Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

ST. LOUIS BLUES

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Svádět všechno na Haláka samozřejmě nejde (viz. LA s nulou vstřelených golů se vyhrávat nedá), ale jistota a pohoda golmana je rozhodující pro celý tým a na tento fakt se velmi často zapomíná. Ze zkušenosti vím, že vliv jistého golmane dělá opravdu moc, už jen proto, že si obránci semtam dovolí riskatnější nahrávku, ze které může spadnout gol, nebo se hráči více vysunou, protože ví, že případná chyba neskončí jasným golem ( ve florbale to platilo snad dvojnásobně )atd. Ke všemu silný brankář dokáže soupeře řádně rozladit a znejistit.

V dnešní neskutečně vyrovnané NHL má brankář mnohem větší roli(ve většině týmu jsou diference players právě golmani), protože často rozhodují maličkosti....Když se letos divám na papírové předpoklady, tak až na Ottawu nevidím žádné outsidery, což je nevidané a také převyšujících týmu díky silné konkurenci pomalu ubyvá, vždyt dneska má snad polovina NHL realnou šanci na SC a bezmála všichni šanci na PO.
Obrana teda nic moc Ivan. :? Huskins prvý pár, sophomore druhý, nováčik tretí. To sa tým chybám veru nečudujem.

Tiež by som sa postavil na jeho obranu (ako sidney) ale dodal by som, že napr. pri góle Gagneho len na kolenách stál a spoliehal, že ho to trafí. Pritom puk preletel short-side len tesne vedľa vyrážačky (Jaro má opačné garde) a to by brankár dopustiť nemal, nech má štýl ako chce. Je poznať frustrácia a odovzdanosť. Mal by sa vzchopiť, to bez debaty.
David Perron na tréningu..!

http://www.stltoday.com/sports/hockey/p ... 0f31a.html" onclick="window.open(this.href);return false;

- trénoval už aj Carlo Colaiacovo, nemal dokonca ani bezkontaktný dres, takže sa zrejme čoskoro objaví v zostave.
- Barret Jackman nebol na tréningu, lebo jeho žena čaká ich druhé dieťa. :good:
- našou doposiaľ bodovo najlepšou lajnou je 3. : Steen - Arnott - d Agostini (nazbierali 1/3 bodov celého tímu)
- najvyťaženejším obráncom Pietrangelo, priemer 24:18 na zápas (bilancia 1g - 2as)
- v zápase s CAR by mal tréner, ako sa predpokladalo troška pomeniť zloženie formácii, tak som zvedavý...
Dnešný zápas na Nova športe :good:

Dúfam, že sa dnešným zápasom odrazíme k lepším výkonom a načneme nejakú peknú sériu. Sám som zvedavý ako sa s tým popasujú chlapci. Či už bude dnes v bráne Jaro alebo Elliott, snáď to pôjde. Zabrať by mal aj Oshie, ktorý je zatiaľ maximálne nenápadný. Dnešný zápas zvládneme a tipujem výhru 4:1 :wink: .
Polovicu zápasu som bohužiaľ prespal. Čo som videl tak 1. tretina dosť opatrný hokej podľa mňa, ktorý ma nejak extra nezaujal. Mužstvá jazdili ale ani Blues ani Canes nemali nejaké super šance. 2 tretinu a polovicu 3. som si odpočinul :D. Záverečná fáza zápasu bola už lepšia. Gól v predĺžení som už videl. Sobotka krásne našiel D´Agostiniho a my sme zaknihovali pravdepodobne zaslúženú výhru :) .

