TORONTO MAPLE LEAFS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

No tak musím říct, že to byly nervy, ale po třech letech jsme tam!!! Teď sice někteří prohlašují, že PO bylo před sezonou přece cíl, ale ruku na srdce... myslím, že před sezonou by tým plný zelenáčů na play off tipoval málokdo a já sám jsem si před sezonou říkal, že si budu užívat právě ty „mladé pušky" a vida ono to nakonec vyšlo i s onou nadstavbou... no prostě paráda! Velké absolutorium si, jak už tady bylo řečeno, zaslouží Babcock, za to jak dokázal mužstvu za poměrně krátkou dobu vtisknout určitou tvář, což v Torontu dlouho nebylo.. takže určitě přijemná změna :thumbsup: Dneska by bylo fajn se ještě vybičovat se k pořádnému výkonu. Furt je o co hrát - když dneska proti CBJ urveme aspoň bod jdeme na Sens když ne, máme Washington...

Já bych byl určitě za „slabší" Ottawu, z toho důvodu, že teď jaksi trochu postráda formu, nicméně v play off je to asi jedno.. jede se od nuly a tak či tak budem v pozici týmu, který muže jen překvapit, zkušenosti nejsou prakticky žádné (snad se ukáže aspoň trochu faktor Babcock, aby to nebyl uplný propal :-D ).

Kasperi dneska :klobuk: a Connor Brown, nenápadný 20ti golový střelec :) A McElhinney 50 vteřin před koncem tam neskutečně podržel :yahoo:

Jinak přiznivcem Maple Leafs jsem od nějakých 11 let, kdy jsem sbíral kartičky a k Maple Leafs mě tak trochu přivedl bratranec, jenž je velkým fandou nenaviděných Habs a já jsem se od něj chtěl asi nějak odlišit nebo co, a tak jsem šel na druhou stranu barikády :) a nutno podotknout že za poslednich cca 10 let u Leafs té radosti moc nebylo a bratranek si mě docela dobiral :verysad: :-D takže toto PO pro mě stejně jako to poslední (kde jsme to uplně p*os*li s Bostonem :hroza: :giggle: ) představuje s ohledem na zmíněnou dobu jakýsi svátek. Co jsem tady koukal, tak tady je celkem hodně těch „advanced stats" což je pro mě tak trochu španělská vesnice nicméně mi to přijde velmi zajímavé

Snad jsem to tady příliš nezaspamoval... zatím se mějte :klobuk:
Pasha píše:Blahoželám Listom k postupu do play-off. Som šťastný za Mikea Babcocka, ktorý opäť raz ukázal svoje nesporné trénerské kvality. Vo vyraďovacej časti vám budem priať hocijaký úspech, hlavne teda nášmu bývalému koučovi. I keď úspech je už len to, že ste sa v Babsovej druhej sezóne dokázali dostať do PO. A stále ste iba na začiatku, váš vrchol by mal prísť o niekoľko sezón. Držte sa!
Impacts Mikea Babcocka na Toronto, vrátane off-ice impacts, sú najdôležitejším prvkom novodobých Maple Leafs. Off-ice impacts zmienil už pri podpise Babcockovej zmluvy Cody Franson, keď sa vyjadril o potenciálnom náraste atraktivity pre UFAs, tiež prínos jeho relationships v rámci Team Canada. Pre mňa, ako fanúšika, je to unikátny pocit sledovať prácu Babcocka od prvých pre-season games od jeho príchodu.

Primárne on-ice impacts:
- hráči vedia „how to move the puck“
- positioning
- stick positioning
- kontrola blue line
- dominating the puck
- jeden z top two-way forwardov ligy (Kadri)
- high-end goaltending (Andersen MVP)

V Toronte Babcock nedisponuje menami ako Lidstrom alebo Rafalski, takže, ako som spomínal v niekoľkých príspevkoch predtým, hráči sú bližšie k sebe, more available, 5-man-unit...

Najväčšie zmeny v systéme po príchode Babcocka:

1) V rámci tight-breakouts často dochádzalo k situácii, kedy d-man korčuľoval s pukom spoza brány, pred sebou mal na rovnakej strane ľadu trojicu forwardov v trojuholníku - jeden z wingerov pri mantinely, center poskytoval lepšie bránenie bránkoviska medzi kruhmi, a druhý winger „na hrote“ blízko blue line. Breakouts predošlých trénerov bol maximálne statický. Babcockov support a protection v jednoduchosti: medzi hráčmi nie je veľká vzdialenosť , pričom bek má k dispozícii hneď niekoľko riešení, ktoré umožňujú opustiť pásmo v držaní puku. Efektivita tohto systémového prvku ju umocnená rýchlosťou mladých hráčov Leafs. [Postupne, podobne ako ostatné fast and skilled teams v lige ako napr. Rangers, prešli Leafs k dump-outs v snahe vytvárať neutral zone races.]

2) Ďalšou veľkou zmenou sú responsibilities wingerov v d-zone počas hry bez puku, kedy lepšie pokrývajú súperových d-men a nedoprajú im žiaden priestor. V predošlých systémoch zvykli wingeri „spať“, teraz zmenšujú hrací priestor a znižujú súperov čas na puku, pričom eliminujú direct passes na top hráča v pozícii. Napríklad Edmonton sa snažil využívať points, pričom ich početná streľba od bekov bola len nič neznamenajúcou štatistikou.

3) Babcock využíva „active defensmen“ v snahe „tlačiť“ forwardov do konkrétnych oblastí v hre, čím nútia súperových bekov k D-to-D short passes a vytvárajú väčší priestor pre turnovers. Sympatická zmena po Carlyleovom agresívnom o-zone forechecku, podporeným pasívnou formáciou v n-zone, na ktorú nadväzovalo nulové bránenie blue line.

