Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

COLORADO AVALANCHE

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Na offer sheet zapomeň. Sakic se vyjádřil, že tohle neudělá.
Myslím, že Joe už má v letošní offseason hotovo a já jsem zatím celkem spokojenej. Ten tým silnější je. Ztráta Barrieho bude samozřejmě citelná, bohužel to ale jinak nešlo. Šance na rozumné prodloužení smlouvy asi nebyla a takhle se alespoň vyřešil i problém s expanzí.

Kadri bude ideálním 2C za MacKinnonem, navíc s výbornou smlouvou. Líbí se mi i zisk Burakovskyho s Donskoiem. Tahle trojice dodává našemu útoku slušný depth a variabilitu a hlavně posouvá některé hráče do přirozenějších rolí. Po Soderbergovi se mi upřímně stýskat nebude, těch světlých momentů směrem dopředu bude už jen ubývat a jeho roli na PK zastane Bellemare. Kerfoot mě po nadějné první sezoně v té minulé zklamal. To je bohužel ten typ hráče, který není dost dobrý do TOP6 a do bottom6 se absolutně nehodí. Navíc má snad nejhorší střelu v NHL.

Komplikovanější to bude s obranou. Pro vývoj Makara, případně Byrama (kterého doufám nebudeme za každou cenu tlačit do NHL) by byl ten rok s Barriem navíc ideální. Bohužel nejlepší doba k výměně byla právě teď... U Girarda jsem ale přesvědčen, že je na další krok připravenej. EJ si svoje odehraje, byť poslední dvě sezony nebyly ideální. Údajně by mohl stihnout začátek sezony (operace). Naopak Cole minimálně 2-3 měsíce nadcházejícího ročníku vynechá. Calle Rosen při těch absencích určitě dostane šanci v 1. týmu, v AHL loni zářil. S naším esem v rukávu Timminsem to údajně vypadá nadějně, i když stále není 100% ok (otřes mozku).

Jak by to mohlo na podzim vypadat?

Landeskog - MacK - Burakovsky
Jost - Kadri - Rantanen
Wilson - Compher - Donskoi
Nieto - Bellemare - Calvert

Girard - EJ
Zadorov - Makar
Byram/Connauton - Rosen
Barberio
+někdy přibližně koncem roku by se měl vrátit Cole

Grubauer
Francouz
Nemate sttach, ze Grubauer jako jednicka neobstoji? Ja tedy z Vasich golmanu citim pruser.. jinak posily dobre, o tom zadna :good:
Guddy.44 píše:
úte 02. črc 2019 13:17
Nemate sttach, ze Grubauer jako jednicka neobstoji?
Máme. Doufáme, že naváže na výkony z konce ZČ a PO. Nic jiného si nepřipouštíme! :D
Spekulace se potvrdily, Barrie byl vytrejdován. Úpřímně, čekal jsem za něj více. Dostali jsme za něj centra do druhé lajny, ale nemůžu se zbavit dojmu, že se dalo za Barrieho dostat více.
Když už vyměnit Barrieho, tak proč nevyšel třeba Nylander? :neviem: .
Navíc to, že ještě po dobu dvou let budeme Barriemu platit 50% platu...no nevím.
Příjde mi to v kontextu dalších hráčů zahrnutých v trejdu, že na tom spíše vydělalo Toronto.
Přeci jen Barrie+Kerfoot dohromady loni 101 kanadských bodů. Naopak Kadri hrál hodně ve třetí lajně a udělal 44 bodů a Rosen hrál na farmě .
No uvidíme jak se u nás budou nováčci v sestavě prosazovat. Hlavně tedy Kadri a Burakovsky.
Donskoi a Bellemare jsou dobré podpisy do Bottom6. V bráně to Sakic dobře vyřešil. Grubauer jednička a Francík dvojka . Francouz už ukázal loni, že na to má, aby odchytal klidně i 20-25 zápasů v prvním týmu. :wink2: .
Obrana vypadá konečně po několika letech ok. I když od začátku nebude Cole, ale i tak by neměla být obrana vůbec špatná.
Myslím si , že Sakic s obměnou týmu skončil, teď ještě podepsat RFA-Rants, Zadorov a Burakovsky :)
Tak skusim aj ja nieco napisat k udalostiam poslednych dni, aj ked to zrejme bude len ozvena toho co pisal Redy, s tym jeho zhodnotenim som prakticky uplne stotozneny. Vo svojom poslednom poste som pisal ako bude tato offseason pre Avs jedna z najdolezitejsich za poslednych X rokov a ako by mala vo velkej miere vyformovat podobu timu na najblizsie roky kedy by sme mohli mat ambicie realne utocit na pohar. Stalo sa.



