Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

COLORADO AVALANCHE

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Wanic píše:Mueller out :lol2: .... nechci bejt škodolibej... ale neměl odcházet z Phoenixu... takže :wawe: :wawe: ... už se nemůžu dočkat další jeho návštěvy naší Jobing.com Areny... jak ho zase diváci vypískaj :clap:
To je vazne obrovska sranda. Radsi se k tomu nebudu vyjadrovat. :thumbsdown:

Jinak smutne je, ze Peter si zrovna pro novou sezonou pripravoval specialni bezpecnejsi helmu Cascade M11 propagovanou Markem Messierem, takze by to treba dopadlo jinak... Myslim, ze na Nova Sport jsem o nich videl reportaz o tom jak tlumi naraz atd., vypadaly dobre, skoda ze se je nepovadlo do NHL lepe prosadit.
Zbyva jen doufat, ze to nebude tak vazne jak se zda a Peter brzy bez nasledku naskoci do hry! :good:
Ja chcem povedať, že som v prvom rade za...prakticky čokoľvek s úmernou protihodnotou (samozrejme v našej situácii nie je nič extra potreba, ale predsa). Od začiatku leta, keď sme sa pokúšali znovu podpísať Kovyho, ako potencionálne odchody som videl práve spomínanú trojicu + z obrany Salvadora a ako partnerov na trade práve Colorado, Dallas, Carolinu, Islanders prípadne Anaheim. Toto by teda nejako zapadalo do mojej mozaiky.

V súčasnosti sa v súvislosti s Langsom spomína LA. Lombardi by si tak napravil mierne spackané leto, polovica fanúšikov Devils pocit z neho ako kapitána, tím by však mnoho zo stropu neuvoľnil vzhľadom na jeho výbornú hodnotu kontraktu a LA má na danej pozícii "vystaráno" takže by musel byť pravdepodobne presunutý naľavo, prípadne nejaká zmena by sa týkala dvojice Brown-Schenn.

Čo sa týka Avs a tvojho príspevku tak nejak v globále:
1.ako mám chápať tú vetu o Rolstonovi?
2. Zubrus bol pôvodne angažovaný ako center, je to však v útoku náš najuniverzálnejší hráč pravdepodobne a lepší je na krídle :!: Hodnota zmluvy by celkom zodpovedala. Jeho prínos je fakt veľký, najmä v kombinácii s mladšími a jemnejšími hráčmi si odvedie kvantum práce pri mantineloch, vie výborne a nečakane nahrať a v koncovke je viac než slušný aj keď sa rozbieha zväčša až v priebehu sezóny. Na ňom neprerobí nik. Nikto z nás ho trejdovať nechce, bohužiaľ, možno príde čas, kedy iná možnosť nebude na programe dňa.
3. Čo sa týka UFA trhu, ja predpokladám, že Guerina Flyers predsalen vezmú a Tucker nie je riešenie pre COL.
4. Čo sa týka Rolstona...ak hovoríš o Guerinovi, pozri sa kde ten tých 24 gólov nazbieral resp. s kým ich nazbieral a naopak u Briana, že jeho štandardom je tých 20 spraviť s kýmkoľvek. Ak dostane slušného centra, či šancu aspoň v druhej presilovkovej formácii, dokáže byť prospešný aj keď samozrejme svoje muchy má.
5. Má Svatoš ešte vôbec čo Coloradu dať?
6. Anglický originál by sa nenašiel? :D
hned by som bral..len to by musel nas captain najprv odvolat ntc..
a na cestu by som mu zadarmo pribalil aj rolstona :D
Dado píše:Breaking News: A source said today that the Colorado Avalanche are interested in acquiring Devils captain Jamie Langenbrunner if the team is willing to move him as part of its salary cap space clearing moves.
Kéž by se to zrealizovalo !!
Zvýrazňovať, že som ZA už v pôvodnom komentári nebudem, každopádne naň mohol niekto reagovať, bol vecný :?

