Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

COLORADO AVALANCHE

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

AndyF píše:
petrik píše:
AndyF píše:Sejdeme se ve finale :dudo:
(ja vim, to driv peklo zamrzne...)
You bet :!:
Najskor z druheho wild card spotu preletime v pacifickej vetve PO cez kings a ducks, potom v konferencnom finale sweepneme hawks a budeme vas cakat… :ciga:
My vas taky budeme cekat..

Obrázek
pred jamkou č.22 :-D :-D :-D
Konecne je to za nami. Varlamov je nevinny a Vavrinyukova musi zaplatit pokutu 126 000 USD! To si holka teda pomohla...

Ted se muzeme naplno soustredit na :cup: :clap:
Redy píše:Konecne je to za nami. Varlamov je nevinny a Vavrinyukova musi zaplatit pokutu 126 000 USD! To si holka teda pomohla...

Ted se muzeme naplno soustredit na :cup: :clap:
jo jo :-D :-D :-D

a prvy krok je vobec dostat sa do bojov o neho :giggle:
Tak přestávka na allstargame nás totálně zastavila! Poslední tři zápasy a navíc doma jsme prohráli a zisk jednoho bodu je hrůza :hroza: .
Nevím co se jim stalo ale na tu hru se najednou nedá dívat. Neumí si nahrát a hrajou jak by na půl plynu :hroza: .
Prostě děs. Pánové budíčeeeek!!!
Najnepochopitelnejsie na tom je ze Roy tvrdohlavo odmieta postavit na zapas najlepsiu moznu zostavu. Tym samozrejme myslim povolat z AHL Rantanena a Zadorova a nechat ich hrat namiesto tragedov ako Bodnarchuk alebo Martinsen… :hroza:

Pred par dnami sa Roya na tlacovke priamo na Rantanena spytali a on povedal ze ho neplanuje povolat lebo je prenho lepsie hrat vela minut v AHL ako 7min v NHL… preco by aj v NHL nemohol hrat 15+ minut v top6 + nejake PP mi je vazne zahadou, hlavne ked nam ta top6 v sucasnom zlozeni absolutne prestala fungovat nielen bodovo, ale aj herne ( a je jedno ci tam Roy skusa Tanguaya, Iginlu, Grigorenka, Martinsena, Mitchella alebo koho vsetkeho tam v poslednych 10 zapasoch otocil…)
Tieto 4 zapasy po ASG boli jedna velka katastrofa a tak verim ze to aj pre Roya mohol byt dostatocny budicek a toho Rantanena predsa len povola (preventivne som si ho stiahol aj v yahoo :giggle: ). Mikko ma v AHL 41b v 31 zapasoch, nechapem preco by sme to nemohli aspon vyskusat… ze by sa mu po dalsich 4 odohratych zapasoch pocital prvy rok ELC? Sral to pes ked nam to moze pomoct dostat sa do playoff… okrem toho ak s Rantanenom naplno pocitaju od buducej sezony, preco by nemohol cim viac NHL skusenosti nabrat uz teraz?

