Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

COLORADO AVALANCHE

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Šialené, som bez slov.
Tak ten Svatos je riadny sok :( R.I.P

K poslednym 2 zapasom – vydreta vyhra a potom zapas kde sme si prakticky ani nepinkli. Blues si s nami robili co chceli a mozeme byt este radi ze to bolo “len” 5-1… to bol jeden strasny vykon :hroza:
Novou jednotkou bude v najblizsich zapasoch na 99% Pickard. Varlamov prehral poslednych 5 zapasov a dostal postupne 5, 1, 5, 4 a 5 golov :hroza: trochu oddychu na striedacke mu moze len pomoct zresetovat hlavu. Pickard sa na druhej strane zda byt v solidnej forme, snad mu to vydrzi.
Z formy su aj utocnici (8g poslednych 7 zapasoch). To ked sa jedneho pekneho dna zlomi, tak si to niekto skaredo odskace nejakou vyssou nadielkou… (dufam ze cim skor)
v obrane aky-taky standard drzia len Johnson so Zadorovom. Zvysok strasna bieda.

Mitchell na waiveri bol zaujimavy tah :hmm:
Nebol tam kvoli presunu do AHL (inak by tam uz bol)
Nebol tam preto ze by bol aktualne nas najslabsi utocnik (to by vo vykendovych zapasoch sedel na tribune namiesto dvojice mcleod /comeau)
Nebol tam kvoli vytvoreniu miesta pre niekoho z AHL – jedno miesto v time mame volne, z AHL mozeme niekoho povolat hocikedy
Bednar sa vyjadril ze ho tym chceli motivovat, ale to moze hovorit tomu co seno zerie. Ked chces hraca motivovat tak ho na 1-2 zapasy posadis na tribunu, nemusis ho hned ponukat celej lige zadarmo.

Jedine logicke vysvetlenie je ze sme sa snazili zbavit jeho cap hitu (1,8mil po sezone UFA). A na to je len jediny mozny dovod – ze mame dohodnutu nejaku vymenu, ktora by nas ale v momentalnej situacii dostala nad platovy strop.
Ak je to tak, musi to byt vymena s timom co je tesne pod stropom a potrebuje sa nejakeho cap hitu sam zbavit… z fleku ma napadol Anaheim a Fowler, ale samozrejme moze to byt prakticky ktokolvek.
Takze budem s napatim sledovat ci v najblizsej buducnosti podnikneme nejake dalsie kroky na uvolnenie cap space. V kazdom pripade nejake transakcie v najblizsich dnoch by ma v podani Avs vobec neprekvapili

Teraz nas caka 4g homestand proti relativne “hratelnym” superom – postupne pridu yotes, jets, bruins a kings (the return of Budaj). Do konca mesiaca nas uz necakaju ani ziadne B2B. idealna sanca pokusit sa cim skor zhodit tu deku co na nas padla. Mozno by stacil jeden vydarenejsi zapas kde by nam napadalo zopar golov…
petrik píše: Novou jednotkou bude v najblizsich zapasoch na 99% Pickard. Varlamov prehral poslednych 5 zapasov a dostal postupne 5, 1, 5, 4 a 5 golov :hroza: trochu oddychu na striedacke mu moze len pomoct zresetovat hlavu. Pickard sa na druhej strane zda byt v solidnej forme, snad mu to vydrzi.
To by bylo super. Na to se těším a snad pár startů dostane :)

petrik píše: Jedine logicke vysvetlenie je ze sme sa snazili zbavit jeho cap hitu (1,8mil po sezone UFA). A na to je len jediny mozny dovod – ze mame dohodnutu nejaku vymenu, ktora by nas ale v momentalnej situacii dostala nad platovy strop.
Ak je to tak, musi to byt vymena s timom co je tesne pod stropom a potrebuje sa nejakeho cap hitu sam zbavit…
To bychom klidně mohli být i my :)
Ako ja som strašne zvedavý, čo bolo príčinou Svatošovej smrti, keďže dnes vyšli von informácie, že to môže byť následok nejakého zranenia z hráčskej kariéry :sok:
tiez by ma zaujimalo, ze co sa kua stalo. Svatosa som mal rad od kedy vstupil do NHL... vtedy mi bolo Colorado este trochu sympaticke :jn: . Okrem jeho golov si spominam aj na jeho asistenciu pri 500. gole Pierra Turgeona...to bol este rok 2005..v brane Sharks Toskala, v brane Avs Aebischer :-D v tom zapase dal gol aj sam Svatos, ale ten som bohuzial nenasiel.

