Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

COLORADO AVALANCHE

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Letné čítanie:

Pohľad na najzaujímavejších hráčov (a ich príbehy), ktorí odohrali v drese Avs 15 a menej zápasov.

>>> http://www.eurolanche.com/article.php?id=8271" onclick="window.open(this.href);return false;

A premiérový Petrikov článok (dohodli sme sa na lukratívnom kontrakte):

>>> http://www.eurolanche.com/article.php?id=8270" onclick="window.open(this.href);return false;
Eurolanche píše:A premiérový Petrikov článok (dohodli sme sa na lukratívnom kontrakte)
jak premierovy? v archive ich vidim uz cca 120 (vacsina autorskych), nejake dokonca aj v anglictine. napr. tento sa mi aj po rokoch celkom paci: http://eurolanche.com/article.php?id=2060
na niektorych sa samozrejme s odstupom par sezon da uz iba zasmiat :giggle:

No ale back to topic:
Denver Post vcera zverejnil shortlist 4 kandidatov ktorych si Sakic pozval na pohovor na mieso hlavneho trenera:
Scott Arniel (niekdajsi trener CBJ, v sucasnoti v org. Rangers), Lane Lambert (dlhorocny Trotzov asistent), Jared Bednar (hlavny trener vitaza AHL Clevelandu Monsters – uz na zaciatku leta sme do funkcie asistenta podpisali jeho asistenta N. Pratta) a Travis Green (hlavny trener farmy Vancouveru Utica Comets)

Ziadny Hartley :jupi:

ci je to uz konecny zoznam alebo pribudnu este dalsi kandidati sa ukaze casom...
dalsie 2 mena do zoznamu kandidatov na nasho HC:
Kevin Dineen (AC u Hawks, predtym HC Floridy)
Bob Boughner (AC u Sharks)
Rozhovory s nadejnymi kandidatmi su uz vraj ukoncene a meno noveho trenera by sme sa mali dozvediet v blizkej buducnosti (mozno uz aj dnes) :nervozny:

Osobne medzi tymi menami nemam nejakeho preferovaneho favorita, z toho mala co som si o nich precital vyzeraju vsetci nadejne :neviem: moj osobny tip je asi Bednar, ale rovnako spokojny budem aj s Dineenom, Greenom, Lambertom… samozrejme pri Avs je mozne aj to ze prekvapia menom ktore sa doteraz vobec nespomenulo :giggle:

Rovnako zaujimave ako meno noveho HC bude pre mna aj sledovanie situacie s AC… momentalne mame 3 AC + goalie coacha + video coacha:
Tim Army bol v time uz pred P. Royom este za Saccovej ery. Vseobecne sa ocakava ze zostane aj nadalej, minimalne este najblizsiu sezonu, aby mal novy HC pri sebe niekoho kto uz kabinu doverne pozna
Davea Farrisha si pred poslednou sezonou priviedol Roy. Mal na starosti obrancov/defenzivu a vysledky boli mizerne – statisticky aj eye-test. Vacsina fans by ho najradsej poslala kadelahsie, zmluvu vsak ma este na 1 rok…
Nolan Pratt je najcerstvejsi prirastok podpisany toto leto. Prichadza z timu vitaza Calder cupu Cleveland Monsters, kde mal tiez na starosti defenzivu, ktora naopak fungovala velmi dobre… crta sa teda konflikt zaujmov s Farrishom :hmm: v pripade ze by post HC dostal Bednar by bola urcite vyhodou ich “zohratost” z Clevelandu
Goalie coacha Francoisa Allaira si priviedol Roy. Je to samozrejme jeden z najlepsich GC v lige a s jeho pracou vladne u Avs velka spokojnost. Zatial sa vsak nevie ci Royov odchod bude mat nejaky vplyv na jeho dalsie pokracovanie v time.
No a video konzultant je Brett Heimlich, do timu prisiel pred rokom, pracuje zo zakulisia a o kvalite/nekvalite jeho prace nemam ani paru. Ci zostane alebo nie ma az tak velmi nezaujima… :neviem:
tak finalistami by mala byt trojica Bednar - Dineen - Lambert, predbeznym favoritom by mal byt Dineen
Tak Avs neprekvapili a novym HC je Bednar. Ako som pisal uz vcera – u mna spokojnost. Snad milo prekvapi a konecne sa na nasu hru bude dat pozerat (vysledky budu v tejto sezone pre mna druhorade, v prvom rade potrebujeme konkurencieschopny system…)

