Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

ST. LOUIS BLUES

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Krutá prehra na úvod. Mať lepšieho brankára tento zápas by sme vyhrali aj s 1. streleným gólom :?
Už v prvom zápase sa potvrdzuje to, že Halák je u mňa najväčšia neistota v zostave. Budem kritický. Opäť raz predviedol neuveriteľné ležerný výkon. V playoff 2010 by takéto ´´strely´´ ľahko chytal aj keby mal len jednu nohu. Možno to bola vtedy len náhoda a latku nastavil až príliš vysoko a pritom toto je možno jeho maximum. A možno sa tiež nehodí na pozíciu jednotky. Neviem. Každopádne už si ho nebudem obhajovať lebo jeho výkony sú len veľmi priemerné. A to odkedy prišiel do klubu, cez MS 2011 až po dnešok. Príprava a tento prvý zápas bol dokonca hlboký podpriemer. No nič ideme ďalej, snáď sa niečo v jeho hlave a prístupe zmení.

Inak klasický zápas ako v minulej sezóne. Súpera vysoko prestrielame ale ešte o 2 góly luxusne prehráme. Tam sa jednoducho musí niečo zmeniť. Ja viem, že po 1. zápase nemá cenu nič hodnotiť ale ako vidím príliš sa toho nezmenilo. Musíme byť efektívnejší.

Zápas som bohužiaľ nevidel, nenakopol som žiaden stream, videl som len highlights. Gratulujem Arnottovi k 1. gólu a ďalšie obrovské plus sú už tradične fanúšikovia :good: . Na tých jediných je v celom klube vždy spoľahnutie.
To som sa tu chcel vyplakať a plánoval som byť aj vulgárny, ale vidím, že všetci vieme kde bol dnes (a bojím sa že to nebude len dnes) hlavný problém. :hroza:

To čo Jaro v bránke predvádza je otras a fakt neviem čím to môže byť, napadá ma už len to že asi na to fakt nemá, ale neodsudzujme ho po prvej prehre, možno sa vzchopí, aj keď tých "možno" je pri jeho mne až príliš moc na môj vkus.

Inak gratulácia Arnottovi k prvému gólu. A Oshie ... krásna prihrávka. Teším sa na Berglund Oshie dvojku :cool:
Oshie celkovo odohral skvelý zápas, na jeho hru boli asi najlepšie ohlasy, zdá sa že naskočil do svojej asi najlepšej sezóny, aspoň ja mu verím, že v tejto urobí svoje zatiaľ najlepšie čísla a začne sa o ňom viac písať. Myslím že na to má, je to skvelý hráč.
Inak nad Jarom by som palicu nelámal, na to je ešte priskoro, mňa len mrzel fakt, že v takom zápase by nás mal podržať. On asi fakt potrebuje súpera, ktorý mu nedá vydýchnuť a vyšle na neho za zápas cez 40 striel, vtedy zvyčajne vie zabrať. No uvidíme, veľmi chcem veriť tomu, že to bol len menší skrat a v sezóne bude oporou tímu.
Ak Oshiemu vydrží zdravie tak z neho bude najväčší ťahúň mužstva a možno počnúc touto sezónou získa štatút hviezdy. Určite na to má. Je to výborný komplexný a teamový hráč.

Čo sa Jara týka tak ja mám isté obavy. Už minulú sezónu to nebolo ono a úspešnosť 91% je viac menej pre mňa prekvapením. Ja by som bol veľmi rád ak by začal konečne plniť očakávania ale momentálne sa nemôže radiť do spoločnosti napríklad Rinneho alebo Bryzgalova. Skôr sa môže porovnávať so svojim kamarátom Budajom. Bohužiaľ. Ale samozrejme všetci vieme, že keď chytí formu je schopný úplne vygumovať hocikoho. Nech je to teda čo najskôr inak na neho doplatíme.
k Halakovi len tolko: neisty bol pomaly celu druhu polovicu minulej sezony, cest par zapasom...v priprave opat 0 bodov...a pokracovalo to v prvom zapase sezony...ja nechcem nikoho vopred odpisovat ale toto mam taky pocit je dlhodoby problem..

a nic v zlom ale nebavia ma uz tie reci o tom jak si zvykol a teraz viec co ho caka a zlepsil sa a pod...VYSLEDKY...toto potrebujeme...Berglundovi nalozili ze nenaplna ocakavania, nasral sa a zacal hrat...na MS uz strielal jak pan...a mam silny pocit ze v tom bude pokracovat...

