Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

COLORADO AVALANCHE

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

http://www.digisport.sk/sprava/1136-mix ... 2_03_2014/" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek
Pekná práca !! :klobuk:

Nech sa darí v ďalšej činnosti. Nech Vám všetkým nechýba entuziazmus do daľších rokov.
Veľmi rád navštevujem stránku eurolanche.com :)
Je az maly zazrak ako sa dokazeme vyrovnat aj so stratou troch top6 utocnikov. Predstava ze s mitchellom v druhej lajne predbehneme po vitazstve vo vzajomnom suboji uprostred marca v tabulke CHICAGO :!: :!: :!: by bola pred zaciatkom sezony z kategorie sci-fi resp. zrela na dlhsi pobyt na psychiatrii. A voila…

Ak Roy neziska Jack Adams trophy tak to bude vysmech, Boudreau ani Cooper ktori sa v suvislosti s touto cenou spominaju spolu s Royom najcastejsie, pri vsetkej ucte k nim, so svojimi timami az taky skok ako sa podaril Avs urcite neurobili. Jeden z jeho najlepsich tahov prisiel hned v uvodnom zapase sezony proti ducks – (ne)slavna prihoda s plexisklom za ktoru ho tolko ludi bez vahania odsudilo. Pred dnesnym vzajomnym zapasom sa k tomu pochopitelne novinari vratili a Roy to okomentoval takto:

"When that thing happened, it was an opportunity for myself as well to show that I was with them. It's nice to say in front of you guys I'm a partner with the players, but if you never show it, how could they believe you? Fortunately for me, I had an opportunity to show them I'm with them.
It cost me 10 grand, but that's OK. It was a good investment in some ways."


Bush league? To urcite :giggle: skor vysoka skola trenerstva a motivatorstva. Avs nasledne vyhrali 12 z 13 uvodnych zapasov a 16 zapasov pred koncom ZC su stale v realnej hre nielen o vitazstvo v divizii ale aj o prezidentsku trofej. Odvtedy sa Roy k nicomu podobnemu neuchylil, nie ze by ho uz v nasledujucich zapasoch nic nenastvalo, alebo ze by sa snad bal dalsej pokuty, jednoducho to nikdy nebol vysledok impulzivneho skratu, ale chladna kalkulacia ako si ziskat hracov na svoju stranu. Vyslo to snad este lepsie ako sam Roy dufal a tak uz odvtedy na podobne akcie nemal dovod.

Btw podpisali sme cerstvo ziskaneho Reta Berru, zmluvu dostal na 3 roky, financie zatial nie su zname. Jiggy teda na 99,9% po sezone v time konci, pravdepodobne to bude aj koniec jeho kariery, kedze podla vlastnych slov vazne zvazuje retirement. Brankarska otazka je teda na dlhsiu dobu poriesena.
Berra by mal debut v drese Avs absolvovat buduci tyzden vo winnipegu, v montreale zase necha Roy rozlucit sa s divakmi v rodnom meste Giguerea.
Behem dnesniho prenosu me prekvapila informace, ze Ryan O'Reilly v letosni sezone nema ani jednu trestnou minutu :!: Pritom je nasim nejvytezovanejsim utocnikem a ma nejvetsi pocet ziskanych kotoucu v lize :!: Neskutecne. :klobuk:
To uz je dost stara zalezitost...myslim, ze aj nejaky rekord uz v tom trhol.
Varlamov mal v piatok po dlhsom case slabsi zapas, resp. tretinu. Proti ducks bol v prvej tretine bezchybny, v druhej uz ale dostal 5 kuskov a striedal… vcera ale predviedol ukazkovy bounce-back 39 zakrokovym skoro-shutoutom (uz druhykrat v sezone prisiel o SO 6 sekund pred koncom :slap: )

Nasa prehra s ducks a prehra hawks s preds zrejme definitivne rozhodla o tom ze v prvom kole PO vyzveme obhajcov titulu z Chicaga. Blues maju na cele divizie uz celkom pohodlny 6-bodovy naskok (a zapas k dobru), wild na stvrtom mieste maju uz prakticky nedostihnutelnu 12-bodovu stratu. Takze v poslednych 14 zapasoch sezony nam pojde uz iba o zaistenie si home-ice advantage – zatial mame na hawks 1 bod naskok a na nasej strane je aj tie-breaker v pripade rovnosti bodov (mame vyrazne viac ROW).

