Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

COLORADO AVALANCHE

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Minnesota má napravo Scandellu a Dumbu, tam tomu moc nevěřím, navíc nemají nic moc co by mohli poslat za něj, Flames mají obranu tuplem plnou, tam nevidím koho, leda se hned zbavit Hamiltona, ale to neudělají, Winipeg by musel poslat jednoho z dvojice Trouba, Myers a nejsem si jistej že to udělají, Vancouver sice má místo, ale nemá moc co nabídnout, Edmonton detto ... mně pořád připadá že nejreálnější variantou je právě Colorado, ta výměna za Barrieho se fakt přímo nabízí. ... Otázka je jestli vašemu vedení přijde, že by to pro vás byl větší přínos než Barrie no ...
Logan píše:Minnesota má napravo Scandellu a Dumbu
Scandella je levák, napravo je Spurgeon :wink:
Agozzino povolany do acka. Niektori tu po tom volali. Som zvedavy ci mu da Roy prilezitost, alebo bude len checkovat v 4-tej lajne (v com nevidim zmysel)
Shoppujete Duchena nebo ne? My jsem v tomto rumouru jako zájemci, ostatně jako v každém druhém, co za něj? Jemelin+1st round+top prospect (Scherbak nebo Fucale)?
Duchene nie je na predaj. ☺
A ak by bol tak urcite nie za taky package… za to sa pustaju veterani pri rebuilde a nie 25r hraci co by mali prave vstupovat do najlepsich rokov kariery…

AK by sme menili duchenea (akoze na 99,999% nie, ale hypoteticky), tak by to urcite nebolo k ziadnemu SC contenderovi, lebo ti by v honbe za SC ponukali max. podobny package ako teraz ty (quantity for quality) taky trejd nam nic neriesi, bol by to nie ze krok spat, ale minimalne 10 krokov…

Ak by sme teda toho duchenea menili, tak by to IMO bolo do nejakeho tiez trapiaceho sa timu ktory sa rozhodne ze potrebuje vyraznejsi shake-up a bol by to good old-fashioned “hockey” trade, cize quality for quality.
Priklad – do columbusu za Johansena (ale to je ozaj len priklad, Johansena zastupuje Newport a toho mame po fiasku s RORom urcite na blackliste :giggle: )
Stamkos-Duchene(win-win trade)
D&M píše:Stamkos-Duchene(win-win trade)
Hmmmm – tempting…
Ale neviem neviem – ak by aj Stamkos s nami predlzil zmluvu, Duchene za 6m vs. Stamkos napr. za 9mil (a to som este optimista) by bola zaujimava dilemma.

Ale zas na druhej strane, za 3mil sa dnes podpisuju 3rd lineri, tak ked sa na to pozriem ze Duchene + skuseny 3rd liner vs. Stamkos + nejaky ELC 3rd liner , pricom obidva package by boli za podobnu sumu… :hmm:
petrik píše:za 3mil sa dnes podpisuju 3rd lineri
Ty se podepisuji i za 8+ :dudo:
petrik píše:Stamkos napr. za 9mil (a to som este optimista)
Stamkos chce 11-12mil :jn:
D&M píše:
petrik píše:Stamkos napr. za 9mil (a to som este optimista)
Stamkos chce 11-12mil :jn:
to asi vysvetluje preco ho tak ochotne ponukas :giggle:
good luck with that, za tu sumu radsej budem mat duchenea s landeskogom
V poslednych tyzdnoch sa nam “dari” drzat si uspesnost na cca 50% (z poslednych 11z 6-5-0), ale to je na nejaky posun tabulkou smerom nahor samozrejme malo. Teraz nas caka dost brutalna seria, najblizsich 7z vyzera asi takto:
@Rangers, @Wild, Wild, Penguins, @Predators, @Blues, @Blackhawks

