Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

COLORADO AVALANCHE

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

neis píše:Velcí sice jsou, ale minimálně Hejda a Obyrne moc rychlosti nepobrali. No pánové na PO to rozhodně nevypadá, spíše zase boj o top drafty..

Zas tak černě bych to neviděl. Počítám, že AVS budou bojovat o play off 7 až 10 místo.
zopar noviniek z colorada nech tato tema trosku ozije

Avs podpisali zmluvu s niekolkymi novymi farmarmi: utocnikmi Patrickom Rissmillerom a Evanom Brophey a brankarom Cedrickom Desjardinsom.
najzaujimavejsim z tejto trojice je pre mna osobne brankar Desjardins. v tampe uz nakukol aj do NHL kde odchytal 2 vydarene zapasy a fanusikovia Bolts tu na fore jeho odchod dost lutuju co je pre mna o dovod viac na spokojnost :yes: desjardins by mal zo zaciatku sezony robit jednotku v lake erie, ale sance ze niektory z nasich brankarov prveho teamu sa zrani a cedrick bude musiet byt povolany do prveho teamu su IMO vzhladom k ich nedavnym zdravotnym problemom pomerne vysoke :hmm:
(samozrejme v prvom rade bude musiet zdravy zostat desjardins)
brophey a rissmiller maju vzhladom na nas depth v utoku zrejme iba minimalne sance zahrat si v NHL a na 99% stravia celu sezonu na farme

arbitrazne sudy o vyskach platov obmedzenych volnych hracov budu tento rok bez hracov Avs. zo 4 RFA hracov ktorych sme v termine podavania prihlasok na arbitraz mali stale nepodpisanych sa sice dvaja (Porter a Wilson) na arbitraz prihlasili, medzicasom sa vsak uz obaja s vedenim Avs dohodli na novych, v oboch pripadoch jednorocnych zmluvach. Porter si v novej sezone zarobi 850tis a Wilson este o 400tis viac. nepodpisani nam tak zostali uz iba dvaja RFA hraci - obranca Kyle Cumiskey a utocnik T.J. Galiardi. ani jeden z nich vsak nie je na arbitraz prihlaseny, nove zmluvy si tak budu musiet prostrednictvom svojich agentov dohodnut sami.

podla momentalnej situacie sa zda, ze v zostave na prvy zapas sezony sa takmer urcite objavi aj dvojka tohtorocneho draftu Gabriel Landeskog. zatial sice nedoslo k podpisu tzv. Entry Level Contract-u, ale cisla nepustia - jeho ocakavany 3+ mil cap hit budeme (aj po ocakavanych podpisoch Galiardiho a Cumiskeyho) potrebovat na dosiahnutie cap flooru. jedina vec co by to este mohla zmenit je nejaky trejd ktory by do Denveru priviedol hraca zvucnejsieho mena s cap hitom cca 3+ mil, tato alternativa vsak podla mna nie je velmi pravdepodobna.
No tak jsem na váš tým zvědavej. Transakce provedený tohle léto mi přijdou tak trochu divný, ale třeba Varlamov zůstane zdravej a bude chytat jako Anderson v 09/10. :hmm:

Další otazník je pro mě Erik Johnson a vaše obrana celkově. Doufám, že tuhle sezónu už bude dominovat (když už neni u našich rivalů z St. Louis :fucker: :sarcasm: ) a zařadí se k absolutní špičce ligy. Tak bych se chtěl zeptat, jak to vidíte vy. Jestli na to má, nebo už je to promrhanej talent? Popřípadě jak se vám zdála jeho hra loni. Co se týče ostatních obránců, tak je tam určitě spousta talentu a velká možnost růstu, ale nějak si nejsem jistej jestli je Hejda ten pravej, co je dokáže usměrnit. Působí to na mě jako parta odrostlejch puberťáků, kterou řídí starší brácha jednoho z oněch puberťáků. No třeba vašim chlapcům křivdím.

Co jsem pochytil, tak Landeskog je v podstatě Američan/Kanaďan, takže asi nebude mít problém naskočit hned do NHL. Věřím, že jestli se váš tým nebude plácat tak jako na konci letošní sezóny, že aspoň něco uhraje.