Predlzovali sme aj zmluvy – uz spominany Berra bude matnajblizsie 3 roky cap hit 1,45 mil. brankarov mame teda na najblizsie 3 roky poriesenych spolu za 7,35 mil – co sice nie je malo, ale ak udrzia vykonnost z tejto sezony, resp. Varly udrzi a Berra presvedci ze ho Allaire neodporucil omylom, bude to ten cap hit bohate vyvazovat.

Novy 3yr deal podpisal aj John Mitchell – v jeho pripade bude cap hit 1,8 mil. osobne som cakal ze skusi UFA trh kde od niekoho vytrieska 2+ mil, takze s tymto podpisom som spokojny. Mitchell je velky univerzal – zahra centra aj kridlo, primarne bottom6 a PK ale v pripade potreby dokaze kratkodobo zaskocit aj v top6, ako konieckoncov ukazuje v poslednych zapasoch po zraneni stastneho, ked centruje 2nd line s landeskogom a mackinnonom a v 4 zapasoch ma 3g+2a.

S konciacimi zmluvami tak este mame 3 utocnikov: stastny (UFA), o´reilly, mcginn (RFA) a tiez 3 obrancov: sarich, benoit (UFA), barrie (RFA)

Sance na predlzenie zmluv vidim ja osobne cca takto:
Stastny – 70%
O´Reilly – 95%
McGinn – 75%
Sarich – 0%
Benoit – 50%
Barrie – 100%

O Stastnom sat oho popisalo uz vela, chel by som verit ze zostane a nezdrhne nam zadarmo :slap:
O´Reilly nikam nepojde
McGinn nam ako RFA tiez nikam nezdrhne, ale je tu moznost ze by sme ho pri drafte vymenili za obrancu
Saricha nam uz urcite treba nebude
Benoit je velky otaznik, viem si predstavit ze zostane na ukor napr. wilsona, ten ale ma este na buducu sezonu zmluvu. Teoreticky moze benoita v zostave nahradit aj Elliott, ktory sa uz toho v AHL asi vela nema co naucit. Skor teda pocitam s eventualitou ze Benoita nepredlzime a cez UFA trh odide.
Barrie je no-brainer, ten nejde nikam – len mu treba zohnat spolahliveho defenzivneho partaka.
Dnes jsme to pěkně odflákly! Jiggy už není tak soustředěný...minimálně 3 goly mohl chytit ale už prostě nestíhá.
Rychle na tuto prohru zapomenout a dnes to chce mnohem lepší výkon u Jets!!!
Dnes premiéra v dresu Avs pro Berru, tak jsem zvědavý jak se mu povede :)
Nooo, tak s obrancom na poste top6 utocnika sme tuto sezonu tiez este nehrali :giggle:
RW v 2nd line s MacKom a Landym hral vo winnipegu Barrie :cool:
Bez Stastneho a Mitchella v zostave si dokonca PP zahral aj Talbot :cool: thanks god minimalne Stastny by mal byt zajtra proti Bruins good to go :pray:

Berra si urcite svoj debut predstavoval inak, zda sa ze nam zostava len dufat ze Varlamov sa nezrani :nervozny:

Ale vzhladom na ten lazaret v utoku a B2B som s tym bodom v podstate spokojny
Hrát s obráncem Barriem na křídle druhé formace? Tak to tu ještě nebylo + Talbot na přesilovce :shock: ...
No lazaret máme velký...
Doufám že se s Berrou nesekli a Francois Allaire ví proč ho doporučil. Dnes nechytl téměř nic, ale na většinu golu neměl šanci . Je ale pravda že nepředvedl nic navíc .
Aspoň ten bodík jsme uhráli,což je na to v jaké sestavě jsme nastoupily celkem úspěch :thumbsup: .
Takže lazaret máte ano ? :giggle: To asi nemáte potuchy o tom, čo znamená lazaret :wink2: Mať zranených troch hráčov, tak jasám od radosti. Pozrite sa na náš stav a uvidíte :jn: :roll:
Pasha píše:Takže lazaret máte ano ? :giggle: To asi nemáte potuchy o tom, čo znamená lazaret :wink2: Mať zranených troch hráčov, tak jasám od radosti. Pozrite sa na náš stav a uvidíte :jn: :roll:
My za posledni sezony vime moc dobre co je to lazaret. :wink2:
Až ted jsem viděl zápas s Bruins. Mědvědi nám skoro nic nedovolili, byli po celý zápas jasně lepší a nebýt Varlamova tak to skončilo daleko větším rozdílem...třetí prohra ve třech zápasech...ted nám to moc nejde. Snad se co nejdříve chytnem , ale velké naděje si letos nedělám, jak hrajeme proti silnějšímu týmu tak obrana nestíhá a Varlamov všechno nezachrání... :neviem:
Bruins nam len vratili pozicane – v uvode sezony sme u nich vyhrali rovnako 2-0 a tiez to bol pre nich (zatial) jediny zapas sezony v ktorom neskorovali. Oni nam teraz vyviedli to iste :)

Neviem ale ja uz som poslednych cca 5 zapasov prepol do takeho modu “zvysok ZC mi je ukradnuty, nech uz zacne PO” :giggle: v tabulke s auz nemame kam posunut ani klesnut (ze by sme skoncili pred hawks sa mi stale nechce verit, wild nas uz snad nedobehnu), PO super je na 90% jasny, z mojho pohladu uz nie je velmi o co hrat (ale dufam ze hraci to beru inak :giggle: )
Palát zle dotahuje :)... Snad ještě pár bodíků Nathan přidá aby po super sezoně ještě nepřišel o nováčka roku :-)
Tieto víťazstvá vedia potešiť. 3x sme prehrávali a vždy sa nám podarilo vyrovnať, pričom sme mali len záblesky toho tímu, ktorý pod Royom celú sezónu tak šľape. Náš dnešný herný prejav v defensive zone skoro ako v časoch, keď trénoval Sacco. :hroza: Johnson odohral jeden zo svojich najhorších zápasov. Akoby hral s Hejdom prvýkrát, vôbec si nerozumeli. Barrie - Holden aspoň smerom dopredu zvládali hru. Každopádne Nick Holden 44GP, 20pts (9 gólov) a +7.

Naposledy sme 45. víťazstiev dosiahli v sezóne 2001/02, keď sme s bilanciou 45-28-8-1 (99pts) skončili druhý v konferencii za Dead Wings. Teoreticky v piatok by sme mohli zaklincovať definitívne PO.

:poklona: Landeskog dnes 2+1, 7 SOG a rozhodujúci nájazd.
Staz sa dnes dostal na métu 50 bodov v sezóne, čo znamená, že Avs majú hneď piatich hráčov, ktorým sa to podarilo.

Obrázek
:good:
Ja teda vzdycky trnu, kdyz je na lede obrana Holden - Barrie. Na Holdenovi je videt, ze do toho dava vsechno a smerem dopredu je slusnej, ale obrance pro NHL to proste podle me neni. A hlavne u Barrieho bych si predstavoval nekoho spolehlivejsiho... Jsem zvedavej jak to bude fungovat v PO. :nervozny:

Ona by ta obrana na papire nevypadala vubec spatne, kdyby pri TDL prisel prave ten spolehlivy TOP4 bek.

Hejda-EJ
"top4 D"-Barrie
Benoit-Sarich/Holden

Skoda, ze Siemense letos pribrzdilo zraneni, kdyby tu mezeru byl schopen od pristi sezony vyplnit on, byl by to idealni scenar, ale to jsem se trochu zasnil. :)

Kazdopadne Benoit byl skvelej podpis a moc si bez nej soucasnou obranu neumim predstavit, doufam ze s nim prodlouzime. Rozhodne bych mu dal prednost treba pred Wilsonem, nad kterym uz jsem zlomil hul i ja.

