Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

COLORADO AVALANCHE

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

petrik píše:
úte 22. bře 2022 11:14
Lehkonen je posila vyssej kategorie, elitny defenzivny utocnik, ktory ale dokaze prispiet aj v ofenzive a ktoreho najcastejsie prirovnavaju k nasmu nichuskinovi. Takychto hracov nie je v PO nikdy dost.
Nebudete litovat, v PO dokázal vždy zahrát skvěle a to jsem na něm vždy oceňoval.
petrik píše:
úte 22. bře 2022 11:14
Ano, cena zanho bola vysoka, barron sa v prvej profi sezone v AHL ukazoval celkom slubne (habs fans uz z neho robia future 1st pairing D )
Jak vidíš Barrona ty?
V mojich ociach to bol kvalitny prospect... NHL upside takmer urcite, top4 potencial velmi solidny...
Rovnako vysoku mienku som mal aj o hellesonovi, len on je typologicky iny typ obrancu ako barron.
100pts in 67 games :ciga:
Vzhladom na to ze zapadne timy tesne pod hranicou PO (vegas a jets) mozu aktualne ziskat maximalne 104b, predpokladam ze matematicku istotu postupu by sme mohli mat este do konca tohto tyzdna, najneskor zaciatkom buduceho.
Na vychode by sme uz boli oficialne clinched, tam maju jackets ako prvy nepostupujuci tim sancu ziskat uz iba max. 99b...
samozrejme prakticky PO uz davno iste mame, rovnako ako uz cca od novembra komplet top8 timov vychodu. Na zapade je ten PO race ovela zaujimavejsi, hlavne z toho dovodu ze jednemu zo spolufavoritov nasej konferencie Vegas realne hrozi ze ani nepostupi do PO :kajo:

co je horsie tak sa zranil Mackinnon. Pravdepodobne zapastie a pravdepodobne to bolo pri bitke s dumbom v predchadzajucom zapase proti wild... snad sa da do PO do poriadku

proti lames konecne prvykrat za avs nastupil Lehkonen, doteraz nemohol hrat kvoli byrokracii s vizami.
na celkom zaujimave statistiky som natrafil

Obrázek

a

Obrázek
Prosim, viem ze je zraneny Toews. Viem ze nejde na trip von. Viem aj Murray ze stale nie je ready. Viem ze EJ dostal oddych.
Ale preco, preco tam stale hraje Jack Johnson ? :hroza:
Ten chlap ma treti najvacsi IT z obrancov. Viac ako Byram, viac ako Manson. :slap:
Veim ze sme vymenili oboch prospektov v obrane co za nieco stali. Ale to sa fakt nenajde niekto, kto je lepsi ako JJ ?
Ja si nemozem pomoct. Mozno som zaujaty a nie je to tak zle.
Ale ten chlap je vsade neskoro, vobec nestiha korculovat. Robi zle rozhodnutia. Rozohravka 0 bodov.
Sky is falling, stvrta prehra po sebe :scare:
Avs maju tychto poslednych par zapasov ZC este niekolko dolezitych cielov ktore sa zo vsetkych sil snazia dosiahnut:
1) Aby sa nikto nezranil
2) Aby sa ti co su zraneni dali dokopy pred PO (nejake zapasy na konci ZC na rozohratie by boli uplne idealne)
3) Aby najdolezitejsi hraci posetrili nejake sily pred PO
4) Aby sme z povercivosti radsej nevyhrali President´s trophy :lol2:

No a tak potom tie vysledky aj vyzeraju... uz nech zacne PO :box:

V prvom kole nas caka niekto z trojice preds – stars – vegas. Tipol by som to asi na dallas. Jeden z mala timov ktory nas tuto sezonu 2x porazil, ale napriek tomu by som bol pred takouto seriou urcite optimista a ocakaval nas postup.
ben meyers je so 4g+2a spolu s gaudetteom zatial najproduktivnejsim hracom USA na MS...
nehcem to moc prehanat s ocakavaniami, ale je tu moznost ze sme zadarmo ziskali velmi solidneho hraca... :thumbsup:
Toto je zaujimave :)

Draftove vybery Colorada z roka 2009
1.kolo Matt Duchene - teraz Nashville, SC 2022 - 1.kolo 4:0
2.kolo Ryan O'Reilly - teraz St. Lous, SC 2022 - 2.kolo 4:2
3.kolo Tyson Barrie - teraz Edmonton, SC 2022 - 3.kolo (Finale Conferencie) ???


