Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

COLORADO AVALANCHE

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Joe S. píše:Bude sa nakupovať? :petrik:
Na vašom mieste by som bol v prvom rade rád, že sa nebude škrobiť na podstatných hráčoch ako ROR (oops, too late) a Duchene + že sa nebudú preplácať hráči ako Jones :slap: len aby sa tím udržal ako tak konkurencieschopný a nad platovým minimom...
LOL, cim dalej tym viac lutujem ze sme tu loteriu vyhrali :D
mackinnon si z MC urobil vlastny turnaj a nikoho nenechal na pochybach ze z neho vyrastie vynimocny hrac. bude to ppci tazky vyber medzi nim a jonesom a je veeelka sanca ze nech uz si vyberieme kohokolvek z nich, o par rokov to mozeme poriadne lutovat. nezavidim veru nasim skautom tu dilemu.
radsej si hadam mohla prva tahat florida a my bez nervov brat co nam ostane :D

vobec by ma neprekvapilo keby sme nakoniec brali mackinnona. ako som pisal uz vyssie, je to "bezpecnejsi" pick. dvojka duchene-mac na centri by casom mohla smelo konkurovat prakticky akejkolvek dvojici centrov v lige. stastny s o´reillym by sa mohli trejdnut za upgrade do obrany... :hmm:
petrik píše:vobec by ma neprekvapilo keby sme nakoniec brali mackinnona. ako som pisal uz vyssie, je to "bezpecnejsi" pick. dvojka duchene-mac na centri by casom mohla smelo konkurovat prakticky akejkolvek dvojici centrov v lige. stastny s o´reillym by sa mohli trejdnut za upgrade do obrany... :hmm:
Getzo5 píše:Funguje to aj naopak. Ak vedia, že ROR je na odchode a Šťastný v limbe, môžu vziať aj MacKinnona z vyššie uvedených dôvodov a trejdnúť centra (s čím sa v podstate počíta) za beka vs. brať Jonesa.

Skôr je zaujímavý fakt, že zovšadiaľ počuť o príchode Roya na lavičku... len aby ten experiment s ním a Sakicom vyšiel. :jn:
:ninja:

Inak čo sa týka toho prvého bodu - takto to brať nemôžeš. :D Naopak, mať právo voľby je vždy zásadné. Podľa mňa už niet pochýb o tom, že budete brať MacKinnona. Edmonton nemá koho vymieňať za bekov, takže bral stále útočníkov, ktorí boli lepší než beci. Problém je, že to robil neustále, kým vy to spravíte len raz a oprávnene, lebo o jeho talente niet pochýb. Skôr mám, možno neopodstatnene ale predsa, nepríjemný pocit z toho, aby by tak silná dvojka na centri nekonkurovala sama sebe. To sú však zatiaľ len hypotézy a "príjemné problémy".

Ešte len tak zo srandy prihodím skromný tip: výmena s PHXom by možno dávala zmysel, podľa toho, čo bude ktorá strana chcieť (C :arrow2: :arrow: D) :jn:
toto som pred casom pisal na fore Avs ohladne mozneho stastneho trejdu:

list of teams I think might be interested:

jets - for a 1st rounder
they have solid young core - goalie (pavelec), defence (enstrom, byfuglien, bogosian, trouba), wingers (kane, wheeler, ladd), but I think they might want an upgrade over little-jokinen as their top 6 centers... cap space should not be a problem here, but being in the same division from next season might...

coyotes - for yandle (wishful thinking)
doan didn´t have a center of staz caliber to play with since I don´t know when... vermette is nowhere close. yotes are stacked at defence and shallow up in the middle (especialy if gordon leaves this summer), we have 3 top6 centers and glaring hole at defence. shall we dance?

stars - for their 1st
they parted with one top6 center at deadline, maybe they will be looking for a replacement? the same division from next season again, though...

blue jackets - for one of thier 1st + prospect maybe?
they need to make gaborik happy if they want to keep him past next season... giving him a playmaking centre of staz caliber might be a good start. they have the cap space and three 1st rounders, IMO most probable trading partner for us.

