Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

ST. LOUIS BLUES

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

guillaume píše:Tak, stale mi ten tim pride taky nemastny neslany. IMO na postup to zase nebude.
Nj, bez superstar Ellera to bude veľmi zložité :-P
Nech ti je v tom hokejovom nebi dobre Palko... :cry:

Myslím že môžem zodpovedne za všetkých skalných BLUES napísať, že nikdy nezabudneme čo si pre tento klub urobil. Na časy "Slovak line" :good: , na tých 8 sezón (1997 - 2004), 3x All Star Game, Lady Bing Trophy, 204 gólov a celkovo 493 bodov v 494 zápasoch za tento klub, tak na to sa jednoducho nezabúda. Celkovo v NHL odohral 847 zápasov s bilanciou 304 g a 768 as. Veľké ďakujeme a nikdy nezabudneme... :klobuk_dole:

http://bluenotezone.com/2011/09/07/form ... ane-crash/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.stltoday.com/sports/hockey/p ... mode=story" onclick="window.open(this.href);return false;
veľmi pekný článok vyšiel na stltoday.com, celý je venovaný Palovi... :cry:

http://www.stltoday.com/sports/hockey/p ... 65106.html" onclick="window.open(this.href);return false;

- za zmienku stoja vyjadrenia niektorých hráčov, ktorí len zvýraznili, aký skvelý hráč a človek Palo bol. Nechce sa veriť, že to všetko je pravda. Je to neskutočne ťažké a bolestivé konštatovanie a ešte dlho potrvá kým to rozdýcham...

"I've never seen a guy get more excited about scoring a goal, an assist, anything. That's what I'll remember … that face. Always happy, loved the game." Nash said.

"Pav was like a brother to me and I cannot believe that he is no longer with us," Tkachuk said.


R.I.P. Palo budeš nám tu všetkým neskutočne chýbať...
KusicHockey píše:Forward David Backes has been named the 20th captain of the St. Louis #Blues.
Podle mně je to dobrá volba :thumbsup: Spekuluje se, že by McDonald, Steen a Jackman mohli být alternativní kapitáni.
Očakávaná, či dobrá, to sa uvidí. Ja si ale myslím, že áno. On je podobný typ ako Kesler, ktorý to MAL dostať vo Vancouveri...

andystrickland Andy Strickland
The #Blues will honor Demitra one way or another with a permanent display inside the Scotttrade, a patch, or soemthing along those lines
44 seconds ago

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Halákova. :(
Strašná maska, absolutně hnusná... Samozřejmě zadní díl nehodnotím, to je něco jiného :(
Na boards ju tituluju ako najlepšiu masku v histórii blues a jednu z najlepších vôbec =D ale ani ja vždy nestotoznujem s americkým vkusom.
To by mě zajímalo co se jim na ní líbí :-O
nuž nie je to absolútna pecka, čo sa týka grafického spracovania, ale je tam pointa, myšlienka a pod. Zasa tak tragická nie je, čiže hodnotenia niektorých akože na slovo vzatých "odborníkov" beriem s veľkou rezervou. Viac k tomu niet čo dodať.
Osobne som už videl väčšie úlety...
na svete sú už prvé fotky z prípravy našich, Jaro tam testoval nové betóny aj lapačku s vyrážačkou, ktoré pôsobia veľmi zaujímavo. Langebrunnerovi to v drese s notou celkom sekne... :wink2:

http://bluenotezone.com/photos/nggaller ... -2/page-3/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://bluenotezone.com/photos/nggaller ... -2/page-6/" onclick="window.open(this.href);return false;

akurát tá Elliotova výstroj mi príde dosť rušivá :
http://bluenotezone.com/photos/nggaller ... -2/page-2/" onclick="window.open(this.href);return false;
CAMP ROSTER
The 56 players on the training camp roster have been divided into two teams - Team Blue and Team Gold - as the club gets set for Saturday's first practice sessions. Here is the breakdown...