To su vsetko zapasy, z ktorych velmi lahko mozeme ziskat spolu max. 2-3b… a osobne by mi to uz asi ani nevadilo. Bud nech uz definitivne zhasnu aj posledne iskricky nadeje, alebo nech z tych 7z vyhraju aspon 5 a vratia sa do realnejsieho boja o PO. Toto balansovanie na hrane akej-takej teoretickej sance je o nicom – stale sa snazime nahanat body, davat ice time veteranom atd, aj ked je na 99% jasne ze z toho nic nebude. Ale to posledne percento stale pokusa…
Radsej keby uz bolo definitivne nad vsetky pochybnosti jasne ze z PO tuto sezonu nic nebude, mohli by sme spokojne davit v zapasoch vacsi priestor mladym (aj tym co su zatial v AHL) aby nabrali co najviac skusenosti aj za cenu chyb a prehier (ktore by nam uz mohli byt ukradnute) vdaka comu by sme mohli byt konkurencieschopnejsi v buducej sezone… ale to uz som pisal
Necakany win v MSG…konecne sme dokazali vytazit z toho ze super hral proti nam druhy zapas z B2B… doteraz sme aj take zapasy prehravali :roll:
Skoda Varlyho shutout, pokazenemu 50sek. pred koncom… mohol mu pomoct nabrat este trosku viac sebavedomia.
Wagner poslednych 5z 3g :sok: po uvodnych rozpacitych vykonoch sa uz zda sa udomacnil a predvadza vykony presne ako fans ducks slubovali :thumbsup: tie goly su fajn bonusom navyse, ale rozhodne necakam ze ten pace udrzi :giggle:
Duchene jede a jede :cool: len nech mu to vydrzi… naopak v poslednych zapasoch sa bodovo trosku odmlcal MacK, tak snad len chyta druhy dych :)

Teraz back-to back s minnesotou, velke oci nemam, wild su pre nas ako kryptonit a viac ako 1b budem povazovat za uspech. Problem je ze z toho dvojzapasu nevyhnutne potrebujeme 4b… LOL

Zaujimave (aspon pre mna) je ze z 26 zapasov sezony sa zatial iba 1 predlzoval :sok: v KTL na Avs vytrvalo hadzem X, ved raz uz ta remiza prist musi, ale furt nic… :hmm: :neviem:
petrik píše:Wagner poslednych 5z 3g :sok: po uvodnych rozpacitych vykonoch sa uz zda sa udomacnil a predvadza vykony presne ako fans ducks slubovali :thumbsup:
Tak to jsem rád, že se mu daří. Je jasné, že ten pace neudrží, ale ukazuje, že kvalitu má a mrzí mě, že jsme ho pustili díky tomu, abychom povolali Sgarbossu a tomu pak nedali ani minutu :hroza: On i v AHL neměla špatná čísla loni. Jako 4th liner je hodně v pohodě. Jen tak dále :good:
Tak z tej strach nahanajucej serie 7 zapasov o ktorej som tu pred casom pisal mame zatial po 6 zapasoch 4 wins :hmm: :sok: zajtra tu seriu uzavrieme v chicagu, kde sa nam v minulosti celkom darilo dosahovat “nezasluzene” dobre vysledky… mam pocit ze by sme mohli minimalne ukoncit kaneov streak… :hmm: par rokov dozadu sme im ukoncili nejaky rekordny streak bez prehry, tak preco by sme im neukoncili aj dalsi? :giggle:

Najvacsi podiel na tych prekvapivych vyhrach proti tazkym superom ma nepochybne Varlamov, ktory sa konecne vratil do formy v akej ho nevyhnutne potrebujeme ak mame mat nejake sance na uspech. Z poslednych 5 zapasov ma bilanciu 4-1-0 a jeho najnizsi svs% v jednom zapase pocas tej minisnury bol 94,4%. Dnes v noci nam 2b vychytal prakticky sam, po herne ako-tak vyrovnanej prvej tretine ktoru sa nam podarilo vyhrat 2-0 boli v dalsom priebehu strely na branu 35-12 pre blues… aj jeho celkove cisla isli za posledne 2 tyzdne rapidne hore, z nejakych 88%svs a 3+ GAA je to uz 90,9% (aktualne lepsie ako rinne :sok: ) a 2,75 GAA. Snad mu dobra forma vydrzi co najdlhsie.

