Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

COLORADO AVALANCHE

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Ta situace na západě je opravdu úsměvná. Ztrácíme dva body na PO a zároveň nás dělí 1 bod od předposledního místa, resp. 3 body od posledního. :scare:

Poslední Kings s bilancí 22-27-4 jsou stále reálně ve hře o PO... :lol2:
co ten slavny puchovskeho tralalanche klub? este to existuje?
mitch píše:
čtv 07. úno 2019 11:58
co ten slavny puchovskeho tralalanche klub? este to existuje?
http://www.eurolanche.com/
Bavi ma ta panika, zrazu je vsetko zle, polka hracov by sa mala vymenit a podobne...ved je to hokej. Loni sa podarilo postupit, na poslednu chvilu a vdaka dobrej forme na konci sezony. Chapem ze to fanusikov namlsalo a cakal sa po tom dobrom uvode pohodovy postup. Ale tak ako to Colorado loni zvladlo, tak to tento rok dopadnut nemusi. A este jedna vec je podstatna..konkurencia nespi a zlepsuje sa. Tak ako sa tento rok nemusi nam darit, tak o rok to moze platit o Calgary ci Dallase.

Mna osobne tieto vysledky az tolko netrapi, pretoze ten tim stale este ani zdaleka nevycerpal svoj potencial. V tom time vidim len dva problemy..ten prvy je na brankarskom poste. Nevyrovnanost vykonov v tejto casti sezony uz odpalilo niekolko timov z boja o PO. Druhy problem je skratka druha lajna, tam musi byt hraci co nebudu az tolko zaostavat v produktivite za elitnou. A v tom Colorado zlyhava, pretoze tento problem sa nepodarilo odstranit a uprimne v nejake velke zlepsenie u Comphera ani Josta necakam. Budu to slusni hraci na pomery dnesnej NHL, ale v kritickej chvili tim nepotiahnu. Respektive si podla mna nedokazu udrzat formu dlhsi cas v sezone, skor su to take zopar zapasove vynimky.

V tychto dvoch bodov by Sakic mal nieco urobit. A nemusi to byt hned pod tlakom neuspesnych vysledkov a vymena na poslednu chvilu. Z mojho pohladu nie je Francouz ziadna velka vyhra, solidna dvojka ale bez potencialu byt jasna jendotka. Grubauer je vyrazne mladsi a perspektivnejsi brankar ako Varlamov, lenze sa mu zatial nedokaze vykonmi priblizit. Ja Grubaeura nebudem odpisovat, uz bolo vela hracov co mali zlu prvu sezonu ale cez leto si vycistili hlavu, zabudli na neuspesnu sezonu a podavali skvele vykony.

Takze bude zaujimave sledovat, kolko zapasov sa podari do konca sezony vyhrat a ako sa bude ten tim preznetovat vo zvysku zakladnej casti. Minulu sezonu ten tim hral viac timovo aj vo chvilach ked chybovali jednotlivci. Teraz niekto urobi chybu a zvysok timu spadne do depresie spolocne s tym, co tu chybu urobil. No a samozrejme stupa frustracia z toho, ked sa podari zmazat naskok supera, je vyrovnany stav ale super zasa odskoci do vedenia. Za mna by asi bolo aj lepsie, keby sme nemali tak dobry zaciatok, nedrzali druhu priecku v konferencii ale celu sezonu sa pohybovali na 5-10 mieste. Pretoze hracov este viac zraza to, ze herne na superov maju ale zbytocne chyby im odpali zapasov. A ja osobne radsej obetujem tuto sezonu a kludne aj dalsiu, pretoze draft 2020 bude podla mna natrieskany.
Ja skratka mam v sporte ked tim pracuje dlhodobo s jasnym planom ako dosiahnut cielov ako keby mal zazit kratkodoby uspech a potom zasa par rokov temnoty. :)
In their 24 games since defeating Florida on Dec. 6, the Avalanche have allowed 96 goals, the most in the NHL over that span, on 718 shots, the second fewest in the League behind the Blues (669). Of the 47 goalies who have played in at least 10 games since Dec. 6, Varlamov is 46th in the NHL with a .876 save percentage, and Grubauer is 47th at .869.

