Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

MINNESOTA WILD

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Pekne zakamuflovaná kríza jedným víťazstvom proti LA. Last 10 1-8-1. Naberá to podobnú trajektóriu ako v prípade MTL kde sa toho popísalo už mnoho. Tiež sa pripájam k väčšinovej mienke ako to tam rozobrali, ale vidím i velkú paralelu medzi oboma organizáciami. Či už vtom ze obe tímy posudzujem k tomu lepšiemu v lige, herný štýl zo zabezpečenej obrany (bránky) a hrať na výsledok ako 2:0, 3:1 kde prvoradé sú body ako celkový herný prejav. Taktiež v organizácii si hlavne Yeo čoraz viac pýta vyhadzov zato čo "predvádza" v tíme. Najväčší kameň úrazu je prvá formácia ktorú necháva stále pokope ako keby sa nič nedialo :cry: I Granlund nepatrí do top formácie a nie to ešte Pominville a čo je najsmutnejšie najviac nato dopláca najlepší hráč z tímu Parise, ktorý je momentálne natom one goal, no assists and is minus-9 in the past eight games. Chudák Parise musí hrať stále pomaly s dvoma kotvami v lajne odkial niet východiska. Ale geniálny Yeo absolutne nič nerobí, žiadne posadenie nikoho na tribúnu. Minulú sezónu si aspoň poriadne nakričal na tím počas tréningu, otrieskal hokejku a teraz celé čo ktomu hovorí je: Yeo again said it’s just imperative the Wild fights through the “negative emotions. We can’t have any room for that right now. We’ve got to stay positive and we have to keep working. That’s the only way out.” Ok Mike žiadny priestor pre negatívne emócie, hlavne treba ostať pozitivne naladený veď sa nič nedeje. Len to, že už i sám prestávam veriť v samotné PO pričom v úvode sezóny to vyzeralo byť nakročené na stabilnú miestenku. Pred rokom to aspoň Fletcher zachránil Dubnykom po šnúre 2-8-4 a prehry ako PIT 7:1 a DAL 7:2. Vtedy neskutočne suckovali Backs a Kuemper a znovu pre porovnanie môžeme vidieť čo sa deje v MTL po zranení Prica.

Čo ma štve je ešte zaradenie slubného Zuckera do tretej formácie, kde je takmer neviditelný, menej TOI zmenila sa jeho rola keď je v bottom 6 a ešte ho nasadzuje na oslabovky :hroza:
Myslel som si, že je chyba hlavne vo vnútri zostavy, hráči sa trápia, ale čoraz viac si to pýta i ťah od Fletchera čokolvek do útoku

Najčastejšie sa skloňujú mená ako
1. Stamkos
2. Eriksson
3. Boedker
4. Ladd
5. E. Staal

Ale vzhladom k cap hitu a predraženým veteránom je prakticky nemožné neaký good trade s dobrou protihodnotou. Tak ako u Backsa ani Pommera nikto nebude chcieť.
Okrem Coyla, Scandellu, Pariseho, Zuckera a (Koiva u ktorého si osobne prajem ukončenie kariery u Wild i vzhladom ktomu, že ten plat je viac ako by bolo primerané... ale predsa len patrí stále k oblubenym hráčom a už i teraz je franchise v organizácii) by som akceptoval akýkoľvek trejd
Toto už je celé na uterák. Mimo to je Brodin zranený 3 až 6 týždnov. K zraneniu došlo pri blokovaní strely proti NYR. Po dnešnom zápase bude zrejme i Spurgeon mimo síce to bola "len" vysoká hokejka. Zápas nedohral a mal velké bolesti. Takže je otázne či nastúpy proti DAL ale nemalo by to byť dlhodobé.

