Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

COLORADO AVALANCHE

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

GM Rosenborgu hovoril o Landeskogovi

„Povedal, že Rosenborg je jednou z možností, ale ešte sa nerozhodol. Teraz len čakáme,“ povedal generálny manažér tímu Atle Johansen v telefonickom rozhovore pre Eurolanche. „Čakáme, či tu bude chcieť hrať. Potom by sme riešili poistenie. Samozrejme, klub by si nemohol dovoliť takú čiastku.“

Finančná situácia na malom nórskom hokejovom trhu nie je dobrá. Podľa miestnych novinárov by klub musel platiť 35 000 dolárov mesačne za poistenie pre Landeskoga. Pre tím, ktorý má štadión pre 3 000 fanúšikov to znamená nedosiahnuteľnú hranicu. V predošlom rozhovore nám zamestnanec klubu Daniel Andersen povedal, že Landyho príchod by pravdepodobne podporili sponzori. Inak by to nebolo ani možné.

Špekulácia o Gabrielovom príchode do Nórska sa po prvýkrát objavila v nórskych médiách. Kapitán Colorada Avalanche bol totiž v auguste na golfovom turnaji v meste Trondheim, kde klub sídli. Stretol sa tam aj so svojím blízkym kamarátom Jesperom Eriksenom. Švédsky obranca sa momentálne pripravuje na svoju prvú sezónu v Nórsku. Keď sa objavili prvé špekulácie, Eriksen sa spojil s kamarátom a všetko sa mohlo začať. „Nie je typ hráča, ktorý myslí na peniaze,“ povedal exkluzívne pre http://www.eurolanche.com" onclick="window.open(this.href);return false;. „Nikam sa nenáhli. Teraz je v Denveri a čaká, ako sa vyrieši lockout. Nebude hrať teraz za Rosenborg, avšak zároveň tvrdí, že klubu nehovorí ani áno, ani nie do budúcna.“

Eriksen je hlavným „vyjednávačom“ na trase Nórsko – Denver. Počas posledných dní si viackrát telefonovali. Stále však nie je jasné, ako nakoniec lockout dopadne. Landeskog je tak súčasťou veľkou skupiny hráčov Avs, ktorí čakajú a trénujú v Denveri. Podľa Eriksena, ktorý bol v Pepsi Centre v rovnakom čase ako účastníci Eurolanche Invasion IV, bude mať o Landeskoga veľký záujem množstvo klubov. Nič prekvapivé. Prekvapením by bolo, ak by nakoniec skončil v Nórsku. „Ja si myslím, že je to malá šanca, aby tu hral. Bude hrať asi za iný tím, ak teda niekedy príde do Európy. Samozrejme by to bolo pekné hrať znovu s mojím najlepším kamarátom,“ povedal Eriksen, ktorý si takisto myslí, že Landy nebude hrať v AHL.

Nateraz zostáva nórska sága otvorená. Všetko sa môže zmeniť dnes, zajtra či o mesiac. Lockout so sebou priniesol obrovskú neistotu i chaos. Väčšina hráčov a všetci fanúšikovia čakajú čo bude ďalej. Na druhej strane tu máme európske tímy. Dúfajú, že sa im podarí nejaký úlovok. Hráči z NHL sú vždy kvalitnými posilami. Môže sa to stať aj v Nórsku... Niečo o čom ani len pred nedávnom nepremýšľali.
Landeskog zatiaľ zostáva v Denveri

The Fourth Period získal ako prvé médium vyjadrenia priamo od Gabriela Landeskoga. „Neskontaktoval som sa so žiadnym klubom a neplánujem ísť teraz niekam,“ povedal. Švédsky útočník tak potvrdil to, o čom Eurolanche priniesol správy už pred pár dňami. Nikam sa nenáhli a čaká, ako sa situácia s lockoutom vyvinie. Najväčší záujem o neho prejavil nórsky tím Rosenborg, avšak Gabriel komunikoval iba so svojím blízkym priateľom a miestnym hráčom Jesperom Eriksenom, nie s generálnym manažérom na oficiálnej úrovni.

Napriek jeho vyjadreniam publikovali včera švédske média ďalšie špekulácie. Podľa nich chce coloradský kapitán hrať späť doma, špeciálne v tíme Djurgaden, ktorý sa nachádza v druhej lige. Keďže je v druhej súťaži, neplatia pre neho prísne pravidlá. Gabriel by mohol v elitnej lige hrať iba vtedy, ak by tam zotrval po celý rok bez ohľadu na to, ako dlho by trvala výluka.

