Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

COLORADO AVALANCHE

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Neuveritelne, co v poslednych dvoch zapasoch (VGK, ANA) predvadzal Makar. Snad neurobil zle rozhodnutie. V defenzive (napr. ako neutralizoval Lidholma pri samostatnom najazde), ale hlavne v ofenzive, kde si to vodi podobne MacKinnonovi. Pamätam, ako som bol nadseny, ked som videl prve zapasy Girarda za Avs, lebo bolo hned vidiet, ze doda utrapenej obrane novy prvok. Ale Makar je este o stupen vyssie. Ohromna radost ho sledovat.
Tak po Rantanenovi je out na dlho aj Landeskog :panika:
Prvy utok dnes zrejme v zlozeni Donskoi-MacKinnon-Kadri
Out je aj Wilson, takze tohtosezonnu premieru zazije Kamenev a z farmy bol povolany Jayson Megna

Tak ten nas novy utocny depth je ostro skusany hned od uvodu sezony... :nervozny:
No, když vezmu tu sestavu proti Arizoně, předpokládanou dneska proti Dallasu, tak mám trochu pocit, že tam ty jména Bednar tahá z klobouku.. Smysl mi to moc nedává. Aspoň, že Kadri se vrací zpátky do druhé na centra.
Minule som to tym pochvalnym postom jinxol, tak teraz by som to mal antijinxnut... :giggle:
So zranenim landeskoga a rantanena ten tim stratil iskru, taki hraci sa len tak nahradit nedaju a vysledkom je potom takato kriza :thumbsdown:
Az sa mi verit nechce ako sa moze situacia v priebehu 2 tyzdnov takto obratit o 180°a z W streaku je zrazu uz takmer rovnako dlhy L streak...

Landy by mal byt out dlhodobo, rantanen sice kratsie, ale tiez este ani nezacal korculovat... az som zvedavy ci sa sakic neodhodla k nejakemu “panic move“ – aj ked sa to nanho vobec nepodoba – a neskusi nejaku posilu priviest prostrednictvom nejakej vymeny... :hmm:
Je až s podivem, jak se to otočilo. Lehkost ,agresivita, produktivita a klid je pryč. Nedaří se téměř nikomu. Opravdu jsem nečekal , že až takto nás ztráta dvou top hráčů rozhodí.
Ale máme trochu nahráno ze začátku a veřím , že se vrátíme do starých kolejíco nejdříve.
Kvalita a potencial v tomto týmu je velký :)
Grubauer day to day. Bomba, když se daří, tak se daří. :hroza: Se může Francík ukázat..
S tymi zraneniami si uz niekto robi prdel nie?
Po 30 sekundach zapasu sa zrani Francouz a po zapase mal udajne nejake problemy aj Kadri ??!?!?

Zatial to stihaju tahat Makar s MacKinnonom, ale vsetko ma svoje hranice...

Nathan MacKinnon since Landeskog and Rantanen both got injured:

•7 games
•5 goals
•6 assists (4 primary)
•50 shots on goal
•70 shot attempts
•7 penalties drawn, 1 taken


edit: Makar ma v tych poslednych 7 zapasoch 4g+4a
https://www.icethetics.com/news/col-2020-stadium-leak

za mna skor sklamanie... :thumbsdown:
ten co sme mali na prvy outdoor game sa mi pacil teda ovela ovela viac
Neviem, neviem, neuveritelna smola.
Treti zapas hrat s tretim a stvrtym brankarom. Pred zapasom si precitam, ze nebude hrat Jost. Tych zranenych je nejako privela.

Navyse dnes dostal pukom do hlavy pred tretim golom Calvert....
https://www.youtube.com/watch?v=lawvDsH ... d2mkiJI7pQ
Neviem na co rozhodcovia cakali, fakt mi to hlava nebere. Matt dostal do hlavy, lezal tam na lade, pokusil sa zdvihnut a padol ako mech zemiakov naspat na ruky.
Za mna teda rozhodcovia :thumbsdown: :thumbsdown:

Som zvedavy ci toto Matt rozchodi, alebo sa prida do siku zranenych hracov s otrasom mozgu...

