cent on-ice shooting percentage, 2.67 GF/60
Putting it another way, here’s what Bozak’s numbers have looked like when he’s not on the ice with those three players.

van Riemsdyk: 14.8 per cent of Bozak’s 5-on-5 time, 8.8 per cent on-ice shooting percentage, 2.34 GF/60
Marner: 37.6 per cent of Bozak’s 5-on-5 time, 8.2 per cent on-ice shooting percentage, 2.61 GF/60
Brown: 73.0 per cent of Bozak’s 5-on-5 time, 9.5 per cent on-ice shooting percentage, 3.04 GF/60
Well above the 90th percentile for GF/60 when he was on the ice with Marner, just above the 60th percentile for GF/60 when Marner wasn’t on the ice with him.

Only one other Leafs forward (William Nylander) even played four per cent of Bozak’s ice time and he barely cleared the four per cent mark. So looking at this, you can start to see how there’s separation between Tavares and Bozak in the past two years, even if their GF/60 is similar. Van Riemsdyk was nearly a constant on Bozak’s left side but when he wasn’t with van Riemsdyk, the Maple Leafs struggled to score with Bozak on the ice. On the right side, there’s a massive difference between Bozak with Marner and Bozak with Brown. When you look at it this way, it looks a little more like Marner (in particular) and JvR were the drivers in terms of goals. Which kind of makes you wonder what the Blues are paying for but that’s St. Louis’ problem, not Toronto’s.

If you go back to the wider picture, you recall that there kind of used to be a famous perception that Bozak was basically a product of Phil Kessel. In the years before Kessel was traded, Bozak played an inordinate amount of his time with Kessel. Almost 84 per cent of Bozak’s 5-on-5 time on ice was spent with Kessel. With Kessel and Bozak on the ice, the Maple Leafs scored 2.71 GF/60 – not earth shattering but not terrible. In the nearly 900 minutes that Bozak spent apart from Kessel, the Maple Leafs scored 2.12 GF/60. That’s pretty terrible. Intriguingly, given what’s happened in the past two years, the Maple Leafs scored a lot with Bozak and van Riemsdyk on the ice (3.25 GF/60) and very little with Bozak on the ice without van Riemsdyk (1.66 GF/60).
Toto som spomínal po podpise v diskusii. Nehovoriac o tom, že vo veku 32 rokov pôjde jeho výkonnostná krivka len smerom dole. Pred príchodom Babcocka bol overused, pričom dosahoval čísla na hranici 4th linerov. Po príchode Babcocka začal vykazovať dobré čísla ako napr. 1.74 pts/60, 52.36% shot attempts... Po rokoch mu klesla FO%, pričom najmä prvú polovicu sezóny bolo vidieť, že s novými, striktnejšími, pravidlami ohľadom vhadzovaní sa trápi - minulú sezónu mal career-best 56.7%, predtým 56.4%, v polovici tejto sezóny mal mierne nad 50%, nakoniec ale sezónu skončil s 53.6%. V Decembri proti Rangers prehral 15 z 21 FO (treba uviesť, že viacerí hráči s novými pravidlami zaznamenali pokles v úspešnosti). S nižšou úspešnosťou mu automaticky poklesla aj rola/využitie v tíme. Nie je to žiadna náhoda. Babcock využíva backup G na zaznamenávanie FO štatistík. Napr. Carlyle využíval Bozaka na FO pri PK, kde po vyhratom vhadzovaní korčuľoval na striedačku.

Babcock limitoval jeho usage - 65.2 oZS%, resp. 34.8 dZS%. Pri 5-on-5 mal 30 pts a to nastupoval s van Riemsdykom, ktorý mal 25 ES goals. V ideálnom svete by dostal kontrakt na 1 sezónu v hodnote 3 mil. USD.

Teraz je na vás, či ho zvládnete podobne "schovať" v zostave a poskytnúť mu akési krytie aby bol platný.
Pár vět k Blues před blížícími se kempy...