Osobně mě mrzí odchod Fleischmanna, ale tak chápu, že je to risk podepisovat hráče po zranění resp. nemoci. Navíc ho asi dokážete bez problému nahradit.

Jinak myslím, že pokud se vašemu týmu konečně vyhnou zranění, tak máte na to odehrát mnohem důstojnější sezónu než letos.
v teame mame viacero takych otaznikov od ktorych sa neda nieco s urcitostou cakat, ale o to viac sa da dufat :P
cely ten nas team je zatial take velke MOZNO, resp. AK

AK Varlamov so Giguerom zostanu zdravi tak MOZNO budu chytat ako z partesu ; AK Johnson konecne naplni svoj talent, MOZNO konecne budeme mat #1 obrancu co nam uz roky chybal ; AK sa nam vyhnu zranenia, MOZNO budeme schopni bojovat o playoff ; MOZNO sa mueller vrati po vynechanej sezone vo velkom style, MOZNO sa landeskog presadi v NHL nad ocakavanie a bude platnym hracom a tahunom teamu, MOZNO prijemne prekvapia mladi obrancovia Elliott ci Barrie, MOZNO sa nam podari zlepsit PK - atd atd atd

osobne sa tesim na den ked sa zo stavu "IBA AK sa stane toto a toto tak mozeme snivat o uspechu" dostaneme do stavu "neuspech hrozi IBA AK toto a toto" :D - t.j. do stavu ked realne budem moct mat pred sezonou vyssie ocakavania a prekvapenia budu moct byt iba neprijemne
tak uz je podpisany aj TJ Galiardi - jednocestna zmluva na 1 rok za 700 tis
zaujimave je ze je to mensi plat ako mal vlani (875 tis) aj ked jeho predchadzajuca zmluva bola dvojcestna.

podla zmluv ake maju nasi hraci popodpisovane (takmer vsetkym hracom konci po najblizsej sezone zmluva) je viac menej jasne ze v sezone 2011-12 sa na zaklade vykonov jednotlivych hracov rozhodne s ktorymi hracmi sa da pocitat dlhodobo, resp. ktori si zasluzia byt aj nadalej sucastou novovytvoreneho (rebuilded) teamu ktory by uz od tej dalsej sezony mohol pomyslat na vyssie mety.

zmluvu ktora neskonci po najblizsej sezone maju momentalne podpisanu iba tito borci: brankari varlamov a giguere, obrancovia, hejda, o´byrne a gaunce a utocnici stastny a kobasew.

zostal nam uz len jediny zatial nepodpisany RFA hrac - obranca Kyle Cumiskey
stale sme cca 3 mil pod podlahou, v kratkom case ocakavam podpis Landeskoga ktory by nas dostal nad cap floor (gabriel by sa mal tento tyzden nachadzat v denveri spolu s dalsimi Avs prospectmi v tzv. development campe - idealna moznost na podpis zmluvy :yes: )
tak sme podpisali dalsieho velkeho hromotlka do obrany (rozumej big, strong stay-at-home Dman) - Shane O´Brien podpisal rocnu zmluvu za 1,1 mil.
pomaly sa z nas stava Irska repre (O´Reilly, O´Byrne, O´Brien :lol2: - uz chyba len nejaky O´Connor)
tento podis znamena ze mame pod zmluvou 7 obrancov (mimo mladych nadeji a zatial nepodpisaneho cumiskeya):
Johnson, Hejda, Quincey, O´Byrne, O´Brien, Wilson a Hunwick