Soderbergova vymena bola naozaj len prvym dielikom skladacky, ktory dnes dava uz ovela vacsi zmysel. Sakic priviedol 3 novych top9 utocnikov + predlzil wilsona, takze pre Soderberga by sa dnes miesto v nasej top9 hladalo tazko resp. by sa do 4th line musel vytlacit niekto iny kto sa tam typologicky ani strategicky nehodi. Jedina moznost by zrejme bola nechat si soderberga a nepredlzit wilsona, ale to by bolo o 2mil drahsie + za soderberga sme aspon nieco dostali a wilson by bol odisiel zadarmo. Takze dobry cap aj asset management, no complains.



Dalsia na rad prisla vymena s washingtonom ktora k nam priviedla burakovskeho. Sam som tu po drafte pisal ze dufam ze Sakic bude vsetky nase picky v 2.-4. Kole vymienat za hotovych hracov, lebo nase draftove vysledky v tychto kolach su ubohe. Joe to tu zrejme potajomky cita, lebo vzapati urobil presne to a za 2. a 3. Kolo priviedol Burakovskeho. Niekto si mozno povie ze sme preplatili, ja si to nemyslim. Hodnota draft pickov je relativna, zavisi od toho aky dobry mas skauting – niekto v 2./3. kole pravidelne nachadza hracov schopnych presadit sa do NHL, niekto zase samych bustov. To je zial aj nas pripad a preto pre mna je hodnota tych pickov velmi velmi nizka. Vymenit ich za hotoveho top9 utocnika s potencialom este sa zlepsovat je u mna WIN.

K samotnemu burakovskemu nemam velmi co napisat, nemam ho nijak zvlast nasledovaneho. Uvidime ako mu prospeje change of scenery a mozno aj vacsi priestor na lade (ak si ho u nas vybojuje). Nemam ziadne obrovske ocakavania, ak sa vypracuje na nieco viac ako middle6 30-40b wingera tak to bude len plus.



Z UFA trhu sme podpisali Donskoia a PEB. PEB je veteran 4th line center a Pkiller. Ak ho casom mladi vytlacia moze byt aj HS. Donskoi ako nas najvacsi ulovok z UFA trhu by ma za inych okolnosti bol byval sklamal (cakal som aj minimalne 1 vacsie meno), ale vzhladom na cekovy picture je to OK. Zmluva je celkom rozumna, term aj cap hit. Ci to nemohlo byt o nejakych 100k menej neriesim, najdolezitejsie je ze by to nemal byt ziadny pruser ktory by sa casom zmenil na neriesitelnu kotvu. Ocakavania podobne ako u burakovskeho – middle6 40b winger.



No a nakoniec blockbuster s Leafs. Barrieho odchod samozrejme trosku zamrzi, bol to aktualne sluzobne najstarsi hrac Avs a zaroven posledny z toho uspesneho draftu 2009 co bol stale v time (duchene/ROR/barrie). Situacia sa vsak vyvinula tak ze do buducna by bol pre nas privelkym luxusom a toto bola zrejme posledna sanca ziskat zanho dobru protihodnotu. Pri TD by sme bud boli na PO pozicii a v tom pripade sa takyto hraci nevymienaju, alebo ak by sme boli mimo PO tak by sme zanho dostali zrejme iba nejaky futures package, co by tiez nebolo idealne. Predlzenie zmluvy s nim by nas v buducnosti mohlo vyjst draho – o rok bude potrebovat novu zmluvu Girard, o 2 roky Makar, EJ ma zmluvu este na 4 sezony... najneskor od sezony 2021-22 by nam hrozilo ze v obrane budeme mat viazany prilis velky kus cap space, nakolko Barrie s jeho produktivitou a nechvalne znamou agenturou Newport bude zrejme pozadovat novu long term zmluvu za 8+ popripade mozno aj 9+ mil rocne. Najblizsie 2 roky by nam to zrejme problemy nenarobilo, ale potom by uz mohlo (nove zmluvy budu potrebovat aj landeskog a grubauer) a Sakic sa - podla mna mudro - rozhodol na to necakat.

