Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

COLORADO AVALANCHE

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Ani sam neviem preco, ale nocne vyhlasovanie awards som totalne odignoroval… a tym nemyslim prenos, myslim celu omacku okolo udelovania cien od nominacii, cez pripravy, prognozy atd… z nejakeho dovodu sa mi to nezdalo byt zaujimave, napriek tomu ze Avs mali vo Vegas dost pocetne zastupenie a odniesli si hned 3 ceny.
Zrejme to bolo sposobene aj tym ze o vitazstve Roya a Macka som ani v najmensom nepochyboval, ROR bol v mojich ociach tiez jasny kandidat na Byngovu a naopak Varlyho sance som povazoval za minimalne (jednym z mala prekvapeni bol pre mna ten konecny tesny rozdiel medzi nim a Raskom).

Podobne ma zatial nevzrusuje ani bliziaci sa draft. Som samozrejme zvedavy koho budeme brat v prvom kole, ale kedze v druhom vyber nemame a v tych dalsich uz ten hype okolo draftovanych hracov dramaticky klesa, tento rocnik v mojich ociach dost straca na atraktivite. Nijak extra mi to neprekaza, skor naopak (a dufam ze “atraktivnych draftov” s vyberom v top10 budeme mat v najblizsich rokoch co najmenej).

V suvislosti s draftom ma ovela viac zaujimaju pripadne trejdy a to nielen tie ktore by sa priamo tykali Avs. S napatim cakam v ktorych timoch skoncia hraci ako Kesler ci Spezza, nakolko to moze priamo ovplyvnit situaciu okolo Stastneho. Ta ma momentalne u mna prioritu c.1. posledne reporty od Datera hovoria o tom co som tu pisal uz pred par dnami – ked to uz prislo az takto daleko, Stastny si ten UFA trh urcite skusi. Podla ponuk ake dostane sa potom rozhodne ci sa mu z Denveru oplati odist, pricom novinkou je, ze spolu s agentom daju Avs moznost vyrovnat najlepsiu ponuku aku na trhu dostane, t.j. konecne rozhodnutie o tom ci si ho v time nechame za cenu aku mu urci trh bude na Sakicovi s Royom.
Ak zostane, MacK sa zrejme na kridlo presunie na dlhsiu dobu. Ak odide, moze jeho post 2C prebrat MacK a my budeme zrejme na trhu hladat top6 wingera. Okrem toho samozrejme aj obrancu (aspon dufam) a v neposlednom rade je tu realna a celkom pravdepodobna moznost ze budeme vymienat PAPa prip. elliotta ci niekoho ineho… najblizsich 7 – 10 dni by malo byt veeelmi zaujimavych :slintac: :nervozny: :slintac: :nervozny: :slintac: :nervozny:
BUF has initiated compliance buyout procedures on Christian Ehrhoff. Not official just yet but BUF has begun the process.
Vedení, si tam? Co takhle narychlo zavolat Timovi, ať ho raději místo vykupování ze smlouvy, vymění k nám - hm?

:modlenie:
Pochybujem, ze avs budu mat zaujem o Ehrhoffa, ktory dostane tak okolko 5M podla mna. Ked sa nevedia dohodnut ani s ROR a handrkuju sa o kazdy dolar. A to este nespominam Stastneho...
69 mil cap opat o malicko zvysil sance na to ze Stastny zostane u nas. Viaceri asi ratali s cislom minimalne o 2mil vyssim a teraz si budu musiet utiahnut opasky :petrik:
Timy co s cap space problem nemaju zase nemaju ani ktovieake vyhliadky na uspech a pevne verim ze Paul do timu bez realnej sance na SC v najblizsich sezonach nebude chciet ist bez ohladu na $$$.
Realnych zaujemcov ktori by prenho mohli byt atraktivni a zaroven by mu mohli byt ochotni ponuknut vyrazne viac ako 6mil rocne tak uz az tak vela nezostalo… (ak len niekto neporobi do zajtra radikalne vymeny a neuvolni miesto pod stropom)
Prakticky okrem toho st.louis neviem ci je tam este niekto “nebezpecny”… zle je ale to ze prave blues su pre nas worst case scenario :nervozny: tak uz to zacina vyzerat ze to bude hop alebo trop, bud jeden extreme alebo ten druhy, bud zostane alebo skonci v st.louis… :nervozny: ziadna relativne “bezpecna” alternativa medzi tym zeby podpisal niekde na vychode a hral by proti nam 2x rocne nam asi nehrozi…