Čo sa týka hry v o-zone, väčšina tímov využíva points pre streľbu. Toronto po vzore Detroitu preferuje „passing off the goalie“, čo vedie k množstvu gólov do wide-open net. Mladí hráči sú zžití so systémom Babcocka a paradoxne k častejším zlyhaniam dochádza zo strany veteran players. Napr. Brian Boyle často chodí za Nylanderom s otázkou na systém.

Napriek vyššie uvedeným zlepšeniam v systéme, Toronto je elite offensive team a štatisticky defenzívna hra patrí k najhorším v lige (predovšetkým kvôli spomínanému uchýleniu sa k dump-outs): 6th highest dump-out rate v NHL (20.7%), 27th v rámci d-zone possession success rate (67.7%), 28th v d-zone passing-rate (71.3%) a 27th possession-driving plays per game (183.4). V porovnaní s Carylelovými long-bomb passes, dump-ins a statickým prejavom hráčov je Babcockov systém, napriek vyššie uvedeným štatistikám, efektívnym systémom, ktorý doviedol Toronto po prvýkrát do playoff vo full-82 game season od roku 2004.
Captain Crunch píše: Mladí hráči sú zžití so systémom Babcocka a paradoxne k častejším zlyhaniam dochádza zo strany veteran players.
http://detroit.cbslocal.com/2017/03/24/ ... -hes-gone/" onclick="window.open(this.href);return false;
Joe S. « 10 Apr 2017, 08:34 » píše:toronto sucks
...aneb štandardný postup nazerania na výsledky Maple Leafs. To, že back-to-back zápas sme odohrali bez MVP sezóny Andersena a čo viac, v zápase sme prišli o Zaitseva (6:47) a Poláka (13:16), už ľudí nezaujíma. Napriek tomu, že v rámci D-men naberáme „parametre“ modern-day NHL defense, od kvalitnej obrany máme stále ďaleko a potenciálna strata napr. Zaitseva predstavuje kritický stav.

V súčasnom ročníku sa z bekov najviac hovorí o Gardinerovi, ktorý mal najlepší rok v kariére. Kvality na lepšie štatistiky mal vždy, avšak až teraz má k dispozícii podporu ofenzívne talentovaného tímu, kde zastáva správnu rolu aktívnej defenzívy a vedie medzi d-men v powerplay minutes (pričom PP Toronta je 2nd best v lige). Vzhľadom k tomu sa zabúda na to, že Gards je „brain-lapse prone“. Modelová situácia: Súper prechádza v o-zone do súboja 1-1. D-man sa točí v smere útočiaceho hráča, volí zrkadlovo rovnakú stranu, snaží sa ho vytlačiť vďaka body position, volí správny stick positioning a vo vhodnom momente, podľa situácie, môže odstaviť hráča od puku/vypichnúť puk. Gardiner prepadáva, točí sa v opačnom smere, od puku (čo môže byť v určitých situáciách efektívne, avšak nie v Gardinerovom prípade). Zaitsev s jeho good decision-making predstavuje pre Leafs základný pilier top-pairingu. Strata Poláka, možno trocha prekvapujúco, je tiež ťažko nahraditeľná. Napriek tomu, že počas sezóny som často kritizoval duo Hunwick-Polák, tak v závere sezóny sa rovným dielom pričinili o postup do playoff. Polák je ešte vždy najskúsenejším bekom Leafs, ktorý hral minulý rok SC final. Takže zápas s Blue Jackets, napriek absencii Wennberga a Bobrovskiho, nebol práve najľahším z hľadiska okolností a Maple Leafs si za uplynulú sezónu zaslúžia rešpekt bez ohľadu na to, či do PO postúpili z wild card alebo z 3. miesta v divízii.

Zajtra to budú presne tri roky, od kedy sa začali realizovať plány úplnej prestavby Toronta. Po „roku Nula“, kedy sa riešil scouting a personálne zmeny, prišiel „rok Jeden“ spolu s Mikeom Babcockom a jeho systémom, na čo sme v „roku Dva“ s talentovanými youngstermi nadviazali účasťou v PO. V skutku dokonalé.
Musím, ač nerad, uznat, že Leafs odvedli dobrou práci a já jim teda na PO nevěřil i přes ten veškerý talent. Ukázali Edmontonu, že to jde i dříve :jn:

Co Andersen, bude na PO?
Parda píše:Co Andersen, bude na PO?
Pôvodne ho chcel Babcock nasadiť už do zápasu s Blue Jackets, ale nedostal "povolenie" od „sports science department“, čo je 11 odborníkov v rámci medical staff (podľa oficiálky Leafs), ktorí sa starajú o hráčov. Do štvrtkového zápasu som teda optimistický, napriek tomu, že ešte neboli žiadne oficiálne informácie ohľadom stavu Andersena, Zaitseva a Poláka. Každopádne tento rok, vďaka novému oddeleniu, mali Leafs hneď 9 hráčov, ktorí odohrali 82 zápasov. Naposledy sme mali najviac hráčov v sezóne 2006-07 - 6, a v lockout season - 7. Snáď nám to vydrží aj do PO.
Škoda borci fandil jsem vám, těším se na příští rok :wink:
Podľa švédskeho The Expressen by mal jeden z najžiadanejších európskych UFA- Calle Rosén - podpísať po World Championship s Torontom. Podľa zdrojov sa Rosén vo finále rozhodoval medzi Leafs a Blackhawks, ktorý majú históriu v draftovaní a podpisovaní švédskych d-men. V súčasnosti ich v organizácii figuruje hneď 10. Každopádne, zatiaľ nie je nič oficiálne.

Rosén, 23 yo d-man, strávil celú kariéru vo Švédsku. Posledné dva roky strávil vo Vaxjo Lakers, kde sa vypracoval na jedného z ligových premier defencemen. V uplynulej sezóne mal 6 goals, 13 assists a 18:44 TOI vo 41 games.