V obrane je to to iste – ci ako siesty obranca nastupi Redmond alebo Bodnarchuk, je to jedna vacsia katastrofa ako druha. Roy potom tretiemu paru dava smiesne maly TOI na co doplaca Bigras, ktory hra inak solidne a viac-menej spolahlivo. A samozrejme neumerne sa zatazuju prve dva obranne pary a hlavne u FB je otazka ci v jeho veku este taku zataz vydrzi az do konca sezony… nehovoriac o tom ze Holden v poslednych zapasoch tiez vyrazne zaostava za svojimi vykonmi spred cca mesiaca.
co tak skusit ako toho siesteho obrancu Zadorova? Gormleyho? Alebo Noreau-a, ktory hra v poslednej dobe v AHL paradne? Ale nieeee, to by bolo zbytocne komplikovane… uz len so strachom cakam kedy sa do zostavy vrati Guenin ako nadejny zachranca ktory ten nas treti par z biedy vytiahne…
petrik píše:hlavne u FB je otazka ci v jeho veku este taku zataz vydrzi az do konca sezony
No nechci vás strašit, FB mám rád, ale loni toho na něj bylo moc a v PO byl totálně vyčpělej, v sérii s Hawks byl jednoznačně nejhorší obránce, takže bych ho na vašem místě fakt takhle nepřetěžoval.
tomasinho píše:
petrik píše:hlavne u FB je otazka ci v jeho veku este taku zataz vydrzi az do konca sezony
No nechci vás strašit, FB mám rád, ale loni toho na něj bylo moc a v PO byl totálně vyčpělej, v sérii s Hawks byl jednoznačně nejhorší obránce, takže bych ho na vašem místě fakt takhle nepřetěžoval.
Roz ho nepreťažuje, v čase 1. kola SC už bude oddychovať. :thumbsdown:
Potential Deal
To Colorado Avalanche = Nathan Gerbe and Ryan Murphy
To Carolina Hurricanes = Joey Hishon and Brandon Gormley
ANALYSIS: The Avs are looking like a good bet to make the playoffs lately, so they might look to add another rental winger for the bottom-six. Gerbe could be that guy, he’s small but a go-getter who could endear himself to Patrick Roy. Colorado might prefer one of those veteran blue-liners from the previous trade — Hainsey or Liles — but Murphy might be hard to resist even if it’s more of a next-year acquisition. Murphy and Nikita Zadorov could become quite the pairing down the road there. Then again, that’s probably what the Avs had in mind when they traded for Gormley, who hasn’t panned out and is also back in the minors with only three points on the season between the NHL and AHL. Murphy for Gormley would be a swap of near-busting blue-liners who were once promising first-round picks. Hishon was another first-rounder, a forward who has overcome a scary concussion and is now having a pretty good season with 31 points in 41 AHL games. Hishon could use a change of scenery too, considering the lack of opportunity in Colorado.
Tak po dvou výhrách to v Buffalu byla bramboračka!!!
Opět proti slabšímu soupeři a úplně lehce odevzdané body...Aby nám to v závěru nechybělo :neviem:
:wub:
Tak mame pred sebou poslednych 20 zapasov. Stale zubami-nechtami drzime wild card spot, ale superi (hlavne preds a wild) su tesne za nami a maju kopec zapasov k dobru. Nase sance na PO su zase raz pod 50%. Herny prejav je poslednych 10-15 zapasov dost biedny a za to co na lade vo vacsine poslednych zapasov predvadzame si ten postup snad ani nezasluzime :neviem:
Stale to vsak mame vo vlastnych rukach, s wild hrame este 2x a s preds dokonca 3x, takze tie zapasy by nas este mohli zachranit. Tipol by som si ze na PO bude tento rok stacit aj 92-93 bodov, ale aj na to potrebujeme tych poslednych 20 zapasov prejst za 12-6-2 alebo podobne :scare: (a hlavne zvladnut tie zapasy s wild a preds)

O tyzden je tu trade deadline a Avs svoj prvy move urobili uz vcera. Z Toronta prichadza S. Matthias za 4. kolo a C. Smitha (krpaty center, 7th rounder 2012, v AHL cca 0.6 PPG). U mna v podstate spokojnost, zvysili sme depth pre bottom6 a nejak extra vela nas to nestalo. :neviem: uvidime co predvedie na lade, myslim ze u Leafs trosicku zaostaval za ocakavaniami. Po sezone je UFA, takze ak nepresvedci tak to moze byt cisty rental.
Sakic mal inak v piatok ohladne bliziacej sa TD tlacovku. Povedal v podstate tolko ze top prospectov a prve dve kola draftu za rentalov vymienat neplanuje (chvalabohu). To samozrejme nevylucuje nejaky vacsi trejd za non-rentala. Stale sme na limite 50 contracts, tak som zvedavy co este dalej upecieme. Spekuluje sa ze shoppujeme Mitchella (ale to je od Datera tak to treba brat s rezervou). Potesil by ma este jeden podobny deal ako s Matthiasom ktory by priviedol spolahlivejsieho 3rd pairing obrancu (idealne RHD) ako je momentalne hrajuci Bodnarchuk / Redmond. Skoda ze k tomu Matthiasovi nebol pribaleny aj Polak :giggle: ale za toho chcu zrejme Leafs viac ako sme boli ochotni zaplatit.
Zaujimavo sa nam vyvija situacia s brankarmi. Berra sa uzdravil (prave vcas na TD :giggle: ) a bol poslany do AHL na conditioning stint. V prvom zapase vychal 39 zakrokmi vyhru 2:1 po najazdoch :hmm: Pickard je ako dvojka tiez uplne v pohode, takze je sanca ze jedneho z nich mozno vymenime. Co by sa ale potom dialo v pripade zranenia varlamova…? :nervozny:

V sobotu outdoor game proti wings :slintac: :box: (predtym este v stredu sharks…)
A v tom Vancouveru to by co? To jsme tam ani nemuseli pomalu jezdit :hroza: .
Tolik vyložených tutových šancí nedat je trestuhodné a pozásluze si vezeme debakl. Miller fantastický :sok: .
A Wild se teď trochu posrali s těma výhrama ne??? :bee:
Tak blizi sa nam zapas roka… :waa: zajtra stadium series proti wings :box: :slintac: obidva timy potrebuju kazdy bod ako sol, takze by to mohlo mat riadne grady (osobne by ma neprekvapilo keby sa vzhladom na okolnosti v tom zapase na kratky cas vratila ta stara dobra rivalry a hralo sa na ostrie noza…)

Este pred samotnym ostro sledovanym duelom dnes maly predkrm v podobe nemenej ostro sledovaneho alumni game s vacsinou hviezd z konca 90-tych rokov :slintac: (obavam sa ze stream z toho asi nebude…? )

V playoff race na zapade uz zda sa zostali len tri timy – Preds, Wild a my. Nucks a Yotes uz maju sance len teoreticke (podla sportsclubstats cca 4%) a na to aby sa este realne vratili do boja by okrem vlastnych nadpriemernych vysledkov (ktorym zatial nic nenasvedcuje) potrebovali aj mizerny zaver sezony od dvoch z vyssie spominanej trojice Avs-Wild-Preds.
Pred momentalne prezivaju vyborne obdobie, z poslednych 10 zapasov nebodovali len v jednom (6-1-3) a k PO maju momentalne najblizsie.
Wild po vymene trenera vyhrali 4x po sebe, ale odvtedy maju dalsie 2 prehry. Na Avs stracaju 4b a maju 2 zapasy k dobru
Avs sa z mizerneho obdobia tesne po ASG ako-tak spamatali a z poslednych 7z maju 5W. po dlhsom case mame dnes matematicke sance na PO zase raz nad 50% (50,2% - rovnako ako wild)