K draftu – pravdu povediac najviac ma z draftu zaujal daterov tweet ze je podla vsetkeho tazke vymenit PAPa so zmluvou na dalsie 2 roky na 4 mil… :hmm: really ??? to som naozaj necakal ze by mohol byt prave s tym problem… ze by sme za neho dostali nieco horsie ako by som si predstavoval to by som este bral, ale ze sa zmluva na 2r po 4 mil pre top6 utocnika zda VSETKYM potencialnym zaujemcov velmi vysoka (potom co nikitin dostal 4,5 mil), to ma naozaj dostalo… :neviem:
Co sa draftovanych hracov tyka – z bleakeleyho ci jak sa pise bol nas sef scouting cely happy (podobne ako v 2009 z RORa, tak uvidime co z neho bude… ostatni su wild cards, z ktorych mozno budeme moct byt nadseni o 2-3 roky, ale pocitat sa s tym dnes ani zdaleka neda :giggle:
Ako to podla mna skonci so stastnym:
Podpise so st.louis – 50% sanca
Podpise s Avs za menej ako 6.5 mil rocne – 40%
Podpise s niekym inym za viac ako 6.5 mil rocne – 10%

A co zajtra ocakavam od Avs? Ocakavam podpis jednej vacsej zmluvy. Bud by to mohol byt stastny, alebo nejaky top4 obranca, ale ten by musel prist za menej ako 5 mil rocne. Neverim ze nejakemu obrancovi ponukneme viac. Skor nieco okolo 4mil. Kto sa s takou sumou uspokoji ked oilers s nikitinom nastavili latku aku nastavili vazne neviem… :neviem:
Pri trende poslednych hodin ked sa GMs zufalo zbavuju vacsich zmluv a cistia priestor pod stropom by ma neprekvapil ani nejaky trejd kde by sme posilu do obrany pod zmluvou ziskali za nejake smiesne picky… ked sa vyjasni situacia so stastnym tak budeme vediet na com sme a ci a ake zmluvy si mozeme dovolit do timu priviest.
Potesilo by ma, aj ked s tym priamo nepocitam, keby san am podarilo zohnat nejakeho RH 3rd linera schopneho hrat do tela a dat nejakych 15-20 golov za sumu pod 3mil… (nejaky mcginnov klon :giggle: ) napada ma napr. setoguchi.

Tak som zvedavy cim nakoniec sakic s royom prekvapia.
Tak trochu mam pocit ako po downieho trejde… taky ten “WTF?!?” pocit :giggle: ale ak ma nieco downieho trejd naucil tak je to nesudit vymeny predtym ako vymeneni hraci nastupili co len na jediny zapas, takze s hodnotenim si pockam aspon do novembra.

PAP bol u Avs jednym z mala hracov ktorym Royov prichod viac uskodil ako pomohol. Nezapadol mu do systemu, prepadol sa do 3rd line a okrem toho mal aj smolu na zranenia. Jeho odchod po tejto sezone bol povazovany prakticky za hotovu vec. Ale za tu bola povazovana aj ocakavana protihodnota – posila do obrany. Pocas draftu ma velmi prekvapili info od Datera ze Avs maju velke problemy najst zaujemcu o PAPa kvoli jeho zmluve (2r, 4mil per). Pri tych sialenostiach ake teraz hraci ziadaju a dostavaju (5mil pre bollanda?) to mne pride ako luxusna zmluvicka pre hraca co mal v skratenej sezone 12/13 bod na zapas. Vysledok je ten ze Avs nakoniec prikyvli na necakanu vymenu s Habs a do Denveru prichadza veteran Danny Briere.

Na diskusiach som cital rozne nazory – ze Briere ma byt nahrada za Stastneho ak odide, ze ma jednoducho nahradit PAPa v 3rd line (moj nazor), ale zaujal ma jeden nazor ktory tiez nemusi byt daleko od pravdy – ze briere je okrem ineho svojim sposobom aj nahrada za giguerea a jeho veteran presence v kabine. Prichadza s nim kvantum skusenosti a povest overeneho PO performera, ktoru potvrdil aj v prave skoncenej sezone. Jeho slabsiu produktivitu zo sezony 2013/14 vobec neriesim a neporovnavam s tou PAPovou, mam v zivej pamati lamentacie fans Habs tu na fore ako mu trener v montreale nevedel najst miesto v zostave a vymetal s nim 4th line s ice-time do 10min za zapas. Nepochybujem o tom ze u nas dostane vacsi priestor, dost mozne ze aj na PP a nepochybujem o tom ze ak mu vydrzi zdravie, zazije bodovo lepsiu sezonu ako u Habs. Osobne ho vidim v 3rd line s Mitchellom a McGinnom, samozrejme karty este moze zamiesat ako to nakoniec dopadne so stastnym a celkove s UFA trhom…

V neposlednom rade je zaujimave aj usetrenie 4mil pod stropom pre sezonu 15/16. Lahko totiz moze nastat situacia ze O´Reilly si na arbitrazi vyberie zmluvu na 1r a pred dalsou sezonou sa bude opat riesit jeho predlzenie… ak by toto mala byt “cena” za to aby sme s nim buduce leto mohli podpisat long term deal, ja urcite nie som proti.