Yeo sa konečne odhodlal i k HS u Vaneka a Zuckera konečne rozbil i prvú lajnu a k Parisemu dosadil Koiva a hlavne Coyla, ktorý si to momentálne najviac zaslúži hrať v top formácii. V druhej formácii bol najviac viditelný Granlund ktorý odohral nadštandardný zápas a mal viacero dobrých šancí na skorovanie. Elliot odchytal výborný zápas, zatial čo Dubnyk príliš nepodržal tím. Rozhodujúca bola druhá tretina kde Blues bleskovo a chladnokrvne využili 2 presilovky. Pritom sa Blues v poslednej dobe docela trápili v PP - The Wild gave up three goals on five Blues power plays, a Blues’ power play that had gone 0 for 19 since Jan. 12. :|
Celkovo boli strely v druhom dejstve 8:24 a skóre 3:1 :sad2: Pričom Wild vyrovnali svoj franchise rekord v počte striel za tretinu a z hladiska domácich - most shots the Blues had given up in a period in 12 years and 3-plus months. A toto je výsledok ztej enormnej snahy a nasadenia? Celé to je postavené na hlavu. A i ten samotný gól bol symbolický kde to už silou mocou dotlačiť za každú cenu do bránky. Ztých celkových pravidiel mi je už na grc. Teoreticky sa handrkovali i o tento gól, keď hráč nemôže hrať so zlomenou hokejkou a nie ešte tak skórovať. I to 3na3, coaching challenge, už i len nech pridajú nech hráč bez prilby musí isť rovno na striedačku nech tú genialitu zavŕšia.

Už len spomeniem stats a vizitku zopár hráčov z poledných zápasov:
Granlund - 1 gol z 33 zápasov ( a i to bol do prázdnej bránky)
Zucker - 1 asistencia z 37 zápasov
Parise - 1+1 z 9 zápasov
Pominville - 1+1 z 15 zápasov
Koivu 0+4 z 18 zápasov
Vanek 3+6 z 22 zápasov

Teraz sa to zlomí v domácom trojzápase proti tímom ako DAL, WSH, BOS
Ale pravdu povediac už sa viacej obhliadam na draft po dlkšej dobe z neakého dobrého miesta vyberať by bolo fajn. Hlavne ztej dvojice fínov Puljujarvi - Laine by bolo skvelé niekoho získať. Ale i Tkachuk a Nylander môžu byť fajn...
:neviem:
..to už mohli přitom v klidu dosuckovat do konce.
Vedenie klubu zámorskej hokejovej NHL Minnesota Wild prepustilo po ôsmej prehre v sérii trénera Mika Yeoa. Miesto odvolaného kouča dočasne zaujal kormidelník farmárskeho tímu Minnesoty Iowa Wild John Torchetti.
Už bolo potrebné urobiť akúkoľvek zmenu po šnúre prehier a s bilanciou 1-11-2. Pritom pred týždnom ešte Fletcher hovoril, že pozícia Yea je v bezpečí. Možno sa snažil len získať čas na neakú inú zmenu v zostave, ale výsledky ho prinútili konať čo si napokon odniesol práve tréner. Ešte pred zápasom sa v Iowe stretli majiteľ Leipold, GM Fletcher, jeho asistent Flehr s Johnom Torchettim trénerom farmárskeho klubu aby ho informovali, že k pozícii trénera Wild môže byť bliízko. Čo znamená, že zápas s BOS bol pre Yea boj o jeho prácu. Znovu boli i zmeny v lajnách počas zápasu. Dokonca som sa i dočkal kombinácie ktorú som si dlhodobo najviac prial Parise-Koivu-Coyle, Zucker-Granlund-Niederreiter, Vanek-Haula-Pominville, Carter-Stoll-Fontaine dokonca i v bránke Kuemper ktorému dával v poslednej dobe viacej priestoru na úkor trápiaceho sa Dubnyka, ale už nič nepomáhalo. Týmto pádom aspoň môžem poďakovať Bruins, že stolička sa konečne zlomila pod Mikeom. Samozrejme, že problémy sú ďaleko hlbšie než len vyhodiť coacha ale čokolvek už bolo nevyhnutelné urobiť. Bolo i mnoho radostných chvíl pod jeho 5 sezónnym vedením. Z tímu ktorý sa dlkšie nevedel prebojovať do vyradzovacej časti sa mu to podarilo v 3 sezónach posebe, kde i 2x prešiel tím aspoň cez prvé kolo. Jeho bilancia na poste trénera bola 173-132-44 takmer presne 50% úspešnosť. Niekto si to už musel odskákať, ale celkové dojmy sa už obracali viac k negatívam. Bol natom skoro podobne ako Richards, síce obaja čo to odtrénovali na farme ako hlavní tréneri, boli i asistentmi v NHL, ale obaja si vyskúšali pozíciu hlavného trénera práve v Minnesote. Richardsovy nahráva aspoň lepšia hráčska kariéra kým Yeo takmer nič neodohral po vážnom zranení kolena a tak u oboch chýbal sebemenší rešpekt znich. Richardsa angažoval len CBJ, kde za 4 sezony doviedol klub "len" raz do PO a na začiatku jeho piatej sezóny mal bilanciu 0-7 a bol vyhodený. Jedine z Lemaira vyžaroval rešpekt, to bol skutočne pán tréner, ktorý mal úctihodnú karieru nie len ako hráč ale i ako tréner, jediná škoda že ten jeho štýl bol riadny betón ale aspoň s výsledkámi a stále sa v MIN spomína na najúspešnejšiu sesónu 2002/03 keď doviedol tím až do finále západu.