Do trade deadline zostava cca 3,5 dna a Avs sa tradicne nespominaju v ziadnych trade rumors :giggle: prekvapive to urcite nie je, osobne ani ziaden vacsi trejd neocakavam (aj ked Sakic by pred uvodnym buly dnesneho alumni game mohol s Yzermanom prehodit par slov o Drouinovi… :giggle: ). Vymeny nejake asi pri TD porobime, ale pochybujem ze budu “news-worthy”. Skor len na urovni AHL prip. bottom lines.
Ale jo, jste prej ve hře o Drouina.
Este som zabudol spomenut wagnera… uvod u Avs mal slubny a veril som ze by sa v nasej bottom6 mohol presadit… nestalo sa. Nakoniec skoncil ako HS na tribune. Avs v poslednych tyzdnoch skusali prehnat cez waiver viacero hracov, podla vsetkeho sa snazili niekoho zbavit aby sa pred TD dostali z limitu 50 contractov ktory moze byt pri pripadnych vymenach dost limitujuci. Gormleyho nestiahol nikto, ani Guenina (surprise!) ktory bol na waiveri dokonca 2 krat, po aktivovani z LTIR waiverom presiel aj Ben Street ktory nehral od novembra… Nakoniec prisiel rad aj na Wagnera a Ducks si ho stiahli spat. Mission accomplished, zase mame aspon malu contract flexibility.
Musím říct, že dnešní alumni game ve mně vyvolal neskutečnou vlnu nostalgie, protože tohle je přesně ta good old NHL s hráči, které jsem poznával a sledoval ve svém dětství. Na těchto hráčích vyrůstala moje vášeň k té hře a obecně k celé NHL. A byť jsem ani Avalanche ani Red Wings tehdy vůbec neměl rád, tak díky tehdejších úspěchům byli v televizi nejvíce, tudíž se k těmhle hráčům váže hodně mých vzpomínek na ten přelom milénia. Fakt super. :)
Tak mame tu deadline day. Aj ked su nejake sumy ze by sme mohli mat zaujem o Drouina, neverim ze u nas skonci. Nemame co Tampe ponuknut, resp. to co ponuknut mozeme by som si radsej nechal…
Outdoor game sa mi v sobotu podarilo prespat :slap: a pri pohlade na boxscore to vyzera ze minimalne tretiu tretinu prespali aj nasi hraci :roll: skoda, dalsi zbytocne strateny minimalne bod, ktory moze na konci velmi chybat.
Zajtra jednoznacne zapas roka (dalsi :giggle: ) v minnesote. Ocakavam vyprask 5:1 alebo nieco podobne :hiding: preds chytili formu a v tabulke uz utekaju, takze PO race je uz asi len medzi nami a wild. Sance vidim tak 65-35 pre minnesotu :hmm: hrame s nimi este 2 zapasy a nevieme to na nich… ak ich obidva prehrame tak budu sance uz len v teoretickej rovine :(
Vcera sme na waiver umiestnili berru… takze sa zda ze ho (prekvapivo) nikto nechce ani za nejaky conditional 7th rounder… ale aspon sa nemusime obavat vymeny pickarda.
Tak trade deadline mame za sebou… WOW. Ze budeme pri nej az takto mutit vodu som naozaj necakal :sok: aj ked som cital mnohe nazory ze sme pri nasich trejdoch prerobili, ja osobne som skor prijemne prekvapeny a nase vymeny zatial vnimam pozitivne.

Out:
C. Smith :arrow: TOR – vymeneny este pred tyzdnom za S. Matthiasa. Draftnuty v 7. kole 2012. Solidny AHL hrac, minimalny NHL upside, hlavne kvoli nizsej postave. Do bottom6 sa nehodi, na top6 v NHL asi nikdy mat nebude.
4th round 2016 :arrow: TOR – osobne myslim ze draft picky sa strasne precenuju, specialne tie od 3. kola nizsie. Sanca ze sa tam najde pouzitelny NHL hrac je mala a uzitok z neho by aj tak bol najskor o 2-3 roky… 4th rounder? Who cares…
A. Tanguay :arrow: ARZ – Alexova vykonnost isla tento rok vyrazne dole. V top6 uz nestihal, bol tam skor kontraproduktivny no a do bottom6 sa so svojim stylom hry nehodi… osobne mi v zostave absolutne chybat nebude, akokolvek nevdacne a neuctivo to moze zniet – good riddance
C. Bleackley :arrow: ARZ – cim dalej tym jasnejsie bolo ze s tymto chlapcom do buducna u Avs nepocitame. Je tam dost silne podozrenie na nejake off-ice issues (do kempu prisiel v 2014 s nadvahou, vykonnost na lade isla od draftu skor dole ako hore, zobrali mu kapitancke C…). Kedze je to former 1st round pick (23rd 2014) tak ak mu do maja nebude ponuknuty kontrakt, Yotes zanho dostanu v poradi 53. vyber v drafte.
K. Wood :arrow: ARZ – uprimne toto je pravdepodobne najhodnotnejsi asset aky sme pri tejto TD pustili. Wood (3rd round 2014) sa zatial ukazuje velmi slubne, ale na druhej strane je to stale iba prospect… sanca ze z neho bude regular NHLer je zatial cca rovnaka ako ze si v NHL nikdy nezahra. Cas ukaze, ale pravdepodobne prave on rozhodne o tom ako bude tento trejd s odstupom casu vnimany.
3rd round 2017 :arrow: NJD – to je cena ktoru nemam problem za upgrade sucasneho NHL rostera zaplatit. Ci sme zan ziskali toho spravneho hraca je uz ina otazka…
M.-A. Cliché :arrow: NYI – LOOOL. Viac sa k tomu snad ani neda napisat. End of an era :giggle:

Podciarknute zratane – z toho co sme pri TD vymenili mi mozno o 2-3 roky bude chybat Wood. Mozno… ale rovnako lahko sa moze stat ze ziadny z tychto odchodov vyraznejsie nikdy nepocitime.