:rocker: :rocker: :rocker:

:paperbag:
V nasom pripade by som nehral OT ale rovno najazdov. To je fakt neuveritelne smiesne, ako nevieme v OT dat gol a zobrat bod navyse. Nema to so smolou nic spolocne, je to skratka neschopnost a za tu skratka platime najvyssiu cenu. Zapas som videl od cca polky a dlho som nevidel, aby tim ktory vedie 2-0 a kontroluje zapas, tak jednou zlou rozohravkou daroval superovi kontaktny gol. Druha tretina sa mala dohrat s nulou a ten tim by to zvladol udrzat. Takze sa akurat prehlbila frustracia, dalsi zapas Boston a to tiez neslubuje to, ze by mali konecne vyhrat.

Soderberg je nedoceneny hrac, aspon pre mna. To on je v sucasnosti rozdielovy hrac ked sa nedari prvej lajne a zo zvysku utocnikov si ako jediny drzi nejaky standart vykonnosti. Zacinam byt alergicky na Comphera, v tom time by nemal byt mozno ani Jost a farmar Greer. Takze ak sa strati sanca na PO, nech kludne vytiahnu z farmy Kauta na poslednych 10 zapasov. Nech si zvykne na NHL, kludne aj O'Connor nech dostane sance. Bohuzial, za Josta ani Comphera nedostaneme dokopy nic, oni nemaju velku hodnotu a sancu dostavaju preto, lebo nemame nikoho v Eagles, kto by ich nahradil. Mozno ich oboch odpisujem predcasne, ale na druhu lajnu je ot podla mna zufale malo od nich.
Další prohra, dalši prohrané prodloužení, tuším deváté z deseti. Člověk by si řekl po 23 minutách, že se třeba něco konečně mění a bojovnosti to dvoubrankové vedení udržíme. Ale bohužel ten tým nemá dlouhodobě psychiku, je frustrovaný a zapoměl vyhrávat! Například to co předvedl první útok při té 100% šanci :hroza: . Proč proboha Landeskog nahrával??? Pak to Islanders otočili a mi štastně vyrovnali. Prodloužení už byla klasika. Letos playoff nebude! Nezasloužíme si ho. Nemáme tam co dělat. Polovina týmu hraje druhé housle a s tím se nedá uspět. Navíc první útok je totálně z formy, nejde jim vůbec nic! Rozpadlo se to jak domeček z karet. Týmy okolo nás vyhrávají a zvyšují bodový náskok . Coloradu už pomůže jen zázrak. Museli by vyhrát 20 zápasů z 28 což je scifi!
Jinak jestli tobě (Rantanen) nevadí další zpackaná sezona, tak ok. Věř ale, že drtivé většině fanoušku to vadí hodně. Už několik let se potácíme u dna (až na pár světlých momentů) a když už se zdá, že by to mohlo fungovat , tak se opět ukáže jak jsme se mýlili. Říka se tomu falešná naděje. Navíc nejlepší hokejové roky MAcKa, Landeskoga a ostatních utíkají. Zajimavé je, jak dlouho u nás ten rebuild (generační obměna) trvá? U nás už minimalně 7-10 let? Jiné týmy byly ve většich sra*kách a už jsou znova na špici...Jen Colorado a Edmonton... :hroza: .
Ale tak co už, mi tady na foru stejně nic nezměníme :wink:
Přema píše:
sob 09. úno 2019 22:14
Jinak jestli tobě (Rantanen) nevadí další zpackaná sezona, tak ok. Věř ale, že drtivé většině fanoušku to vadí hodně. Už několik let se potácíme u dna (až na pár světlých momentů) a když už se zdá, že by to mohlo fungovat , tak se opět ukáže jak jsme se mýlili. Říka se tomu falešná naděje. Navíc nejlepší hokejové roky MAcKa, Landeskoga a ostatních utíkají. Zajimavé je, jak dlouho u nás ten rebuild (generační obměna) trvá? U nás už minimalně 7-10 let? Jiné týmy byly ve většich sra*kách a už jsou znova na špici...Jen Colorado a Edmonton... .
A ktore timy? Myslis Toronto ktore bolo opakovane k smiechu na uplnom dne a mohlo si tak vyberat hracov ako Matthews, Nylander ci Marner? Colorado tolko moznosti nemalo. Alebo Buffalo? Ci koho vlastne myslis? Sak Colorado bolo dlho na dne aj preto, lebo nedokazalo z pickov dlho nikoho dostat do prveho timu. V tom case zlyhaval scouting na plnej ciare a tak si take Chicago uchmatlo svojho Kanea a neskor si kvalitnou robotou managementu zaistilo niekolko SC.