MacKinnon a Makar :jn: :sok: :sok:
Obrázek
MinonkySK píše:
ned 17. lis 2019 10:12
Navyse dnes dostal pukom do hlavy pred tretim golom Calvert....
https://www.youtube.com/watch?v=lawvDsH ... d2mkiJI7pQ
Neviem na co rozhodcovia cakali, fakt mi to hlava nebere. Matt dostal do hlavy, lezal tam na lade, pokusil sa zdvihnut a padol ako mech zemiakov naspat na ruky.
Za mna teda rozhodcovia
Za posledne cca 2 tyzdne sa uz druhy krat stalo ze hraca Avs zasiahol do hlavy puk, zostal lezat na lade, tiekla krv a rozhodcovia veselo nechali hru pokracovat dalej.
V pravidlach sa pise ze je to na posudeni rozhodcu a ak povazuje zranenie za vazne tak moze hru prerusit. Ja teda neviem, ale mne pride puk do hlavy a tecuca krv ako dostatocne “vazne“ zranenie na prerusenie hry... IMO by sa nad tym mali kompetentni zamysliet kym sa stane nieco naozaj vazne

A inak dufam ze nasi branakri uz maju od vedenia timu instrukcie ze ak sa nieco podobne stane znovu (a rozhodcovia sa opat nebudu mat k preruseniu hry) nech okamzite posunu branku a tym prerusia hru... nejake 2min v oslabeni v takej situacii nie su podstatne
petrik píše:
pon 18. lis 2019 11:04
V pravidlach sa pise ze je to na posudeni rozhodcu a ak povazuje zranenie za vazne tak moze hru prerusit. Ja teda neviem, ale mne pride puk do hlavy a tecuca krv ako dostatocne “vazne“ zranenie na prerusenie hry... IMO by sa nad tym mali kompetentni zamysliet kym sa stane nieco naozaj vazne
Veru dost divne, ohladom zdravia daneho hraca.
Sam Pettersson tam tak zmatene korculoval, mal vacsiu starost o Calverta ako o hru. Donskoi detto, len rozhodcov v tej chvili zaujimalo vsetko ine, len nie Calvert...

inak MacK
Obrázek

ten zdvih po odchode Duchena je uplne neuveritelny.
A co stvara Makar, az sa obavam toho, aky dobry by mohol byt (ked nebude) po takomto vstupe do NHL ..


Calvert:
https://www.nhl.com/avalanche/news/matt ... -311471500
draisaitl s 9 bodmi sa nezmestil? :giggle:

inak toto je uz na maslu:
Game 9 vs Blues - Rantanen lower body injury (knee/ankle?)
Game 11 vs Ducks - Landeskog lower body injury (broken foot?)
Game 11 vs Ducks - Wilson lower body injury (dead lower body?)
Game 15 vs Stars - Grubauer lower body injury (groin?)
Game 16 vs Preds - Zadorov broken jaw
Game 17 vs Jackets - Bellemare concussion
Game 18 vs Jets - Francouz concussion
Game 19 vs Oilers - Jost upper body injury
Game 20 vs Canucks - Calvert concussion

:please:
Obrázek
V poslednom piatom zapase tripu sa sice bodovat nepodarilo, 6b z 10 moznych v tejto zraneniami zdecimovanej zostave ale beriem vsetkymi desiatimi. Dobrou spravou je ze Rantanen by uz nemal byt daleko od navratu :pray:

No a ten MAKAR :!: :scare: :wub:
Ani sme netusili ake stastie sme mali ze sme vtedy tu loteriu prehrali :giggle:
petrik píše:
pát 22. lis 2019 08:05
Dobrou spravou je ze Rantanen by uz nemal byt daleko od navratu


Ja som cital, ze Rantanen by mal byt najskor k dispoziicii druhy decembrovy tyzden... :-(
A Landy az niekedy v januari... :-( :-(

Pripajam sa k spokojnosti s tripom + Makar :klobuk: :klobuk:

Obrázek
petrik píše:
úte 19. lis 2019 07:23
inak toto je uz na maslu:
Game 9 vs Blues - Rantanen lower body injury (knee/ankle?)
Game 11 vs Ducks - Landeskog lower body injury (broken foot?)
Game 11 vs Ducks - Wilson lower body injury (dead lower body?)
Game 15 vs Stars - Grubauer lower body injury (groin?)
Game 16 vs Preds - Zadorov broken jaw
Game 17 vs Jackets - Bellemare concussion
Game 18 vs Jets - Francouz concussion
Game 19 vs Oilers - Jost upper body injury
Game 20 vs Canucks - Calvert concussion
aby sme to udrzali aktualne:
Game 23 vs Maple Leafs - Johnson upper body injury
Game 24 vs Oilers - Burakovsky upper body injury

:scare:

Johnson by mal chybat minimalne cely tento tyzden, potom sa uvidi. o burakovskom zatial nie su blizsie info