Naopak formu stratili nase ofenzivne esa. Duchene, ale najma Landeskog s MacKinnonom sa v poslednych zapasoch bodovo nepresadzuju tak ako par tyzdnov dozadu. Za dobre vysledky tak okrem Varlamova mozeme vdacit zrazu prebudenemu secondary scoringu. V dvoch vikendovych zapasoch sa o nasich 6 golov postarali: Beauchemin, Holden, Martinsen, Skille, Mitchell a Soderberg. :good:
Ked uz sme pri Soderbergovi, za vykony v poslednom cca mesiaci si naozaj zasluzi pochvalu. Hra paradne, vacsinou v pozicii shutdown centra proti top utokom supera, napriek tomu sa mu zacalo darit postupne pridavat aj nejake kanadske bodiky a aktualne ma nakrocene k cca 50 bodovej sezone. ROR to sice nie je, ale obavy ze by z tej jeho 5-rocnej zmluvy mal byt nejaky megapruser su dnes urcite vyrazne mensie ako na konci oktobra. V aktualnej forme si tych 4,75mil rocne bez problemov zasluzi.

Zapasom v chicagu nam zajtra konci tazke obdobie rozpisu, kedy sme hrali 18 z 25 zapasov vonku. Teraz pre zmenu zacne obdobie ked nas caka podstatne viac zapasov doma (9 z dalsich 10), co by mohla byt sanca na posun tabulkou smerom nahor. Kedze spolu s nami sa do dobrej formy dostali aj dalsi bottom dwellers zapadnej konferencie Edmonton a Calgary, zrazu je na spodku tabulky poriadne husto – poslednych 8 timov delia iba 3 body, pricom na chvoste sa zrazu ocitol Anaheim :sok:
Problem je ze z tych poslednych 8 timov je az 6 z pacifiku, takze tam ma aj ten aktualne posledny Anaheim ovela realnejsiu sancu na PO ako my s Winnipegom v centrale… :samovrazda: v kazdom pripade na PO potrebujeme predbehnut minimalne dvoch superov z nasej divizie a momentalne to vyzera ze okrem winnipegu by tym druhym “najpriechodnejsim” superom mohol byt Nashville, ktoremu po vybornom uvode sezony v poslednych tyzdnoch dosiel dych. Aj preto maju tie 2 body zo vzajomneho sobotneho zapasu cenu zlata. Strata na nich je ale stale 6 bodova a Preds maju zapas k dobru…

Na zapade ale inak momentalne velmi dobre vidno paradox (a nezmyselnost) aktualneho systemu playoff.
Jediny tim pacifiku, ktory bodovo konkuruje top timov centralnej divizie – Kings – by za “odmenu” za vitazstvo vo svojej divizii dostali do PO piaty tim centralu, co je momentalne Nashville, ale par dni dozadu to este bolo Chicago ako obhajca SC… pripadne by to este mohli byt Blues alebo Wild… v kazdom pripade super tazkeho kalibru.
Oproti tomu Vancouver, ktory ma aktualne o stvrtinu menej bodov ako Kings, by bol za vyrazne slabsiu zakladnu cast “potrestany” PO seriou proti… Arizone :!: potom sa clovek ani nemusi cudovat ze sa ostatnym timom pacifiku akosi nechce nahanat Kings - skoncit na druhom alebo tretom mieste sa im predsa “oplati” podstatne viac…
Len som zvedavy ci to nakoniec nedopadne tak ze siesty tim centralu, ktory do PO nepostupi, bude mat na konci sezony viac bodov ako treti tim pacifiku ktory si v PO zahra…
4th win in a row :!: 4W streak sme mali naposledy tusim este v sezone 2013/14 :giggle:
No a vdaka tomu sme znicoho nic naspat na 50% (33pts / 33GP) po prvykrat od stvrteho zapasu sezony… :cool:
Bodovo ma tato sezona velmi podobny priebeh ako minula – mizerny oktober, priemerny november, vyrazne zlepsenie v decembri. Minulu sezonu sme od decembra hrali na urovni cca 100pts pace, nakoniec z toho bolo 90pts, 9b za poslednym PO flekom. Mohlo by to mat tuto sezonu stastnejsi koniec?