Jaro vsade rozprava jak to uz bude ok a potom si pozrete zapas a ide vas potrhat od nervov.....
Tak a dnes má toľko spomínaný a preberaný pán Jaroslav šancu na reparát. Tak nech nás vyvedie z omylu. Dnes treba jednoznačne vyhrať :).
no uvidíme, nesmierne som zvedavý, ale verím, že dnes to bude lepšie... lajny na dnešný zápas :

McDonald - Backes - Langenbrunner

Oshie - Berglund - Stewart

Steen - Arnott - D'Agostini

Sabotka - Nichol - Reaves


Jackman - Pietrangelo

Huskins - Polak

Nikitin - Shattenkirk


G - Halák


- zranený je Carlo Colaiacovo, bližšie nič neviem, ak zistím niečo viac - napíšem.
Novosibirsk - Ufa = 6:3

3 góly Tarasenko, 2 góly Lehtera :good:
Skončil sa zápas s Calgary, ktorý sme zaslúžene vyhrali 5:2 :good: .

Toto bol jeden vynikajúci zápas, ktorý sa ani inak nemohol skončiť. Možno najlepší zápas za posledné 2 roky čo sa týka Blues. Aspoň pre mňa.

Vysoko disciplinovaný taktický výkon v ktorom všetci poctivo makali a hrali perfektne. Atraktívny zápas z našej strany. Absolútne. Je vidieť, že hráči sú opäť o rok skúsenejší a mužstvo je Nicholom, Arnottom a Langenbrunnerom skvele doplnené. V dnešnom zápase vyzdvihujem úplne všetkých a najmä každého jedného obrancu, lebo CGY si vypracovalo len minimum čistých šancí. Strelili sme pekných 5 gólov. Dúfam, že sa už nenajde nikto, kto bude krútiť hlavou akú Army spravil strašnú vec keď vymenil Johnsona a McClementa. Ja si myslím, že nám už minulý ročník dokázali a dnes to obaja potvrdili, že sú obrovským prínosom. Myslím Stewarta a Shattenkirka. Pietro opäť potvrdil, že to bude hviezda :good: .

Takže za dnešok páni :klobuk_dole: .
A aby som nezabudol. Nájde sa jedna výnimka. Bohužiaľ, opäť musím prstom ukázať na Jara. Ak by aj bol v optimálnej forme tak by dostal iba o gól menej ale ten 1. bol hrozný. Vypadávali mu puky, na oko ľahkú situáciu musel riešiť 2-3 zákrokmi. Jednoducho nie som spokojný. A nie len ja.

Možno by nebolo na škodu v ďalšom zápase postaviť Elliotta. Aspoň by sa nám načrtlo, že čo za čudo to vlastne je :D .
Bluesfan píše: Možno by nebolo na škodu v ďalšom zápase postaviť Elliotta. Aspoň by sa nám načrtlo, že čo za čudo to vlastne je :D .
Techto vet budes litovat. :lol2:
nuž neviem, ale Jarovi by som tentokrát nepripisoval žiaden gól. V prvom prípade to bol tesne pred ním tečovaný puk vlastným hráčom (asi vracajúci sa McDonald), ktorý tak na poslednú chvíľku zmenil smer a to je chytateľné len s poriadnou dávkou šťastia, no a v druhom prípade to Iginla trafil presne do rohu a tiež som mal pocit, že s jemným tečom nášho obráncu, to ale šlo presne do rožku ponad rameno, čo sa chytá značne obtiažne aj pri dobrom reflexe. A ešte to bola aj presilovka, keď predtým nešťastne skončila Nikitinova hokejka v súperovej korčuli.
K zápasu, tak ako píšeš - skvelý zápas, chalani si pokrývali celý ľad, skvele napádali už na modrej, hralo sa veľmi slušne, takže bolo málo vylúčení a to pomohlo k svižnej hre. Mne sa veľmi páčila súhra dvojice McDonald - Backes, to bol koncert v ich podaní, mal som pocit, že boli všade. McDonald odohral jeden fantastický zápas a to ako umne našiel pri piatom góle Arnotta bola lahôdka. Veľmi dobre sa pohyboval aj pri našom druhom góle Shattenkirka. No a stojí za spomenutie aj nádherný únik a ešte krajší beckhend od Stewarta, to bolo geniálne :good:
Taktiež sa dobre pozeralo na našich dravcov v druhej lajne, Oshie s Berglundom hrali veľmi dobre, boli rýchli, skvele sa vracali, radosť pozerať. Však boli aj pri góle Pietrangela, ktorému to posunuli na modrú a ten parádnou strelou všetko prestrelil.
Celkový dojem teda parádny, zo súpera som mal chvíľami pocit, že má v nohách ťažká zápas. Aj pomer striel vraví jasnou rečou: 35 - 17 !
Na záver by som už len dodal, že víťaztvo bolo určite zaslúžené, herne sme pôsobili lepším dojmom a boli aktívnejší. Bolo by fajn ak by sme to potvrdili aj v DAL, kde ideme najbližšie.

