Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

COLORADO AVALANCHE

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Lol, kaźdý podpisuje Stamkosa a podpisuje Richardsa...už aj Avs sympatizanti? :giggle:

Obrázek

Oficiálne prenechávam ako podpis pre toho, kto chce. Gabriela budete milovať. Som rád, že ak nie k nám, tak k vám a teda do WC. Veľa šťastia, to je váš nový kapitán! S Ducheneom naň budem náramne zvedavý a budem fandiť, skvelý chlapec. :good:

Obrázek

Errbody shufflin! :D
Mohli by hrať spolu Duchene s Landeskogom ? :-P Čo vy nato ?
Osobne si myslím, že ste najviac zarobili na drafte... získali ste presne to, čo organizácia potrebuje... krídlo, ktoré má potenciál na kapitána tímu, navyše pri nedostatku wings (Hishon z centra na krídlo? Dosť možné - časom) je to pre lavíny ešte lepší výber... špekulovalo sa, že siahnete po Larssonovi, pravdupovediac, nezmysel by to nebol, bek ako Larsson sa zíde vždy, ale myslím, že v tej chvíli bolo krídlo potrebnejšie. Už sa na spoluprácu Duchenea s Landeskogom teším...
K Siemensovi, aj tam ste podľa môjho názoru získali, pri tých ofenzívnych talentoch v obrane (Elliot, Barrie...) sa hodí defenzívnejší a to Duncan spĺňa. Pre mňa new Brent Seabrook... :thumbsup:
Btw, za pár rokov - Landeskog a Siemens, to bude vašich súperov bolieť... :yes:
dalsi draftovy tim, dufam ze landeskog bude bust a skonci v HC Lugano.
mitch píše:dalsi draftovy tim, dufam ze landeskog bude bust a skonci v HC Lugano.
tak zo skupiny nasich RFA hracov - jones, galiardi, dupuis, porter, wilson, o´byrne, cumiskey, elliott - zostal cierny peter v rukach dvojice dupuis-elliott, ktorym sme na rozdiel od ostatnych neponukli kvalifikacnu ponuku novej zmluvy a od piatku sa tak stanu UFA.
obidve mena su pre mna osobne trochu prekvapive. elliott vykonmi v tych 12 zapasoch co za nas odchytal neoslnil, napriek tomu som cakal ze si ho ako dvojku nechame (uz len z dovodu aby to nevyzeralo ze sme z andersonovho trejdu nevytlkli vobec nic). nastastie vedenie prejavilo viac rozumu ako v pripade hunwicka a nepredlozenim kvalifikacnej ponuky priznalo ze s elliottom sliapli vedla. brankarov schopnych robit dvojku by na trhu malo byt k dispozicii dostatok, o obsadenie tejto pozicie teda nemam obavy.
uz treti rok po sebe nechavaju avs odist efektivneho a medzi fanusikmi oblubeneho grindera zo 4. utoku. v 2009 to bol ian laperriere, vlani matt hendricks a tento rok je to phillipe dupuis. je pravdou ze v utoku mame aj bez neho pretlak (zatial iba kvantitativny, dufajme ze nebude trvat dlho a bude aj kvalitativny) a je mozne ze by sa dupuis do zakladnej zostavy nezmestil. ja ho tiez v zostave ktoru som nacrtol na predchadzajucej strane nemam. ale v tom 4. utoku bol v minulej sezone vcelku solidny a v pripade ze sa opat dostavia nase tradicne zranenia by si svoje miesto v zostave mohol najst... nuz ale teraz uz nie (resp. nie v nasom teame)
z hracov ktori kvalifikacnu ponuku dostali ma najviac prekvapil porter (z dvojice porter-dupuis by som ja osobne bral toho druheho). na rozdiel od dupuisa ktory bol v 4. utoku efektivny, porter mne osobne pripadal trochu strateny - na top 6 nema skill, na bottom six je zase prilis soft... nieco ako svatos, ibaze este menej nebezpecny v utoku :P navyse nema ani ziadnu value na pripadny trejd. ocakavam ze v pribehu sezony (ak sa len nedostavi prilis vela zraneni) sa ocitne na waiveri a nasledne na farme. ostatne kvalifikacne ponuky boli viac-menej ocakavane, s cumiskey-om vacsina fans do zostavy na novu sezonu nepocita, ale kvalifikacna ponuka bola logicka - stale je sanca ze mladi obrancovia elliott s barriem nebudu v campe ready na NHL a teda by sa cumiskey mohol do zostavy dostat na ich ukor. pripadne na ukor hunwicka ak mu lepsie vyjde camp. pripadne ako injury replacement, whatever. navyse kyle IMO ma este stale aspon nejaku - aj ked momentalne minimalnu - trade value, v pripade ze by sa z akychkolvek dovodov dostal do zostavy a hral kvalitne by sa mohla este zvysit... celkovo vsak myslim ze nepotrebujeme jeho AJ hunwicka, takze ocakavam ze min. jeden z nich najneskor pocas sezony odide (ak len nebude prilis vela obrancov zranenych)
v pripade ostatnych RFA co dostali ponuky ocakavam podpisy novych vo vacsine pripadov viacrocnych zmluv financne vyrazne atraktivnejsich ako mali doteraz
Petrik: V kolik hodin v pátek se otevírá trh s volnými hráči? V 18 hod našeho času?
primaprema píše:Petrik: V kolik hodin v pátek se otevírá trh s volnými hráči? V 18 hod našeho času?
IMO by to malo byt uz od polnoci (t.j. 6:00 rano SEČ). nezistoval som to, len mi to tak logicky vychadza (ked su hracske zmluvy platne do 30.6. tak uderom polnoci koncia a hraci su teda volni... :ja_neviem:)
No já pravě slyšel že to začne od 18 hod v patek...
konciaca CBA mohla byt okrajovy dovod, ale urcite nie taky co by ich odradil od podpisu viacrocnej (aj ked len 2 rocnej) zmluvy ak by boli z Jonesa taky nadseni ako sa tvarili.
IMO moze len 1r zmluva znamenat 2 veci:
1) este si v ociach vedenia viacrocnu zmluvu nezasluzil, t.j. dali mu dalsi rok na to aby ich presvedcil ze je viacrocnej zmluvy hodny (ci mu vydrzi zdravie ktore ho v minulosti zradzalo, ci zopakuje kvalitne vykony, atd)
2) dlhodobo s nim momentalne vobec nepocitaju, podpisali ho na rok ako docasne riesenie ktore budu moct vymenit pri TD alebo buduci rok nahradit nejakym lukrativnejsim UFA hracom (ak ich len nahodou tuto sezonu svojimi vykonmi nepresvedci)