Teoreticky ano, aj ked ja svoj optimizmus krotim a kym realne aspon nedobehneme ten Nashville (aktualne 3b strata, preds maju zapas k dobru) tak nechcem moc o pripadnom PO rozmyslat… zatial som stale v tom ze z PO tento rok opat nic nebude.
Napriek tomu su tam predpoklady na to aby sa to podarit mohlo, lebo situacia je v niecom predsa len ina ako minuly rok.
V prvom rade to vyzera ze na postup do PO by na zapade mohlo stacit aj menej bodov ako vlani. V pacifiku druhe san jose ma zatial 87pts pace a tretie Calgary 84pts pace. Zvysne 4 timy su dokonca pod 50%. Ak sa nestane nieco dramaticke (a hlavne malo pravdepodobne) tak by malo do PO opat postupit 5 timov centralu. Teoreticky teda staci predbehnut dvoch diviznych superov. Na piatom mieste je zatial Nashville ktory ma v doterajsom priebehu cca 92pts pace. Takze by sa mohlo stat ze na PO bude v centrali stacit aj cca 93-95 bodov. (v pacifiku mozno aj 85 :giggle: :roll:) Pre porovnanie – vlani mal piaty tim centralu (Jets) na konci sezony insane 99pts.
Vyrazny rozdiel je aj v tom ako tuto sezonu nase body ziskavame. Vlani sme v prvych 2 mesiacoch prezivali hlavne na vyhrach v najazdoch a loser pointoch. ROW sme mali len minimum (mari sa mi ze na konci novembra len 4 ci tak nejak). Tento rok je to presne naopak – mame 33 bodov za 16ROW (co je 6. najvyssi pocet vramci zapadnej konferencie) a len jediny loser point. Dalo by sa povedat ze keby sme aspon 2-3 z tych mnohych 1-goal losses (vela z nich po tom ako sme po 2 tretinach viedli :slap:) dotiahli aspon do predlzenia a mali tak o 2-3 loser points viac, boli by sme teraz presne na urovni Nashvillu… (ktory ma BTW iba 13 ROW). Je teda solidna sanca ze v pripade rovnosti bodov na konci sezony by sme mohli mat lepsi tie-breaker ako Preds (ostatne timy centralu maju zatial o 1-2 ROW viac, ale ak by sme ich mali v dalsom priebehu sezony bodovo dobehnut, zrejme by sa to tiez otocilo v nas prospech – ale to je v tejto faze stale iba utopia)