Ešte malý súhrn :

1. tretina :
08:03 CGY Curtis Glencross - as: O. Jokinen a L. Stempniak
18:51 STL Alexander Steen - as: J. Arnott a M. D'Agostini
2. tretina :
03:39 STL Kevin Shattenkirk - as: J. Langenbrunner a A. McDonald
15:30 STL Alex Pietrangelo - as: P. Berglund a T.J. Oshie
16:55 CGY PPG - Jarome Iginla - as: M. Giordano a Alex Tanguay
3. tretina :
03:44 STL Chris Stewart - as: A. Pietrangelo
14:22 STL Jason Arnott - as: A. McDonald

G : H. Karlsson (CGY) = 30/35 , J. Halák (STL) 15/17

Vylúčenia : 4 - 5 (všetky na 2. min.)
troška pozitívnych správ k Perronovi :

Barring setbacks, Perron said the plan would be to ramp up his training in the coming weeks.
"We'll see how that goes," he said. "It's impossible to put a date on when I'll be back or when I'll be practicing with the team ... it's up in the air. For now, I just want to thank the fans for their support. They showed it tonight."

David Perron exited the Blues' locker room, walked onto the team's bench, and as soon as his name was announced, the sellout crowd of 19,150 at Scottrade Center gave him a thunderous ovation.
"That was unbelievable ... that's our fans," Perron said moments after the player introductions were made before Saturday's regular-season opener. "Our fans care a lot about our players, but I didn't expect it to be like that and I thank them." :yes:

The only disappointing aspect for Perron was that he was wearing a black suit, not his Blues' uniform. But he finally believes that will come sooner than later, after the winger rejoined the club Sept. 26 and resumed skating and lifting weights. He is out indefinitely as he regains the strength that he lost after being inactive for 10 months following a concussion.
"It's been going good ... somewhat a little better than I expected," Perron said. "I'm going out there and pushing a little bit more. There haven't been any setbacks so far, so that's the good part."

- takže sa to pomaličky ale isto blíži, Perron troška zosilnie, potrénuje a jeho premiéra na ľade tak môže byť podľa mňa budúci mesiac. Skôr asi nie, no možno ak by šlo všetko omnoho rýchlejšie, ako predpokladá sám Perron, aj koncom tohto mesiaca. Určite je po hokeji hladný, tak dlhu pauzu ešte nemal. Veľmi sa teším na jeho návrat, bude to super a naša sila tak ešte vzrastie.
Súhlasím s Ivanom, Jaro za góly nemohol, ten prvý tečovaný a druhý presne umiestnený, to však nič nemení na tom, že súhlasím aj s Jožom, lebo brankár v istote vyzerá inak ako dnes vyzeral Jaro. ALe dnes ho podržal útok a dali sme fajvku, čo sa mi páči, takže treba pochváliť celý tím. Pietro s Shatenkirkom ukázali že čo je v nich, Pietrangelo navyše poslal do toho úniku Stewarta krásnou prácou hokejky, McDonald skvelý prehľad no a Arnott to už sú skúsenosti, ten je vždy tam, kde som doteraz zvykol kričať:"Prečo tam kua nik z našich nie je?!"

