Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

COLORADO AVALANCHE

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Tak, konecne v robote – konecne mam cas nieco napisat k prvym dvom zapasom sezony :)
Pocas druhej tretiny s wild mi zacalo byt blbo od zaludka tak som to po druhej tretine vypol a isiel spat :giggle: takze ten meltdown som (nastastie) nevidel. Mozno aj preto som z toho zapasu (napriek konecnemu vysledku) nemal az tak dramaticky negativne pocity ako mozno vacsina ostatnych fans Avs. Zapas s Dallasom sa mi pre zmenu podarilo prespat cely, zobudil som sa 5min pred koncom a to som si uz povedal ze sa neoplati startovat comp.
Tak ci tak, zopar zaverov z uvodu sezony:

Zatial urcite prevazuju pozitiva. MacK-Landeskog su zatial v beast mode. Radost pozerat. Beauchemin sa uviedol vo velkom style a vo dvojici s Johnsonom su zatial legit 1st pair. McLeod-Mitchell-Skille = :wub: na to aby 4th line dokazala odohrat aj viac ako 4-5 minut za zapas, koncila vacsinu svojich striedani v utocnom pasme a nielenze nebezpecne ohrozovala superovho brankara, ale aj skutocne skorovala – na to teda v colorade uz roky roky nie sme zvyknuti. Ale zmena je to veru prijemna… neda sa nespomenut 4 PPG zo 6 hranych PP – like a boss :yes: osobne si myslim ze prave mizerna PP nas minulu sezonu stala PO – boli sme predposldny v lige s uspesnostou okolo 15%. Nejakych 10-12 PP golov navyse nam lahko mohlo zabezpecit dost bodov na PO… sympaticky sa zatial ukazuje aj Comeau, aj ked zatial nebodoval

A pre mna najdolezitejsie pozitivum zo zapasu s dallasom – Roy ukazal ze nie je tvrdohlavy za kazdu cenu a dokaze si “uznat chybu” a reagovat na dianie na lade…
Je vela veci co sa mu da za zapas s wild vytknut – v prvom rade nominacia: guenin a holden v zostave a gormley so stuartom na tribune, dalej tvrdohlave nasadzovanie guenina s barriem proti pariseho line co pochopitelne skoncilo katastrofou, ziaden timeout ked to tam wild zacalo padat, holden s najvyssim ice time zo vsetkych hracov (WTF?), mcleod ako extra attacker pri odvolani varlyho (WTF???) atd… ten kolaps v tretej tretine je z velkej casti Royova vina. Len som oci prevratil ked som sa docital ze pred zapasom so stars nebudu ziadne zmeny v zostave. Bal som sa ze Roy je ochotny ist tvrdohlavo proti muru aj cez mrtvoly…
Nastastie som sa mylil a Roy sa po prvej tretine so stars odhodlal urobit zmeny ktore nam v dalsom priebehu vyrazne prospeli. K Barriemu dal Zadorova a Guenin hral s Holdenom. Oba pary hrali potom lepsie ako v prvej tretine. Johnson s Beaucheminom hrali na Seguina s Bennom a logicky skoncili zapas s najvyssim ice time-om. Druhu a tretiu tretinu sme vyhrali 5:1 combined…
Pevne verim, resp. dufam, ze Roy co najskor da sancu aj hracom ktori prve dva zapasy presedeli na tribune. Napriek zlepsenemu vykonu zo zaveru zapasu s dallasom Guenin aj Holden v prvych 2 zapasoch ukazali presne to, co si velmi dobre pamatame z minulej sezony – vela kiksov v obrannom pasme, mizerna rozohravka, bad possession numbers. Naozaj nevidim dovod v dalsom zapase aspon neskusit Gormleyho so Stuartom ci by to s nimi nevyzeralo lepsie… detto Grigorenko :arrow: Rendulic zatial neukazal nic, resp. maximalne to ze by mu to ovela viac pristalo v AHL, cela 3rd line zatial nefunguje podla predstav a naozaj nevidim dovod preco by mali aj do dalsieho zapasu nastupit v rovnakom zlozeni, ked na tribune nam sedi (IMO) minimalne rovnocenna nahrada…

