LOS ANGELES KINGS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

2977 příspěvků
Naprosto neuvěřitelný :-O Nejlepší na tom je ta radost, jakoby právě vyhráli minimálně playoff sérii :-D

BTW Quick má formu jako hrom, v předchozím zápase s Habs vychytal druhou letošní nulu a i dnes to byla jeho zásluha, že zápas neskončil o něco dřív a radovat se mohli domácí.
Podle toho prvního pohledu to mohlo být 0,3s od konce, ale jinak je to reálný.
Ani závěrečná prohra 2-4 na ledě Blues nic nezměnila na tom, že první výzva letošní sezóny v podobě 6 zápasového tripu dopadla na výbornou, když Kings vyhráli 4 zápasy a dva prohráli jen těsně o gól (4. gól Bluesmanů padl do prázdné branky poté, co Kopitar při závěrečné hře bez brankáře podklouzl na útčené modré a ztratil puk).

Králům se dnes nepovedla především prostřední část, která začala dvojnásobným oslabením, které sice momentálně nejlepší tým ligy v oslabení ustál, ale domácí získali momentum, které se jim podařilo přetavit ve dva góly. Kings snížili po úspěšném brejku Pearsona, následně ovšem Blues opět odskočili o dvě branky (gól nemusel být uznán, Quickovi útočník zablokoval nohou hůl a Quick nemohl na střelu reagovat, byť je otázka, zda by střelu ukrytou snad za čtyřmi hráči chytil). Kings ještě zvládli po delší době využít přesilovku, ale v poslední části, ve které dosud patřili Kings mezi nejlepší (8-0 v posledních 5 minutách od začátku sezóny) si je už Blues pohlídali, byť už jsem minimálně ve dvou případech viděl puk za Allenovými zády (Doughty, Toffoli).

Nyní čeká Kings opět příznivější kalendář, 9 zápasů z prvních 12 hrají doma, přičemž se ani příliš nenacestují, protože venkovní zápasy odehrají v Anaheimu, Vegas a Phoenixu. Až v závěru listopadu a počátku prosince opět vyrazí na východní 4 zápasový trip.

Netrpělivě čekám na premiérový Iafallův gól, ten kluk předvádí na nedraftovaného nováčka vynikající výkony a odvádí neskutečnou práci, ze které těží Kopitar s Brownem, ale body mu na konto nepřichází, stále má jen 3 asisentce. V posledních zápasech se čím dál víc dostává do prvotřídních šancí, ale nepadá mu to tam. Typickou ukázkou jeho černé práce je vítězný Kopitarův gól v Columbusu (celá Iafallova akce je až v opakovačce):


Podobný případ je trochu Pearson, i ten odvádí ve druhém útoku spoustu práce, ale na bodech to vidět není. Dnes se konečně trefil podruhé v sezóně. Druhý útok Pearson -Kempe - Toffoli je v posledních zápasech nejlepší útok Kings, góly ovšem nepřichází po nějaké extra spolupráci útočníků, ale po jejich vynikajícím forčekingu, kdy nutí protihráče ztrácet puk a Kempe s Toffolim toho dokáží využít. Kempeho slabinou ovšem stále zůstávají vhazování, v sezóně má jen 30 % úspěšnost (a dnes jen 1 vyhrané buly z 10).
Ani v listopadu Kings nepolevují v nastoleném trendu, po návratu z tripu nejprve porazili doma Toronto 5-3 a vrátili jim tak předchozí porážku. Kings vedli v zápase už 5-0 a v podstatě se jim dařilo, na co sáhli. Pak dostal Matthews darovaný trestný nájezd, který bez problémů proměnil a Leafs dostal tímto gólem na koně a Kings se museli hodně ohánět, aby původně víc než bezpečný náskok vůbec uhájili. Ještě minutu a 19 sekund před koncem měl Matthews další možnost nájezdu, tentokrát ho ale Quick přelstil.


V následujících zápasech Kings předvedli neskutečnou dávku resilience. V sobotním domácím zápase prohrávali po dvou třetinách už 3-0 a zdálo se, že už se bude jen dohrávat. Nicméně po 16 sekundách od začátku poslední části našel Kopitar skvěle Iafalla, ten se už zmýlit nemohl a konečně vstřelil svůj první gól v NHL. Kings potom dalšími dvěma góly zápas srovnali, ale po Kopitarově hrubce přeci jen padli v prodloužení.


A nakonec dnešní zápas ostrý jako břitva na ledě Ducks. Jako už tradičně to byl zápas plný energie, emocí a strkanic, Ducks byli po většinu zápasu lepší, Kings opět jako první inkasovali, pak museli likvidovat pětiminutovou přesilovku, a když už byli Kings v plném počtu, po špatném vyhození inkasovali podruhé a místo boostu padli ještě hlouběji. Naštěstí do přestávky ještě stihl snížit Kopitar. Ducks ve druhé části znovu zvýšili na rozdíl dvou gólů a v poslední minutě opět Kempe udržel Kings na dohled. Kings, nejlepší tým posledních třetin, pak v závěru převzali otěže zápasu, sice skórovali hned 3x, ale regulérní byl jen jeden vyrovnávací gól Browna v přesilovce, ale narozdíl od předchozího zápasu Kings v prodloužení zlomili zápas na svou stranu.