naserviroval mu to tak, ze to proste musel dat :cool:

aj jeden z najkrajsich Svatosovych golov bol proti Sharks.


Bolo zabavne ho sledovat. Nebyt zraneni, tak mohol strielat 30g kazdu sezonu.



:klobuk:
Hmm, docela zklámání ten dnešní výsledek. Čekal jsem, že s Pickardem v bráně a prooti Arizoně to bude dobrý výkon, ale ani Pickard, ani tým se teda mc nepřetrhli ...jsem teda zvědav kdo dostane další start a jestli se vám konečně probudí útok.
To je tezky, kdyz mate v organizaci jen tri top6 utocniky a jeden z nich je zranenej... Grigorenko by mel to trapeni ukoncit a zkusit stesti v KHL. Comeau, Colborne - skveli powerforwardi do 4. utoku za 4,9 mil. :good: Soderberg prumerny 3.centr za 4,75 mil. McLeod a Iginla uz nemaji v NHL co delat... Rene Bourque... Co ke skladbe nasi ofenzivy dodat?
Redy píše: Grigorenko by mel to trapeni ukoncit a zkusit stesti v KHL.
Je pořád špatnej? Jsem čekal že se konečně chytne až dostane pořádnou šanci ...
Logan píše:
Redy píše: Grigorenko by mel to trapeni ukoncit a zkusit stesti v KHL.
Je pořád špatnej? Jsem čekal že se konečně chytne až dostane pořádnou šanci ...
Neni spatnej. Jenom se zacina profilovat spis jako sikovne 2way kridlo do 3. utoku nez vysneny 30 golovy strelec do prvnich dvou formaci.
musim sa niekedy len pousmiat z toho ako po kazdom zapase v ktorom je super lepsi by hned mnohi rozpredavali cely kader... :roll: (nemyslim tu na HF ale na inych strankach/forach)
akoby sme boli pred sezonou cakali ze sa pobijeme o vitazstvo v divizii alebo co :giggle:

my take:

http://eurolanche.com/article.php?id=8691

Pohľad na tabuľku nie je po 14 odohratých zápasoch veľmi lichotivý. Avs sú s bilanciou 6 výhier a 8 prehier s 12 bodmi suverénne poslední v Centrálnej divízii, na predposledný Nashville strácajú 3 body. Avs sú zároveň jediným tímom Centrálnej divízie s úspešnosťou menšou ako 50% (menej získaných bodov ako odohraných zápasov). Na vine je v prvom rade sterilná ofenzíva – Avs priemerne strieľajú menej ako 2 góly na zápas a sú v tomto ukazovateli najhorší v celej súťaži. Na súperovu bránku vystrelia v priemere tretí najnižší počet striel v lige – 28,1. Defenzíva sa s priemerom takmer 3 inkasovaných gólov na zápas tiež nemá veľmi čím chváliť (21. miesto v NHL). Oproti minulosti sa však výrazne znížil počet striel, ktoré smerujú na našu bránku – aktuálne 29,8 (13. miesto v NHL). Využitie presiloviek je vrámci ligy priemerné (18,4% - 15. miesto), bránenie oslabení stále mierne podpriemerné (80,3% - 21. miesto).

Ako to vyzerá v “advanced stats”? Aktuálne Corsi% je 48,95% (20. miesto v NHL). Fenwick% je dokonca 50,31% (12. miesto v NHL). Pomer vhadzovaní v útočnom a obrannom pásme je 50,13% (16. miesto v NHL). Úspešnosť streľby pri hre 5 na 5 máme aktuálne 5,3% (najnižšia v NHL). Úspešnosť zásahov brankárov pri hre 5 na 5 máme 90,8% (23. miesto v NHL). A súčet týchto dvoch úspešností (tzv. PDO%) máme rovných 96%, čo je aktuálne druhé najnižšie číslo v NHL.