Takze vitaj Danny, nech sa ti u nas paci a dari ;)
Fuuu, taku divocinu ako vcera Avs uz dlho za jediny den nepredviedli :D

Zacnem odchodmi:
hunwick, van der gulik, malone – who cares.
Stastny – zial, ziadne prekvapenie. Presne ako sa vo vseobecnosti cakalo a ako som tu sam pisal, bola to do poslednej chvile bitka medzi Avs a Blues. Avs presne ako nepriamo potvrdili uz pred par dnami, neboli ochotni ponuknut viac ako 6mil rocne, takze ked Blues ponukli 7, Stastny nemal velmi nad cim premyslat. Az taky velky home-town discount nam urcite nebol dlzny :giggle:
S jeho odchodom som bol viac-menej zmiereny, len skoda ze to musi byt prave k diviznemu rivalovi a nie niekam na vychod… co uz. Urcite nanho nemam tazke srdce za to ze odchadza, ani ho nepovazujem za nevdacneho nenazranca co isiel len po prachoch ci podobne nezmysly :roll: v retrospektive je mozno skoda ze sme ho nevymenili pred alebo pocas sezony, na druhej strane za nim aspon mohol byt MacK pocas svojej prvej sezony kvalitne “sheltered”. Nakolko tato skusenost MacKovi teraz aj do buducna pomohla a ci a o kolko kvalitnejsi hrac vdaka tomu mozno v buducnosti bude sa nikdy nebude dat vypocitat. To je zaroven najhlavnejsi dovod preco lutujem ze Stastny u nas este aspon sezonu nezostane – mohlo to este pomoct MacKinnonovmu develeopmentu. Inak ale verim ze najneskor od sezony 2015/16 nam Stastny pri dvojici Duchene-MacKinnon nebude vobec chybat :neviem:
Nemam problem zelat mu v drese blues uspech (samozrejme okrem zapasov proti nam :giggle: ), ale stale si myslim ze 7mil platu nie je hodny. V tomto smere som rad ze sme sa nerozhodli ponuku Blues dorovnavat. Stastny je kvalitny hrac, spolahlivo da cca 0.7-0.8 bodu za zapas, kvalitny aj v hre dozadu - ale je to naozaj hodne 7 mil rocne? Pre mna nie…

No a teraz k prichodom:
Žervé, Redmond, Street su na 99% posily pre Lake Erie. V prvom time pre nich jednoducho miesto nevidim, ak teda naraz nebude zranena polovica timu.
Winchester – depth signing, mozu si to s bordeleauom, clichem a mcleodom rozdavat o to kto sa zmesti do zostavy a kto bude na tribune.
Stuart – lavorukeho defenzivne ladeneho partnera pre barrieho sme nakoniec nelovili na UFA trhu, ale cez vymenu. Na forach panuje vseobecny konsenzus ze sme zase raz zaplatili prilis vela – I don´t care. Z draft pickov moze nieco byt, ale rovnako dobre ani nemusi. Stuart by mal byt platnym hracom okrem ineho aj na PK a za vyhodu povazujem aj jeho zmlvu – dlzku aj plat.
Iginla – oj, toto bude mitch asi tazko rozdychavat :giggle: k iginlovi skoda nieco pisat, buduci clen HOF, skvely hrac a aj lider, od ktoreho sa nase mlade pusky (specialne Landeskog ktory ma potencial byt rovnakym typom hraca ako Iggy) nepochybne mozu strasne vela naucit. Jedina vaznejsia otazka – prave vcera mal 37r, zmluvu dostal na 3 roky, nakolko platnym hracom este bude v styridsiatke? V lige sa najdu mena ktorym nerobilo problem patrit aj v styridsiatke k top hracom (jagger, teemu, whitney, atd), nam nezostava len dufat ze to bude aj Iginlov pripad. Spoluhracov mu vieme ponuknut kvalitnych, 25+ golova sezona by rozhodne nemusela byt ani v 37r. utopiou.

O a este sa patri spomenut ze Hishon akceptoval kvalifikacnu ponuku a teda podpisal zmluvu na 1 rok. A predlzili sme zmluvu aj s obrancom Holdenom, hned o 3 roky do sezony 2017/18 (na sezonu 2014/15 este zmluvu mal) s priatelskym cap hitom 1,65 mil. ak bude pokracovat v slubnych vykonoch z druhej polovice tejto sezony a PO, mohol by to byt steal :petrik:

Suma sumarum – som v podstate spokojny. Stastny odisiel, ale Iggy by mal byt viac ako solidna nahrada. Utok je viac vybalansovany (uz nemame v top6 4 centrov), bottom 6 vyzera potencialne produktivnejsie ako doteraz, do obrany prisiel skuseny defenzivne ladeny partak pre barrieho a nezaberie pod stropom az tolko miesta ako niektori cerstvo podpisani UFA hraci… do timu zaroven prislo kvantum skusenosti, nove posily (vratane brierea) maju spolu odhratych asi million zapasov v PO (resp. 350+) a to bolo mozno presne to co nam proti wild tento rok chybalo. Vyzera to ze sa pripravujeme pokusit sa v PO narobit viac skody ako tento rok, co je :cool:
Pod stropom nam zostalo este nieco viac ako 10 mil, co by malo bez problemov stacit na podpisy RORa (long term please :pray: ) a barrieho. Potom uz toho volneho miesta az tak vela nezostane. A ako to teda bude vyzerat?