Predstavitelia švédskeho tímu budú mať dnes zasadnutie, na ktorom budú rozoberať možný príchod hráčov z NHL. Na zozname figurujú mená ako Erik Karlsson (OTT), Niklas Kronwall (DET), Douglas Murray (SJS) či Patric Hornqvist (NSH). Keďže financie sú problém aj pre švédsky klub, najpravdepodobnejší sa zdá byť príchod druhej dvojice hráčov. Djurgaden prejavil záujem aj Landeskoga. „Nebudem sa vyjadrovať o žiadnom hráčovi, ale ak by Gabriel chcel za nás hrať, tak to rád počujem,“ povedal generálny manažér klubu Charles Berglund.

Konečne sme sa dočkali vyjadrení od Gabriela. Nie je však nič zvláštne, ak by hral počas lockoutu doma. Existuje ešte nórska možnosť, avšak finančné problémy to asi znemožnia. Medzitým Landyho agent potvrdil, že v AHL hrať nebude. Potvrdili sa tak slová Eurolanche o tom, že Európania moc nemajú v láske túto ligu a radšej volia návrat domov.
Eurolanche vyzpovídal Calvina Pickarda

Eurolanche pro vás exkluzivně vyzpovídal jednoho z největších talentů organizace Avs, a sice brankáře Calvina Pickarda.

Dvacetiletý Calvin Pickard je dokonce řazen jako vůbec nejzářivější mladík mezi brankáři tlačících se na pozici Jeana-Sebastiena Giguerea. Celkem čtyři roky strávil v juniorce v týmu Seatlle Thunderbirds, kde působil od roku 2008 do 2012. V každém z ročníku odchytal alespoň 62 utkání. Bohužel do play-off se s týmem podíval pouze jednou, a to v první sezoně. Ve vyřazovacích bojů si připsal pět startů.

Rodák z Winnipegu reprezentoval Kanadu na mezinárodním turnaji hráčů do osmnácti let. V roce 2011 poprvé nakouknul mezi profesionály, když se postavil dvakrát do branky v základní části v dresu Lake Erie Monsters. Pickard podepsal se současným klubem tříletý vstupní kontrakt. Právě on a Fin Sami Aittokallio jsou největšími nadějemi organizace a současně největšími adepty na pozici gólmanů v Lake Erie.

Calvine, ve všech čtyřech sezonách mezi juniory jsi prohrál více utkání než vyhrál. Čelil jsi spoustě střelám, přesto tvoje úspěšnost nikdy neklesla pod 90%. Necítil ses tak někdy jako Patrick Roy? On měl před vstupem do NHL taky těžké časy.

Hrát za Seattle byl zážitek asi jako horská dráha. V mém prvním roce jsme měli velmi dobrý tým a dalo se říct vítězný tým. Ale v následujících třech letech jsem prohrál více duelů než vyhrál. Byla pro mě ale skvělá zkušenost mít možnost po celou dobu chytat spoustu střel. Samozřejmě někdy to bylo frustrující, ale já se stále soustředil na sebe, snažil jsem se eliminovat moje chyby a soustředil jsem se čistě na své zákroky. Když se ohlédnu zpět, mohu říct, že jsem zde prožil čtyři skvělé roky. Byl jsem draftovaný, podepsaný a následně jsem tu prožil krásnou část své kariéry.

V sezoně 2009/2010 jsi vyhrál jen 16 ze 62 zápasů. Tvoje úspěšnost zásahů ale byla 91,4% a ty jsi byl jmenován do prvního All Star týmu. Můžeš nám popsat tento ročník? V bráně jsi evidentně zářil, ale tým nedokázal vítězit.

Můj rok hned po draftu byla skvělá zkušenost i přes nepovedenou sezonu. Měl jsem takový plán nedopouštět se zbytečných chyb a udržet koncentraci po celých šedesát minut. Prostě vydat ze sebe to nejlepší a pozápase vidět, jestli to bylo dost dobré. Ve spoustě utkání to byl zřejmě důvod, proč byla moje úspěšnost tak vysoká. V této sezoně jsem taká měl možnost hrát Subway Series, tedy zápas mezi AllStars týmem WHL a elitními prospekty ze soutěže CHL.

Co je tvoje nejlepší vzpomínka za účinkování v Seattlu Thunderbirds?

Dvě skvělé vzpomínky z organizace Thunderbirds mi vždy vyvstanou na mysli. Byl jsem oceněn za překonání rekordu WHL v počtu zákroků na domácím utkání před vyprodaným publikem. Byl to zápas v sezoně 2011/2012 s Portlandem. Danny Lorenz, který držel rekord přede mnou, vhazoval čestné buly. Druhou vzpomínku mám ze sedmnácti let, kdy jsem vychytal shutout, při kterém mi statistici napočítali 57 zákroků. Bylo to proti Tri City Americans. Byl to speciální večer a stejně speciální pocit.

Podepsal jsi vstupní smlouvu s týmem Colorado Avalanche v roce 2011. Už to vypadalo, že máš konečně namířeno do AHL. Nakonec jsi ale skončil další rok v juniorce. Co se stalo na tréninkovém kempu? Očekával jsi ještě rok v Seattlu?