Potesilo, ze Bigras byl trenery zvolen nejlepsim defenzivnim obrancem zapadni konference OHL. :good:
Ani by som nepovedal, že nie je obranca pre NHL, skôr ide o to, že by nemal hrať cez 20 minút ako tomu bolo napr. teraz s Nashvillom. Dať mu ice time, ktorý bežne beci v 3. páre majú.

Čo sa týka TOP 4 beka, nakoniec som rád, že Stastny zostal a v útoku sme neoslabili. Dúfam, že ho podpíšu, tak isto ROR a na FA podpíšeme konečne (a získame tak "zadarmo") obrancu, ktorý by vyriešil nedostatky v obrane. Voľný by mal byť napr. Niskanen :pray:, ktorý je túto sezónu úplne na inej úrovni. Teraz poberá plat 2,5 mil. a po takomto ročníku pôjde jeho cena hore. Neviem ako sú na tom Pens, možno Atlantik niečo upresní do akej miery je pre nich reálny do budúcna. Pitkanen by bol tiež možnosť.

Siemens je pre mňa tak trochu záhada. Nečakal som od neho body ako v juniorke, ale myslel som, že bude tvrdým dôrazným bekom, proti ktorému sa ťažko hrá a jeho hra súpera bolí. Ale tento rok som nevidel jediný zápas Monsters tak sám neviem posúdiť, len to čo sa dočítam. Vraj sa jeho vývoj značne spomalil, resp. pozastavil. Ako je to s ním?

Bigras sa skvele javil v kempe a zdá sa, že to bol výborný pick na drafte. Koniec koncov veľa sa toho o ňom potom popísalo. Trocha ma ale zarazil na MS20, kde bol prakticky neviditeľný. Zrejme to bol ale len krátkodobý výpadok.
No ja siemensa stale vidim ako potencialneho nastupcu hejdu po buducej sezone. Tuto sezonu mal poznacenu zraneniami + to bola jeho prva profi sezona medzi muzmi. Je prirodzene ze sa potreboval adaptovat – obrancom to vo vseobecnosti trva dlhsie ako utocnikom. v poslednom obdobi hra zevraj uz podstatne lepsie ako na zaciatku sezony. Buduca sezona, ktoru by podla mna mal stravit este na farme (mozno par zapasov v NHL ked sa niekto zrani) napovie o jeho buducnosti viac.
Viac ma momentalne zaujima Elliott. Ten uz ma toho v lake erie odkruteneho dost, asi sa tam nema uz velmi co ucit. Ak by sa ale mal od buducej sezony presunut do prveho timu, zrejme by to znamenalo koniec benoita :hmm: Elliott je pravak, rovnako ako Johnson a Barrie. po sezone bude RFA a od buducej sezony uz nebude moct ist na farmu bez toho aby isiel cez waiver, cize ak s nim nepocitame do prveho timu, asi by bolo lepsie ho vymenit.
Máte za sebou 13 zápasov od skončenia zimných olympijských hier, šesť z nich ste prehrali. Aká je momentálne nálada v tíme?

Stále dobrá. Myslím si, že o play-off sa nemusíme báť. Sústredíme sa na to, aby sme boli pred jeho začiatkom v čom najlepšom postavení – to znamená, aby sme boli pred Chicagom. Nálada nie je negatívna. Pozeráme sa na to tak, aby sme ďalšie zápasy zvládli. Nepociťujeme nijaký tlak.

Už si teda o play-off myslíte, že ho máte isté?

Myslím si, že je viac-menej isté. Máme dokonca 11 zápasov, na deviate miesto je veľký rozdiel. Sme všetci presvedčení, že play-off je isté. Teraz sa pozeráme na to, aby sme začínali sériu doma.

Chicago Blackhawks je vašim pravdepodobným súperom. Už sa o ňom nejako rozprávate?

Budeme hrať proti nim na 90 %. V posledných zápasoch, v ktorých sme proti nim hrali, tréneri už vymýšľali taktiku, ktorú by sme na nich mohli použiť v play-off. Chcel by som upozorniť všetkých fanúšikov, že v play-off je to vždy iné. Bude to rozdielne v porovnaní s tým, ako sme s nimi hrali v základnej časti.