Entry-level contract, na základe CBA, by mal byť v dĺžke 2 rokov. Nedraftovaný Rosen, 184 cm, 82 kg, hral v sezónach 20013-14 a 2015-14 švédsku 2nd division. V posledných 2 rokoch si prešiel značným developmentom. Rosén je kvalitný korčuliar, má dobrú strelu a rád sa zapája do útoku. Skauti vyzdvihujú najmä jeho two-way defensive play. Uffe Bodin, editor-in-chief pre Hockeysverige strávil množstvo času sledovaním Roséna v Lakers: „He's dependable on both ends of ice. A modern-era Corsi Darling at the SHL level.“ Odísť do Ameriky mohol už minulý rok, napriek tomu dal prednosť ďalšiemu roku v SHL, kde spolu s Philipom Holmom patrili k najspoľahlivejším obranným párom v lige.

Calle Rosén by mal byť ideálnym typom hráča pre Mikea Babcocka. Napriek tomu, že Toronto má najväčší nedostatok na right-side, Babcock počas PO ukázal, že nemá problém nasadiť LHD na pravej strane, keď hral Morgana Riellyho v sérii s Capitals na pravej strane (aj keď tomu pomohli najmä zranenia Zaitseva a Poláka). Rosén strávil PO rovnako tak na svojej off-side. Rosén by mal byť ideálnym typom beka pre depth do modern defence group.
Rosén si v této sezóně konečně zahrál i ve švédské reprezentaci. U mě s podivem, že až letos, ale nevedl si vůbec špatně, v 10 zápasech zapsal dva body (1g, 1a), +5. Čeští komentátoři jej v přenosech zmiňovali jako dalšího švédského beka s předpoklady a budoucností v NHL.
Co jsem ho viděl, hrál s jistotou vzadu a zajímavý výpady dopředu. Postavou malý, ale hokejově vyzrálý obránce, v Torontu si najde svoje místo. :good:
BosBru píše:...
V juniorke ho tréner dokonca prezýval "Coffey" vďaka jeho mobilite a puck moving skills. Vraj bol vždy veľký talent ale potreboval viac času, pričom ho pribrzdili zranenia (concussions). Švédi majú v tíme pre World Championship šesticu z NHL - OEL, Hedman, Stralman, Klingberg, Brodin a Edler. Napriek tomu stále figuruje v širšej nominácii, kde bojuje o post (v konkurencii napr. aj so spomínaným spoluhráčom Philipom Holmom). Každopádne po Zaitsevovi ďalší možný solídny podpis (aj keby mal začať sezónu s Marlies).
Nikita Zaitsev podpísal 7-year extension v hodnote 4.5 mil AAV, čím si Toronto „kúpilo“ 5 rokov z jeho UFA eligibility. Nikita, 25 yo, podpísal minulý rok 1-year entry-level contract a rýchlo získal rolu top-pairing beka, priemerne hrával 22+ min na zápas. V 82 gp získal 36 points (4g), pričom 1+11 počas powerplay, na ktorej v priemere strávil 2:00 per game (2nd d-man za J. Gardinerom – 2:33). Na penalty kill trávil 1:43 per game. V rámci ligy skončil na delenom 38. mieste v points overall a rovnako tak v ES points.

Produkoval top-40 offensive numbers napriek náročnejšej usage medzi bekmi, ktorí sa pohybovali zhruba na jeho úrovni v point scoring.

Obrázek
os-Y: quality of competition
os-X: zone starts ratio

V prvom páre nastupoval s Morganom Riellym proti top competition poväčšinu sezóny, spoločne mali 49% v shot attempts počas 810 ES min. (ale len 40.5% goals for percentage). Po zranení Riellyho (ankle injury na začiatku Februára) a po vysokej porážke s Floridou 2-7 Babcock nasadzoval po boku Zaitseva Jake Gardinera, s ktorým mal 52.2% GF počas 315 ES mins. V priebehu roka sa zlepšoval, pričom v závere sezóny získal v 12 zápasoch 7 pts, čím sa výrazne pričinil o postup do PO. V PO nastúpil kvôli concussion k 4 zápasom, pričom bolo vidieť, že ešte nie je zdravotne plne v poriadku.

Zaitsev podpísal long-term na úkor AAV, čo je kľúčovým prvkom vzhľadom na budúce kontrakty Matthewsa, Marnera a Nylandera. Nájsť podobné kontrakty pre 25 yo RFA beka s max 1 sezónou je nemožné, CapFriendly ponúka mená ako Roman Josi, Oscar Klefbom a John Klingberg na základe termu a AAV, avšak všetci traja boli podpísaní v rozdielom cap enviromente a mali rozdielny vek. Tiež pri nich bola k dispozícii väčšia sample size.

Zaitsev má výborný predpoklad byť cca 40-points, top-4 d-man poväčšinu svojho kontraktu (na jeho konci bude mať 32), čo znamená, že Toronto má našliapnuté na ďalšie rozumné šetrenie (len pripomienka: Kadri má AAV 4.5, Rielly 5.0 mil). Ako bek má prime season ešte len pred sebou, trénuje s Garym Robertsom, je považovaný za najväčšieho hard workera v kabíne a Mike Babcock si pochvaľuje jeho competitiveness, ktorú prináša do každého zápasu. Momentálne podpísaní beci Rielly, Gardiner a Zaitsev poberajú dokopy 13.25 mil.

Contract breakdown:
1.5M salary/3M signing bonus
1.5M/3M
1.5M/3M
4.5M/-
4.5M/-
2.5M/2M
2.5M/2M
V posledných dňoch prebehlo pár rozhovor napr. na TSN OverDrive alebo sportsnet Prime Time Sports s generálnym manažérom Toronta - Lou Lamoriellom, a pre TSN Leafs Lunch poskytol interview head coach Marlies – Sheldon Keefe.