Obrana:
Hejda - EJ
Stuart – Barrie
Holden – Elliott (aspon dufam)
Wilson, Guenin

Holdenovym partnerom v 3rd pair moze byt prakticky ktokolvek kto si to vybojuje v kempe, osobne dufam ze by to mohol byt Elliott. Obrana je stale work in progress, nasadzovat si ruzove okuliare by bolo zbytocne. Ale v top 4 aspon vidiet snahu o nejaky system – su to kombinacie skusenejsich a mladsich hracov, lavorukych a pravorukych, defenzivne a ofenzivne ladenych. A paci sa mi ze namiesto preplacania UFA hracov ktori vacsinou ziadaju long term deals (Ehrhoff jedna z mala vynimiek) sme angazovali Stuarta so zmluvou uz len na 1 rok. Dovod je jednoduchy – o rok by uz na plnohodnotne miesto v prvom time mohol resp. mal byt pripraveny Siemens a ktovie, mozno aj Bigras. A zmluvy skoncia hned trojici clenov sucasneho kadra – wilsonovi a veteranom hejdovi a stuartovi. IMO z tejto trojice zostane pre sezonu 2015/16 maximalne jeden, ak vobec (jedine ze by pocas sezony neuveritelne ohurili). Nahradit ich budu moct spomenuti Siemens s Bigrasom, pripadne nejaky kvalitnejsi UFA hrac (mozno prave ten Ehrhoff?)

Utok:
ROR – Duchene - Iginla
Landeskog – MacKinnon – Tanguay
McGinn – Briere – Mitchell
McLeod – Talbot - Winchester
Hishon, Bordeleau, Cliché

IMO by s nami s radostou mnohe timy menili… ako som uz pisal, top 6 je viac vybalansovana. Nielen co sa pozicii tyka, ale aj zmesy rychlosti, dravosti a skusenosti, playmakerov a strelcov tvrdsie do tela hrajucich a technickych hracov… I like :yes:
3rd lineri maju vsetci potencial na 30+ bodov za sezonu a 4th line by tiez mala byt schopna splnit co sa od nej ocakava – odohrat solidnych 8-10 minut za zapas a pomahat pri PK.

Uz nech zacne sezona… :box:
petrik píše:Stuart by mal byt platnym hracom okrem ineho aj na PK a za vyhodu povazujem aj jeho zmlvu – dlzku aj plat.
Ten plat hádám čistě ve světle těch šíleností, co se teď dějou v souvislosti s navýšenim stropu, jinak jde naopak o možná ještě větší Stuartovu "slabina" než jeho dramaticky mizivý bruslařský schopnosti a uvadající přínos na PK.

Vesměs celá SJS fanouškovská základna se shodla na tom, že čert vem picky (ačkoliv ten 2nd rounder je víc než příjemnym bonusem), hlavněže je fuč jeho kontrakt bez jakýchkoliv přetrvávajících závazků. Obecně.. kromě Burishe a Havláta sme loni na soupisce neměli horšího borce v poměru plat/výkon.

Ale jo, je fakt, že zas ta tebou zmíněná dýlka z toho zároveň dělá jakž takž snesitelnej deal.

No nic, sem hodně zvědavej, co na něj budete řikat, a jestli v něm teda ještě něco zůstalo, protože zrovna Roy má asi nejlepší předpoklady k tomu z něj to případný něco vyždímat. Každopádně jakkoliv ste stay-at-home beka opravdu moc potřebovali, vybrat ste mohli stoprocentně líp. Tohle je dost hop nebo trop.

(Mimochodem ať už bych měl coby fanoušek Avs vůči Stuartovi výhrady, jaký chci, útok ste podle mě vyřešili fantasticky. První tři lajny vypadaj bejt na papíře ještě mnohem nabitější než ty loňský.)
Do o´reillyho arbitraze zostava este 8 dni. Ak sa dovtedy nedohodnu na dlhodobej zmluve (comu zatial absolutne nic nenasvedcuje) tak to bude s najvacsou pravdepodobnostou zaciatok o´reillyho konca u nas. Z arbitraze odide so zmluvou na 2 roky a po nej uz bude UFA… po cerstvej skusenosti so Stastnym to Sakic s Royom urcite nenechaju zajst az tak daleko a budem velmi prekvapeny ak by v takomto pripade ROR dokoncil sezonu 2014/15 v drese Avs… budem cakat vymenu mozno este pred sezonou alebo najneskor pocas nej, kym bude este pod zmluvou na dalsi rocnik (ako pending UFA by mal podstatne nizsiu hodnotu).

