Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

ST. LOUIS BLUES

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

hosi otazka..aky je Oshie na centrovi? Viem ze povodne bol draftovany ako C, co by sa nam hodilo viacej.
Nice deal… tu mi tych 7,5mil prijde predsa len viac na mieste ako v pripade RORa. Ale uvidime co budu chlapci predvadzat na lade.
Ak by mal MacKinnon dobru sezonu tak by som next summer nebol proti podobnej zmluve ani v jeho pripade (samozrejme o nejaky milionik mensi cap hit by bol este lepsi :D )
TJ :thumbsup:
Berglund out.. 4 měsíce. Gomez pozván do přípravného kempu.
Tak už se nám to pomalu blíží, hokejová nálada začíná stoupat.

Vůbec nevím, co od nové sezóny ze strany St. Louis čekat. Po dalším failu v play-off se čekaly větší změny, nakonec proběhl ale jen drobný facelift. Což na jednu stranu chápu, v základní části jsme excelovali, vyhráli silnou Centrální divizi a předváděli fakt dobrý hokej. Spíš je otázka, co to přinese v play-off a zda se z předchozích neúspěchů poučíme. Na posezónní TK Army říkal, že musíme hrát více "reckless". Prý jsme vždy hráli moc pomalu a trpělivě a byli hodní, hráli moc na jistotu, což se nám údajně vždy vymstilo. Army chce, abychom byli více zlí a bezohlední, šli do toho více po hlavě a ne vždy koukali na zadní vrátka, když to mám nějak parafrázovat. Tak chci vidět, jak tohle promítnou do výkonů.

Největší momenty offseason byly...

1. Podpis Tarasenka
Rozhodně největší událost. Taras dostal největší kontrakt v historii klubu. Je teď už zcela neoddiskutovatelnou tváří klubu a franchise player. Bude to on, kdo bude táhnout Blues a osobně od něj čekám 80+ bodovou a 40+ gólovou sezónu.

2. Trejd Oshieho
Ten vzbuzuje rozpaky. Přišli jsme o největšího oblíbence fanoušků a shutout cheatera, který vždy v ZČ odváděl dobré výkony. Co je ale pravdou je to, že dobré výkony nikdy nedokázal předvádět i v play-off. O protihodnotě se těžko bavit. Brouwer je fajn power-forward, o Copleym nic nevím, 3rd round pick dobrý. Fakt ale nevím, co tohle přinese.

3. Podržení Hitche
Army to zkoušel s Babcockem. Potom, co odešel k Leafs ale zjistil, že mu na trhu nezbyl nikdo, kdo by nabídl víc, než Hitch, tak se prodloužil. Ti kvalitní už byli rozebraní a tahat k nám mladého kouče bez zkušeností v naší situaci nemá význam. Změnu trenéra jsem čekal, ale za těch okolností tohle rozhodnutí chápu.

4. Zranění Berglunda
Ne že by nás to nějak zásadně zničilo. Berglund není úplně top player, od kterého by se čekaly mraky bodů, nicméně jeho zranění dává šanci mladejm, aby postoupili vpřed a uzmuli si jeho roster spot. To se týká hlavně Rattieho a Fabbriho. Jsem fakt zvědavý na jejich výsledky v kempu.


Můj předpoklad lajn pro příští sezónu...

Schwartz - Stastny - Tarasenko
Steen - Lehtera - Backes
Jaskin - Fabbri - Brouwer
Ott - Brodziak - Reaves

Bouwmeester - Pietrangelo
Gunnarsson - Shattenkirk
Lindbohm - Bortuzzo

Allen
Elliott
Každej, úplně každej, čekal, že v třetím páru bude hrát Bortuzzo s Lindbohmem a Butler 7. bek, ale Parayko s Edmundsonem po famózním kempu všem vytřeli zrak. Hodně nečekané a mile překvapující. Už ani nepamatuju, kdy Blues naposledy vstupovali do sezóny s třema rookie na rosteru.

:thumbsup:


:slintac: krásne niečo, Lehterä :cool:
Ten "bluesmanský" komentátor je tiež jeden z tých lepších. Hlavne teda podľa gólov to súdim. Parádne to dáva :cookies: Nie ako ten bulo z Buffalo, čo to snáď kričí na silu všetko....
Davvy píše:Ten "bluesmanský" komentátor je tiež jeden z tých lepších. Hlavne teda podľa gólov to súdim. Parádne to dáva :cookies: Nie ako ten bulo z Buffalo, čo to snáď kričí na silu všetko....
:good: Nejhorší má asi Minnesota, ten řve jak tur a při gólu soupeře ani nehlesne pomalu, navíc má těžce nepříjemný hlas.
tomasinho píše:
Davvy píše:Ten "bluesmanský" komentátor je tiež jeden z tých lepších. Hlavne teda podľa gólov to súdim. Parádne to dáva :cookies: Nie ako ten bulo z Buffalo, čo to snáď kričí na silu všetko....
:good: Nejhorší má asi Minnesota, ten řve jak tur a při gólu soupeře ani nehlesne pomalu, navíc má těžce nepříjemný hlas.
Tak to teda pŕŕŕ, pŕŕŕ. Minnesotský je úplne najlepší :D Všetky ich domáce góly si púšťam. Jeho scoooores je topka :cool:
Mne sa páči, ako majú viacerí svoje obľúbené hlášky...STL announcer: Oh, thank you, thank you, thank you...alebo ten z Caroliny (komentuje aj pre NBC) ... hey hey, what do you say? :-D
Novej Al MacInnis. :slintac:

Davvy píše:Ten "bluesmanský" komentátor je tiež jeden z tých lepších. Hlavne teda podľa gólov to súdim. Parádne to dáva :cookies: Nie ako ten bulo z Buffalo, čo to snáď kričí na silu všetko....
Bulo z Buffala? ze sa nehanbis, saso :)
Davvy píše:Ten "bluesmanský" komentátor je tiež jeden z tých lepších. Hlavne teda podľa gólov to súdim. Parádne to dáva :cookies: Nie ako ten bulo z Buffalo, čo to snáď kričí na silu všetko....
Bulo z Buffala je absolutna komentatorska legenda, toto nemozes mysliet vazne :hroza:
pamatam si zapasi, kedy som musel pozerat wsh-buff s tou "legendou". Vydrzal som do prvej komercnej prestavky..that´s fucking disaster.
Blues pozvali na PTO Havláta a Zubruse. Je to určitě reakce na dlouhodobé zranění Schwartze a Stastného a otevření si možností, pokud by přišlo nedejbože ještě další zranění. Čekám ale, že šanci teď dostane Fabbri, který se dnes vrací po concussion a Rattie, který začínal na farmě a potom se uvidí. Havlátovi bych to i přál, ale s tím Zubrusem si fakt nejsem jistej, co sledujeme.
Fabbri mal zase otras mozgu? :hroza: Zbožňujem to malé klbko, ale spôsob akým sa vrhá do nepríjemných situácií a dostáva pravidelne naložené ma znepokojuje. Podobne je to u Konečného. Size neoserieš.

A čo by ste sledovali. :giggle: Marty je AGM, tak využil príležitosť pomôcť starému parťákovi. Viac by som za tým nehľadal.
11 zápasů za námi, tak je čas sepsat nějaký sumář poznatků.

Nejdříve něco obecně ke hře a k tomu, jak korespondují věci, které se děly přes léto s tím, jak to vypadá na ledě. Několikrát jsem tady psal o tom, že nejvíce zmiňované slovo v St. Louis bylo přes léto slovo reckless. Vedení v čele s Armym chtělo, abychom hráli více přímočařeji, tvrději, více riskovali a byli méně předvídatelní a zmiňovanou bezohlednost zakomponovali do hry. A to tak, aby soupeře hokej s námi více bolel a více vyčerpával. Nikdo ale předem nedokázal říct, jak se (reckless) ve hře projeví. Protože jinak to slovo chápe Kevin Shattenkirk a jinak Ryan Reaves. :jn:

Od toho, jak Blues hráli loni, se nicméně hra liší především v detailech, které pravděpodobně ten, kdo zápasy Blues nesleduje pravidelně, asi ani nemusí zaznamenat. Největší rozdíl je ve hře obránců. Naše hra je na nich postavená, hodně využívá puck-moving schopností, kterými většina z našich beků disponuje. Jenže zatímco loni obvykle pohyb obránce skončil přejetím útočné modré čáry, zastavením a přihrávky na útočníky, kteří už zaujímali pozice v útočném pásmu poté, co souběžně s obráncem vedoucím puk překročili modrou čáru, letos celkem běžně obránci s pukem zajedou klidně až k bráně soupeře nebo častěji za branku, kde předávají puk v protisměru jedoucímu útočníkovi a sami si jdou hledat svoje místo v útočném rozestavení. Případně klidně zůstanou za brankou a nebojí se svést boj o puk v nějaké dirty area u mantinelu. Jejich místo na modré čáře pak mezitím zaujímá nejčastěji levé křídlo. Nejvíce to je samozřejmě vidět na dvojici Bouwmeester - Pietrangelo, kteří ty puck-moving skills mají na největší úrovni. Loni vidět tyhle dva za brankou soupeře byl hotový přírodní úkaz, letos jsou tam běžně několikrát za zápas.