Vidis a v tom sa rozchadzame uplne. Ty si loni bol v euforii z postupu do PO, ja som to vnimal tak, ze sa to sice podarilo ale v tom time je dost otaznikov smerom k buducnosti. A tie nadalej trvaju, pretoze nemame dve top lajny ale len jednu. Zvysok sem tam zahra dobry zapas ale to je malo. A co teraz s tym? Rozprasit to kompletne a pripadne koho priviest? Ten tim svoju kvalitu ma, bohuzial ho nedrzi brankari a svoju rolu hra velmi aj psychika. S tym ti trejd nepomoze, pretoze ak sa hraci rozlozi po 1-2 chybach, tak ako ich chces mentalne dvihnut tak, aby sa to neopakovalo? To, ze hraci nemaju formu je uplne normalne. Rantanen vyletel neuveritelnym sposobom, bodoval takmer zo vsetkeho a zrazu nevie trafit branku. Tak je to podla teba neschopak ci ako to mam vnimat? Ved je to sport, len prehry ta posilni, nie vyhry. Myslim ROR bol situaciou v Buffale tak znechuteny, ze ho hokej ani nebavil. Sme snad v takom bode ako on my? Nemyslim si. Ja skratka chcem vidiet dalej ako za najblizsi roh, ty nie. Tato situacia akurat nahrava tomu, ze Sakic urobi nejaku unahlenu vymenu ktora mozno prinesie kratkodobu nadej ale v dlhsom case sa oslabime. Tak ponukni nejake riesenie okrem kritiky ktoru tu citam od teba nonstop..
Kritika nonstop už dva měsíce. Nezlob se na mě , ale z mého pohledu oprávněně. Já Coloradu fandím už od roku 1996. A to co se děje poslední desetiletí, je zkrátka už přes čáru. Rebuild ve kterém se neustále točíme dokola s nejasným výsledkem už trvá dlouho. Víš co mi nejvíce vadí? Že Sakic občas nezariskuje a hlavně nezaplatí( k vůli internímu platovému stropu) a nezkusí přivést třeba top obránce a top 6 útočníka, který nám chybí momentálně asi nejvíce. Nebo nevymění hráče za hráče. Jenže to by musel taky něco nebo někoho obětovat a to on neudělá...jeho filozofie je čekat až dorostou naše draftované naděje. Rantanen není neschopák, stejně jako MacK nebo Landy jsou už teď poznamenaní psychikou, frustrací, tíhou neúspěchu. Že jsou neschopáci jsem nikdy neřekl. Spíše mě zaráží , jak se do této situace dostali, když po cca. 35 zápasech jsme byli na úplné špici NHL a následně neuvěřitelný pád do sutérenu. To se jen tak nevidí. Už teď ztrácíme na playoff 3 body na rozjeté soupeře. Zápasů je ještě dost, ale forma na obrat asi nebude.
Ptáš se mě na návrh řešení ? Teď už je na posílení v této sezoně asi pozdě. To se shodneme ne? Před trade deadline bych se pokusil vyměnit potencionální Free agents v obraně za picks. A doufat v přívětivý los loterie draftu. Pro příští sezonu "zaplatit" top obránce z free agent + zapracovat do týmu Makara. A hlavně, pokud nebudeme mít štěstí v loterii , tak za každou cenu přivést top 6 útočníka. Defacto hrajeme na první lajnu a zbytek je vše 3-4 lajna. u nás druhá lajna není.
To je tak když někdo začíná fandit týmu v roce kdy vyhrál Stanley cup ( nebo možná právě proto ) a tím pádem už jsou pro něj jiné výsledky než zisk SC neúspěch. Mimochodem v tom samém roce jsem začal fandit Ducks, kteří v NHL začínali a ikdyž v posledních 10-15 letech patřili k tomu nejlepšímu v NHL tak to beru s nadhledem :wink:
Selly8 píše:
ned 10. úno 2019 13:10
To je tak když někdo začíná fandit týmu v roce kdy vyhrál Stanley cup ( nebo možná právě proto ) a tím pádem už jsou pro něj jiné výsledky než zisk SC neúspěch. Mimochodem v tom samém roce jsem začal fandit Ducks, kteří v NHL začínali a ikdyž v posledních 10-15 letech patřili k tomu nejlepšímu v NHL tak to beru s nadhledem :wink:

V té době mi bylo 15 let. A nezačal jsem jim fandit jen díky tomu, že vyhráli Stanley cup. Spíše se mi líbil znak a dresy. Doma jsme hráli šprtec a já si měl vybrat tým nhl. Vybral jsem si Boston Bruins (k vůli znaku). Ale záhy jsem to změnil na Colorado :yes:
A ako chces dosiahnut toho, ze sem zrazu pridu top hraci? Jost, Compher, Wilson ani Nieto nemaju taku hodnotu, aby do Colorada prisiel top obranca ci utocnik do druhej pätky. Söderberg je uz stary ale stale velmi platny hrac. Teraz ma Colorado obranu na pomery sucasne NHL dobre nachystanu, takze je hlupost riesit obrancu kedze v zalohe je Makar a Timmins, EJ ako mentor pre mladikov, slusny Zadorov a dobry a stale velmi perspektivny Girard. A samozrejme Barrie, ktory tiez svoju kvalitu ma. Takze do obrany by som nesiahol a nechal ju v sucasnom zlozeni.

Nas problem je v hlbke kvality utoku. To je najväcsi problem a tu som ochotny priznat, ze Sakic vaha a preslapuje na mieste. Stale dufa a asi aj dufal v to, ze Jost a Compher sa budu zlepsovat ale oni stagnuju. Su to priemerni hraci, ziadna spicka ale mali pred casom potencial a preto si ich Sakic vybral. Ktovie, mozno by im trejd pomohol a oni sa zlepsili v inom time. Takze Sakic je v pasti, pretoze ma spatnych hracov za ktorych velku hodnotu neziska a asi ako kazdy GM v lize nechce pustit vela pickov. Ja situaciu Colorada nevidim tak tragicky ako ty, si teda uz starsi fanusik tak iste pamätas ako sa na dne placal Pittsburgh, Chicago alebo Toronto a kolko im trvalo, kym z nich bol favorit na SC. A teraz tu skaces dva metre vysoko kvoli tomu, ze sa rozplyva sanca na PO. O tom probleme ze mame len jednu superlajnu a zvysne priemerne Sakic pred sezonou hovoril a aj povedal, ze veri v progres hracov v utoku. Na tom ja osobne nevidim nic zle, ze vyjadri doveru vo svoj tim. Je ale zaujimave, ze si nepisal nic o tom, ked bol tim druhy na zapade a darilo sa. Ale ak tim spadne do krize, tak to tu hned vypisujes ako je to cele zle..Take obdobie ako padlo na Colorado v sucasnosti, tak padne na kazdy tim v sezone. Ako priklad mozem pouzit Flyers. Loni tusim prehrali 11 zapasov po sebe ci kolko to bolo, vsetci netrpezlivi a aj tak si PO uhrali. No aspon dufam ze to bola lonska sezona. :-D A potom myslim mali zasa seriu kde vyhrali 10+ zapasov po sebe a v osmicke boli.