Aby noviniek nebolo malo a neboli len same “good news” s ktorymi clovek moze byt spokojny, vcera vyslo najavo ze sme na PTO pozvali Rene “fucking” Burquea :slap:
Nezostava len dufat ze to skonci rovnako ako vlani PTO Meszarosa a Glencrossa… :pray:

Inak zacina sa spekulovat ze by Sakic mohol byt “povyseny” do funkcie prezidenta timu (momentalne je prezidentom mlady Kroenke) a funkciu GM by mohol naplno prebrat MacFarland. Jeho vplyv na Sakicove rozhodnutia je cim dalej tym zjavnejsi, mozno to casom bude uz len formalita…
Hmmm, zajímavé změny, doufám že to u vás bude jen k lepšímu. Sám se na to těším. Moc se mi líbí Duchene jak hraje tak snad se konečně dokáže nějak stabilně etablovat mezi TOP hráče ligy pod novým koučem ...
co je zač ten AGM? něco jako Chayka nebo akorát Sakicův učeň? :)
Obrázek

Už sme tu pre vás skoro 10 rokov. Vstupujeme do 10. sezóny...
Tak maly update:
Bednar si ponecha vsetkych troch asistentov – Armyho a Farrisha z Royovej ery a samozrejme aj Pratta ktory mu robil asistenta aj v Clevelande
PTO sme podpisali s dalsim Bourqueom – tentokrat s o malicko nadejnejsim Gabrielom. Unho vidim predsa len o nieco vyssiu sancu ze si vybojuje zmluvu ako pri Renem

A osobne som dost zvedavy ci nejaki ruski hraci budu mat v novej sezone problem s tym ze uz aj NHL pridala Meldonium na zoznam zakazanych latok… :hmm: my by sme mali mat v kadri rusov az styroch :nervozny:
Obrázek

Tak ideme po deviatykrát...

http://www.eurolanche.com/article.php?id=8342
Tretie PTO – Jiri Tlusty. 1-2 sezony dozadu by som bol z toho asi “nadsenejsi”, momentalne neviem ci este dokaze byt v NHL prinosom… :neviem:
Z tych troch PTO forwardov vidim ich sance na standardnu zmluvu asi nasledovne: G. Bourque – 70% ; Tlusty – 30% ; R. Bourque – 1%. uvidime co predvedu v kempe, ktory sa zacina uz zajtra (na lade v piatok)

Avs najali hned 2 “odbornikov” na advanced stats :sok: nejaky Arik Parnass dostal full time job a nejaky Zac urback bude zatial konzultantom… no to su mi zmeny… :thumbsup:

Inak vikendovy novacikovsky miniturnaj proti Sharks a Ducks dopadol vcelku uspokojivo, vyhrali sme oba zapasy, predviedli solidnu hru… len sa kua zranil Rantanen, s podvrtnutym clenkom vynecha vacsinu pripravy (2-4 tyzdne). :x

A Jack Skille isiel na PTO do Vancouveru :ahoj:
petrik píše:...
A Jack Skille isiel na PTO do Vancouveru :ahoj:
Z toho som celkom prekvapeny, mne osobne prisiel Skille najkvalitnejsie kridlo ktore sme mali v stvrtom utoku za posledne roky..
Tak mame za sebou uvodnych par dni kempu… jiri tlusty sa v nom dlho neohrial, nepresiel vstupnou prehliadkou a jeho PTO bolo ukoncene. Ostani sa pomaly ucia nove herne systemy trenera Bednara – zevraj je to oproti Royovi velka zmena (chvalabohu).

Vcera sa odohral tradicny exhibicny zapas Burgundy vs. White. Tentoraz chybala vacsina NHL veteranov a sancu dostali hlavne mladi. Zrejme aj to sa podpisalo pod futbalovy vysledok 1-0 pre bielych (gol dal v poslednej minute Grigorenko). Zajtra hrame prvy pripravny zapas v Minnesote.

