Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

ST. LOUIS BLUES

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Vlani mal hroznú sezónu. Rok predtým myslím hral na MS a hral slušne, ale potom začal robiť fatálne chyby v obrane, bol nedôrazný atp. Mne sa páčil len čo som ho videl na turnajoch, vlani som sa naň nemohol pozerať, ale túto sezónu začal dobre. Puck mover, ale veľa by som od neho nečakal. Asi aj má naviac ako Nikitin, ale netrúfam si odhadovať ako zapadne.

Mne sa Nikitin páčil. :ja_neviem: Evidentne Hitch a Rusi :ee: :lol2:
Za nového trénera ďakujem, verím, že sa vrátime k tomu dobrému čo v tíme presadil Murray a snáď to bude dlhodobejší tréner. Presilovky si predstavujem ako za starých čias s Boyesom na ľavej strane. Výmena Nikitina ako Ivan poznamenal, bola očakávaná. Ten chlapec sa mi síce poznával, ale, niečo ta na ňom nesedelo. Russel? :hmm: Uvidíme.
Russel podle mě potřeboval pryč, podle mě se u vás chytne, protože potenciál má výborný.. ikdyž zase Hitch no uvidíme
aspon okrajovo k vcerajsiemu zapasu...videl som jeden a pol tretiny...je super ze sme dokazali zmazat dvojgolovy deficit...PK pri ktorom sme dostali gol nechapem, Berglund nezahral nejako extra nedovolene, v podstate moj nazor potvrdili aj Panger s Kellym ale tak co uz...ale oslabovky nas zabili, zbytocne sme sa nechavali vylucovat...

pozitivom je Jaro lebo vcera chytal naozaj solidne a s velkou istotou..super, snad sa prebera...velku radost mi robi Arnott, podla bodov to mozno tak nevyzera, ale hra s neskutocnym prehladom a inteligenciou, super.

PS: Ivan, Jozi a Dano, pozrite si PM prsoim, musime to nejako vyriesit ;)
tak ako poznamenal neis, je veľmi pravdepodobné, že sa Russel u nás chytí a tá zmena mu pomôže (ako napr. D Agostinimu). Vo väčšine prípadov dôjde u hráča v novom prostredí k oživeniu, tak by som bol rád, ak by to platilo aj v tomto prípade. Ťažko predpovedať kam ho Hitch zaradí, no ja by som ho najradšej videl v druhej obrannej lajne s Shattenkirkom. Každopádne za 1.3 mil na sezónu je to fajn hráč.

Mňa dnes napadla myšlienka, či to nateraz s výmenami bude stačiť, alebo nie..? Osobne predpokladám, že ešte k nám niekto pribudne a naopak nás ešte nejaký hráč (alebo dokonca hráči) opustia.
Momentálne to máme veľmi rozhádzané, čo sa týka zostavy. Dá sa povedať, že jedinou stabilnou sa javí 3 formácia (Steen - Arnott - Langebrunner) Ale či je to aj Hitchov názor, to ťažko odhadnúť... :ja_neviem:
Ak už som načal tú tému ďalšieho možného trejdu, myslím že momentálne by sme to s obráncami mali mať utrasené, ale citeľne nám chýba šikovný LW a možno strelecky disponovaný center do 2 formácie. Perron je dlhodobo mimo a aj keď je jeho návrat na spadnutie, bude otázne v akej forme sa prejaví. Grachev asi nebude Hitchovým koňom a je celkom pravdepodobné, že nakoniec skončí na farme. Sobotka zasa nie je hráčom do 2 lajny. McDonald je momentálne na IR s otrasom, ale po návrate by sa mal znova objaviť v prvej formácii.
Čoraz hlasnejšie sa pošuškáva, že vedenie dá do ponuky Berglunda, ktorý sa nám trápi už dlhšiu dobu, ani vlaňajšia sezóna mu nevyšla, tak sa to aj dá očakávať. Hráč je to ale skvelý, asi tiež potrebuje zmenu prostredia a možno s inými spoluhráčmi by predviedol čo v ňom naozaj je. (DAL ? :hmm: ) Tento tím sa totiž skloňuje najčastejšie v súvislosti s ďalším trejdom, ale sú to zatiaľ iba dohady.
Tak sa nechajme prekvapiť, čo nám naše vedenie do budúcna ešte pripraví.
Russella vítam aj ja. Nikitin mi nevadil ale pravdupovediac, nikdy som ho príliš nevnímal. Hitch asi vie prečo ho k nám stiahol, takže mu verím. Podľa mňa je fajn. Podobne ako Ivan očakávam aj ja zmeny v útoku. Myslím si, že ak sa uskutoční trade tak budeme prekvapení. Myslím si, že odíde niekto koho sme doteraz považovali za nedotknuteľného. Ale radšej by som bol ak by mužstvo zostalo po kope a všetci začali makať a bodovať.

