Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

ST. LOUIS BLUES

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

DP_57 David Perron
Just got a very classy text from Joe Thornton wishing me good luck for tonight! He is a class act! Nap time and then game on!
2 hours ago
Ja nič ja muzikant. :jn:
2 strelené góly.... :hroza:
škoda toho zápasu, prehra mrzí, ale na víťazstvo by sme potrebovali vyššiu efektivitu a osobne si myslím, že súper vyhral zaslúžene... a to som zápas ani nesledoval. No pohľad na pomer striel, efektivita presiloviek, naviac ich gól v oslabení, to hovorí za všetko. Potešil aspoň úspešný návrat Perrona s patričným aplausom divákov, a konečne sa nám trafil aj Stewart. Kvôli návratu Perrona a Pietrangela do zostavy vedenie povolalo späť na farmu Sterlinga a Fairchilda.

Ako som spomenul, tým že je v zostave Perron došlo k určitým posunom v súpiske, momentálne naše útoky vyzerajú takto :

Steen - Backes - Oshie
Perron - Berglund - D Agostini
Sobotka - Arnott - Stewart
Reaves - Nichol - Langebrunner

- ale aj tak si myslím, že to je len dočasné riešenie a tréner bude aj naďalej hľadať optimálne riešenie útočných formáci (naviac sa o niekoľko dní vráti do zostavy McDonald a nahradí v prvej formácii Steena? ktorý sa určite vráti do tretej lajny)

- momentálne sa živo diskutuje o tohto-týždňovej rade Guvernérov NHL, kde sa bude rozhodovať o viacerých zásadných zmenách. V prvom rade, či sa z dvoch urobia 4 konferencie, kde by v každej bolo po 8 tímov, PO by sa hralo aj naďalej so 16. Za ďalšie o premiestnení Winnipegu na Západ a späť by putoval buď DET alebo CBJ. Na to aby tieto zmeny mohli byť schválené je potrebný súhlas najmenej 20 z 30 klubov. Sám som zvedavý ako to dopadne.

- mimochodom tento týždeň by sme sme mali dozvedieť viac aj okolo nového vlastníka Blues. Okolo p. Hulsizera je podozrivo ticho a tak o sebe nechal znova počuť p. Stilman, ktorý vlastní 10% akcií Blues. Zoskupil okolo seba zaujímavých ľudí, medzi iným aj také meno, ako Brett Hull, či prezidenta spoločnosti MARITZ p. Maritza, šéfa spoločnosti LUXCO p. Taylor, či bývalého senátora Jacka Danfortha. V prípade, že by to s Hulsizerom a jeho ponukou nedopadlo podľa predpokladov je Stillman so svojou skupinou zatiaľ jediným vážnym náhradníkom na kúpu Blues, Peorie a Opera House. Pôvodná ponuka že Hulsizer odkúpi 70% akcií za cca 180 mil. a Checkettsovi zostane 30% akcií klubu je pravdepodobne neakceptovateľná a tak sa tie rokovania neustále naťahujú. Správ okolo ďalších krokov Hulsizera je pomenej, okolo celej transakcie je až príliš málo informácii. Isté je len to, že sa stanivl konečný termín pre dosiahnutie dohody a ten je na 31.12. Ak dovtedy nedôjde k dohode, príde na rad p. Stillman a jeho finančná skupina. Ja osobne by som po tomto cirkuse uvítal radšej tú druhú možnosť, s Hullom a s finančníkmi zo St. Louis a blízkeho okolia, ktorý k tomuto klubu majú predsa len o čosi bližšie.
konečne troška viac pozitívnych správ z nášho tábora :