Corey Pronman zařadil Blues ve svém žebříčku Farm system ranking na The Athletic na konečné 3. místo, hned za Sabres a Canucks. Vzhledem k tomu, že Blues v posledních letech pravidelně draftují nejdříve až ve třetí desítce, je tohle umístění naprosto výjimečné a dokazuje kvalitní práci amatérského scoutingu. Ten vede Bill Armstrong, který byl za svou skvělou práci před pár dny odměnen povýšením do role asistenta GM, která byla uvolněna po odchodu Martyho Brodeura. Armstrong i nadále zůstane šéfem am. scoutingu a bude stále řídit draft. S Dougem Armstrongem jej, i přes stejné příjmení, nepojí žádná rodinná vazba. Do Blues přišel Bill již za GM Larryho Pleaua po výluce v roce 2005, tehdy jen na částečný úvazek jako scout a v organizaci se od té doby posunul až do aktuální pozice.

Jeremy Rutherford, beat writer na The Athletic, po letním posilování označil současnou kvalitu Blues na pozici centra jako největší od roku 2000 (Turgeon, Demitra, Handzuš, Conroy). Po opravdu mimořádném offseason se Blues dostali do škatulky contender s očekávaným deep run. A s prospect poolem, jakým disponují, by jím mohli ještě nějakou dobu zůstat.

Letošní léto mi jen potvrdilo to, že Blues jsou dlouhodobě jednou z nejlépe řízených organizací v NHL a já jen doufám a přeju si, aby to letos potvrdili i na ledě. :)

Pravděpodobná opening night roster:

Maroon - O'Reilly - Tarasenko
Schwartz - Schenn - Perron
Fabbri - Bozak - Steen
Jaskin - Thomas - Soshnikov

Edmundson - Pietrangelo
Dunn - Parayko
Bouwmeester/Gunnarsson - Bortuzzo

Allen
Johnson

1. PP: Schwartz, Schenn, O'Reilly, Tarasenko, Pietrangelo
2. PP: Perron, Bozak, Thomas, Parayko, Dunn

- Na dveře klepe Jordan Kyrou, u kterého nevylučuju to, že začne sezónu v top-9 (v případě nějakého zranění je to dokonce pravděpodobné).
- Dvě divoké karty jsou Robby Fabbri a Zach Sanford. Vůbec nevím, co od nich čekat po 1,5 roku, resp. roční pauze kvůli zraněním.
- Bouwmeester a Gunnarsson stále rehabilitují po dlouhodobých zraněních, proto je možné, že ve 3. páru bude na začátku sezóny Jordan Schmaltz, pro kterého to zřejmě bude poslední šance ukázat, zda má na NHL.
Letos by to Blues opravdu mohli dotáhnout daleko, ale vše bude podle mě záležet na Allenovi. Mě teda nepřesvědčil, že to je alespoň nadprůměrný golman schopný s týmem obstát i v PO.
Ano, Allen je velkou otázkou. Ta situace je pro něj postavená jasně - pokud by i letos byl nekonzistentní a ten tým nepodržel, tak to znamená konečnou.

Jako backup přišel Johnson, od kterého ale nečekám, že by byl schopný zastoupit kvalitními výkony jako Hutton nebo dříve Elliott. Důvod jeho podpisu je ten, aby Husso mohl pravidelně chytat v AHL. Od Hussa pak naopak čekám push na Allena a v případě dalšího Allenova zmaru také potenciálně převzetí role týmové jedničky.
Pokud bych chtěl být jízlivý, tak řeknu, že Bust nosí smůlu.. :jn:
Osobně si ale myslím, že klíčové je zdraví hráčů. :nurses:
Hádám, že pokud nepřijde zázrak, tak Yeo se s tímhle nedožije konce ročníku. Na The Athletic je krásný rozbor obranné hry Blues, který udělal Rutherford s nejmenovaným bývalým obráncem. Yeo totiž přišel s nápadem hrát defenzivní hru stylem man-on-man, tedy stylem, který se hrál naposledy před výlukou v roce 2004. O tom, jak je funkční v dnešní NHL, které dominuje skill, vypovídají výsledky Blues. Místo mladého progresivního kouče hledající nové cesty jak uspět, tak Blues vede mladý paleontolog oživující dinosauří embrya.