V poslední třetině ve mně dost hrklo, když Kopitar po jednom střetu zmizel do šaten, naštěstí šlo jen o povinnou prohlídku a ještě se stačil vrátit. Neumím si představit, kdyby Kings po Carterovi měli přijít i o Kopiho :scare:

Kings se perfektně daří v oslabení, dnes zlikvidovali všech 5 příležitostí soupeře včetně jedné pětiminutové a jedné čtyřminutové přesilovky. V posledních 21 oslabeních dostali Kings jen 1 gól a stále drží první příčku celé NHL.

V třetích částech zápasu mají Kings bilanci vstřelených a obdržených gólů 20-7. V dosavadních 15 zápasech se stalo, že Kings inkasovali jako první hned 9x, z toho 5x vyhráli a 2x padli až v prodloužení.
sidney77 píše:V třetích částech zápasu mají Kings bilanci vstřelených a obdržených gólů 20-7.
19-7
1 gól byl v OT. (včera)
AndyF píše:
sidney77 píše:V třetích částech zápasu mají Kings bilanci vstřelených a obdržených gólů 20-7.
19-7
1 gól byl v OT. (včera)
:matika:
http://www.nhl.com/stats/team?report=go ... sForInPer3" onclick="window.open(this.href);return false;
Já tam viděl 19 + 1 OT, když jsem to psal.
Což asi sedí, protože si pamatuju, že tam bylo GP 14
Může být, když jsem psal ten původní příspěvek, tak jsem koukal na jiné statistiky a Kings tam měli ještě jen 14 zápasů.
Experiment s Cammallerim je u konce, Mike byl vyměněn do Edmontonu za Jussi Jokinena. Blake přiznal, že Cammalleri nebyl spokojený s rolí, kterou v týmu měl, byť se vyhl odpovědi na otázku, zda si Cammi o trejd sám řekl. S Cammallerim se původně počítalo do top 6, ale jeho místo na křídle vedle Kopitara si přivlastnil Iafallo a po Carterově zranění a přesunu Kempeho do druhého útoku už neměl vedle sebe nikoho, kdo by podpořil jeho ofenzivní schopnosti. Kromě přesilovek tak už dostával jen velmi málo příležitostí při hře 5 na 5 a dvakrát byl i zdravý náhradník. Jokinen by měl přinést naopak více zkušeností a stability do bottom 6, kde mají Kings opravdu problém a kde jsou zatím divoce rozpohybované lítací dveře.

Shore a Lewis jsou jedinou stálicí, Clifford je stále zraněný, jinak se vedle nich střídají či střídali s větším či menším úspěchem Andreoff, Laich, Dowd, Auger, Amadio, Brodzinski, nově z Ontaria povolaný Crescenzi, a dosud i Cammalleri. Tj. v dosavadních 18 zápasech se na 4 místech v sestavě vystřídalo 8 různých hráčů, a pokud zahrneme i Kempeho, který začínal ve třetím útoku, tak hned 9.

Králům se celkově nyní zadrhl motor a poprvé v sezóně čelí skutečné nepřízni osudu, kdy prohráli 3 zápasy v kuse, vše doma. Dvě minuty a dvě sekundy v první třetině stačily minulý pátek na to, aby Kings dostali 4 góly od našlapaných Bolts, sice se potom zlepšili, opět jim ještě ve druhé třetině nebyl uznán gól na 2-4 (drtivá většina všech dosavadních letošních přezkumů dopadla v neprospěch Kings) a ve třeti třetině už se žádné stíhání náskoku soupeře nekonalo.

Pondělní a dnešní zápasy měly oba podobný průběh, navíc bohužel šlo o zápasy proti divizním soupeřům. Kings měli jak proti Sharks, tak i proti Canucks výborné vstupy do zápasů, kdy se ujali vedení, dnes dokonce dvougólového, ale potom nedokázali čelit zvýšenému tlaků soupeřů, nenašli recept na jejich forčeking, dopouštěli se turnoverů a oba protivníci je trestali a zápasy v posledních částech otočili ve svůj prospěch. Jestli jsem ještě minulý týden psal a o skvělé bilanci Kings ve třetích třetinách, v posledních zápasech je vše naopak. Kings navíc inkasují i v oslabení a to od soupeřů, kteří se zrovna výbornými přesilovkami dosud chlubit nemohli.

Kings ovšem doplácejí na to, co bylo viditelné již od zahájení sezóny, ovšem hodně ukryté za výkony Quicka v brance a také skvělou ofenzivou. Stevens si dlouhodobě stěžuje na puck management, Kings jsou hodně náchylní k turnoverům ve všech pásmech, pouští hodně střel na vlastní branku, dokonce patří mezi nejhorší týmy v počtu připuštěných příležitostí ke skórování (6. nejhorší tým) a dokonce 4. nejhorší tým v počtu vysoce nebezpečných příležitostí před vlastní brankou.

Stevensovou mantrou od svého jmenování je vylepšení ofenzivy ovšem nikoliv na úkor dosavadní defenzivní spolehlivosti, to se zjevně úplně nedaří a nyní to jednoduše Kings začíná kousat do zadku. Stevens věří, že nejde o strukturální problém, ale o problém individuálních rozhodnutí a soustředění hráčů. Snad tomu napomůže i více stability v bottom 6.