Posledné tri zápasy ste prehrali, čo sa stalo po tretíkrát v sezóne. Ako sa na ne pozeráš? Kde sa stala chyba?

Všetky tieto zápasy neboli až tak zle odohrané. Proti Bostonu nás nejako moc neprehrávali. Zápas bol vyrovnaný. Keď sme sa o tom rozprávali v šatni s trénermi, tak sme sa zhodli, že to bol zápas z kategórie play-off, kde sa nerodí veľa šancí. Je to o jeden-dvoch góloch. Bolo to asi o tom, ako kto bude cloniť brankárovi – o „dirty goals“, keď to nemusí byť pekný gól. Zároveň nám chýbajú traja kľúčoví hráči, čo si budeme hovoriť. Nie je to ale výhovorka.

V play-off budeš hrať po druhýkrát v kariére. Po prvýkrát to s Columbusom Blue Jackets bolo veľmi rýchle. Myslíš si, že teraz to bude dlhšie?

Dúfam, že áno. Vďaka tomu, čo sme predvádzali v sezóne sa v play-off nemusíme nikoho báť. S Columbusom sme veľa šancí nemali. Mám pocit, že s tímom Colorada môžeme dokázať čokoľvek. Ako som už povedal, v play-off je to úplne iný hokej. Colorado tam nebolo niekoľko rokov, takže aby neboli všetci prekvapení – ja dúfam, že budú!

Keď ste sa rozprávali v kabíne medzi sebou aj s trénermi, je ešte niečo, čo by ste mali zlepšiť?

Odohrali sme veľa zápasov, takže nejaké taktické veci už asi nezmeníme. Musíme sa sústrediť na detaily, ktoré nám v hre chýbajú, ako napríklad to, že sme v poslednom zápase proti Bostonu nedali gól – zastaviť pred bránou a neísť až niekam do rohu, cloniť pred brankárom. Je to o detailoch, ktoré tvoria výsledok. Musíme na tom pracovať tak, aby to v play-off bolo perfektné.

Ako sa ti hrá s Erikom Johnsonom?

Prvú polku sezóny sme mali super. Asi nikto nemá celú sezónu bezchybnú. Trochu sme sa trápili, takže dúfame, že to posledné zápasy doladíme. Celý tím sa už sústredí na play-off, ale ako som už povedal, dostať sa do play-off je pekné, ale nie je to cieľ, pre ktorý každý hráč hrá. Chce ho vyhrať. Byť v play-off nie je rozhodujúce, hlavné je mať pohár nad hlavou.

Zo začiatku sezóny si bol dosť v zápasoch vyťažovaný. Ako to je teraz?

Je to rovnako. Erik Johnson má vyšší ice-time, lebo hrá na oslabeniach i v presilovkách. Ja hrám v oslabeniach. Erik je v ice-time predo mnou, ale v situácii 5 na 5 som prvý. Som s tým stále spokojný.

Ak si sledoval pohyb hráčov počas trade deadline, mal si nejaké očakávanie, prípadne si sa bál, že by ti mohla hroziť výmena?

Keď prebiehajú výmeny, tak hráč je trochu neistý, ale nebol som taký nervózny ako pred rokom. Človek si nikdy nemôže byť istý. Verím tomu, že Patrick Roy skladá tím tak, aby bol čo najsilnejší. Ak by sa mu naskytla príležitosť získať hráča, ktorý by zapadol do tímu, asi by to spravil. Nehovorím, že som sa nebál, ale nie tak ako v minulých rokoch.

Čo hovoríš na posilu brankára Reta Berru?

Máme troch brankárov. Neviem z akého dôvodu sa stala táto zmena. Možno, aby sa rozložili sily. Myslím si, že Varlamov bude brankár číslo jeden, na neho by som stavil veľa. Pre Berru je to skvelé, že môže pracovať s naším trénerom brankárov, pretože Varlamov a Giguere si ho nemôžu vynachváliť. Aj z Berru spraví výborného brankára.