Čo sa týka dnešného zápasu. Smola, sú aj také ale máme aspoň bod. Pozitívne je, že sa nám konečne rozchytáva Jaro. Zatiaľ sú ale výsledky ako na hojdačke čo nie je dobré. Najmä nie v našej konferencií. Uvidíme ako bude mužstvo vyzerať časom.
Ivan len poznámka - on je práve podobný typ ako Shattenkirk, neviem či by bolo rozumné dávať ich dohromady. Pravda, nakoľko sa Shatty zlepšil v obrane odkedy bol nováčik a odišiel v polsezóne z Colorada, to neviem. Ale typologicky mi to nesedí. Uvidíme čo Hitch.
Getzo5 píše:Ivan len poznámka - on je práve podobný typ ako Shattenkirk, neviem či by bolo rozumné dávať ich dohromady. Pravda, nakoľko sa Shatty zlepšil v obrane odkedy bol nováčik a odišiel v polsezóne z Colorada, to neviem. Ale typologicky mi to nesedí. Uvidíme čo Hitch.
to je celkom možné, ja toho o ňom nejako veľa info nemám, akurát čo ho kritizovali že na obráncu je postavou subtílnejší a nižší. Vychádzal som z toho, že hráva na LD a k Pietrangelovi by ho tréner určite nedal. Jediná možnosť sa mi javila s Shattym alebo Polákom. Bude to ešte zaujímavé, lebo na tento post je adeptov viac, momentálne zranený Huskins a z farmy stiahnutý Ian Cole. Zatiaľ sú tie páry zložené takto :

Colaiacovo - Pietrangelo
Jackman - Shattenkirk
Cole - Polák (Cole nahradil vlastne zraneného Huskinsa)

- zaujímavé je na tom celom aj to, že UFA sú hneď traja obráncovia a všetci LD : Huskins, Jackman a Colaiacovo. To je tiež dosť podstatná informácia.
Tak dnes som sa po dlhej dobe premohol a pozrel som si náš zápas proti Tampe. Obe mužstvá mohli pokojne nastúpiť až od 2. tretiny pretože v tej 1. nestálo za zmienku nič. ( K Russellovi nižšie :D )

Od 2. tretiny sme začali ako tak hrať. Napriek tomu, že Tampa dnes podala úplne tragický výkon (ich fans mi to dúfam odpustia) sme počas zápasu neohurovali podľa mňa ani my. Proste sme sa akoby herne prispôsobili súperovi len s tým rozdieľom, že my sme si vypracovali pár šancí a dokázali premeniť 3 z nich. 2 góly strelili obrancovia a posledný strelil Oshie po asistencii Backesa a Garona, ktorý mi pripadal akoby vyslovene chcel pustiť Backesovi ten puk, keďže ho držal za bránou asi hodinu a Backesa musel vidieť :D . 2 tretiny bol náš najnebezpečnejší útok Reaves-Grachev-Nicholl (ak som sa pomýlil pri ich postoch, ospravedlňujem sa, nekladiem na to dôraz :)). Zrejme aj to svedči o kvalite zápasu. Tým ale nechcem znižovať ich výkon samozrejme.
V zápase sa nestalo nič prevratné. Ale mám taký pocit, že mužstvo už začína mať Hitchovu pečiatku. Čo sa týka obrany, hrali sme omnoho zodpovednejšie. Možno to bolo ale tým, že Tampa si dnes zobrala voľno. Elliott si opäť mohutne vylepšil svoje čísla ale zas trochu na obranu Haláka a opäť si zoberiem na paškál Tampu, dnes by tú nulu vychytal určite aj Jaro :) . Súper neukázal smerom dopredu nič a počas celého zápasu sa nedokázal dostať do tempa. Svedčí o tom aj počet striel na konci 2. tretiny. V tej poslednej zabrali ale čistá gólovka bola len jedna. Na konci za rozhodnutého stavu.