V sobotu pokracujeme v homestande proti Oilers… cakam vela golov (uz aj Varly ma po dvoch famoznych tyzdnoch narok na slabsi zapas) a dufam v nejaky wild win typu 5-4 alebo podobne…
Tak Varlamov si ten slabsi zapas odlozil az na leafs… ako som pisal, uz nan mal narok. Este predtym bol uplne zasluzene vyhlaseny za 1st star minuleho tyzdna :thumbsup:
Takze sviatkujeme na urovni 50% (35GP/35pts) co je urcite lepsie ako by som bol na zaciatku decembra cakal. Ak ale chceme definitivne potvrdit navrat do boja o PO, mali by sme z nasledujucich 7z (6 doma) pozbierat aspon 9-10 bodov. Superi budu vsetci zo zapadu – doma yotes, vonku sharks a potom doma hawks, flames, kings, blues a preds. Klucove budu samozrejme najma divizne zapasy a hlavne ten posledny s preds (aj ked dovtedy moze situacia v tabulke vyzerat uplne inak)
Dufam ze ta kratka vianocna pauzicka pomoze na doliecenie drobnych sramov a zraneni. Menovite napr. MacKinnona, ktory uz par tyzdnov vyzera ze nehra v uplne 100% stave… z dnesneho zapasu odstupil aj Guenin pre podozrenie na otras mozgu, ale uprimne – ten mi zas az tak velmi chybat nebude (a snad ani na lade by nemal). Dalsia sanca pre Gormleyho, snad sa jej chyti
petrik píše:Tak Varlamov si ten slabsi zapas odlozil az na leafs… ako som pisal, uz nan mal narok.
Jakous takous sanci mel pri golu na 4:3 a i to byla tec par metru pred branou, to je snad jeste horsi nez ten dalsi najezd..
Ja fakt tyhle soudy ciste podle statistiky nemam rad..
Iginla sa konecne dockal golu #600. :wave: :poklona2:
Najvyssi cas. To ako sa mu poslednych par zapasov vsetci snazili za kazdu cenu prihravat bolo riadne kontraproduktivne. Ze ten gol bol stastny, nahodny, haluzny? – I don´t care. Hlavne ze to uz mame za sebou a nebude to distraction do dalsich zapasov.

Po vianociach mame zatial priemernu bilanciu 2-1-2, 6b z 5 zapasov. Paradoxne sme body pustili v zapasoch ktore sa dali povazovat za “lahsie” (s arizonou a calgary) a bodovali proti sharks, hawks a kings. To je zatial pre tuto sezonu uplne charakteristicke: v zapasoch so supermi ktori su v tabulke nad nami mame vybornu bilanciu 17-10-1. Zo zapasov s tymami ktore su v tabulke pod nami je bilancia naopak zalostna: 2-8-2. Da sa povedat ze nas vykon prisposobujeme superom, okrem vzacnych vynimiek (win s edmontonom 5-1) nevieme absolutne prejavit nejaky killer instinct a ziskat v zapase proti “papierovo slabsiemu” timu “easy 2 points”. 2x na porazilo toronto, 2x carolina, prehrali sme s columbusom… tie “easy points” nam v tabulke strasne chybaju…