:hmm: not sure if I like it that much
v prvom rade sa mi nepaci ze v zostave uz nie je miesto pre Elliotta ci Barrieho (ak len este nedojde k nejakemu trejdu ci zraneniu)
dalej sa mi nepaci ze su to vacsinou "defenzivny" obrancovia s limitovanymi moznostami (schopnostami) podporit utok. kto okrem Johnsona bude schopny hrat presilovku? Hunwick? :grc: Quincey? :hmm:
na druhej strane by si tato zostava mala byt schopna vynutit respekt superov vo vlastnom obrannom pasme, kde by to superovych utocnikov malo boliet ovela viac ako v minulych sezonach. je to az paradoxne ako rychlo sme z obrany plnej nizkych soft PMD (liles, hunwick, cumiskey, shattenkirk) ktori nenahnali strach ziadnemu utociacemu superovi urobili obranu plnu vysokych mohutnych stay-at home obrancov :hmm: ale pride mi to take z extremu do extremu, pricom idealny by zrejme bol mix niekde uprostred :P
Cista osobna spekulacia: co by ste chceli od nas v trejde za Stastneho? Larsson Zajac Volchenkov a Paris untouchable.
begbeee píše:Cista osobna spekulacia: co by ste chceli od nas v trejde za Stastneho? Larsson Zajac Volchenkov a Paris untouchable.
JJ, Zubrus + Urbom/Gelinas/Burlon +- pick
megaton píše:JJ, Zubrus + Urbom/Gelinas/Burlon +- pick
Nepýtal sa náhodou ich? :roll: Inak 1st, 2nd, roster player a pick za Šťastného?
Podľa mňa by sa k nám hodil a momentálne sme jeden z lepších partnerov na trejdy a o rok budeme ešte viac.
Getzo5 píše:
megaton píše:JJ, Zubrus + Urbom/Gelinas/Burlon +- pick
Nepýtal sa náhodou ich? :roll: Inak 1st, 2nd, roster player a pick za Šťastného?
to jsem nevedel, ze muzu psat jen do temat ktere mi jsou urcena. :scare:

JJ proto ze to je centr, ktery muze neco dokazat, ale je neproveren, zubrus protoze neni misto pod stropem a jiz neco dokazal a je nejsnadneji vymenitelny a jeden z mladych obrancu pac jich mame hodne :D a nebo nejaky pick (3rd)

Stastny podle me patri mezi nejlepsi centry ligy, stale mladej, pod smlouvou a jeden roster player a dva prospekti nebo prospekt a pick je podle me adekvatni.
begbeee píše:Podľa mňa by sa k nám hodil a momentálne sme jeden z lepších partnerov na trejdy a o rok budeme ešte viac.
Ad. 1 - súhlasím, k nám by zapadol.
Ad. 2 - toto tvrdím už dávno, že by sme mali s nimi obchodovať. :yes: Najmä po tom, čo za posledný rok predviedol Sherman :giggle:
megaton ten Jacob Josefson tam moc trčí, ako sledujem ligu kľudne by to mohlo byť niečo ako
Stastny = Josefson + niečo (Zubrus/mladý bek/pick)
pri Shermanových kvalitách to možno bude kus za kus, Stastny-Rolston :roll:

Kľúčový hráč tímu za nič (však ako v prípade Lilesa) :nervy2:
Nie vážne, Joe... Rád by som počul, čo by si si vybral keby taký trejd bol na spadnutie.
v prvom rade stastny je pre nas minimalne este tuto najblizsiu sezonu "klucovy" hrac - bez jeho 6,6 mil by sme sa na cap floor divali z dost velkej dialky... :giggle:

ale hypoteticky:
branu sme uz poriesili (at least for now, ci aj dlhodobo to ukaze cas) a tam aj tak nemate moc co ponuknut, obrancov mame plnu prdel ci uz pre tuto najblizsiu sezonu alebo prospektov do buducna (co sa obrancov-prospektov tyka dovolim si tvrdit ze patrime k top 5 v lige), takze by to musel byt utocnik (utocnici)
na centri by sme mohli byt ako-tak porieseny aj bez stastneho (teoreticky by ho mohol nahradit hishon), ale taky poriadny top 6 winger by sa veru hodil - to je nasa achilova pata momentalne, v najblizsej sezone aj co sa prospektov tyka.