A teraz si tieto čísla skúsme uviesť do súvislostí – čo to vlastne znamená? Čo nám to hovorí? Čo sa týka “držania puku” (tzv. “possession”), patria Avs v doterajšom priebehu sezóny k priemerným tímom. Priebežne 20. miesto v Corsi% a 12. vo Fenwick% sa na prvý pohľad nezdá byť nijako výnimočné – a samo osebe ani nie je. Zaujímavé je však porovnanie s minulou sezónou – k tomu sa dostanem nižšie. Na čo Avs neustále doplácajú je abnormálne nízka úspešnosť streľby skombinovaná s poslabšou úspešnosťou brankárskych zásahov. Obe čísla sú zatiaľ výrazne podpriemerné a pravdepodobnosť že sa časom zvýšia je veľmi vysoká. Pre porovnanie – v minulej sezóne bola najnižšia úspešnosť streľby vrámci NHL 6,4%, najnižšia úspešnosť zásahov 91,1% a najnižšie PDO 98,3%. Keď (nie “ak” – zo štatistického hľadiska by to naozaj mala byť len otázka času) sa Avs časom dostanú aspoň na tieto minimálne hodnoty, body do tabuľky by im mali pribúdať rýchlejším tempom.

A teraz to sľúbené porovnanie s minulou sezónou. V minulej sezóne mali Avs po 14 odohraných zápasoch bilanciu 4-9-1 a 9 bodov. Napriek tomu boli neskôr vo februári na mieste zaručujúcom postup do play-off. Tento rok máme po 14 zápasoch o 3 body viac, tak prečo toľká beznádej?. Samozrejme body nie sú všetko. Potešiteľné však je, že všetky body sme doteraz získali “zaslúžene” – t.j. vo víťazných zápasoch sme boli lepším, alebo aspoň vyrovnaným súperom. V minulosti sme sa až príliš často spoliehali na “nezaslúžené” body zo zápasov kde sme jasne ťahali za kratší koniec, ale zachránil nás brankár prípadne nejaký šťastný odraz puku. Tento rok sme taký zápas zatiaľ nevyhrali – skôr naopak, prehrali sme zápasy, v ktorých sme si bodovať bez debaty zaslúžili (napr. s Jets 0:1). Mne z toho teda vychádza, že nielenže máme viac bodov ako v minulej sezóne o tomto čase, máme tiež bodov menej ako by sme si zrejme zaslúžili. Z tohto hľadiska teda jasné zlepšenie v porovnaní s minulou sezónou.

Dalo by sa to podložiť aj inými číslami a štatistikami? Pozrime sa na to: naše Corsi% bolo v minulej sezóne strašidelných 44,19% - bezkonkurenčne najslabšie v celej NHL. Túto sezónu je to zatiaľ spomínaných 48,95% - obrovské zlepšenie takmer o 5%. Fenwick% rovnako – vlani 45,26% (najhoršie v NHL), tento rok o 5% lepšie 50,31%. Pomer vhadzovaní v útočnom a obrannom pásme? Vlani 46,99% (druhé najhoršie v NHL), tento rok 50,13%. Súperi nás už ani zďaleka netočia v našom obrannom pásme toľko ako v minulosti, v našom útočnom pásme dokonca končíme väčšinu (aj keď len tesnú) našich striedaní. Výrazne sme znížili počet striel smerujúcich na našu bránku – v minulej sezóne priemerne 32,3 strely za zápas (28. miesto v NHL), túto sezónu zatiaľ už spomínaných 29,8 striel (13. miesto v NHL). Mierne sme sa zhoršili v počte striel na bránku súpera – 28,1 oproti vlaňajším 28,6.