Inak čo sa týka ideálu ako protihodnotu za dajme tomu Langs+Salvy by som bral obľúbenca Cumiskeyho a mid-round pick, pravda, detaily bokom, šlo mi hlavne o mená. :wink: Získali by sme šikovného potencionálne sa zlepšujúceho bottom pairing PMD (RFA next season) s nízkym cap hitom, mimo to samozrejme sa z nášho uvoľní dostatok (rátajúc cap hit Cumiskeyho - 5.1m, potrebujeme uvoľniť minimálne 3m). Colorado by získalo defenzívneho beka (ak sa vám chytí Shattenkirk tak aj tak nemáte čo riešiť, navyše čo viem, tak v systéme máte hneď 5 nádejných bekov a Salvador je skúsenosť, to postrádate) ktorý dokáže zhodiť rukavice a v kabíne pôsobí príkladne a stále vitálneho 60b+ (ale u vás by som mu odhadoval či už s Paulom/Mattom viac, minimálne o 5 aj keby som rátal nejaký "pokles" vekom) veterána do prvých dvoch útokov. Jamie na svoj vek ešte hokejovo nevyzerá, pri mantineloch je stále silný, vie PK i PP, strelu i pass má slušný a je ako v podstate všetci naši hráči def.responsible. S vašim súčasným cap hitom a našim súčasným cap hitom by to bola win-win situácia, čo je to najlepšie možné riešenie, aké by malo byť.

Pokiaľ ide o reakciu Martina a dunima, u nás ide hlavne o tie problémy s Lemairom a ako sa s nimi vysporiadal Jamie ako aj fakt, že ako kapitán zaveľa nestál a nestojí, pričom väčšina fanbase by už rada videla Cčko na Parisem...nič viac. Ako hráč je stále veľmi platný, aj plat je veľmi dobrý, no bohužiaľ, vyberať si príliš z čoho nemáme (a takáto "slamka" by nám veru bodla) a keby aj, Zubrus je momentálne minimálne nemenej dôležitý a vo forme.

