Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

COLORADO AVALANCHE

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Slovenský reprezentačný brankár Peter Budaj sa poctivo pripravuje na novú hokejovú sezónu v NHL. Trénuje hlavne v Banskej Bystrici pod vedením odborníka Romana Švantnera. Na Slovensku bude náš gólman počas celého leta. V Colorade Avlenache zaujme post brankárskej jednotky, o ktorý sa v minulosti delil s Jose Theodorom. Nepreceňuje to. „Boj o post jednotky tu bude vždy. Či by Theodor zostal, alebo nie. Chcem však pomôcť mužstvu, aby sa dostalo čo najďalej. A to až do finále o Stanley cup,“ netajil nám svoje ambície Peter Budaj.
Petra Budaja môžu ľudia stretnúť v rodnej Banskej Bystrici takmer všade. Vždy usmiaty brankár sa rád podpíše, prehodí pár slov. V lete nenecháva nič na náhodu. Poctivo trénuje, pričom sa zameriava hlavne na kondičnú prípravu. „Trénujem pod vedením Romana Švantnera, ktorý mi robí letnú prípravu už niekoľko rokov. Som s ním veľmi spokojný. Pristupuje k tomu profesionálne. Máme to všetko naprogramované, začali sme a je to v plnom prúde. Som rád, že môžem poctivo makať“ netajil náš reprezentačný hokejový brankár, ktorý si posledný júnový týždeň spestril dovolenkou. V Chorvátsku absolvoval svadbu svojho spoluhráča, slovenského útočníka Mareka Svatoša: „Bola to veľmi dobrá svadba v Dubrovníku. Nebolo teplo. Staré chorvátske mesto je veľmi pekné. Nedokázal som iba oddychovať. Bolo tam pozvaných aj zopár hráčov z Colorada, takže sme behali a posilňovali.“ V poslednú júnovú nedeľu sa Peter Budaj osobne zúčastnil futbalového finále majstrovstiev Európy. O dojmy sa podelil s čitateľmi našej partnerskej stránky futbalportal.sk. Súčasťou Budajovej letnej prípravy je nielen futbal, ale aj beh. S Romanom Švantnerom trénujú napríklad i naši futbalisti, bol ním v júni aj Martin Škrtel. Porovnávať bežecké časy futbalistov s hokejistami je však zavádzajúce. „Futbalisti sú bežci, ale hokejisti majú iné prednosti. Nemôžem byť smutný z toho, ak ma nejaký futbalista predbehne. Chcem tvrdo a poctivo trénovať, aby som bol rýchlejší a zlepšil si časy z minulého roka. Máme totiž tréningové jednotky, ktoré si porovnávame práve s minulým rokom. Každým letom sa človek nemôže zlepšovať, ale snaží si udržať aspoň také časy, ako vlani,“ priblížil svoju kondičnú prípravu Peter Budaj, ktorý považuje kondíciu za rovnako dôležitú, ako v prípade futbalového, či hokejového hráča: „Nemôže povedať niekto, že brankár nemusí mať kondíciu. Veľa divákov si myslí, že brankár tam iba stojí, ale to nie je pravda. Dôležitá je samozrejme špecifická príprava. Nemôžeme mať takú prípravu ako hráči. Je tu trošku iná záťaž, či už fyzická, alebo psychická. Všetci to dobre vedia. Či už tréneri, hráči, ľudia v tíme. Brankár vie presne, čo potrebuje, ako má trénovať. To sa aj snaží robiť. No bol som vždy zástancom toho, že aj brankár potrebuje byť v dobrej kondičke.“

Peter Budaj sa bil v Colorade o post jednotky s Jose Theodorom. V uplynulej sezóne chytal v 38 zápasoch. Percentuálnu úspešnosť zásahov mal vyššiu než 90 percent. „Ešte mám s Coloradom ročnú zmluvu a uvidím potom, čo sa stane. Verím, že si teraz post brankárskej jednotky udržím. Chcem pomôcť mužstvu a dostať sa s ním čo najďalej, až do finále o Stanley cup,“ vyhlásil Peter Budaj, ktorý po odchode Theodora nepreceňuje svoju novú pozíciu: „Ten boj o post jednotky tu bude vždy. Či je tu Theodor, alebo nie. Verím, že som natoľko dobre pripravený, aby som takýto boj vyhral.“