Další změnou je to, že se snažíme častěji střílet i z méně výhodných pozic. Loni jsme sice měli taky hodně střel a drželi se na předních příčkách v possession stats, ale často jsme mnohdy zbytečně vyčkávali na střelu a chyběl tam přesně ten moment překvapení, protože jsme stříleli vždy až tehdy, kdy už to soupeř čekal a byl na ní připravený. Letos je v té střelbě mnohem více nepředvídatelnosti.
Když jsem už u té střelby, tak letos jsme získali jeden střelecký element, který nám předtím chyběl, a to je Colton Parayko. Tenhle kluk si mě neskutečně získal. Jeden z hlavních důvodů, který mě přivedl k Blues, byl Al MacInnis a obecně mám strašně rád obránce s takovou booming shot. Když ho vidím se napřahovat, tak fakt malinko zažívám deja vú k MacInnisovým dobám. Myslím si, že on klidně může být nečekaný kandidát v boji minimálně o nominaci na Calder Trophy, protože kromě té střely prokazuje i výborný přehled a dobrý puck-moving a defenzivně taky zvládá vše, co se od něj čeká. Navíc velmi obstojně nahrazuje zraněného Shattenkirka ve druhém obranném páru a občas taky na první přesilovce. Ne náhodou hraje v průměru přes 20 minut na zápas.



Co mě znepokojuje je to, že nás postihla krize na zranění. Schwartz a Berglund si nezahrajou asi minimálně do ASG. Stastny se vrátí až v prosinci. Shattenkirk teď taky marodí, nicméně už by měl být blízko návratu. Teď nehrál ani Tarasenko, u kterého se ale snad nebude jednat o vážnější problém. Pár zápasů vynechal i Fabbri. Pozitivní je, že i bez nich dokážeme vyhrávat a alespoň se můžou ukázat depth players. Zastavím se na chvíli u Scotta Gomeze, protože jeho podpis byl podle mě majstrštyk. On má pořád neskutečné hokejové IQ a dokáže dát fakt geniální přihrávku, fakt si nedokážu vysvětlit co ho tak sundalo, že jsme takového hráče schopní podepsat za 575.000 za rok po tom, co si místo musí vybojovat v kempu. Army vysvětloval jeho podpis tím, že je to pojistka pro případ toho, že nám vypadne některý z prvních dvou centrů, což se teď přesně stalo. Do první lajny se teď sice posunul Lehtera a Gomez dostal jeho místo ve třetí lajně, ale byl bych docela rád, kdyby Hitch vyzkoušel Gomeze právě mezi Tarasem a Steenem, protože tohle by podle mě mohlo fungovat perfektně.
Tarasenko se jinak stal naprosto legitimní superstar a troufám si říct, že takového hráče jsme neměli od odchodu Bretta Hulla. :frajer2: Není zápas, ve kterém neukáže pár fancy moves, kterými zvedá diváky ze sedadel.

Bohužel co není dobrý je to, že nám teď moc nefunguje přesilovka a oslabení. Přičítám to těm zraněním, protože nám chybí hráči, kteří chodili na PP i PK, ale i bez nich bychom si měli udržet nějakou úroveň, což se nám zatím moc nedaří, tak věřím, že se to zlepší.

Ještě krátce k brankářům. Byť se všichni dušovali, že Allen a Elliott jsou vyrovnaná dvojice a bude chytat ten s lepší formou, tak šel celkem snadno prohlédnout úmysl nasazovat Allena do těžších zápasů a Elliottovi dávat ty papírově jednodušší. Všechno totiž jasně spěje k tomu, že Allen je tím, s kým se počítá jako s dlouhodobou jedničkou. Teď už chytal všechny tři poslední zápasy (a odchytal je kvalitně) a věřím, že to tak už zůstane. Při vší úctě ke kvalitám Elliotta, budu raději, když už nebudeme šaškovat s 1A a 1B, ale budeme mít jasně danou jedničku.
:wub: :wub:
Tak Blues podepsali Havláta. Podle mě jeho poslední šance a asi i štace v NHL. Moc mu nevěřím, že se nějak výrazněji prosadí, byť bych mu to hodně přál.

Zubrusovi tryout skončil a opustil klub.
honziss píše:Tak Blues podepsali Havláta. Podle mě jeho poslední šance a asi i štace v NHL. Moc mu nevěřím, že se nějak výrazněji prosadí, byť bych mu to hodně přál.

Zubrusovi tryout skončil a opustil klub.
Dosť zaujímavý výber, som zvedavý na neho.
Zítra naskočí do prvního zápasu ve 2. útoku vedle Backese a Fabbriho. Tak uvidíme. Podle mě dostane prostor taky na přesilovce. V rukách to podle mě pořád má, a jako depth player with skill by nám moh pomoct, obzvlášť teď při toliko zraněních. Rád bych tomu věřil.
honziss píše:Zítra naskočí do prvního zápasu ve 2. útoku vedle Backese a Fabbriho. Tak uvidíme. Podle mě dostane prostor taky na přesilovce. V rukách to podle mě pořád má, a jako depth player with skill by nám moh pomoct, obzvlášť teď při toliko zraněních. Rád bych tomu věřil.
Tak druhá hviezda zápasu, jeden gól z dvoch striel a celkom slušný herný prejav. Dúfam, že mu to chvíľu vydrží.
5276 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2012 LOS ANGELES KINGS