osobne si myslim ze je to skor moznost c.1 resp. kombinacia obidvoch ale s vacsim dorazom na jednotku :P
mirtle James Mirtle
Avs announce they'll retire Forsberg's number on opening night.
Getzo5 píše: Avs announce they'll retire Forsberg's number on opening night.
to asi malokoho prekvapilo... well deserved :yes:
dalsi podpis - r. o´byrne, 2yrs, 3,6mil :yes:

cap hit 1,8mil je malicko vyssi ako som cakal, ale nemam s tym problem... ryan je ako shutdown D-man urcite pouzitelny, fyzicky vyborne vybaveny a vie to aj patricne vyuzit - rozdava hity, blokuje strely...
u mna s tymto podpisom spokojnost
Podpísať Hejdu, boa to je logika :ee: Cumiskey labilita, Barrie nováčik a len Johnson vie s rozumom dopredu. Hejda je priemer, O`Byrne SAH D a Hovník je Hovník. :roll:
But Sherman...he traded Liles to give the opportunity to kids and he brings another SAH D, 31yo and trades 1ST ROUND PICK 2012 and 2ND in 2012/2013 for goalie on his way back to Russia? Really? Really?

I will root for Avs even more. Lando and Varly gonna be my favs, but still. LoL

Obrázek

To je prakticky lottery pick na drafte o sile 2003, ja neverím vlastným očiam. McPhee musí mať Shermanove nahé fotky. :lol2:
Colorado má teda brankárov vyriešených :thumbsup: Varlamov - Elliott :wink2: Nemuselo by to byť také zlé
Ale podpis Hejdu, to je snáď haluz :hroza:
OndroNR píše:Colorado má teda brankárov vyriešených :thumbsup: Varlamov - Elliott :wink2: Nemuselo by to byť také zlé
Ale podpis Hejdu, to je snáď haluz :hroza:
Není to vyřešené... Colorado s Elliottem nepočítá...
Hejda jako obranář dobrý
Colorado dává jasně najevo, že chce vysoké mohutné obránce. To byl podle mě důvod, proč jsme vyměnili Lilese.
predychavam.... predychavam... nedari sa :ee:

:hroza: :scare: :panika: :hroza: :cry: :hroza: :scare: :panika: :hroza: :hroza: :hroza:

ok, hejdu som schopny pochopit - velky hromotlk a potrebujeme sa nejak dostat na ten cap floor. 4 roky sa mi zdaju byt trochu vela, ale dobre...

ale co ten trejd s caps ? :panika:
v idealnom pripade sa varlamov stane nasou jednotkou na dalsich 10+ rokov, vychyta nam zopar stanley cupov a v buducej sezone postupime aspon do 2. kola PO takze ten pick bude niekde cca 20+...
aaah, who am I kidding ... :ee: :panika:

realita? varlamov ma talent aj potencial ale ma aj pretrvavajuce zdravotne problemy a je unproven. risknut sa to s nim urcite da a nebyt tej sialenej ceny tak by som bol ochotny sa s tymto pokusom zmierit... ALE 1ST AND 2ND ROUND PICK? :hroza: :hroza: :hroza:

za tu cenu sme IMO mohli mat nieco ovela lepsie resp. menej riskantne (bernier). ale aj tak, uz sama myslienka vymienat high draft picky za nieco take riskantne je uprostred prebiehajuceho rebuildingu totalne zla. alebo si snad sherman mysli ze uz sme rebuilding ukoncili a od novej sezony sme playoff team? vazne je az taky naivny? bud to alebo totalny idiot ak trejdne s najvacsou pravdepodobnostou top10 a dost mozne ze dokonca top5 ci top3 pick za unproven brankara :hroza:
ked si predstavim za co vlani blues ziskali halaka :hroza:
alebo ked si predstavim ze vokouna sme mohli mat iba za $$$ ktore tak ci tak musime na niekoho minut :hroza: (neverim ze nechcel prist do colorada apriori, skor si myslim ze sa nam zdali jeho poziadavky privysoke :P)
alebo ked si predstavim ze enrotha z buffala sme mohli podpisat cez offer sheet s ovela nizsou kompenzaciou (apon to skusit a ak by aj buffalo dorovnalo, varlamov by nas vo washingtone pockal aj do septembra :P)

Sherman ty vôl :scare: co z toho ze mas gule robit velke trejdy ked na ne nemas rozum...? :hroza:
Kto bude dvojka za Semyonom ? :ja_neviem:
OndroNR píše:Kto bude dvojka za Semyonom ? :ja_neviem:
Giguere. Najprv čítať, potom písať.
z podpisu Giguera som bol sprvoti rozladený trochu, ale ten jeho cap hit :thumbsup: proste, ak sa chytí, tak sherman bude za hrdinu a keď nie, tak veľká strata to nebude
petrik píše:inak ohladom nasej brankarskej situacie som dostal taky divny pocit resp. predtuchu - ze v lete podpiseme J.-S. Giguera na 2-3 roky za cca 4-5 mil/rok, podpiseme elliotta ako dvojku a budaj skonci ako UFA na floride... :D
som zvedavy co z toho bude :-P :D
you heard it here first :!: :yes:
s budajom a elliottom som bol sice mimo - a nastastie aj s giguerovym cap hitom
tak uz som to viac menej predychal...
nejakym zazrakom sa mi podarilo sustredit sa iba na vysledok - t.j. brankarsky tandem varlamov-giguere, ktory je urcite upgradeom oproti dvojici elliott-budaj s ktorou sme koncili minulu sezonu - a snazim sa zo vsetkych sil nepripominat si cenu ktoru sme za varlamova museli zaplatit... s tou sa budem schopny zmierit iba ak sa naplni najoptimistickejsi mozny scenar (varlamov spolahliva (a zdrava) jednotka a avs minimalne postup do PO), s cim vsak urcite vopred nepocitam... necham sa (snad prijemne) prekvapit :modlenie:

inak este k shermanovi - ja som si vymyslel teoriu preco tento trejd upiekol. kazdemu kto sa o dianie v colorade trochu zaujima je zrejme jasne, resp. sa to ocakava, ze post GM Avalanche skor ci neskor obsadi Joe Sakic. (osobne si myslim ze je to naplanovane po nasledujucej sezone, cize cca o rok). sherman je muz na odstrel. je na odstrel ak sa teamu v buducej sezone nebude darit, je na odstrel aj ak sa mu bude darit priemerne a mozno dokonca aj v pripade ak dosiahne uspech. takyto trejd moze byt zufalym pokusom shermana udrzat si flek o nieco dlhsie. je totiz prekvapivy a neocakavany a veeelmi riskantny. ak nevyjde, pre shermana sa nic nezmeni - kufre si pobali tak ci tak. ak ale nahodou vyjde, varlamov sa uchyti a "nedajboze" nam vychyta nejaky aspon ciastkovy uspech, sherman bude mat vyrazny bod k dobru - bude z neho genius ktory si trufol na nieco na co by si ini netrufli a vyslo mu to...
aj ked urcite nie je jediny kto o trejdoch rozhoduje, keca mu do toho urcite viac ludi a ktovie kto bol vlastne iniciatorom tohto trejdu s washingtonom. konieckoncov, sherm je len uctovnik, hokej na serioznejsej urovni nikdy nehral a na posudenie potencialu jednotlivych hracov ci ich hodnoty ma urcite inych ludi...

co nam vcerajsok urobil so zostavou a cap floorom?
jones (2,5) - stastny (6,6) -hejduk (3)
landeskog (3?) - duchene (3,2) - mueller (2)
lindstrom (0,6) - o´reilly (0,9) - winnik (0,95)
galiardi (1,8?) - mcclement (1,45) - kobasew (1,25)
mcleod (1,033) / yip (0,725) / bordeleau (0,525)

johnson (2,6) - wilson (2,5?)
quincey (3,125) - hejda (3,25)
hunwick (1,55) - o´byrne (1,8)
elliott (0,843) / gaunce (0,845) / barrie (0,715)

varlamov (2,833) - giguere (1,25)

podla predpokladov - malo by nam to vyjst tesne-tesnucko nad cap floor :-P

zda sa mi ze mame podpisanych akosi vela utocnikov z kategorie "na hrane medzi farmou a prvym teamom" - hishon, lindstrom, yip, porter(ten zatial podpisany nie je, ale kvalifikacnu ponuku dostal), kobasew, bordeleau, mcclement... neprekvapilo by ma keby sme niekoho z nich este trejdli za nejaky low pick :P (kedze na farme by mali byt k dispozicii este dalsi depth utocnici ako stoa, olver, mauldin, van der gulik atd atd - IMO viac ako dostatocny depth aj v pripade zraneni viaceryh hracov v prvom teame)

no a este pohlad na nasu "novu" obranu:
johnson - 6´4", 232lbs
hejda - 6´4", 237lbs
o´byrne - 6´5", 234lbs
quincey - 6´2", 207lbs
wilson - 6´1", 207lbs

:hmm: takto na papieri (monitore) sa mi to celkom paci (hunwick kazi priemer, ale snad casto hravat nebude :modlenie:), konecne sa neda povedat ze nasa obrana je "mala". doteraz hraci ako liles, cumiskey, hunwick svojou postavou superom velky strach nenahnali, casto mali problemy "upratat si" okolo vlastneho brankoviska, o hity sa radsej ani nepokusali, prehravali suboje pri mantineli, superi nemali problem s prechodom utocnej modrej... snad by sa uz nieco z toho mohlo zmenit k lepsiemu a nasa obrana zacne vzbudzovat u superov vacsi respekt ak uz nie hned strach :D ked pre nic ine tak pre to ze to proti nam uz bude pre superov viac bolestive :P
som zvedavy ako to bude realne vyzerat v zapasoch :yes:
Velcí sice jsou, ale minimálně Hejda a Obyrne moc rychlosti nepobrali. No pánové na PO to rozhodně nevypadá, spíše zase boj o top drafty..
neis píše:Velcí sice jsou, ale minimálně Hejda a Obyrne moc rychlosti nepobrali. No pánové na PO to rozhodně nevypadá, spíše zase boj o top drafty..
aspon si nerob pi*u OK? :bitka3:

:D :hroza: :D :hroza: :D :hroza: :hroza: :hroza: :hroza: :hroza: :cry:
4804 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2017 PITTSBURGH PENGUINS