Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

COLORADO AVALANCHE

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Nerad to říkám, ale co jiného by to mohlo být, než že se na to prostě vy*ral?! Vůbec si nedovedu představit pocity toho fanouška, který letěl kvůli Forsbergovi do Denveru! Když se to po příletu (pravděpodobně) dozvěděl, musela to být pro něho rána jako když do tebe vrazí vlak! :hroza: To čeho byl poté svědkem na samotném zápase...no, škoda slov...ten zápas nestál ani za slovíčko, to bylo čiré zoufalství! Nálada, která teď panuje mezi opravdovými fandy AVS, musí být tristní! :dole:
Presto ze nejsem fanousek Colorada jsem zklaman...ted vsichni hazou vinu na jeho snoubenku.....neco mi to ripomina, ze by Beatles? :D :D :D
WildCelt píše:sklamani mozu byt len ti, co mali prehnane ocakavania :ja_neviem:
presne tak....ja osobne som ich po polke sezony oznacoval za jedno z najprijemnejsich prekvapeni sezony....na tak nadupanom zapade by museli pocas sezony podavat zakazdym 101% vykony, nielen hraci ale aj brankari....pridruzili sa zranenia, nasledovali vykonnostne + vysledkove vykyvy a de facto logicky prepad tabulkou....inkasovat vsak doma 9 kuskov to je uz prisilne kaficko :eek2:

Obrázek
tak som trosku dumal ze kde sa stala chyba, kde sa tato slubne rozohrata sezona zvrtla (resp. zvrhla :D). nenapadlo ma nic lepsie ako zvalit to na trenera :D

pocas celej minulej sezony a aj zo zaciatku tejto posobili saccove rozhodnutia (co sa zostavy tyka) "ferovym" dojmom. ti co sa do zostavy na dany zapas nezmestili povacsinou vedeli preco (sedeli ti co podavali slabsie vykony) a naopak kto hral solidne ten dostal priestor aj v dalsich zapasoch. hraci od trenera dostavali to co si zasluzili a mohli mu plne doverovat.

po zaciatku tejto sezony sa to ale zacalo menit. najskor to bol jonas holos, ktory sa zrazu z nicoho nic ocitol v nemilosti trenera a napriek svojim solidnym vykonom zacal najskor zohrievat sedadlo na tribune a neskor bol dokonca poslany na farmu do LE. a pritom obrancovia ktori hrali namiesto neho podavali castohrat ubohe vykony - ci uz cumiskey, alebo wilson, quincey ci foote.

neskor na konci novembra sme ziskali z bostonu matta hunwicka. od zaciatku podaval priam strasidelne vykony, prvych 15-20 zapasov mal priam katastrofalnych. videl to snad kazdy - okrem trenera sacca. napriek mizernym vykonom hunwick nielenze pravidelne nastupoval, dokonca sa mu aj zvysoval ice-time a neskor dostaval priestor aj na PK :hroza: a pritom v teame bolo stale minimalne 7 obrancov, cize hunwick mohol byt kedykolvek posadeny na tribunu... to sa vsak stalo az v priebehu januara (paradoxne ked sa uz jeho vykony zacali pomaly-pomalicky zlepsovat)

mozu este hraci respektovat a doverovat trenerovi, ked im dava dovod mysliet si ze na nich nema rovnaky meter? ked jeho rozhodnutia dvihaju obocia vacsiny fanusikov aj novinarov, ktori sa marne pokusaju najst v nich nejaku logiku ci "spravodlivost" - a ked navyse ani neprinasaju zelany efekt a vysledky ? co sa to so saccom od zaciatku tejto sezony porobilo?
obavam sa ze hraci mu uz sami neveria a jeho dni v colorade su spocitane... ci to bude este pocas sezony alebo po jej skonceni, ale neverim ze sacco sa "dozije" zaciatku buducej sezony ako hlavny trener avs...
tak a superlogicky krok colorada, trejd s ottawou Anderson :arrow: Sens, Elliott :arrow: Avs, snad toto vystihuje vsetko Obrázek
Joe S. píše:tak a superlogicky krok colorada, trejd s ottawou Anderson :arrow: Sens, Elliott :arrow: Avs, snad toto vystihuje vsetko Obrázek
I second that :hroza:
Aby vas este Eliiot neprekvapil v dobrom samozrejme :!: :wink:
Popradcan píše:Aby vas este Eliiot neprekvapil v dobrom samozrejme :!: :wink:
aspon to je na tom dobre, ze prekvapit moze len pozitivne :D kedze od neho asi nikto nic svetoborne cakat nebude :D
Jeden scout brankarov strasne vychvaluje tento trejd a hlavne dava velku sancu Elliotovi,takze som zvedavy tiez..
no, s ottawou to elliott tuto sezonu dotiahol zatial na posledne miesto v lige, zeby v DEnveri chceli mat draftovu jednotku? :D
Joe S. píše:no, s ottawou to elliott tuto sezonu dotiahol zatial na posledne miesto v lige, zeby v DEnveri chceli mat draftovu jednotku? :D
larsson, here we come :D
"Je to niečo, nad čím hráč nemá kontrolu. Ide o rozhodnutie manažmentu a my s tým nič nespravíme," povedal Budaj pre Denver Post a pokračoval: "Brian Elliott je dobrý brankár a odchytal v Ottawe zopár dobrých sezón. Vedenie mužstva sa snaží dodať tímu nový impulz."