- na včerajšom tréningu sa už objavili aj traja hráči vedení na IR a to Crombeen, Grachev a Colaiacovo
- Crombeen sa už cíti dobre a skúša to v oranžovom no-kontakt drese, na zápasovú záťaž to ešte nebude, lekári odporúčajú ešte pár týždňov počkať, kým sa kosti viac zocelia (je po operácii ramena) Takže jeho návrat začiatkom budúceho roka je asi najpravdepodobnejší.
- Grachev po zásahu pukom do tváre na jednom s tréningov je už tiež v poriadku a tréner sa vyslovil, že proti DET ešte nenastúpi, no v ďalšom zápase s káčermi by už mohol.
- veľmi dobré ohlasy boli na Carla Colaiacova, ktorý je po dlhšej pauze (13 zápasov kvôli podkolennej šľache) fit a je pripravený hrať, Hitch sa vyjadril že v dvojici s Pietrom to bude pre nás veľmi dobrý pár
- na IR tak zostávajú už iba Huskins (po operácii členka), McDonald (post - otras), a zatiaľ ešte aj Crombeen, aj keď sa už zapája do tréningu
- tréner zasa troška poprehadzoval zloženie útokov (dalo sa čakať), ako sa vyjadril cíti že Soby má v sebe potenciál a rád by ho videl hrať na centri, tak presunul Nichola na krídlo, Arnotta k nemu na centra do 4. útoku, kde ich ešte doplní Porter (najbližšie zrejme Grachev) a Sobotka tak bude v 3. lajne s LW D Agostini a na RW Langebrunner.
Neviem, mne osobne sa to veľmi nepozdáva, ale je to trénerove rozhodnutie, zrejme skúša viaceré možnosti. Mám za to, že Arnotta bude v 4. lajne škoda.
Naše útoky teda budú dnes v noci vyzerať takto :
Steen - Backes - Oshie
Perron - Berglund - Stewart
D Ago - Sobotka - Langs
Porter - Arnott - Nichol

(Reaves bude zdravým náhradníkom)

v obrane :
Cole - Pietro
Russel - Polák
Jackman - Shatty


G - mal by to byť zasa Elliott (aj keď sa čakalo, že to po výprasku od CHIC bude Jaro)
Je fajn, že sa nám pomaly vracajú zranení hráči, obvzlášť je po Perronovom návrate dôležitý aj návrat McDonalda pretože dobrých útočníkov potrebujeme ako soľ.
Sám som zvedavý ako na zakopnutie proti Chicagu zareaguje mužstvo a ja teda dnes očakávam výhru. Detroit je silný súper, ktorý je už dlhé roky jedným z najkvalitnejších a pri výhrach proti nim dokážem mať dobrú náladu celý deň :) .

Verím, že brankári, či už Jaro alebo Elliott nás podržia, strelíme konečne viac ako 2 góly a vrátime sa na víťaznú vlnu :) .
nuž tak po zvládnutom zápase s DET, hostíme dnes káčerov z ANA. Súperovi to v poslednej dobe moc nejde a tak by bolo dobré tento fakt využiť a zapísať ďalšie domáce víťazstvo. Myslím si, že cieľ je to reálny. Posledné 3 domáce zápasy s týmto súperom sme zvládli veľmi dobre a tak sa dá očakávať, že túto sériu dnes natiahneme.
Čo je nové v našom tíme..?

- GM p. Armstrong si pozval na koberček bývalého trenéra Davisa Paynea, ktorý je naďalej členom organizácie Blues a ponúkol mu miesto skauta. Mylsím si, že je to veľmi seriózna ponuka.
- do Peorie bol stiahnutý nedávno uzdravený Grachev (dalo sa to čakať, Hitchovi tento chalan jednoducho nesedí)
- dobré správy idú o zdravotnom stave McDonalda, ktorý je zo dňa na deň lepší (ale termín návratu na ľad sa zatiaľ nespomína)
- posúvam jednu fajn stránku, ktorú som objavil iba nedávno :
http://www.stlouisgametime.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Čo sa týka dnešnej zostavy, v bráne zrejme zasa Elliott, uzdravený Colaiacovo v 1. páre s Pietrangelom, útoky zrejme bez zmien.
Zdraví náhradníci - Cole a Reaves
STL - ANA = 4:2 :good:

góly : Porter, Cole, Oshie, Oshie - Ryan, D. Smith
strely : 24 - 23
G : Halák 2/23 - Jonas Hiller 3/23

