Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

COLORADO AVALANCHE

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

MinonkySK píše:Myslel som hlavne na sezony co este len pridu. Nieco na sposob obchodu z minuleho februara STL Johnson+McClement+1.draft za Shattenkirk+Stewart+2.draft
Shattenkirk - je pre Stl velmi dobry obchod. To je buduca hviezda liga. Uz teraz je vynikajuci.
Stewart - ten je naopak asi trocha sklamanim, ale prave v tej trejdovej sezone bol v novom posobisku velmi dobry. Co ho teraz sledujem po ocku tak brusli az v 3.formacii
prospekt Ty Rattie je zatial neznamou.
hej, shattenkirk je velmi kvalitny ofenzivny obranca a avs sa ho urcite nezbavovali preto ze by s nim neboli spokojni... vymenili ho pretoze verili ze aspon jeden z dvojice o dva roky mladsich typovo podobnych obrancov (elliott, barrie) jeho miesto v zostave casom plnohodnotne zastane. Az cas ukaze ci sa v tomto neprekalkulovali. V kazdom pripade vramci tej vymeny odisiel obranca u ktoreho bol predpoklad ze ho casom dokazeme plnohodnotne nahradit z “vlastnych zdrojov“ a prisiel obranca ineho typu aky nam v time dlhodobo chybal. Myslim ze Johnson hlavne v druhej polovici tejto sezony zacal naplnat ocakavania ake sa donho vkladali a verim ze s nim bude aj v buducnosti vladnut spokojnost. A ze s elliotta ci barrieho vyrastu hraci porovnatelni so shattenkirkom.
Ano, tejto kalkulacii rozumiem. Kazdy trade je nieco za nieco. A ked nieco davam tak mam spravenu kalkulaciu ako to nahradim.
Inac som zvedavy na Shermanove tahy v lete.

Inac len tak pre moje info - dnesny zapas v NJ sa statisticky berie ako shutout pre Giguera, alebo nie ? (tipujem, ze nie)
V tejto sezone je znatelny pokrok v branke. Inac by bola velka sranda ak by z nasho PICKu tahal Washington nsekor ako zo svojho :sarcasm:
myslim ze sa to berie ako shutout :yes:
(teda aspon v yahoo lige mi to tak bralo :D )
Rozhodne ano. Bryz ma takovy proti Isles.
petrik píše:myslim ze sa to berie ako shutout :yes:
(teda aspon v yahoo lige mi to tak bralo :D )
Berie sa to ako shutout. Pozeral som jeho statistiky na nhl.com
http://www.nhl.com/ice/player.htm?id=84 ... 2&view=log" onclick="window.open(this.href);return false;

s dnesnym ma 2 shutouts a dnes ma 33/33 100% :klobuk_dole:
Ale raz mu tam skvele pomohol Olver.
MinonkySK píše:Myslel som hlavne na sezony co este len pridu. Nieco na sposob obchodu z minuleho februara STL Johnson+McClement+1.draft za Shattenkirk+Stewart+2.draft
Shattenkirk - je pre Stl velmi dobry obchod. To je buduca hviezda liga. Uz teraz je vynikajuci.
Stewart - ten je naopak asi trocha sklamanim, ale prave v tej trejdovej sezone bol v novom posobisku velmi dobry. Co ho teraz sledujem po ocku tak brusli az v 3.formacii
prospekt Ty Rattie je zatial neznamou.
Rattie hraje ve WHL a je druhy nejlepsi v budovaní ligy. :frajer2: takže určitě to je dobry pick od STL.Uvidíme jak se bude dal vyvijet v budoucnu :klobuk_dole:
Neuveritelny Varlamov zneskodnil Rangers :poklona: Landeskog uz paty GWG!

Cesta na vychod je za nami a domu si vezem 5 bodu, o tom se mi ani nesnilo :good:
Teraz prichadzaju klucove zapasy. Najblizsie doma Calgary a vonku Phoenix. Ani na jedneho z nich to nevieme.
Potom doma Vancouver a nasledne vonku SJ, Van, Cgy.
Aký vie byť zaujímavý vývoj pre TRADE DEADLINE.

V súvislosti s Avalanche sa špekulovalo o výmene s PHI -> Giguere + nieco za Van Riemsdyk.
Vo Philly boli na prasky s Bryzgalova a u nas v Avalanche nas Giguere tahal do play off.