Zaujímavá bola otázka na LL, či mu Zaitsev pripomína Briana Rafalskiho. Lou spomenul, že obaja prišli do NHL v podobnom veku. Brian skončil v NCAA na University of Wisconsin nedraftovaný a odišiel do Európy. Po 4 rokoch strávených v Škandinávii podpísal kontrakt s New Jersey. Tiež sa vyjadril, že u Rafalskiho a Zaitseva vidí podobné kvality, vlastnosti: defenzívne schopní, strong-skating, puck-moving RHD, s kvalitnou first pass a dobrou strelou. Zaitsevov hockey sense je na top úrovni a so získanými skúsenosťami sa bude herne zlepšovať, pričom Lou zdôraznil, že development beka nie je konečný do jeho 26-27 rokov. Zaitsev plne zapadol do Babcockovho high-tempo, puck possession systému.

Niektorí z vás si možno spomenú na draft 2015, v ktorom Toronto predviedlo trading double down: Dubas najprv vymenil 24th OA za 29th a 61st, následne 29th pick za 34th a 68th pick OA. Z 24 pozície draftovali zástupcovia Flyers Travisa Konecnyho, ktorý v tejto sezóne odohral 70 zápasov za Philadelphiu (28pts). Dôvodom bol fakt, že Toronto, resp. Mark Hunter, chcel na drafte získať iného Travisa - Dermotta. Práve o ňom sa Sheldon Keefe vyjadroval v nedávnych rozhovoroch v superlatívoch. Keefe nasadzoval Dermotta v prvom kole AHL PO proti top formácii Albany Devils, pričom podľa slov trénera hral Dermott svoj najlepší hokej v sezóne. Lou v rozhovore o Zaistevovi a defenzívnych radoch Maple Leafs povedal: „I think we’ve got one or two players in the minors that we are going to take a real good look at it – one in particular.“ Po Keefeho rozhovore nie je ťažké domyslieť si, že Lamoriello hovoril práve o Dermottovi. Podľa Keefeho je Dermott najlepší 20 yo d-man v AHL.

Dermott bol najkonzistentnejším a najspoľahlivejším bekom Marlies pri even strength, pričom za farmársky celok nastúpilo hneď 14 rôznych bekov. Na začiatku sezóny sa zranil na 5 týždňov (high ankle sprain), kvôli čomu mal potom problém dostať sa späť do hry. Nepomohla mu ani kríza celého tímu – Marlies po jeho návrate prehrali 8 z 10 zápasov. Svoj prvý gól v rookie season dal až v 26. zápase. Následne nazbieral v 11 zápasoch 8 pts (3g). Dermott to nemal ľahké ani v pairingu s Viktorom Loovom, ktorý často zlyhával v own-zone, čím vytváral väčší tlak na Dermotta. Po trejde Loova do organizácie Devils nastupoval Dermott s viacerými bekmi: Stanton, Holl, Corrado, Corrin... Keefe ho nasadzoval s rôznymi hráčmi, v rôznych situáciách, pričom podľa trénera dané príležitosti správne využil. Po trejde s Pittsburghom nastupoval vedľa Dermotta highly-experienced Steve Oleksy, ktorý mal pozitívny impact na jeho hru.

Vo všeobecnosti čísla Travisa Dermotta nie sú nijak unikátne – 59 games, 5 g, 19 a (15 ES pts).

Top 10 AHL U21 d-men - 5v5 pts/game:
Julius Honka: 50 gp, 16 pts, 0.32
Vince Dunn: 72 gp, 22 pts, 0.31
Rasmus Andersson: 54 gp, 17 pts, 0.31
Travis Sanheim: 76 gp, 22 pts, 0.29
Oliver Kylington: 60 gp, 17 pts, 0.28
Andrew Nielsen: 74 gp, 19 pts, 0.26
Haydn Fleury: 69 gp, 18 pts, 0.26
Travis Dermott: 59 gp, 15 pts, 0.25
Alexandre Carrier: 72 gp, 17 pts, 0.24
Joel Hicketts: 73 gp, 17 pts, 0.23

Dermott sa postupom sezóny zlepšoval najmä v generovaní lepších scoring chances. Proti Albany Devils si v PO počas 4 gp pripísal 4 pts. Zo 60 shots on goal bolo 9 Travisa. Dermott v tíme vynikal aj počas PK, kde vďaka správnemu decision-making získaval extra sekundy naviac. Jeho plamyking a skating skills z neho robia skvelého two-way beka, pričom viacerých ľudí prekvapila jeho phsyical maturity. Či už sa do novej sezóny zvládne dostať do zostavy Maple Leafs alebo zostane na súpiske Marlies, všetci môžeme vidieť, prečo mu dal Hunter prednosť pred Konecnym.

:lol2: (inak ale dedulo je riadny lucker)
Zdravíčko :)
Ešte som na tejto stránke nikde neprispieval tak by bolo dobré začať mojím obľúbeným tímom.
Chcel by som vám ukázať moju predstavu čo sa týka našej budúcoročnej zostavy Maple Leafs.
Začnem najjednoduchším postom a to sú brankári : F. Andersen a C. McElhinney sú naša dvojica v bránkovisku pre budúcu sezónu ale podľa mňa môžme rátať s pár štartami Garreta Sparksa.
Podľa mňa zo súčasnej zostavy majú isté miesto v obrane Toronta 4 obrancovia a to: Rielly, Zaitsev, Gardiner a Carrick. Zvyšok závisí na forme hráčov a na ich úspechoch v rámci predsezónneho kempu. Stále miesto by ešte mal mať Ron Hainsey ale vzhľadom na to, že je starý a hokejku drží naľavo (rovnako ako Dermott, Rosén, Marinčín) tak očakávam, že mu to mladíci sťažia viac ako sa očakáva. Aspoň v to dúfam.
Ak by sme už nemali priviesť žiadnu posilu do zadných radov tak zloženie obranných formácií vidím takto.
Rielly - Zaitsev
Gardiner - Carrick
Hainsey - Dermott .... neviem sa rozhodnúť, ktorý ľavák by mal hrať na pravej strane obrany
Marinčín - Marchenko .... samozrejme hrať budeme na 3. obranné formácie.
Veľký otáznik je Calle Rosén, môže sa stať, že to bude práve on kto sa v rámci tréningového kempu zanechá najväčší dojem. Zásadná vec v súvislosti s Rosénom je, že ešte (pokiaľ viem) nehral zámorský štýl hokeja.
+ prekvapiť na kempe môže aj Justin Holl.
Útok:
Tu nečakám veľké zmeny. Samozrejme odišiel nám veľmi dobrý 4. center ale útok by sa nemal veľmi meniť.
Isté miesto majú: Kadri, JVR, Bozak, Komarov, Martin, Matthews, Nylander, Marner, Brown, Hyman a Kapanen. Možno som vás trošku prekvapil tým, že si myslím, že Kappy má isté miesto ale vždy bol veľmi dobrý útočník či už korčuľovaním, držaním puku atď. ale v poslednom roku mimoriadne zlepšil svoju defenzívnu hru a myslím, že bude mať veľmi dobrý vplyv na hru 4. formácie(z ktorej očakávam sa bude tvrdo prebojovávať do vyžších formácií)
Jediný otáznik je okolo 4. centra a to buď dorieši trh s voľnými hráčmi alebo budeme musieť siahnuť do vlastných rezerv. Centri, ktorý by mohli mať túto úlohu sú : Gauthier(momentálne zranený), Fehr alebo Smith.
Zloženie útoku:
Komarov - Kadri - Brown
JVR - Bozak - Marner
Hyman - Matthews - Nylander
Martin - Fehr - Kapanen