John Torchetti vyzerá ako fajn DOČASNÁ voľba na završenie sezóny a ako pokus o udržanie realnej šance na PO, v čo už takmer vôbec neverím. Na prvý dojem z Torchettiho vyžaruje pozitívnejšia energia vzhladom k jeho kariere než jeho obaja predchodcovia na poste trénera u Wild.
He has more than 20 years of pro coaching experience, with time in the ECHL, CHL (Coach of the Year in 1995 in San Antonio), now-defunct International Hockey League (Coach of the Year in 1998 in Fort Wayne), AHL and NHL. He was GM of the IHL Detroit Vipers.
Síce väčšinu odtrénoval v juniorkách, AHL ale rozhodne nazbieral bohaté skúsenosti. Medzi jeho najvýznamnejšie angažmá patrilo: Florida Panthers for 27 games in 2003-04 (10-12-4-1), Los Angeles Kings for 12 games in 2005-06 (5-7) a 2013 CSKA Moskva (32-20-2)
Bude ho čakať zrejme najdôležitejší zápas jeho trénerskej kariery. When it hosts the long-awaited Stadium Series game against the Chicago Blackhawks off-site at TCF Bank Stadium next Sunday, it’ll be looking to avoid establishing a new 15-year franchise record for longest home winless streak. :nervozny:

Uvidíme ako sa stým všetkým Torchetti vysporiada, určite ho čaká veľa roboty. Samozrejme že hlavný problem je v samotnej zostave, ale to som už i v predchádzajucich príspevkoch ako tak okomentoval. Či už málo vstrelených gólov, slabé PP, a najakútnejší problém sa zdá byť samotné nasadenie. Určite je to obrovské bremeno na psychiku hráčov. Posledné zápasy hrali už ako roboti bez žiadných emócii, srdca, jednoty čo zdobilo tento tím kedysi najviac a i vďaka tomu mal Dubnyk štatistiky aké mal, keď celá peťka hrala ako jeden muž a teraz? Wild sa zúčastnili iba jednej jedinej bitky od 15 decembra. Obyčajne keď sa nedarí skúša sa všetko možné a dokonca i v dnešnej NHL, kde sa bitky čoraz viacej vytrácajú to môže byť dôležité momentum zápasu, ten hnev a frustrácia už musia byť obrovské a nikto nezhodí ani rukavice? Ale práve tento aspekt padá na vrub Yea. Spočiatku som bol i rád za až nadmernu disciplínu a málo vylúčení, ale za akú cenu... Tie rukavice už ani nemá kto zhodiť v tíme, väčšina by dostala na frak. I celkovými proporciami výškou a váhou málokto ovplýva a nie to ešte dostatočnou tvrdostou. Zlatý dobrý Stoner a hlavne Stewarta je obrovská škoda (zabávač v kabíne, tvrdý do tela a bez problémov i vyvolal bitku)
Zenon Kenopka tweeted his feelings about Yeo as it is clear that he was run out of town for attempting to stick up for teammates and engage in fights. Notice how this team has completely rid itself of any semblance of toughness since :-( a stým zoznamom by sa dalo ešte pokračovať...
Po dlhej dobe som sa konečne tešil na zápas ako bude vyzerať hra pod novým coachom a po prvej tretine je výsledok predvedenej hry nad moje očakávania. Základný impact požaduje energiu, nasadenie a pracovnú morálku a všetkého bolo vidieť v absolutne dominantnej úvodnej tretine. To vedenie mohlo byť i väčšie než jednogólové bolo tam množstvo scoring chances, ale Markstrom dlhodobo držal Canucks nad vodou. Ale v konečnom dôsledku je zatial i spokojnosť nad jednogólovým vedením, keď sa domácim podarilo vyrovnať z presilovky. Najskôr stála šťastena na strane Wild, keď Vey treafil len tyčku ale pri ďalšom útoku sa to po Henrikovej strele so šťastím tečovalo o Taneva a bolo vyrovnané. Ale už o minutu neskôr prišla odpoveď pri trocha soft góle od Spurgeona, ktorý chýbal posledné 3 zápasy. Tá energia bola najzretelnejšia v prvej tretine, vysoký forchecking čo vychádzalo hlavne z rýchlejšieho mixovania striedaní. Celkový počet striel bol 17:4 v prospech Wild a po tretine bol rozhovor s Parisom, ktorý ledva lapal po dychu :giggle: tak to má byť. Prvé tretiny boli zväčša fajn odohraté i pod Yeom, ale v druhom dejstve z posledných zápasov bolo zasa hrozivé skóre okolo 4:16 a hlavne tam súperi odbehli vo vedení a už sa ťažko dohrávali zápasy. Torchetti chce hlavne budovať a prispôsobiť zápas od prvej tretiny čo mu vyšlo. Síce Canucks trochu vyrovnali hru Hansen trafil brvno, ale na druhej strane Markstrom nebol v takej permanencii a "vychladol" keď z 6 striel inkasoval až 2x. V tomto dejstve na oboch stranách padli znovu lacné góly, ked najskôr Henrik z myslenej prihrávky skóroval :hroza: keď Dubnyk chcel zachytiť prihrávku a tečoval si to do vlastnej bránky a oprávnene sa mohol červenať. Na druhej strane Coylov únik a snaha o prihrávku bola tečovaná od Taneva do vlastnej bránky. Posledná tretina sa už viac-menej dohrávala dôležitejšie okamihy prišli až v závere tretiny keď niekto zo Sedinovcov trafil tyčku a mohol to byť kontaktný gól, následne mali Canucks ešte tlak Nino bolestne blokoval strelu, myslel som si že pôjde určite prestriedať ale dokončil stiedanie, podporil útok a po Granlundovej strele dorazil puk za chrbát Markstroma a až vtedy ledva v bolesti dokorčuloval na striedačku :poklona2: Výborný výkon pod Torchettiho vedením. Po pravde z posledných zápasov som bol už tak znechutení, že som si plánoval pozrieť hlavne až domáci Winter classic game proti Chicagu. Ale zmena na lavičke prispela ktomu, že i po tak negatívnej šnúre som sa velmi tešil na zápas s Canucks, čo som už dlhkšie nezažil a skutočne sa oplatilo vidieť toto výborne predstavenie zo strany Wild. Trip vyzerá byť prijatelný, keď Wild čakajú zápasy s Flames a Oilers, ale čakám oniečo náročnejšie zápasy než s Nucks.
to bude jazda
som pripraveny :fet:
Wow obrovská ofenzívna smršť na tripe v podání Wild. Za posledných 25 zápasov neskórovali 5 gólov v jednom zápase a teraz dokonca 3x v rade :sok: Pritom z 15tich strelcov ich bolo až 12 iných, a bodovo si polepšili všetci hráči až na Prossera, Cartera a Stolla. Rázom sú to len 2 body na Colorado a Nashville a vzhladom k Avs sú 2 zápasy k dobru. Na druhej strane Chicago, Dallas a St.Louis už majú prakticky nedostižitelný náskok. Rysujú sa 2 protikladné franchise rekordy. Prvý som už spomínal 8 zápasov bez výhry na domácom lade a hneď príde Stadium Series, obrovská premiéra pre Torchettiho i pred domácimi fanúšikmi, na tom zápase mi velmi záleží kedže sa jedná o prvý takýto zápas pre Wild, v hre je hanebný 15 ročný rekord losing streaku a samozrejme i vzhladom pre Torchettiho to bude prvá obrovská skúška ohnom. V neposlednom rade by to bola i riadna satiskakcia za posledné 3 PO. 4 velké faktory sú v sázke. Zápas začne v príjemnom čase okolo 10tej večer a neskutočne sa naň teším. Ak to bude prehra tak to už budú riadne komplexy z Hawks :? .Druhý franchise rekord je tiež zatial len vyrovnaný v podobe 8 PP gólov v rade na klziských súperov. Uvidíme či bude čislo 9 tým šťastným. Keď som už pri tých franchise rekordoch len pred chvílou som zaregistroval, že i strelenie 3x v rade 5 gólov je franchise :good:

Obrázek
Divočáci, neříká vám něco jméno 'Ondřej Fiala'?