Obrázek
Vasilevsky a Shesterkin :klobuk:

S takymi cislami ako maju brankari AVS sa veru CUP nevyhrava :?
Obrázek
Vyhra ten kto da viac golov ako jeho super... da sa vyhrat 1-0 a da sa vyhrat aj 8-6 :)
Ked sa brankarovi nedari znamena to akurat to ze utocnici musia strelit viac golov ako ked sa brankarovi dari :D

Dalej je otazne ci a kedy sa vobec kuemper vrati do branky... z G1 odstupil kvoli rozostrenemu videniu po tom co dostal do masky 2 tvrde strely. Asi netreba titul z mediciny aby cloveku doslo ze to smrdi otrasom mozgu... ktory sa moze liecit 2 dni alebo 2 mesiace alebo 2 roky. Podobne problemy mal aj pocas sezony, potom v prvom kole dostal tou hokejkou do oka, ta jeho hlava si v poslednej dobe uzila celkom dost. Mozno to vplyvalo aj na jeho vykony (prve zapasy s preds pred tou hokejkou v oku odchytal solidne)

Osobne by ma neprekvapilo keby minimalne seriu s oilers dochytal francouz. Ci mu to proti potentnym oilers pojde lepsie ako kuemperovi... We will see
MinonkySK píše:
ned 29. kvě 2022 00:06
Draftove vybery Colorada z roka 2009
1.kolo Matt Duchene - teraz Nashville, SC 2022 - 1.kolo 4:0
2.kolo Ryan O'Reilly - teraz St. Lous, SC 2022 - 2.kolo 4:2
3.kolo Tyson Barrie - teraz Edmonton, SC 2022 - 3.kolo (Finale Conferencie) ???
doplnam
3.kolo Tyson Barrie - teraz Edmonton, SC 2022 - 3.kolo (Finale Conferencie) 4:0 :klobuk:
Toto by sa sice hodilo viac do vlakna Canadiens, ale davam to sem s prepojenim na Lehkonenove stats

ocakavane goly Pre a Proti
Obrázek

Obrázek

Nichushina (UFA) a Lehtonena (RFA) by bolo fajn mat v muzstve aj buduci rok.
Tak tohle nemá chybu. :rofl:

jedna zaujimava perlicka z HFboards:

I’m listening to chiclets and JML is on right now and apparently the initial ask for Makar’s contract was 11~12 for like 5 years or something.
Sakic basically said “you’re worth every penny but if we give you that we won’t be able to sign this guy and that guy, and if take less, we’ll be able to go on more runs” and that’s how they came with an agreement of 9 for 6.


First of all great job by Sakic for not caving in, and also really love the character of Makar here. He could have been like one of those Toronto guys and absolutely f***ed up the Avs.


WOW :klobuk:
ako uz pisal @Streetman v chate, AVS podpisali Lukasa Sedlaka na rok.

https://www.bezfrazi.cz/pribehy/lukas-s ... po-kameni#
MinonkySK píše:
úte 07. čer 2022 17:39
Nichushina (UFA) a Lehtonena (RFA) by bolo fajn mat v muzstve aj buduci rok.
Psal jsem, že si Lehkyho budete hodně pochvalovat, ale co on předvádí v letošním PO překvapilo i mě, hraje fantasticky. Pořád vybojuje miliardu puků a udělá spoustu další černé práce, která nejde vidět, a navíc ještě dává góly :klobuk:

Je třeba vyzdvihnout ještě i Devona Toewse, proč ho tenkrát vlastně Lou proboha posílal pryč za ty usnoplené dvě druhé kola? :giggle: Už tehdy mi to přišlo jako jasný win pro Avs a to by stačilo, aby hrál jako doposud u Avs, ale z farmáře se stát během pár let 70+ bodovým bekem, který je oporou týmu i v PO je neskutečné.
Obrázek

aky vtipalek na konci (Justin Cox) :lol:
MinonkySK píše:
úte 28. čer 2022 08:19
aky vtipalek na konci (Justin Cox)
? to som nejako nepochopil... aky justin cox ??? :D
petrik píše:
úte 28. čer 2022 12:13
? to som nejako nepochopil... aky justin cox ???
mrkni sem.
https://twitter.com/justin_coxy/status/ ... 1200490496

Rano som to mal na twitri. Videl som tam to foto s vygravirovanymi menami. Tak som sa len tak zo zaujimavosti pozrel, ci tam je Tyson Jost, lebo viem ze sa riesilo, ak by AVS vyhrali pohar, tak ma splnene podmienky pre jeho meno na nom.