predators - for something like legwand + 2nd
I can see preds wanting to upgrade the C, but we would probably need to take some salary back too. 32yrs old legwand might be that veteran presence we are crying for, he can center 3rd line and jump into top6 if needed. he´s under contract for 1 more yr with cap hit 4.5mil, but actual salary just 3.5 (stan and josh might like this a lot)
Abych se přiznal, viděl jsem to také jasně na volbu Setha Jonese, ale poslední zápasy ukázaly, že to vedení Avs nebude mít s volbou vůbec jednoduché...
MacKinnon všem zamotal pěkně hlavu :roll:
avs predlzili zmluvu s enforcerom P. Bordeleauom, 3yrs, cca 1mil per.
I like :yes: hracik ako on v time nikdy nie je na skodu, aj ked bude zrejme obcas iba HS... ponuka viac ako len tvrde paste, celkom solidne korculuje, ale samozrejme viac ako 5-10 b za sezonu by v jeho podani bolo velkym prekvapenim :giggle:
eurolanche.com píše:According to Buffalo radio station, the Sabres are in the contact with the Avs regarding the offer for a trade of 1st round pick. Sabres have 8th and 16th picks in the first round.
Z rána ma vytočil tento nepodarený vtip zo "shermanovských" čias. Nepotrebujeme 32 ročného Millera, preplateného Vaneka (kedysi som bol naklonený k výmene Stastny <-> Vanek ale určite nie za prvú voľbu), centra ako je Grigorenko ani Myersa, ktorý od kedy vyhral Calder trophy stagnuje, nehovoriac o tom, že si zlomil nohu v polovici apríla.

Vanek s Millerom budú na rok UFA, Myersových 5,5 mega na 6 rokov neznie tiež lákavo. Nech na to pozerám akokoľvek, MacKinnon či Jones (ehm, ehm), majú pre mňa podstatne väčšiu hodnotu. Zo Sabres sa mi páči akurát Hodgson, mladík Jake McCabe či Joel Armia. Okolo 8. miesta na drafte môže byť Monhan, Ristolainen, Nurse, Shinkaruk či Pulock. Ale na čo? Ak beka tak Jonesa.

Takže ak s niekym meniť tak v rámci TOP 5. Keby sme napr. vytrieskali od Caroliny Faulka :D a draftovali Barkova tak by som sa vôbec nehneval. Možností je tam dosť, keď niekoho pribalíme. Niekde som čítal názor, že Roy so Sakicom budú chcieť okamžité výsledky, preto by malii vymeniť voľbu za hotových hráčov. :slap: Akoby Roy s jeho zmluvou nedostal dostatok času.
Jak píše A. Dater, tohle by prostě Sakic- Roy neměli akceptovat!
Pokud uvažují o vzádní se 1st picku, tak jedině v ramci top 3 výběrů...Jednoho z první trojky prostě musíme získat :) .
zaujimava infoska od E. Friedmanna - Lames nam udajne za 1st overall ponukli vsetky tri svoje 1st rounders (#6, #22, #28). odmietli sme. dater z denver post pise ze to preto, ze Avs chcu bezpodmienecne vyberat z top3. v takom pripade podla vsetkeho k ziadnemu trejdu nedojde a 1st pick nikam nepojde. bolts su zrejme vysostne spokojni s tym ze si z #3 zoberu drouina a nemaju najmensi dovod hnat sa za jonesom ci mackinnonom. florida ma aj na #2 solidnu sancu na mackinnona, moznost ze by sa vzdali niecoho "cenneho" len za to aby v tomto smere mali istotu nevidim moc ruzovo.

rozhodnutie o tom ci jones alebo mackinnon teda zrejme predsa len zostane na nas :nervozny: v tom lepsom pripade je to volba medzi weberom a stamkosom, cize win-win either way, ale v horsom pripade ... :panika:
in pracey we trust!
mozno by bolo pozriet na to lepsie len ocami draftu rovnakeho rocnika:

2009: John Tavares (1) - Victor Hedman (2) - Matt Duchene (3)
2008: Steven Stamkos (1) - Drew Doughty (2) - Zach Bogosian (3)
2006: Erik Johnson (1) - Jordan Staal (2) - Jonathan Toews (3)
2005: Sidney Crosby (1) - Bobby Ryan (2) - Jack Johnson (3)
dockali sme sa zaujimaveho zvratu v suvislosti s draftom. Joe Sakic sa pre Denver Post uplne otvorene a oficialne vyjadril ze Avs svojim prvym vyberom neplanuju draftovat Setha Jonesa, ale jedneho z trojice utocnikov MacK, Drouin, Barkov. taketo otvorene vyhlasenie bolo v podani Avs este pred par tyzdnami absolutne nepredstavitelne, stale nemozem uverit coho sme sa to dozili :giggle: :good:

otazka teraz znie - myslel to uplne vazne alebo sa len snazi blufovat aby napr. z floridy vytrieskal za 1st overall co najvyssiu protihodnotu pri pripadnom trejde ? :hmm: nevadila by mi ani jedna moznost, na ten jonesov bandvagon som nikdy uplne nenaskocil...