Banskobystrický rodák prepísal históriu, keď ako prvý slovenský brankár nastúpil aj na zápas play-off NHL. Theodora nahradil Budaj v necelých troch zápasoch a nechytal v nich zle. No jeho tím na silný Detroit nemal. „Myslím si, že sme nemali šancu. Bola to nepríjemná skúsenosť, no každá skúsenosť je na niečo dobrá. Takáto ťažká skúška dá niečo človeku. Ukázala nám, mne i mužstvu, že musíme byť na budúci rok lepší, aby sme mohli pomýšľať na najvyššie méty,“ zamyslel sa náš reprezentačný gólman Peter Budaj.
ja verim ze sa dohodnu este pred nim
No ja taky doufám že se do soudu domluví a podepíšou...Osobně si myslím že když měl plat 1,2 milionů dolaru,tak kvalifikační nabídka od AVS byla kolem 1,6 milionů dolarů...(Prostě povinné navýšení).A Marek bude požadovat plat mezi 2,5 až 3 miliony dolarů...Já si myslím že smlouva na 3 roky s celkovým příjmem 8 milionu dolaru (2,7 milionu na sezonu)by bylo celkem ok ne?Co myslíte?No více jak 3 miliony na sezonu si myslím že už by bylo moc...ale je to jen můj nazor... :thumbsup:
Marek pozaduje priblizne 2,5 miliona na sezonu
A kde jsi to četl?
primaprema píše:A kde jsi to četl?
Svatoš sa nezhodol s Avalanche, čaká ho arbitráž
6. júla 2008 10:43

Hokejista Marek Svatoš sa nedokázal dohodnúť s vedením Colorado Avalanche na novej zmluve a jeho ročný plat bude musieť určiť až arbitráž. Svatošovi sa po sezóne skončil platný kontrakt a od 1. júla je obmedzeným voľným hráčom.
V poslednom ročníku dostával 1,2 milióna dolárov ročne, teraz údajne požaduje podľa Denver Post zvýšenie na približne 2,5 milióna (pravda.sk)