Já jen že hraje teď u nás ve Znojmě a bydlí ve stejném paneláku (jen o dvě patra níže) jako já. Tak kdybyste měli nějaký dotazy, tak bych se ho mohl zeptat. :giggle:
https://www.nhl.com/news/st-louis-blues ... =277729160" onclick="window.open(this.href);return false;

:mf: o nieco som mudrejsi
Canadiens chýbali obaja najdôležitejší hráči a vzhladom ktomu, že doma v XEC sa stále ešte Wild ako tak trápia a strata bodov proti Oilers ich môže ešte velmi mrzieť. Na klziskách súperov sú to vždy oniečo uvolnenejšie zápasy a navyše je aj celkom prijatelný trip. Táto výhra je i s významným prispením od Condona, ktorý sa predviedol hlavne pri prvom góle, keď celá 5-tka az na Nina striedala a on mu to prihral rovno na hokejku :giggle: . Dubnyk síce krátko nato tiež inkasoval gól ztých lacnejších, ale po zbytok zápasu už podržal tím a to hlavne v 3.tretine kde mali domáci navrch. Nádhernú individuálnu prácu predviedol Dumba pri druhom góle a má najväčší podiel na GWG. Poistka prišla v presilovke, kde znovu Condon nestihol pokryť puk a Vanek ho ešte postrčil ku Granlundovy, ktorý do odkrytej bránky navýšil uz na 3:1. Tento gól natiahol už 13 zápasovú šnúru PP gólov vonku a taktiež to bol prvý zápas v kariere kde Granny skóroval 2x v jednom zápase :super:
Navyše i WPG dokonale otočili zápas a tak Avs nevyužili trestuhodné záváhanie už so spomínanym Oilers a znovu vyzerá situácia oniečo veselšie. Navyše Wild majú najpriatelnejší rozpis v porovnaní s Coloradom a Nashville . Kým pre Avs nasledujú "najlahšie zápasy" a medzi tymi 4 tímami mimo PO majú ešte Flyers a stále ich čakajú ešte 2 zápasy s NSH a 1x s MIN :petrik:
Náročnosť rozpisu s nepostupovými / PO :wine:
Wild 8 - 5
Preds 6 - 7
Avs 4 - 8
Musím ale říct, že to byl strašně nudný zápas - u nás mě to s AHL sestavou (nechyběli zdaleka jen Price se Subbanem, ale půlka obrany a vlastně nyní už i půlka útoku z toho, co nastupoval po většinu sezóny... :? ) vůbec nepřekvapilo a je tam vidět, že to dohráváme tak nějak z povinnosti. Ale od vás jsem čekal víc, i když na druhou stranu - proč se honit, když vám dva góly darujeme, že... :wink2: ?
Tiež ma ten zápas neako nenadchol. Tusim za prvych 7 minut v zápase bola len jedna strela na bránku, vacsionou sa to hralo medzi modrými a ked tak sa uz niekto dostal do útoku tak len pri mantineli boli súboje. Až neskôr sa zápas aspon trochu dostával do tempa a i to kvôli stavu, ked ste uz museli viacej otvorit hru po tých chybách Condona. Bol som si vedomý, že máte na súpiske polovičku (premna) neznámych hráčov, postrehol som ze i Dietz si zrejme zahral debut... ale to mi ani nestálo za zmienku. Po pravde to bol i premna menej atraktívny zápas vzhladom k vasej súpiske a priebehu zápasu a po druhej tretine som to zabalil s vedomím, že to sú už isté 2 body. Od Wild tiez boli mimo Pommer, Zucker dokonca HS, Dubnyk bol tiež chorý a vrátil sa az na tento zápas a celkovo mi to príde ako keby sa Wild prispôsobovali podla hry a výkonu súpera a vo väčšine zápasov sa odvoláva brankár a hlavne ten záver zápasu uz zvyknú dohrávať na výsledok takže netreba ocakavat neake extra nasadenie
Neskutočné :paperbag: , najhorší zápas pod Torchom, takýto priebeh a nádielku som nečakal ani v najhoršom scenári. Devils po 1x v sezóne skórovali sedmičku a to je tím ktorý skóroval najmenej z celej ligy. V bránke im musel chytať Kinkaid, ktorý od Ducks a Pens vyfasoval 6tku, Wild bojujú o PO a toto je vizitka... S Avs sa predbiehajú kto to viac suckne tak tomu ostane PO a nie hovoriť o neakom boji. Stále ma mrzí i ten Neuvirthov zákrok v posledných sekundách, prehra doma s EDM, neudržanie zápasu s OTT ktorá vyrovnala v poslednej pol minute a teraz takýto uterák :hroza: Najskôr som si myslel, že prestriedanie Dubnyka zastaví kanonádu domácich, ale ťažko sa mi hodnotí kto koho viac "tromfol". Samozrejme nemožno celú tú tragikomédiu hodiť len na brankárov. Obrana mala výnimočne deň otvorených dverí a diabli si robili v útoku čo chceli.