Gáborík poslední týdny již trénuje s týmem, Blake počítá, že začátkem prosince, tedy po návratu z tripu, by mohl být k dispozici.
Náročný týden Králům, kdy odehráli 5 zápasů v 8 dnech, příliš nevyšel. Další těsnou prohrou tentokrát s Bruins 1-2 prodloužili sérii proher na 4, v sobotním zápase s Floridou po nevydařeném začátku dosáhli poměrně jednoznačné výhry 4-0 (a konečně také střely proti stlačili pod 30), nicméně hned v neděli podlehli nováčkovi z Vegas na jeho ledě 2-4. To v součtu znamená, že Kings prohráli 5 z posledních 6 zápasů.

Útěchou může být, že s výjimkou prohry s Bolts (2-5) byly všechny prohry jen o gól (i poslední gól Knights padl v závěru do prázdné branky), nicméně i to lze vykládat jako negativum. Na začátku sezóny to Kings vycházelo, dokázali zápasy, ve kterých prohrávali, dotáhnout do vítězného konce nebo alespoň k zisku jednoho bodu, nyní to i přes velkou snahu nejde.

Zápas ve Vegas je toho dobrým příkladem. Quick neměl svůj den, inkasoval hned z první střely, druhý gól dostal ze 7. střely, obě střely chytat měl, třetí gól pak padl ještě ve 12. minutě první části po jeho zaváhání při rozehrávce za brankou. V brance Quicka ihned poté nahradil Kuemper a byl až do konce zápasu perfektní (stejně jako noc předtím, kdy vychytal svůj první shutout sezóny) a dal svému týmu šanci na návrat. Kings se dostali postupně na rozdíl jednoho gólu, ale vyrovnat už nedokázali, naopak inkasovali při odvolání Kuempera. Quick ovšem nebyl jediný problém, byť nejviditelnější, Kings měli znovu velké problémy s prací s pukem, prohrávali bitvy u mantinelu, nedokázali se usadit v útočném pásmu a domácí toho všeho využívali k bleskurychlým protiútokům.

Mladí hráči, především Iafallo, Kempe či Fantenberg zažívají slabší období a je to na ledě poznat. Stevens to připisuje nezkušenosti a nahuštěnému programu. Stevens musel přistoupit i k roztržení trojice Pearson - Kempe - Toffoli, aby došlo k posílení třetího útoku a hra nestála jen na prvních dvou lajnách. Před dnešním zápasem s Jets už ale trénují znovu spolu.

A možná přijde i Gáborík. Až před zápasem se rozhodne, zda nastoupí už dnes nebo až o víkendu, kdy Kings čekají back-to-back zápasy na ledě Kojotů a doma s Ducks. Gáborík trénoval s dvojicí Jokinen - Brodzinski.

Mimochodem Brodzinski vstřelil proti Floridě svůj první gól v NHL a opravdu to stálo za to! Je tak letos již pátým hráčem Kings, který zaznamenal svůj premiérový gól v lize (další jsou Iafallo, MacDermid, Amadio a Fantenberg)


Kings po snovém začátku poněkud tvrdě dopadli na zem, momentálně spíš vypadají tak, jak většina pesimistů očekávala a nezbývá než počkat, jaká tvář je ta správná. Pravděpodobně se usadí někde mezi, snad to bude na té lepší části.
Kings prohráli i 6. zápas z posledních 7 (Jets 1-2) a odhodlali se k dalšímu trejdu. Po Jokinenovi, který přišel z Edmontonu za Cammalleriho, bude posilou do 4. útoku Torrey Mitchell z Canadiens za podmínečné 5. kolo následujícího draftu, který se může změnit ve 4. kolo, pokud se Kings dostanou do playoffs (jde o původní 4. volbu Habs, kterou dali loni Kings výměnou za Dwighta Kinga).

S každým zápasem se krize prohlubuje a vše vypadá víc a víc temněji a zoufaleji. Kings chybí především zraněný Carter, nyní se čeká pomoc od uzdraveného Gáboríka, jehož návrat se odkládá nejspíš až na příští týden. Kings se postupně zadrhávají střelecky, delší dobu už to nelepí ani prvnímu útoku, pokud jsem se dobře díval, první útok ve složení Iaffallo - Kopitar - Brown se trefil naposledy v zápase s Ducks, což je 8 zápasů nazpět, tedy úplnou náhodou před začátkem současné neblahé série. Od té doby se tito hráči prosazují jen v přesilovkách, případně pokud jsou na ledě s někým jiným.

Nechci se pouštět do nějakých hlubokomyslných rozborů, ale zdá se mi, že jsou tu dvě možnosti současných špatných výkonů. První, ta pesimistická, je ta, že Kings v podstatě mají kádr včetně zásobárny v nižších soutěžích postavený na jiný druh hokeje, než jaký chtějí předvádět, tedy na tuhý, přísný a nekreativní defenzivní Lombardi - Sutter styl a nelze chtít po takových hráčích, aby konstatně dělali na ledě něco jiného a bude nutné projít určitou personální obměnou, což bude záležitost spíš několika let.