K minusom doterajsieho priebehu patri hlavne Duchene, ktory napriek tomu ze sme dali v 2 zapasoch 10 golov je stale bez bodu. 3rd line Rantanen-Soderberg-Rendulic som uz spominal. Rantanena hodil Roy na LW, co je pre 18r natural RW pri premiere v NHL urcite dost velke susto na prisposobenie sa… pocas zapasu s dallasom sa uz ale zevraj do toho dostaval a vyzeral lepsie ako proti wild… Soderberg to ma s dvomi novacikmi na kridlach samo osebe tazke, vysledkom je ze jeho utok je zatial jalovy… aj preto dufam ze tam Roy cim skor skusi toho Grigorenka, vdaka comu by sa aj Rantanen mohol vratit na RW. Barrie v prvych dvoch zapasoch predviedol ovela viac negativ ako pozitiv, snad uz k nemu Guenina nebudu vracat. Nemastny-neslany uvod sezony ma za sebou aj Varly, ak mame pomyslat na realny boj o PO potrebujeme od neho urcite lepsie vykony ako v prvych 2 zapasoch. Onho vsak (zatial) obavy nemam…

Next up – v stredu Boston :petrik:
Tak busemiin a landeskug unsustanable az do mimentu kedy nepreukazu ze sustainable.
Vcera obranne dvojice trenovali v takomto zlozeni:
Beauch – EJ
Zadorov – Barrie
Holden – Stuart
Gormley – Guenin

Zeby sme sa dockali Guenina na tribune uz po 2 zapasoch…? :pray:
mitch píše:Tak busemiin a landeskug unsustanable az do mimentu kedy nepreukazu ze sustainable.
Tak asi nikto necaka ze beauch udrzi toto tempo a skonci sezonu s 205 asistenciami :giggle: ku stastiu a uplnej spokojnosti bude mne osobne stacit ak stabilne odohra kvalitnych 22-23 minut za zapas, bonusom by bolo 30+ kanadskych bodov :neviem:

Landeskog ak sa mu vyhnu zranenia a zostane po boku MacKinnona by podla mna mohol realne pomyslat na 30g a 60-70b. MacK by pri vhodnej konstelacii hviezd mohol atakovat ppg pace :neviem:
Tak po 3 volnych dnoch dnes treti zapas sezony proti Bruins. Avs prvykrat za 20 rokov v Denveri zacinaju sezonu seriou troch domacich zapasov.
Papierovo sa to na zaklade doterajsich vysledkov zda byt “lahsi” super – proti necakane potentnemu utoku Avs (10g v 2z) sa postavi derava obrana bruins (16g v 3z), co by mohlo navadzat k ocakavaniu vysokeho vitazstva Avs… zial, tak jednoducho to v hokeji nefunguje.
Bruins maju za sebou najhorsi uvod do sezony v tomto storoci a nepochybne daju do honby za prvymi bodmi uplne vsetko. Ja osobne ocakavam hocico len nie lahky zapas, verim vsak ze zisk 2 bodov by mohol byt v nasich silach… kludne moze byt aj v OT/SO.

Roy uz potvrdil avizovanu zmenu v zostave – v 3rd pair s Holdenom nahradi Guenina Stuart. S Barriem zacne Zadorov. Utoky by predbezne mali zostat rovnake, Grigorenko stale na tribune. V brane pochopitelne Varly.

Pikoska na zaver - bilancia timov nasej divizie v prvom tyzdni sezony:
20z – 15 vyhier / 5 prehier (z toho 3 proti diviznym superom). Nikto nema viac ako 1 prehru zatial. Zo zapasov proti superom z inych divizii maju timy z centralu bilanciu 12-2. unreal
petrik píše: Pikoska na zaver - bilancia timov nasej divizie v prvom tyzdni sezony:
20z – 15 vyhier / 5 prehier (z toho 3 proti diviznym superom). Nikto nema viac ako 1 prehru zatial. Zo zapasov proti superom z inych divizii maju timy z centralu bilanciu 12-2. unreal
:scare:
no tak dnes bolo hned od uvodu jasne kto chce ten zapas vyhrat viac...
nepochopim ako mozeme po par dnoch oddychu, plni sil, vyzerat akoby sme hrali B2B po nocnom cestovani z vychodneho pobrezia... prechod z obrany do utoku, tradicny problem Avs poslednych sezon, sa dnes zase ukazal v plnej parade... boleli z toho oci, naivnymi prihravkami od vlastnych obrancov sme hracom bruins sami prihrali na zopar golov... a varlamov teda tiez nic moc zatial - spolu s bobrom a raskom si to v uvode sezony rozdavaju o antivezinu :giggle:

up next je prvy mini road trip sezony po kalifornii, zajtra ducks a v nedelu kings, slusna sanca ze obaja budu v podobne "desperate mode" ako dnes bruins... :nervozny:
Zapas jsem nastesti kvuli chybe (nebo varovani?) HS nevidel. Pri spusteni zapasu me to totiz nepochopitelne hodilo presne do momentu kdy Varlamov odjizdel na stridacku. :D Pak uz jsem nemel chut dokoukat.

Nechapu proc mel EJ zase IT na urovni Holdena? Takovej obrance nesmi slejzat z ledu! Dale nevim jestli je pro Rantanenuv vyvoj tech 8 minut na zapas uplne idealnich.. Radsi ho poslat do Finska.

Zkusme misto Rendulice Grigorenka, at uz primo misto nej do 3.utoku nebo k Ducheneovi misto Comeaua. Alespon by se Rantanen mohl vratit na pro nej prirozene RW.
2 body z vyletu do Kalifornie jsou ok. Ted nas cekaji povinne 4 body z domacich zapasu proti CAR a CBJ.

Dochazi mi trpelivost s Iginlou. Ja s nim mam problem od prvniho zapasu v dresu Avs. On je naprosto nepouzitelnej pri hre pet na pet a pomalu ale jiste nici Ducheneovi karieru. A to s nim musime vydrzet jeste pristi rok... posadit ho, Rantanena nechat hrat RW a doplnit k nim Mitchella/Grigorenka/Comeaua.
Dnes som videl len tretiu tretinu a to bol teda des… neviem ci sme vobec mali nejaku serioznu strelu na branku. Este aj 50sek. PP 5 na 3 bola dost slaba, sice sme boli stale v pasme, ale pramalo nebezpecni.
V dalsich 2 zapasoch doma proti canes a busu povinnost veli ziskat 4b… no ale s takouto hrou neviem neviem… tento tim je ako Dr. Jekkyll a Mr. Hyde, tazko odhadovat ktory z nich sa na zapas dostavi…
A Roy by si mohol spomenut ze na tribune ma este jedneho obrancu a dalsich slubne sa ukazujucich aj v AHL (Rampage inak cez vikend 2x vonku porazili Grand Rapids :thumbsup: ) – takze neexistuje absolutne ZIADEN akceptovatelny dovod nasadit do dalsieho zapasu kompletnu “fantasticku trojku” holden – guenin – stuart…
petrik píše: a dalsich slubne sa ukazujucich aj v AHL
Ocekavam v blizke dobe Rendulic <-> Everberg (3GP, 3+2)
Dostane letos konecne poradnou sanci Agozzino (3GP, 4+3)?

Z te "fantasticke" trojky mi zatim nejvic pije krev Stuart. Holden si misto v sestave zaslouzi. Guenin smerem dozadu odvadi dobrou praci, ale to jeho odevzdavani puku. :hroza: Snad priste uvidime Gormleyho.
Jj, holden zatial vcelku solidne. Problem vidim len v tom ze namiesto 15 min v 3rd pair hrava za zapas 22+ minut, castokrat aj viac ako EJ s Beaucheminom a to mi uz teda hlava neberie…
Prohrajem i s Carolinou :hroza: ...