Dnes zazil svoj zivotny zapas (2g+2a) Tyson Barrie. Aktualne ma v 35 zapasoch 27b, co je 60+ pts pace… opakuje vybornu produktivitu z predchadzajucej sezony a fanusikovia Avs maju uz teraz hrozu z nadchadzajucich rokovani o jeho novej zmluve. Po sezone je RFA a zastupuje ho nas “oblubeny” Newport… ak by islo cisto o produktivitu, ucite by sa dalo uvazovat o plate na urovni 7mil, lebo v tomto patri medzi obrancami k absolutnej spicke ligy. Problem je v tom ze Barrie je az prilis one-dimensional. Tak ako je vynikajuci smerom dopredu je aj casto nepresvedcivy pri braneni vo vlastnom pasme. Snaha o riskantnu rozohravku ci vyvezenie puku casto vedie k hrozostrasnym turnoverom a golom v nasej sieti – videli sme to konieckoncov hned v predchadzajucom zapase s flames.
Plat resp. cap hit 7 a viac milionov rocne ma v NHL len niekolko obrancov. Subban, Weber, Doughty, Suter, Chara – ti vsetci dlhe roky patria k lidrom svojich timov ako neoddiskutovatelni #1 obrancovia. Do tejto kategorie Barrie rozhodne nepatri. Potom su tu este dalsi obrancovia s cap hitom na urovni 7mil – Campbell, Phaneuf, Letang. Ti su zase povazovani za viac ci menej overpaid, pretoze napriek zmluvam ktore dostali a ocakavaniam ktore do nich pri podpise ich timy vkladali sa nezaradili do skupiny spominanych elitnych #1 obrancov.
Barrie nielenze #1 obrancom nie je, ale s velkou pravdepodobnostou ani nikdy nebude. Je vynikajucim ofenzivnym obrancom, takmer isto top5 v lige v tejto kategorii, ale ocakavat od neho aby bol lidrom defenzivy a hral 22+ minut za zapas v prvej obrane vratane PK sa naozaj neda. Povedal by som ze je to vynikajuci #3 obranca, v kombinacii s defenzivnejsim partnerom perfektny lider druhej obrannej dvojice, nebezpecny na PP (ked ma dobry den). V mojich ociach to nie je rola hodna 7mil platu. Ani 6mil (aj ked to by som este mozno prezil). Idealne by som si jeho cap hit predstavoval na urovni 5,5 mil. Obavam sa vsak, ze predstavy Newportu budu asi trosku odlisne…
Bude teda velmi zaujimave sledovat ako sa s bliziacou trade deadline situacia s Barriem vyvinie. Uprimne, bol by som prekvapeny keby to po zlych skusenostiach s RORom nechali aj v pripade Barrieho zajst az tak daleko. Ak sa dovtedy neupecie nova zmluva, vobec by ma neprekvapila Barrieho vymena. Jeho hodnota (najma pre tym ktory nema problem s platovym stropom) bude vysoka a nam by sa vazne zisiel nejaky perspektivny mlady kridelnik ktory by spolu s Rantanenom mohol v blizkej buducnosti zaplatat diery v top6 po veteranoch Tanguayovi a Iginlovi. Alebo pripadne ten Hamonic… :pray:

Negativom z dnesneho zapasu je odstupenie Erika Johnsona pocas druhej tretiny pre zranenie “dolnej casti tela”. Podrobnosti zatial nie su zname, mozeme len dufat ze to nebude nic vaznejsie… :nervozny:
petrik píše:. Subban, Weber, Doughty, Suter, Chara – ti vsetci dlhe roky patria k lidrom svojich timov ako neoddiskutovatelni #1 obrancovia. Do tejto kategorie Barrie rozhodne nepatri. Potom su tu este dalsi obrancovia s cap hitom na urovni 7mil – Campbell, Phaneuf, Letang.....
Letang byl nedavno finalista na Norrise, loni mel na to nabeh taky, nebyt zraneni na konci sezony.. Letos slabsi zacatek, vinou toho ze ho Johnston stavel s Colem, ale jak se od neho oddelil tak 18 bodu v 18 zapasech.

Letanga od elitni kategorie oddeluji jen ty zraneni, jinak elitni je. Nase bilance v poslednich 18 zapasech bez Letanga je 2-13-3, myslim ze k tomu neni co dodat..