Dalsim faktorom ktory pri Sakicovom rozhodovani mohol zohrat rolu je aj expansion draft v roku 2021 – bude pre nas vyhodnejsie ist formatom chranenia 7F+3D ako alternativnym 8 korculiarov, no a po Barrieho odchode sa nam v tomto situacia zjednodusila. Na lade bude Barrie urcite chybat, bolo by samozrejme byvalo lepsie keby Makar mohol byt prvu sezonu za nim trosku sheltered, ale vzhladom na ostatne vyssie popisane okolnosti si myslim ze tato jeho vymena ma viac vyhod ako nevyhod. Akurat musime dufat ze do vody hodeny Makar sa co najrychlejsie nauci plavat (resp. ze uz to davno vie), lebo touto vymenou tlak nanho zo dna na den dost vyrazne stupol. Ale on to da, ja mu verim.

Do Toronta odisiel aj Kerfoot, ale jeho vymenu som tu sam viackrat navrhoval, takze s tymto ja osobne problem nemam. Podobne ako pri soderbergovi by sa prenho momentalne dost tazko hladalo miesto v zostave. Verim ze Burakovsky/Donskoi jeho produktivitu bez problemov nahradia



So ziskom Kadriho som velmi spokojny. Na wishliste koho by som chcel pri vymene Barrieho ziskat som ho mal na druhom mieste za Horvatom, takze no complains. Prinasa do timu vela veci ktore nam chybali – v prvom rade by jeho prichod mal odbremenit top line (ktora sa mozno dokonca aj rozdeli a landy alebo rantanen by mohli hravat s kadrim), neskromne od neho cakam produktivitu na urovni aspon 0.7 bodu na zapas. Ale nie je to len o produktivite, celkovo nam v time chybal utocnik tohto typu, ktory by superom liezol pod kozu a zneprijemnoval zivot aj inak ako technickymi zrucnostami :giggle: teraz ho uz mame a verim ze bude prinosom. Ceresnickou na torte je jeho luxusna zmluva – 4,5mil na dalsie 3 sezony je jednoducho parada (zvlast v kombinacii so zmluvou mackinnona)



Celkovo davam Sakicovi za tuto offseason jednotku - za moves ktore urobil, aj za tie ktore sa nepodarili ale aspon sa snazil (hlavne Panarin a zevraj sa pokusal aj o trejd s carolinou – Aho. To by tiez bolo too good to be true, len to dojebabrali habs s tym offersheetom. Kadri bol tym padom zrejme Sakicov plan B ked nevysiel Aho, trejd s leafs prebehol pomerne rychlo po tom offersheete).

Zaroven ma Sakic s vynimkou podpisovania RFA hracov zrejme hotovo a to nielen na toto leto. Buduci rok budu UFA len Nieto, Wilson, Barberio a Connauton, necakam ze by sme niekoho z nich predlzovali. Zaroven zrejme nebudeme nikoho ani lovit na UFA trhu, v zostave ich nahradia Kaut/Bowers/Newhook/Meloche/Byram, usetrene peniaze pojdu na nove zmluvy Girarda a Josta a zvysok sa “odlozi“ na leto 2021 ked budu nove zmluvy potrebovat Landeskog, Makar a Grubauer. Po dlhej predlhej dobe v time nezostal ziaden hrac o ktorom by sa dlhodobo spekulovalo ci a kedy ho budeme vymienat (doteraz to bol Barrie, predtym Duchene, predtym ROR...)



Tento momentalny team by nemal byt len konkurencieschopny, ale aj bez problemov dlhodobo udrzatelny.



Is it October yet?
Tak nam pomaly ale isto ubieha leto a rovnako pomaly ale isto pribudaju aj podpisani RFA hraci.
Postupne sme podpisali:
Zadorov – 1yr / 3.2mil
Graves – 1yr / 0,735 mil
Burakovsky – 1yr / 3.25 mil (podpisal QO)
Compher – 4yrs / 3.5 mil AAV
Byram – 3yrs ELC
+ zopar dalsich AHL podpisov

Nepodpisani zostali prakticky uz iba Rantanen (toho cakam najskor v septembri) a hraci na hrane AHL/NHL ako kamenev, greer a dries

Novu 2yr extension dostal aj trener Bednar


Ked sa pozeram na zoznam hracov ktorych mame pod zmlumou, az sa mi verit nechce aky depth Sakic prakticky za 2 roky vybudoval v nasej obrane:

Johnson
Cole
Girard
Makar
Zadorov
Byram
Connauton
Graves
Barberio
Rosen
Timmins
Meloche
MacDonald
Lindholm
Alt
Renouf
Anderson

To je momentalnych 17 obrancov pod zmluvou, z ktorych boli pred 2 rokmi v time prakticky iba Johnson, Zadorov a Barberio. Ten list napocudovanie aj bez Barrieho vyzera velmi dobre ako v prvom time tak aj v AHL kde bude tiez dostatok kvalitnych mien. a najlepsie je ze vyhlad do vzdialenejsej buducnosti (o 2-3-4 roky) vyzera este lepsie ako nasledujuca sezona :slintac:
No a este aby rec nestala:
Vacsina novych hracov si uz vybrala cisla ake budu u Avs nosit na dresoch:

Donskoi – 72
Burakovsky – 95
Kadri – 91
Rosen – 48

(Btw barrie bude mat v toronte #94, kerfoot #15)
Tak mame september a rantanen stale bez zmluvy... cas zacat si robit starosti? :nervozny:
Ja som zatial kludny, od zaciatku som pisal ze ten podpis bude s najvacsou pravdepodobnostou az v septembri... idealne by samozrejme bolo stihnut to do kempu, prezit by sa dal aj podpis pocas pripravy tak aby stihol aspon 1-2 pripravne zapasy... verim ze az do zaciatku sezony sa to natahovat nebude :pray:

Inak podla mna je to vsetko Dubasova vina... matthewsovi aj nylanderovi dal prakticky vsetko co si zapytali, tak teraz vsetci agenti nadrzane cakaju co za dementnu zmluvu podpise s marnerom aby to mohli vyuzit pri rokovaniach o novych zmluvach pre ostatnych top RFA hracov... preto zatial nikto nic nepodpisuje :slap:
Inak nechapem celkom preco sa GMs tak strasne brania tym 5yr deals pre RFA hracov po ELC.
Ano, jasne ze to z tych hracov urobi skor UFA ako 7-8yr zmluvy, ale je to naozaj problem?

Ak 21-22r hrac podpise teraz 5yr zmluvu, urobi to z neho UFA vo veku 26-27r. Nasledne mu moze jeho tim spokojne ponuknut max term 8yr zmluvu s vedomim ze v case jej skoncenia bude mat ten hrac este “iba“ 34-35r, cize je tam solidna sanca ze vykonnostne by to z jeho strany este nemusel byt ziadny velky pruser. (aj ked samozrejme vynimky sa najdu). V tomto pripade je IMO ten 8th yr solidnou vyhodou oproti ponukam ostatnych timov na UFA trhu, ti hraci vedia ze je to pravdepodobne ich posledna velka zmluva takze moznost predlzit ju o 1 rok by pre nich mala byt zaujimava...
Tento scenar (ELC-5yr-8yr) timu garantuje ze toho hraca ma pocas prakticky vsetkych dobrych rokov kariery za fair plat.

Oproti tomu ak sa po ELC podpise hned 8yr deal (po ktorom zda sa vsetci GM v pripade tychto RFA tuzia) tak to z tych hracov urobi UFA vo veku 29-30r. Teoreticky su na vrchole vykonnosti,ale zaroven je tam hrozba ze uz o par rokov to s nimi moze ist z kopca. Co s takym hracom?
“Urazit ho“ ponukou 4-5yr zmuvy? Odide ako UFA zadarmo do timu kde mu daju 7yrs. (nejaky sa urcite najde)
Ponuknut mu za tazke prachy 7-8yr zmluvu? A potom sa triast kolko rokov z tej zmluvy sa bude musiet buyoutnut aby sme sa ho zbavili ked ten hrac vykonnostne uz nebude stihat a za tie prachy sa stane pritazou...

:neviem:
Ja by som ako GM asi radsej isiel po ELC do tej 5yr zmluvy a snazil sa vytvorit take podmienky aby aj po tych 5 rokoch ten hrac chcel v time nadalej zostat
Tak sa nam uz celkom utesene rozbehli aj podpisy RFA utocnikov... len Rantanen stale nic
Otazka kto “blinkne“ prvy – ci Dubas alebo jeden z RFA hracov co cele leto cakali na Marnerovu zmluvu je zodpovedana. Bol to samozrejme Dubas a latku nasadil tak vysoko ako sa vsetci ostatni GM bali a hracski agenti dufali.

Prakticky okamzite sa RFA trh s utocnikmi rozhybal, zatial podpisali Konecny (za rozumne prachy, ale tak prenho asi nie je Marner tak uplne “comparable“ level) a aj Boesser, ktory si vybral 3yr bridge po ktorom bude stale RFA.