Momentalne ma skvelu fazonu v Avalanche VARLAMOV a vo Philadelphii dava Bryzgalov fanusikom Flyers konecne dovod na siroky usmev.
Colorado :fan:


Varly :slintac:


ale nič nemá na
Zujimave hodnotenie uspechu BLUES v tohtorocnej sezone na nhl.com:

http://www.nhl.com/ice/news.htm?id=622795" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozrite bod 4, GM Blues ziskal v magavymene s Coloradom "poklad" - Kevina Shettenkirka. Erik Johnson a Chris Stewart maju podla nhl.com nevyraznu sezonu.
Ten článek je už od odpoledne i na nhl.cz v češtině ;)
Dnes zaknihovali AVS dôležité 2 body. V najbližšej dobe ich čakajú ťažké-preťažké zápasy:
76.V Phx, 77.D Van, 78.V SJ, 79.V Van, 80.V CGY

Trochu som sa pozeral na statistiky.

Matt Duchene v roku 2012 nastupil na 12 zapasov s bilanciou 1+2 3.

Marcova bilancia opor:
Gabriel Landeskog 11 3+4 7 -2
Ryan O'Reilly 11 1+2 3 -4
Steve Downie 10 0+4 +2
Jamie McGinn 11 7+3 10 +3
Paul Stastny 11 3+6 9 +2
David Jones 11 3+4 7 0
Peter Mueller 11 1+6 7 -1
CGY-COL 1:2 OT

Dalsi infarktovy zapas se stastnym koncem pro Avs. Stastny hraje posledni tydny vyborne a dnes nam vyhral klicovy zapas, presne takhle ho potrebujeme. :thumbsup: Barrie se dalsi sance v prvnim tymu chytil za pacesy, odehral velky zapas. Varlamov nepotrebuje komentar.

Sahali jsme po dvou bodech uz v zakladni hraci dobe, kdyz O'Reilly necele 4 minuty pred koncem v obrovske sanci trefil pouze brevno, soucasne byl zasazen do obliceje holi Giordana a zanechal na lede krvavou stopu... Nebyl z toho ani gol, ani zaslouzene 4 minuty pro beka Flames. :x
I to prispelo k letos uz sestemu utkani, ve kterem Colorado nehralo jedinou presilovou hru. Za predchozich 10 sezon jsme takovy zapas hrali jen jednou :!: Zni to az neuveritelne. V lize mame jednoznacne nejmene presilovych her (204) , prestoze mame odehrano nejvice zapasu.

Downieho bych nejradsi pro pristi zapas posadil. Proti Rangers se nechal za tesneho vedeni 2:1 v zaveru dvakrat naprosto zbytecne vyloucit a dnes za nerozhedneho stavu 9 minut pred koncem opet. Nastesti chlapi hrajou oslabeni fantasticky, i kdyz v MSG jsme meli i dost stesti. Klidne jsme ale kvuli nemu nemuseli mit ze 4 ziskanych bodu zadny a pratkicky mit po sezone...
Duchene se trapi, dnes podal hodne spatny vykon. Kotouc mu odskakuje, ztraci spoustu puku, snad se brzy zvedne.
Uff důležité vítězství...ale Calgary mohlo klidně vyhrát...zachránil nás výtečný Varlamov!!!
Ale jak nemohli rozhodčí vidět 3 minuty před koncem třetí třetiny jasnou vysokou hůl Giordana v obličeji O'Reillyho???
Jasné 4 trestné minuty ...Byli tam 4 rozhodčí a ani jeden to neviděl... :ja_neviem:
Ale nakonec se k nám přiklonilo štěstíčko při Jonesově golu v prodloužení... :thumbsup:
primaprema píše:Uff důležité vítězství...ale Calgary mohlo klidně vyhrát...zachránil nás výtečný Varlamov!!!
Tak ako mohlo vyhrat Cgy, tak mohlo aj Colorado. Dolezite je, ze to vyslo. Teraz rychlo zregenerovat a pokusit sa uhrat vo Phoenixe dobry vysledok (neprehrat).
S takto chytajucim Varlamovom sa nielenze dostanene do PO, ale podla mojho nazoru aj dost daleko, mate totiz IMO klasicky PO tim. :)
katastrofa :hroza: prehru sme si mohli este 1 zapas odlozit a prehrat radsej s vancouverom :hroza:
dnes kings win, sharks win, lames loser point... :scare: big blow pre nase PO sance :(
Nevieme sa presadit proti braniacim timom. Ci uz je to Phx, Nsh, alebo Min. Na nich sa nechytame vobec. S nimi (+ Van a Cgy) sme postracali body, ktore by nam stacili na pokojny postup do Play-Off
Bilancia s touto paticou teamov:
18 4-12-2 = 8 bodov

Min (0:1, 4:2, 2:3, 0:1, 7:1, 2:0)
Nsh (1:4, 2:3pp, 2:4, ???)
Van (0:3, 0:6, 2:3sn, 1:3, ???, ???)
Cgy (2:4, 1:2, 3:4, 2:3, 2:1pp, ???)
Phx (1:4, 3:2, 1:6, 2:3)