ak Joe neblufuje, znamena to jedine - na vylepsenie obrany maju pripraveny iny plan. je uplne pochopitelne ze Roy chce zacat vyhravat cim skor a to sa da urcite dosiahnut rychlejsie draftovanim MacKa a naslednou vymenou stastneho za hotoveho obrancu ako draftovanim Jonesa na ktoreho by sme pravdepodobne museli min. 1-2 roky cakat a kym by zacal dominovat ako sa od neho ocakava (ak by vobec zacal) by zrejme trvalo este dlhsie...
petrik » Str Jún 19, 2013 7:38 am píše:dockali sme sa zaujimaveho zvratu v suvislosti s draftom. Joe Sakic sa pre Denver Post uplne otvorene a oficialne vyjadril ze Avs svojim prvym vyberom neplanuju draftovat Setha Jonesa, ale jedneho z trojice utocnikov MacK, Drouin, Barkov. taketo otvorene vyhlasenie bolo v podani Avs este pred par tyzdnami absolutne nepredstavitelne, stale nemozem uverit coho sme sa to dozili :giggle: :good:
Pre mna celkom pochopitelna volba. Hlavne ked sa pozriem na historiu draftov poslednych 7 rokov a ake mena a posty boli tahane z akych pozicii.
Je podla mna zboznym zelanim chciet aby Seth Jones bol top 20 hrac v priebehu 3 rokov. Nathan MacKinnon na to predpoklady ma.

V obrane uz mame jednu draftovu jednotku :D Ale v utoku este nie :good:
Páči sa mi tento ťah vedenia. Takto príde skôr dobrá ponuka na výmenu prvého picku od FLA či TBL. Ak nie, tak si sami zvolíme jednotku. Dávnejšie som písal, že uprednostňujem MacKinnona pred Jonesom. Som rád, že to tak zrejme vidia aj naši kompetentní. :good:
V kolik hodin našeho času startuje příští neděli první kolo draftu?
primaprema » ned čer 23, 2013 11:53 am píše:V kolik hodin našeho času startuje příští neděli první kolo draftu?
30.6. ; 21:00 SEČ
Sakic a Roy vcera opatovne potvrdili ze Jonesa 1st overall draftovat neplanuju. dokonca konkretne menovali MacKinnona. parafrazujem: Ak by sa vyberalo dnes, brali by sme MacKinnona.
je to dalsia "zaludna" odpoved, zdanlivo jednoznacna, ale pritom nechava zadne dvere dokoran otvorene... mne osobne z toho krici: ak nas neohurite nejakou vynimocnou ponukou tak vam toho mackinnona naozaj vezmeme. ale stale sme pripraveni vam ten pick prenechat - len nam urobte neodolatelnu ponuku.
osobne verim ze to nie je bluff a ze ak tu neodolatelnu ponuku nedostaneme tak z prveho miesta naozaj vezmeme MacKinnona - s cim som maximalne spokojny. ako by ta neodolatelna ponuka mala vyzerat? a.dater z denver post spekuluje ze napr. od floridy by sme chceli 2nd overall + gudbransona :giggle: moj nazor je taky ze na 90% ten pick asi nevymenime.

Roy sa vyjadril aj na temu pretlaku centrov v pripade draftovania MacK-a. ten by v takom pripade mal centrovat treti utok za dvojkou Duchene-Stastny, predbezny plan je taky ze O´Reilly by sa presunul na kridlo (kde hral napr. aj na tohtorocnych MS). ja ale stale v pripade draftovania MacK-a pocitam s vymenou Stastneho za obrancu :hmm:
Pokud nepříjde bombastická nabídka z top4, tak si myslím, že draft nevyměníme.
A pokud si 1pick ponecháme a budeme vybírat jako první, tak ať už vybereme Jonese, MacKinnona, Drouina nebo Barkova, neuděláme špatně :-).
Podle našeho vedení bychom teď vybraly MacKinnona, ale uvidíme, jak to nakonec dopadne... :wink:
Randy Sportak ‏@SUNRandySportak 1m
#Flames have traded Tanguay and Sarich to Colorado for David Jones and Shane O'Brien.

I bet Sakic signs Drury too lmao.

:lol2:
Getzo5 » Štv Jún 27, 2013 11:22 pm píše:Randy Sportak ‏@SUNRandySportak 1m
#Flames have traded Tanguay and Sarich to Colorado for David Jones and Shane O'Brien.
Takže máme v Colorade lavé krídlo, ktoré nam tak chýba. Zbavili sme sa pravého krídla (a ešte toho ktorého by vymenilo 99.9% fanúšikov AVS), čo môže znamenať, že Hejduk to ešte rok potiahne.
Alex prostredie v Colorade dôverne pozná, odohral tu veľmi dobré sezóny.