A este mam strach aby v pripade ze nebude s vysledkom arbitraze spokojny nezbalil ROR kufre a neodisiel po vzore Sobotku do KHL za vyssim platom… to by nam ostali len oci pre plac :nervozny:

Keby aspon clovek vedel n akoho ma kvoli tomuto fiasku nadavat…
snazia sa ho Avs znova odrbat ako naposledy a ponukaju mu malo? (menej ako 5,5 mil?) viem si to predstavit, najma ak si povedia ze v nasej internej structure je ROR az za Landeskogom a ten predsa berie necelych 5,6… :roll:
alebo mu ponukame serioznych 5,5-6 mil rocne a on si mysli ze si zasluzi podstatne viac? Aky je vlastne rozsdiel medzi predstavami oboch stran? Clovek by cakal ze keby to bolo len trapnych parstotisic rocne tak by sa uz snad davno boli dohodli…
ach jaj… :hroza:
Tak magicky datum 23.7. sa nam blizi… :nervozny: v dohodu ktora by arbitraz s o´reillym odvratila uz asi neveria ani najvacsi optimisti :( neocakavam ju ani ja, aj ked dufat samozrejme budem az do konca…
V poslednych dnoch ma o tejto arbitrazi zaujala jedna info o ktorej som predtym nevedel – ze o´reilly si bude musiet este pred zaciatkom arbitraze vybrat ci chce zmluvu na 1 alebo 2 roky. Nasledne prebehne arbitraz kde obe strany prednesu svoje argumenty a cca do 2 dni by mal byt znamy vysledok.
Ze si o´reilly bude musiet vybrat dlzku zmluvy uz vopred je IMO celkom zaujimave. 1 rocna zmluva by znamenala ze o rok po jej vyprsani by bol stale RFA, 2 rocna zmluva by mu stacila na dosiahnutie UFA statusu.
Vo vseobecnosti panuje nazor ze si urcite vyberie 2 roky aby mohol co najskor cashovat tazke prachy na UFA markete… to ale moze aj v pripade ak podpise teraz na rok a o rok opat na rok. Pri zmluve na 1 rok by navyse ziskal sancu v pripade dobrych vykonov ziadat buduce leto zase o nieco viac $. Zvlast ak opat porastie aj strop a tym padom aj hracske platy vo vseobecnosti. A so zmluvou na 1 rok by jeho hodnota pri pripadnom trejde bola nizsia ako so zmluvou na 2 roky, Avs by tak zanho zrejme dostali menej keby sa rozhodli ho vymienat…

Naozaj by som bol veeelmi zvedavy co mu vlastne Avs ponukaju za zmluvy. Ak naozaj ziada plat 6,5+ tak s takym pristupom dufam ze ho vymenia este kym uschne atrament na podpisoch tej arbitrazou urcenej zmluvy. Aj ked ho mam ako hraca velmi rad a na 99% som si isty ze s returnom pri jeho vymene nebudem spokojny… a pritom si viem celkom lahko predstavit situaciu ze o 2-3 roky ak dokaze svoje vykony posunut este o nieco dalej a cap sa o dalsich par milionov zdvihne by tych 6,5 mil kludne mohol byt hodny. Dnes ale este nie a zmluvy za taketo prachy sa nepodpisuju s vyhladom na to co mozno o par sezon bude (a mozno nie).
Max. co by som mu bol dnes ochotny dat je ducheneovych 5x6. Pri max. dlzke 8 rokov by som bol ochotny ist po 50 mil (6,25 cap hit), ale to je v sucasnosti asi strop.
Tych 6,5+ si jednoducho zatial nezasluzi (aj ked v pripade ze by sme ho za tolko nakoniec podpisali long term by som asi predsa len nenadaval :giggle: )
here we go:
According to Ken Campbell, O’Reilly selected a 1 year term, and is asking for $6.75. Avs asking the Arb for minimum of $5.525
6.75 OMG :eek2: :roll: :slap:
Tak to Joe trošku přehání zase ne? 5,25 mil?
Ať na to koukám ze všech stran vychází mi , že Colorado je už rozhodnuté Ryana vyměnit.Dříve nebo později.
Mrzí mě to, ale takový hamoun jakým Ryan je, v Coloradu dlouhodobě hrát nebude pač tímto chováním dává jasně najevo, že mu jde hlavně o prachy a je mu celkem jedno kde bude hrát.Smutné, ale je to tak. Není to srdcař v pravém slova smyslu jako třeba Duchene...škoda.
petrik píše:here we go:
According to Ken Campbell, O’Reilly selected a 1 year term, and is asking for $6.75. Avs asking the Arb for minimum of $5.525
6.75 OMG :eek2: :roll: :slap:
QO je 6.5 takže smiešnejšie je skôr vaše dno ako jeho požiadavka, z ktorej je potrebné zľaviť. Spravidla sa obe strany stretnú niekde v strede. Už sa to zbytočne naťahuje ako elastické trenky.
Zalezi od uhla pohladu. Ano, jeho plat a QO bol 6,5 mil, ale vsetci vedia preco. kvoli tomu vlastne cela tato arbitraz je...
Ano, uznavam ze Feaster mal viac rozumu ako manazment Avs v tom ze v O´Reillym videl hraca hodneho cap hitu 5 mil… kiezby boli mali vtedy Sherman a spol gule dat mu este pred Feasterom dlhodobu zmluvu s takym cap hitom (pri long term by pravdepodobne bolo stacilo aj menej). nad tym uz je ale neskoro plakat.