Jako devatenáctiletý máte možnost hrát buď v NHL nebo v juniorech. Takže po přípravném kempu jsem ve svém věku plně očekával ještě jeden rok v Seattlu.

V minulé sezoně jsi odchytal dvě klání za Lake Erie Monsters. Můžeš porovnat hokej v AHL a WHL. Byl to opravdu tak velký rozdíl?

Mezi AHL a WHL je skutečně mnoho rozdílů. Tím největším je pochopitelně úsilí, odhodlání a konzistence profesionálních hráčů, kteří podávají stoprocentní výkony den co den. Mladší hráči v juniorce mají výkyvy, chvíli jsou nahoře, chvíli dole, ale profesionálové si dokážou udržet nastavenou laťku a hrát vyrovnaně v každém utkání.

Pravděpodobně se z tebe stane jednička Monsters v dalším roce. Nemáš z toho obavy? A jaké máš očekávání?

Chystám se v Lake Erie odevzdat maximum, tvrdě makat každý den a udržet si pozitivní přístup. Těším se až sezona začne a já budu moci naskočit do branky na mnoho utkání. Jsem nadšen, že už tento víkend mířím do Clevelandu.

Evropští fanoušci naneštěstí nemají možnost sledovat juniorský hokej. Můžeš jim popsat tvůj gólmanský styl, tvoje výhody a nevýhody?

Jsem typ atletického brankáře, který dobře čte hru. Mám docela dobré reflexy a silnou lapačku i vyrážečku. V létě jsem důkladně trénoval bruslení. Také jsem se učil, jak zůstat při hře v klidu.

Co si myslíš o současné dvojici brankářů Colorada?

Aktuální dvojice gólmanů Avs je skvělá. Miluju sledovat Semyona Varlamova v akci. Je jeden z nejrychlejších gólmanů v NHL. Strašně rád se ale dívám i na Giguerea, který je v mnoha ohledech jiným brankářem. Je velmi technický brankář s dobrým výběrem místa. V minulosti zažil několik úspěchů a já jsem o něm za celou dobu slyšel jenom pozitivní věci.

Podle několika zámořských zdrojů jsi na vrcholu žebříčku mladých talentů - brankářů. Jak dlouho to asi zabere gólmanovi jako ty, aby byl připraven na NHL?

Rozhodnutí, jak dlouho mi to bude trvat, není na mě. Tvrdě dřu, snažím se zlepšovat každý den, chci být dobrým spoluhráčem pro ostatní a zůstat pozitivní. Tyto atributy mi jistě můžou pomoci k případnému úspěchu s týmem Lake Erie Monsters.

Tvůj starší bratr Chet bude v následující sezoně chytat ve Švédsku. Proč se rozhodl opustit USA? Je to tím, že nyní má jen malou šanci dostat se do NHL?

Chet se rozhodl jít do Švédska za novou příležitostí. Má nyní možnost být jednička týmu Djurgadenu. Kromě toho má také možnost ve Stockholmu poznat novou kulturu. Byl zde asi měsíc a neslyšel jsem od něj nic negativního, ať už se to týká země, lidí nebo týmu.

Jaké jsou tvoje záliby a jak trávíš svůj volný čas?

V létě mám takovou zajetou rutinu, kdy ráno bruslím a poté trénuji. Následně mám zbytek dne volný pro nejrůznější aktivity. Toto léto jsem byl snad čtyřicetkrát na golfu, což je určitě nejvíce za poslední roky. Rád také trávím čas s přáteli a nejlépe si odpočinu u jezera.
Mitchell Heard: Rozhovor s nádejou Avs

Fanklub Eurolanche vyspovedal jednotku draftu Colorada z roku 2012.

Mitchell Heard bol draftovaný zo 41. prvého miesta tohtoročného draftu, ako prvá voľba Colorada Avalanche. Bolo to prekvapujúce pre niekoľkých expertov, že bol draftovaný takto vysoko. Na druhej strane, Colorado Avalanche verí v jeho juniorské skúsenosti, ofenzívne schopnosti a tiež jeho štýl silového útočníka. Mitch nemá v obľube iba strieľanie gólov, je ochotný sa pobiť a chrániť spoluhráčov v každej situácií.

Mitch, 20, mohol byť draftovaný už v rokoch 2010 a 2011, čo sa však nestalo. Strávil juniorskú kariéru v tíme Plymouth Whalers. V minulej sezóne zaznamenal 57 bodov a 111 trestných minút v 57 zápasoch. Pridal tiež 11 bodov a 26 trestných minút v 13 zápasoch playoff.

Po skvelej sezóne konečne počul svoje meno na tomto prestížnom podujatí. Neskôr podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt s Coloradom Avalanche a naštartuje svoju novú epizódu jeho kariéry v tíme AHL Lake Erie Monsters. Nebude prekvapením ak ho uvidíme hrať v Pepsi Centre už čoskoro. Hráči jemu podobní sú vždy potrební.