V priebehu roku čakám výmenu dvojice(alebo aspoň jedného) Bozak - JVR. Z výmeny dúfam, dostaneme centra do 3. formácie + nejaké drafty(hlavne nie niečo s veľkým platom) . Myslím, že či chceme alebo nie, budeme musieť meniť. Zachvíľu budeme musieť podpisovať svätú trojicu (Matthews, Marner, Nylander) a náš súčasný platový strop na to proste nestačí. Všetci sme počuli správy o možnej novej zmluve Connora McDavida. Netreba si robiť ilúzie, svätá trojica vezme dokopy 20-25 mil. ak budeme podpisovať na 8 rokov. .... Tento odchod JVR alebo Bozaka(najlepšie oboch) by otvoril okno mladíkom ... Leivo, Bracco, atď.(strašne ich je veľa)

Na záver myslím, že ostaneme pri formáte 4 asistentov kapitána. Bozak, Rielly, Komarov a Kadri.

Prosím vás, vyjadrite sa čo si o tomto mojom názore myslíte, prípadne navrhnite zmeny.
Marian24 píše:...
Ron Hainsey je hráč, ktorý ma odohratých 907 zápasov v NHL a práve získal SC. Ak čakáš, že bude zahrievať lavičku, tak si na omyle. LL sa snažil získať RHD na pravú stranu vzhľadom na to, že Babcock si potrpí na handedness. Keď nenašli ideálneho partnera na rozumnú výmenu, zvolili alternatívne riešenie v podobe Hainseyho, ktorý ako LHD zvláda hru na svojej off side.

Dokáže zastať náročnejšiu rolu, brániť PK, stále zvládne korčuľovať a dostať bezpečene puk z own-zone. Babcockovi poskytuje flexibilitu, pretože môže hrať up and down pairings. Nehovoriac o tom, že po skúsenostiach s Petersom by sa mal ľahšie etablovať na systém. Nie je to práve vysnivaná posila, ale stále sa jedná o decentného beka pre potreby Maple Leafs.

Čo sa týka zloženia top 4, Gardiner nastupoval od Februára so Zaistveom, pričom vytvorili najlepší d-pair v Toronte za posledné roky. Riellyho by mal dopĺňať práve podpísaný Hainsey na pravej strane. Čo sa týka výmeny, LL a spol. sa snažia získať za JvR RHD do top 4.

Čo sa týka akejsi bezpredmetnej úvahy do budúcnosti ohľadom centrov, z rozhovorov, načrtnutých scenárov, kontraktov atď. vyplýva nasledovné: Matthews - Nylander - Kadri.:wink:

Nevim no, Hainsey jako nahrada za Hunwicka.. Popravde, posledni 2 zapasy finale SC byly jeho nejlepsi v playoffs. Jinak to ale byla kotva a jeden z duvodu proc jsme byli pod velkym tlakem Columbusu a Washingtonu. Nestihal a hral privysokou roli.. Bude starsi a asi to lepsi nebude, presto ale verim ze sheltered 3.par by zvladl.. Ve vlastni zone je defenzivne solid, problem je ze tam hraje prilis mnoho. Good team guy tho..
Atlantik píše:...
Na prvý pohľad sú Hunwick a Hainsey dosť podobní (OwnThePuck chart). Hainsey hrá viac minút, ale generuje menej asistencií a počas jeho pobytu na ľade tím produkuje menej shots on goal. Z tohto pohľadu je Hunwick lepšou akvizíciou. Samozrejme, to nie je tak jednoduché.

Hero chart zobrazuje len ES a nezohľadňuje QoC. Tu nastáva výrazný rozdiel medzi Hunwickom a Hainseym. Zatiaľ čo Hainesy nastupoval proti „star players“ v shutdown role, Hunwick bol od tohto poväčšine „chránený“. Priemerná percentage of minutes proti star players je 28.9%. Hainsey bol pod týmto číslom raz v kariére (2011) a za posledných 7 rokov sa hneď 5-krát blížil k 40%. Hunwick bol pre zmenu nad priemerom dvakrát v kariére (2013, 2016). Pritom v sezóne 2015-16 sme boli dead last.

Hainsey hrával top-4 minutes pravidelne, pričom v rámci posledných 3 sezón je 24th v rámci celej NHL čo sa týka ES min/60 (d-men) – 18:59 vs Hunwick, ktorý je 117th so 16:16. Hainsey teda hrával minúty podobné tím, ktoré odohral Hedman, Chára, Giordano, OEL... Hunwickove minúty sa dajú porovnať s minútami Bartkowskiho, K. Millera alebo Sbisu.