Optimističtější varianta je ta, že Kings jsou jiného způsobu hry schopni, jak se ukázalo v říjnu, momentálně jsou stále v procesu učení a to bohužel přináší i setbacky, krize a občas ztrátu identity a bude určitou dobu trvat, než Stevens se svým týmem najde konzistentní happy medium.
Říjnová hvězda sociálních sítí Brooks Laich, která zářila nad splněným snem znovu hrát za NHL tým, pomalu dohasla. Po nadějném začátku, kdy vyztužil spodní útoky Králů a plnil nadšená média svým příběhem, a kdy jeho icetime na dlouhém tripu vystoupal až na 18 minut, čas jeho pobytu na ledě od prvního listopadového dne spadl pod 9 minut a jen v jednom případě znovu vystoupal na 12. Poslední zápas za Kings odehrál 14. listopadu proti Vancouveru a od té doby byl jen zdravý náhradník. Po návratu Gáboríka do sestavy a trejdu Mitchella byl zapsán na waiver listinu, bude nastupovat za Ontario a ze svého NHL kontraktu bude údajně vykoupen.

Mitchell ještě za Kings nemohl nastoupit, protože o svátečním víkendu nebylo možno sehnat pracovní povolení. Gáborík odehrál oba back-to-back zápasy, většinou ve 4. lajně s dvojicí Jokinen - Brodzinski a k tomu nastupoval v přesilovkách. V prvním zápase na ledě Kojotů odehrál téměř 14 a ve druhém domácím zápase s Ducks již dokonce 20 minut. Proti Kojotům také zaznamenal svůj první bod za přihrávku na Kopitarův gól. Nevypadá vůbec špatně, v útoku je hodně aktivní, jen jeho časté střely zatím míří hodně mimo branku. V obranném pásmu mi přišel párkrát mírně dezorientovaný, ale to si snad brzy sedne. Zatím jsou jeho výkony hodně slibné a očekávám, že brzy vystřídá Iaffala vedle Kopitara. Ten je i přes své výborné výkony v napadání stále hodně střelecky neproduktivní a to momentálně dřímající ofenzivě Kings vůbec neprospívá.

Dvojzápas proti divizním soupeřům nakonec tak špatně nedopadl, Kings dokázali vydolovat 3 body ze 4, v Arizoně padli v prodloužení (2-3), doma pak Ducks porazili 2-1 po nájezdech, Ducks tak dokázali porazit letos i podruhé. Navíc to byl teprve podruhé z posledních devítí případů, kdy Kings konečně zvládli vyhrát zápas, který skončil jednogólovým rozdílem.

V obou zápasech Kings museli dotahovat vedení soupeře, především s Ducks to hodně dlouho vypadalo, že Kings poprvé v sezóně skončí s nulou na kontě vstřelných gólů, Miller všechny pokusy spolehlivě ničil, až Brownovi se to minutu a půl před koncem na několik opakovaných pokusů konečně povedlo.

Kings nyní čeká 4 zápasový trip, kde postupně navštíví Detroit, Washington, podruhé v sezóně St. Louis a na závěr Chicago. Nic lehkého to tedy nebude.

Edit k Laichově situaci: Byl sice oficiálně po vyklizení waivers přidělen do AHL k Reign, ale protože nemá zájem hrát mimo NHL, byl kontrakt po vzájemné dohodě ukončen.
sidney77 píše:V obranném pásmu mi přišel párkrát mírně dezorientovaný, ale to si snad brzy sedne.
Tak to si říkám u Simmondse a Voráčka už asi 6 let :-D
sidney77 píše:V obranném pásmu mi přišel párkrát mírně dezorientovaný, ale to si snad brzy sedne.
Mierne dezorientovaný mi v poslednom čase prídu všetci. Myslím teraz ešte viac, ako na začiatku sezóny. Tie situácie, kde máme puk pod kontrolou za vlastnou bránou alebo niekde v rohu a zrazu hop, puk má súper medzi kruhmi alebo meter od Quicka. Ešte by som pochopil, keby to robil MaCdermid, Brodzinsky alebo Fantenberg, ale proti ANA sa takto hral s pukom priamo pred bránkoviskom 2x Kopitar, teraz proti DET tam zmätkoval myslím Doughty alebo Martinez.

K Iafalovi, je neskutočné, že má stále iba 1 gól. V podstate v každom zápase má "čístú" šancu a tie zakončenia nie sú vôbec zlé. :unsure: Pozrel som si teraz jeho S% a má 1,9%, z hráčov Kings, kt. dali gól je to najmenej.

EDIT: Nedalo mi to a pozrel som si celkové štatistiky NHL a za ním už sú iba Hagelin (1,8), Faulk (1,5), Letang (1,3) a Burns (1,1).
Lukas33 píše:EDIT: Nedalo mi to a pozrel som si celkové štatistiky NHL a za ním už sú iba Hagelin (1,8), Faulk (1,5), Letang (1,3) a Burns (1,1).
Ty mam v keeperu :-D

I tak vedu divizi :lol3:
Lukas33 píše: ...ale proti ANA sa takto hral s pukom priamo pred bránkoviskom 2x Kopitar, teraz proti DET tam zmätkoval myslím Doughty alebo Martinez.
A Muzzin s Forbortem, na ty nezapomínat! To je učiněná pohroma. Ne že by ztráceli puky jak na běžícím páse, ono stačí jednou dvakrát udělat něco naprosto neočekávaného na útočné modré (Muzzin) nebo blbě rozehrát ve vlastním pásmu (Forbort) a je vymalováno.