Jinak k veci, myslim ze o to playoffs muzete jeste realne zabojovat. Jste schopni trapit i porazit kohokoliv, je tam vyborny Varlamov, individuality v utoku.. System je na muj vkus dost defenzivni, ale videl jsem spoustu zapasu kdy se souperi proti vam pres ten Royuv trap vubec nevedeli dostat. Tak jako i dnes. Hodne napovi nejblizsi domaci dvojzapas s overrated Blues a pak Nashvillem, kazdopadne kdyby jste byli v ty jiny divizi tak tam jste uz ted.. Jen aby jste se nestali obeti toho spatneho PO systemu..
Subban, Weber, Doughty, Suter, Chara
:nono: Taky Karlson vyhral Norisa a do tejto skupiny nepatri ani omylom. Letang je dokonca lepsi ako Karlson, ale tito hraci su stale uplne niekde inde. Ak sa teda rozoberaju najlepsi obrancovia ligy..
XruC » úte led 05, 2016 3:56 pm píše:Subban, Weber, Doughty, Suter, Chara
:nono: Taky Karlson vyhral Norisa a do tejto skupiny nepatri ani omylom. Letang je dokonca lepsi ako Karlson, ale tito hraci su stale uplne niekde inde. Ak sa teda rozoberaju najlepsi obrancovia ligy..
Letang nicmene lepsi nez Karlsson neni, pak jsou tam Weber, Doughty, Suter, Keith.. Chara uz ovsem ne, takovy McDonagh polevil, Subban je nekde na urovni Letanga a pro mne je TOP i Carlson. Ale tohle jsem nechtel.. Dejme tomu ze Letang je nekde v TOP10, jen mi prislo nefer ho zarazovat vedle Phaneufa a Campbella do skupiny overpaid 7M+ beku (i kdyz rozumim ze tady slo spise o uvahu co se tyce Barrieho kontraktu). Zraneni jsou specificky faktor, ale objektivni top vykonnost Letang proste ma a kdyz je zdravy a hraje tak je to legitimni a nadprumerny 1st bek. Pro nas je dulezitejsi nebo alespon stejne dulezity nez Malkin nebo Crosby a bez neho jsme uplne v haji. Ale to uz sem nepatri.. Co se tyce Barrieho, mohlo by se to pohybovat nekde kolem 6 milionu na rok plusminus 0,5M.
Tak v tabulke zapadnej konferencie je aktualne z prvych 7 timov 6 z centralu… :roll:
Tym siestym sme samozrejme my, ale Preds su uz na dohlad :!: (strata 2b, preds maju zapas k dobru). Zajtra doma proti nim asi najdolezitejsi zapas sezony :!: (nemam z toho dobry pocit)

Dnes proti Blues pekny zvratok, v ktory po prvej tretine ked nas Blues tocili a po gole na 3-1 hned na zaciatku druhej veril uz asi len malokto. Zase sme mali aj kus stastia pri vyrovnavajucom gole MacKinnona pri powerplay, ktory sa poodrazal ktovie od coho, ale who cares. Landyho winner v OT bol luxuuus (diky Allen :hehe: ). Je pekne ze sa po dlhej dobe golovo presadil Grigorenko, skoda ze mu Roy tvrdohlavo odmieta dat vacsi IT… v prvom utoku pri dvojici Duchene-MacKinnon radsej toci hracov ako Martinsen (prinajlepsom bottom6 hrac) alebo Tanguay (tuto sezonu jeden z najslabsich utocnikov). Na druhu stranu chapem ze ak by mal Grigo hrat v prvom utoku, kto by zostal do tretieho? Martinsen, Tanguay, Iginla? To su vsetko kridla… mohol by tam zo stvrteho ist Mitchell, ale kto by potom centroval 4th line? Wagner by mohol, ale kto by potom sedel? Tanguay by si zasluzil, ale to je nerealne… Takze zatial si asi nepomozeme :( “Vyriesit” by to mohol cerstvy U20 majster sveta Rantanen, o ktorom verim ze by sa pri dvojici Mack-Duchene nestratil, ale o tom sa Roy vyjadril v zmysle ze minimalne kym sa niekto nezrani tak ho planuju nechat v AHL.

A v AHL zatial zostavaju aj nasi nadejni obrancovia, aj ked zranenie Johnsona (udajne nie prilis vazne, max 2 tyzdne out) poskytlo idealnu moznost dat niekomu z nich sancu v prvom time. Aj San Antonio vsak ma momentalne problem s viacerymi zranenymi obrancami, takze im Sakic s Royom nechceli brat este dalsieho a radsej to vyriesili waiver claimom obrancu Bodnarchuka z Columbusu. Bodnarchuk si dnes proti Blues hned aj odkrutil debut, hral s Beaucheminom a pri IT vyse 15min zapisal jednu minusku (za ktoru ale nemohol). Celkovo nic vyrazne nepokazil, ale ani nicim nezaziaril. Ak by bol schopny aspon takto zahrat pravidelne, ako #6-7 obranca by mohol byt v pohode… na rozdiel napr. od Guenina :x – co ten clovek este robi na supiske timu NHL to mi hlava vazne neberie… co na nom ten Roy vidi ?!? Ako ho moze nechat hrat namiesto Gormleyho, ktory take kiksy a v takom mnozstve ani zdaleka nerobi? Nechapacka… :neviem:

Teraz s Bodnarchukom mame uz tych obrancov vazne dost: v prvom time EJ, Beauch, Barrie, Holden (ktory hra inak tuto sezonu az prekvapivo solidne :hmm: az sa mi tomu verit nechce), Staurt, Gormley, Redmond, Guenin, Bodnarchuk (spolu 9, Stuart a EJ momentalne zraneni) a v AHL Zadorov, Bigras, Siemens, Noreau, Clark, Geertsen, Corbett, Labrie… a kedze sme po tomto claime na limite 50 contractov, ocakavam ze po dolieceni aspon casti aktualnych zranenych sa niekto bude vymienat, ci uz vo vacsom baliku pri nejakom quantity for quality trejde, alebo za picky. Prvy na rane by u mna pochopitelne boli Stuart a Guenin, ale kto by uz len ich chcel… :giggle: (na druhej strane ked sa dal vymenit Lecavalier… :hmm: ) skor ale ocakavam vymenu niekoho zo skupiny Siemens, Redmond, Gormley, ktori by mohli mat aspon aku-taku hodnotu v podobe mid-round picku, ale u nas im zatial ruze nekvitnu… ak by sme sa nahodou rozhodli ist tvrdo po Drouinovi (ten by nam tie problemy s druhym kridlom k MacKinnonovi vyriesil snad najidealnejsie :slintac: ) tak by nedotknutelni zrejme neboli ani nasi top prospekti Zadorov a Bigras. no a ako som pisal vyssie, ak sa nepohne s jeho novou zmluvou, vymeneny by mohol byt aj Barrie… we will see

V ASG nas bude reprezentovat Duchene, ktory ma s 19 golmi po prvej polke sezony nakrocene stat sa prvym hracom Avs za poslednych milion rokov co prekona 30g hranicu :thumbsup:
Tak zajtra hrrr na Nashville :box: :nervozny:
Este par pikosiek:
- Sme poslednym timom v lige ktory este tuto sezonu ani raz nedotiahol svoj zapas az do najazdov. nie som si isty ci je to dobre alebo zle :hmm: najblizsie sme k tomu boli prave dnes ked Landeskog zapas ukoncil 16 sek. pred koncom OT
- Vdaka dnesnej vyhre mame podla sportsclubstats.com snad prvykrat v sezone sancu na PO vyssiu ako 50% (50,5). Aktualne je vraj nasa matematicka sanca vyssia aj od Preds (necelych 48%). Snad to po zajtrajsom vzajomnom zapase to bude este viac v nas prospech :pray:
- Nase vykony resp. vysledky sa pocas tejto sezony stabilne zlepsuju: v prvych 10z sme ziskali 7b, v zapasoch c. 11-20 8b, 21-30 12b a 31-40 14b. piatu desiatku zapasov sme dnes zacali vyhrou
Tak Gormley na waiveri :hmm: :(
Necakal som od neho zazraky, ale veril som ze v nasej obrane si miesto v 3. pare bez problemov vybojuje. A na zaklade doterajsich vykonov by som absolutne nemal problem ho v tom tretom pare nechat hrat. Samozrejme ze obcas urobil nejaku chybu, ale unho je aspon perspektiva ze sa z nej do buducna pouci a s pribudajucimi zapasmi a skusenostami sa jeho vykony budu postupne zlepsovat…
Namiesto neho v prvom time ostava zabetonovany Guenin, ktory pravidelne zapas co zapas sposobi nejaky gol ci dva v nasej branke a X dalsich sanci pre supera … :slap: co na tom polene ten Roy vidi ??? vie mi to niekto vysvetlit ??? :neviem:
4804 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
1998 NAGANO