Mitch, najprv by sme ti v mene fanklubu Eurolanche chceli zablahoželať k draftovaniu Coloradom Avalanche a zaželať všetko najlepšie. Mohol si byť draftovaný v roku 2010, ale stalo sa to až o dva roky neskôr. Prečo?

Chcel by som povedať, že som sa vyvinul neskôr. Pokračoval som v tvrdej práci a nechcel som odísť bez úspechu. Stále som „klopal“ na dvere kým som nevstúpil. Mal som šťastie, že mi tieto dvere otvorilo Colorado Avalanche. Teraz začne skutočná práca a som viac ako pripravený na nové úlohy.

Ako si sa cítil keď si bol draftovaný? Očakával si to tento rok?

Nič nebolo isté. Mal som pár stretnutí s tímami a veril vo všetko dobré. Draft bol tak vzrušujúci a bolo šťastie stráviť ho s priateľmi a rodinou.

Čo bola tvoja prvá myšlienka, keď si počul, že si bol práve vybratý Coloradom?

Joe Sakic.

Ako vyzerali ďalšie dni po drafte? Bolo to niečo špeciálne, alebo tvoj život pokračoval bez významných zmien?

Nasledujúce dni boli skutočne dobré a plné šťastia. Cítil som to, ako by to nebolo skutočné. Bol to šok a som tak šťastný, že som o dosť bližšie k naplneniu svojich snov.

Ako si strávil leto?

Leto som strávil tréningom na a mimo ľadu. Inak s priateľmi. Filmy, golf, plávanie, pláž atď.

Skauti NHL opisujú nádeje po celý čas. Môžeš nám opísať svoj štýl? Aké sú tvoje silné a slabé stránky?

Som obojstranný center, hrám na hrane, som ochotný sa pobiť aby som ochránil svoj tím. Som veľmi súťaživý a dokážem skórovať.

Je tu veľká možnosť, že sezóna NHL nezačne načas čo okrem iného zahŕňa zrušenie tréningových kempov. Je to veľmi dôležité pre mladých hráčov ako ty. Myslíš si, že by to mohlo mať nejaký dopad na tvoju kariéru, ak by nebol tréningový kemp?

Skutočne nie, ale je to skúsenosť vidieť akí dobrí sú profíci, a aký level potrebuješ byť a aký ti chýba.

Kde budeš hrať v prípade výluky? Lake Erie, Denver Cutthroats alebo niekde v Európe?

Lake Erie Monsters.

Čo je tvoja najcennejšia spomienka na tvoj čas strávený v drese Plymouthu?

Prvý gól, prvá bitka a to, že som bol nominovaný na sériu Rusko – Kanada minulý rok. Aj to, že som hral po boku hviezdy NHL Tylera Seguina.

Prečo nosíš #15?

Je to kombinácia dátumu a mesiaca narodenia. 12. marec. 12 + 3 = 15.
O´Reilly v KHL? V žiadnom prípade

Šokujúca a hlavne nepravdivá správa prišla z ruských médií. Jeden z najlepších centrov Colorada Avalanche by mohol hrať v KHL celú sezónu.

Účastník KHL Avangard Omsk má podľa ruských médií veľký záujem o Claude Girouxa (z Philadelphie), Martina Hanzala (z Phoenixu) a Ryana O´Reillyho. Všetci traja hráči údajne rokujú s vedením tímu. V Omsku pôsobil pred návratom do NHL aj Jaromír Jágr.

Eurolanche získal veľmi dôležitú aktualizáciu ohľadom tejto špekulácie od O´Reillyho agenta prostredníctvom Adriana Datera len pár minút potom, čo bola zverejnená. Správy z ruských médií nie sú pravdivé. O´Reilly sa nikam nechystá.

Jediný Kanaďan, ktorý podpísal zmluvu s tímom KHL je Evander Kane (Dinamo Minsk). Avangard Omsk pôsobí vo východnej konferencií a v súčasnej dobe im patrí 6. miesto v Chernyshevovej divízií a 10. miesto na východe. V súčasnosti v tíme hrá už len jediný bývalý hráč z NHL a to Alexander Frolov. Pôsobenie v tíme predčasne ukončil bývalý obranca Avs a víťaz Stanley Cupu za rok 2001 Martin Škoula.

Ak by Ryan O´Reilly podpísal zmluvu v KHL, tak by tam mohol hrať celú sezónu, keďže v NHL novú zmluvu nepodpísal. V jeho prípade by výluka nehrala žiadnu rolu. Ryan je stále RFA. Avšak, O´Reilly sa zatiaľ do KHL nechystá, ako hlása Adrian Dater.
Podarili sa mi spravit dva exkluzivne rozhovory. Dam sem iba linky, kedze je to fakt exkluzivita. Ak s tym bude problem, mozem sem dat ich cast alebo cele... Ak to niekomu bude vadit.