Spokojny mozeme zatial byt aj s priebehom svetoveho pohara. Do finale postupil iba Duchene, vsetci ostatni sa bez vaznejsich zraneni mozu zapojit do kempu. EJ s MacKom by sa mali pridat uz dnes, Varlamov, Landeskog a Soderberg v priebehu tyzdna.
Avs vyhrali oba uvodne pripravne zapasy, to pod royom nebyvalo zvykom… :hmm: ale samozrejme to bude s najvacsou pravdepodobnostou iba nahoda :neviem: bednarov vplyv po tych par treningoch este nemoze byt nejak signifikantny…

Zaujimave info z uvodu pripravy:
Gabriel Landeskog sa o svoje kapitánske Céčko obávať nemusí, bude ho na drese nosiť aj naďalej. To však nemusí platiť o jeho asistentoch, ktorými v minulej sezóne boli Jarome Iginla a Cody McLeod. Tréner Bednar sa vyjadril, že o tom ktorí hráči budú plniť úlohy asistentov kapitána v novej sezóne sa rozhodnú počas kempu. Je teda celkom možné že na týchto postoch sa dočkáme zmeny.

A dozvedeli sme sa aj za čo budú pri vedení mužstva zodpovední jednotliví asistenti trénera Bednara. Nolan Pratt bude mať na starosti defenzívu a oslabenia (rovnako ako pri predcházajúcom spoločnom pôsobení s Bednarom v Clevelande). Tim Army sa bude špecializovať na útočníkov a presilovky, no a Dave Farrish bude pred zápasmi analyzovať herné systémy súperov.
AJ Greer do AHL.

Proboha proč? Proboha proč?? Proboha proč??? To ho vážně nemohli poslat zpět do Huskies, aby se tam pořádně vyhrál v top lajně? To je vážně po jednom povedeném PO v QMJHL, připravený na profi hokej? Proboha kam spěchají? Trošku mi to připomíná situaci Mitchell Heard 2.0, až na to, že on byl trošku starší.

:hroza: :grc:
Heny píše:AJ Greer do AHL.

Proboha proč? Proboha proč?? Proboha proč??? To ho vážně nemohli poslat zpět do Huskies, aby se tam pořádně vyhrál v top lajně? To je vážně po jednom povedeném PO v QMJHL, připravený na profi hokej? Proboha kam spěchají? Trošku mi to připomíná situaci Mitchell Heard 2.0, až na to, že on byl trošku starší.

:hroza: :grc:
Počkej, jak ho můžou poslat do AHL, když ještě může hrát za juniorku? To přeci nejde anyway ..
Logan píše:Počkej, jak ho můžou poslat do AHL, když ještě může hrát za juniorku? To přeci nejde anyway ..
Páč je to prospekt, původem draftovaný z NCAA.
Tak ja neviem, mne greer v AHL nepride ako nejaky vazny problem :neviem: chlapec ma 19 rokov, preco by nemohol hrat profi hokej proti dospelym muzom? V Europe najvacsie talenty hraju seniorsku sutaz v extremnych pripadoch ako 16-rocni, bezne ako 17-rocni… :neviem:

Inak dnes v priprave stvrta vyhra, spolu s rookie turnajom je to uz 6W a ziadna prehra, skore z tych 4 pripravakov 13-4. Snazim sa krotit optimizmus, ale je to prijemna zmena po poslednych 2 sezonach ked sme vzdy v priprave vyhrali iba 1 zapas na najazdy… :giggle:
Na farmu bigras aj compher (+ lindholm)… mna osobne to az tak velmi neprekvapuje, jednak nemusia ist cez waiver a vykonmi v priprave jednoducho miesto hracom s jednocestnymi zmluvami neukradli… :neviem: pripravu mali solidnu, urcite ziadne sklamanie, ale nie zas natolko vynimocnu aby si vybojovali miesto v time na ukor nejakeho veterana… v AHL budu moct byt lidrami s velkou porciou minut a verim ze obaja po zraneniach v prvom time dostanu sancu aj v NHL.

Na supiske zostava 27 mien, skrtnut bude treba este 4…
Zatial 2 brankari, 8 obrancov a 17 utocnikov vratane oboch PTO bourqueovcov… :hmm:

Otazkou samozrejme je ci chce Bednar nechat hore 8 obrancov + 13 utocnikov alebo 7+14. To sa zatial nevie. Ak by mal odist este 1 obranca tak na 99,9% by to bol Duncan Siemens. Z utocnikov su jasni kandidati na AHL Vogelhuber a Sislo, dalsi kandidati na presun do AHL su Martinsen, Smith, Rantanen (pre zraneny clenok zatial nezasiahol do pripravy, mozno ho poslu na par zapasov na rozohratie) no a samozrejme otazni su obaja PTO hraci – aj ked tych si zatial Bednar chvali a je celkom pravdepodobne ze zmluvu obaja dostanu… :neviem:

Top4 obranne pary zatial trenuju v zlozeni Zadorov-EJ a Beauchemin-Barrie… :hmm: celkom sa mi to pozdava :thumbsup: predstava ze Barrie bude mat konecne po vsetkych tych holdenoch, gueninoch atd kompetentneho partnera ktory mu umozni este viac sa na lade odviazat… :slintac:

V utoku v priprave prijemne prekvapil grigorenko na pozicii centra… povedal by som ze vdaka tomu Duchene minimalne zacne sezonu na kridle a prvi traja centri budu mack-soderberg-grigorenko :hmm:
Ja bych si umel predstavit:

Landeskog – MacK – Duchene
Colborne – Soderberg – Rantanen
Comeau – Grigorenko – Iginla
Bourque G. – Mitchell – Smith B./Martinsen

Zadorov – EJ
Beauchemin – Barrie
Wiercioch – Gelinas/Tyutin

Varlamov
Pickard
Tak obaja Bourqueovci si nakoniec 1-rocne zmluvy vybojovali.
Rene 1-way 650k / Gabriel 2-way 800k/200k

Do AHL predsa len zamieril aj Siemens (presiel waiverom), takze pojdeme do sezony so 7D a 14F.

V utoku sa nam ale zacinaju mnozit drobne zranenia – k rantanenovi pribudli aj comeau a iginla… :hmm: nakoniec je teda mozne ze si v sobotu v uvodnom zapase zahraju nielen obaja Bourqueovci ale napr. aj Trent Vogelhuber… mudrejsi budeme dnes ked treba uzavriet supisky na 23 mien
neviem, či sa smiať alebo plakať, ale toto je prekračovanie na mieste (skoro ako Benningov rebuild). Načo taký odpad ťahať do tímu, radšej dať šancu mladým. Však aj jeden Bourque by bol o jedného viac, než by bolo potrebné a oni podpíšu oboch :hroza:
Ja nemam taky vazny problem so zmluvami pre bourqueovcov.
1) nedali sme im ich len tak do daru pre pekne modre oci ako stuartovi tu neslavne znamu 2-yr extension. Museli si ich najskor zasluzit vykonmi v priprave. Keby si ich nezasluzili tak by ich neboli dostali. Kedze ich dostali, zrejme trenera presvedcili ze maju co timu ponuknut…
2) su to 1-yr zmluvy za drobne. V lepsom pripade si odohraju svoje, v horsom skoncia na tribune alebo v AHL. No big deal. Prakticky nie je co stratit…
Osobne od nich nic necakam, akykolvek pozitivny impact na hru resp. vysledky bude prijemne prekvapenie. Ale nerobim z tych podpisov zase taku dramu ako Joe…

Do AHL zamierili Vogelhuber aj Sislo. Takze nam zostalo este 15 utocnikov. Mitchell ma udajne vaznejsie zdravotne problemy a pravdepodobne skonci na IR. Cize do AHL uz zrejme nikto iny nepojde.
Rantanen, Comeau aj Iginla by do soboty mohli byt pripraveni nastupit (uz normalne trenuju)
Strucne zhrnutie uvodneho zapasu Avs:
V sobotu som sa neplanovane nadrbal jak prasa a z nocneho vstavania na hokej teda pochopitelne nebolo nic :D
Ale podla vysledku a reportov to mohol byt celkom fun game… Vyhra nad diviznym rivalom na uvod sezony potesi, vyhra v corsi nad jednym z ofenzivnejsie potentnejsich timov ligy tiez. Nepotesil deravy Varly, v jedinom zapase dostal tolko golov ako Avs dostali v 6 pripravnych zapasoch dokopy… shit happens :neviem:
Tento tyzden nas caka radostny trip po vychode – Pens, Caps, Bolts a Cats… :panika: :scare: to bude pre Bednarov W streak tazka skuska :giggle: (aktualne aj s rookie turnajom 9W a stale bez prehry)
Realne z tohto tripu kazdy bod bude zlaty :pray:
petrik píše:Realne z tohto tripu kazdy bod bude zlaty
Suhlas, som velmi zvedavy co predvedu...
Inac tipujem, ze sa v priebehu sezony dockame Iginlu na HS.
4804 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2012 LOS ANGELES KINGS