Zápas mi ukázal čo si najviac prajem. Stačí sa pozrieť na hviezdy zápasu. To je ako deň a noc.
Dnes som už trochu menej optimistický. Myslím si, že nastúpi Jaro ale bez ohľadu na brankára. Dnes nás čaká silný súper vonku a my máme v nohách vydretý domáci zápas. Ale kto vie :) .
ja sa dnešného zápasu nebojím, s Philkou často nehrávame, no zakaždým je to napínavý zápas a veľmi tesný výsledok. Aj dnes by som si tipol remízu a veľmi vyrovnaný priebeh zápasu. Tímy sú dobre vyskladané a tak by to mohol byť jeden z tých lepších zápasov dnes v noci. Chytať by mohol zasa Elliott, má formu, tak by bolo netaktické tam dať neistého a psychicky rozladeného Jara.
Páčilo by sa mi, ak by sme si z ľadu Philky vzali 2 body po výhre 3:4 v nájazdoch. :frajer2:
To som zvedavý nakoľko som prehnal s tým optimizmom...
PHI - STL = 2:4 :good:

len v krátkosti.., zápas som nesledoval takže ku gólom resp. priebehu hry sa vyjadrovať nebudem, no za všetko asi hovorí pomer striel v zápase : 36 - 25, z toho takmer polovicu striel (presne 17) nastrieľali domáci v poslednej tretine..! Takže sa dá znova povedať, že nás podržal Elliott, jeho číslo z dnešného zápasu 34/36 :good:

Našiel som zostavu v ktorej sme nastúpili :

Vladimír Sobotka - David Backes - Chris Stewart
Chris Porter - Patrik Berglund - TJ Osnie
Alex Steen - Jason Arnott - Jamie Langenbrunner
Evgeny Grachev - Scott Nichol - Matt D'Agostini

Kent Huskins - Alex Pietrangelo
Barret Jackman - Kevin Shattenkirk
Carlo Colaiacovo - Roman Polák


G - Elliott

- ako vidieť vrátil sa nám do zostavy, ako som predpokladal Colaiacovo a hneď to bolo cítiť, dokonca dal gól, veľmi dôležitý. Celkovo patrí celému tímu za bojovnosť obrovské poďakovanie a :klobuk_dole:
- smutné je, že sa nám v druhej tretine po zrážke s Prongerom zranil náš kapitán Backes (podozrenie na otras) a taktiež mal neajký problém Oshie (bližšie nešpecifikované)
- ak teda vypadnú zo zostavy obaja bude to pre nás dosť značný problém a tá súpiska bude znova hore-dole poprehadzovaná, čo zohratosti jednotlivých formácii určite nepridá.
Ale je na chlapcoch cítiť bojovnosť a odhodlanie, čo je dobré znamenie, naviac je Elliott v zázračnej forme, čo je dobre. Hráčom to dáva istotu a väčší pokoj a odráža sa to aj na výsledkoch. Len tak ďalej... :yes:

momentálne máme na IR týchto hráčov : McDonald, Perron, Crombeen, Backes, a Oshie (?) :ja_neviem:
S tými zraneniami je to až neuveriteľné. Prečo musím trpieť to isté ako pri Arsenale vo futbale aj v Blues. Už ma to nenormálne vytáča :bitka3: .

Zápas som videl/nevidel :D . Opäť ako s Canes. Videl som 2 tretiny vyrovnaného hokeja ale viac čistých šancí sme mali podľa mňa my. Klasický zápas v ktorom sme my niečo pretlačili do brány narozdiel od PHI. 3. som už nevidel ale tam pravdepodobne dominovala PHI ale my sme mali v bráne opäť skvelého Elliotta. :good:

Nemôžem povedať, že si prajem Elliotta za jednotku. Neverím totiž ani jemu. Ale ak to takto pôjde ďalej tak budem maximálne spokojný. A kiežby si udržal formu a bol z neho nový Mason :) .
nedávno som sem posunul analýzu niekoľkých zákrokov a ich posúdenie v súvislosti s Jarom a už tu máme niečo podobné, kde sú analyzované niektoré herné situácie a ich spôsob riešenia u Elliotta :

http://bluenotezone.com/2011/10/23/vide ... l-machine/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ak si Elliott udrží takúto formu, začne makať aj Halák. Verím tomu. :yes:

Nejaké info o zranených hráčoch?
Bluesfan píše:Ak si Elliott udrží takúto formu, začne makať aj Halák. Verím tomu. :yes:
Ja si nemyslím, že by to bol tým, že Jaro nemaká. Ten problém je podľa mňa v hlave. :) :-(
Ak je problém v hlave tak ja sa veru čudujem. Ak sa tu naráža na tragédiu, pri ktorej zahynul Demo tak dá sa to pochopiť. Je to ľudské ak na to stále Jaro myslí ale v hlave to majú určite aj ostatní chalani, hlavne Trenčania. A predsa hrajú dobre. Okrem toho neviem aký problém nosí Jaro v sebe.
Elliotova forma je naozaj niečo super, on je schopný nie len vychytať to čo sa od neho očakáva, ale on spraví každý zápas jeden až dva také sejvy, že by si v kľude mohol spraviť vlastnú rubriku "saves of the week". :cool:
Musíme si jeho výkony užívať a veriť, že mu to s pomocou celého tímu vydrží čo najdlhšie.
Momentálne nemám dôvod riešiť našu dvojku :sarcasm: . Tím šlape a konečne má za sebou oporu. Na druhej strane to ale nepreháňam ani s optimizmom, napriek tomu, že sa na Elliota díva skvele, všetko sa môže zmeniť behom jedného dvoch zápasov, takže take it easy. Užime si dobrého brankára kým sa dá, nejako ďaleko dopredu sa dívať nemá zmysel.

Ešte by som sa rád vyjadril ku Arnottovi ... :slintac: Nikdy to nebol zrovna môj obľúbenec, ale jeho prehľad v hre, to je radosť pozerať. Na druhej strane sa nám napriek očakávaniam zasa nejako stráca Berglund. :ja_neviem:

K zraneniam sa radšej nevyjadrujem, ale toto už nemôže byť náhoda, vážne začínam uvažovať, že chyba môže byť aj niekde trebárs v tréningoch, alebo náš štýl hry, dohrávania súbojov a častých kontaktov je pre nás nebezpečnejší ako pre súpera?! :scare:
Bluesman píše:Elliotova forma je naozaj niečo super, on je schopný nie len vychytať to čo sa od neho očakáva, ale on spraví každý zápas jeden až dva také sejvy, že by si v kľude mohol spraviť vlastnú rubriku "saves of the week". :cool:
Len sa modlite, aby si nezaspomínal na svoje pôsobenie v Denveri, kde bol ubľúbený borec na koniec :D
je potrebné si uvedomiť, že na akékoľvek hodnotenia je veľmi priskoro, všetko sa môže ešte zvrtnúť, Jaro môže zažiariť, Elliotovi môže forma ísť ta-tam a ak by nám zachytal Jaro excelentne vo vytúženom PO, nikto by si na tieto reči ani nespomenul...
Takže vyčkajme, ako to všetko bude a po sezóne hodnoťme.
Veru veru. Len aby sme to PO hrali :-P .

Ale končím debatu o Halákovi. Každý máme svoj názor a ako Ivan povedal, čas ukáže. Ja by som bol tiež rád ak by sa dostal do formy z r.2010 :) .

Dôležité je aby mužstvo konečne zamakalo a spravilo výsledky aby sme sa konečne odrazili od šedého priemeru.

Po 8. zápasoch môžem povedať, že našimi najlepšími hráčmi sú Elliott, D´Agostini a Arnott. Z obrany zatiaľ vyzdvihujem robotu Jackmana. Nutne potrebujeme aby sa nám ako Dano spomínal chytil Berglund a ďalej viac čakám od Stewarta a Oshieho. Sezóna je zatiaľ ako na hojdačke, možno za to môžu aj zranenia. To je nekonečný príbeh :ja_neviem: . Dúfam, že s VAN prekvapíme a tento trip zvládneme lepšie ako ten predošlý :) .
Tak dnes to bude zápas Elliott vs. Schneider :) Už sa teším, navyše máme dobré správy o Davidovi Backesovi, ktorý by mal dnes predsa len nastúpiť.