takze co mozete ponuknut?
kovalchuk je nonsense a elias, rolston, ci zubrus su stari a nehodia sa nam do koncepcie (stale sme v rebuildingu). vo vasich prospektoch sa nevyznam, ak tam skryvate nejakeho parisa 2.0 tak ten s 1st rounderom by shermanovi mozno stacil :P (co by vsak bolo mozne az po sezone kvoli cap flooru). inak to vidim jedine na toho pariseho, ale kedze ten je untouchable tak asi no deal. iba ak by ste ohurili nejakym balikom draft pickov


ja by som bol ale radsej keby sme si stastneho nechali a pomohli buffalu dostat sa pod strop tak ze by sme ich zbavili vaneka. kombo nabijaca stastneho a strelca vaneka by sa mi naramne lubilo :slintac: :yes:
v tom pripade, mohlo by to byt takhle? Tedenby + Rolston/zubrus+ mozna Clarkson.(myslim to tak, ze by to byl bud Rolston nebo Zubrus + Clarkson, coz uz mi prijde dost) Rolston vam pomuze se dostat na capfloor + leadership a po sezone ma po smlouve. Zubrus prinasi univerzalnost, ale plat je nizsi a delsi tedy bychom k tomu dali Clarksona. V takovem pripade byste ale museli neco/nekoho pridat.

Ale tohle odhadnout je tezky. Kdyz porovnam za co odelsel Liles a za co Burns... :ja_neviem:

a jak to vypada s Landeskogem? pocita se s nim uz tenhle rok? pod smlouvou jeste neni, ze?
megaton píše:v tom pripade, mohlo by to byt takhle? Tedenby + Rolston/zubrus+ mozna Clarkson.(myslim to tak, ze by to byl bud Rolston nebo Zubrus + Clarkson, coz uz mi prijde dost) Rolston vam pomuze se dostat na copfloor + leadership a po sezone ma po smlouve. Zubrus prinasi univerzalnost, ale plat je nizsi a delsi tedy bychom k tomu dali Clarksona. V takovem pripade byste ale museli neco/nekoho pridat.

Ale tohle odhadnout je tezky. Kdyz porovnam za co odelsel Liles a za co Burns... :ja_neviem:

a jak to vypada s Landeskogem? pocita se s nim uz tenhle rok? pod smlouvou jeste neni, ze?
landeskog zatial zmluvu nema, ale vo vseobecnosti sa s nim prakticky naisto pocita uz od najblizsej sezony
liles :hmm: ta protihodnota bola slaba, urcite slabsia aku by som cakal. to ze ho vymenili pochopit viem - chceli do obrany vyssich, mocnejsich, defenzivnejsich hracov a liles ide do posledneho roku zmluvy, ale ze sa nedalo zanho ziskat viac tomu jednoducho neverim. :(

nuz a teraz k tomu proposalu - tedenby ma mozno talent a potencial, ale este ho musi dokazat a potvrdit. ak sa v najblizsej sezone presadi u vas do top 6 (na LW asi dost tazke pri kovalchukovi a parisovi) a da aspon 50-60 bodov mozeme sa o tom zacat bavit. clarkson je bottom 6 player, tych mame dost. a rental garbage v podobe rolstona len aby sme sa dostali nad floor? you have to be kidding me

keby si bol na nasej strane urobil by si taky trejd? do vymeny stastneho nas nic netlaci (skor naopak, potrebujeme ho do cap flooru). ma zmluvu este na 3 roky, ak sa aj rozhodneme ho vymenit, mozeme si dovolit luxus cakat na naozaj dobru ponuku. ta tvoja ponuka - unproven youngster, bottom 6 player + veteran rental past his prime - je za proven 1st line centra na zasmiatie. jedina sanca ako by taky trejd mohol byt o par rokov spatne povazovany aspon za vyrovnany je ak by z toho tedenbyho vyrastol top 6 player pravidelne davajuci 60+ bodov. mozno sa to stane, ale momentalne by bolo ppci riskantne sa na nieco take spoliehat (aj ked pri varlamovovi sme si na podobne high hopes trufli :hroza: )
petrik píše:
megaton píše:v tom pripade, mohlo by to byt takhle? Tedenby + Rolston/zubrus+ mozna Clarkson.(myslim to tak, ze by to byl bud Rolston nebo Zubrus + Clarkson, coz uz mi prijde dost) Rolston vam pomuze se dostat na copfloor + leadership a po sezone ma po smlouve. Zubrus prinasi univerzalnost, ale plat je nizsi a delsi tedy bychom k tomu dali Clarksona. V takovem pripade byste ale museli neco/nekoho pridat.