Všetky tieto štatistiky sú vo veľkej miere závislé od kvality predvádzanej hry, resp. účinnosti herných systémov ktoré tím praktizuje. Lepšie čísla = kvalitnejšia hra a efektívnejšie herné systémy. Oproti tomu štatistiky v ktorých sme si oproti minulej sezóne výrazne pohoršili a kvôli ktorým zatiaľ v tabuľke nemáme viac bodov – úspešnosť streľby, zásahov brankára a ich súčet, čiže PDO – sú závislé primárne od aktuálnej formy hráčov. Tá síce môže počas sezóny kolísať (Avs momentálne zažívajú výkyv smerom nadol), ale z dlhodobého hľadiska je len otázkou času kedy sa dostane do “normálnych” hodnôt.

A pri hodnotení doterajšieho priebehu sezóny treba podľa mňa zohľadniť ešte 2 skutočnosti:

1) Nový tréner, nové herné systémy, najlepší hráči strávili väčšinu prípravy na Svetovom pohári. Mnohé veci hráči ešte stále nemajú šancu mať zautomatizované, ešte stále sa ich iba učia. Pravdepodobnosť že s pribúdajúcim časom sa výkony budú zlepšovať je podľa mňa vysoká.

2) Sila súperov v doterajšom priebehu sezóny. Zo 14 zápasov bolo iba 5 proti súperom ktorí minulý rok nepostúpili do PO (z toho Boston získal v minulej sezóne o 11b viac ako Avs).

Napriek týmto dvom faktom sú štatistiky z doterajšieho priebehu sezóny výrazne lepšie ako v sezóne minulej. Neviem ako pre vás, ale pre mňa je to smerom do ďalšieho priebehu sezóny povzbudivé zistenie. Skúsme byť ešte trošku trpezliví a nechcime všetko hneď – nie náhodou sa vraví že ani Rím nebol postavený za deň. Malé krôčky správnym smerom sme už robiť začali.
Fanklub Eurolanche odovzdá Marekovej rodine v januári počas Eurolanche Invasion IX knihu s našimi spoločnými fotkami s Marekom a s odkazmi od našich členov. Ak chceš Marekovej rodine vyjadriť úprimnú sústrasť alebo sa podeliť o svoju spomienku na Mareka, pošli nám ju do tejto nedele 20. novembra. Ak máš prípadne aj fotky s Marekom, pošli aj tie - a všetko na eurolanche@eurolanche.com.
Rene f*cking Bourque je nasim druhym najlepsim strelcom (ma uz 5 golov) – z toho sa mi chce sucasne smiat aj plakat. Aj keby uz do konca sezony ziadny nepridal tak tych 650k si uz zasluzil (kiezby mal priemer 1 gol na 130k platu napr. taky mackinnon… :jn: )

Dnes po case opat win po 60 minutach – potesi. 4 goly sme dali prvykrat po takmer mesiaci (naposledy v tampe 20. oktobra), aj ked posledny bol EN. 4g homestand sme zakoncili 2-2-0 a teraz je na rade 3g trip stars-wild-jackets :hmm: dallas ani minnesota zatial ziadnu oslnivu formu nepredvadzaju, ale my sme samozrejme idealny super na ktorom sa trapiace sa timy chytaju… :( takze velke nadeje si nerobim. Ale nejaky maly W streak by uz vazne potesil…

Varlamov je zda sa z najvacsej krizy vonku a to je pre Avs velmi dobra sprava. Duchene na treningu skusal korculovat, ale velmi neverim ze by uz zajtra v dallase hral. Bez neho ten utok na papieri vyzera priam strasidelne… v obrane je v uplnom lese Barrie. Dnes mal sice +3, ale k tym prisiel ani sam nevedel ako. Smerom dopredu je zatial jalovy (prihravka na gol bourqueovi proti Jets bola jedna z velmi mala vynimiek), v obrane nepresvedcivy… zatial jedno z najvacsich sklamani sezony. Mackinnon dnes 10 striel, ale body nie a nie zacat naskakovat. Snad sa rozbehne cim skor
Dnes v dallase bez duchenea aj landeskoga...
to bude hostina :paperbag:
W streak :sok: to sme tu nemali od uvodnych 2 zapasov sezony :giggle: a sme spat na .500 :box:

V poslednych zapasoch nam konecne napadali nejake goly, predtym sme mali obodobie ze sme nevedeli dat viac ako gol za zapas :roll: rozbehol sa konecne mackinnon, zdatne mu sekunduje rantanen, po otrase mozgu sa vratil Duchene (hned GWG v OT) v branke sa do formy vracia Varlamov (dnes 40 svs)… pomalicky sa to zacina k lepsiemu otacat.
V divizii sme stale posledni, ale v podstatne na dostrel tretiemu fleku. Urcite sme v podstatne lepsej pozicii ako takto pred rokom
:!: TRADE :!:

Avs traded D Ryan Stanton to CBJ for D Cody Goloubef

:hmm:
blockbuster :scare:
petrik píše:Avs traded D Ryan Stanton to CBJ for D Cody Goloubef


blockbuster

Last piece of puzzle. :thumbsup: :cup:
tak to vypadá, že Edmonton našel náhradu v nás.. škoda, že je to zas sezona, kdy je slabej draft.. takhle měli hrát loni :hroza:
Ja som uz minuly rok varoval, aby sme nedopadli ako Edmonton. Vtedy sa este naslo vela odporcov, ktori mi neverili. Vsak ale ani fanusikovia Edmontonu pred 11 rokmi urcite neverili tomu, ze ich tim bude 10 rokov na dne ligy a fackovacim panakom... Bohuzial, tento osud sa zacina naplnat. Co je najhorsie, 90% hracov z nasho kadra nebude chciet ziadny klub v NHL. Jedina cesta, ako sa ich bude dat zbavit, bude iba pockat, kym im skoncia zmluvy alebo ich vykupit. Velmi zle trejdy a rozhodnutia manazmentu tento tim zapecatili na niekolko rokov a nikto s tym nic nespravi. To, ze sa uz na verejnost dostava otvorena kritika od trenera a dokonca aj kritika od hracov na svojich spoluhracov, je znamenim totalneho rozkladu.

Na 99% som si isty, ze Sakic po tejto sezone vo funkcii GM skonci.

Ja osobne by som rad videl odchod vsetkych hracov okrem Landeskoga, Rantanena, MacKinnona, Zadorova a Pickarda. Duchene uz viac nema co ponuknut. Vezmite si to, ze ak sa zacina znovu budovat novy kader, tak sa dobuduje tak o 3-4-5 rokov. Dovtedy bude hrat Colorado takto, respektive nebude mat sancu zautocit na pohar. Kym prejdu tieto roky, ktorymi sa bude znovu potacat Duchene, tak uz davno bude mat za sebou svoje najlepsie roky. Treba ho vymenit este kym ma hodnotu.
Ked tam chodite do toho Denveru, nie je tam zamorene ovzdusie nejakymi plynnymi sedativami ? :lol2: :lol2:

Nie ze tí hraci prd hraju, este aj tym ludom/fanusikom sa cudujem, ze sa dokazu prist pozriet na tim ktory prehra za sebou 4 zapasy doma a vseobecne patri na domacom lade k najslebsiemu co moze NHL ponuknut za posledne roky...
Lolorado za taky mensi edmonton uz povazujem dlhsie, ten manazment, trejdy a (ne)pdopisovanie zmluv...to je tragedia
Johnson 6-8 tydnu se zlomenou nohou.

Koncim, balim to... Uz me to opravdu nebavi.
Redy píše:Johnson 6-8 tydnu se zlomenou nohou.

Koncim, balim to... Uz me to opravdu nebavi.
Jestli si to dobre pamatuju, za to vsechno muzes ty..

No offense.. :neviem:
takže je to oficiálne, Svatoš sa predávkoval, mal by to byť mix kodeínu, morfínu a Xanaxu. Ale z tej kombinácie sú dva lieky proti bolesti, že by následok nejakého zranenia? :doh:
Ale aj heroin...
Smutne.. :-/
4804 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2002 GOTEBORG