A není to jen o naprosto zastaralém systému. Yeo se vrací do šlépějí, v jakých šel u Wild a za které byl kritizovaný, tedy že nehraje mladé hráče a všechno nechává na veteránech. Náš nejlepší prospekt Thomas hraje v průměru 8:51 na zápas ve 4. lajně a dneska v Montrealu byl HS. Kyrou s Blaisem mají něco přes 11, resp. 12 minut na zápas. Na přesilovku ani oslabení se nikdo z nich nedostane. Jestli je tohle ta správná cesta, jak vést development našich nejlepších prospektů, tak tomu asi vážně nerozumím.

Považuju za otázku čas, než Armstrongovi dojde trpělivost, protože v létě udělal fakt dobrou práci, postavil tým, který během dvou, tří let regulérně mohl pomýšlet na deep run v playoff, ale místo toho hrajeme hokej, na který se skoro ani nedá koukat.

Jo a poznámka pod čarou. Myslím, že se blíží doba Hussova a před Armstrongem se ohledně Allena čím dál tím více otevírá nerudovská otázka kam s ním.
No, tak že budeme v prosinci blíž k Hughesovi, než k PO, to čekal asi málokterý fanoušek Blues. Obzvlášť po tom vyhypovaném létě.

Tahle sezóna je ta nejhorší noční můra.
:scare:
Blues waivli Chada Johnsona, kterého vzal Anaheim jako dočasnou dvojku po dobu zranění Millera. Vzhledem k vývoji sezóny a podprůměrné performance od Johnsona, je to chytrý tah.

Na pozici backupa jsme ze San Antonia povolali Jordana Binningtona, který má skvělou příležitost ukázat, že může tuhle roli zastávat i v budoucnu. Jeho kariéra se zatím jevila spíš směrem career-AHLer, ale letos chytal v San Antoniu, které je jedním z nejslabších týmů AHL, výborně (0.914 SV% a 2.34 GAA, bilanci 8 W proti 4 L) a povolání k Blues si zcela zasloužil. Zcela zastínil našeho goalie of the future Ville Hussa, který vyprodukoval jen 2 W proti 11 L s úspěšností jen 0.881% a GAA 3.45.
NHL backup je zároveň Binningtonův strop, nepočítám že by se mohl stát jedničkou.

Pozitivní důsledek je pak rozhodně přechod Evana Fitzpatricka z ECHL do AHL, kde se bude dělit o brankoviště a challengovat právě Hussa. Fitzpatrick je mladý brankář, kterého jsme draftovali v roce 2016 ve 2. kole a který hraje letos svůj první profesionální rok. Loni dovedl Acadie-Bathurst Titan k vítězství v QMJHL a následně i v Memorial Cupu. Myslím, že se ho vyplatí sledovat, stejně jako to, jak teď zareaguje Husso. Myslím si totiž, že plán byl už letos dát Hussovi pár startů v NHL, ale jeho dosavadní výkonnost tomu prozatím zabraňuje.

Celkově jsem pak hodně zvědavý, jak Armstrong vyřeší brankářskou otázku. Allen, a zdá se to už vlastně jako jisté, nemá na to plně převzít odpovědnost jedničky v NHL a hodně se mluví o tom, že se ho snažíme vytrejdovat. Problém je jeho kontrakt s cap hitem přes 4 miliony, který platí ještě na další dvě sezóny a je těžké najít tým, který by si ho vzal. Pokud by se někdo takový našel, pak je z mého pohledu vhodné sehnat nějaké staršího brankáře (mluvilo se třeba o Howardovi), který by vytvořil tandem právě s Hussem, který by měl postupně převzít brankoviště a stát se jedničkou let budoucích. Ten na to samozřejmě ale musí najít výkonnost a zasloužit si tu příležitost. Jinak se taky může stát, že ho v depth chartu Fitzpatrick přeskočí.

Obrázek

Come ooon :box:
5270 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2002 GOTEBORG