Rantanen by sa mal do zostavy vratit v sobotu, korculovat uz zacina aj landeskog

v piatok budu pre zranenia chybat:
rantanen, landeskog, burakovsky?, calvert, wilson a johnson (5 kridel z prvych 3 formacii a najvytazovanejsi obranca :scare: )
petrik píše:
čtv 28. lis 2019 10:12
aby sme to udrzali aktualne:
Game 23 vs Maple Leafs - Johnson upper body injury
Game 24 vs Oilers - Burakovsky upper body injury
tak treba pripocitat aj Nieta. Ani on, ani Burakovsky, ani Johnson nejdu do Chicaga (ani Rantanen), s nim sa rata v sobotnajsej domacej odvete.
Wilson a Calvert nic zatial.
Landeskog druhy krat korulovala.
Povolali s Eagles Driesa a Greera.
Zraneniami prekliaty november je konecne za nami, ukoncili sme ho 3 impozantnymi vyhrami proti oilers a 2x hawks s vyslednym skore 16-6. :ciga:
Cerstva druha hviezda mesiaca Mackinnon sa na tom podielal bilanciou 3g+6a, celkovo za november 10g+15a (bez rantanena a landeskoga) :klobuk:
Cena sa usla aj Makarovi, ten je pre zmenu novacikom mesiaca.

Chcel by som dufat ze s novembrom skoncil aj ten bad luck co sa zraneni tyka a december bude naopak v znameni navratov zranenych hracov do zostavy. V poslednom zapase to uz zacal Rantanen, ktory pocas 2 tretin za necelych 11 odohranych minut stihol prispiet k demontazi chicaga bilanciou 1g+3a a do tretej tretiny uz nemusel ani nastupit. Korculovat uz zacali aj landeskog a calvert, k navratu do zostavy sa blizi aj burakovsky... :fingers crossed:

December zaciname tripom po atlantickej divizii – najskor B2B v toronte a montreale, na zaver navstivime boston kde sa nam zvykne darit. Naposledy sme sice v bostone prehrali 2:1pp, ale bola to prva prehra Avs v TD Garden od roku 1998...
Spokojny budem ak privezieme aspon 3b
Okolo Avs a Halla je cim dalej tym viac dymu... pomaly kazdy insider nas ma za favorita na jeho ziskanie...
Neviem ci sa mam tesit alebo bat :nervozny:
5th W in a row (z toho 2x B2B), do zostavy sa po rantanenovi vratili uz aj landeskog, calvert a burakovsky no a MacKinnon verejne “prislubil“ ze aj pri buducej zmluve sa uspokoji s nizsim platom (nebude sa handrkovat o kazdy cent) lebo chce s tymto timom vyhravat...

Isn´t the life beautiful? :)
Je velmi zabavne sledovat tento tim a este o cosi viac zaujimavejsie je, vidiet to, ako hraci ako Bellemare ci Makar zvladli svoju rolu novacikov a zapadli do timu. Bellemare je vzdy pozitivne naladeny, Nicuskin ozil po tom uteku do KHL a Nieto je spickovy utocnik na PK v ramci celej ligy. Este viac potom zamrzi zranenie Wilsona...v najhorsom pripade mu skoncila sezona. Ale zasa svoju sancu dostane Kamenev a aj on sa moze chytit a ziskat viac casu pre seba. Ked boli vsetci zdravotne fit, tak ta bilancia bola 8-1-1. A ked vypadlo 6-7 hracov, tak prisli prehry ale nikdy nie viac ako dve po sebe. To je velmi dolezite, ze tim dokaze zareagovat na prehru ci zranenia dolezitych hracov tym najlepsim sposobom. MacKinnon herne prepol na este vyssi level ako s Mikkom a Gabem. Uz len preto by som namieste Sakica nechcel ziadneho Halla za pochybnu hracsku kompenzaciu. Jersey by za neho pravdepodobne chceli nejakeho mladika z nedavno draftovanych hracov a to by som len nerad videl. Zadorova by som nepustal, jediny tvrdsi hrac v time, navyse ma svoj ofenzivny prinos. Takze pre Shera by som obetoval fakt len toho Josta plus druhe kolo draftu a to oni nezoberu. A aj keby prisiel, tak kam s nim? Do tretej pätky? Pretoze prvy dvaja centri su Nate a Kadri. A odsunut Kadriho do tretej pätky je hlupost, on prichadzal ako center do prvych dvoch utokov a teraz by mal vyklidit miesto? Vobec.