Hviezdy zápasu : Oshie, Langebrunner, Cole :thumbsup:

- aspoň takto stručne pred odchodom do práce, zápas som nesledoval. Víťazstvo sa podľa predpokladov podarilo, čo samozrejme teší. V našej vyrovnanej konferencii môže byť dôležitý každý bod. Takže spokojnosť.
Ani ja som to nevidel. Ale ďalšia výhra sa počíta. Je vidieť, že hráči sú v ťažkej pohode čo je dobré :) .
Jaro dnes predviedol niekoľko skvelých zákrokov a Oshie s Langenbrunnerom tiež konečne poriadne zabrali. Tak by to malo byť stále :) .
inak medzi zdravými náhradníkmi bol nakoniec Shatty, na jeho mieste hral Cole a to z dôvodu príznakov chrípky u Shattyho, tak ho tréner nedal do hry, nech sa prelieči. Ako sa ukázalo, bol to vydarený ťah a Cole sa odvďačil skvelou hrou a dôležitým gólom. Začalo sa na fóre rozoberať, ako to tréner s obráncami porieši, až sa uzdraví Huskins. Odrazu máme 8 kvalitných obráncov, z ktorých môže do zápasu naskočiť ktorýkoľvek z nich. Špekuluje sa teda o možnom trejde niektorého z nich, nakoľko kvalitný obránca je vždy zaujímavým obchodným artiklom.

- včera odohral v drese Novosibirsku skvelý zápas Tarasenko, zaznamenal hattrick a vybojoval tak pre svoj team cenné víťazstvo nad Astanou 4:3pp. Bol to Tarasenkov už druhý hattrick v tejto sezóne. :good:

- Jason Arnott v noci odohral svoj 1200 zápas v NHL, čo je iste jedinenčné číslo. Spomedzi aktívnych hráčov odohralo viac zápasov iba 5 hráčov (Lidstrom, Jágr, Hamrlík, Selanne a Rolston) :klobuk_dole:

- tréner Hitch absolvoval včera s našim tímom v poradí 15 zápas a jeho vplyv je zrejmý. V riadnom hracom čase sme prehrali iba 2 zápasy (LA a CHIC). Náš tím prebral v čase keď sme boli na 14. mieste v konferencii a momentálne s ním okupuje priebežné 4. miesto. Je to skvelé, pod jeho vedením sme začali predvádzať dôslednú hru so zabezpečenou obranou a stali sme sa veľmi nepríjemným súperom pre každého. Až na ten nešťastný zápas doma s CHIC to boli všetko veľmi dobre zvládnuté zápasy. Urobiť ešte niečo s tou našou nešťastnou PP a bude to super. Tak len tak ďalej... :taptap:
A to tu bolo negatív po jeho angažovaní :) Centrálna divízia začína byť zaujímavá...
Coleho je v Peorii veľká škoda. Ja by som ho už zo zostavy nepustil a špekuloval by som práve s Huskinsom. Aj keď si myslím, že aj on má svoje kvality. Nuž, naša obrana sú tie príjemnejšie starosti :) .
A v prvom mužstve by som veľmi rád videl aj Cheechooa (či ako to mám napísať). Jeho sláva už pominula ale neverím, že tie jeho dobré sezóny bola náhoda. Ak dokázal v tomto mužstve vstať z mŕtvych Elliott, možno by to dokázal aj Cheechoo.
Bluesfan píše: Ak dokázal v tomto mužstve vstať z mŕtvych Elliott, možno by to dokázal aj Cheechoo.
V St.Louis není Thornton. A v posledních letech u SJS mu to už nešlo ani s ním... Cheechoo is done. AHLer.
Nevyskúšaš nevieš. Určite je väčšia šanca, že by nezaujal ale ktovie. Na pár zápasov by som mu šancu dal.
Bluesfan píše:Nevyskúšaš nevieš. Určite je väčšia šanca, že by nezaujal ale ktovie. Na pár zápasov by som mu šancu dal.
Daří se vám, v top6 jsou karty rozdány. A do bottom six se nehodí. Nevidím jediný důvod, proč by měl být momentálně povolán...
Lebo s produktivitou útočníkov nie som vôbec spokojný. Viem, že ide aj o herný systém ale my strieľame žalostne málo gólov. Navyše niektorí útočníci hrajú pod svoje možnosti. Viď. Berglund a Stewart. Mne je jasné, že sa meniť nič nebude ale v prípade nutnosti by som mu tú šancu dal.
kisin píše:
Bluesfan píše: Ak dokázal v tomto mužstve vstať z mŕtvych Elliott, možno by to dokázal aj Cheechoo.
V St.Louis není Thornton. A v posledních letech u SJS mu to už nešlo ani s ním... Cheechoo is done. AHLer.
presne tak, osobne neverím že tento chlapec ešte má na to, aby zopakoval najlepšie časy. Každopádne je dobrým hráčom pre AHL, tak nech zostane pekne v Peorii. :yes:
dnes zápas : STL Blues - SJ Sharks