Fakt je ten, ze Feaster mu primarne nedal plat 6,5 mil rocne. Dal mu 10 mil na 2 roky. Pochopitelne to rozdelil tak aby to pre Avs bolo co najnevyhodnejsie a aby ich to pokial mozno prinutilo nedorovnat. 6,5 mil nebola suma ktora mala realne ocenit o´reillyho hodnotu, bola to suma ktora mala Avs co najviac skomplikovat zivot (co sa jej aj uspesne dari). ohananie sa tym ako nejakym startovacim bodom pri dalsich rokovaniach je z o´reillyho strany sice pochopitelne, ale v mojich ociach zdravym rozumom tazko obhajitelne :neviem:

Je mi jasne ze pri arbitrazach obe strany so svojimi uvodnymi poziadavkami idu do extremu. Tim navrhuje sumu nizsiu nez s akou by bol nakoniec spokojny, hrac zase ziada viac ako by mu v skutocnosti stacilo. Nepochybujem o tom ze keby mohli, ziadali by Avs na uvod este o nieco menej (moj tip cca 5,2). Obe strany vedia ze sudca neda ani jednemu za pravdu 100% a vysledok bude niekde uprostred. V tomto pripade by ma velmi prekvapilo ak by ten vysledok bol od 6mil vzdialeny viac ako 200 tis. Tajne dufam ze to bude niekde medzi 5,8-6, co je podla mna fair suma za aku by som velmi rad videl o´reillyho podpisaneho dlhodobo… ale ak by mu to stacilo, zrejme by uz bol podpisany davno. Na moznost ze mu hypoteticky prenho nepriaznivy vysledok arbitraze “otvori oci” a uvedomi si svoju “skutocnu” hodnotu a podpise long term za rozumnu sumu sa spoliehaju snad uz len najvacsi rojkovia, ja teda medzi nich nepatrim a vidim to tak ze po arbitrazi sa este Sakic s Royom pokusia ukecat ho na long-term podpis platny od sezony 2015-16, ale ak z toho nic nebude tak ho pravdepodobne este pred sezonou vymenia. Alebo najneskor pocas sezony. A uz teraz sa bojim toho co zanho dostaneme :nervozny:
tak sme sa dockali necakaneho - dohody pred arbitrazou.
ibaze 2yr deal na 12 mil nam prakticky nic neriesi, pod hrozbou ze si ROR o 2 roky zbali kufre zadarmo by ma stale vobec neprekvapila jeho vymena este pred zaciatkom tejto sezony...
toto je akurat tak malicke svetielko nadeje na konci tunela
tak este par viet k o´reillymu.
Vyzera to tak ze ziaden trejd v blizkej dobe nehrozi a minimalne sezonu 2014/15 ryan odohra za Avs. Sakic si za ten 1+ rok co tomu u nas sefuje pri takychto vyhlaseniach zatial nikdy nenas*al do huby, takze nemam dovod mu neverit.
Plan je teda taky nechat ho odohrat buduci rocnik, uvidiet ci zopakuje/prekona vykony z poslednej sezony a aj na zaklade toho s nim skusit buduce leto podpisat long-term deal. Az ak sa to do zaciatku sezony 2015/16 nepodari tak sa mozeme zase zacat bavit o potencialnych vymenach… momentalne je o´reilly off the market.

Je to samozrejme este velmi daleko, ale tato dohoda na poslednu chvilu zazala malicke svetielko nadeje ze by o´reillyho buducnost u Avs predsa len mohla byt ruzova (a hlavne dlhodoba). Dohodli sa na sume ktoru od zaciatku vacsina nezainteresovanych povazovala za pre obe strany rozumnu, ani jedna strana sa nemusi citit odrbana ci ukrivdena. Avs uz nie su lakomci a o´reilly uz nie je nenazrany sebec ako tomu bolo este vcera o takomto case. Obidve strany dokazali ze predsa len dokazu najst middle ground, kompromis s ktorym mozu byt obaja spokojni (aj ked sa to uz zdalo nemozne). To je pred dalsim (tym najdolezitejsim) kolom ktore pride na rad buduce leto urcite potesujuce.