Obrázek
Zaslúži si aj oveľa viac za to,čo predvádzal na ľade. :)
Nech mu to vyjde.
Myslím si že teď nastal ten pravý čas trošku rozebrat posílení mužstva...Je 8 dní po otevření trhu s volnými hráči a už to tak vypadá že vedení Colorada už nemá v úmyslu někoho z Free Agents podepisovat...Samozřejmě nepočítám volné hráče Joea Sakica a Petera Forsberga...Oba dostali čas na rozmyšlenou.
Tak a pojďme se na nastolenou situaci podívat...Ještě před 1.červencem odvedl Francois Giguere myslím velmi dobrou práci,když podepsal A.Footea na 2 roky za 6 milionů dollarů a J.M.Lilese na 4 roky za 16,8 milionů dollarů.Po 1.červenci do zadních řad získal ještě D.Tjarnqvista na 1 rok za 750 000 dollarů...Teď se podíváme do brankoviště,tedy do prostoru kde nás až na vyjímky tlačí bota už dlouho...Poté co se José Theodore nedohodl na nové smlouvě bylo jasné že se do Colorada už nevrátí.Hodně lidí včetně mě doufalo že se Francois Giguere rozhodne získat nejlepšího bránkaře na trhu volných hráčů Cristobala Hueta!Nestalo se tak a podle slov Giguerea se stane jedničkou Peter Budaj...Hned jak vyšlo najevo že Theodore podepsal smlouvu s Washingtonem,tak Colorado podepsalo Andrewa Raycrofta na 1 rok za 800 000 dollarů!Tomu se v posledních letech moc nedaří tak uvidíme jak se mu povede pod skalistými horami...Když se podíváme do útoku tak se Coloradu povedlo získat bojovníka Darcyho Tuckera a švédského tvrďaka Pera Ledina..Pak se ješte upsal náš RFA Wojtek Wolski na 2 roky za 5,6 milionů dollarů...A tím Posílení Colorada prozatím skončilo...Ještě se čeká jak dopadne situace s M.Svatošem který míří k arbitráži a také jak se rozhodnou C.McLeod a C.McCormick kteří také ještě s AVS nepodepsali...Všichni fanoušci AVS také napjatě čekají jak se rozhodnou dvě ikony klubu Joe Sakic a Peter Forsberg...Francois Giguere také řekl,že si nechá pod platovým stropem rezervu pro případné posílení v průběhu sezony,což je určitě dobré řešení...Když to tedy zhodhotím tak určitě jsme posílili defenzívu,která vypadá hodně kvalitně.Buddy dostane příležitost a pevně věřím že bude spolehlivou jedničkou...A v útoku jsme jednoznačně přitvrdili...Tucker,Ledin,Laperriere,Parker,McLeoda McCormick budou hrát velmi tvrdě...V útoku si myslím že by Colorado mohlo ještě něco změnit a posílít o jednoho top-6 útočníka!A toho můžem získat jedině trejdem,mě osobně by se zamlouval M.Afinogenov...Uvidíme jak to nakonec vše dopadne...Možná dostanou příležitost mladíci Hensick a Stewart...Uvidíme...Ještě se může stát cokoliv...Sezona je prozatím daleko...
Obrana je opravdu kvalitnější než v minulých sezónách s ostatními pozicemi je to však prakticky stejné, ne-li horší. V současné době to opět vidím na urputný boj o play-off.
PS: Jsem velmi zvědav jak se rozhodnou Forsberg a Sakic (to ale asi všichni)
Já se ještě navíc domnívám, že problém bude s gólmany - s Budajem coby 1 se žádné velké věci od Av´s v následující sezóně očekávat nedají !!!!
Come on ENGLAND píše:Já se ještě navíc domnívám, že problém bude s gólmany - s Budajem coby 1 se žádné velké věci od Av´s v následující sezóně očekávat nedají !!!!
A ja si naopak myslím že Buddy bude velká opora a v brankařských statistikách se neztratí...Je na čase aby Buddy ukázal co v něm je... :thumbsup:
Ked mu to klub dovolí,som zvedavá,či konečne bude n1,má na to,bez debaty,zaslúži si to,ved v zápse profi fínsku podľa mňa dokazoval skoro zázraky.
Len má tú smolu,že je slovák,keby bol američan či kanadan,tak je v bránke stále.
Opakujem to,lebo ma to štve a som presvedšená,že to tak je.Upredňostňujú svojich. :evil:
Podle posledních informací ktere jsem na netu zjistil,tak při jednom interview ve švédsku Peter Forsberg řekl že je jen malá šance že by se na led vrátil na začatku sezony...Podle jeho lekaře to nebude dříve než o Vánocích...!!!Tedy jestli se vůbec vrátí...byl tam taky dotaz pokud se tedy vrátí na led jestli to bude v Coloradu,tak Foppa řekl že je to nejpravděpodobnější varianta...
Come on ENGLAND píše:Já se ještě navíc domnívám, že problém bude s gólmany - s Budajem coby 1 se žádné velké věci od Av´s v následující sezóně očekávat nedají !!!!
suhlasim nic proti budajovi je to dobry brankar ale na jednotku podla mna nema mozno keby hral v detroije de maju nepriestrelnu obranu mislym ze by sa avs mohli dostat do play off ale daleko urcite nezajdu lebo v play off ide rozhodne o vikony brankara tak utok na stanley cup mozme smelo vilucit :good:
Ono nikde není napsáno že Colorado třeba do konce trade deadline někoho nezíská!!!Třeba takový Ryan Miller nepodepíše s Buffalem a trejdnou ho do Colorada...toto ber jako přiklad...ale opravdu si myslím že Buddy na to má aby byl jednicka tímu...i v Coloradu...V lonském ročniku jsem viděl mnoho zápasů když chytal Buddy a byl oporou mužstva a to temeř ve vsech zápasech co chytal...
Tak po podpisech Cody McLeoda,Cody McCormicka a navrátilce Briana Willsieho se už čeká víceméně jen na to,jak dopadne situace s Marekem Svatošem a Joem Sakicem!Vedení by podle mě nemělo jít k arbitráži se Svatošem a mělo by se s ním domluvit normálně bez tahanic...Jinak další podpisy hráču ktere se uskutečnily tady rozepisovat nebudu...Jde o hráče kteří budou hrát jistojistě na farmě a tak tyhle podpisy nejsou nikterak důležité...
No s tou jednotkou v Coloradskej bránke to podla mňa až také jasné nieje.Raycrofta by som hneď neodpisoval,môže byť Buddymu minimálne vyrovnaný.Aj keď v Toronte sa mu moc nedarilo,je to brankár,ktorý má svoje kvality.Od Theodora sa čakalo veľa,že konečne prišiel kvalitný brankár a urobil v tej bránke dokopy ..... len zbytočne zviazal ruky vedeniu svojím platom.Som zvedavý aká bude teda situácia v bránke Colorada,najreálnejšie sa mi zdá pravidelné striedanie brankárov,ktoré ale tiež nieje výhra.
mne sa praveže Theo v tejto sezone lubil .... ale s tým platom to je pravda len robil problemy... ale tak teraz budaj ma poctivu pripravu trenuje vkuse prave preto aby bol už znova jednotkou a aby ho prave Raycroft nevyhodil z postu lebo prave Raycroft je ten kto získal calder trophy ked začínal no a odvtedy ho ja nepodcenujem je pravda že jeho vykony neboli na urovni top golmana no mohol za to možno aj tím v ktorom bol... čiže Toronto ktore ma stale rpoblemy dostať sa do PO.... očakavam kvalitný suboj o post jednotky
Dnes NHL zveřejnila Rozpis sezony 2008/2009!Po prvním prozkoumání losu pro Colorado jsem zjistil toto:
S tímy Severozápadní divize odehrajem s každým 6 zápas(3 doma,3 venku).
Se zbývajícími 10 tímy ze Západní konference odehrajem s každým 4 zápasy(2 doma,2 venku).
Se třemi tímy z Východní konference (Atlanta,Tampa,Philadelphia)odehrajem s každým 2 zápasy(1 doma,1 venku).
Se zbývajícími 12 tímy z Východní konference odehrajem s každým 1 zápas(S někým doma,s někým venku)
Já jsem s tímto losem velice spokojen!Ubylo Zápasů v divizi a přibylo zápasů s tímama z Východní konference... :thumbsup:
Zítra tedy 25.7 2008 jde k arbitráži Marek Svatoš...tedy pokud se do zítřka s vedením Avalanche nedohodne...Dočetl jsem se,že se svým agentem požadují po Coloradu 2 miliony Dollarů ročně...tak pak nevím o co Vedení jde!!!Myslím že 2 miliony jsou ok...fakt nevím...!Jak tato situace dopadne se dovíme již brzy...
primaprema píše:Zítra tedy 25.7 2008 jde k arbitráži Marek Svatoš...tedy pokud se do zítřka s vedením Avalanche nedohodne...Dočetl jsem se,že se svým agentem požadují po Coloradu 2 miliony Dollarů ročně...tak pak nevím o co Vedení jde!!!Myslím že 2 miliony jsou ok...fakt nevím...!Jak tato situace dopadne se dovíme již brzy...
:!: Marek sa vyhol arbitrazi a v kapse ma novu 2 rocnu zmluvu v hodnote 4,1 mil.dolacov