OT:škoda toho Muellera no... :-(
tak kombinacia langs salvy do col by bola tiez skvela..getzo fakt ocakavas ze by nam dali cumiskeyho? :) my sme zatial na oko v peknom prusvihu..nepochybujem ze lou to vyriesi, len hodnota nasich hracov casom do zaciatku sezony rychlo klesa a ostatni potencionalny trade partneri to vyuziju..ja by som bol spokojny s draftom cislo 4 a 5 za tychto dvoch.. u loua nikto nevie ale radsej nizky draft ako nejaky nas hrac zakladu na farme kvoli prachom..k langsovi uz v teme devils nech niesme off topic..
nehcem vam kazit naladu, ale sanca ze by sme s langsom zobrali aj salvadora je podla mna minimalna, prakticky nulova. salvador ma zmluvu este na 2 roky, cize by buduci rok zaberal v obrane miesto ktore uz budeme potrebovat pre nejakeho rookieho ktorych ako ste spominali mame dost.
prichod samotneho langenbrunnera vsak vidim celkom realne, ak by vam zanho stacil cca 3rd rounder a bol by ochotny vzdat sa NTC...
salvadora sa potom zbavte niekde inde :P
Langenbrunner má ale stále vyššiu hodnotu než len nejaký 3rd rounder aj napriek nutnosti salary dump. Je to predsa via NTC, ak by Lou chcel, pošle niekoho na farmu bez problémov. Na to netreba zabúdať.
Getzo5 píše:Langenbrunner má ale stále vyššiu hodnotu než len nejaký 3rd rounder aj napriek nutnosti salary dump. Je to predsa via NTC, ak by Lou chcel, pošle niekoho na farmu bez problémov. Na to netreba zabúdať.
nie je lepsi 3rd rounder ako platit niekomu na farme tazke miliony ?
okrem toho rolston ma uz 35 cize jeho plat by sa pocital do stropu aj ak by ho poslali na farmu. cize by tam musel ist zubrus alebo langs
no navarili ste si peknu kasu, tak si ju teraz aj zjedzte :)
za normalnych okolnosti by langs vyssiu hodnotu mal..takto je dobry aj za 3 roundera.. mame totalny prebytok hracov..ci v obrane ci v utoku..nie sme bohaty aby sme platili 3 milionovu pokutu a este dakomu na farme platili dalsie 3 mega.ja by som bol spokojny za draft keby odide a myslim ze v col by boli tiez velmi spokojní..ked si to predstavim tak aj keby na farme skoncil ktokolvek s potencialnych adeptov tak pre tím je urcite lepsie mat draft pick ako vyplacat 3 mega na hraca ktory moze byt do timu povolany az na Po a to ani neratam vplyv na kabinu..
Je to biznis. Pre toto by z teba nikdy dobrý GM nebol :oops: :-P
Presne tak petrik, nebol by si poloboh medzi GM :hroza:
Ehm, načo má byť toto narážka? Na vtip? Tu sa quotujú sarkasticky aj vtipy? :wowo: Ale tak...dosť bolo srandy. Jednoducho sa vždy treba snažiť vyťažiť maximum aj keď ide o podobnú situáciu. Sklamaný len s pickom samozrejme nebudem, ale hodnota, ktorú berúc v úvahu svoj plat pre Jersey má naozaj nie je tak nízka. Salvadorova áno, jeho nie. Period.
petrik píše:nie je lepsi 3rd rounder ako platit niekomu na farme tazke miliony ?
okrem toho rolston ma uz 35 cize jeho plat by sa pocital do stropu aj ak by ho poslali na farmu. cize by tam musel ist zubrus alebo langs
no navarili ste si peknu kasu, tak si ju teraz aj zjedzte :)
Tým dumpom som samozrejme Rosltona vďaka 35+ rule nemyslel... :wink: Ale Salvadora áno. Samozrejme to nič nemení na tom, čo som povedal o kúsok vyššie...už chutí a vydáviť ju nebude v prípade núdze žiadny problém :wink:
ThrashersFan píše:Presne tak petrik, nebol by si poloboh medzi GM :hroza:
:lol:
Tak Shattenkirk byl dnes odeslán na farmu. Letos se mu do základu probojovat ještě nepovedlo. Možná dostane příležitost během sezony. Takže o místo sedmého obránce se poperou Holos a Cohen...
Podle všeho ma menší náskok Holos ale ještě mají oba pár zápasu v přípravě ukázat co v nich je :wink:
primaprema píše:Tak Shattenkirk byl dnes odeslán na farmu. Letos se mu do základu probojovat ještě nepovedlo. Možná dostane příležitost během sezony. Takže o místo sedmého obránce se poperou Holos a Cohen...
Podle všeho ma menší náskok Holos ale ještě mají oba pár zápasu v přípravě ukázat co v nich je :wink:
holos bol od zaciatku mojim ciernym konom, aj ked v prognozach "odbornikov" bol s prehladom ignorovany ako neznamy niemand z europy :D
ma vsak oproti svojim "konkurentom" (shattenkirk, cohen alebo gaunce) velku vyhodu v tom ze uz ma niekolkorocne skusenosti so seniorskym hokejov, zatial co ostatni hrali doteraz iba v juniorke resp. univerzitnej lige. okrem toho ma holos na svoj vek aj pomerne bohate medzinarodne skusenosti proti top hracom - hral na OH aj na viacerych seniorskych MS.