Gabriel Landeskog :arrow: http://eurolanche.com/article.php?id=1907

Matt Duchene :arrow: http://eurolanche.com/article.php?id=1934
pisal som ti to aj tam a napisem aj sem - paradna robota s tymi rozhovormi :good:
predpokladam ze ked pride do blavy lokomotiv tak pribudne aj varlamov :slintac:

len by ma zaujimal aj postup ako sa vlastne k takemu rozhovoru dostanes a ako to prebieha. ako tych hracov oslovis - twitter, mail, cez agenta, cez klub ci ako? a ako potom robis samotny rozhovor - telefonicky ci posles otazky mailom ci nejako inak?
petrik píše:pisal som ti to aj tam a napisem aj sem - paradna robota s tymi rozhovormi :good:
predpokladam ze ked pride do blavy lokomotiv tak pribudne aj varlamov :slintac:

len by ma zaujimal aj postup ako sa vlastne k takemu rozhovoru dostanes a ako to prebieha. ako tych hracov oslovis - twitter, mail, cez agenta, cez klub ci ako? a ako potom robis samotny rozhovor - telefonicky ci posles otazky mailom ci nejako inak?
dakujem petrik.

snad to bude s varlamovom ovela vo vacsom, kedze sa s nim stretnem osobne. vsetko zalezi od ochoty jeho klubu a od hodin, kolko tu stravia... mam z toho nervy, kiezby uz bola dovtedy nhl :D.

rozhovor robim tak, ako chce hrac - robil som uz aj telefon, skype a e-mail. ale dalsie "know-how" verejne neprezradim :D niekedy pri pive :giggle:
Obrázek

Kto chce rozhovor, vi, kde ho najde.
Twitter Q&A s Landeskogom... :thumbsup:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

O`Brienovu osobnosť mám veľmi rád. Taký správny pohoďák do party. :oslava:
LOOOOOOOOOOOOOL :lol:

http://www.milehighhockey.com/2012/12/4 ... e-your-fan" onclick="window.open(this.href);return false;

My tea's gone cold, I'm wondering why I got outta bed at all
The morning snow clouds up my window and I can't see at all
And even if I could it'll all be white but your jersey on my wall
It reminds me, that it's not so bad, it's not so bad

Dear Stan, I wrote you but you still ain't calling
I left my cell, MHH address and my e-mail at the bottom
I sent two letters back in autumn, you must not've got 'em
There probably was a problem at the front office or something
Sometimes I scribble names to sloppy when I jot 'em
But anyways, fuck it, what's been up, man? How's Joshua?
My dog's pregnant too, my house is about to have a litter
If there's a boy, guess what I'mma call him, I'mma name him Kroenke
I read about the Rams too, I'm sorry
I guess this means we, fans, have Josh, eh?
I know you probably hear this everyday, but I'm your biggest fan,
I even have an Avs jersey, on the back, the name is "Stan"
I got a room full of the shit you sell, man
I like the shit you did with Landeskog too, that shit was phat
Anyways, I hope you get this man, hit me back
just to chat, truly yours, your biggest fan, this is Sandie



My tea's gone cold, I'm wondering why I got outta bed at all
The morning snow clouds up my window and I can't see at all
And even if I could it'll all be white but your jersey on my wall
It reminds me, that it's not so bad, it's not so bad



Dear Stan, you still ain't called or wrote, I hope you have a chance
I ain't mad, I just think it's fucked up you don't answer fans
If you didn't wanna talk to me outside the Can
You didn't have to, but you coulda bought a new Jumbotron
It's not HD, I can't even see Stastny's missing teeth, fuck man, it's really old
We waited for years for it too, but you just said no
That's pretty shitty man, I'd rather be at home watching American Idol
And I'm not like Sakic, I don't like Idol, Stan, I like hockey - more than you do
I ain't mad though, I just don't like being lied to, remember
When we met in Denver, you said if I'd write you, you would write back
See, I'm just like you in a way, I prefer Pepsi to Coke too
It just tastes better, right?
I can relate to the players you put on the ice
All them seem funny, love hockey and are all about giving back to the community
So when I have a shitty, I drift away and think of Bourque and the Cup
Cause I don't really got shit else, so that shit helps when I'm depressed
I even got a tattoo of the Avs near my Cupcakes
Sometimes I even go to games and cheer
It's like adrenaline, and even the pain when they lose - it's such a sudden rush for me
See everything you sell is real, and I respect you cause you tell it
My boyfriend's jealous cause I talk about the team 24/7
But he doesn't know you like I do Stan, no one does
Because, Stan, you don't like to give Damn interviews
You gotta call me man, I'll be the biggest fan you'll ever lose
Sincerely yours, Sandie, P.S. I'll even cheer for your other teams too