U Kopitara i Doughtyho jde přeci jen o něco jiného. Oba se někdy snaží až moc, chtějí vymyslet něco navíc a prostě to ne vždy vyjde, to si postupem času sedne. Forbort toho nemá pořád ještě příliš nahráno, ale u Muzzina už jde o "vadu charakteru", je dost zkušený a mentální průjmy vyrábí už delší dobu. Nicméně pokud je při vědomí, je nepostradatelný.
Kings první polovinu zápasů venkovního tripu vyhráli, nejprve porazili Detroit 4-1 a dnes Capitals 5-2 (dva epty-net góly). V obou zápasech Kings dostali první gól, v obou zápasech je musel v kritických chvílích podržet fantastickými zákroky Quick. Kings dostali první gól v zápase již pošesté za sebou a celkově 17x v dosavadních 26 zápasech, celkově tedy dokázali 8x dovést zápas do vítězného konce.

Kings se proti východním týmům daří, z dosavadních 15 zápasů jich vyhráli hned 12. A právě všech výše uvedených 8 otočených zápasů připadá na týmy z Východu. Nyní čekají Kings zbylé dva zápasy v St. Louis a Chicagu a se Západem už je to jiná písnička, tady mají Kings bilanci 3-5-3 a takové rozdávání bodů přímým soupeřům o postup do playoff se může nakonec vymstít.

Stevens změnil druhý a třetí útok, Kempeho nahradil mezi Pearsonem a Toffolim Nick Shore, Kempe má na křídlech Gáboríka a Lewise. Zatímco Kempemu změna svědčí a s Gáboríkem tvoří doslova raketové duo podporované pracovitým Lewisem, druhý útok strádá. Shore má občasné náznaky, ale po většinu času díky své naprosté ofenzivní neschopnosti (byť jinak je směrem dozadu většinou vynikající) dokazuje, že jeho prozatimní strop je centr do čtvrtého útoku. Nepsal jsem už někdy předtím, že Carter Králům hodně chybí?

Gáboríkovi se tedy zatím po návratu do sestavy daří, ve čtyřech zápasech vstřelil 2 góly a k tomu má dvě asistence. Podobně jako Brownovi mu změna kultury v organizaci svědčí a pokud to těm dvěma vydrží, nebude důvod k nářkům nad jejich platy a délkou kontraktu.
Bídný listopad je zapomenutý a Kings opět připomínají tým ze začátku sezóny. Bodově patří na třetí místo celé NHL, samozřejmě vedou svoji divizi se čtyřbodovým náskokem na druhé Golden Knights, kteří ale mají dva zápasy k dobru.

Kings vyhráli 6 zápasů v řadě, tzn. počínaje posledním domácím zápasem před venkovním tripem, na kterém vyhráli všechny 4 zápasy, a vítěznou sérii prodloužili i následujícím domácím zápasem s Wild. Ve všech zápasech se opírají o vynikají brankáře (především fantastický Quick a v jednom zápase i Kuemper, který snad ještě neměl v dresu Kings špatný zápas) a o znovuzrozenou ofenzivu, které opravdu prospěl návrat Gáboríka.

Obrázek

Ten v posledním zápase dal dva góly s pořadovými čísly 399 a 400 ve své kariéře a zároveň zaznamenal 800. bod. Celkově má v dosavadních 7 odehraných zápasech 8 bodů (5+3). Zatím to není vůbec špatné. Gáboríkovi také chybějí 4 zápasy do rovné tisícovky (Brownovi chybí do tisíce odehraných zápasů ještě o 3 starty víc). Ještě v průběhu zápasu s Wild nastupoval v lajně s Kempem, nicméně potom nahradil na levém křídle první formace Iafalla a spolupráce s Kopitarem fungovala jako před lety, když do týmu přišel.

Aby nebyl všem milníkům konec, Kopitarova přihrávka na 400. Gáboríkův gól byla jeho jubilejní pětistá! V klubové historii dosáhl této hranice jako 5. hráč Králů. Kopitar je red hot, na svém kontě má již 15 gólů a s 34 body v 29 zápasech figuruje na 5. místě ligové produktivity. V produktivitě obránců je na 3. místě Doughty s 22 body (4+18). Na Kings dosti nezvyklé. V úspěšnosti zákroků mezi brankáři jsou v první desítce jak Quick (0,92), tak i Kuemper (0,94), stejně tak i v průměru obdržených branek (Kuemper 1,71 a Quick 2,2).

Torrey Mitchell si musel na své pracovní povolení údajně z důvodu nestíhání imigračních úřadů dost dlouho počkat, s týmem sice na trip odcestoval, ale potom zůstal v hotelu v Detroitu, kde musel čekat na výzvu úřadu k dostavení se k vyřízení všech nutných formalit, a mohl tak zasáhnout až do posledního venkovního zápasu v Chicagu.

Zranění Clifford s Andreoffem již trénují s týmem a je otázka dnů, kdy dostanou povolení ke hře. Carter sice již odevzdal berle, ale i tak se jeho návrat počítá v řádu měsíců.