Obrovsky sa mi paci klud Sakica a Bednara. Ja ako fanusik vela veci vidim cez ruzove okuliare a kritizoval som ho, ako skladal, respektive neskladal tim s tym, ze ma dost priestoru pod stropom ale nepriviedol ziadne hviezdne meno. Napriklad Panarina..ale on vie co robi, ma viziu a plan, ako dosiahnut uspechu. Ono niekedy je lepsie verit GM alebo timu scoutov, ze vyberu dobrych hracov s perspektivou toho, ze raz budu hviezdy nie len Colorada ale aj celej ligy. A ked sa to tak uplne nepodari, tak nech su to minimalne stabilni hraci NHL s prinosom. Takze prehra v loterii nakoniec mohla byt s odstupom casu hodnotena ako vyhra, pretoze Makar. :) No a Bednar zasa po trapnej sezone neprepadol skepsii, neprestal verit v ten tim a mal viziu ako by ten tim mal hrat. MacKinnon ci Girard si pochvaluju komunikaciu, ze nie je uzavrety ale stale s nimi rozobera hru do detailov. Neuzatvara sa do seba ci nekomunikuje len s trenerskym stabom. Po vyhrach nelieta v oblakoch, skor ten mancaft drzi pri zemi a pripravuje na kazdeho supera. Ked ho predstavili ako hlavneho trenera, nepoznal som ho a nemyslel som si, ze bude v tomto case este vo funkcii. Evidentne ale sdiela so Sakicom rovnaky pohlad na sucasny hokej v NHL a maju aj dost podobnu viziu smerom k buducnosti.

Ked Colorado prezivalo zle casy, tak len vdaka vlastnej neschopnosti pri vybere draftovanych hracov a podpisov, ktore nemali hlavu ani pätu. Jasne, boli tam ROR ci Stastny, ale ten tim nemal hlbku v utoku. 2-3 vyborni hraci, zvysok utoku ale priemerny a dlhodobo to bolo odsudene k neuspechu. V tych casoch sa Landeskog ci MacKinnon nemali od koho ucit, preplateny hraci co neodovzdavali ani omylom to, co mali na paske. No a nakoniec odchody ROR, Stastnyho ci Duchenea boli s odstupom dobre rozhodnutia. Ja osobne nelutujem ani jedneho trejdu, pretoze sa vycistila atmosfera v kabine a aj v celom klube. Situacia v obrane cista katastrofa, tazkopadni obrancovia, vysoke zmluvy a nekvalita. A teraz? Doraz je v prvom rade kladeny na korculovanie, rychle zmeny smeru a celkovo obratnost. Preto moze ziarit Makar, Girard, snad v buducnu aj Byram ci Timmins. Aj tak si myslim, ze co sa tyka vylozene korculovania a rychlosti, patri Avs k sirsej spicke v ramci ligy. Je extremne tazke to tempo vydrzat celych 60. minut. A to je zasluha prave Bednara, ktory preferuje ten sucasny system 1-3-1 s tym, ze v obrannom pasme sa ten tim chce branit aktivne, nie len drzat poziciu v rohu a hrat staticku obranu. Ked sa podari ziskat puk, tak automaticky startuje dopredu jeden obranca, preto Makar mohol tusim proti Arizone vykorculovat dopredu a nakoniec aj strelit gol. To je obrovsky posun vpred behom par rokov. Co ale ten tim bude zrazat, tak to je hra v PK. Tam ma Colorado dlhoodobo problem a nedostane sa nad 77%. V sezone 17-18 to stacilo na stvrte miesto, o rok neskor to bol prepad na 25. miesto a v sucasnosti je hned dvadsat timov lepsich. Takze v tomto smere by ten tim mal pridat. To jedine sa asi da zatial vytknut.. Este by ma vlastne zaujimala situacia ohladne Josta. Oraganizacia mu stale veri, ale uz nie ako hraci, co by mal byt na PP alebo v druhom utoku. Skor sa prepadol do stvrtej pätky a odtial sa zrejme nepohne. Trejd by mu pomohol, ale Sakic ho zatial este podrzi, pretoze by neziskal adekvatnu protihodnotu. Do oci ale bije to, ze Compher svoju hru dokazal posunut vyssie ale Jost nie. A ja osobne som Jostovi veril viac ako Compherovi.
Jen si dovolím podotknout, že Hall není C, na Kadriho by neměl vliv..
Jen si dovolím podotknout, že Hall není C, na Kadriho by neměl vliv..
[/quote]

Jasne, moja chyba. Neviem preco som si myslel ze je. :hroza: Tak ja by som bol aj tak radsej, nech na kridlach druheho utoku su Donskoi a Burakovsky. Zatial to funguje, tak by som to nerad menil. Obaja su podla mna hraci do top6 a bola by skoda odsunut jedneho z nich k horsim spoluhracom. Ty by si Halla chcel?
4804 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2002 GOTEBORG