A pozeram na konci nejaky Justin Cox.
Tak som zacal hladat, ze kto to je :-D
A je to nejaky graficky designer a fanusik AVS, si dal namahu a vyrobil repliku poharu. :clap: :clap:
Tak ked nam chlapci postupne pomalicky zacnu triezviet tak by sa mal Joe pustit zase do prace na predlzovani zmluv... je ich celkom dost
Zmluvy koncia Kadrimu, Nichuskinovi, Burakovskymu, Mansonovi, Kuemperovi, Coglianovi, Helmovi, Sturmovi, JJ-ovi aj Murrayovi (UFA) plus Lehkonenovi a Aube-Kubelovi (RFA)

Cogliana, Helma, Sturma, JJ-a, Murraya a Aube-Kubela nema velky zmysel riesit. Su to role players, bottom lineri s hodnotou do 1mil. ak zostanu fajn, ak nie tak ich nebude problem nahradit.

Aj tak ale zostava 6 zaujimavejsich mien:
Kadri – 2C je nepochybne dolezita pozicia a kadri v nej bol u nas (najma v poslednej sezone) skvely. ALE... bude mat uz 32r, ma za sebou zivotnu sezonu a zrejme poslednu sancu na velku long term zmluvu. Ja osobne by som mu urcite nedal viac ako 7mil co dostal landeskog a urcite nie na viac ako 4 roky (idealne max 3) – inak by to smrdelo poriadnym pruserom. Nepochybujem o tom ze v lige sa najde viacero GMs ktori mu budu ochotni ponuknut vyssie platy na dlhsi cas, ale verim ze Sakic s nimi do bidding war nepojde. Pozera sa dalej ako na najblizsiu sezonu a long term zmluv ktore by sa casom mohli stat pritazou zatial vela nepodpisal. Ak kadri nebude ochotni akceptovat vyrazny hometown discount, podla mna u Avs pokracovat nebude. Dreger vcera tweetoval ze kadri je pre Sakica prioritou a potrebuje nanho najst 8-9mil pod stropom :rofl: to IMO len ukazuje ako zalostne malo vidi Dreger do zakulisia Avs. Neviem si predstavit situaciu ze by Sakic podpisal kadriho s vyssim caphitom ako dal vlani Landeskogovi, LOL. Sance ze predlzi vidim na menej ako 10%.

Nichuskin – je az neuveritelne ako sa za 3 sezony u Avs vypracoval, v takyto progres urcite ani sam Sakic nedufal ked ho podpisoval. Verim ze prave on bude zo vsetkych nasich UFAs najvacsou Sakicovou prioritou a verim ze nakoniec najdu spolocnu rec a Nichuskin podpise long term zmluvu na minimalne 5-6 sezon. Cap hit by som idealne videl pod 6mil, ale asi by ma neprekvapilo ani keby to bolo o nieco viac. Yes, he is THAT good. Naivne dufam ze mozno dostaneme aj nejaky drobny discout za to ze sme mu dali sancu v dobe ked to vyzeralo ze v NHL uz skoncil a vrati sa do ruska – ale to je len moj wishful thinking :D Sance ze zostane vidim na 80%.

Burakovsky – u Andreho by ma predlzenie zmluvy prekvapilo asi najviac... nieco naznacil uz fakt ze na konci ZC vypadol z top6 a v uvode PO bol v niekolkych zapasoch HS. podla mna sa niekto ulakomi na jeho produktivitu a ponukne mu zmluvu za prilis vela penazi na prilis dlhu dobu, ktoru onen GM po prvej sezone zrejme olutuje. Nepochybujem o tom ze Sakic to nebude. Burakovsky je fajn complimentary middle6 winger, idealna situacia prenho je ak vo svojom utoku moze byt az tretim najlepsim hracom. U Avs presne v takej situacii bol a prospech z toho mal on a aj tim. Po ocakavanom odchode do ineho timu bude mat IMO velky problem zopakovat podobne vykony. Sanca ze zostane je IMO menej ako 5%

Manson – po svojom prichode pridal do nasej obrany element ktoreho v nej predtym az tak vela nebolo – tvrdost a doraz. Myslim ze do timu perfektne zapadol, v PO predvadzal skvele vykony a na zisku SC mal nemalu zasluhu. Sakic ale aj tu potrebuje hrat dlhodobu hru a pozerat sa dalej ako len na najblizsiu sezonu... ak by bol Manson ochotny zostat za rozumnu sumu (do 4mil) a rozumny term (3-4yrs) tak by som ho rad v time udrzal. Ak nebude ochotny vzdat sa nejakych $$$ a pojde po co najvyssej zmluve na UFA trhu tak Sakic ani tu do bidding war podla mna nepojde. Sanca ze zostane je podla mna tak 25%

