Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

MONTREAL CANADIENS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

guillaume píše: Jinak Tatar letos se IMO nevyhne AHL/KHL.
No neviem ako to Tatar zoberie psychicky, ale jeho uvodne vyjadrenie k vymene neznie velmi nadsene. Ja ho ludsky chapem- ide z timu finalistu v prijemnom prostredi bez nejakeho stresu a tlaku okolia do timu v prestavbe, pod totalnym drobnohladom a tlakom medii a fanusikov, do mesta s horsou klimou a ako zaverecny "bonus" k tomu mu vyssie dane znizia cisty prijem o priblizne 15% cize cista strata cca 800 tisic za rok resp. cca 2,4 miliona ak by u vas ostal do az konca zmluvy v 2021.
Teda chápu, že existuje určitý hate na Tatara, ale zas AHL? Zas hoši trochu soudnosti..
:%): Tatar na stránkách Canadiens říká,že může vstřelit 30 gólů za sezónu ,abychom jeho příchodu nelitovali.Je to jeho cíl.Hm...No to jsem tedy sám zvědavý.Kdyby mu to vyšlo, bylo by to skvělé.Moc tomu nevěřim,ale budiž....

"I want to prove I can be on the top lines, and be productive, and show that I can score maybe 30 goals. I think I can prove to the people in Montreal that they can be happy I was traded here," explained Tatar. "I really want to help my teammates and the team reach its goals."

https://www.nhl.com/canadiens/news/toma ... -300053924" onclick="window.open(this.href);return false;
:) trenér Julien a jeho asistenti v treningovém středisku Bell Sports Complex v Brossardu rozdělill hráče do týmu A a do týmu B se kterými trenují.Především tito hráči utvoří dva týmy Canadiens NHL a Laval AHL.
Někteří jsou tu na zkoušku,mladí bojují o zkušenosti a někteří bojují za svou první ,nebo poslední šanci.Co jsem četl ,tak dobré zprávy jsou na Domi,Suzuki a také na beka Brooka.Jinak nikdo nechce nic prozradit.Měl by s námi na zkoušku trenovat také veterán Joel Ward.Některá spojení jsou zajímavá.Uvidíme.

Team A

Tatar - Danault - Gallagher
Deslauriers - Kotkaniemi - Lehkonen
Shinkaruk - Plekanec - Hudon
Chaput - de la Rose - Froese
Teasdale - Belzile - Bitten

Mete - Juulsen
Alzner - Schlemko
Despres - Sklenicka
Valiev - Lamarche
Melancon

Lindgren
McNiven
Marcoux

Team B

Drouin - Domi - Armia
Byron - Suzuki - Scherbak
Agostino - Peca - Grenier
Addison - McCarron - Alain
Audette - Vejdemo - Waked

Benn - Petry
Reilly - Lernout
Ouellet - Brook
Moravcik - Fleury
Plant

Price
Niemi
Hele kluci kotkaniemi se nakonec do toho 1. timu nakonec dostane , IMO je tam nalepsic entr v nasem timu uz ted ))).. Centr 2. utoku asi uz do sezony.
guillaume píše:Tatara aj ked som slovak do timu nechci, je to bust, aj ked chapu ze MB ten trejd delal hlavne kuli Suzukimu. Jinak Tatar letos se IMO nevyhne AHL/KHL.
2. kolovy vyber, ktory dava priemerne 20 golov za sezonu = bust. mmkay. do AHL? mmkay. on nie je Scott Gomez ani Cory Conacher. preplateny je, to ano, ale nie je to ziaden bust.
guillaume píše:Hele kluci kotkaniemi se nakonec do toho 1. timu nakonec dostane , IMO je tam nalepsic entr v nasem timu uz ted ))).. Centr 2. utoku asi uz do sezony.
Kdepak, bylo jasně v tom prvním přípravném zápase vidět, že je to ještě kluk, který potřebuje fyzicky nabrat a potřebuje ještě čas mezi mladými.
Nepoznáš mara? Ak zaznamená niekto bod (v tomto prípade dokonca gól) v drese habs, tak je podľa jeho názoru okamžite ready hrať aj NHL a ide okamžite o hviezdu ligy.

On nechápe tomu, že koľkokrát sa tí hráči potrebujú ešte vyhrať, či už v juniorke, alebo nižšej seniorskej súťaži, aby ich talent nezakapal a neboli to len hráči na hrane 4. útoku a tribúny, ak nejde fakt o nejaký generačný talent, alebo hráča, čo dominoval aj v seniorských ligách v Európe, pričom Kotkaniemu by rok vo fínskej lige (prípadne v AHL) prospel
V AHL je ho škoda, tam nemá jak rast.
Kdo teda bude za nás hrať???))))
Julien Kotkaniemiho do prveho timu chce !!!!!!
Tak Chaput a Agostino na waived.Škoda.Oba hráli docela solidně, tak snad je nikdo neztáhne a budou jako rezerva.
Po daleko povedenější přípravě než loni se rýsuje sestava.Rozhodovat se budou mezi beky Bennem a Despresem.Podle toho jak zkoušeli často Benna, dají mu přednost před Despresem..Bohužel,spolu s Alznerem tvoří chybující pomalý pár a nezbývá nám než počkat až jim dojde smlouva.U Alznera je to bohužel na dlouho.
Despres je bez smlouvy na zkoušku,myslim,že nebudou ho angažovat.