Ako je na tom Giguere, keďže mu týmto krokom vedenie asi naznačilo, že s ním nebude počítať?

Asi mi to neprislúcha komentovať.

Ak si sledoval olympiádu, čo hovoríš na výkon českého tímu?

Niektoré zápasy som sledoval. Aby som povedal pravdu, niektorí hráči ma príjemne prekvapili. Nečakal som od Tomáša Kaberleho, že bude na tom tak dobre korčuliarsky. Prekvapil ma aj Barinka, na ktorého bol obrovský tlak, pretože si vzal za manželku dcéru trénera. Niektorí ma neprekvapili, ale vyložene ma nikto nesklamal.

Sledoval si výkony tvojich spoluhráčov z Denveru?

Paul Stastny mal rovnakú úlohu ako tu, veľa pomáhal v obrane, Matt Duchene bol priemerne vyťažovaný. Postavil sa k tomu, ako mal. Keď sa dostal do šancí, snažil sa ich využiť. Gabriel Landeskog bol jedným z hlavných ťahúnov. Nemôže počítať s tým, že bude dostávať rovnaký priestor ako v Colorade, ale bolo ho tam vidieť dosť.

Čo hovoríš na to, ako nakoniec české médiá komentovali kauzu medzi tebou a trénerom Hadamczikom?

K tomu sa asi nedá už nič povedať. Už skoršie som povedal, že ma rozladilo, že to bolo zveličené. Poskytol som k tomu jeden-dva rozhovory, potom sa k tomu vyjadroval nespočetný počet ľudí. Bolo to na niekoľko týždňov, z dvoch článkov sa odrazu vytvorilo 30. Nemal som z toho radosť. Mrzelo ma to, že to vyznelo v novinách, ako by som znevažoval kvalitu hráčov v nominácii. Nebolo to tak, väčšinu by som do tímu vybral, ak by som bol hlavným trénerom. V hráčoch to určite nebolo. Rozčuľovalo ma, keď tréner povedal, že za to (skončenie na olympiáde – pozn. redakcia) mohli novinári a ja, ktorý sa vyjadroval pred olympiádou. Mám taký pocit, že som povedal svoj názor, za ktorým som si stál a neviem prečo tréner neúspech olympijského tímu zvalil na hráča, ktorý tam vôbec nebol, alebo na novinárov. Príde mi to alibistické, je to neakceptovateľné. Nakoniec si začal vymýšľať nepravdy a obviňovať ma z niečoho, čo som ani nepovedal, čo bolo na tom najhoršie.

Neľutuješ, že si nebol na ZOH?

Určite nie, po minuloročných majstrovstvách sveta som povedal, že nejdem a to platí stále. Štvrťfinálový zápas proti Švajčiarsku na MS vo Švédsku bol môj posledný zápas za národný tím. Keď sa ma nedávno pýtali, či sa nevrátim do národného tímu, keď ho teraz trénuje pan Růžička, ktorého si veľmi vážim, povedal som, že sa moja éra v reprezentácii skončila. Nikam sa nehrniem, je to pre mňa uzavrená záležitosť. Nebolo to len kvôli olympiáde. Bolo to rozhodnutie, ktoré vyplynulo zo situácie, ktorá v národnom tíme vznikala už niekoľko rokov.

Prečo nebudeš reprezentovať, aj keď tam vymenili trénera?

Pretože som sa tak rozhodol už v máji 2013 po MS. Nechystám sa nič meniť, aj keď som nevedel, že bude trénovať Růžička. Myslím si, že tím by sa mal omladzovať, ja budem mať 36 rokov. Každý hovorí, že sa má stavať na mladých hráčoch a ja sa ako mladý necítim. V národnom tíme sa musí zmeniť viac vecí ako tréner.

Otázky od fanúšikov

Aké filmy a hudbu máš rád?

Mám rád komédie všetkého druhu, oddychové filmy, žiadne horory. Neviem, či mi budete veriť, ale v živote som nevidel Hviezdne vojny, ani sa ich nechystám vidieť. Teraz na internete som začal pozerať nové české seriály. Hudbu nemám žiadnu vyhradenú, skôr si pustím rádio, kde hrajú všetko. Nie metal, country, ale klasické pesničky, v Česku to je Europa 2.