Ale tohle odhadnout je tezky. Kdyz porovnam za co odelsel Liles a za co Burns... :ja_neviem:

a jak to vypada s Landeskogem? pocita se s nim uz tenhle rok? pod smlouvou jeste neni, ze?
landeskog zatial zmluvu nema, ale vo vseobecnosti sa s nim prakticky naisto pocita uz od najblizsej sezony
liles :hmm: ta protihodnota bola slaba, urcite slabsia aku by som cakal. to ze ho vymenili pochopit viem - chceli do obrany vyssich, mocnejsich, defenzivnejsich hracov a liles ide do posledneho roku zmluvy, ale ze sa nedalo zanho ziskat viac tomu jednoducho neverim. :(

nuz a teraz k tomu proposalu - tedenby ma mozno talent a potencial, ale este ho musi dokazat a potvrdit. ak sa v najblizsej sezone presadi u vas do top 6 (na LW asi dost tazke pri kovalchukovi a parisovi) a da aspon 50-60 bodov mozeme sa o tom zacat bavit. clarkson je bottom 6 player, tych mame dost. a rental garbage v podobe rolstona len aby sme sa dostali nad floor? you have to be kidding me

keby si bol na nasej strane urobil by si taky trejd? do vymeny stastneho nas nic netlaci (skor naopak, potrebujeme ho do cap flooru). ma zmluvu este na 3 roky, ak sa aj rozhodneme ho vymenit, mozeme si dovolit luxus cakat na naozaj dobru ponuku. ta tvoja ponuka - unproven youngster, bottom 6 player + veteran rental past his prime - je za proven 1st line centra na zasmiatie. jedina sanca ako by taky trejd mohol byt o par rokov spatne povazovany aspon za vyrovnany je ak by z toho tedenbyho vyrastol top 6 player pravidelne davajuci 60+ bodov. mozno sa to stane, ale momentalne by bolo ppci riskantne sa na nieco take spoliehat (aj ked pri varlamovovi sme si na podobne high hopes trufli :hroza: )
ok, no tak asi nic. me prijde vymena Stasnyho taky jako nesmysl, ale jelikoz je v praci nuda, tak sem musel neco navrhnout :D

Pokud by to melo byt opravdu tak, ze byste chteli scoring wings tak Rolston pokud dostane prostor tak je chopen zahrat 20+20. Clarkson je do bottom 6, o tom se s tebou prit nebudu, na druhou stranu, porad je mlady a ocekava se ze na 15+20 ma, k tomu prida tvrdost. Lepsi kridlo nez Tedenby, ktere by bylo k vymene nemame. Jina moznost nez ze byste vzali garbage a nam uvolnili a vam zaplnili prostor proste neni.
megaton píše: Pokud by to melo byt opravdu tak, ze byste chteli scoring wings tak Rolston pokud dostane prostor tak je chopen zahrat 20+20.
nj, toho mozno je schopny, ale kolko je schopny dat v sezone 2013/14? rental na 1 rok je nam k nicomu, scoring wingera potrebujeme, ale s dlhodobejsou perspektivou (t.j. mal by mat pod 30r.)
ten vanek by sa mi celkom lubil... :hmm: sherman urob mi uz raz aj radost :modlenie:
Posielam staršie Inside Hockey HNIC, každému do príslušného topicu.

Avalanche minulu sezonu kazili jeden trejd za druhym. V Drafte ale ziskali kvalitneho hraca a niektory hraci sa vracaju po zraneni. Lepsie ale ako 10. miesto to asi zrejme nebude.
Nech je to prinajlepšom prvé nepostupové miesto, aby Craps mali čo najnižší ten pick :dance2:
Joe S. píše:Nech je to prinajlepšom prvé nepostupové miesto, aby Craps mali čo najnižší ten pick :dance2:
Teraz neviem, ci vam nemam priat SC :D... takyto draft si Caps nezasluzia.
Mladej ale ambicioznej tim.. PO by mneli dat.
4804 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2007 ANAHEIM DUCKS