Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

COLORADO AVALANCHE

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Nechápu proč jsou fanoušci Lavin až tak rozladění. Je jasné že AVS musí prodělat kompletní přestavbou a pustit se do odvážných kroků, které zatím nedělali. Smyth je super hráč a srdce týmu, ale jestli má přijít změna, tak se musí něco dít.

Abych zhodnitil trade. Quincey je skvělý potencionální obránce, který se bude Lavinám hodit, zato toho Preissinga LA lavinám asi vnutilo, to je fakt velký omyl a zapadne mezi podprůměrné přeplacené obránce AVS. A pětka draftu to je výsměch. Pokud by tam nebyl ten Tom tak je to poměrně logický trade.

Některé týmy jsou po zavedení stopu celkem bezradné a Colorado je toho jasným důkazem. Flyers na tom byli podobně, jednu sezonu zahodili, vybudovali tým od píky a teďka máme talentovaný a velmi mladý tým. To samé musí udělat laviny. Přijde mi mnohem lepší jednu dvě sezony uplně zahodit a pak být favorit na SC, než být neustále jen šeď NHL.
Ted jsem četl článek na Denverpost a Adrian Dater píše že LA jednoznačně trvalo na tom,aby součástí trejdu byl Tom Preissing!!!Takže pokud Avs chtěli Smytha vyměnit do LA,museli s Preissingem souhlasit... :? .
Další spekulace byla ta,že Avs se zajímají o Tanguaye.Tohle je v článku taky řešeno.Kdo nakonec bude hrát v první lajně na křídle není vůbec jisté.Vedení Avs ale vyvrátilo spekulace,že se zajímají o Tanguaye.Takže zdá se,že příchod Alexe se neuskuteční...
neis píše:Některé týmy jsou po zavedení stopu celkem bezradné a Colorado je toho jasným důkazem. Flyers na tom byli podobně, jednu sezonu zahodili, vybudovali tým od píky a teďka máme talentovaný a velmi mladý tým. To samé musí udělat laviny. Přijde mi mnohem lepší jednu dvě sezony uplně zahodit a pak být favorit na SC, než být neustále jen šeď NHL.
Nejsem si úplně jistý tím, že by Flyers museli budovat tým od píky. Pokud vím, Flyers stačil rok, protože to pořád byla dobrá organizace s pevnými základy. Kings na tom byli hůř, proto celá přestavba trvá tak dlouho. Otázka je, jak na to jsou Avs a jak hluboko tedy musí říznout. Vždycky jsem Avs pokládal za tým s dobrými základy a se spoustou nadějného mládí, celá ta současná situace je pro mě spíš překvapení.
Aj tak jedna z najzaujímavejších generačných výmen čaká Jersey. Možno už nasledujúcu sezónu... Dosť prestarnutý team a okrem Zajaca a Parise-ho tam veľa mládí teda nie je.
Dado píše:Výmena - očávaná, no napriek tomu šokujúca a srdce lámajúca. Coskoro sa vsak z toho spamatame a budeme Shermanovi dakovat. Podla mna to je kruty, ale spravny krok do buducnosti. Cely clanok mam na Eurolanche...
Career statistics Ryan Smyth:
Regular season Z G A B PIM
1995–96 Edmonton Oilers NHL 48 2 9 11 28 — — — — —
1996–97 Edmonton Oilers NHL 82 39 22 61 76 12 5 5 10 12
1997–98 Edmonton Oilers NHL 65 20 13 33 44 12 1 3 4 16
1998–99 Edmonton Oilers NHL 71 13 18 31 62 3 3 0 3 0
1999–00 Edmonton Oilers NHL 82 28 26 54 58 5 1 0 1 6
2000–01 Edmonton Oilers NHL 82 31 39 70 58 6 3 4 7 4
2001–02 Edmonton Oilers NHL 61 15 35 50 48 — — — — —
2002–03 Edmonton Oilers NHL 66 27 34 61 67 6 2 0 2 16
2003–04 Edmonton Oilers NHL 82 23 36 59 70 — — — — —
2005–06 Edmonton Oilers NHL 75 36 30 66 58 24 7 9 16 22
2006–07 Edmonton Oilers NHL 53 31 22 53 38 — — — — —
2006–07 New York Isles NHL 18 5 10 15 14 5 1 3 4 4
2007–08 Colorado Avs NHL 55 14 23 37 50 8 2 3 5 2
2008–09 Colorado Avs NHL 77 26 33 59 62 — — —
Četl jsem článek na Eurolanche.
Nevím jak vedení mohlo čekat od Ryana více...Když se podíváte na jeho statistiky tak druhá sezona v dreus Avs byla průměrná,tedy taková jakou předvádí celou svou kariéru...Přece si vedení nemyslelo že udělá 100 bodů...takové čísla dělají hokejisté jiného typu...
Ja to chápu,že vyměnili Ryana,mě se jen v tom trejdu nelíbí Preissing a tak nízký výběr na draftu...
Myslím že to ještě nebude vše od vedení...každopádně by se měl pakovat nějaký obránce...jenom at nevymění Lilese...
Tak ale Smyth je v jednej veci absolútna špička v NHL. Teda je síce no.2 ale aj to sa ráta :D
Je to po Holmstromovi najlepší hráč na clonenie brankárovi a dorážky.
Mimoriadne cenný pre presilovku.
ja to tiez chapem ze rebuilding so sebou prinasa aj odchody popularnych veteranov. ale doteraz som si myslel ze podstatou rebuildingu je aby sa tito hraci vymienali za co najperspektivnejsich mladikov a co najvyssie vybery v drafte.