Hainsey patrí k výborným penalty killerom (25th v min na PK v rámci NHL medzi d-men). Jeho suppression numbers pri 4-on-5 patria k najlepším v lige. Druhým plusom pre Toronto je, že je schopný hrať na pravej strane a LL tak nemusí nútene robiť výmenu za top-4 RHD. Nevravím, že Hainsey vyniká, ale je solídny (na pravej strane). Za Penguins mal v PO 21+ TOI, pričom väčšinu strávil na pravej strane vedľa Dumoulina. Jeho most frequent opponents pri ES v PO bol Backstrom, Karlsson, Oshie, Ovechkin, Subban...

Ako záložný, dočasný plán, je Hainsey pre Leafs absolútne v poriadku:

Gardiner – Zaitsev
Rielly – Hainsey
Dermott – Carrick

Podstata je v tom, že nebude hrať proti top QoC každý zápas. Nikto od neho nečaká zázraky, jeho prínos má byť v PK situáciách a byť zodpovedný defenzívne. Po akvizícii vhodnejšieho beka, prípadne do ďalšej sezóny sa jeho rola/TOI viac limituje.

Čo sa týka toho videa, pri half-ice overload structure je podstatou agresívna hra. V tomto smere zlyhala celá formácia, nech už je dôvodom únava alebo nedostatok effortu.
.... Takhle, ono Hainsey a Hunwick jsou aktualne cca porovnatelni, Hunwick od druhe poloviny sezony a v playoffs dokonce zvladal solidni roli na vyssi urovni nez Hainsey. Z toho nechci delat zavery, ale u Hainseyho je tam mnohem vetsi hrozba faktoru decline, ma uz 36 oproti 32 u Hunwicka.. Bude teda klicove mu najit idealni roli a idealniho partnera.. Celkove za nas v PO mel i dobre momenty v extremne tezke roli, i kdyz v globalu evidentne bylo videt ze to je vyrazne nad jeho sily. Proto tezko hodnotit jak na tom bude ted, vyhlasovat o nem ze je done nebo na Girardi levelu by fakt nebylo fair. Ale jiste riziko vzhledem k jeho veku tam je :neviem:
Vysvetlite mi niekto to šialenstvo s "Marleaua do Toronta"
Ako fakt také peniaze Pattymu? Nieže by som mu ich nedoprial, ale Joe dostal 8 na rok. Vy ste mali dať na 3 roky za 12 miliónov 5 v prvý rok, druhý 4 a posledný 3. Alebo tak nejako.. Toto je moc na mňa.
https://theleafsnation.com/2017/09/16/c ... uman-mind/" onclick="window.open(this.href);return false;

Veľmi zaujímavý, možno trocha dlhší článok čo stojí za prečítať.
:lol2:

Přílohy

Po skončení regular season Mike Babcock povedal: „Normally what happens with a young team is, you get into the playoffs, and then you start thinking you might be one of the favourites… You end up having some playoff failures and everyone is telling you how bad you are, and then you fight through that and find a way. This winning the ultimate prize is not an easy thing. As much as we are now a team in the league that looks like a good hockey club, you’ve got to do it year after year after year, and you’ve got to be a team that can win at playoff time. Lots of times, the teams that win in the regular season aren’t the teams that win at playoff time. There is only one team that gets to win. It’s a grind. I’m prepared for that totally. It’s not going to be easy.” A o tom to je, priatelia.

Po ére s „win-now mentality“, kedy sa trejdovali draft picky za hotových hráčov (Niedermayer*1, Kessel*2, Toskala, Bolland), preplácali sa UFAs (Blake, Komisarek, Lebda, Clarkson) a draftovali sa tough players (Biggs*3, Ross, Schenn), prišla zmena v roku 2015 s dôrazom na drafting & developing, pričom organizácia investovala milióny do ľudí mimo ľadu. Tri roky potom máme za sebou najlepšiu sezónu, v ktorej sme prepísali niekoľko klubových rekordov, a 7-zápasovú sériu v playoff s Bostonom. Táto prehra nie je klasická prehra v prvom kole. Tento príšerný formát NHL spôsobil, že Toronto, napriek tomu, že skončilo so 105 bodmi na delenom 6. mieste v celej lige nastúpilo proti Bostonu, ktorý bol 4. najlepším tímom ligy, 2. v Eastern conf. Maple Leafs hrali 7-zápasovú sériu so 4. najlepším tímom ligy, ktorého hráči sú držiteľmi Stanley Cupu alebo Olympijského zlata. Tím Maple Leafs ťahajú hráči, ktorí majú dvadsať rokov - Matthews (20), Marner (20), Nylander (21), Kapanen (21), Dermott (21), Johnsson (23) a dlhodobo najlepší bek Morgan Rielly má 24.

Každý, kto pozeral zápasy vie, že Matthews nebol zlý ako sa zdá zo štatistík. Mal náročnú rolu a a ťažko sa mu presadzovalo proti Chárovi, rovnako tak Nylanderovi. Marner bol najlepším hráčom Leafs v PO. Možno nemá veľa skúsrností z PO NHL, ale v OHL odohral 36 zápasov, ďalších 7 na Memorial Cupe. V minulom playoff nastúpil po mononukleóze a coaching staff limitoval jeho TOI, ktorý mal spomedzi Fs až ôsmy najvyšší. Toto PO 7 zápasov so ziskom 9 bodov. Bez ohľadu na to, či bol jeho center Kadri alebo Plekanec, Marner ťahal formáciu a pokiaľ Babcock mohol, posielal ho na ľad proti Bergeronovej formácii. Kapanen hral dobre na PK a je lock v top 9. Podobne Andreas Johnsson. V krátkom čase vďaka svojmu hockey IQ, skillu, rýchlosti a súťaživosti presvedčil Babcocka, že si zaslúži dôveru pred desiatnikom Komarovom. Ako 7th round pick, cez Švédsko do AHL, kde hral rovnaký systém (aj na PP v rovnakej pozícii), až do NHL.