- Blues : 16 - 9 - 3
- Sharks : 15 - 9 - 1

- dlhoočakávaný zápas, najmä pre Perrona to bude veľmi špecifický zápas, stretnutie na ľade s Thorntonom po 13 mesiacoch od inkriminovaného stretu zo 4. novembra minulej sezóny. Sám sa na to pozerá takto :
"It's a hockey game," Perron said, when asked about the occasion. "I mean, I would say it's going to be weird a little bit at first. But after the first few shifts it's just going to be another game and it's just unfortunate the way the accident happened last year."
Sú to profíci, ale predsa len bude zaujímavé sledovať oboch hráčov, ak budú v jednom okamihu naraz na ľade, či dokonca v priamom súboji o puk.

- taktiež je zaujímavý fakt, že to bude súboj tímov s najhoršou PP a súper zasa s najhoršou oslabovkou.
- naše čísla z posledných 10 zápasov : 6 - 2 - 2 , súper : 6 - 4 - 0
- pokiaľ ide o zostavu, tréner posunul Sobyho do 4. lajny na centra a Nichol sa posunul na RW k Arnottovi do 3. útoku na miesto Lagebrunnera, ktorý sa objaví na mieste Stewarta v 2. útoku. Vyzerať by to teda malo takto :

Steen - Backes - Oshie (najlepšie bodujúca a aj herne najlepšia naša lajna)
Perron - Berglund - Langebrunner (po príchodom Perrona ožil Berglund, no Stewart sa trápi a tak ho tréner posunul do 4.)
D Agostini - Arnott - Nichol (takto ešte nehrali, ale mne sa to celkom pozdáva, som na ich hru zvedavý)
Reaves - Sobotka - Stewart (nesmierne silná 4. lajna, posunutie Reavesa do hry môže čo to predznamenať :box: , uvidíme čo dnes predvedie Stewart)

Colaiacovo - Pietrangelo (naša momentálne najlepšia obranná dvojka)
Russel - Shattenkirk (s Shattym to Russelovi ide veľmi dobre, fajn dvojica)
Jackmam - Polák (Jackman nemá najlepšiu sezónu, no už sa hádam z toho dostal, Polák nesmierne spoľahlivý a dobrý do tela)

G - Elliott (Halák) tréner strieda oboch a posledné zápasy predvádzajú, že sú veľmi vyrovnanou a silnou dvojicou, obaja vo forme, takže skvelé starosti pre Hitcha, môže tak pokojne špekulovať koho nasadí na ktorého súpera... posledne chytal Jaro, tak dnes možno Elliott, ale nie je to na 100%.