My tea's gone cold, I'm wondering why I got outta bed at all
The morning snow clouds up my window and I can't see at all
And even if I could it'll all be white but your jersey on my wall
It reminds me, that it's not so bad, it's not so bad


Dear Mr. "I'm- Too-Good-to-Call-Or-Write-My-Fans"
This'll be the last package I ever send your ass
It's been 80 days and still no word, I don't deserve it?
I know you got my last two letters, I emailed tickethorse and wrote 'em perfect
So this is my cassette I'm sending you, I hope you hear it
I'm in the car right now, I'm doing 90 on the freeway
Hey Stan, there's an avalanche warning right now, you dare me to drive
You know the song by Phil Collins "In the Air of the Night"
About that guy who coulda saved that other guy from drowning
But didn't, then Phil saw it all, then at a show he found him
That's kinda how this is, you coulda rescued me from drowning
Now it's too late, I'm watching a Broncos game, and I'm drowsy
And all I wanted was a lousy freaking hockey game
I hope you know I ripped all of your team shit off the wall
I love you Stan, we coulda been happy together, think about it
You ruined it now, I hope you can't sleep and you dream about it
And when you dream, I hope you can't sleep and you scream about it
I hope your conscience eats at you and you can't breathe without me
See Stan? Jackass are you blind?
Hey Stan, that's me screaming at a football game
See what you've made me do? See, I ain't like you
Cause I can't stop watching sports, so now I'm suffering even more
Well, gotta go, I'm almost at the Sports Authority Field now
Oh shit, I forgot, I need to take the trash out?



My tea's gone cold, I'm wondering why I got outta bed at all
The morning snow clouds up my window and I can't see at all
And even if I could it'll all be white but your jersey on my wall
It reminds me, that it's not so bad, it's not so bad

Dear Sandie, I meant to write you sooner but I've just been busy
Look, I'm really flattered you'd be calling you dog that,
And here's a picture of a better Jumbotron, it's the most you'll get, happy now?
I'm sorry I didn't see you at the Can, I musta missed you
Don't think I did that shit intentionally to diss you
I just don't like too spend much time at hockey games,
It's fucking cold. How do you deal with that?
Oh, by the way, who's this "Sakic" guy you mentioned
You got some issues Sandie, I think you need some counseling
To help your ass from bouncing off the walls when you get down some
And what's this shit about the "Landeskog", making up words like that
That type of shit'll make not want us to meet each other
I really think you and the Rams need each other
Or maybe you just need to cheer for the Nuggets - you'll love 'em
I hope you get to read this letter, I just hope it reaches you in time
Before you hurt yourself, I think that you'll be doing just fine
If you relax a little, I'm glad the team inspires you, but Sandie
Why are you so mad? Try to understand, that I do want you as a fan
I just don't need you as one for the Avalanche -that's some crazy shit
I seen this one shit on the news a couple weeks ago that made me sick
Some chick was drunk and went to the Pepsi Center and cried on the sidewalk
She just bawled, saying that she didn't understand how I could do this to her
And in her purse, they found a tape, but they didn't say who it was to
Come to think about it, her name was, it was you, Damn.
dado riadne zabodoval :klobuk:

http://eurolanche.com/article.php?id=2142" onclick="window.open(this.href);return false;
V sobotu by som sa mal stretnut s O´Reillym. Ak nie, tak az po zapase v nedelu. Kazdy mu moze polozit otazku, poslat ju mozete troma sposobmi a takisto sa bude hrat aj o jeho podpis.

http://www.eurolanche.com/article.php?id=2278

Vela stastia.
Rick Berry: 16 dní v rovnakom obleku

Exkluzívny rozhovor s bývalým hráčom Colorada Avalanche s Rickom Berrym.

Rick Berry bol draftovaný Coloradom Avalanche v roku 1997. Colorado si ho vybralo v druhom kole z 55. miesta. Rick strávil svoje juniorské sezóny v tímoch Seattle Thunderbirds a Spokane Chiefs vo WHL. Potom pokračoval v AHL v tíme Hershey Bears. Hershey bola farma Colorada Avalanche. Skoro celé tri sezóny odohral práve v tomto tíme. Ale aj Rick sa konečne dočkal. Colorado povolalo Berryho z farmy do prvého tímu v závere sezóny 2000/2001.

Berry v sezóne 2000/2001 odohral za Avs 19 zápasov. V nasledujúcej pridal ďalších 57 zápasov. Celkovo Rick Berry odohral za Colorado 77 zápasov, v ktorých získal štyri body a 98 trestných minút. 19. marca 2002 bol Rick vymenený z Colorada do Pittsburghu. Následne dve sezóny odohral v tíme Washington Capitals. Väčšinu svojej kariéry ale odohral v AHL v tímoch Portland Pirates, Utah Grizzlies, San Antonio Rampage, Milwaukee Admirals, Bridgeport Sound Tigers a Springfield Falcons.