No a to je celkom zaujimava alternativa aj pri Rantanenovi... okrem zjavnej nevyhody v kratsej dlzke je tu aj niekolko vyhod:
1) Pri 3yr bridge by bol nizsi cap hit. Urcite viac ako tych Boesserovych 6mil, ale zase urcite pod 10mil. Cize by bol priestor na dalsie posilnenie kadra a vznikol by min. 3yr window na utok na cup s tymto core
2) Po 3yr bridge by mal Rantanen necelych 26 rokov. V prispevku vyssie som pisal preco je to idealny vek na long term zmluvu.
3) Po 3yr bridge by bol stale RFA (aj ked uz by mal pravo na arbitraz)
4) 3yr bridge by vyprsal po sezone 2021/22. Po tej sezone je mozne podpisat novu zmluvu aj s MacKinnonom (tomu ale konci az 2023). Mohli by to urobit ako svojho casu hawks s toewsom/kaneom a podpisat ich naraz v lete 2022 za rovnake prachy aby si nezavideli.

:hmm:
Myslim ze by som sa s tym celkom vedel zmierit... hlavne nech uz podpise :pray:
petrik píše:
úte 17. zář 2019 14:43
en Rantanen stale nic
Hmm, co som cital, tak Mike Liut dal Marnera a Rantanena na to iste miesto, takze ich poziadavka na Mikovu zmluvu je asi vo vyske Marnerovej...
A v tom bude právě problém. Podle A. Datera Sakic stejné peníze jako dalo Toronto Marnerovy dát nechce. A podle agenta Rantyho jsou představy obou táborů velice vzdálené. Pamatujeme si všichni , jak v létě Sakic řekl, že to nebude velký problém a Mikka v pohodě podepíše na dlouhou dobu. A ejhle... sezóna se blíží a podpis v nedohlednu. Snad to nedopadne stejně jako s W. Nylanderem a do začátku sezony Mikko podepíše. Byla by škoda ho nemít v týmu od začátku sezony.
Tazko sa nad tym spekuluje ked nevieme co sakic ponuka resp. rantanenov agent pozaduje.

To druhe sa da odhadnut – bolo by uplne logicke keby chcel to co dostal marner. O tom prvom nemame ani paru. Nikto nevie ci sakic ponuka nieco naivne nizke s cim ma Rantanenova strana “plne pravo“ nesuhlasit, alebo su sakicove ponuky rozumne a fair a chyba je v “nenazranosti“ Rantanenovcov :neviem: silno pochybujem ze Sakic sa pototo ako Dubas a ponukne Rantanenovi Marnerove prachy.

Zatial este nikto nie je pod skutocnym tlakom. Rantanen zatial o ziadne prachy neprichadza, staci mu podpisat aj v den prveho zapasu (obrazne povedane), az po zaciatku sezony zacne realne prichadzat o prachy, a aj to sa da minimalizovat stavbou zmluvy (vysoky signing bonus). Zatial nema velku motivaciu prijat sakicovu ponuku ak s nou nie je stotozneny.
No a na druhej strane sakic si tiez moze povedat ze v tejto situacii nema preco ustupovat – skor ci neskor rantanen zacne prichadzat o peniaze, tolko ako v NHL mu asi v europe nikto neda takze je v jeho vlastnom zaujme nakoniec zmluvu podpisat (mozno aj horsiu ako si povodne predstavoval). Skoda ze ten finalny termin na podpis je az 1. december...

A ak sakicova ponuka nie je vyrazne nizsia ako jeho predstavy, ma vobec nejaky zmysel robit “zlu krv“ kvoli nejakym par milionom hore dolu? Ten hrac je za vodou bez ohladu na to ci za najblizsich 6 rokov zarobi 55mil alebo 60mil... na “kvalite“ svojho zivota ten parmilionovy rozdiel vobec nepociti... neviem si predstavit realnu situaciu ze by si nieco “nemohol dovolit“ kvoli tomu ze podpisal zmluvu “len“ za 55mil a nie za 60...
A to iste plati aj na druhej strane – stoji nejaky smiesny rozdiel v cap hite (napr. 0.5mil) za to narobit medzi timom a klucovym mladym hracom zlu krv? Zvlast ak ten tim nie je uplne natesno pod stropom...
Tak sa nam priprava pomaly konci a kader finalizuje... zatial viac menej podla predpokladov, ziadne velke senzacie.

Branka bola od zaciatku jasna, Grubauer a Francouz nemali ziadnu velku konkurenciu. Skor som prekvapeny z toho ze Sakic nepriviedol este jedneho cednika na poziciu trojky (AHL starter) – tam mame iba Wernera ktory doteraz chytal v europe a Misku podpisaneho z UFA trhu, ktory ale v doterajsej kariere nejak extra nepresvedcil...