Team Blue

Forwards :
Evgeny Grachev-David Backes-Jamie Langenbrunner
Alex Steen-Jason Arnott-Jonathan Cheechoo
Matt D'Agostini-Philip McRae-Tyler Shattock
Chris Porter-Brett Sonne-B.J. Crombeen
Anthony Nigro-Ryan Tesink-Anthony Peluso
Derek Nesbitt-XXXX-Cody Beach


Defensemen :
Carlo Colaiacovo-Roman Polak
Danny Syvret-Kevin Shattenkirk
Brett Ponich-David Shields
Mark Cundari-Brock Beukeboom


Goalies :
Brian Elliott
Ben Bishop
Jordan Binnington



Team Gold

Forwards :
Brett Sterling-Patrik Berglund-Chris Stewart
Andy McDonald-T.J. Hensick-T.J. Oshie
Vladimir Sobotka-Scott Nichol-Ryan Reaves
Stefan Della Rovere-Adam Cracknell-Jay Barriball
Yannick Veilleux-Stephen MacAulay-Ty Rattie
Kyle Hagel-XXXX-Chase Polacek


Defensemen :
Kent Huskins-Alex Pietrangelo
Barret Jackman-Ian Cole
Nikita Nikitin-Brenna Evans
Cade Fairchild-Jake Gannon


Goalies :
Jaroslav Halak
Jake Allen
MCRAE GIVES UP NO. 38

Forward Philip McRae has already worn a couple of different numbers in his short pro career and now he's changing again. But this time, it's for a reason dear to his heart.
McRae has decided to surrender No. 38 in honor of Pavol Demitra and Igor Korolev, two former Blues who wore No. 38 in St. Louis and were killed in the Sept. 7 plane crash in Russia. :klobuk_dole:
"I just wanted to switch my number just out of respect for both families," said McRae, who grew up in St. Louis but didn't know either player on a personal level. "I felt like it was the right thing to do. Obviously, I feel I shouldn't be wearing it any more after that."
McRae will wear No. 39, which has been worn by Kelly Chase and Doug Weight among others in St. Louis. "I'm sure once 'Chaser' finds out, he's going to be giving me a hard time," McRae joked.
McRae :thumbsup:
a máme tu výsledok prvého prípravného zápasu :

STL - TBL = 3:1

- v zápase sa v dobrom svetle predviedol mladý Grachev, ktorý strelil dôležité 2 góly :good:
- tak len tak ďalej... :yes:

http://blues.nhl.com/club/recap.htm?id= ... L|STL|home" onclick="window.open(this.href);return false;
Ten tým sa mi veľmi páči fakt. Vyzerá to konečne na také zloženie, ktoré by nemalo mať hluché miesta asi nikde. Je to zložené z prospektov, mladej krvi, strednej generácie, ale aj viacerých skúsených hráčov, čo je skvelé. Myslím, že tak silný tým sme tu už dávno nemali a fakt sa mi to pozdáva. Všetko sa ale ukáže až v prvých zápasoch sezóny, ale na pohľad to vyzerá fajn. V podstate sa nám s nadsázkou podarilo poskladať dva vyrovnané týmy do ligy, teraz je už len a len na hráčoch ako sa so šancou popasujú. Osobne by som sa v sezóne veľmi rád pozeral na McRaea a Rattieho.

Prvý zápas dopadol fajn, Grachev gól z presilovky, tak to som zvedavý na tie formácie. Btw ak sa nemýlim tak za TBL chytal Janus?
Tak konečne nám to začalo. 1. prípravný zápas sme zvládli čo je fajn. Grachev sa teda skvele uviedol, prajem mu aby mu to takto strieľalo aj naďalej :thumbsup: .

Osobne som zvedavý ako sa s týmto prípravným obdobím popasuje Lehtera.

Hej, za TBL chytal 30 minút Janus.
Po dlhej dobe pozitívna správa z hokeja...
Keď vám Grachev spraví tím, o dôvod viac smiať sa Satherovi...nie žeby toho bolo málo, ale... :sarcasm:
ďalší víťazný zápas s Tampou, tentokrát na ich ľade :good:

TBL - STL = 3:4

naše góly dali postupne : Nikitin, Cole, Stewart a Cracknell

- je fajn vidieť, že najmä mladíci sa veľmi snažia, tréner to tento rok nebude mať vôbec ľahké, budeme mať túto sezónu zdá sa skvelý team.
St.Louis Blues - Minnesota Wild = 0:1

hrali sme v takejto zostave :

Andy McDonald - Philip McRae - Matt D'Agostini
Alex Steen - Jason Arnott - Jonathan Cheechoo
Chris Porter - Anthony Nigro - TJ Oshie
Anthony Peluso - Ryan Teshink - Tyler Shattock

Carlo Colaiacovo - Roman Polák
Brett Ponich - Kevin Shattenkirk
Danny Syvret - David Shields

