Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

COLORADO AVALANCHE

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Getzo5 « 21 Feb 2012, 22:30 » Lando-OReilly-Downie :sok: :slintac:

@ Getzo5 « 22 Feb 2012, 19:34 » @ Joe S., Downie will skate on the right wing with Landeskog on the left and O'Reilly up the middle -- per Joe Sacco. :yahoo: čo som hovoril?! :cinka:

To už musím prísť na nejaký spôsob ako vyblokovať z GCL Dada a pozerať vás častejšie. :jn:
inak v suvislosti s trejdom quincey-downie ma napadla este jedna teoria (posudte ci a nakolko to ma logiku :D )

za quinceyho sme mohli dostat 1st rounder (iste, bolo by treba to nejako vybalansovat aby sme neklesli pod ten blby floor, ale keby sme velmi chceli urcite by sa to dalo nejako vymysliet).
ze sme namiesto 1st roundera uprednostnili downieho (mladeho ale uz hotoveho a okamzite pouzitelneho hraca ktory do timu priniesol mnohe prvky ktore mu doteraz chybali), v kombinacii s tym ze uz v lete sme obetovali 2 vysoke drafty za varlamova mi hovori jednu vec: timy uprostred rebuildingu taketo trejdy nerobia. nezbavuju sa vysokych draftov, prave naopak, snazia sa ich cim viac zhromazdit. nas manazment uz teda zrejme rebuilding povazuje za viac-menej hotovy. od vyberov v drafte sa da ocakavat nejaky ten impact vo vacsine pripadov az s odstupom niekolkych rokov, my ale privadzame hracov (varlamov, downie) ktori su sice mladi, ale zaroven uz maju aj nejake skusenosti a su pouzitelni okamzite. nas mlady core vyzera naozaj velmi slubne a nahananie dalsich top talentov v prvych kolach najblizsich draftov by uz teda nemuselo byt pre nas tou najvyssou prioritou.
ak to nas manazment vidi naozaj takto (a posledne trejdy tomu nasvedcuju), dalsim logickym krokom by malo byt dotiahnutie 2-3 kvalitnych skusenejsich borcov zvucnejsich mien okolo tridsiatky (pravdepodobne cez UFA trh, pripadne este cez nejake vymeny), ktori by ten nas mlady core vhodne doplnili - a teoreticky by sme mali byt pripraveni. nevravim ze rovno na vitazstvo v SC, ale aspon na pravidelnu ucast v PO :yes:

tak som zvedavy ci najblizsich 5 dni a nasledne letny UFA trh potvrdia tuto moju teoriu... :giggle: (ak sa aj buducu sezonu este budeme silou-mocou snazit minat na platy sumu co najblizsie ku cap flooru tak ... :samovrazda: )
Tím už má, zdá sa, prvého obrancu. Má prvých dvoch centrov a dve vysoké draft picky - 1st a 2nd line wingerov - na krídla (rátam tam Dišného :jn:). Načo je ti ďalší 1st? Vy už potrebujete skúsenosť a obranu vylepšiť. S Detroitom by ste neobchodovali a nikto iný by vám za Quinceyho 1st nedal a ak, tak by sa prakticky rovnal 2nd. Trošku mi tam uniká súvislosť. Skôr by ste mohli vymeniť niekoho ako Jones a Winnik za mid-round picks, možno sa posunúť z druhého čo najviac nahor.
Obrázek

:rofl:
Dnešní výsledky našich soupeřů o playoff totálně na pytel pro nás! :ja_neviem:
Johnson este nenastupi, kedze je ale Carter out, mate ulahcenu pracu. :)
maly update o stave nasho kadra z mile high hockey:

1. David van der Gulik has been placed on waivers. Before anyone freaks out about this, it was necessary in order to send him back to Lake Erie. He had to go back to Lake Erie because

2. TJ Galiardi is back in the line up against the Blue Jackets.

3. Erik Johnson is now considered day-to-day because of the back spasms he first suffered in the first period of last night's game against the Kings. Johnson going out means