Vrátim sa k Russellovi. Hral vo dvojici s Polákom a bolo vidieť, že by z nich mohla byť dobrá dvojica. Na 1. zápas to bolo viac ako slušné. Zo všetkých obrancov sa mi pozdával najviac. Uviedol sa víťazným gólom a hral s veľkým prehľadom. Myslím si, že to bude fajn posila :thumbsup: .

Len zosumarizujem. Dnes to pre mňa nebol príliš zaujímavý zápas. Obe mužstvá neukázali nič úžasné, chýbal mi tam akýsi šmrnc ale výhra je predsa len zaslúžená lebo sme boli jasne lepší. Poteší aj tá nula. Ak budeme takto nudiť aj naďalej ale popritom zbierať body budem veľmi spokojný :)
v týchto pre nás ťažkých časoch je podstatný výsledok a ten je dobrý - takže spokojnosť. :yes:
tak ako som pred nedávnom napísal, už sú tu prvé očakávané zmeny v zostave, Hitch posunul Steena do prvej lajny a Sobotka sa objavil v 3 formácii. Obrana nakoniec so zaradením Russella k Polákovi, takže to máme momentálne takto poskladané :

Alex Steen - David Backes - TJ Oshie
Matt D'Agostini - Patrik Berglund - Chris Stewart
Vladimír Sobotka - Jason Arnott - Jamie Langenbrunner
Evgeny Grachev - Scott Nichol - Ryan Reaves

Barret Jackman - Kevin Shattenkirk
Carlo Colaiacovo - Alex Pietrangelo
Kris Russell - Roman Polák


G - Halák, Elliott

- ale zaradenie Perrona a McDonalda do zostavy, prinútia trénera urobiť ďalšie zmeny. Takže to treba brať s rezervou, je to dočasné.
Chris Stewart suspended for 3 games .... :a_von:
3 games? ou
Cavare94 píše:3 games? ou
Zdá sa Ti to málo či veľa ? Ktovie, keby Kronwall narazil priamo hlavou a zlomil si krk....Uff, ale také sa našťastie nestalo, Niky je v poriadku, okrem toho však Stewart zaplatí aj pokutu 46 621 dolárov. Ja osobne by som mu dal minimálne 5 zápasov :stop:
ale nepíšeš to len pre to, že sundal detroiťáka?
Joe S. píše:ale nepíšeš to len pre to, že sundal detroiťáka?
Myslíš výšku trestu ? 3 zápasy sú podľa mňa všeobecne za takýto skrat málo ! Ak by to urobil Cooke či Gillies....
OndroNR píše:Myslíš výšku trestu ? 3 zápasy sú podľa mňa všeobecne za takýto skrat málo ! Ak by to urobil Cooke či Gillies....
Zrovna u Cookea to letos imho asi vůbec nehrozí. Napravil se, zatím má jen dva dvouminutové tresty. Gilliese už v Isles nepotřebují, když mají Martina. Zřějmě se taky poučili, že hrát v NHL jen s 11 útočníky není to pravé ořechové.

Jinak nechápu důvod, proč ten zákrok tak detailně rozebíráš a ještě v topicu Blues. Vše bylo řečeno. Byl to hnusný zákrok, za který dostal Stewart adekvátní trest. Konec, jede se dál.
V čase keď sa náš team celkom rozohral je tu ticho :?: :?

Včerajšie víťazstvo nad DET potešilo. Za zmienku stoja 2 fakty. Máme momentálne najlepšieho brankára v NHL a div sa svet nie je to Jaro. Kto by to bol na Elliotta povedal, že nám bude robiť jednu výhru za druhou :) . Nevidel som jedného fanúšika, ktorý by si ho pred príchodom do Blues zastával. Ani ja. Dnes mi pripomína Masona v našej postupovej sezóne ale ešte nekričím hop. Aj Jaro bol minulý ročník zo začiatku fantastický.
Nech sa mu teda darí aj naďalej.