V obrane sme mali v kempe depth ako uz davno nie. “Doplatil“ na to Byram, ktory sa vracia este na rok do juniorky (IMO velmi dobre rozhodnutie). Aj bez neho vsak treneri maju z coho vyberat. Vo velmi dobrom svetle sa ukazuje Rosen, ktory prisiel z Toronta v baliku s Kadrim, ale ten ma zase “nevyhodu“ ze na rozdiel od ostatnych konkurentov nemusi ist do AHL cez waiver, co tiez moze zohrat ulohu pri rozhodovani o finalnych cutoch. Vykony v priprave ale mal velmi dobre. A rovnako az necakane dobre vykony v priprave zatial predviedol Conor Timmins, ktory vynechal celu minulu sezonu s otrasom mozgu. Vsetci boli celi happy najma z toho ze uz konecne moze zase hrat, ale ze by po tak dlhom vypadku realne miesal karty v boji o miesto v prvom time (ked navyse doteraz hraval iba juniorske sutaze), s tym asi nepocitali ani najvacsi optimisti. Ale je to zatial tak, Timmins s Rosenom su zatial najpozitivnejsie prekvapenia kempu a poriadne trenerom stazuju rozhodovanie o tom kto nakoniec skonci na farme (waiveri). V ohrozeni su najma “veterani“ barberio a connauton (ktory prisiel z arizony za soderberga), ktori zatial v priprave predvadzaju taky svoj nevyrazny standard.

Ako to teda v nasej obrane vyzera:
LOCK: Johnson, Makar, Girard, Zadorov
IR: Cole
BUBBLE: Connauton, Barberio, Rosen, Timmins, Graves

V utoku su zatial zmiesane reporty na nove posily – Kadri a Donskoi sa zatial ukazuju slubne, naopak Burakovski vykonmi v priprave zatial vobec nepresvedcil (a to dostal sancu v top line na Rantanenovom mieste). Tohtorocnym WTF utocnikom ktory sa z kempu prebojuje do prveho timu bude pravdepodobne Jayson Megna, na ktoreho Bednar nesetri slovami chvaly (vlani to bol Sheldon Dries). Z kempu sa uz porucali okrem inych napr. Kaut, Dries alebo O´Connor (no big surprise)

V utoku to vyzera takto:
LOCK: MacKinnon, Landeskog, Kadri, Jost, Donskoi, Burakovski, Compher, Bellemare, Calvert, Nieto
IR: Wilson
UNSIGNED: Rantanen
BUBBLE: Nichuskin, Kamenev, Megna, Bowers, Tynan, Greer

Ad Rantanen – vcera sa objavili reporty ze dohoda by uz mala byt blizko - udajne long term za 9+mil... Avs vo vseobecnosti taketo “velke“ veci radi oznamuju v piatok, tak dufajme ze dnes je ten den D :pray:
Sanca ze by stihol prvy zapas sezony stale zije
petrik píše:
pát 27. zář 2019 09:46
Skor som prekvapeny z toho ze Sakic nepriviedol este jedneho cednika na poziciu trojky (AHL starter)
A už je to tu, ani to dlho netrvalo... :)
Meloche traded for Bibeau
Rantanen IMO fair deal, tých 9,25m by si počas jeho trvania mal bez problémov obhájiť.

Na konci zmluvy bude mať 28, čo už je tak na hrane (možno aj kúsok za ňou) vhodného času na ďalšiu lukratívnu long term zmluvu - predsa len platiť top $$$ hráčovi do veku 35-36r je už trošičku riziko...
Ale to je jediné drobné negatívum ktoré nás navyše momentálne ešte vôbec trápiť nemusí. Pozerať do tak vzdialenej budúcnosti nemá zmysel, dovtedy bude nielen náš tím ale aj celá liga vyzerať úplne inak (nová CBA)
petrik píše:
pát 27. zář 2019 09:46
Timmins s Rosenom su zatial najpozitivnejsie prekvapenia kempu
Souhlas. Viděl jsem Timminse ve dvou preseason zápasech a v obou byl naším nejlepším hráčem. Zaslouženě dostane šanci hned v NHL. Mám z toho obrovskou radost, po tom co s otřesem mozku vynechal celou minulou sezonu předvede při premiéře mezi dospělými takové výkony. :poklona: Snad už si všechnu smůlu vybral, protože v něm nám roste regulerní náhrada za EJ.

Už brzy snad: Byram-Makar, Girard-Timmins :slintac:

Rosen začne na farmě, pro něj bohužel zatím není místo. To jsou ale docela příjemné starosti, když si vzpomenu jak naše obrana vypadala ještě 3 roky zpátky. :D
No já hlavně doufám, že z té sedmičky beku zůstane na tribuně Barberio.. Jinak Timmins je senzace no, čekal jsem ho spíš na rok v ahl a on se předvede takhle. :klobuk:
Streetman píše:
stř 02. říj 2019 12:00
doufám, že z té sedmičky beku zůstane na tribuně Barberio..
Měl by.