Budaja Andersonov odchod mrzí. S bývalým spoluhráčom mal dobrý vzťah. "S Andym som mal dobrý vzťah. Tak ako ja, aj on vie, že je to iba vec biznisu. Tak to chodí," vyjadril sa Budaj.

Aká bude nová pozícia Petra Budaja je zatiaľ nejasné. Či sa stane tímovou jednotkou alebo bude Elliottovi kryť chrbát zatiaľ tréner Sacco neprezradil. "Musím sa sústrediť vždy iba na najbližší zápas. Nemôže ma zaujímať čo sa stane o dva, tri alebo desať stretnutí. Je to iba na trénerovi, či mi dá šancu hrať. Samozrejme, chcem byť na ľade čo najviac a keď dostanem príležitosť, budem pracovať tvrdo, aby som nesklamal," tvrdí Slovák.

Anderson bol v uplynulej sezóne pre Colorado mimoriadne prospešný a s mužstvoms a prebojoval do vytúženého play-off. V prebiehajúcej sezóne to však nefungovalo. Tímu však chýba i kvalitnejšia defenzíva.

"Vlani bol pre nás veľkou oporou. Hral výborne. Neviem aké sú dôvody, možno zranenia na začiatku sezóny, no teraz to nefungovalo podľa našich predstáv," povedal pre Denver Post tréner mužstva Joe Sacco. (hokejsk)
Nevim no myslim si ze je to trochu chyba takhle se zbavit Andersona.
toto je jeden z tych nevyspytatelnych trejdov ktorych "vitaza" urci az historia ... (jaky kvetnaty vyraz... :D)
na zaklade tohtosezonnych vykonov je to trejd vyrovnany, zalezat bude na tom ako sa kariera oboch hracov bude vyvijat dalej... moze to byt pure steal pre jeden ako aj druhy team, alebo to moze zostat ako "vyrovnany" trejd (vyrovnane dobry alebo vyrovnane zly :D) pevne dufam ze o par mesiacov (v buducej sezone) nebudeme na tento trejd nadavat, ale nie som isty...
osobne si stale myslim ze andy ma na to stabilne podavat vykony ako v minulej sezone, preto mam z tohto trejdu trochu obavy. o elliottovi nemam prakticky ziadne info okrem stats, tak ale dufajme ze aspon ako backup bude pouzitelny.

z pohladu avs - nechce sa mi verit ze jedinym dovodom tu boli zle vykony andyho v zapasoch. to by bolo prilis rychle "zlomnie palice" nad teamovym MVP poslednej sezony. podla mna (aj ked som nikde nic podobne publikovane nevidel, takze je to moja cista spekulacia) za tym zrejme boli aj nejake zakulisne dovody, ktore s vykonmi v zapasoch nemali nic spolocne.

tak ci tak, ked uz sa vedenie rozhodlo ze s andym do buducej sezony nepocitaju, da sa tento trejd povazovat za "uspesny". namiesto hraca s ktorym po sezone neplanovali predlzit zmluvu a ktoreho tohtorocne statistiky nedavali nadej na ohurujucu protihodnotu, maju mladsieho hraca ktory bude po sezone iba RFA.
len dufam ze s elliotom (alebo budajom) nepocitaju do buducej sezony ako s jednotkou :hroza:
dalsi trejd v podani colorada

Kód: Vybrat vše

Blues dealt Johnson, also a defenseman, to the Avs along with forward Jay McClement and a first-round pick for rookie defenseman Kevin Shattenkirk, third-year forward Chris Stewart and a second-round pick.

toto je kazdopadne zaujimavejsia vymena nez Elliott-Anderson, ale aj tuto by som okomentoval, ze jedno oko sa smeje, druhe place, no za Johnsona som velmi rad :thumbsup:
Shatty+Stewart...zda sa mi to trochu vela...kazdopadne az cas ukaze kto urobil steal of the deal. (mozno obe strany :ja_neviem: )
asi tak, zatial to moze byt brane ze kus za kus, i ked shattenkirk :verysad: :verysad:
:shock: :shock: :shock: asi takto by som to okomentoval. Som v takom šoku, že ani neviem čo povedať... Ale aby som bol úprimný, myslím, že momentálne by to mohlo o trošku viac pomôcť St.Louis. Johnson im nenaplnil očakávania (ale je sakra dobrý a potreboval zmenu). Kaberle 2.0 aka Shattenkirk je pre mňa z hľadiska obrany vylepšený Del Zotto, ktorý ale ešte stále má čo doháňať. Nech to doženie u Avs, alebo St.Louis, to je jedno. Stewart je prekvapko. Zdalo by sa to veľa, ale on nie je zas taká výhra. Na konte má všelijaký vstup do NHL, jednu výbornú sezónu a slušný štart do tej ďalšej...po zranení nič. Jemu by zmena taktiež mohla prospieť. Pick neriešim. Z matematického hľadiska pre mňa prerobilo St.Louis. Z hľadiska praktického ukáže až čas. Uvidíme.