Jsme fakt jaloví...Z toho hokeje bolely oči... :neviem:
Dnes to bol riadne nudny zapas. Sanci ako safranu, obaja brankari vytiahli 2-3 pekne zakroky, ale inak nic... ten extra bod sme si prehajdakali sami, duchene 3min pred koncom pri strele do prazdnej branky trafil wardovu hokejku (save of the year) a iginla hned na zaciatku OT nepremenil najazd ked puk wardovi prepadol, ale zastavil par cm pred ciarou... skoda toho, tento zapas sa urcite vyhrat dal (a mal)
Ze 4 povinnych bodu proti outsiderum mame usmudlany jeden. Asi je treba zacit resit dulezite otazky. Napr. vrati se MacK na kridlo po draftu Austona nebo budeme menit Duchenea? Neveril bych, ze to prijde tak brzo, ale pristi zapas asi vynecham...


Rantanen 1+1 pri dnesni premiere za SA a Bigras prvni trefa mezi dospelymi. :thumbsup:
Redy píše:Ze 4 povinnych bodu proti outsiderum mame usmudlany jeden. Asi je treba zacit resit dulezite otazky. Napr. vrati se MacK na kridlo po draftu Austona nebo budeme menit Duchenea? Neveril bych, ze to prijde tak brzo, ale pristi zapas asi vynecham...


Rantanen 1+1 pri dnesni premiere za SA a Bigras prvni trefa mezi dospelymi. :thumbsup:
No tak pr, pro Austona si jdeme my :frajer2:


:wave:
Je to smutne, ale vsetko nasvedcuje tomu ze sezona sa nam (opat) skonci uz v oktobri :scare: :hroza:
Vsetky timy centralu vyhravaju jeden zapas za druhym, vsetky maju zatial 100+pts pace, len my sme sa rozhodli (po dobrych skusenostiach z minulej sezony) urobit si to v oktobri zase co najzaujimavejsie a vykopat si pekne velku dieru aby sme sa mali z coho po zvysok sezony vyhrabavat… a to ten rozpis vyzeral na uvod sezony tak slubne :slap:

Proti cats stvrta prehra po sebe a opat uplne zasluzena. Florida nas porazila v special teams – premenila vsetky 3 presilovky, ubranila vsetkych 5 oslabeni (vratane takmer minutoveho 5na3), ceresnickou bol SH gol Campbella na 4:0… :roll:
Tie nase presilovky je aj skoda komentovat – drzime sa v pasme, ale len si to stale prihravame dookola pasma az kym ten puk nestratime… ziadna finalna prihravka z ktorej by sa dalo nebezpecne vystrelit, ak aj nejaka strela pride tak je prakticky neskodna alebo vobec netrafi branku / je zblokovana.

V utoku nam to viazne. Mackinnon s Landeskogom su v poslednych zapasoch nulovi. Detto Duchene s Iginlom. Pri Soderbergovi sa vystriedali uz takmer vsetci wingeri a zatial sa neda povedat ze by si s niekym sadol… Roy sa snazi tie nefungujuce utoky premiesat ale zatial sa mu stale nepodarilo trafit optimalne zlozenie. V uvode sezony nam vyborne fungovala 4th line McLeod-Mitchell-Skille. Royova reakcia? Fungujuci utok rozbijeme a tych hracov posunieme do vyssich formacii, nech ich tiez nastartuju… mozno to stalo za pokus, ale zelane vysledky to neprinieslo tak dufam ze sa vratime k povodnemu zlozeniu. Mitchell a Skille su luxusni 4th lineri, ale to z nich este nerobi vhodnych kandidatov na volne miesto v top6. Na druhu stranu Grogorenka, ktory by na rozdiel od vyssie menovanych MOHOL MAT talent a skill na top6, Roy stale dusi v checking line s IT 5min za zapas…
Tanguay vyzera ze ze s jeho karierou to ide rychlo z kopca. V uvode sezony je viac pritazou (vela hlupych vyluceni) ako nejakym prinosom…

Dufam ze Roy sa uz pri najblizsom miesani zostavou odhodla rozdelit dvojice Mackinnon-Landeskog a hlavne Duchene-Iginla. V kempe spolu dobre vyzerali Landeskog so Soderbergom, skusil by som ich dat spolu na 2-3 zapasy. Iginlu vyskusat pri MacKinnonovi a k Ducheneovi dat Grigorenka… nejaka kombinacia si predsa musi sadnut. :neviem:
Ale tak ci tak s touto sezonou to velmi skoro zacina vyzerat velmi zle…
Ja porad nechapu jednu vec. Jak mohl Soderberg dostat takovou smlouvu a co vlastne takovy hrac dela v NHL? On nevynika naprosto v nicem. Pouzitelny je jen jako centr, ale neni schopny vyhrat FO (36%). Ma skvele fyzicke parametry, ale nechodi do souboju, nedohrava je. Je pomaly a jeho defenzivni hra neurazi/nenadchne.