„Marek bol pre nas uspech klucovou ingredienciou,“ vyjadril sa GM lavin Giguere. „Strelil niekolko dôlezitych golov a my ocakavame, ze bude pre nas aj nadalej posilou.“
Tak teda Marko zostáva...chvála Bohu :)
:) Velká radost pro fandy lavin!!!!
Jenom doplním podpis smlouvy Marka Svatoše :dvouletá jednocestná smlouva na 4,1 milionu.Domnívám se,že šikovmého útočníka podepsal Francois Giguere za velmi rozumné peníze.Marek zřejmě čekal víc,ale je mladý a pokud mu to bude hrát, půjde určitě s platem nahoru!!!Snad už mu bude konečně držet zdraví a dohraje celou sezónu!!!!!!
Podle mne výborný podpis!!!

:arrow: 1.rok 1.750 mil
:arrow: 2.rok 2.350 mil
:arrow: 3.rok UFA
cepi píše:
primaprema píše:Zítra tedy 25.7 2008 jde k arbitráži Marek Svatoš...tedy pokud se do zítřka s vedením Avalanche nedohodne...Dočetl jsem se,že se svým agentem požadují po Coloradu 2 miliony Dollarů ročně...tak pak nevím o co Vedení jde!!!Myslím že 2 miliony jsou ok...fakt nevím...!Jak tato situace dopadne se dovíme již brzy...
:!: Marek sa vyhol arbitrazi a v kapse ma novu 2 rocnu zmluvu v hodnote 4,1 mil.dolacov

„Marek bol pre nas uspech klucovou ingredienciou,“ vyjadril sa GM lavin Giguere. „Strelil niekolko dôlezitych golov a my ocakavame, ze bude pre nas aj nadalej posilou.“
Aby nebyl ze :D za takovy peniz mlady a schopny kanonyr.... V tomhle pripade ac nerad musim vedeni lavin pograrulovat k vybornemu podpisu :good:
Podla mna dobra zmluva.Nebyt nestastnych zraneni,tak ta suma je urcite vyssia...Nech sa dari Marku!!!
4804 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2006 CAROLINA HURRICANES