Po dvoch zápasoch HS dostal šancu i Zucker a to v top formácii, ale bol totálne neviditelný a keď sa už dostal do vyloženej šance trestuhodne ju zahodil. Za Yea sa musel prispôsobiť úplne inej role v tíme, teraz to vyzerá, že už vypadol i z herného rytmu a ako jediný bol i vylúčený. Moc nezabojoval o miesto v zostave. Našťastie už by sa mal uzdravit i Pommer, ktorý po zmene coacha začal byť konečne platný pre tím. Potom by mal zo zostavy vypadnúť zrejme Schroeder, ale Cartera je tiež skoda. Jediné plus zo zápasu sú tie presilovky 2/3 premenené a hlavne ten druhý gól bol po peknej akcii. Séria sa natiahla už na skvelých 14 zápasov.

Teraz prebrali štafetu Avs aby to niekde spackali a "súboj" môže pokračovať. Zato taká Philla tak sa hrá o PO s odhodlaním a túžbou sa tam prebojovať a nie táto fraška na západe :dole:
Minnesota1 píše:... Teraz prebrali štafetu Avs aby to niekde spackali a "súboj" môže pokračovať. Zato taká Philla tak sa hrá o PO s odhodlaním a túžbou sa tam prebojovať a nie táto fraška na západe :dole:
Žiadna obava, dnes bude hanebná prehra 1:7 v Calgary. A potom máte s nami ešte 1 zápas a to sú pre Vás isté 2 body.
To čo v noci predviedol :poklona: DEVAN DUBNYK :respekt: bola fantázia, one man show a dovolím si tvrdiť, že jeden z jeho najlepších zápasov sezóny. Nebyť Devana a jeho beast modu ala z minulej sezóny, tak to by bol debakel jak sa patrí. Kings absolutne dominovali počas celého zápasu, ale čo je prekvapivé ja som si to užíval potom čo som videl, čo tam Dooby predvádzal a ako jeho istota a sebadôvera rástla. Túto sezónu to nebolo ono v porovnaní s predošlím play off runom a jeho výkony sa pohybovali +/- na hranici priemernosti. Ale od výprasku od NJ sa Dubnyk pomaly zlepšoval zápas od zápasu a i v CHI predviedol nadštandartný výkon. Nechcem ho zasa prechváliť do nebies a jinx-núť to, ale inak to nejde a všetky ohlasy sú typu, že ukradol 2 body. Snáď mu to čo najdlhkšie vydrží a obzvlášť v tejto fáze sezóny a poprípade v PO. To, že by sa Kuemper dostal v nasledujúcich zápasoch do bránky sa stále zmenšuje a vyzerá to tak, že drvivú časť sezóny už dochytá Dubnyk. Ešte dodám ohlasy médií a hráčov ohľadom jeho výkonu.

The puck seemed as if it was in the Wild’s zone for 120 minutes of the 60-minute game, but Dubnyk hoisted the Wild back into the second wild-card spot during a hang-on-for-dear-life 2-1 victory over the Pacific Division-leading Los Angeles Kings.

The final shot attempts in favor of Los Angeles was 74-32, but Dubnyk made a season-high 38 saves to improve to 8-1-1 in his past 10 decisions.

"He basically single-handedly got us the win," Erik Haula said. "He almost had 40 saves and he stood on his head the whole game. He definitely was the backbone tonight."