Toto vyzerá zaujímavo, som zvedavý na ďaľšie kroky...
LOL
o chvilu to v kabine bude vyzerat ako na stretavke po 12-ich rokoch :lol:

seriozne - po sezone boli cca 4 hraci ktorych by vacsina fans od novej sezony v time najradsej nevidela - jones (hrozostrasne vykony vzhladom na zmluvu), o´brien (Vegas bejby!), hunwick (zabera miesto v zostave barriemu resp. elliottovi) a zanon (brada je cool, ale okrem blokovania striel bieda)
pri jonesovi sa dokonca spominal buy-out... ze by sa nasiel GM-zufalec ktory by zanho nieco (hocico!) dal sme nedufali ani v najmokrejsich snoch... Feastera sme zjavne podcenili :giggle:

takze dvaja zo spominanej stvorice su vramci jedineho trejdu prec. z tohto pohladu parada. dokonca dvaja s najdlhsimi zmluvami (jones este 3, Vegas boy 2yrs). hunwick so zanonom uz maju zmluvu len na rok, takze tam uz vidno svetlo na konci tunela aj keby sme ich uz nevymienali...
Tanguay ma tiez zmluvu este na 3yrs a coskoro 34r... :hmm: pri predpokladanom ukonceni kariery hejduka je to do utoku solidna "veteran presence" ktora nam inak chybala. ten 3,5 mil cap hit je IMO v pohode, najma ak jeho produktivita nebude klesat prilis prudko. mali by sme mat prenho miesto v top6, dost mozne ze vedla duchenea a parenteaua, snad zapadne a bude z neho uzitok. horsie ako jones poslednu sezonu hrat hadam ani nemoze :)

od saricha nic vyrazne necakam, snad len ze si to so spominanymi hunwickom a zanonom rozdaju o to ktory z nich (snad nie viac ako 1) zostane aj po sezone. je to skuseny veteran so zmluvou uz len na 1 rok

celkovo sme na tom dokonca USETRILI aj 0,5 mil cap space :cool:
Feaster :hehe:

Ten chlap neprestáva prekvapovať. Keď som zistil, že sme boli súčasťou nejakého obchodu, prvé čo ma napadlo bolo:"Draftové voľby!". Našťastie tých sa trade vôbec netýkal a vracia sa k nám Tanguay. :cool: Vždy patril k mojim obľúbencom, takže ja som rád. Alex je akási záruka bodov. Výraznejšie sa nepresadil len v Tampe. Ľavé krídlo sme potrebovali ako soľ a centrov máme viac menej všetkých kvalitných, takže od neho očakávam vydarenú sezónu.

Pre mňa bol Jones jasný - buyout. Nenapadlo by ma, že ho vymeníme a už vôbec nie že za neho k nám príde Tanguay. Feasterov ďalší prešľap, ten chlap tam nemá čo robiť. :giggle:

Som zvedavý čo bude nasledovať ďalej. Každopádne celkom by som si prial, aby Duke ešte jednu sezónu potiahol. :)
surprise surprise - joe nebluffoval :) a tak sa zda ze sme neboli jedini kto si tych troch utocnikov ohodnotil vyssie ako jonesa...
s mackinnonom som ja osobne absolutne spokojny (kto by nebol :D) mala perlicka - co sa korculovania tyka, mackinnon bol v preddraftovych rebrickoch oznacovany za druheho najlepsie korculujuceho hraca... kto bol prvy? obranca Chris Brigas, ktoreho sme brali v druhom kole. takze sme vybrali dvoch najlepsie korculujucich hracov v drafte :)
co sa dalsich kol tyka, zo ziadneho hraca potiahnuteho po 2.kole nemozno byt uz pri drafte nejako specialne nadseny... su to zatial vsetko macky vo vreci. uvidime po 2 rokoch co z koho vyrastie.