Dale me zklamala jeho tvorivost a kombinacni hra. Vse mu dlouho trva, casto nevi co s pukem nebo prihrava hodne naivne. Na 2. centra nema a jako 3. se mi typove nelibi. To radsi dat sanci Streetovi nebo Hishonovi.

Odchod RORa nas strasne boli, ten totiz naopak nemel ve sve hre jedinou slabinu a vynikal v kazde herni cinnosti a clovek ho chtel mit na lede za kazde herni situace. Ach jo ...
Pro vás je absolutně smrtící to, že hrajete v Centrální divizi, kde je dalších 6 týmů, který +- všichni pomýšlejí nejen na postup do play-off, ale i na solidní play-off run nebo rovnou Stanley Cup. A zatímco všechny tyhle týmy v posledních dvou nebo třech letech víceméně pouze posilovaly, vy jste přišli o centry prvních dvou útoků bez adekvátní protihodnoty, která by mohla okamžitě jejich absenci vynahradit. Jsem přesvědčený o tom, že Central bude letos zase brát 5 míst v PO a na Pacific zbudou zase jen 3, což ale pořád znamená že místo nevyjde i na některý z těch dalších 6 týmů, natož na vás. Čímž nechci malovat čerta na zeď, ale v takové konkurenci nabrat ztrátu hned ze startu ligy, může být skutečně smrtící. :)
Redy píše:Odchod RORa nas strasne boli, ten totiz naopak nemel ve sve hre jedinou slabinu a vynikal v kazde herni cinnosti a clovek ho chtel mit na lede za kazde herni situace. Ach jo ...
A právě proto chtěl být podle toho zaplacenej...
Guenin, Holden, Stuart in... Zadorov HS? :hroza: :hroza: :hroza:
Další odevzdané body...Odvolat Roye!!!!
Tohle už není normální!!! Po 20 zápasech budeme vyřazeni z bojů o playoff!!! To at se na mě Sakic nezlobí, ale tohle co předvádíme už musí řešit!!!
Ještě horší postavení, než v minulé sezoně o tomto čase!!!
Roy má jen plnou hubu keců...a skutek utekl!!!
Vždyt to co předvádíme je katastrofa, nejen herní ale i výsledková :hroza:
Musí se udělat změny dřív než bude zase po sezoně!!!!! :neviem:
Clovek se 4 mesice tesi na novou sezonu aby po trech tydnech bylo zase po vsem... Uz me to nebavi.

Mimochodem posily skvele zapracovany. Soderberg zralej na buyout. Grigorenko povysil z tribuny na par minut ve 4. formaci. Gormley a pravdepodobne uz i Zadorov sedi na tribune, zatimco silna trojka Guenin,Stuart,Holden vesele uraduje. Comeau snad ani nepotrebuje komentar...

Mezitim si ROR v Buffalu predstavuje jak by mu to v cervnu sluselo na fotce s Lady Byng, Selkem a Art Rossem. Stastny si v tech par zapasech drzi bod na zapas.

Asi zacnu sledovat San Antonio. Ben Street 3+9 v 6 zapasech, Agozzino 5+4 ve 4 zapasech.
Malicke pozitivum – vcera to uz nebolo AZ TAK nepozeratelne ako vo vacsine predchadzajucich zapasov
Negativum – na body to aj tak nestacilo
Velke negativum – sezona je v Pecku, v nasej divizii sa uz toto zvratit neda…
Megavelke negativum – v eurolanche tipovacke som mal tipnutu vyhru sharks 4-2 a GWG Burnsa … a ti kkti este museli znizit… :slap: :x
4804 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2018 WASHINGTON CAPITALS