Nemáš k dispozícií cvičenia na leto, ktoré ti odporučil tréner?

Pozn. redakcia: Jan tieto cvičenia má a pošle nám ich. V prípade záujmu píšte na eurolanche@eurolanche.com. Na webe ich nebudeme zverejňovať.

Za basketbalový Denver Nuggets hrá Čech Jan Veselý. Nestretli ste sa?

Ešte sme nie. S basketbalistami sa nestretávame často, lebo v Pepsi Center hráme iba zápasy a takmer všetky tréningy máme v inej hale. Raz za rok máme charitatívny večer, kde sa stretávame s basketbalistami a lakrosovými hráčmi. Dúfam, že sa stretneme, rád by som chcel, možno na tom aj zapracujem.

Aký je rozdiel medzi Royom a Saccom?

To sa nedá vôbec porovnať. To akoby sa niekto opýtal, aký je rozdiel medzi wartburgrom a mercedesom. (smiech) Obrovský rozdiel. Sacco mal jeden základný systém, ktorý presadzoval a bol presvedčený, že musí fungovať. Roy dokáže na každý konkrétny zápas upraviť jeho systém, aby to fungovalo. Vždy som hovoril, že správny tréner by mal vedieť upraviť systém podľa toho, akých hráčov má v tíme a nie naopak.

Rozprávate sa v šatni o prípadných výmenách?

Nie je to na správna doba. Je po výmenách a ďalšie zmeny budú až po sezóne. Po skončení sezóny sa zhodnotia hráči, takže výmeny sú najviac aktuálne v období okolo draftu.

Zmluva ti skončí o rok. Neprebiehajú prvé rokovania?

Rovnaká odpoveď. Nie je to aktuálne teraz. Neviem, či to bude aktuálne v lete, alebo až v ďalšej sezóne.

Ak by si bol generálny manažér, akého krajana by si v tíme privítal?

Kto by sa nám hodil. Napríklad Jakub Voráček. Viem, že sa špekulovalo o Martinovi Eratovi, ktorý mohol nahradiť Alexa Tanguaya, ktorý je zranený dokonca sezóny. Ako manažér by som sa musel pozerať na to, či musím nahradiť konkrétneho hráča a ak hej, tak takého, ktorého tím potrebuje.

Budeš mať v play-off nejaký rituál?

Záleží ako sa dohodneme v tíme. Asi nejaké budeme mať. Holenie je základ. Keď sa vymyslí niečo iné, nebudem trhať partu. Nemám s tým problém sa neholiť.
Zapomnel jsi napsat, ze je to rozhovor s Hejdou.
Tak hawks mame zase na dostrel, aj ked to uz chvilku vyzeralo ze nam ujdu… po dnesku to mame opat vo vlastnych rukach, stracame na nich bod a mame zapas k dobru. Ale stale neverim ze skoncime pred nimi :neviem:

Pokracuje o´reillyho snura bez vylucenia a Lady Bing Trophy by mal mat prakticky vo vrecku - ak sa len v poslednych zapasoch nepusti do niekolkych bitiek :giggle:

MacKinnon nebodoval, ale zostava jednym z poslednych 2 hracov Avs ktory zatial nastupili na vsetky zapasy. Ten druhy? P. Bordeleau :giggle:

Duchene sa dvomi bodmi vratil na uroven bodu na zapas a mieri do top10 kanadskeho bodovania ligy (aktualne 12.) ta prihravka v OT pred branku barriemu bola luuuxusna :slintac:

Zajtra by sa uz do zostavy mohol vratit Mitchell, tak snad budeme moct zase zlozit 4 kompletne utoky (dnes me hrali na 11 utocnikov a 7 obrancov).
PAP sa tiez pomalicky blizi k navratu, do PO by mal byt fit a optimisticke prognozy hovoria ze by mohol stihnut aj zopar poslednych zapasov ZC