Útok
Drouin- Kotkaniemi - Lehkonen/Armia/
Tatar -Danault -Galagher
Byron- Plekanec- Scherbak
Peca -De la Rose -Armia

Obrana
Reilly-Petry
Benn-Alzner
Mete-Juulsen
Ouellet

golmani
Price
Niemi
kde bude domi? :hmm:
petrik píše:
pon 01. říj 2018 12:18
kde bude domi? :hmm:
Omlouvám se, na Domi jsem uplně zapoměl.Ale nehrál z trestu a v přípravě se tak s kolektivem nesehrál.Mimochodem napadnout soupeře,který se prát nechce je na úrovni houpacího koně a u mně si to pořádně rozlil.Rváče nepotřebujeme, spíš někoho kdo bude střílet góly.
Mám dojem,že Kotkainemi je u mužstva pouze na zkoušku a pravděpodobně po( tušim devíti zápasech,kdy mohou)pošlou ho do Finska.Pak by hrál centra vedle Drouina Domi.Odvázaný z toho nejsem,ale tak nějak to bude.
Tak nakonec nase zostava nevyzera az tak spatne:

Drouin-Kotkniemi- Armia
Gallagher-Danault- Tatar
Byron - Domi- Shaw
Peca- Plekanec- Scherbak

Petry- Juulsen
Benn-Alzner
Mete- Quellet

Price

Nicmene ale sezonu vidim opat tak na top 3 draft - Pujdeme si po Kakka
Lajna Ylonen -Kotkaniemi-Kakko by bola supr :cinka: :cinka:
Tak máme za sebou první čtvrtinu soutěže a můžeme si tu říct pár poznatků. Asi žádný ze skalních fans Canadiens nečekal, že sezónu začneme takovým způsobem, jakým se to stalo! Tým prochází tzv. "restartem", jak to bylo managementem prezentováno, odešli prověření střelci Galchenyuk s Paciorettym, po několia zápasech překvapivě ukončil své působení u Habs Pleky a do současné doby chybí nejzkušenější obránce a kapitán Weber... Nic dobrého pro tým, který omladil a neměl ve svých řadách žádnou hvězdu (Price jí, zatím, stále není). Přesto všechno vstoupilo tohle mužstvo do sezóny s obrovským elánem, rychlostí, snahou o kombinační hokej a z toho plynoucími solidními výsledky :thumbsup: . A našla se, alespoň do současné doby, i malá hvězdička - Max Domi evidentně u nás pookřál a v drtivé většině zápasů byla radost jeho hru sledovat! Velmi často (i když ne zdaleka pořád) mu sekundoval jeho parťák z útoku Drouin, kterému také prospělo, že se zbavil pozice centra a přesunul se na své oblíbenější křídlo. K nim se ale přidali i další, od kterých jsem to třeba já čekal mnohem méně - mluvím hlavně o Tatarovi, který společně s Danaultem a samozřejmě s neutuchajícím bojovníkem Gallym vytvořil útok, na který je spolehnutí co se produktivity týče. Třetí "finský" útok, až do zranění Armii, zase výborně zapracoval do sestavy mladíčka Kotkaniemiho, jehož projev je asi tím největším překvapením - ve většině zápasů si počínal jako hráč, který v NHL už má odehráno několik sezón :thumbsup: . Velká škoda zranění Armii, který se mi po pomalejším rozjezdu moc a moc líbil, protože dokázal získat a pak i udržet neskutečné množství puků. Ne vše je ale zalité sluncem - dost nám zatím skřípe obrana, i když to se asi čekalo. Sice se tam velmi nadějně jeví Juulsen, Reilly a Mete, ale prvně jmenovaný se nyní zranil a zbylí dva šli poslední dobou malinko dolů. Uvidíme, co přinese návrat Webera příští týden, ale rozhodně vzadu máme hodně co zlepšovat. No a gólmani, to je kapitola sama pro sebe - jak už jsem se zmínil, jednička Price zatím jen velmi pomalu získává zpět půdu pod nohama, i když v posledních zápasech už jsem ho trochu poznával... :) . Niemi je velmi solidní dvojkou a dokonce v jednu chvíli měl lepší bilanci než Price, ale myslím si, že na víc než na tuto pozici dlouhodobě nemá - jak ale říkám, pro mě velice dobrý backup.
Ať už budeme výsledkově pokračovat jakkoli, pokud se nadále budeme prezentovat hrou hlavně ze začátku sezóny, budu moc spokojený.
Sorry za tu tapetu... :) .
Tak to vypadá, že tu budu dávat po čtvrtinách jen hodnocení, žádný jiný příspěvek tu zřejmě nebude... :) .