- myslím že sa môžme tešiť na naozaj napínavý a zaujímavý zápas, naši sa víťazstvom posunú v tabuľke konferencie zasa o kúsok vyššie. Bolo by teda fajn vidieť na konci zápasu víťaznú ďakovačku vypredanej arény... :yes:
STL - SJS = 1:0

- jediný gól zaznamenal Shattenkirk, asistencia Perron (po využitej PP :) )
- síce takýmto futbalovým výsledkom, ale predsa, dôležité je predsa víťazstvo. Paráda... :good:
- skvelý obaja brankári : Niemi aj Elliott


:tired: :sleep2: zatiaľ takto, idem...
Ďalšie skvelé víťazstvo, je super že sa držíme takto hore, ale chcelo by to vyhrávať nad divíznymi rivalmi, Centrálna divízia je opať najsilnejšia v lige, škoda že nám to tam kazí ten Columbus, ale inak sa na všetky zápasy tímov centrálky pozerá super, takto sa mi to páči. navyše máme v tíme najlepšieho brankára ligy :D
Áno, neľutujem, že som si to pozrel. Ďalšia výhra, ďalší shootout :thumbsup: .

Ten zápas bol predovšetkým o bojovnosti. My sme strelili o gól viac :D a vyhrať sme si tým pádom zaslúžili. Dúfam, že po týchto hodoch nepríde bolenie brucha. Podobne ako minulý rok po začiatku.
Najbližšie hostíme NYR a to už tradične ako každý rok očakávam ďalšiu výhru :D .
Brian Elliott :scare: To bolo San José tak bezmocné alebo znova chytal ako proti Philly? .947 SV% a 1.45 GAA v tejto sezóne. To je atak na Thomasove čísla. Je za nami tretina sezóny, Hitchcock na tom určite svoj podiel má, preto to netreba preceňovať, ale krásne čísla na niekoho, kto bol už odpisovaný.
A to tu bolo rečí na neho. Musím priznať, že pred sezónou som ho zahrabal aj ja :oops: .
Ale ešte stále má čo dokazovať. Momentálne máme 2. silných brankárov čo je pri našej streleckej potencií možno rozhodujúci faktor :) .
skvelé, a to najlepšie dúfam ešte len príde... :yes:
tak zasa sa nám troška komplikuje situácia so zranenými hráčmi, Sobotka má poranený ľavý členok (nie je vraj zlomený) a predbežne vynechá zápas s NYR aj NSH, aby toho nebolo málo tak po pondelkovom tréningu vykazuje známky otrasu D Agostini, takže ani s ním nebude môcť tréner na tieto zápasy počítať.
Sobotku nahradí v zostave Porter a D Agostiniho znova povolaný z farmy Grachev. V zálohe má tréner ešte Reavsa, ktorému to na farme ide celkom fajn.
Ďalšie prípadné zranenia by už celko vážne skomplikovali našu situáciu so súpiskou, tak to bude dúfam na najbližšie dni všetko.
Inak pre Gracheva to bude veľmi zaujímavý zápas, bude hrať proti klubu odkiaľ k nám prišiel - mohol by sa odvďačiť aj gólom. :)
naša dnešná predpokladaná zostava na zápas s NYR :

Alex Steen - David Backes - T.J. Oshie
David Perron - Patrik Berglund - Chris Stewart
Matt D'Agostini - Jason Arnott - Jamie Langenbrunner
Chris Porter - Scott Nichol - Ryan Reaves

(Grachev)

Colaiacovo - Pietrangelo
Russel - Shattenkirk
Jackman - Polák

G - Elliott

- bude to bitka, kde zrejme padne veľmi málo gólov, ale hádam dáme o jeden viac ako súper, to bude stačiť... :wink2:
5276 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2007 ANAHEIM DUCKS