Kalendář pokračuje v rychlém tempu, Kings jsou uprostřed týdne, ve kterém odehrají 4 zápasy 7 dnech a poté se znovu vydají na čtyřzápasový venkovní trip (3 NY týmy + Phili) a do Vánoc ještě stihnou jeden domácí zápas s Avs a venkovní se Sharks.
Kings vyhráli i zbylé dva domácí zápasy (OTT 4-3, CAR 3-2, oba v prodloužení) a natáhli tak svojí vítěznou sérii na 8 zápasů (potřetí v historii, klubový rekord je 9 výher v řadě). V žádném z těchto dvou zápasů Kings ani na okamžik neprohrávali, ale vždy o výhru v základní hrací době přišli až v závěru, v případě Canes přišli dokonce o dvougólové vedení. Obecně lze říct, že Kings ani v jednom zápase nebyli lepším týmem, jejich soupeři měli víc šancí než domácí, ale Kings se s tím dokázali poprat a zápasy nakonec dovést do vítězného konce.

Blake udělal další změnu, Nicka Dowda poslad do Vanocuveru výměnou za obránce Jordana Subbana. Subban se samozřejmě v prvním týmu neobjeví a Kings si tak udělali místo pro očekávaný návrat Kyle Clifforda po zranění. Další pacient Andy Andreoff se už může zapojit do hry. Na marodce už tak Králům zůstane jen Carter.
Kings museli špatný dojem ze 4 zápasového tripu zachraňovat až v posledním zápasena ledě Flyers, které porazili 4-1 a domů si tak vezou jen 3 body z 8 možných.

První zápas tripu na ledě Devils Kings projeli na celé čáře, v podstatě si přenesli špatnou formu z posledních dvou domácích (byť vyhraných) zápasů a po bídném výkonu odjeli s porážkou 1-5. Další zápas oproti Rangers už Kings zvládali o mnoho lépe, dalo by se říct, že byli lepším týmem, ale chyba Folina tři a půl minuty před koncem je stála zápas. Hned další den nastoupili Kings proti Isles, ujali se vedení 2-0, ale gól v poslední minutě první třetiny posadil domácí do sedla, Kings se většinu času jen bránili (neúspěšně) a nakonce byli rádi, když Kopitar 13 sekund před koncem zachránil pro Kings alespoň bod.

Dnes proti Flyers šli Kings znovu ještě v první třetině do dvougólového vedení, opět se soupeř dostal ještě do konce první třetiny na dostřel, ale Kings už poslední dvě třetiny zvládli mnohem lépe a dvěma góly (+ 1 neuznaný pro bránění ve hře brankáři) v závěrečné části si výsledek pohlídali.

Kings v poslední době přestaly fungovat situace při nestejném počtu hráčů na ledě. V šesti zápasech po sobě Kings inkasovali v oslabení (byť jsou stále na prvním místě celé ligy v úspěšnosti bránění přesilovek), v úspěšnosti využití přesilovek jsou až na 26. místě s 16,19 %, v posledních 6 zápasech Kings skórovali jen jednou a to ještě Toffoliho gól nebyl zrovna typicky přesilovkový, Tofolli si sám puk do útočného pásma zavezl a místo předpokládaného pasu zpět na modrou z otočky skóroval.
https://www.nhl.com/video/toffolis-powe ... c-55790203" onclick="window.open(this.href);return false;

A nakonec malá vzpomínka na psího kamaráda, který nás včera po necelých 8 letech (a ve věku 13 let) opustil. Asi ho už nebavilo, jak jsem ho celou tu dobu několikrát týdně v noci budil a nutil ho se mnou sledovat Kings. Ale byl u všeho. Jak včera říkala manželka, snad měl u nás ráj na zemi. Měj se, Borísku.
Obrázek
Kings pokračují v útlumu, po návratu z tripu hráli dva zápasy doma a jeden venku, vše začalo dobře, když doma porazili Avs 2-1 v prodloužení, rozhodující gól vstřelil Dustin Brown, který pár zápasů po Gáboríkovi také slavil svůj 1000. zápas v NHL. O dva dny později na ledě Sharks Kings poprvé v této sezóně vyšli střelecky naprázdno a podlehli domácím 0-2.

V prvním povánočním zápase Kings čekal nováček z Vegas, který měl v nohách už jeden zápas z předchozího dne a Králové odehráli jeden ze svých nejhorších zápasů této sezóny. Začali přitom dobře a od 9. minuty vedli po teči Gáboríka. Od druhé třetiny už byl na ledě jen jeden tým (střely ve druhé třetině 3-15) a jen zásluhou Quicka Kings dlouho drželi těsné vedení. O to přišli až v závěru druhé třetiny a ve 12. minutě poslední části se Golden Knights dokonce ujali vedení. Kings potom přidali, povedlo se jim Doughtyho zásluhou vyrovnat, ale Vegas přeci jen získali bod navíc gólem v prodloužení.

Kings hrají hodně nedisciplinovaně, proti Sharks i Knights hráli v obou případech 5x v oslabení, i když v posledních 3 zápasech inkasovali v oslabení jen jednou, stojí je to samozřejmě hodně sil, zvlášť Kopitara, kterému potom chybí síly v útoku a v posledních 7 zápasech má na svém kontě pouhé 2 body (1+1).