Kuemper – dalsi z rovnakej kategorie hracov, ktorych pripadny navrat by musel byt podmieneny rozumnymi podmienkami zmluvy (cap hit aj term), inak zrejme u Avs skoncia. Ak Avs tento rok nieco dokazali, tak fakt ze na vyhru v SC netreba elitneho brankara. Prave naopak, elitny tim dokaze aj z priemerneho brankara urobit hviezdu – videli sme to nedavno pri Grubauerovi, ktory bol vlani u Avs treti v hlasovani o Vezinu a po odchode do Seattle zhorel ako fakla... Kuemper moze byt podobny pripad, po pomalsom rozbehu mal nakoniec na konci ZC skvele cisla, v PO to uz ale nic svetoborne nebolo. Paradoxne to stacilo na cup. Ak Darcymu pojde o prachy, niekto (Holland) mu na zaklade stats zo ZC a cupu urcite ponukne 6mil na 5+ rokov. Ale opat neverim ze by mu nieco take ponukol aj Sakic. Ak Kuemper bude chciet zostat za menej penazi (pod 5mil) a na max. 4 roky – super. Ak nie tak tragedia by to ani potom byt nemala, po tychto skusenostiach by mali UFA brankari doslova zobrat pred Sakicovymi dverami o to aby im ponukol nejaku zmluvu. Mozno si o posledny cup bude chciet este zahrat MAF, mozno to skusime s Hussom, Campbellom, Lankinenom... mozno privedieme cednika vymenou, alebo dokonca mozeme zacat sezonu aj s dvojicou Francouz-Annunen. Na Kuemperovi nie sme zavisli, ak bude chciet co najvacsiu zmluvu tak good luck v edmontone... Sancu ze zostane vidim tak na 30%

Lehkonen – tuto vzhladom na RFA status ocakavam ze Lehkonen na 99% u Avs zostane, to je jednoducho no-brainer. Nerozumiem tym spekulaciam o tom ze by ho mal Sakic v lete vymenit (tym ludom asi uplne drbe). Jedina otazka je ci podpise nejaky short term 1-2yr deal s nizsim cap hitom ktory by mu potom umoznil zarobit big bucks ako stale mlady UFA, alebo ci sa Sakicovi podari ukecat ho na dlhodobejsiu zmluvu za vyssi, ale stale este rozumny cap hit... idealne by mohlo byt nieco na urovni max. 4mil aspon na 4-5 rokov...

To by boli FA hraci... tym sa ale Sakicova uloha nekonci. Jednou z najdolezitejsich uloh tohto leta (snad) bude podpis novej long-term zmluvy s MacKinnonom. Vazne dufam ze toto sa nebude odkladat na poslednu moznu chvilu, aj pre Sakica by urcite bolo lepsie vediet cim skor s akym cap hitom musi od sezony 23/24 u Macka pocitat.
Nove zmluvy by teoreticky uz toto leto mohli podpisat aj byram a Newhook, ale tam sa skor ocakavaju short-term bridge zmluvy a kedze budu RFA bez arbitration rights, toto sa da bez obav odlozit aj na buduce leto. Keby sa ale Sakicovi podarilo ukecat Byrama uz toto leto na long term zmluvu podobnu ako ma Girard... :slintac: (tak by mal vzapati Byram vyhodit svojho agenta :giggle: )

Apropo Girard – spekuluje sa ze ak by v time nepokracoval kadri alebo Kuemnper, tak prave Girard by mohol byt pouzity na ziskanie nejakej nahrady za nich vramci trejdu. Avs mali tuto rok jednu z najlepsich obran ake si v NHL timoch v cap ere pamatam. Pri plnom zdravi mali v PO top6 v zlozeni Makar, Toews, Manson, Girard, Byram, EJ – to je nenormalny luxus. Girard sa v druhom kole zranil a guess what – Avs aj bez neho ziskali cup. Je otazne ci v sucasnom zlozeni nie je obranca ako Manson pre Avs dolezitejsi ako Girard... navyse zranenie Girarda nechalo v PO vyniknut Byrama, ktory doslova zaziaril. Da sa predpokladat ze v dalsej sezone si vypyta ovela vyssi ice-time, ktory by zrejme musel dostat na ukor prave Girarda. No a mensi IT pre Girarda zakonite bude znamenat menej bodov a znizenie jeho hodnoty pre pripadnu vymenu v buducnosti... z hladiska asset management by mozno naozaj bolo najlepsie vymenit ho toto leto za brankara alebo 2C a pouzit usetrene peniaze na re-sign Mansona, ktory by mohol s byramom vytvorit 2nd pair za Makarom a Toewsom... :hmm:
Super zhrnute :klobuk: :klobuk:

Velmi podobne to vidim aj ja.
Takze Georgiev... :hmm:

V podstate som spokojny. Ta protihodnota je pre mna absolutne OK, ziskat za picky z ktorych by pravdepodobne nebolo vobec nic (a aj to az o par sezon) NHL hraca ktory moze pomoct hned – to je u mna win. Georgiev sa v suvislosti s Avs spominal uz v minulosti, nakoniec to klaplo az teraz... nemam dovod pochybovat o nasich pro-skautoch, v poslednych rokoch maju ovela viac uspechov ako neuspechov. My v branke momentalne nepotrebujeme superstar, staci nam niekto co nedostane viac golov ako nasa ofenziva dokaze strelit.
Aspon jeden z dvojice Georgiev-Francouz snad toho bude schopny, nevidim dovod preco by neboli.

Georgiev potrebuje novu zmluvu, ocakavam 2-3yrs pod 3mil. O lepsej sanci ukazat sa a vysluzit si co najlepsiu dalsiu zmluvu nemohol zrejme ani snivat, tak necakam ze s podpisom bude robit problemy. Zaroven to jasne ukazuje ze Sakic zjavne nechce do cednika investovat prilis vela $$$ - a mne to vobec neprekaza. Jedna vec by bola keby chcel len usetrit a tie prachy na nic ine neminul. Ale za tieto usetrene cca 3mil mozno zostane jeden z dvojice kadri-manson, alebo sa pouziju na nejaku UFA posilu. Urcite nezostanu nevyuzite a po poslednych rokoch mam v sakica dostatocnu doveru na to aby som veril ze ich vyuzije dobre.

Neviem ci to v tomto trejde zohravalo nejaku ulohu (skor si myslim ze asi nie), ale novy rus v time by mohol aj Nichuskinovi zvysit motivaciu zostat u Avs. O nom je zname ze s anglictinou si prilis nepotykal, takze mat v time niekoho s kym si moze podebatovat v rodnej reci by prenho mohlo byt vitanou zmenou.
Tak mame za sebou dva dni voneho trhu a AVS su ohladom podpisu hracov niekde pred cielovou rovinkou.

Mame momentalne cap space 3,9mil a roster 21/23.
Potrebujeme druheho centra a pravdepodobne lavorukeho obrancu.

Na druheho centram aby nim bol Kadri, totiz potrebujeme niekoho vymenit. Najviac sa sklonuje meno Girarda, bez ktoreho to v PlayOff islo a ktory ma slusnu zmluvu na jeho skill.

Takze ked vymenia Girarda, potrebujeme za neho lavorukeho obrancu lebo v systeme nikoho nemame. Cap sa sice zvysi na 8.9mil ale roster znizi na 20/23.

Kadri musi zobrat max 7mil (bude roster 21/23) aby nam ostalo 1.9mil aby sme mohli doplnit roster dvoma hracmi po 950tis na 23/23. Jeden z nich bude predpokladam Myers za 912.500, cize nam ostane na LD obrancu do tretieho paru 980 tis

A buduci rok ?
Konci Newhook, MacK, Byram a Myers z hracov, ktorych budeme chciet udrzat v time (Myers samozrejme otazny)

Newhook+MacK+Byram = 900+6.300+900 = 8.1mil $

Skonci Johnson (bude treba RD obranca) a skonci Compher co je 6+3.5 = 9.5mil.

bude teda k dispozici 8.1+9.5 = 17.6mil.

Ak zoberie MacK 10mil ostane 7.6mil + dobre mozno 1mil sa rozsiri CAP HIT tak 8.6mil na Byrama, Newhooka a dvojicu hracov zaplatajucich dieru po Johnsonovi a Compherovi...

Nic ruzove...

Ak Kadri nezoberie zmluvu na 7mil, tak druhy center uz jedine cez vymenu, nakolko Copp, obaja Strome-ovia a aj vsetko ostatne suce do 2.formacie je uz rozchytane...

Po Kadrim ide udajme momentalne agresivne Calgary a ponukaju mu 9.5mil na 7 rokov
4804 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2007 ANAHEIM DUCKS