No, tentokrát to hodnocení bude mnohem méně optimistické... Jak se dalo předpokládat, ty výkony, které jsem tu opěvoval v první čtvrtině sezóny, se udržet nepodařilo a naše hra pomalu sklouzává k tomu, na co opravdu mužstvo reálně má. Rychlost, lehkost a kombinační hokej, který se mi tak zamlouval, už je tak trochu minulostí a spadli jsme většinou k obrazu hry, kterým jsme se prezentovali třeba loni - tzn. značná upracovanost, přechod do pásma často jen nastřelováním puků, kombinaci aby člověk kolikrát pohledal, naprostá tragédie je naše přesilovka, pokud se tomu tak dá vůbec říkat... Z toho pak plyne i velmi slabá produktivita, na jejíž sestupné tendenci se do velké míry podepsala forma dua Domi-Drouin - jak jsem jejich souhru předtím chválil, tak nyní jsme třeba v situaci, kdy Domi nedal góla 15 zápasů v řadě a Drouin, to je svým "zápalem" do hry absolutně největší zklamání druhé čtvrtiny... :-( . V poslední době se nedaří ani bojovníkovi Gallagherovi, který byl vždy tak trochu jistotou, nevýrazný je i Byron a Lehkonen. Mladý Kotkaniemi se s tím vším svezl a přijde mi teď strašně nervózní a zbytečně kazí jasné přihrávky apod. - ano, je mlaďounký a ani jsem nečekal, že ty výkony zkraje soutěže bude držet celou sezónu. Takže z útočníků můžu pochválit stále Tatara, který si tak nějak drží stabilnější formu, občas se blýskne Danault a líbí se mi nasazení čtvrté lajny. V obraně mám radost, že se vykrystalizovalo složení, které je celkem sympatické a kde se momentálně velmi dobře jeví mladý Mete vedle Webera - to je přesně to, co by měl Weber dělat, tedy vychovat vedle sebe mladého kluka. Sedí starší a pro nás neperspektivní Alzner se Schlemkem, ještě časem posadit i Benna, i když nutno přiznat, že poslední dobou se rapidně zlepšil a hraje dobře! U gólmanů se Carey zvedl a v několika zápasech ukázal svou starou dobrou tvář - velmi dobrá zpráva, jen aby drželo zdraví.
Takže to nyní vypadá, že budeme pomaloučku klesat tabulkou, sem tam přihodíme nějakou výhru, ale těch porážek bude zřejmě více a budeme asi sledovat přední příčky draftu - nebo se opět něco zlomí a vrátíme se k tomu sympatickému pojetí ze začátku sezóny :wink: . To ale bude nejspíš jen utopie a zbožné přání... :? .
Je to tak jak píšeš, v poslední době jsme předvedli mix super výkonů, pak horší, ale bohužel i absolutní no show zápasy jako třeba v St. Louis. Což je ale asi zase běžné u týmu jako jsme my, tedy na hraně PO. Z čehož logicky plyne, že nejsme PO tým a contender už vůbec ne. Nemáme na to přesilovku, centry a asi ani obranu, byť ta se už docela ustálila a zejména první dva páry snesou už srovnání se zbytkem týmů na PO pozicích.
Nemám rád tankování a když už jsme tu sezonu rozjeli dobře, tak by asi byla škoda to PO neudělat, ale zase na druhé straně všichni víme, že by to nemělo dlouho trvání, tak by to alespoň byly zkušenosti pro mladé a i někteří starší hráči by si určitě zase po dlouhé době zahráli PO.

Pro mě jsou zatím klady rozhodně výkony Tatara, moc jsem ho u Dead Wings nemusel, ale tím svým zápalem pro hru mě dostal. Kotkaniemi ukazuje, že na NHL rozhodně má a má v sobě to co se nedá naučit, hokejové IQ, šikovné ruce a cit pro hru. Je ještě brzo, ale podle mě má před sebou velkou kariéru. Domi po rychlém startu zpomalil, ale konečně se zase trefil, nicméně i v době sucha makal a tvořil hru. V neposlední řadě je třeba pochválit Petryho, zase při absenci Webera hrál těžké minuty a všechny herní situace a při tom velice solidně bodoval, v čemž pokračuje doteď. Jeho občasné dost okaté chyby už k němu patří, ale umí je vždy odčinit něčím jiným a dívat se na jeho bruslení je vždy požitek.