jednoducho nechapem. smyth mal pred 2 rokmi ako "rental player" na 20 zapasov hodnotu 1. kola draftu a 3 nadejnych mladikov a teraz, ked ma ako 33 rocny stale este niekolko dobrych rokov pred sebou, navyse zmluvu na 3 roky ma zrazu hodnotu 1 mlady a 5. kolo draftu ?!? (preissinga neratam)

ok, na preissingovi ako sucasti trejdu trvalo LA, to chapem. ale preco sme sa k takemu trejdu nechali prinutit? to sme museli smytha vymenit tak strasne rychlo? nedalo sa pockat na lepsiu ponuku - hoci aj niekolko mesiacov? pri trade deadline by mal smyth urcite ovela vyssiu cenu.
ak to mam trochu zjednodusit tak sa mi zda ze tento trejd prebehol asi takto:
sherman vola GM kings:
avs: hey, nechceli by ste ryana smytha?
kings: OK, ale musite od nas zobrat preissinga
avs: no problem, sem s nim

namiesto toho sme kludne mohli chvilu pockat a uhrat to napr. takto:
GM nemenovaneho teamu vola shermanovi:
GM: hey, chceli by sme smytha, co vy na to?
avs: OK, ale musite s nim zobrat aj tuckera
GM: ked inak nedate..., moze byt

s tym by som sa zmieroval ovela lahsie...