In:
S. Matthias – univerzalny bottom 6 hrac pouzitelny na centri aj na kridle. Zvysi depth v utoku, po sezone UFA, takze hra o novu zmluvu – motivacia navyse nechat na lade 110%.
M. Boedker – kridlo do top6 po ktorom sme volali odkedy zacalo byt jasne ze Tanguay s Iginlom tam uz nestihaju. Je mi jedno ze mal v arizone -28, ze dal v poslednych 20+ zapasoch iba 2 body pri ES a ze jeho possession stats su na urovni 4th linera. U nas bude mat inych spoluhracov, ine ulohy, iny system. Ma talent, je rychly (na rozdiel od Tanguaya bude za MacKinnonom ci Ducheneom stihat), je tam predpoklad ze by MOHOL zapadnut a byt prospesny. Iste, mozne je aj to ze to bude krok vedla. Za tu protihodnotu ktoru sme zanho dali som ochotny to risknut. Po sezone je UFA, takze tiez hra o novu zmluvu – ci uz u nas, alebo inde. Sakic povedal ze jeho pripadny re-sign zatial neriesia, priviedli ho primarne na PO push a potom sa uvidi.
E. Gelinas – upgrade do 3rd pairu sme potrebovali. Je Gelinas ten pravy? Mam svoje pochybnosti, ale nemam problem dat mu sancu. V defenzive udajne velmi nevynika (ja som skor chcel defenzivnejsie ladenu posilu), ale stale je mlady a mozno mu change of scenery pomoze v hokejovom raste. A mozno nie… :neviem: zmluvu ma aj na dalsiu sezonu a potom je RFA, takze toto aspon nie je rental. Ocakava sa ze so svojou povestnou strelou by sa mohol dostat aj na PP, kde nam bombarder od modrej doteraz chybal.
T. Beck – AHL forward s nejakymi NHL skusenostami, po sezone RFA. Za Avs si tuto sezonu na 99% nezahra.

Podciarknute zratane – upgradli sme top6 (nech si fancy grafy hovoria co chcu, Boedker JE oproti Tanguayovi upgrade, o tom ani najmenej nepochybujem…), zvysili depth v bottom6, priviedli noveho 3rd pairing obrancu. Da sa povedat ze sme zaplatali vsetky diery v zostave… otazne je nakolko kvalitne tie zaplaty su, to ale ukazu az samotne zapasy. v kazdom pripade cena co sme za ne zaplatili je pre mna akceptovatelna.