A co nas teda caka buduce leto? Avs podla mna daju velmi jednoznacne o´reillymu najavo ze bud podpise v priebehu leta long term deal, alebo si este pred sezonou bali kufre. Cim dlhsie si ho budu nepodpisaneho nechavat, tym bude jeho hodnota pri vymene viac a viac klesat. A vymenit ho urcite vymenia, odist zadarmo ako stastneho ho na million percent nenechaju…
No po tych zmluvach co sa popodpisovali toto leto (toews, kane, stastny, krejci) som fest rad ze sme duchenea a landeskoga podpisali long term za dnes uz “smiesne” peniaze este minule leto…
A na druhej strane sa hrozim toho co budu moct o rok ziadat MacK, ROR alebo EJ :nervozny:

Inak podla sprav z Vailu kde momentalne trenuje s crosbym, ducheneom ci tavaresom nam MacK cez leto vyrazne “zmuznel” cize nabral nejake svaly a je zevraj na korculiach este “explozivnejsi” ako byval… no som zvedavy ci bude jednym z mala 18-19r. hracov, ktorym sa v druhej sezone vyhne sophomore slump… :hmm:

Dalsie news – po roku v europe sa do organizacie Avs vracia cesky utocnik Tomas Vincour, podpisal 1yr 2-way deal za 600k. ak sa nic necakane nestane mohol by byt cca 14.-15. utocnikom a teda jednym z prvych call-upov v pripade zraneni v prvom time. Uvidime ako sa rok v Europe podpise na jeho vykonoch.

Vincour je 49. hracom s ktorym maju Avs podpisanu zmluvu na sezonu 2014-15. Posledne volne miesto by mal zabrat Tyson Barrie, ktory ale na podpis stale caka. O rokovaniach je stale ticho, ziadne vierohodne detaily o poziadavkach/predstavach oboch stran zatial na svetlo sveta nepreklzli. Nechajme sa prekvapit. J. Schultz ktory ma porovnatelne stats podpisal pred par dnami 1yr deal za vyse 3,6 mil… U Barrieho by som radsej videl 2-3yrs a sumu niekde medzi 3-3,5 mil

A stale tak napoly ocakavam este nejaku vymenu jedneho z nasich 4th linerov (mcleod?) za nejaky smiesny 6th rounder alebo tak :hmm: uvidime
Tak si toho Barrieho přivolal, a rovnou vyvedenej podpis imho. Na dva roky s 2,6 AAV, nic lepšího ste si asi v tuhle chvíli nemohli přát.

Koneckonců, o tom svědčí i tvoje...
by som radsej videl 2-3yrs a sumu niekde medzi 3-3,5 mil
:)
Luxuuuus :slintac: I like :wub:
Asi by sa mi predsa len viac pacil 3yr deal kludne aj s cap hitom cez 3 mil, ale aj toto je super. Oplatilo sa cakat :)

Zase mame celkom dost dolezitych hracov so zmluvami konciacimi v rovnaky cas – ROR, EJ, MacK, barrie, mcginn, tanguay a par dalsich menej podstatnych – vsetci zmluva do 2016 :hmm: ocakavam ze minimalne 2-3 tychto hracov budeme chciet podpisat long term uz pocas buduceho leta, cize zase budeme mat o zabavu postarane :giggle:
Par noviniek z vcerajsieho media day:

Roy oznamil zlozenie prvych dvoch formacii s akym zacneme sezonu:
ROR-Duchene-Iginla
Landy-MacK-Tanguay
No surprises
Prve 2 obranne pary by mali byt EJ-Stuart, Hejda-Barrie

Na cca 3 mesiace vypadol po operacii P.Bordeleau. Drobne zdravotne problemy hlasi aj Mitchell.
to otvara dvere do prveho timu niekomu z kempu - Hishon, Vincour, Smith a spol. by mali zbystrit pozornost.

27. septembra sa v Aspene odohra alumni game Avs vs. Red Wings :slintac: zostavy vsak zatial nie su zverejnene.

A trocha bulvaru na zaver:
Varlamov sa zase raz ozral (pravdepodobne), kedze si na socialnu siet zavesil fotku kde je obleceny v tricku s Putinom a napisom “Krym je nas” :slap: asponze tentoraz nezmlatil ziadnu babenku (nedajboze z ukrajiny) :hroza: zatial sa toho v mainstreamovych mediach nechytili, snad sa ani nechytia… :pray:
Tak vdaka zraneniam sa nam mozno z nudneho kempu od ktoreho sa nedali cakat ziadne velke prekvapenia nakoniec mozno stane zaujimavy boj o necakane uvolnene miesta v zostave…

V brane by to malo byt jasne a ak len berra v priprave nevyhori ako fakla tak je vdaka svojej zmluve jasnou dvojkou za varlamovom.