za to co nam kings dali by som im neposlal hadam ani clarka (OK, toho mozno ano)
s tymto trejdom sa budem asi velmi dlho zmierovat. jednoducho neuverim ze sa za ryana nedala vyjednat lepsia protihodnota, aj ked by to znamenalo s jeho vymenou nejaky cas pockat.
Podle serveru eliteprospect.com podepsalo Colorado smlouvu s hvězdou AHL Darrenem Haydarem.
Zatím nejsou známy podmínky smlouvy...
Na to že mu je 29 let toho v NHL moc neodehrál.V AHL ale září...jeho nevýhodou jsou jeho výška(170 cm) a ne moc dobré bruslení!!!
Takže hráč na farmu,který může na pár zápasů naskočit v NHL.
Na této stránce se můžete podívat na jeho statistiky...
http://www.eliteprospects.com/player.ph ... 85&lang=en
Taky nechápu to rozladění. Jediná slabina tohoto trejdu je, že mamé o jedno křídlo míň.
Smytha jsme kupovali za až moc velkou cenu. Je to sice super PowerForward, ale!
Dát hráči 6 mil., který není schopen přejít přes 70 bodů je celkem dost.
Peníze bude dostávat celkem 5 let, tedy zbývaly ještě 3 a snad nikdo nevěřil tomu, že Smyth bude schopen udělat za dva roky aspoň 60 bodů.
Bohužel Smyth není moc dobrý bruslař (a bude se už jen zhoršovat), jeho výhodou je to, že dokáže jít do míst, kde to bolí, tedy před branku a proto je ceněn na přesilovky, ale není to trohcu málo na takhle drahého hráče?
Smytha bych rozhodně nechal v Coloradu, pokud bychom šli do PO, ale to je v tuto chvíli nereálné, takže je to jen zbytečně drahý útočník.
Protihodnota je, ale opravdu malá. Kyle Quincey dostal hodnocení na Hockysfuture 6,5 B, tedy není u ně zvláštní talent, ale zase ví co chce. Sami ho charakterizovali jako dobrého bruslaře, který je hodně dobrý dozadu a dokáže podržet puk. Navíc maká pro tým. Podle mě vhodně doplní trojici, se kterou se počítá do budoucna.
No a jak už někdo napsal, tak Pressinga nám vnutili, jenže když se koukneme do budoucnosti:
Clark, Salei a možná i Foot půjdou pravděpodobně před koncem sezony pryč. Nečekám, že po nich nikdo nesáhne, takže zkušený bek bude potřeba pro mladé. Na druhou stranu, jeho smlouva je opravdu směšná. Ale zase jen na 2 roky, takže bude končit s Hannanem, a na to jsem ochotný počkat.
No a ten draft!? Tak je to určitým zůsobem výsměch, ale přesto je to draft, kde se může stát cokoliv.
Sečteno a podtrženo, nevěřím, že by si Colorado ne checklo, zda za Smytha nedá někdo více. Zvláště co se v médiích šuškalo, že ho budou chtít vyměnit už během draftu. Takže asi nikdo neměl moc velkou chuť jej angažovat, takže buďmě rádi, že po něm aspoň někdo šáhnul a ušetřil nám 3 miliony navíc. A pokud opravdu vyměníme Salei a Clarka s Footem, tak není je to velká rezerva pod platový stropem v době, kdy půjde určitě dolů, takže budeme konkurenceschopni na trhu s volnými hráči. Peníze na takového Luonga by se jistě hodily.
primaprema píše:Podle serveru eliteprospect.com podepsalo Colorado smlouvu s hvězdou AHL Darrenem Haydarem.
Zatím nejsou známy podmínky smlouvy...
Na to že mu je 29 let toho v NHL moc neodehrál.V AHL ale září...jeho nevýhodou jsou jeho výška(170 cm) a ne moc dobré bruslení!!!
Takže hráč na farmu,který může na pár zápasů naskočit v NHL.
Na této stránce se můžete podívat na jeho statistiky...
http://www.eliteprospects.com/player.ph ... 85&lang=en
Tak je to snaha zkusit, jestli se neprosadí na postě, který nás tlačí, protože křídel máme povážlivě málo. Zdá se, že jde o klasického hráče, který díky malého vzrůstu šel na draftu hodně pozdě. Na druhou stranu už byl v Detroitu a tam se s těmihle hráči celkem dost mazlí (viz Dacjuk nebo Zetteberg).
Podle toho co o něm napsali, tak to bude dříč, který ví, kde má stát
dnes avs ohlasili podpisy 6 hracov, s vacsinou z nich sa rata pravdepodobne na farmu v lake erie. vynimkou je david jones, ktory podpisal udajne 2 rocnu zmluvu spolu na 1,675 mil $ (1. rok 815 tis., 2. rok 850 tis)