Kings jsou vůbec momentálně s góly poněkud na štíru, Kempe skóroval jen jednou v posledních 9 zápasech (1+0), Gáborík v posledních 9 zápasech dal 2 góly a má jednu asistenci, Iafallo má jen 1 gól dokonce za posledních 11 zápasů (bez asistence), Brown je v posledních 8 zápasech 1+2, Pearson v posledních 7 zápasech 0+1 a Toffoli má v posledních 7 zápasech statistiku 2+1.

Další slabinou jsou i přesilovky, kdy Kings v posledních 9 zápasech využili jen jednu jedinou.

Kromě Cartera je nově na listině zraněných obránce Folin, místo kterého byl z Ontaria povolán Gravel (dnes odehrál svůj letošní premiérový zápas za Kings). Clifford odehrál první tři zápasy na posledním tripu, poté byl znovu zapsán na listinu zraněných a dnes opět nastoupil. Všechny 4 zápasy, kdy Clifford nastoupil, Kings prohráli. Bad luck. Naopak bez vysvětlení zůstává nyní jen v pressboxu Jussi Jokinen.
Na začátku nového roku Kings neoplývají dobrou formou a momentálně prohráli 4x za sebou v řadě, z toho 3x s divizními soupeři.

Povánoční kanadský trip přitom začal dobře, Kings nejprve porazili Canucks 4-3 a po novoročních oslavách deklasovali Oilers 5-0. Vše se změnilo až v posledním zápase v Calgary, kdy Kings podali asi svůj nejhorší výkon v této sezóně. Začátek jim přitom vyšel, brzy se ujali vedení a i přes převzetí otěží ze strany domácích ještě stihli do první přestávky přidat druhý gól. Nicméně naprostý kolaps ve druhé třetině znamenal 4 góly v Quickově brance, Kings už stihli jen snížit ztrátu na konečných 3-4. O průběhu zápasu nejlépe vypovídá statistika střel, v prvních sedmi minutách Kings přestříleli Flames 13-3, ve zbytku zápasu naopak byli přestříleni v poměru 18-38.

Týdenní bye-week pak orámovaly domácí prohry s Nashvillem (3-4) a Ducks (2-4), v pondělí pak přišla 4. prohra se Sharks (1-4). Až v tomto zápase nahradil Quicka v brance po měsíci Kuemper, ale ani on nedokázal vzdorovat tak, aby Kings, kterým opět odchází ofenziva, měli naději na bodový zisk.

V těchto třech zápasech chyběl Králům v zadních řadách Muzzin, což znamenalo, že uzdravený Folin, z farmy povolaný Gravel a před Fantenbergem upřednostňovaný MacDermid museli dostávat větší porci minut, než obvyklých 10 a méně, což se projevilo na větším počtu chyb ve vlastním obranném pásmu. Muzzin už by měl být v dnešním zápasu s Pens aktivovaný a k dispozici.

Cítim v LA paniku, ještě na začátku ledna byli Kings na druhé pozici v divizi s poměrně opitimistickým výhledem do budoucna, dosavadní ztráty ale vše zvrátily a Kings se v podstatě propadli do chumlu soupeřů a momentálně to spíš vypadá na tvrdý boj o wild card než na klidnější upevnění pozice v top 3. V rozhovorech se Stevensem se to začíná hemžit slovy nevím, nejsem si jistý, některé odpovědi novinářům také svědčí o vzrůstající nervozitě. Jussi Jokinen byl umístěn na waivers, odkud si ho vyzvedl Columbus, na farmu se pakoval už hodně chybující MacDermid a pressbox téměř neopouštějící Fantenberg, do prvního týmu se vrací centr Amadio a letos poprvé obránce LaDue, který v NHL debutoval v loňské sezóně. Míchání útoků je poslední dobou velmi časté, momentálně nejspíš dostane na levé straně vedle Kopitara a Browna možnost se ukázat Adrian Kempe, který většinu času dosud trávil na pozici centra střídavě ve druhém a třetím útoku.

Nyní to vypadá, že podzimní úspěšné působení Kings bylo zapříčiněno spíš velkou porcí zápasů proti východním soupeřům, Kings jsou třetí nejhorší tým ve vzájemných zápasech s divizními soupeři (5-7-3), celkově se jim proti západním týmům tolik nedaří (9-10-4). Soupeři Krále příliš nepouští do útoků středem a vyhánějí je k mantinelům, odkud směřují přihrávky téměř jen na obránce a Kings jsou opět odkázáni na podobný styl hry jako pod Sutterem. Když k tomu připočteme i nezvykle velký počet prohraných soubojů u mantinelu, neschopnost vypořádat se s forčekingem a rychlostí protívníka, časté nepřesnosti při hře s pukem a zhoršenou formu Quicka, není se co divit výsledkům i na pohled příšerné hře.

Co se týká lepších zpráv, Carter už bruslí, jeho léčba jde podle plánu a tak snad bude schopen zasáhnout do hry do konce února.
K předchozím 4 prohrám Kings přidali další dvě, nejprve v pátek doma podlehli Pens 1-3 a hned druhý den nebodovali ani na ledě Ducks (1-2). V celé šestizápasové sérii Kíngs navíc nezískali ani bod.