4. Tyson Barrie has been recalled from Lake Erie.

5. Peter Mueller is on the trip and is considered day-to-day.

6. Semyon Varlamov will start in net tomorrow night. Giguere is still officially listed as having a groin injury, but as he's been the back up on the bench, I think that's just a technicality (or error).
Uff ,vyhrát v Detroitu je parádní! :klobuk_dole:
Nakonec s odřenýma ušima , ale na to se nikdo ptát nebude.
Vyborný výkon O'Reillyho, Landeskoga, Downieho a Giguerea!
Před Trade Deadline jsme na hraně postupu do playoff a jsem hooodně zvědavý co přinesou nésledující dva dny!
Myslím, že v téhle situaci prodávat nebudeme. Spíše by to chtělo posílit. Nějaký výhodný trade by se šiknul... :jn:
Ako sa majú diskutéri na Eurolanche? Už vytriezveli z komentárov typu "takých už máme hromadu", "ďalší goon?", "len toto za Quinceyho?!" a podobne? :dudo:
Ok...beru zpět...Downie mě přijemně překvapil...a nemyslím, že jen mě... :klobuk_dole:
Getzo5 píše:Ako sa majú diskutéri na Eurolanche? Už vytriezveli z komentárov typu "takých už máme hromadu", "ďalší goon?", "len toto za Quinceyho?!" a podobne? :dudo:
tak vieš, názor Eurolanche = :dudo: názor a :dudo: = nič :jn:
posledne 4 zapasy: 4 W (2 proti priamym konkurentom v boji o PO, jedno na lade neporazitelneho detroitu), celkove skore 17:5 :respect:
takto si predstavujem boj o PO :yes:

vymena quinceyho za downieho sa zatial ukazuje byt stealom roka - downie k o´reillymu a landeskogovi zapadol ako ritka na serbel, v prvom zapase po nocnom cestovani a casovom a vyskovom posune sice este vysiel bodovo naprazdno, ale v dalsich 3 zapasoch 2g+5a :poklona2: kiezby mal aj prichod mcginna rovnaky impact :pray: landeskog aktualne taha 6 zapasovy point streak (posledne 3 boli multipoint games) a so 40 bodmi (18g+22a) uz je len 1 bod za aktualne najproduktivnejsim novacikom sezony henriquem. varlamov posledne 3 zapasy kryl 87 z 89 striel :poklona2:

teraz nas caka doma columbus co by mali byt pre tim bojujuci o PO "povinne" 2 body... dufam ze zbytocne nezakopneme

k vcerajsiemu trejdu:
ja som s touto vymenou spokojny. winnik je poctivy robotnik a kvalitny PKiller, ale je po sezone UFA a zrejme sme s nim do buducna nepocitali. galiardi bol v poslednych 2 sezonach nejaky strateny... nevedel si najst stabilne miesto v zostave, s niekym sa zohrat, podavat konstantne vykony... ani so saccom si nesadli do noty. chlapec ma talent, ale ak ho u nas nevime naplno vyuzit tak je lepsie ho za nieco kvalitne vymenit. myslim ze k tomu ze sme ich pustili prispel aj olver, ktory zrejme vedenie presvedcil ze si zasluzi stale miesto v zostave.
mcginn vyzera IMO dost nadejne. dalsi hrac proti ktoremu sa tazko hra, mal u sharks najviac hitov z celeho timu... z jeho prichodu sa tesim. a prospekti vyplnia dieru ktoru sme v tejto kategorii doteraz mali - okrem hishona ktory sa navyse uz dlho nevie dat dokopy po otrase mozgu sme prilis vela kvalitnych ofenzivnych prospektov doteraz nemali... v tomto smere absolutne verim nasim skautom, ktori robia v poslednych rokoch vybornu robotu a verim ze aj na odporucenie tychto borcov mali dobre dovody :yes: minimalne by to do buducna mohlo pomoct nasej farme v AHL
Vubec nechapu tu paniku, ktera se u vetsiny Avsfans v poslednich dobe objevila. Ja osobne dluzim panu Shermanovi velkou omluvu, protoze s vysledkem letosni TDL jsem zatim velmi spokojen a nejen s nim:

Mrzi sice ztrata Winnika, ale Quincey i Galiardi jsou bez problemu nahraditelni. Naopak jsme ziskali dve vyrazne posily, ktere by nam v boji o PO mely vyrazne pomoci a hlavne by mely byt vyznamnou soucasti tymu v budoucnosti. Navic talentovani Connolly a hlavne Sgarbossa, ktery ma v OHL fantasticka cisla (57z-41+43, loni 37z-29+33), jedinym problemem by mohla byt jeho drobnejsi postava...