dalsimi podpisanymi su: brankar tyler weiman a utocnici brian willsie, chris durno, matt hendricks a darren haydar
joe sakic vo stvrtok ohlasi ci bude vo svojej fantastickej kariere este pokracovat alebo zavesi korcule na klinec. zatial to vyzera (podla miestnej coloradskej televizie) ze skor ohlasi koniec, ale nadej este zije :modlenie:
Já myslím že je to jasné... :oops:
Těžko bude svolávat tiskovku aby pozval novináře z celé Ameriky a Kanady aby jim řekl,že bude ještě rok pokračovat...
Oznámí konec kariéry...
Tak tento hráč mi bude v lize moc a moc chybět - skloubil v sobě několik zásadních vlastností jako mimořádnou kvalitu, vůdcovství, ale také skromnost a loajalitu, moc tohoto chlapíka uznávám a uznávat budu, zkrátka "Pan Hráč" i člověk :poklona2: :poklona2: !!!!
Toto je velká škoda jestli se to fakt potvrdí. Škoda samozřejmě pro Avs, když odejde takový hráč, a i škoda pro něj, že poslední sezona byla taková, jaká byla. Určitě by si zasloužil lepší poslední zápas.
Taky jsem měl Joea rád, a nejenom jako hráče. To už se dneska skoro o nikom říct nedá (u mě ještě Marty St.Louis).
Ale věřím, že ještě jedna pěkná chvilka se objeví - jak bude stoupat #19 ke stropu Pepsi Centra...
:taptap:
Tak to opravdu vypada na odchod dalsi legendy let devadesatych :| Joe byl pan hrac a myslim ze to mozna mohl jeste zkusit, ikdyz na druhou stranu kdyz zrejme videl jaky tym se ted sklada v Coloradu tak se na to radeji vyprd :lol2: Prece si nepotrebuje delat ostudu v poslednim roce kariery...
Večná škoda že končí :|
nekdy to prijit muselo ale tleskam mu.... :clap:
Najlepsie to napisali na nhl.cz "NHL už nikdy nebude jako dřív. Odchází Joe Sakic"...on bol pre mna stelesnenim dokonalosti, nikdy som nezachytil nejaky jeho skandal, aj napriek tomu, ze bol u superov ten najstrazenejsi, vzdy si ku kazemu zachoval uctu, vzdy hral ferovo, nevyuzival vyhod, ktore sa so statutom hviezdy spajali..on bol jeden z mala dokonalych, pravy vodca.

A najlepsie je to napisane tu:
Více než slova chvály od spoluhráčů znamenají stejně laděné věty z tábora protivníka, zvláště když jde o věčného rivala od Erijského jezera. Joe Sakic by nemusel dlouho pátrat po internetových fórech, aby objevil reakce fanoušků Rudých křídel, v nichž se praví, že sice nikdy nepřestanou Avalanche nenávidět, ale odchodu jejich kapitána hluboce litují. A detroitský útočník Kris Draper při loňské rozlučce po semifinále Západní konference řekl: “Absolvovali jsme s Coloradem několik velkých bitev, ale vůči němu mi zbyl v paměti jen respekt. Je to hráč, k němuž jsem vždycky vzhlížel. Měl jsem příležitost hrát s ním na Světovém poháru i na olympiádě a mimořádně ho uznávám. A když vám někdo takový popřeje hodně štěstí do dalších bojů, něco to pro vás znamená.”

:rozlucka:
ked som to rano precital zdalo sa ze mi iba ako nepodareny vtip alebo ako zly sen no teraz vidim ze je to skutocne a realne.Ja osobne si NHL a vôbec Colorado Avalanche neviem predstavit bez Joa hral 20rokov hral dlhsie ako ja zijem od vtedy co pozeram si ho pametam. Joe bol vynimocny hrac a clovek ja osobne som veril ze este rok to da ale nestalo sa a nam fanusikom ostavaju oci pre plac :(.Teraz ked pozeram o Joeovi videa tak sa mi ani nechce verit ze JOE SAKIC skoncil. Bol skutocne vynimocny a NHL uz nikdy nebude mat takeho genia a elegana NHL stratila osobnost Colorado Avalanche vodcu a da sa povedat ze aj takeho otca alebo Big Brothera Velkeho Brata a verneho kapitana. :cry:
kua az sa pri tej tlacovke tlacia slzy do oci... :plac: :bye2:

jedno je iste, Avs will never be the same again...
pridu novy hraci, nove uspechy, nove hviezdy, mozno sa casom niekto Sakicovi vyrovna, ale toto je definitivny koniec jednej ery na ktoru vsak budem vzdy spominat s radostou a hrdostou
Vdaka Joe a uzi si zasluzeny dochodok :wink: :poklona2: :coucou:
Taky se na to dívám.....dobrá tiskovka :fan:
Je to škoda, že končí, pro mě je to trochu smutné v tom, že NHL dnes patří hráčům skoro v mém věku, kdežto on byl takový ten klasik z 90. let. No, když pominu Mika Modana z Dallasu, tak odchází poslední mohykán
A máme tady první video z přípravného kempu mladých nadějí Colorada,které se věnuje Mattu Ducheneovi... :thumbsup:
http://www.youtube.com/watch?v=R-V82AUiQMc
http://videocenter.denverpost.com/servi ... 9024730001
4804 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
1998 NAGANO