V obrane je to tiez viac-menej jasne, aj ked najma siemens sa to snazi kvalitnymi vykonmi v kempe este co najviac zamotat. Roy uz avizoval ze aj tuto sezonu planuje drzat v prvom time 8 obrancov a ak sa nestane nieco neocakavane, mali byto byt tito – EJ, barrie, stuart, hejda, holden (100%) + redmond, guenin, wilson (pravdepodobne). Najvacsiu sancu nahradit niekoho z tej poslednej trojice maju siemens a mozno este Elliott. Obom by ale viac ako vysedavanie na tribune v pozicii HS prospelo 20+ minut za zapas v lake erie, kde by cakali na povolanie v pripade zraneni v prvom time. Problem je len v tom ze Elliott by od datumu 12 dni pred zaciatkom sezony musel ist do AHL cez waiver, takze sa da ocakavat ze ho tam posleme v najblizsich 2 dnoch ked este cez waiver ist nemusi…

Vdaka zraneniam bordeleaua, mcginna (mal by byt out zopar tyzdnov) a mozno aj mitchella (zatial sa nezapojil do pripravy) sa ale otvara niekolko volnych miest v utoku. Top6 je jasna ale pre bottom6 resp. bottom7 nam zostali z veteranov iba briere, talbot, mcleod a winchester (+ mozno ten mitchell ak sa da dokopy). hraci ako cliché, hishon, vincour (nedohral zapas s ducks, podozrenie na zranenie nohy) ci street s ktorymi sa povodne prilis nepocitalo maju zrazu realnu sancu zahrat si v uvodnom zapase sezony. A prekvapit sa snazia aj novacikovia z europy everberg a rendulic ci z juniorky podpisany henley. Sam som zvedavy ako to nakoniec dopadne :petrik:
Brad Stuart has agreed to a two-year, $7.2 million contract extension with Colorado.
In other words, Stuart will maintain his 2014-15 salary of $3.6 million.
Děláte si ze mě srandu? :sok: Už teď se to zdálo moc; a vy mu s radosti nahodíte to samý ve chvíli, kdy ve svých 34 letech za vaši organizaci neodehrál ani zápas?! Solidně si nabíháte, tomu u nás doma řikáme megarisk...
Zial, musim suhlasit… tento podpis spolu s novou (3yr!) zmluvou pre mcleoda mi teda hlava neberie…
Nemal by som nic proti keby sa to podpise niekedy okolo vianoc v pripade ze si to obaja vykonmi zasluzia, ale teraz? Preco?!? Weird…

Elliott je inak na waiveri, som zvedavy ci ho niekto stiahne… asi by som mu to aj doprial, zda sa ze u nas mu ruze nikdy nepokvitnu :neviem:
Na posledni pokus se nam podarilo v priprave poprve zvitezit! :oslava: Celkova bilance 1-5-2, nastrileli jsme pouze 10 branek! Takhle spatnou preseason jsme meli naposled pred sezonou 1997/98 (1-5-2).

Jsem zvedavej jak nakonec bude vypadat slozeni formaci. Dnes dokonce nastupovala TOP6 takhle:
Tanguay-Duchene-Iginla
Landeskog-ROR-MacK

Z toho mala co jsem v priprave videl me z posil prijemne prekvapili hlavne Redmond a Winchester. Holden se dal zlepsuje, ono by to s tou obranou nemuselo byt tak tragicke. :hmm:
:hmm:
tanguay-duchene-iginla
landeskog-o´reilly-mackinnon

uz to vyzera ze tak zacneme aj prvy zapas sezony
musim sa priznat ze s niecim takym som velmi nepocital (rozdelenie dvojice Duchene-ROR), ale na druhej strane to otvara uplne nove moznosti…
tanguay s iginlom toho spolu u flames odkrutili dost a islo im to vyborne aj bez centra ducheneovych kvalit. Snad si na to spomenu a Duchene ich vzajomnu spolupracu pozdvihne este o level vyssie
landeskog s o´reillym spolu v sezone 2011/12 tahali cely tim a bola to v tom case nasa najlepsia utocna dvojica. Cize spolu tiez nebudu zacinat uplne od nuly. No a utok s landeskogom a mackinnonom na kridlach bol na konci sezony nas najlepsi, akurat stastneho nahradza na centri ROR… tym padom sa riesi aj obava ako mackinnon zvladne navrat na poziciu centra :hmm:

musim povedat ze sa mi to celkom pozdava a uz sa neviem docket ako to bude vyzerat naostro v zapase :good:
(specialne sa mi paci kolko roznych moznosti ako tu top6 zlozit mame… v pripade straty formy alebo potreby zmeny nie je problem to prakticky lubovolne premiesat)
4804 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
1998 NAGANO