Každopádne holy shit, to bol včera deň :scare:

EDIT: Jeez a to som si nevšimol McClementa...takže jednoznačne, toto je fajn strategický ťah od Avs. Je to elitný bek (pravý, nie ako Kaberle<->Shatty zatiaľ) a elitný PKer, v čom ste absolútne jaloví. Toto je strategický ťah...Ak sa Stewart nenakopne a Shatty nenaučí lepšie brániť + EJ s JMcC zostanú na svojej úrovni min. (:yes:), tak je to správny krok o to viac. Púšťaš aby si získal, tento trejd to priam kričí. Až budúcnosť ukáźe.
Wouuu...tak tento trejd musím nejdříve strávit...pak se k němu vyjadřím... :shock:
Colorado je tak nějak mimo, ne? Ale budiž, no. Každopdáně vyjádření k těm jejich výměnám stačí asi takhle... :hroza: :hroza:
Asi tak Getzo, snad aspon tie oslabovky sa kus zlepsia, elbo je to :hroza: a Stewarta tuto sezonu neni skoda, Johnson je dobry a tiez mlady, snad sa hned po prichode do colorada nezrania a dalsiu sezonu pomozu do play off :yes:
Joe S. píše:dalsi trejd v podani colorada

Kód: Vybrat vše

Blues dealt Johnson, also a defenseman, to the Avs along with forward Jay McClement and a first-round pick for rookie defenseman Kevin Shattenkirk, third-year forward Chris Stewart and a second-round pick.

toto je kazdopadne zaujimavejsia vymena nez Elliott-Anderson, ale aj tuto by som okomentoval, ze jedno oko sa smeje, druhe place, no za Johnsona som velmi rad :thumbsup:
are you f´cking kidding me? :shock: :shock: :shock:
stravim, predycham a potom obkecam... :D
tak skusim uz s chladnejsou hlavou aj moj pohlad na vec.

WOW
trejd takychto rozmerov Avs neurobili uz cele roky. navyse je to obojstranne trejd nadejnych mladikov s velkym potencialom - na taky trejd treba velku davku odvahy a obaja GM ukazali ze maju "gule" aj na takyto riskantny tah :thumbsup:

pretoze tento trejd je obojstranne riskom, hazardom s vysokym vkladom a ocakavanim este vyssieho zisku. v idealnom pripade vyhru zinkasuju obe strany, zalezi samozrejme na tom ako zainteresovani hraci naplnia svoj potencial. tento trejd bude mozno fanusikmi jedneho ci druheho klubu oslavovany resp. zatracovany este 15 rokov... :D ako vravim - WOW

zo strany Avs - picky neriesim (aj ked buducorocny draft by mal byt deep, takze 1st rounder potesi :yes: )
predychat odchod shattenkirka nebolo az take tazke. je to podobny typ ako liles (snad uz teraz nevymenia este aj jeho :-P ) a tiez podobny typ ako dva nase nadejne prospekty elliott a barrie. verim tomu ze poziciu nizkeho PMD mame do buducna stale dostatocne pokrytu :yes:
stewart sa predychaval podstatne tazsie. ja na rozdiel od Dada verim ze z Chrisa vyrastie plnohodnotny top 6 forward a pravidelny 30 golovy hrac. necakal som ze by sme nad nim mohli tak rychlo zlomit palicu... :-P nuz ale stalo sa. osobne som cakal skor odchod jonesa, ten uz ale teraz zrejme nikam nepojde.

na druhej strane sme ziskali johnsona a pevne verim, dufam a modlim sa :modlenie: aby v nasom drese dokazal naplno vyuzit svoj potencial kvoli ktoremu sa stal jednotkou draftu. nase ocakavania su urcite vysoke, priam najvyssie - stat sa zakladnym stavebnym kamenom okolo ktoreho by sme mohli vybudovat konkurencieschopnu obranu. obrancu od ktoreho by sa toto dalo aspon cakat sme v teame nemali od odchodu roba blakea, teraz uz len aby to bola ako sa hovori "stavka na spravneho kona". uvidime casom, ja som vsak v tomto smere optimista. :yes:
mcclement je pre mna pomerne neznamy hrac, ale mal by to byt pracovity nadpriemerne braniaci utocnik a penalty killer - hrac akym nepohrdnu azda v ziadnom teame. na produktivitu mame primarne ine ofenzivne esa, od jaya budeme preto ocakavat zrejme prave to v com by mal byt dobry :yes: miesto v 3-4 lajne sa prenho urcite najde :)
Dnes Vám prajem výhru.

Bodaj by ste v oslabovkách nedostali žiaden gól a aby EJ strelil ten víťazný :) .
A ešte som chcel dodať. EJ možno neohuruje produktivitou, no u nás to bol aj tak najlepší obranca. Všetko riešil podstatne šikovnejšie a pokojnejšie ako zbytok obrany :).
4804 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2012 LOS ANGELES KINGS