V sobotu san jose :nervozny: dufam ze vyhrame 8-7, potrebujem high scoring game aby sa redymu v yahoo cez varlyho pokazili goalie stats :giggle:
petrik píše:Tak hawks mame zase na dostrel, aj ked to uz chvilku vyzeralo ze nam ujdu… po dnesku to mame opat vo vlastnych rukach, stracame na nich bod a mame zapas k dobru. Ale stale neverim ze skoncime pred nimi
Celkovo sa nám konečne darí vyhrávať divizné zápasy oproti minulým rokom. Naposledy sme vyhrali (teraz už niekdajšiu) Northwest division v roku 2003 (bolo to 5. krát v rade), pričom práve Nucks vyhrali posledných 5 ročníkov. V starej divízii by sme mali teraz bilanciu 8-3-1 a zostávajú nám odohrať zápasy s EDM a VAN.

V rámci novej Central division máme bilanciu 18-6-3. Jediný, koho sme neporazili sú Blues. Skóre s nimi máme tento rok 5:13. Najproduktívnejší sú za STL Backes (3+3) a za COL ROR (2+1). Snáď si 5. apríla spravíme náladu pred PO a aspoň raz ich porazíme. Zaujímavejšie však je, že náš pravdepodobný súper na PO CHI sme porazili hneď 4krát z 5 zápasov. :good:
hockeysfuture.com píše:
Three Colorado Avalanche NCAA prospects ready to go pro following 2013-14 season

In the last four drafts, the Colorado Avalanche only selected a combined six players from the USHL, a pipeline to the NCAA, and European junior leagues. To date, only four of those players still remain a part of the Avalanche organization.

http://www.hockeysfuture.com/articles/1 ... 14-season/
Síce sa to tu príležitostne spomína (alebo skôr pripomína), ale nič vo väčšom takže...

Ryan O´Reilly je blízko prekonania unikátneho rekordu Butcha Goringa zo sezóny 1980/81. Vtedy 31 ročný Goring odohral za Islanders 78 zápasov, v ktorých nazbieral 60 pts (23+37), pripísal si 4 plusové body a nezaznamenal jediné vylúčenie. V súčasnosti je pred Ryanom 5 hráčov v tomto rekorde, ale len dvaja z nich dokázali pravidelne bodovať. Za Goringom je druhý Craig Ramsay, ktorý ako 22 ročný v sezóne 1973/74 v Buffala odohral 78 zápasov bez PIM, pripísal si 46 bodov (20+26), +17. Jediný, kto sa k ROR aspoň priblížil za posledných viac ako 30 rokov je Kyle Wellwood. Ročník 2007/08 v drese Toronta odohral 59 zápasov, v ktorých nebol ani raz vylúčený.

Akýmsi "rekordmanom medzi rekordmanmi" je Val Fonteyne, ktorý zvládol až 4 krát obdobné série bez trestu. Najkratšia séria bola v drese Detroitu zo sezóny 1965/66, vo veku 32 rokov, keď odohral 59 zápasov. 1971/72 vo veku 38 rokov v drese Pens 68 zápasov. Dlhšiu sériu dosiahol 1967/68 ešte ako 34 r. rovnako v službách Pittsburghu - 69 zápasov. A najdlhšiu sériu dosiahol ako 37 r. v sezóne 1970/71 a to 70 zápasov.

Tento rok je najbližšie k O´Reillymu obranca Rob Scuderi z Pittsburghu, ktorý odohral 44 zápasov bez zápisu trestných minút, a útočník Ben Smith z Chicaga, ktorý má 2 PIM zo 66 zápasov.

Pre mňa bezkonkurenčný víťaz Lady Bing Trophy. Čo iné sa dá predstaviť pod "best type of sportsmanship and gentlemanly conduct combined with a high standard of playing ability"? A súboj o Frank Selke Trophy by tiež nemusel byť márny. Minimálne nomináciu si zaslúži. Datsyuk odohral len 39 zápasov, takže v "hre" zostali Bergeron, Hossa a Toews? ROR je s číslom 75 takeaway leader. :klobuk:
4804 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2019 ST LOUIS BLUES