Rick Berry odohral svoju poslednú sezónu (2008/2009) v nemeckej najvyššej súťaži DEL v tíme Duisburg Foxes. Celkovo Rick odohral v NHL 197 zápasov, v ktorých zaznamenal 11 bodov za dva góly a deväť asistencií.

Rick, aké sú tvoje spomienky na draft z roku 1997?

Bol to veľký deň pre mňa a celú moju rodinu. Výber sa konal v Pittsburghu v starom iglu. Nikdy na to nezabudnem. Bol to výborný deň aj pre mnohých mojich spoluhráčov zo Seattle Thunderbirds. Bolo nás v ten deň veľa draftovaných. Organizácia Colorado Avalanche bola už v tej dobe prvotriedna.

Môžeš nám opísať tvoj herný štýl?

Vždy som si užíval fyzickú hru. Skutočne som si užíval bodyčeky. Dodnes si pamätám ako ma Dave Lewis a Ken Seekings naučili, ako to správne robiť, keď mi bolo 12 rokov. Vždy som vedel že nie som najrýchlejší a najskúsenejší hráč na ľade. Preto som svoju prácu robil vskutku tvrdo, najtvrdšie ako to len išlo. Aj keď som hral proti svojím dobrým kamarátom, musel som hrať tvrdo. Nebol som špinavý hráč, ale niekedy som urobil zákrok na hrane.

Ako spomínaš na svoje dni v Colorado Avalanche?

Pôsobenie v Colorade Avalanche bola moja najkrajšia a najobľúbenejšia časť v kariére. Colorado bol tím, kde som dostal príležitosť a na to nikdy nezabudnem a budem na to do smrti vďačný. Vo vtedajšom Colorade hralo veľa Super hviezd. S mnohými hráčmi som sa spriatelil a priateľmi sme dodnes. Ide o hráčov Brad Larsen, Dan Hinote, Brian Willsie a Scott Parker. Mohol by som spomenúť aj ďalšie mená, ale tých je nespočetne veľa.

Cele tu: http://eurolanche.com/article.php?id=2290
O´Reilly je v Bratislave!

Obrázek
Moj rozhovor s Ryanom O´Reillym

Ako sa ti darí?

Veľmi dobre. Nanešťastie sa nehrá NHL. Nie je mojím snom (KHL), ale hrám hokej tu a navštívim krajiny ako Slovensko, Česko. Je to veľmi vzrušujúce takto cestovať. Hokej sa tu hrá na veľmi vysokej úrovni. Je to však trošku iný štýl, ale môžem tu rásť ako hráč. Tiež je o tom, že sa môžem naučiť cudzí jazyk, rozvíjať sa a žiť v inej krajine.

Už si hral v Chabarovsku?

Nemyslím si.

Leží na východe, neďaleko Číny.

Môj brat tam bol.

Let z Bratislavy tam trvá dlhšie ako do Los Angeles.

Je to bláznivé, že môžeš mať tím s ľuďmi tak ďaleko v lige. Je to určite veľmi zaujímavé a cool.

Môžeš porovnať americkú a ruskú kultúru? Ako Európan vidím veľké rozdiely medzi Európou a Amerikou, a medzi Európou a Ruskom. Rozdiel medzi Ruskom a USA musí byť veľký.

Je to veľmi, veľmi rôzne. Niektoré kultúrne veci… Zvyčajne v USA prídeš na ľad a povieš chlapcom čauko, ale tu v Rusku si s každým podáš ruku a povieš mu ahoj. Myslím si, že je to cool tradícia. Každý uznáva každého. Jedlo je veľmi rozličné. Tiež fajčenie. Tu môžeš fajčiť hocikde. V USA nemôžeš fajčiť na veľa miestach. To je veľký rozdiel. Spoznal som veľa milých ľudí voči mne, pohostinnosť je skvelá. Je to pekné mať tu ďalších anglicky hovoriacich ľudí v time, ktorí mi môžu pomôcť. Môj brat tu pôsobí tiež. Takže som vedel, čo očakávať. Je to veľmi rôzne, ale je to životná skúsenosť a užívam si ju.

Čo hovoríš na počasie?

Je to jedna z najhorších vecí tu. Zobudil som sa ráno a bolo -28°C a spýtal som sa samého seba, ako môže byť tak chladno.