a v neposlednom rade mozno zavazila aj takato uvaha: holos je zatial povazovany za celozivotneho kandidata obrancu do 3. obrannej dvojice, prinajlepsom do druhej. zatial sa nejayvi ako hrac ktory by mohol byt velkou hviezdou resp. zakladnym stavebnym kamenom okolo ktoreho by sa dala vybudovat cela obrana. preto by mu pozicia 7. obrancu (cize hrat mozno kazdy druhy zapas cca 15min) nemala nejako vyrazne narusit hracsky vyvoj
naproti tomu do shattenkirka, cohena, gaunceho sa asi vkladaju o nieco vacsie nadeje do buducna, pocita sa s nimi na "dolezitejsie" ulohy, v colorade dufaju ze z nich vyrastu top4 obrancovia pouzitelny na presilovky aj oslabenia. preto je pre ich vyvoj zrejme lepsie zacat sezonu v AHL, kde si budu moct zvyknut na seniorsky hokej a odohrat za zapas 25 minut vo vsetkych hernych situaciach. neverim ze by vsetkych nasich obrancov po celu sezonu obchadzali zranenia, takze tito chlapci nejaku sancu v 1. teame pocas sezony urcite dostanu. zatial im ale AHL podla mna len prospeje
Getzo5 píše:Ehm, načo má byť toto narážka? Na vtip? Tu sa quotujú sarkasticky aj vtipy?
Chces sa hadat?
FLYERS FAN píše:
Getzo5 píše:Ehm, načo má byť toto narážka? Na vtip? Tu sa quotujú sarkasticky aj vtipy?
Chces sa hadat?
:shock: :wowo: Tak...v podstate nič "lepšie" už na to byť reakciou nemohlo...winner here.
Na farmu byli celkem podle ocekavani odeslani Bordeleau,Cohen a trochu prekvapive Stoa, u ktereho jsem doufal, ze dostane sanci.
tak stoa svoju sancu nevyuzil... lepsiu uz mozno len tak lahko nedostane.
pri sucasnej situacii v nasom utoku, ked je aktualne este aj hejduk day-to-day, mal mat miesto v 1. teame prakticky iste. ze nedokazal trenerov zaujat viac ako napr. olver alebo dupuis je pre mna trochu zarazajuce a znepokojujuce co sa ryanovej buducnosti v nasom teame tyka (zatial mi to vyzera na noveho hensicka :P )
holos ma uz v tejto faze neprekvapil, na zaciatku kempu som veril ze sa o miesto bude bit do poslednej chvile, cakal som ze si to o flek 7. obrancu "rozdaju" so shattenkirkom, ked toho pred casom poslali na farmu tak uz som veril holosovi. dufam ze ma nesklame a bude prijemnym prekvapenim.

nas utok dostal zranenim muellera vaznu ranu, dufam ze aspon hejduk sa da do stvrtku dokopy. formacie by mohli vyzerat napr. takto:
galiardi-stastny-stewart
jones-duchene-hejduk
olver-o´reilly-yip
mcleod-dupuis-winnik
porter

stale je otvoreny aj ten prichod langenbrunnera, specialne ak by sa zranenie hejduka ukazalo ako vaznejsie (po hejdukovi je nasim najskusenejsim utocnikom stastny so 4 odohranymi sezonami :hroza: ). ale v poslednej dobe tieto sumy nejak utichli :P
Jsem zvědavý kdo dostane černého petra v obraně.Myslím si že to Holos nebude.Tipnul bych si na Wilsona...
Jsem zvědavý,jak se bude dařit útoku....v přípravě to byla jedna velká bída...
tej poslednej moznosti si dal tie percenta pomerne optimisticky... :D
První zápas nové sezony jsme zvládli a vyhráli nad úřadujícím vítězem Stanley cupu 4:3 v prodloužení.
Myslím, že se hrál na začátek sezony moc hezký hokej. Šance na obou stranách, vynikající brankáři a výborná kulisa... :wink:
moj pohlad na 1. zapas:

plusy:
- Andy (s prehladom poriesil niekolko nebezpecnych situacii, dal nam sancu vyhrat ako takmer vzdy)
- utok (vyse 40 striel, 4 goly, niekolko vybornych sanci - po tom trapeni sa v priprave vobec nie zle)
- stastny & duchene zatienili hviezdnu dvojku chicaga toews & kane

minusy:
- obrana (opat takmer 40 striel na nasu branku, navyse lacny, prakticky darovany gol na 3:2 ktorym sa hawks vratili do zapasu po skolackej chybe nasho obrancu - neviete niekto ktory to bol? - ktory nikym neatakovany nezachytil puk po vyhodeni hawks na icing :P )
- 7 vylucenych hracov (a nasledne 2 goly pri presilovkach hawks)
4804 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2017 PITTSBURGH PENGUINS