Landeskog-MacK-Rantanen
Jost-Kadri-Burakovsky
Nieto-Compher-Donskoi
Calvert-Bellemare-Nichuskin

Girard-EJ
Zadorov-Makar
Graves-Timmins

1.PP unit:
Landeskog-Kadri-Rantanen
MacK-Makar
:slintac:

Jsem zvedavej jak se s tim Makar popere. Nedelam si uplne iluze, na presilovce bude ztrata Barrieho citelna.
S prvym zapasom mozeme byt myslim spokojni, malo to sice svoje muchy, ale zaklady su IMO slubne, je na com stavat.

Mikko si tie miliony hned aj zacal odrabat :thumbsup: (aj ked jeho prvy gol platit nemal, tam rozhodcovia nevedno preco pustili dost jasnu landeskogovu vysoku hokejku ktorou sklepol zo vzduchu puk na zaciatku tej golovej akcie

Zajtra potvrdit proti wild :box:
Výborný úvod, rýchly gól, neskôr súper vyrovnal hru aj skóre ale ani raz sme neprehravali, 1-golove vedenie po 2 tretinach sme v tretej udrzali aj vďaka výborným zákrokom grubauera a v závere poistili gólom do prázdnej...

Ak by si niekto precital tento sumár a následne mal povedať o ktorom z prvých dvoch zápasov Avs sa tam pise, musel by povedať ze o obidvoch - boli naozaj ako cez kopirak.
Aj keď nás výkon ani v jednom z nich nebol dominantný, úlohu favorita sme splnili a mame 4b v ktoré sme dúfali. Výsledkovo výborný úvod sezony, ale vo štvrtok proti Bruins už asi bude treba na zisk bodov podať o kus lepší výkon... :hmm:
Na hodnotenie je velmi skoro, ale prvy dojem zo zmien je len pozitivny. Kadri je urcite vyssie, nez Soderberg, ci Krefoot, pricom by mal odstranit velku slabinu Avsa, tj. uspesnost na vahadzovani. A aj z dvojice Donskoi - Burakovsky citit, ze to nie su ziadni splaseni novacikovia.

Priznam sa, ze od Svetoveho pohara mam dost v oblube Bellemara. Jeho obetave branenie je parada, preto ma v lete jeho podpis potesil. A z uvodnych zapasov sa mi zda, ze by s Calvertom mali vytvorit velmi silnu a pre PK dolezitu dvojku. Vo stvrtej lajne im navyse velmi dobre sekunduje Nichuskin, ktory ak bude pokracovat v podobnych vykonoch, prestanem si tukat na celo, preco ho podpisali.

No a obrana; vo veku 31, 24, 24, 21, 20, 20 posobi (ne)cakane kludne a kvalitne. Od Makara a Girarda sa to vsak cakalo. Hraju v obrosvskej rychlosti a s neskutocnym prehladom. Tiez z Timminsa mam po tych jeho peripetiach velku radost. Samozrejme, pomohlo mu zranenie Colea a ocakavam, ze sa este pojde vyhrat k Eagles.

Tesim sa na zapas s Bruins. Hoc Calgary nehralo vobec zle, proti Bostonu to bude tvrdsi oriesok.
Co k tomu dodat? Clovek sa aj boji nieco napisat aby to nahodou nejinxol... :giggle:
Uvod sezony je vysledkovo ako z partesu, 15 zo 16 moznych bodov, velmi dobra strelecka potencia... too good to be true?

herne to zas az take dominantne nie je, dost much by sa este dalo vychytat a dufajme ze s pribudajucim casom a zapasmi sa aj vychyta. Tento tim ma na to aby hral lepsie ako v tychto prvych 8 zapasoch. Prvy utok zatial ani zdaleka nie je taky dominantny ako v minulej sezone, napriek tomu maju MacKinnon s Rantanenom po 11b v 8 zapasoch. Secondary scoring je velky faktor nasich doterajsich uspechov, este nedavno achilova pata sa zmenila na nasu silnu stranku. K obligatnym 1-2 golom od 1st line sa teraz prakticky kazdy zapas prida minimalne jeden dalsi utok schopny strelit goly a rozhodnut zapas v nas prospech. Raz je to kadriho utok s burakovskym a donskoiom, inokedy 3rd line jost-compher-wilson a zahanbit sa nenechaju ani calvert, nieto a bellamare.