Zklamáním je učičtě Drouin, má to těžké, když to je u nás jeden srdcař vedle druhého, on pak svou častou laxností hodně vyčnívá. Mírné zklamání je Hudon, který se neudržel v sestavě díky své neschopnosti hrát dozadu.

Pochválit musím navzdory svému podpisu i Bergevina. Dokázal se postavit čelem svým chybám když poslal Alznera na farmu, to samé u Schlemka, i když on je trochu jiný případ. Dává se prostor mladým, vyšel mu Domi trade, Pacioretty trade, dobře se nadraftoval jak bylo vidět na proběhnuvším U20 WC, tak jen tak dál a nepolevit.
Bergevin dela chyby, ale nektere trejdy treba hodnotit až po časuaby se ukazalo.

Pacioretty / 39z - 28b/ - Tatar / 51z- 38b/ + Suzuki / OHL - 37z - 54b/ + 2. kolo 2019 :plus:
Galchenyuk /40z - 25b/ - Domi / 51z - 44b/ :plus: by the alex ani v ari nehra na post C
Simon Bourque Win / ted nižší knadska liga/ - Armia / 26z-12b/ + 4. kolo 2020 +7.kolo 2019
:plus: Armia prisel IMO pomoct Kotkaniemimu v prechodu do NHL.
Dale Weise + T. Feischsmann - P. Danault + 2.kolo 2018 /A. Romanov/. :plus:
PK Szbban NSH - Webber vyrovnany trejd
Drouin - Sergatchev vyrovnany trejd
Rychel CAL - Shinkaruk :minus:

Čo se týče draft. hracov, to ma spis zasluhu Timmins :
napr za posledne 3 drafty:

V. Mete /4. kolo 2016/.
R. Poehling /1.kolo 2017/
J. Brook / 2.kolo 2017/.
C. Fleury / 3.kolo 2017/.
C. Primeau dokonce až ze 7.kola 2017.
J. Kotkaniemi /1. kolo 2018/.
J. Ylonen /2.kolo 2018/ Za Lahti ve finske lize 36z - 17b ikdyž nastupuje ve 4. formaci.
A. Romanov /2.kolo 2018/.
J Harris /3.kolo 2018/.
do 3 roku finale SC?

Ylonen - Kotkaniemi - Drouin
Gallaghar - Domi - Danault
Shaw -Poehling - Suzuki
Deslauriers - Thompson - Byron

Webber - Mete
Petry- Brook
Benn - Romanov

Price
Primeau
Kam ti zmizel takový Armia??? To je, alespoň podle letošního ročníku u nás, borec k nezaplacení!
Ta sestava je snůška nesmyslů, to bych nebral moc vážně :wink2:

Weisy je zpět, fans Philly se mi asi vysmějí, že z toho mám radost, ale byť už nebude asi takový hráč jako u nás býval, tak jej rozhodně vidím raději v organizaci než Schlemka, který sice dost bojoval se zraněními a nikdy nebyl ve formě aby nám ukázal co vše umí, ale na to se historie neptá. Folin přidá hloubku na beku, za mě solidní trade.
co to placas... ta sestava je to nejlepsi na co ted mame...
nejlepsi hraci + 6 top prospecty...
sice 6 centrov ale v zapasu na centru muzu hrat jen 4 jak vis.
Phillip Danault is 2nd on the Canadiens in even strength points with 38, one behind Max Domi. He has as many as Evgeni Malkin (in 5 more games, but still), Ryan Johansen and Logan Couture, one more than David Pastrnak and Tyler Seguin, among others. What a quietly amazing season.
tomasinho, No, není divu, když máme tak "slavnou" přesilovku, že útočníci musí sbírat body jen při hře 5 na 5... :) .
guillaume píše:
čtv 14. úno 2019 21:36
co to placas... ta sestava je to nejlepsi na co ted mame...
nejlepsi hraci + 6 top prospecty...
sice 6 centrov ale v zapasu na centru muzu hrat jen 4 jak vis.
Tak zaprvné Danault určitě nikdy nepůjde na kříldlo, není nikde řečeno, že ze vše prospectů vyrostou NHL hráči a silně pochybuju že v naší sestavě budou Deslarieus a Benn v dalších letech, nemluvě o tom že tam naopak nemáš hráče jako Armia, Lehkonen či Juulsen, kteří naopak určitě v našich plánech jsou. Tak tu neplácej.

Ty čísla o Danaultovi znám, skrz ligu je nedoceněný, ale my moc dobře víme co v něm máme, je typově dost podobný Plekymu v nejlepších letech. Dany je takový tichý hráč, co si odehraje svoje aniž by měl nějaký extra kredit, něco jako Petry vzadu. Oba velké stealy za nic od Bergevina, ne-li největší trady zatím vůbec. Takže pochvala mému podpisu navzdory.
5162 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2002 GOTEBORG