Takže pekne. Najbližší v DAL? Tak to by chcelo zlepšiť bilanciu. :)
presne tak, s tým Arnottom si to trafil...

- pred zápasom s DAL ma napadlo, že by tréner mohol do 4. útoku nasadiť Gracheva. V príprave mu to šlo skvele.
Arnie :yes: Ten Steenov gól to presne dokazuje. On to vyslovene strieľal na to, aby to niekto dorážal. To sú tie skúsenosti.
Getzo5 píše:Arnie :yes: Ten Steenov gól to presne dokazuje. On to vyslovene strieľal na to, aby to niekto dorážal. To sú tie skúsenosti.
aj preto som sa len usmieval, keď nám tu niektorí písali, že zbierame starcov - či veteránov. Možno áno, ale získali sme kopec skúseností, ktoré môžu títo "matadori" odovzdávať mladým.., no a to je na nezaplatenie. Ja osobne sa nesmierne teším, že náš mladý team získal práve týchto hráčov. Po odchode Tkachuka či Brewera, ale aj iných doteraz, nám práve takýto borci chýbali.
Tak dnes nás čaká duel s hviezdičkami, ktoré v doterajších 3. zápasoch dosiahli na 4 body. Vstup do sezóny tak majú pomerne slušný zatiaľ čo mi celkom rozpačitý. Prezentovali sme sa ale dobrými výkonmi a najmä ak zopakujeme výkon zo zápasu s CGY a zachytá nám poriadne Halák máme veľmi slušnú šancu pripísať si ďalšiu výhru. Takže ja dnes verím, že bude čistá 2 :) .
adrislovakia píše:Ya me too, LGB .


---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=55.701005,10.017522" onclick="window.open(this.href);return false;
Ty si ešte čo to pamätáš aj slovensky? :lol:
dnešná prehra z ľadu DAL nepotešila, o to viac že Jožko má dnes narodeniny a pekné okrúhle..!

TAK VŠETKO NAJLEPŠIE JOŽKO... :wink2: :oslava: :pivo2:
Ďakujem Ivan :) .

Áno, škoda tohto zápasu pretože ako som si zvykol súpera sme vysoko prestrielali ale zápas prehrali. Je vidieť, že mužstvo sa ešte hľadá aj keď výkony sú celkom dobré. Verím, že z tohto tripu vyťažíme nejaké bodíky :) .
Ďakujem Adri :). S tým počítam na 100% a to bude od nich darček k narodeninám, Vianociam, meninám, k novému roku a aj na Veľkú noc :D
McDonald zranený.

Takže odohrali sme zatiaľ 3 súťažné zápasy a na IR máme Crombeena, Colaiacova, McDonalda a Perrona. Kedy nás už toto bude konečne obchádzať :modlenie: . To nie je normálne.
The Blues and Matthew Hulsizer remain on pace to sign a purchase agreement soon, but on Thursday there were still details to be finalized before the deal is done.
After reporting last week the Blues had reached an oral agreement to sell a majority stake in the team to Hulsizer, the Post-Dispatch reported Wednesday the two sides were close to announcing a purchase agreement. There was no announcement Thursday, but sources close to the situation said that the two sides are still communicating.
Hulsizer, who owns PEAK6, a Chicago-based financial services firm, has been unavailable to comment.
The sale price, according to multiple sources, could be as much as $190 million for the Blues, the Peoria Rivermen, the Scottrade Center lease and the Peabody Opera House.


The Blues' healthy scratches Thursday were forwards Evgeny Grachev and Chris Porter and defenseman Taylor Chorney. ... Goaltender Jaroslav Halak made his third straight appearance in net Thursday. Backup Brian Elliott is expected to start either Saturday or Sunday.
- na zápas v SJ bude do zostavy zaradený Grachev a McDonald zostal v STL, kde sa podrobí vyšetreniam pre podozrenie z ľahšieho otrasu mozgu. Porter bude zdravým náhradníkom.
Grachev nastúpi pravdepodobne hneď v prvej formácii s Backesom a Langebrunnerom. Tak držím palce, pri týchto borcoch by sa mohol aj dobre uviesť. Prípravu mal skvelú, očakávam, že nejaký bodík si zapíše. :yes:
5276 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2002 GOTEBORG