K dobru letos Shermanovi musime pricist i paradni podpisy O'Briena a Giguera a pokud by vyslo PO, kde tomu v posledni dobe vyrazne pomaha Varlamov, nemusela by nas ani Semyonova protihodnota tolik mrzet. Zvlast kdyz se podivame na Nashville nebo Detroit, kteri 1.volbu obetovali za Gaustada, respektive Quincyeho a hodnota jejich picku by s trochou stesti mohla byt podobna tomu nasemu... ale to uz trochu predbiham. :D

S odstupem casu se v nas prospech vyviji i lonska mnohymi kritizovana vymena s Blues. Shattenkirk naplnuje svuj potencial, ale Stewart velke zklamani. U nas se konecne stava obrancem cislo 1 Erik Johnson a McClement se stal klicovym hracem na oslabeni, odvadi celou sezonu vybornou praci a prispiva i bodove. Uvidime co volby v draftu Siemens a Rattie... Podobne by se dala hodnotit i dva roky stara, opet fanousky odmitnuta vymena s Yotes Wolski-Mueller, snad uz jsou Peterovi zdravotni problemy u konce!

Snad jedinou fanousky kladne hodnocenou vymenou byl lonsky zisk Tomase Fleischmanna za Hannana, ktera skoncila letnim nepochopitelnym Tomasovym odchodem bez nahrady. Pokud je ale pravda, ze nemohl v Denveru zustat kvuli vysoke nadmorske vysce, tak s tim bohuzel nemohl nikdo pocitat. :(

Nakonec jedinym pro me opravdu nepochopitelnym tradem zustava odchod Lilese za 2.kolo draftu. S Varlamovou protihodnotou take nejsem spokeny, ale tam je jeste hodne otazniku.

Secteno, podtrzeno: Po letosni TDL zacinam verit, ze Sherman vi co dela a ze nektere uspesne kroky v minulosti nebyly nahodou. Navic je nucen pracovat s minimalnim rozpoctem. Doufejme, ze se tato situace brzy zmeni, jinak ho v lete neceka nic lehkeho.
Neboj petrik. Možno bodovo tak ako Downie hneď nezažiari, ale jeho (McGinn) hru budete milovať. I charakter. Je mi ho ľúto, v 67s bol faušikovský miláčik a Couture bol jeho najlepší priateľ. Chcel zostať v San José do konca kariéry. Ale taký je hokejový život a hádam sa mu bude (ja som o tom presvedčený i keď prechod z Kalifornie do hôr nie je ľahký) páčiť. V počte hitov bude medzi prvými troma, na forechecku bude ako Parise, motorová myš. Nuž a ak využije svoju veľmi dobrú strelu. Už teraz môžem povedať, že sa oplatí viac ako Galiardi, špeciálne do PO. Odchod Winnika mrzieť môže, ale bol prakticky nevyhnutný a protihodnota je priamoúmerná. Počul som nejaké výhrady k strate na PK, od minulého roka tam už ale vidím viac hráčov schopných to miesto zaplátať viac než dostatočne, takže tomu celkom nerozumiem. Čo sa týka Connollyho, s tým vám bohužiaľ nijak nepomôžem (čísla nevyzerajú vôbec zle, toto je jeho 1st pro year), ale na Sgarbossu môžem len pochvalne. Sledujem ho už dva roky odkedy ma zaujal na turnaji talentov v BC. Trochu ma síce prekvapilo, že sa vedenie Sharks za necelý rok bolo ochotné rozlúčiť s dvoma najlepšími prospectami (Charlie Coyle a práve Sgarbossa), ale očividne už ich čakanie na :cup: prestáva baviť. :giggle: Či je práve Winnik a Galiardi odpoveďou, to uvidia sami... Sgarbossa, tak ako som písal Daterovi odpoveď na otázku, nebol draftovaný z troch dôvodov - postava, obrana, zranenia. To sú jednoducho riziká, s ktorými sa musí rátať. Inak je to hráč prejavom nebojácny, má parádne ruky, dobrý nahrávač a ešte lepší strelec (rýchly a mrte presný release, to sa mi na ňom páčilo asi najviac) a slušný korčuliar. Postavou už iný asi nebude, tie zranenia sa objavovať môžu i nemusia, ale obranu výrazne zlepšil. Jeden z mála neznámych prospectov, ktorý ma zaujal, takže ho budem sledovať i naďalej a držať palce. Colorado je v poslednom čase čo meno to sympaťák. :thumbsup:


(malá ukážka tých rúk :))

Ku Quinceymu som sa už vyjadril. Výsledok hovorí sám za seba. :jn:
McGinn si u nas vybral na dres cislo 11
toto vo vseobecnosti popularne cislo (zo sucasnosti ci nedavnej minulosti ho nosili take legendy ako napr. mark messier, daniel alfredsson, saku koivu ci owen nolan) v nasom time nejaku velku tradiciu nema. nosili ho u nas povacsinou len hraci 3.-4. utoku - pascal dupuis, cody mccormick, chris dingman, andrei nikolischin atd
tak verme ze McGinn tomuto cislu spravi u nas lepsiu reklamu :)
Daniel Winnik + TJ Galiardi + 7th round pick 2012 <> Jamie McGinn + Mike Connelly + Michael Sgarbossa

Hodně slušný trade pro Avalanche, stejně jako v případě Steva. Sherman asi ví co dělá. Koneckonců - starší výměny Colorada pěkně zhodnotil už Redy. Nejde nesouhlasit :yes:
No, ale k té poslední. TJ u nás nedostával asi tolik prostoru, který by potřeboval a zřejmě by se na tom v brzké době nic nezměnilo. Hodně poletoval sestavou, a když už dostal více času na ledě a lepší spoluhráče – málokdy toho dokázal využít. Netuším jestli se na tom v SJ něco změní. Potenciál má, ale moc nevěřím tomu, že by pravidelně sázel 40 a více bodů za sezónu. Je to ale pouze má domněnka a rád bych se mýlil.
Daniel letos, zejména na začátku sezóny, hrál velice slušně. K jeho smůle – prostě neumí dát gól. Že má Landy nejvíce střel na bránu z celého kádru - je asi všeobecně známé, ale víte kdo je druhý? Zkuste hádat. Pokud nemáte „šajn“, tak je to právě Winnik. Vyslal na bránu 155 střel, z toho pouze 5x nasral brankáře. Zahazoval i vyložené tutovky. Jo jasně, dokáže se do nich dostat, ale to nám je tak k :ho*no: . Naopak v defenzívě se na něj dalo více než kvalitně spolehnout. Letos ho v PK může nahradit třeba Chuck nebo David Jones. Od příští sezóny kupříkladu Brad Malone.
Jamie, kterého jsme získali, vypadá moc hezky a jsem rád, že ho máme v týmu. Těším se nejen na jeho hity. Ofenzivní talenty v řadách prospektů, byste u Avs spočítali na jedné ruce. Bylo to u nás „nedostatkové zboží“ a zejména Michael, co jsem se dočetl, se profiluje v OHL jako schopný technik.
Nějaký závěr :giggle: :
Oba (TJ, Daniel) by mohli v létě odejít bez náhrady. Oba jsou nahraditelní. Náhrada ze mě? Vynikající – co víc si přát. :jupi:
katastrofa :hroza:
tvrdo vybojovane 2 body z detroitu prave vyleteli hore kominom :hroza:
Katastrofální výkon, bez bojovnosti, nasazení, šancí, plný špatných přihrávek!!!
Takový špatný výkon už jsem od "avs" dlouho neviděl... :ja_neviem:
Naprosto zasloužená výhra Columbusu!!! Nejhoršího týmu NHL!!!
Co dodat...Takhle se o playoff nehraje...Měli to být povinné 2 body, místo toho jsme zase spadli na hubu!!!
Dobře nám tak!!!
A už se nám rýsuje první odpadlík v boji o playoff! Bohužel to jsme mi!
Nemůžu jinak po dvou domácích prohrách... :ja_neviem:
S následujících 16 zápasů bychom museli vyhrát minimálně 12 a to prostě v našich silách nebude... :ja_neviem:
dnes zápas proti Wild. ak to pôjde tak hladko ako ten prvý zápas máme dva body vo vrecku. z posledných 5 zápasov Wild vyhrali len jeden a aj ten naposledy 26.2. no my sme teraz mali dva horšie zápasy (Columbus a Pens) ale verím že Wild porazíme ľavou zadnou.
toď moj tip je 3-1
par poznamok k dnesnej vyhre 7:1 nad wild:
:plus: steve downie. proti pens si zranil plece, ocakavala sa 2-4 tyzdnova absencia, ale on vynechal len 1 zapas a po navrate hned 0+3 :poklona2: vyborny vyborny shermanov kauf
:plus: semyon varlamov. chytil v poslednych tyzdnoch vybornu formu a zivi nam nadej na PO
:plus: jamie mcginn. galiardi who? na TJ-a si uz veru u nas len malokto spomenie, zabudnut nanho dava vybornymi vykonmi (3 goly v 4 zapasoch) najnovsia posila zo san jose
:plus: mark olver. uvod sezony premarodil, ale po vylieceni patri k prijemnym prekvapeniam.
:plus: blue jackets a oilers. obrali o body nasich priamych konkurentov v boji o PO coyotes a sharks :thumbsup:

:minus: matt duchene. konecne sa zdalo ze sa zacina pomalicky rozbiehat a teraz toto. zranenie clenka nevyzeralo vobec dobre, mattovi realne hrozi predcasny koniec sezony
:minus: milan hejduk. v druhej polovici sezony sa neskutocne trapi. vysledkom je preradenie az do 4. utoku k mcleodovi a mcclementovi. dnes pri vitazstve 7:1 opat bez bodu, napriek tomu ze jeho spoluhraci z utoku obaja skorovali. na 12. po sebeiducu sezonu s 20 golmi moze zabudnut a pomaly ale isto sa stava nahraditelnym (koniec kariery na obzore?)
:minus: canucks, predators a habs. neobrali o body nasich priamych konkurentov v boji o PO stars, kings a flames :P
Kto dostane Cčko po Hejdukovi? Aké sú vlastne plány s ním?

Downie a McGinn? Sgarbossa? Toto za božského Quinceyho, Galiardiho a Winnika? Hnus velebnosti! :jn: :ciga:
Getzo5 píše:Kto dostane Cčko po Hejdukovi? Aké sú vlastne plány s ním?
osobne by som C-cko dal O´Reillymu alebo Landeskogovi - a urcite nie preto ze momentalne su na prvych 2 miestach timovej produktivity. je podla mna nacase nalozit na mladu nastupujucu generaciu hviezd a hviezdiciek plnu mieru zodpovednosti za tim.
plany s hejdukom? zrejme to zalezi od neho. je v podobnej situacii ako 2 roky dozadu foote - ak sa rozhodne ukoncit karieru, zrejme ho nikto prehovarat nebude, ak este bude chciet potiahnut tak mu zmluvu na rok dame...
Souhlas, taky bych byl pro O'Reillyho nebo Landeksoga, v uvahu ale pripada i Johnson. :hmm:

Po vypadku s Jackets a Pens vyborne zvladnuty dvojzapas s Wild. Jako na houpacce, ty ztracene 2 body s Columbusem ted pri pohledu na tabulku hodne chybi...

Varlamov v posledni dobe :poklona:
z najblizsich 3 zapasov (vonku preds, doma oilers a ducks) su pre zachovanie postupovych sanci na ako-tak realnej urovni podla mna minimalne 4 body povinnostou. potom nasleduje 3 zapasovy eastern trip (rangers, devils, sabres) a aj ked sa nam na vychode zvykne darit, z tychto superov mam respekt :nervozny: tam moze nasa PO nadej definitivne zhasnut (ale mozno aj jasnejsie sa rozhoriet :hmm: )
pri 14 zostavajucich zapasoch si uz mozeme dovolit zrejme iba cca 5 prehier (zalezi aj od vysledkov konkurentov) :nervozny:
4804 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2019 ST LOUIS BLUES