Minule jsem psal, že Kuemper se v podstatě nedostane do branky Kings (od poloviny prosince byl ve hře pouze jednou), i v těchto dvou back-to-back zápasech chytal jen Quick, což bylo o to podivnější, že se mu první zápas proti Pens opět nepovedl, když podobně jako s Nashvillem inkasoval hned z první střely, nicméně proti Ducks byl opět vynikající, a Kings spíš dojeli na špatnou ofenzivu, když dokázali vstřelit jen 5 gólů v posledních 4 zápasech.

Králové si chuť spravili až v nedělním zápase, kdy konečně smolnou sérii přerušili výhrou 4-2 proti Rangers. A znovu měli špatný vstup do zápasu, po první třetině prohrávali 0-2 a vypadlo to na další fiasko. Jenže Kings dostali potřebnou dávku emocí ještě před prvním odchodem do šaten, kdy je vyburcoval svou první bitkou v NHL Adrian Kempe, byť spíš než se Smithem bojoval se svými vlasy.

Možná důležitější ale bylo, že Kings měli ve 2. třetině výhodu 3 přesilovek a všechny je využili. Blýskl se hlavně Amadio, který jeden gól dal a na další příhrál. Amadio je na dobré cestě vyměnit na pozici třetího centra Nicka Shora, který k dobré defenzivě nedokáže přidat až na výjimky vůbec nic.

Nyní Kings čeká 4 zápasová série venkovních zápasů, byť po prvních dvou zápasech (VAN, CGY) přerušená na 5 dnů All-Star víkendem. Po něm čeká Kings výlet do Dallasu a Nashvillu.

A ještě jedna statistika na závěr, byť pouze jen z doslechu z komentáře při zápasech. Od začátku prosince mají Kings na svém kontě údajně nejméně střel ze všech týmů. Ještě do loňska to přitom byla královská disciplína Kings. Ale i na tom je vidět, že Stevensovi se jeho záměr zatím úplně nedaří. :neviem:
Kings podávají výkony jako na houpačce, kdy z jejich strany strašlivé zápasy střídají s vynikajícími.

Ještě před All-Star víkendem na mini kanadském tripu nejprve podlehli Vancouveru 2-6, aby o den později porazili domácí Flames 2-1 v prodloužení. Po krátké přestávce následoval zápas v Dallasu, kde Kings podali svůj dosud nejlepší výkon v sezóně a poradili si s domácími 3-0, načež následoval pro změnu nejhorší výkon této sezóny a prohra v Nashvillu 0-5.

Tím skončil čtyřzápasový venkovní trip. V sobotu opět nastalo zlepšení a Kings doma nedali ani nejmenší šanci Kojotům (6-0). Vítězství to bylo i vzhledem k dosavadním výkonům Arizony povinné, ale po Nashvillu se dalo čekat cokoliv. Navíc Kings neporazili předtím Kojoty už čtyřikrát za sebou a k tomu pětkrát v řadě doma. Kings po této výhře poskočili znovu na třetí místo v divizi, ale Calgary s Ducks jsou jen jeden bod za nimi, takže každé větší zaváhání a další série bez bodů znamenají pád dolů tabulkou. Naopak je třeba slepovat větší série zápasů, kdy budou bodovat. Na to koneckonců doplatili Kings loni a zatím to vypadá, že stejný osud je čeká i letos.

Není náhoda, že v pěti uvedených zápasech byl Quick v brance u obou proher, naopak Kuemper odchytal všechny tři vítězné zápasy, navíc dva za sebou s nulou. Quick má za sebou špatný měsíc, buď se ho opět koučům podařilo zatavit nebo se potýká se zraněním, což byl i oficiální důvod jeho odvolané účasti na letošním All-Star (které ovšem Quick nemá rád). Quick od začátku ledna odchytal 9 zápasů s úspěšností 0,89 a průměrem obdržených gólů 3,37. A to leden začal ještě shutoutem proti Oilers. Zato Kuemper startoval 5x, úspěšnost má 0,963 a 1,08 průměr obdržených gólů (a k tomu již zmíněné 2 vychytané nuly).

Na Quickovu obranu je třeba napsat, že třeba v případě Nashvillu ho v tom defenziva nechala totálně vykoupat, před Kuemperem je o poznání pozornější.

Kings se potýkají se zraněními, kromě Cartera, který stále ještě trénuje sám či bezkontaktně, jde jen o drobnější problémy, ale i tak několik zápasů museli vynechat Forbort, Shore, Gáborík či nejnověji Martinez. U Gáboríka jde ovšem jen o odhad, narozdíl od ostatních nikdo z organizace neřekl, že jde opravu o zranění. Gáborík po vynikajícím začátku po svém příchodu po zranění znatelně ochladl a od začátku ledna se ještě netrefil a má jen 3 asistence. V obou posledních vyhraných zápasech se do sestavy nevešel.

Krále nyní čeká ještě jeden domácí zápas s Oilers a od víkendu vyráží opět na cesty a odehrají 7 venkovním zápasů v řadě, z toho dvakrát back-to-back.
2977 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2011 BOSTON BRUINS