Myšlienka v Babcockovom citáte je hlbšia. „Lots of times, the teams that win in the regular season aren’t the teams that win at playoff time.“ Cieľom nie je vybudovať tím, ktorý bude každý rok atakovať vrch tabuľky a hrávať v PO. Cieľom je vybudovať tím, ktorý zvládne zvíťaziť podobne, ako to kedysi zvládol Detroit. A to nepôjde s 3rd pairing bekom hrajúcim top pairing minúty. Tých nedostatkov je viac, ale Toronto je o krok bližšie. V lete pravdepodobne odídu van Riemsdyk, Bozak aj Komarov. Ale okrem Dermotta, Kapanena a Johnssona (ktorí prišli až počas sezóny) by mal byť pripravený Carl Grundstrom (20) momentálne hrajúci za Marlies, kde prišiel z Frölundy.

Hlavne nenechať odísť Dubasa s Pridhamom a nerobiť unáhlené podpisy UFAs.

1 – V roku 1989 trejdovali Leafs svoj 1st rounder pre draft 1991 za Toma Kurversa z New Jersey, ktorý odohral za Toronto 89 zápasov. Tento pick bol nakoniec 3rd OA a Devils draftovali jedného z najlepších bekov všetkých čias.

2 – Phil Kessel prišiel do Toronta za 1st (Seguin), 2nd (Jared Knight) round picks v 2010, a 1st rounder v 2011 (Dougie Hamilton).

3 – Toronto malo od Bostonu 1st rounder, ktorý bol 30th OA. Leafs boli presvedčení, že Tyler Biggs do konca prvého kola nezostane, a tak spravili trade s Anaheimom: 30th OA + 39th OA pick za 22nd OA. Anaheim použil tieto picky na draft Rickarda Rakella a Johna Gibsona.

Bonus: Zatiaľ čo draft picks vieme posúdiť až časom, Maple Leafs trejdovali Tuuku Raska za Andrewa Raycrofta v tom čase, keď už bol veľmi rešpektovaný scoutmi. Môžete namietať, že Toronto potrebovalo náhradu za Eddieho Belfoura, ale pri zvažovaní, či si nechajú tandem Raycroft/Rask alebo Raycroft/Pogge zvolili druhú možnosť.
GOOD NIGHT AND GOOD LUCK
LOU LAMORIELLO


Na strane 40, resp. 41, sú príspevky, ktoré sme napísali do topicu po vymenovaní Lamoriella za GM Maple Leafs. Honziss vtedy správne poznamenal: „Stejně tam jde Lou jenom předávat know-how Dubasovi.“, čo ma privádza k legendárnym slovám LL po jeho príchode: „If he doesn’t become a general manager here — I’m not going to be here for a lifetime — it’s going to be his fault.“

Po oznámení Shanahana, že LL nebude pokračovať vo funkcii GM, sa ozývali komentáre v znení: „If it ain't broke, don't fix it.“ Kredit Shanahanovi, že sa drží Shanaplan-u a organizácia napreduje aj po rokoch progresu. O zmenách v štruktúre front officu – menovaní Dubasa GM, Pridhama a Gilmana ako AGM, možnom odchode Marka Huntera – neskôr.

V tomto príspevku zhrniem kroky Lamoriella počas pôsobenia v Toronte. Jeho najväčším prínosom bolo doplnenie identity Leafs v rámci štruktúry a disciplíny, minimalizácia mediálneho tlaku na youngsterov a, to podstatné, „vyčistenie“ rosteru. Počas prvej sezóny, keď Toronto skončilo posledné, nedohádzalo k žiadnym faux pas, väčšinou poskytovali rozhovory mimo zápasov len Lamoriello a Babcock. Samozrejme následné trejdy nie sú len zásluhou Lamoriella, ale jeho podpis v nich je zrejmý.

To NYI: Carter Verhaeghe, Christopher Gibson, Taylor Beck, Tom Nilsson, Matt Finn
To TOR: Michael Grabner

Podstata: Jeho prvý trade uvoľnil miesto pre nasledujúce pohyby v zostave, pričom Toronto bolo na hrane limitu počtu kontraktov – 50. Trocha zamrzí, že z Grabnera nevyťažili žiaden pick.

To CHI: Richard Pánik
To TOR: Jeremy Morin

To OTT: Dion Phaneuf, Casey Bailey, Matt Frattin, Ryan Rupert, Cody Donaghey
To TOR: Jared Cowen, Colin Greening, Milan Michalek, Tobias Lindberg, 2nd rd pick 2017

Podstata: Leafs sa zbavili kotvy v podobe Phaneufovho kontraktu s cap hitom 7. mil USD platným do roku 2021 bez toho, aby si ponechali akúkoľvek čiastku jeho platu. 2nd rounder bol použitý na voľbu Rasanena.

To COL: Shawn Matthias
To TOR: Colin Smith, 4th rd pick 2016

Podstata: Leafs v „tank mode“ vytrejdovali hráča z NHL rosteru, pričom uvoľnili miesto na záver sezóny pre rookie playerov z AHL, získali kvalitného hráča pre Marlies a neskôr využili 4th rounder na zisk Keatona Middeltona, meh.

To SJS: Roman Polák, Nick Spaling
To TOR: Raffi Torres, 2nd round pick 2017, 2nd round pick 2018

Záhada: Keď si odmyslím prínos Phaneufovho trejdu na rebuild, tak táto výmena je vôbec najlepšia v podaní Lamoriella. Bolo vypracovaných viacero analýz ohľadom hodnoty draft pickov, kde sa ukázalo, že najväčšiu pravdepodobnosť „úspechu“ majú hráči zvolení na pozícii 1. – 50., pričom 3rd rounder má obdobnú úspešnosť ako 7th round pick. Pick 2017 bol použitý pri výmene s ANA za G Andersena, ktorý ho využil na draftovanie Comtoisa. Čo si od tohto sľubovalo San Jose zostáva záhadou.