Cely: http://eurolanche.com/article.php?id=2307
Prej: Posledná spoločná fotografia kamarátov Davida (vpravo) a Ryana O´Reillyho pochádza z uplynulého víkendu. :rofl:
Vy tam nemáte nějakýho editora, který by mazal ty vymyšlený části? :D
Akurát som sa začal zaujímať o problém menom Ryan O´Reilly ako to vidíte?
Je veľká pravdepodobnosť že ostane v KHL?
Rozpis Avs zapasov s europskymi casmi: http://eurolanche.com/section.php?id=27
Aby sme nezabudli na tri nove posily z leta, tu je prva Joh Mitchell:

John Mitchell – dvojročný kontrakt na 1,1 milióna USD ročne

Center John Mitchell sa narodil v meste Oakville v štáte Ontario, no vyrastal a hrával za klub z Waterloo. Po vydarenej sezóne za Waterloo Wolves (Alliance Pavillion League) bol v roku 2001 vybraný v prvom kole z 19. miesta do OHL tímom Plymouth Whalers. Za štyri sezóny v drese Whalers odohral 258 zápasov, v ktorých nazbieral 230 bodov (80 + 150). Počas týchto štyroch sezón odohral každý rok aj playoff, dokopy 37 zápasov, v ktorých nazbieral 27 bodov (10 + 17). Vo svojej poslednej sezóne v tíme Whalers nosil na svojej hrudi kapitánske „C“, taktiež bol v tejto sezóne opäť najproduktívnejším strelcom tímu.

Mitchell bol draftovaný v roku 2003 v 5. kole (158. miesto) Torontom Maple Leafs. Od roku 2005 do roku 2008 sa zlepšoval na farme Toronta v AHL v tíme Toronto Marlies. Jeho výkonnosť rástla každou sezónou, až sa v tretej sezóne vyšplhal na 51 bodov za 20 gólov a 31 asistencií. Za tento výkon si vyslúžil pozvánku od Maple Leafs na tréningový kemp, v ktorom sa ukázal v dobrom svetle a sezónu tak odohral v prvom tíme. Celkovo odohral 76 zápasov. V priebehu ďalších dvoch sezón si udržiaval solídnu formu v nižších formáciách „javorových listov“. Potom prišla výmena do New Yorku Rangers za výber v siedmom kole draftu 2012.

Zvysok a rozhovor: http://eurolanche.com/article.php?id=2337
D§M píše:Akurát som sa začal zaujímať o problém menom Ryan O´Reilly ako to vidíte?
Je veľká pravdepodobnosť že ostane v KHL?
dlhodobo? nie. ale je pomerne velka pravdepodobnost, ze este niekolko dni/tyzdnov hej...
v uvode sezony nam podla vsetkeho bude chybat... :P
a mozno aj od toho ako sa nam bez neho bude v tych uvodnych zapasoch darit bude zalezat ako "zufalo" sa s nim budeme snazit na novej zmluve dohodnut. podla denver post zatial vymenu jeho prav do ineho timu neriesime
Opravdu nechápu naše vedení ohledně podpisu Ryana...
Nevím co tady řeší, je to nejlepší centr od té doby co skončil Sakic a nejsme schopni, takového srdcaře a bojovnika podepsat!!!
Doufám, že ho podepíšeme co nejdříve a co nejdřive se připojí k týmu... :wink:
primaprema píše:Opravdu nechápu naše vedení ohledně podpisu Ryana...
Nevím co tady řeší, je to nejlepší centr od té doby co skončil Sakic a nejsme schopni, takového srdcaře a bojovnika podepsat!!!
Doufám, že ho podepíšeme co nejdříve a co nejdřive se připojí k týmu... :wink:
je uplne normalne ze ak ma O´Reilly nerealne platove poziadavky (udajne chce cca 5mil rocne) tak mu to Avs nie su ochotni len tak dat... za co? za jednu vydarenu sezonu? 21r chalanisko by mal byt IMO este skromnejsi... take prachy mozu ziadat o par rokov starsi hraci co uz v lige nieco dokazali opakovane viacero sezon...
podla denver post o´reilly odmietol najskor 5r zmluvu na 17 mil (3,4 mil cap hit) a potom aj kratsiu tzv. "premostovaciu" zmluvu na 2r za 7 mil (rovnaku ako podpisal duchene) pocas ktorej by mal moznost dokazat ze posledna sezona nebol len "one yr wonder" a ze si naozaj zasluzi viac... ale on ma zrejme pocit ze si viac uz zasluzil tou jedinou 50+ bodovou sezonou.

aj ja by som bol najradsej keby cim skor podpisal, ale ROZUMNU zmluvu a nie nieco nerealne prestrelene... to by totiz vytvorilo precedens aj pre dalsich hracov ktory by to mohli pouzit ako argument preco aj oni chcu nerealne lukrativne zmluvy a o par rokov by sa nam to mohlo paradne vypomstit. osobne ovela radsej necham radara v rusku kym nepride k rozumu. aj ked so ho mal a stale mam ako hraca velmi rad, tymto handrkovanim o $ u mna trochu klesol... tie zmluvy co mu Avs ponukali boli IMO ferove, viac ako 4 mil rocne by som mu zatial urcite nedaval.
4804 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2011 BOSTON BRUINS