Jaroslav Halák



* BLUES ASSIGN THREE PLAYERS :
The Blues just announced that they've assigned Cody Beach (Moose Jaw Warriors, Western Hockey League), defenseman Brock Beukeboom (Sault Ste. Marie, Ontario Hockey League) and goaltender Jordan Binnington (Owen Sound, OHL) to their junior teams. Beukeboom has a back injury.
ešte raz škoda toho zápasu, súpera sme prestrieľali v pomere 32 - 17, no nedokázali sme dať gól. Aj tak bude podstatné to, aby sme ich dávali počas sezóny. Pridám ešte vyjadrenie Jara Haláka po zápase :

"Úprimne povedané, bol som si istý, že tu strelu som zastavil. Potom som videl oslavovať hráčov súpera. Neviem ako tá strela prekĺzla, chcem vidieť ešte záznam...Súper nevyslal na mňa príliš striel, no hral veľmi dobre," povedal Jaroslav Halák pre nhl.com.

fajn rozhovory :
http://video.blues.nhl.com/videocenter/ ... &id=124315" onclick="window.open(this.href);return false;
máme za sebou ďalší víťazný zápas, tentokrát z ľadu Pepsi Center v COL

COL - STL = 2:3

góly COL (Barrie, Stastny)
góly STL (Grachev, Cracknell, Backes)

v bráne chytali Varlamov (22 striel) a Jake Allen (23 striel), no a ako jeho výkon ohodnotil tréner a ako zápas vnímal samotný Jake :

In what will be his only preseason contest, goaltender Jake Allen made it one to remember Friday. He stopped the first 20 shots he faced and finished with 23 saves.
"I felt really good out there," Allen said. "It was good to get a game under my belt, especially after having 10 days off since (the NHL Prospects Tournament). I felt that I played well and guys did a solid job in front of me. It just gives me confidence for the season."
Payne was impressed.
"He was very much in control," Payne said. "He's doing everything he needs to do. He's preparing, he's working, he's getting better. It's exactly what you want out of a young goaltender."

- osobne sa mi veľmi páčia výsledky mladého Gracheva, ktoré príchod k nám sa tak javí, ako zasa zaujímavý ťah. Len tak ďalej... :good:
DAL - STL 3:2

góly DAL (Ryder, Fraser, Sawada)
góly STL (McDonald, Steen)

v tomto zápase ale chytal Elliott a v zápase tréner vyskúšal hráčov ako Syvret, Fairchild, Peluso, Ponich, Nigro, McRae, Cundari, TJ Hensick, či Porter, z klasickej zostavy si zahrali akurát Oshie, McDonald, Steen, Jackman, Berglund a Shattenkirk.
Predpokladám ale, že podobne to bolo aj u súpera, čiže tieto výsledky treba brať samozrejme s veľkou rezervou.
Aj napriek dnešnej prehre som zatiaľ s prípravou spokojný :) . Vyzerá to tak, že tréner bude mať príjemné starosti so zložením útokov keďže sme sa vhodne doplnili plus z druhého radu vyčnieva pár šikovných hráčov. Mužstvo je podľa mňa silné, už neexistuje žiadna výhovorka. Snáď sa nám budú vyhýbať zranenia :!:

Obzvlášť skvelou správou je návrat Perrona k mužstvu :good: .
Dúfam, že mu bude zdravie slúžiť a takisto mu prajem rýchly návrat do starej formy :) .
mm...Grachev sa výborne uvádza, Perron je späť, mám pocit, že s Bluesmanmi treba seriózne počítať :)
nuž áno, je potešiteľné, že Perron je späť s tímom, no zatiaľ netrénuje, iba zľahka korčuľuje a jeho nasadenie na prvý zápas sa odhaduje na 8.10. kedy hráme doma s NSH (aj to len za predpokladu, že pôjde všetko podľa predpokladov).
Čo je však dôležité je fakt, že tréner zoštíhlil súpisku A-tímu na 29 mien a viacerých hráčov už poslal na farmu do Peorie :

The other Blues players assigned to Peoria on Sunday:
forwards = T.J. Hensick, Jonathan Cheechoo, Brett Sterling, Jay Barriball, Kyle Hagel, Anthony Nigro and Anthony Peluso;
defensemen = Mark Cundari, Cade Fairchild, Brett Ponich and Danny Syvret;
goaltender = Jake Allen.
That leaves the club's NHL roster with 29 players, including forwards Adam Cracknell, Philip McRae, Evgeny Grachev, Chris Porter and Ryan Reaves; defenseman Ian Cole; and goalies Ben Bishop and Brian Elliott. (u brankárov to bude zdá sa ešte zaujímavé)

The Blues have three preseason games remaining, starting Tuesday at Minnesota.

- takže sa nám to pomaličky blíži, už sa teším na prvé zápasy... :yes:
5276 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2018 WASHINGTON CAPITALS