To SJS: James Reimer, Jeremy Morin, Alex Stalock, Ben Smith
To TOR: Conditional 4th rd pick 2018, resp. po ich SC Final 3rd rd pick 2018

Podstata: Reimer bol pending UFA, pričom sa vedelo, že vedenie s ním nepočíta. Zvyšok hráčov uvoľnil miesta pre ďalšie kontrakty.

To WSH: Daniel Winnik, conditional 5th rd pick 2016
To TOR: Connor Carrick, Brooks Laich, 2nd rd pick 2016

Záhada: Za čo získal Lamoriello 2nd rounder je otázka, každopádne okrem Carricka, ktorý občas naskakoval v top-4 role, pričom z dlhodobého hľadiska by mohol predstavovať šiesteho beka, sme použili 2nd round pick na získanie Carla Grundstroma, ktorý predstavuje core-playera Leafs zrejme už v budúcej sezóne, pričom momentálne ťahá Marlies s ktorými je vo finále AHL.

To ANA: 1st rd pick 2016, 2nd rd pick 2017, Jonathan Bernier*
To TOR: Frederik Andersen

Podstata: Ak je niečo charakteristické pre Lamoriella, tak je to fakt, že jeho tím má vždy jasnú brankársku jednotku. Leafs potrebovali brankára, na ktorého sa môžu spoľahnúť od čias Belfoura. Pickom Toronta ANA zvolil kvalitného prospekta – Sam Steel (a s ďalším pickom vyššie spomenutého Comtoisa). *Po vyplatení bonusu poslali k Ducks aj Berniera, s ktorým sa v Toronte rovnako ako v prípade Reimera nepočítalo.

To CBJ: Scott Harrington
To TOR: Kerby Rychel

- Rychel bol súčasťou výmeny za Tomáša Plekanca.

To ARI: Peter Holland
To TOR: Conditional 6th rd pick 2018, resp. nič

- Holland s Yotes nepredĺžil, a tak z Toronta odišiel bez akejkoľvek náhrady.

To ANA: Jhonas Enroth
To TOR: 7th rd pick 2018

To TBL: Byron Froese, 2nd rd pick 2017
To TOR: Brian Boyle

Podstata: Leafs získali 4th line centra pre Babcocka, ktorý na tejto pozícii počas sezóny vyskúšal viacerých hráčov. Babs, čo sa týka 4th line centra, má isté očakávania, ktoré mu umožňujú odbremeniť centrov vo vyšších formáciách. Síce považujem trejdovanie 2nd rounderov za cestu do pekla, ale pravdou zostáva, že Boyle pomohol Leafs do playoff a v ňom k napínavej sérii proti WSH. Záleží na vás, čo považujete za viac – a) skúsenosti z playoff; alebo b) hráča ako Alexander Volkov, ktorého draftovala Tampa s týmto pickom a v rookie sezóne v AHL patril k najlepším hráčom tímu.

To PIT: Frank Corrado
To TOR: Eric Fehr, Steven Oleksy, 4th rd pick 2017 (V. Kara, oh god)

To VGK: Tobias Lindberg, 6th rd pick 2018
To TOR: Calvin Pickard

Podstata: Leafs vytvorili tlak na post G1 v Marlies, spoločne so Sparksom spravili z Marlies najlepší tím v AHL, pričom v rámci NHL/AHL predstavoval kvalitný depth na poste G a poistku pre prípadné zranenie jedného z brankárov.

To STL: Nikita Soshnikov
To TOR: 4th rd pick 2019

- Soshnikov je, podobne ako bol Pánik, hráč, ktorému ľudia fandia preto, akým hráčom by pre tím mohol byť a on nie a nie sa ním stať.

To MTL: Kerby Rychel, Rinat Valiev, 2nd rd pick 2018
To TOR: Tomáš Plekanec (50% cap hit), Kyle Baun

Podstata: Plekanec mal poskytnúť depth na poste C podobne, ako tomu bolo v prípade s Boylom. Pravdou však zostáva, že počas regular season nepriniesol tímu nič. V PO odohral dobré zápasy až po boku Marnera, pričom pri suspendácii Kadriho dostal príležitosť Moore, ktorý hral dobre. Zbytočne stratený 2nd rounder, ktorý mohol byť využitý na zisk solídneho prospecta.

Stručná synopsa pôsobenia LL v TOR: Zbavil sa Phaneufa s jeho kontraktom, bez ktorého by nebolo možné viesť úspešnú prestavbu tímu, získal množstvo pickov a Connora Carricka za hráčov ako Spaling, Polák, Winnik, Matthias... Získal brankársku jednotku a vytvoril povestný Robidas Island pre hráčov ako napr. Lupul. Na druhej strane obetoval 2nd rounders za Boylea či Plekanca. Celkovo Lou prispel k napredovaniu organizácii a verím, že Dubas sa od neho naučil množstvo vecí a jednou z nich môže byť to, ako udržať interné veci mimo verejnosti, čo je pre trh ako je Toronto kľúčové.

Ohľadom podpisov hráčov niečo málo neskôr, keďže tento proces spadá pod prácu cap guru Pridhama, v súčasnosti už vo funkcii AGM.
Mi se ten Shanaproject v Torontu líbí. Vytyčil si jasnou cestu a z té neuhýbá. LL splnil úkol, jakej dostal a sbohem a šáteček. Teď doufám provede to samý s Islanders.

Dubas je talentovaný GM, má to krásně nachystaný a já nevidím důvod, proč by neměl uspět. Respekt k tradičnímu pojetí a smysl pro inovativní prvky je skvělý předpoklad k úspěchu. Věštím Torontu pár Stanley Cupů v nadcházející dekádě a něco.

Imo v Arizoně si teď rvou vlasy, že Chaykovi taky nedali nějakýho Lou Lamoriella. Voni ty starý páprdové maj něco do sebe, jen se jim nesmí přihodit, aby jim ten koho přišli učit pláchl za prací jinam (zdravím do Pittsburghu).
1280 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2006 CAROLINA HURRICANES