A to sme 3 vitazstva zo 4 dosiahli v poslednych 2 tyzdnoch (2x Min a Cgy)
Tu je kluc kde sa musime zlepsit.
Dnes sme hrali parodxne 2 tretiny lepsie dopredu ako Phx a prehravali 0:3. V tretej tretine sme sa uz nevedeli presadit a dali 2 goly ???
Z posledních 6 zápasů musíme uhrat minimálně 4 výhry a jednu remízu a jednu prohru...jinak do playoff nepostoupíme...
Tohle asi bude nad naše síly jak se tak dívám s kým ještě budeme hrát... :ja_neviem:
Perfektně rozehraný zápas jsme ztratili... :ja_neviem: , bod je málo...
Ted už to pro nás bude hodně těžké postoupit do playoff... :-(
Dnes super zaujímavé zápasy vo Western Conference

Calgary - Dallas Stars (Calgary musí bezpodmienečne vyhrať ak chce ostať v hre o playoff)
Vancouver - Los Angeles (jeden z mála zápsov keď budem držať prsty aj Canucks)
San Jose - Colorado (Colorado musí bezpodmienečne vyhrať ak chce ostať v hre o playoff)

situácia vo WC je naozaj zaujímava a opäť dramatická až do konca.
Dnešné zápasy môžu mnoho napovedať - hlavne v prípade prehier Calgary a Colorada.
myslim ze idealny scenar by bol Avs, lames a nucks regulation wins...
to znamena ze vsetko skonci uplne opacne :D
Po dnešní prohře je téměř jisté, že do playoff nepostoupíme po třetí za poslední čtyři sezony... :thumbsdown:
nás už může zachránit jen zázrak... :roll:
tak u avs dnes dominuju 2 temy: prehra vo vancouvri ktora nam vzala aj posledne zvysky nadeje na playoff a zatial neoficialna sprava ze GM sherman aj trener sacco by mali v time zostat aj pre dalsiu sezonu.
ta druha sprava vyvolala medzi fanusikmi burlivejsie reakcie ako prva :giggle:

moj pohlad:
nepostup do PO - sklamanie tu je, ale ruku na srdce - pred sezonou by som spravu ze o ucast v PO prijdeme az v 78. zapase sezony celkom bral... mnohi nam predpovedali lottery pick. mame za sebou treti rok rebuildingu, realny boj o PO (aj ked nakoniec neuspesny) je ovela lepsi vysledok ako pocas svojich rebildingov dosahovala vacsina inych timov (edmonton, columbus, islanders, atlanta, atd). ak to bola posledna sezona bez PO na dlhu dobu (co verim ze bola), som ochotni si na to PO este tych 12 mesiacov pockat. tento tim rozhodne ma buducnost svetlu, a tento rocnik ukazal ze by nemusela byt ani az tak velmi vzdialena. ja som s touto sezonou spokojny, ukazala mnoho pozitiv na ktorych sa da stavat a vacsinu negativ by mohli vyriesit postupne pribudajuce skusenosti/zohratost.

sherman & sacco - shermana som sa pocas poclednych cca 13 mesiacov naucil uznavat. ma gule robit prekvapive a riskantne trejdy o ktorych veri ze tim posunu vpred a zatial mu vcelku aj vychadzaju. samozrejme ze nemoze vyhrat kazdy jeden trejd, ale ked porovnam roster aky zdedil po giguerovi s tym sucasnym, musim len smeknout klobuk. a na rozdiel od manazmentov edmontonu, islanders a pod. sa nespolieha len na vysoke drafty a to ze z nich casom vysklada kvalitny tim, ale aktivne tim buduje aj cez trejdy. zjavne pritom postupuje podla vopred pripraveneho planu, posiluje na poziciach kde to tim potrebuje, neunahluje sa s preplacanim priemernych FA hracov... sherman a spol robia IMO svoju robotu paradne
sacco... je tvrdsi oriesok. ak by odisiel, urcite by som za nim neplakal. otazne je nakolko on sam ovplyvnuje vysledky timu. bol by s kvalitnejsim kadrom schopny dosiahnut lepsie vysledky? bol by iny trener schopny dostat z nasho sucasneho kadra viac? to su hypoteticke otazky na ktore sa odpovede len tazko hladaju. zrejme by bolo trochu nevdacne a nefer nechat ho "trapit sa" 3 roky s malo konkurencieschopnym kadrom a potom ked by sa od timu konecne mali dat ocakavat lepsie vysledky ho poslat k vode. preto som ochotny predychat ze sa mu este ta sanca da, ale ocakavam ze ak sa buduca sezona nebude vyvijat priaznivo resp. sa opat neprebojujeme do PO tak bude prvym kto si zbali kufre
4804 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
1998 NAGANO