No a samozrejme vôbec som si nepredstavoval, že by Hitch mohol takto skvele odštartovať misiu v St. Louis :good: . V zápasoch je vidieť zmenu herného štýlu. Hráme viac zo zadu čo sa dalo čakať a už toľko ani nestrieľame na bránu. Čo ma trápi je ale opäť efektivita našich ofenzívnych hráčov. Kanadské bodovanie u nás vedie Shattenkirk. Totálny podpriemer je zatiaľ Backes, Stewart a Berglund. Od Langenbrunnera neviem či sa dá čakať niečo viac. V konečnom dôsledku mi je ale jedno akým štýlom, kto a koľko gólov nastrieľame keď budeme vyhrávať. Tak verím, že to bude fungovať :) .

Trest pre Stewarta schvaľujem. My budeme nadávať na Thorntona a spol. a budeme robiť to isté :?: :!: To nie, jemu len prospeje ak si pôjde sadnúť. Dúfam, že mu to pomôže a uvedomí sa. Namiesto toho aby sa konečne zobudil a začať makať a bodovať robí takéto chujoviny :hroza: . Po tých 3. zápasoch chcem vidieť Stewarta z minulej sezóny.
Joe S. píše:ale nepíšeš to len pre to, že sundal detroiťáka?
Nemyslím, mne sa to tiež vonkoncom nepozdávalo.

Getzo5 píše:
Joe S. píše:ale nepíšeš to len pre to, že sundal detroiťáka?
Nemyslím, mne sa to tiež vonkoncom nepozdávalo.

však ja sa s trestom stotožňujem :lol2: len pri iných zákrokoch sa takto Ondro nevyjadruje ;)
Joe S. píše: však ja sa s trestom stotožňujem :lol2: len pri iných zákrokoch sa takto Ondro nevyjadruje ;)
Vo vašej téme Avalanche som sa vyjadroval k zákroku na Landeskoga :wink: Len tak keby dačo...alebo aspoň Mitchovi som tam dačo vysvetľoval...
OndroNR píše:
Joe S. píše: však ja sa s trestom stotožňujem :lol2: len pri iných zákrokoch sa takto Ondro nevyjadruje ;)
Vo vašej téme Avalanche som sa vyjadroval k zákroku na Landeskoga :wink: Len tak keby dačo...alebo aspoň Mitchovi som tam dačo vysvetľoval...
mitch je extra kategória :sarcasm: ale uznávam, asi si aj tam písal, my fault :eek2:
Obrázek

Tzv. 'unassisted game'. Akorát Russell to trošku kazí :nono:
Dnes opať exkluzivitka, skvelý výkon a začína to vyzerať, že sa tím pod novým koučom rozbehol, tak to má byť. Russel boduje a navyše aj keď sa posúva často dopredu, je vidieť snahu aspoň korčulovať spať, horšie je to s dorazom, alew zatiaľ ho vnímam veľmi pozitívne. Dobrá práca kouča s Jarom, tak trochu nenápadne ho posúva do brány, žiadne veľké šance, že buď alebo. Priznám sa, že som si do polovice stretnutia ani nevšimol, že chytá Halák :D
Dnes si vezieme aspoň bodík z Minnesoty.

Nevidel som zápas. Podľa zostrihu to vyzeralo na taký remízový zápas. My sme mali na začiatku veľké šance neskôr ich mala Minnesota. Pozitívne je, že pod Hitchom aj naďalej bodujeme. Dnes nás fantasticky podržal Jaro, mal tam niekoľko naozaj skvelých zásahov a už to vyzerá, že sa konečne dostal do tej správnej prevádzkovej teploty :) . Dobre zrejme hral aj Oshie.

Teraz máme 2 dni voľno, chlapci môžu zregenerovať a potom verím, že Kings doma roztrháme :) .
5276 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2008 DETROIT RED WINGS