V obrane Makar pravidelne zbiera asistencie, ale na jeho hre vidno ze “zatial sa len uci, odkial kam a kade“ ako sa spieva v jednom starom hite... talent je evidentny, ale potrebuje si zvyknut.
Predsezonny questionmark ktory visel nad nasim brankoviskom sa zatial rozplyva ako ranna hmla. Ako Grubauer tak Francouz su v doterajsom priebehu velkymi oporami – kiezby im to vydrzalo co najdlhsie!

Dnes v st.loius ukoncujeme snuru 5z na ihriskach superov za 8 dni. ocakavam uz prehru, ale podcenovat tento tim sa nevyplaca... tak uvidime :box:
Tak aj ja si dovolim pridat zopar slov k zapasom co tim doteraz odohral..

Secondary scoring zaznamenal velky progres, takze prostriedky vynalozene na Kadriho, Donskoia aj Burakovskyho sa zatial vyplatili. Zamerne pisem zatial, pretoze sa to moze rychlo otocit v opacny smer a prva lajna bude v pozicii ako minuly rok. Nerealne ocakavania, ze rozhodnu kazdy jeden zapas a ked sa im to nepodari, ina lajna nepotiahne.

Prinos Kadriho je na oboch koncoch ihriska, vyrazne zlepsil vzhadzovania a to ten tim potreboval fakt surne dvihnut. Lenze bohuzial, Kadri ma vyhratych zatial 82 faceoffs, druhy v tomto smere je MacKinnon ale len so 48 vyhratymi a dalej je to este slabsie. Treti je Bellemare, ten ma 41 vyhier...v porovnani timov ako su na tom, tak sme na 21. mieste a to je dost zle. Zasa ale ak je Kadri na PP na buly, je velka istota ze puk sa udrzi na nasich hokejkach a nemusime sa zasa zlozito dostavat do pasma a stracat tak cas.

Bodovo je to fajn zaciatok, potesili najmä OT. Po tej lonskej tragedii je to zatial pozitivne a keby Landeskog nemal nestastny moment v Pittsburghu, mohlo to byt 3-0 a 100% uspesnost. Niektore zapasy sa vyhrali predovsetkym kvoli efektivite strelby, nie kvoli hernej prevahe. Ale je to fajn zistenie, ze brankar podrzi a utoky su vsetky nebezpecne. Dobre si pamätam na to, ako nasa kriza vyvrcholila a my sme boli schopni vyhrat na strely 35-18 ale vysledok bol 1-3. Take zapasy pridu aj v tejto sezone, ale to je normalne a stane sa to pocas sezony kazdemu timu.

Co sa zatial az nad ocakavania dari, to je zaklad polozeny v branke. Grubauer aj Francouz su vo forme, predvadzaju zapas co zapas skvele zakroky, su isti a to prenasaju aj na obrancov. Hlavne Francouz prekvapil, necakal som take dobre vykony od neho. Dostal rok na to, aby dokazal ze moze byt bezproblemova dvojka s ambiciou odchytat 25-30 zapasov. A este viac si to u neho cenim preto, lebo nezabalil svoj sen o NHL a nekyvol na ponuky z KHL za pekne peniaze ale zabojoval o svoje miesto za menej peniazi a ovela väcsej neistoty.

Co sa mi nepaci a co moze byt v buducnu problem, je Girardova hra vo vlastnom pasme. Za posledne zapasy privela riskuje, nevychadza mu to opakovane a tim dostava do tazkej situacie. Ok, beriem ze si zaklada na ofenzive, ale jeho rozhodnutia pod tlakom supera s pukom na hokejke nie su dobre. Keby pridal viac rozvahy a menej risku, bolo by to lepsie. Na druhom konci ihriska to je o inom, tam sa mu neda vycitat prakticky nic. Aj ked..niekedy by sa nemal bat sam vystrelit namiesto prihravky.

Teraz nas budu cakat b2b zapasy. Vo Vegas to je väcsinou trapenie a prevaha supera, ale ak by sa podarilo chytit zaciatok a mat tretinu ako na lade Capitals, vyhrat sa tam moze. Viac sa bojim Anaheimu doma. Ti maju Gibsona a ten tu branku vie zavriet fakt vo velkom style. A oni motu mat 18-20 strel ale daju dva goly a uplacaju 2-1. Som rad, ze tie domace zapasy sa zvladli vyhrat, pretoze mat to 2-2 s tym ze na tripe caka pens, panthers ci lightnings, tak by to mohli byt dalsie dve prehry a pochyby. Takto je to fakt krasny zaciatok a pohoda na hokejkach.
4804 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2019 ST LOUIS BLUES