Ja osobne nesuhlasim s kazdym jednym krokom ci rozhodnutim Sakica, ale nepride mi ako idealna moznost to, na TD pustat sa do velkych vymen a trejdov pickov. Uz sa ukazalo na viacero prikladoch to, ze zbesile vymeny na TD v buducnu tie timy dokazali oslabit. A to ze prvej pätke utekaju najlepsie roky..to hadam nemyslis vazne, ze nie? :) Pisat toto po troch rokoch Rantanena v NHL.
Myslím, že Rantanen to shrnul celkem přesně. Většina z nás asi od Josta čekala, že letos udělá další krok dopředu, ale bohužel udělal spíš dva zpět. A řešit obranu je blbost, tam není co řešit, musí se řešit útok (s tím možná pomůže draft, Hello, Mr. Dorion). Jinak osobně moc nechápu, že Graves pendluje pořád mezi NHL a farmou, přijde mi herně lepší jak Cole, Nemeth, Barberio. Možná se dalo uvažovat nad výměnou našeho prvního kola za někoho do TOP 6, když jsme byli nahoře, ale teď už bude lepší si ten draft nechat..
Třetí prodloužení v řadě, třetí prohra! Dvanácté prodloužení v sezoně, jedenáctá prohra. Ne, toto už opravdu není náhoda :-D . Navíc jsme v Bostonu prohráli po dvanácti zápasech v řadě...Co k tomu říct? Vyrovnané utkání se špatným koncem pro nás. Více nemá cenu hodnotit. Pořád stejná písnička. Na playoff momentálně ztráta 4 body.
"Je ale zaujimave, ze si nepisal nic o tom, ked bol tim druhy na zapade a darilo sa. Ale ak tim spadne do krize, tak to tu hned vypisujes ako je to cele zle..Take obdobie ako padlo na Colorado v sucasnosti, tak padne na kazdy tim v sezone. "
Když jsme byli druzí na západě, tak jsem samozřejmě nic nepsal, byl jsem spokojený :roll:.
Tím , čím si teď prochází náš tým není období, které padne v sezoně na každý tým. Je rozdíl několika zápasová krize (ta potká opravdu každý tým), ale to není náš případ! Jsme zvláštní případ. Když se podíváš na sled zápasů, je to až neuvěřitelné do jakých sra*ek jsme se dostali.
---------------------------------------------------------------------------------------------
ŘÍJEN- 7 výher- 3 prohry- 2 remízy - 16 bodů
LISTOPAD- 8 výher- 3 prohry- 3 remízy - 19 bodů
PROSINEC- 4 výhry- 7 proher- 3 remízy - 11 bodů
LEDEN- 3 výhry- 7 proher- 0 remíz - 6 bodů
ÚNOR- 0 výher- 2 prohry- 3 remízy - 3 body
---------------------------------------------------------------------------------------------
Prvních 29 zápasů skvělých:
29 zápasů - 17 výher - 7 proher - 5 remíz - 39 bodů a vzpomínané druhé místo na západě. Od té doby je to hrůza. Zlom nastal zápasem s Tampou Bay 8.12. 2018 (prohra 7:1)
26 zápasů - 5 výher - 15 proher - 6 remíz - 16 bodů!
Žádné velké oslabení, zranění v té době nebylo. Jen psychika a forma šla rapidně dolů.
Chci tím říct, že tak dlouhá krize nepotká každý tým v sezoně. Tuším, že takový dlouhodobý pokles formy v letošní sezoně potkal jen nás a Anaheim.
Kritizování mě samozřejmě nebaví, ale chvalit je za předvedenou hru a výsledky nemůžu :jn:. Už dlouho slyšíme , jak jdeme správným směrem , ale když už to vypadá, že se konečně můžeme posunout a hrát pravidelně playoff, tak se proces zastaví a nic nefunguje. Já věřím, že se to nakonec zdárně podaří, ta generační výměna. Už mi ale zkrátka dochází trpělivost no :neviem: . Každopádně je to můj pohled na věc a ostatní fanoušci Colorada ho mužou mít jinak :) .
Jost povolán zpátky do prvního týmu. :roll: Za Eagles stihl 8 zápasů - 4+1.
Měli ho nechat dole do konce sezony, by třeba nabral trochu sebevědomí.. moc nevěřím, že najednou nahoře začne hrát líp než do teď..
Souhlas. Mimochodem dnes na theathletic vysel paradni clanek o Makarovi. Po precteni uz ocekavani nemuzou byt vetsi! :slintac:
Po shlédnutí dnešních dvou třetin proti Torontu ( poslední třetinu už jsem jen přetočil ) je myslím všem jasné, jak tento tým letos skončí. Budeme atakovat úplné dno západní konference. Toronto bylo ve všem jasně lepší a výhralo o parník. Naši hráči už to vzdali a rezignovali. Začíná to být tým plný looserů . Prvních 29 zápasů byla asi velká náhoda. Od té doby se ukazuje pravá tvář Colorada Avalanche. Je to úplně stejný hokej , stejné výsledky z předminulé sezony. Žádný progress. Už jen frustrace. Je to ostuda. V tomto složení se bohužel tento tým nikam neposune. Sakic ale nic nehodlá měnit, takže holt to budeme muset zkousnout. Myslím, že už se můžeme pomalu začít těšit na červnový draft. Čekají nás dva vysoké výběry. Alespoň nějaké pozitivum se najde :-D
prvykrat od konca novembra 2W po sebe.
to je na jednej strane pozitivne, na druhej straaasne smutne :|
Začalo to tam zase padat a najednou to jde. Ono to až na pár zápasů prostě nebylo špatný, akorát jsme nedokázali proměnit ani stoprocentní šance a pak přišel jeden gol soupeře a celý se to sesypalo. Söderberg v životní formě :slintac:. S tímhle ten boj o playoff ztracenej není. A pan kritik se najednou vypařil :roll:
To rozdelenie prveho utoku je docasna zalezitost alebo to po nejakej prehre Bednar zasa zlozi na klasiku? Inak Compher a Jost sa prebudili, velmi nedoceneny Söderberg hra vysoko nad svoj standart a ten tim zasa dava golov. Je to stale upracovane, vytratila a lahkost z novembra ale minimalne pre psychiku je skvele, ze hraci zasa nasla vnutornu silu. No a zaverom by som si schoval zopar slov pre Semjona...je aktualne zasa tym brankarom, ktoreho chceme vidiet. Takze za mna je to na :klobuk: a snad si tuto formu udrzi co najdlhsie. Samozrejme ze teraz bude to co minuly rok, to znamena ze mv vyhrame a vyhravat budu aj timy okolo osmeho miesta. Uz teraz v noci to zvladla Minnesota ako my. :) Aj Blues zacnu prehravat, bude to este velmi zaujimave a napinave. Tak trochu ocakavam, ze do tej bitky s nami bude zapojeny hlavne Dallas. Ale co, uzivajme si to, ze sme zasa v hre a z toho najhorsieho sme snad vonku.
Kritik se nevypařil :) , mimochodem kritika byla naprosto zasloužená. Teď musím tým naopak pochválit. :klobuk: , že to nezabalili. Bude to ještě boj o ty dvě poslední místa do playoff. Pořád si ale myslím, že nám chybí druhý útok a ještě top obránce(snad Makar).Toto se bude řešit až po sezoně, doufám. V posledních zápasech nás neskutečně drží Varlamov, opravdu nechápu ten dlouhodobý výpadek formy jeho a celého týmu. Dnes to bude v Nashvillu velice težké, navíc b2b zápas, tak uvidíme :wink:
Nesuhlasim, tvoja kritika bola prehnana a neopravnena. Ked naopak pride seria pozitivnych vysledkov tak by si naopak vsetko vychvalil...Niekedy len staci nepisat, verit v schopnosti hracov a fandit. Ja si teda este poprosim do zvysku sezony o to, aby hraci zacali zvladat hru v OT. Mat kludne len polovicu vyhier z OT, tak mame ovela komfortnejsiu poziciu v tabulke a nestrhol by sa tak taky shitstorm.
Sakic neurobil ziaden pruser vcera, takze u mna v podstate s TDL spokojnost.
Brassard neublizi, zvlast nie za 3rd rounder 2020. ci aj pomoze, to sa uvidi v dalsich 19 zapasoch. ja som mierny optimista ze by v nasej middle6 mohol byt este platnym hracom... trosku sa bojim ci s nim aj nepredlzime zmluvu, to by uz pruserom smrdelo, ale ak by to bolo max na 2 roky a pod 4mil tak by sa aj to dalo predychat (zvlast ak by si to najskor vykonmi zasluzil)

mozeme sa vrhnut na PO race :box:
na zaciatok by celkom stacilo keby sme vyhrali aspon kazde tretie predlzenie :slap:
4804 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2007 ANAHEIM DUCKS