Hlavne musíme nejako udržať na uzde prvú lajnu, čo najmenej sa nechať vylučovať, výdatne pomôcť brankárovi a skúsiť to cez protiútoky, to nám celkom ide.
Obrázek LET'S GO BLUES Obrázek :wave:
:good:

S takouto výhrou u silného súpera som veru nečakal :) .
Opäť nás fantastickým spôsobom podržal Elliott, ktorý tentokrát zatiahol roletu a vychytal 0.
Steener dal 2 pekné góly a konečne zabodoval aj Berglund.

Gratulujem klubu k 1500. výhre v lige :oslava: .
nejak ste sa utisili. :) Dnes hrate u nas, po tom, ako Elliot naposledy prehral, da dnes trener logicky sancu Halakovi. Rozmyslam, ci je to pre nas vyhoda alebo nevyhoda :hmm:, ale vzhladom na jeho momentalnu "formu" neni o com.
Či bude v bráne Jaro alebo Elliott, dnes berieme všetky body my napriek tomu, že máte sympatické mužstvo :wink: .
dnešný zápas na ľade EDM bude podľa mňa veľmi zaujímavý...
- v bráne nastúpi Jaro Halák a bude musieť potvrdiť, že na jeho slabšie chvíľky treba zabudnúť
- v obrane dôjde tiež k menším zmenám, Huskinsa, ktorý je na IR (zlomený členok) nahradí Nikitin a tiež bude chcieť na seba viac upozorniť
- v prvej obrannej línii sa popri Pietrangelovi objaví Colaiacovo a mne sa táto dvojica pozdáva veľmi :yes: :good:
- tréner dnes kritizoval slabú produktivitu hráčov od ktorých sa očakáva, že budú bodovať pravidelne (Stewart, Backes, Berglund, Oshie) dá sa teda očakávať, že práve títo hráči budú dnes "tvrdiť muziku"
- dobrou správou je, že s mužstvom cestuje aj Perron, ktorý už trénuje, takto sa snaží prísť do potrebnej formy čo najskôr, tu je jeho vyjadrenie :

"It's helping me get back the timing of the game, when to make the plays," Perron said. "It's only practice, but I'm learning from the ground again. It's going good. It's not going great, but it's not going bad, either. There's going to be a lot of things that aren't going to come right away. Like my shooting. … I feel the power is there, but my accuracy isn't there. When I want to pick a corner, or little details, it's just off. When I practice, I notice that I'm behind."

- a ešte pravdepodobná dnešná zostava :

Sobotka - Backes - Oshie
D Agostini - Berglund - Stewart
Steen - Arnott - Langebrunner
Grachev - Nichol - Porter

Colaiacovo - Pietrangelo
Jackman - Shattenkirk
Nikitin - Polák


G - Halák

- ak mám byť úprimný, verím že si z ľadu EDM privezieme aspoň bod. :yes:
Co se deje s T.J.Oshiem? Kazdou sezonu cekam, ze uz prorazi naplno a furt je to stejné... Nedavno dokonce presedel celou tretinu na stridacce. Uz to neni ten maly kluk, mel by konecne zacit naplnovat to co v nem je :ja_neviem:

Obrázek
Atlantik píše:Co se deje s T.J.Oshiem? Kazdou sezonu cekam, ze uz prorazi naplno a furt je to stejné... Nedavno dokonce presedel celou tretinu na stridacce. Uz to neni ten maly kluk, mel by konecne zacit naplnovat to co v nem je :ja_neviem:

Obrázek
Neviem, ale my si ho s radosťou vezmeme, nám by sa hodil náramne.
Myslím si, že za Pariseho ako protihodnotu to nie je nereálne :-P .
Myslím, že za Parisiho ako protihodnotu je to viac ako nereálne. :D
5276 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2012 LOS ANGELES KINGS