"He was big, competitive and wanted to win and show the team he was going to carry us through that game," interim Head Coach John Torchetti said. "We didn’t get the play that we wanted in front of him, but he was fun to watch because he really competed." :cookies:
Teraz by mal prísť oniečo jednoduchší zápas s Flames, kde treba pokračovať v nastolenom tempe. Uvidíme ako sa predvedie Backs, kto koho bude mať viacej prečítaného po dlhodobom spoločnom pôsobení.
Na druhej strane Avs čaká mimoriadne náročný zápas. V konečnom dôsledku som i rád, že Flyers stratili ten bod (i keď im viacej prajem to PO než DET), ale oto viacej nádeje vkladám do ich najbližšieho zápasu, kde by si už nemali dovoliť ďalšiu stratu bodov :flyer:
Hlavně Doughty asi má teď z Dubnyka těžké sny. Jestli si to dobře pamatuju, tak ho třikrát efektně vychytal lapačkou :klobuk: V záběrech na oba to pak vypadalo, že si vzájemně vyměňují úsměvy.
Trochu mi je i lúto Backsa :moj: , ale na druhej strane takéto výrazné víťazstvo bez EN gólov bolo naposledy v decembri s NYR a VAN. A je dôležité aby sa i ostatný hráči dostali do pohody, kčomu sú takéto výhry ideálne. Napríklad samotný Parise mal 2 goly z posledných 25 zápasov a v noci dorovnal túto bilanciu za 45 sekúnd a prekonal ešte behom úvodnej tretiny. Jediné v čo dúfam, že sa nevystrielal zas na niekoľko zápasov dopredu a že mu to tam bude viacej pravidelne padať. Docela ma i prekvapila stats: Parise is the only player in the NHL to have three hat tricks this season :-O Minimálne by som očakával, že niekomu sa to tiež podarilo aspoň 3x, v lige sú i omnoho zvučnejšie mená... Haula natiahol už 7 -zápasovú šnuru s bodom na zápas.
V zápase s Kings Torch trocha prerozdelil formácie, ale som rád že dal znovu dohromady útok Parise - Koivu - Coyle, ktorý dokopy nazbierali 9 bodov :good: . Z maródky sa vrátil už i Pommer a momentálne sú všetci fit. Dokonca i Vanek 3 zápasy v rade bol HS a až pri návrate Pommera dal i jemu šancu, takže tá zostava je momentálna velmi nabitá. Takže Carter a Porter čo sú obaja veľký bojovníci museli uvolniť miesta. Ešte by sa dalo poprípade so Schroederom zamiešať karty kto by mohol byť špecificky vhodnejši podľa sily a stratégie súpera takže Torch má mnoho možností ako poskladá zostavu už azda na 3 zápas sezóny s COL , kde by prípadné víťazstvo (vďaka pomoci od Flyers :poklona2: ) bolo už určite poslednou ranou pre Avs :box: , nehovoriac o ich extrémne ťažkom rozpise. Nie som si vedomý ako sú natom so zranením 2 najproduktívnejší hráči Avs Duchene a MacKinnon, ale potešilo by keby aspoň jeden ešte nemohol nastúpiť. Mimochodom zo vzájomných zápasov Wild nazbierali 7z8 možných bodov, avšak takmer v každom zápase to bol ťažký a vyrovnaný zápas.
I special teams stále rastie. Presilovky začínajú byť čoraz väčšou zbraňou. Len s Flames až 3x skórovali z PP a i predchádzajúci zápas s Kings využil Koivu početnú výhodu pri víťaznom góle. Vonku síce skončila už tá famózna 14 zápasová séria PP gólov s CHI, ale už samotná šnúra hovorí za veľa. Oslabovky, sú rozhodne neni to čo minulú sezónu, ale z posledných zápasov je bilanca tušim 18z19 killnutých a ten jeden gól dali akúrat v noci Flames. Takže obe special teams majú zlepšujúcu sa tendenciu.
Duchene s Mackem proti vám hrt nebudou ...
postup cez Avs, do tretice vyradenie z divokej karty divizneho vitaza, tentokrat Stars a v druhom kole vypadnutie s Hawks :blabla:

vidime sa v septembri
Tak nakoniec tá facka od NJ bola predsa len na niečo dobrá. Od toho zápasu sa Wild stále zlepšujú a doľadujú posledné rezervy. Vychválený Doobie a Parise potvrdili svoje role, dokonca u Zacha by sa dalo povedať, že toto bol ešte lepší zápas od neho než proti CGY. Colorado prakticky oba zápasy či už s PHI alebo MIN odohralo podobne. V prvých tretinách mali viacej zo hry, ale potom už fyzicky čoraz ťažšie vládali držať krok so súperom. Nehovoriac ešte o enormnom psychickom tlaku, či už pred domácim publikom alebo s vedomím, že už každá bodová strata bude rozhodujúca. Wild snáď v každej z posledných 4 účastí v PO si vybojovali miestenku medzi poslednými tímami. A teraz na úkor Colorada. Ale od poslednej vzájomnej série z PO sú Wild jasne lepší než Avs očom hovoria vzájomné zápasy i tabuľka. Všimol som si, že z nestraných fans len máľokto praje práve MIN :neviem: a možno stým má i dočinenia, že zväčša sú to práve Wild, ktorý prekazia nepostupujúcim tímom tú poslednú nádej.
12-13
Minnesota 55
Columbus 55
13-14
Minnesota 98
Dallas 91
Phoenix 89
14-15
Minnesota 100
Winnipeg 99
Calgary 97
Los Angeles 95
15-16 ...