Message ktory tymito tahmi menezment vysiela nielen fanusikom, ale hlavne do kabiny je jasny – nechceme len sediet a cakat ako sa to skonci. Chceme sa o to playoff aktivne pobit a urobit co sa da. Vcera sme si sance podla mna zvysili. Bude to stacit? Nieco napovie uz dnesny zapas s wild… :nervozny: :box:
No tak ta dnesna prehra (nie ze by bola neocakavana) nam cestu do PO poriadne skomplikovala.
Wild maju teraz rovnako bodov, rownako ROW a o 1 odohrany zapas menej…
Navyse najblizsich 8 zapasov maju tak lahky rozpis ako sa len da – TOR, BUF, STL, EDM, MTL, OTT, NJD, CAR. Z toho lahucko mozu (musia?) dat minimalne 12 bodov…
My sice ten rozpis tiez nemame extremne narocny – FLA, NSH, ARZ, ANA, WPG, VAN, CGY, EDM, ale predsa len tam tych narocnejsich superov mame viac…
Ako-tak realne sance na PO nam zostanu ak sa do dalsieho vzajomneho zapasu s wild udrzime na dohlad, cize so stratou max. 2-3 body…
V playoff opět asi nebudem. Dva poslední zápasy nám to jasně ukázaly! Wild stačilo opět jen bránit a téměř všechny své šance proměnily. Nám zbydou oči pro plač na 9-10 místě. Takhle se o playoff nehraje. Navíc Varlamov jak nás má držet tak je totálně z formy...Bohužel.Od ALLSTAR game hrajeme od desíti k pěti.
Na playoff bude potřeba nějakých 94 bodů. To znamená do konce sezony uhrát bilanci 13-4.Tohle nebude v našich silách... :hroza:
Ja stale verim ze by sme to mohli dat. Sice asi nedame, ale stale je do konca kopec zapasov a stat sa moze vselico.
Tak Wild i v Buffalu vítězně... :thumbsdown: ...Jak říkám Ti už toho moc neprohrajou a navíc se jich drží ted i štěstí....V Buffalu měli namále...
A naopak mi hrajem ho*no!!! Další odevzdané body. Vést po dvou třetinách 2:1 a prohrát 2:5...super kluci.Jak o něco jde jsme v prdeli. viz s Wild, Preds...A ty naše 3 třetiny v posledních 4 zápasech katastrofa :hroza: :hroza: :hroza: .
Konec nadějí. Kdo ještě věřil že na to máme tak snad už pochopil že NE!!! Rozprodat ten tým pač tenhle tým nikdy nic nevyhraje...Psychicky to nezvládáme. Bohužel :thumbsdown:
Pokud to nakonec zvladnou tak se jim tu omluvím ale po těchto výkonech tomu už nevěřím.
primaprema píše:A naopak mi hrajem ho*no!!! Další odevzdané body. Vést po dvou třetinách 2:1 a prohrát 2:5...super kluci.Jak o něco jde jsme v prdeli. viz s Wild, Preds...A ty naše

3 třetiny v posledních 4 zápasech katastrofa :hroza: :hroza: :hroza: .
Konec nadějí. Kdo ještě věřil že na to máme tak snad už pochopil že NE!!! Rozprodat ten tým pač tenhle tým nikdy nic nevyhraje...Psychicky to nezvládáme. Bohužel :thumbsdown:
Pokud to nakonec zvladnou tak se jim tu omluvím ale po těchto výkonech tomu už nevěřím.
Nehrajem ho*no. Ale sme strasne, ale strasne nedorazny pred nasou branou. NEDORAZNOST, NEDORAZNOST a este raz NEDORAZNOST. Vsetky 3 goly Nashvillu prisli po nasej nedoraznosti pred Pickardom, resp. v obrannej tretine. To co sme predviedli pri prvom, druhom a tretom inkasovanom gole to je na maslu.

Prvy gol, mame puk na vo vlastnom pasme pri mantinely, sme piati v obrannom pasme. Za branou nie, ze stratime puk, ale vyslovene ho darujeme Nasvillu (Hold-en) prihravka pred branu, kde Pickard este zasiahne, ale okolo neho nasi traja sa pozeraju ako treti hrac Predators prikorculuje a zasunie do prazdnej brany... :hroza:

Druhy inkasovany gol ? Johansen medzi nasimi troma hracmi ani nezakonci, pride vsak Neal z druhej vlny a pohodlne skoruje. Co robil MacK ? Fakt neviem :hroza:

Treti gol ? Bodnarchuk ma upratat puk po zasahu Pickarda a co urobi ? Posunie ho o 20 cm na hokejku prichadzajuceho Fishera, ci koho. :hroza: Nashvillu sme vitazstvo doslova darovali.

Je to velka skoda, mam pocit ze po trade deadline mame celkom dobre vyskladane muzstvo. Da sa na to momentalne pozerat. Tri rovnocenne utoky a stvrty taktiez nie je na zahodenie. Akurat to neviedia pretavit do vysledkov. Len co z toho ked sa v lete Boedker zbali...
Skoda, ze sa nepodarilo uspokojivo doriesit obranu, pricom najma skoda, ze Gelinas je hned po prvom zapase out... a sme tam kde sme boli pred trade deadline s Bodnarchukom v tretom a Holdenom druhom pare. 2 goly by som videl v ich individualnych chybach a treti ide na vrub MacKa.

Ta liga je proste vyrovnana, rozhoduju malickosti a dnes bohuzial opat rozhodli v nas neprospech...

BTW, Tanguay 2+1 :)
4804 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2017 PITTSBURGH PENGUINS