ale co teraz s pretlakom centrov? roy v tom uz ma zda sa jasno. nase utoky pre zaciatok buducej sezony si predstavuje takto:
o´reilly-duchene-parenteau
landeskog-stastny-tanguay
mcginn-mackinnon-downie

ze to uz teraz takto otvorene oznamuje by mohlo naznacovat ze Avs uz o ziadneho lukrativneho UFA utocnika nebudu mat zaujem... ale ktovie? rovnako sa zatial zda ze paul stastny minimalne pocas leta vymeneny nebude a pocita sa s nim do timu pre zaciatok sezony. je vsak jasne ze dlhodobo je v time len tazko miesto pre vsetkych styroch elitnych centrov. duchene a mackinnon su zrejme jasni co sa dlhodobych planov tyka a minimalne jeden z dvojice stastny-o´reilly sa podla vsetkeho skor ci neskor pobali. zalezat bude zrejme aj na tom ako sa im zo zaciatku sezony bude darit pod novym trenerom a tiez ake poziadavky vedeniu predlozia ohladne novych zmluv (obom tie sucasne koncia po buducej sezone).

v pripade vymeny jedneho ci oboch je teraz uz jasne ze protihodnotou by musel byt kvalitny obranca. ci uz pocas leta, pocas sezony alebo pri uzavierke prestupov, stale je to nasa najlepsia sanca ako skvalitnit v minulej sezone slabucku obranu. na UFA trhu nebude toto leto do obrany prakticky nic. pomoct nam sice moze ak by zdravie zacalo konecne sluzit casto zranenemu wilsonovi a divokou kartou by mohol byt aj mlady siemens (u ktoreho sa ale skor caka este 1 rok v AHL), barrie a elliott su o rok starsi a skusenejsi a novy trenersky tim by mohol priniest vseobecne skvalitnenie nasej obrannej hry, ale to su povacsinou vsetko len zbozne priania, z ktorych sa niektore sice splnit mozu, ale lahko aj nemusia... ist do sezony s tym co momentalne mame by nam fanusikom prilis na optimizme nepridalo... tak som zvedavy co Joe s Patrickom este toto leto vymyslia :)
Draft som nemohol sledovať, čo ma štve ešte teraz, pretože som miesto toho letel triezvy do Moskvy s opitými Rusmi. :bitka3: :D

V prvom rade chcem napísať, že som nadšený z nášho vedenia. Keď sa obmenilo, človek nemohol vedieť čo od nich očakávať. Každý jeden krok či vyjadrenie sme premeriavali z každého uhlu, na všetko sa napísalo nespočetné množstvo článkov a diskusných príspevkov. Všetko sme "dokonale" rozobrali a prebrali všetky možné scenáre. Ich vyhlásenia boli prijímané zväčša ako "čo tým sledujú?!" ale teraz si môžeme povedať, že boli úprimné, priame, férové k samotným hráčom rovnako tak k nám fanúšikom. To, čo bolo pred pár mesiacmi nepredstaviteľné je dnes skutočnosť. Zrejme preto sa k tomu ľudia správali skepticky. Kto by to po tej klubovej politike predtým očakával? Boli sme naučení na niečo iné ale toto je niečo, čo sa musí každému páčiť. Snáď už len zostáva - :klobuk: .

Čo sa týka draftu tak s MacKinnonom som nadmieru spokojný. :waa: Hádam ako prvý som sem písal, že by som mu dal prednosť pred Jonesom či iným útočníkom. Predstava, že do budúcnosti môžeme rátať s duom Duchene - MacKinnon je viac než príjemná. Ostávajú otázky ohľadom ROR a P. Stastny. Záležať bude zrejme od toho, ako sa bude dariť Ryanovi na krídle, patrí k mojim obľúbencom, takže dúfam, že zostane našim hráčom. Osobne to vidím na odchod Paula ale nerobím žiadne unáhlené závery. Je jasné, že potrebujeme posilniť na poste obrancu aj keď potenciál do budúcna máme (Barrie, Elliott, Siemens). Na drafte sme okrem MacKa (F) a jedného G brali všetko obrancov. Snáď sa naplnia slová z môjho dávnejšieho príspevku, kde som spomínal, že schopného beka sa dá vybrať aj v neskoršom kole. :pray: Keďže o nikom z nich nič neviem tak sa nechám len prekvapiť.

Ja už len dúfam, že sa optimistické očakávania naplnia a Roy bude úspešným trénerom. Koniec koncov, všetko zistíme až na ľade. :good:

Video z draftu MacKa (ak sa nájde niekto ako ja, kto to nevidel :evil: )
Welcome Nathan :klobuk: :wink:

Chris Bigras má taky velký potenciál :yes: good job Rick Pracey.

Sestava se pěkně proměňuje. Ke spokojensoti mi chybí vyměnit Stastnyho+obránce za top4 obránce. S útokem a brankářema už asi moc hýbat nebudeme, ale nikdy nevíš :roll: .

V pátek se otevře trh s volnými hráči a ukaže se co má ještě vedení za lubem...
4804 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2018 WASHINGTON CAPITALS