Z posledných 5 zápasov mám veľmi dobrý dojem a aj si prajem Stars do prvého kola PO a tak dúfam, že si udržia pozíciu pred STL, ktorý už musia prekonať to zaklatie po famóznych ZČ a fiaskách v prvom kole a mali by čo vracať Wild z minulej sezóny. K Stars mám i blízko, nechcem aby to vyznelo, že teraz keď majú skvelú sezónu tak sa knim hlásim, ale ešte z čias keď som bol chlapec a Minnesota ešte nebola v lige tak patrili medzi moje oblúbené tímy. Výsledkovo som ich sledovával, často kreslil ich logo a nakoniec majú i spoločnú históriu po North Stars a tak by to bola premňa veľmi zaujímavá séria a s kludnou hlavou by som akceptoval vyradenie od nich, než poprípade s Hawks. Avšak Stars sa mi zdajú i ako prechodný tím a nevidel by som vtej sérii jednoznačného favorita. Ale stále verím, že to môže byť výnimočná sezóna :cup: :wink: . Kostra tímu sa drží pokope a už i tí niekdajší mladí neskúsení mladíci vyrástli na dôležitých hráčov s viacnásobnými skúsenostiami v PO. Zasa veril som im i pred minuloročnou sériou s Hawks, ale to bola hrozná séria a až nechuť i z toho úspechu postupu do 2.kola. Túto sezónu majú Wild prekvapivo všetko výhry v ZČ s Hawks (čo nemusí ešte nič znamenať, vieme aký rozdiel je u nich medzi ZČ a PO) , teraz i znovu príde vzájomný zápas, ktorý by tiež mohol ešte čo to napovedať, ale ak by to skončilo celé ako to WildCelt zhrnul tak to by bolo už fakt priveľa :ee: . Najlepšie by bolo ak by Hawks vypadli v prvom kole :-D
No ved odkedy zaviedli Wild card tak Minnesota má na ňu prednostné právo :neviem: .

Ale riadne si s nimi vytierate prdel od toho PO, v sezone 14-15 najskôr 3 SO posebe a vyhrali ste 4 z 5 vzájomných a túto sezonu ste odštartovali u nich senzačným obratom zo 4-1 na 4-5 v hracom čase, pridali dalšie 2 výhry s čistým kontom, a sezonnu bilanciu máte ešte lepšiu ako vlani ked z 5 zápasov ste straili dokonca len bod... :lol2:
Ohlund píše:Ale riadne si s nimi vytierate prdel od toho PO, v sezone 14-15 najskôr 3 SO posebe a vyhrali ste 4 z 5 vzájomných a túto sezonu ste odštartovali u nich senzačným obratom zo 4-1 na 4-5 v hracom čase, pridali dalšie 2 výhry s čistým kontom, a sezonnu bilanciu máte ešte lepšiu ako vlani ked z 5 zápasov ste straili dokonca len bod... :lol2:
Dá sa napísať s celkom slušnou pravdepodobnosťou, že ak sa chlapci z Denveru naučia vyhrávať nad Wild tak postúpia do play off :-D :-D

Musí byť celkom príjemné mať divízneho súpera s ktorým máte istých svojich 10% z celkového počtu bodov v sezóne :giggle: :giggle:
Unfortunately for the Wild, it doesn’t play Colorado again. The Wild is 12-2-1 against the Avs since Game 3 of the 2014 playoffs and 8-1-1 in the past 10 meetings. The Wild went 4-0-1 against them this season and is 17-3-4 in its past 24 regular-season visits to Denver. :cookies:

Ale každý tím má svoj "kryptonit" a súpera s ktorým majú omnoho dlhšiu a nepriaznivejšiu bilanciu ako toto. Každopádne ak by i Wild postúpili do ďalších kôl tak zrejme narazia na Hawks alebo potom Ducks, čo je niečo podobné ako Avs - Wild :scare:
1901 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2006 CAROLINA HURRICANES