Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

ANAHEIM DUCKS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Hlavně my jsme ko*oti, nechápu, co si dokazujeme. Že tam jsou pozitiva a důvody, proč se těšit na další sezónu, to už víme. Tak nemusí furt zbytečně vyhrávat. Z top 3, pak top 5 rázem až na osmé místo. Idiocie. Rangers nám ukázali jak na to. Já na ně spoléhal, že nás předběhnou a oni si prohrají s Devils i Ottawou. Oilers mají zápas k dobru, snad nás předběhnou, jenže my máme Kings. Ach jo, poprvé byla šance na vysoký pick a ho*no nejspíš. Budeme čekat, co zbude, z top centru asi nic už.
Ohlund píše:
čtv 04. dub 2019 07:02
Čistý humus že tí čuráci budú znovu na drafte pred nami a s veľkou šancou v lotérii
no, aj by som napisal, ze este predsa nie je koniec a moze to dopadnut inak, ale ked vidim nasich superov na tie 2 zapasy... :joe:
Ti soupeři jsou právě nevýhoda pro nás, pro vás výhoda. Sharks 1-8-1 last 10 a Flames posazují vše, co má ruce a nohy. Jen Gudroa chcou dotlačit na stovku a moc se to nedaří.
tomasinho píše:
čtv 04. dub 2019 08:37
Hlavně my jsme ko*oti, nechápu, co si dokazujeme. Že tam jsou pozitiva a důvody, proč se těšit na další sezónu, to už víme. Tak nemusí furt zbytečně vyhrávat. Z top 3, pak top 5 rázem až na osmé místo. Idiocie.
To takhle přijde Ryan Getzlaf do šatny a říká: "chlapi, už si nic nedokazujte, musíme prohrát, ať máme větší šanci na Hughese, který mi pak vezme práci!"
A kabina svorně odpoví: "jasně Ryane, jsme profesionálové, nic si nebudem dokazovat a prohrajeme!"
Anaheim skoncil prvy v NHL. Ako prvy tim odohral vsetkych 82 zapasov tejto sezony.
https://www.thescore.com/nhl/news/17532 ... UQtBdZg6LY

S Keslerem to nevypadá dobře...
https://theathletic.com/943398/2019/04/ ... ching-job/

:slintac: Doufám, že mu Bob dá tu šanci, vhodnějšího kandidáta těžko pohledat.

Mimochodem, dnes Gulls vyhráli 4. zápas v San Jose a celou sérii 3:1, když zvládli oba venkovní zápasy. V dalším kole Colorado/Bakersfield. Výborně chytá Glass, který v 1. zápase nahradil Boyla. Dominuje i Steel. Kaňkou je dnešní zranění Jonese, který odjížděl z ledu a nebyl schopný přenést váhu na jednu nohu. Konečně měl první rok bez zranění a pak dopadne takto. Snad to nebude tak vážné, už je tak San Diego bez Terryho. Další taková ztráta by mohla být v příštím kole citelná.

Vrátím se ještě zpátky pár slovy k loterii. Závěr základní části jsem prožíval víc, než bylo záhodno. Propad na osmé místo mi přišel až moc velký. Navíc v loterii jsme padli ještě kvůli Chicago o místo níž. Při pečlivém studování hráčů jsem ale zjistil, že už to takový rozdíl není, letos je ta class dejme tomu od 3 do 12 cca dost vyrovnaná na můj vkus. Nevýhodou jedině je to, že musíme čekat, co zůstane. Jsem pro brát BPA, pokud by to nebyl zrovna LHD, jinak je jedno, jestli křídlo nebo centr. Ideální by byl samozřejmě centr, dlouhodobá náhrada za Getzlafa.

Typově vidím Getzlafa v Dachovi, to je úplně stejnej typ hráče. Osobně bych se za něj nezlobil, i když bych raději bral někoho moderněji střiženého, rychlejšího hráče. Moje volba číslo 1 je asi Zegras, výhoda i možnost zahrát křídlo, nějaký čas hrál LW Hughesovi letos. Asi nejlepší playmayker na draftu, rychlý. Propadnou může i Krebs, Turcotte, zmíněný Dach. Když teda počítám, že top 5 bude Hughes, Kakko, Podkolzin, Cozens, Byram. Určitě nebrat ale švédské beky ani Yorka.

Dark horse je pro mě Caufield. Ten šplhá a bylo by velké překvapení pro mě, kdyby neskončil v top 10, jednoznačně nejlepší střelec draftu. Má skill, skvělou střelu, speed. Jen prostě 170cm, ale snad už třeba z případu DeBrincata mnozí poučili. Caufield je neskutečnej, první hráč po Kesselovi, co dal v US development programu 2x v řadě 50+ gólů, momentálně ve 4 zápasech na U18 11+2. Je to sice RW, kde je depth v organizaci asi největší (Silf, Kaše, Terry, Sprong, Sherwood..Perryho nepočítám, ten v době nástupu Caufielda bude pryč už), ale pokud by propadl k nám, skočil bych po něm naprosto okamažitě.

Moje pořadí na 9ce v případě propadnutí po top 8 teda.

1. Zegras
2. Caufield
3. Dach/Turcotte/Krebs
U nás se v plné nahotě začíná ukazovat, jaká chyba byla prodloužit Boba a nevyhodit ho úplně. Obecně se čekalo, že po konci San Diega v AHL jmenuje Eakinse, jenže spíš to teď připomíná velký cirkus. San Diego minulý týden opravdu dohrálo, velmi smolně, mělo podle mě jednoznačně na finále, dokonce i byli na můj vkus lepší jak Chicago. Po prvních dvou duelech venku přijeli s dobrým stavem 1:1 a čekaly je 3 domácí zápasy.

První zvládli, zlom přišel ale v game 4. Dost bad luck v OT, srovnalo se to. Pátý se pak prosral dalším smolným momentem, když si ve výhodě dali vlastňáka. Taky tím, že Boyle chytal po double OT b2b, zatímco Chicago místo Danska dalo Legaceho. Šestý už byl labutí píseň. Být to po homestandu 3:2, věřil bych v postup. Ale i tak senzační sezona, dost smůla na několik zranění v PO. Každopádně odvedl Eakins skvělou práci, posunul mladíky na vyšší úroveň, i díky jeho přístupu udělal Steel, Jones, Larsson nebo Terry velký krok kupředu, posunulo je to.

Což mě vrací k volbě nového trenéra Ducks, kteří teď jsou jediní bez kouče. Murray totiž cítí, že je pod tlakem. Po blamáži s Randym začíná být i přes nedávný podpis pod tlakem. Majitelé docela tlačí na Eakinse, který dává největší smysl, vše kolem zná, většinu hráčů atd. Jenže Bob zřejmě ví, že jde o jeho poslední jmenování v pozici GM, a tak začal být brutálně obezřetný, až z toho udělal takový guláš, že bych se nedivil, kdyby se mu na to Eakins sám vysral. Každý den přibude další nový kouč na interview. Chápu, že si chce být jistý a projít možnosti, ale jenom to naznačuje, že si není Eakinsem úplně jistý.

Mimochodem, těmi kandidáty jsou.

Lane Lambert (Trotzuv asistent), Rick Bowness (Dallas, nedávno Tampa), as well as Todd Nelson (Dallas, předtím Grand Rapids), and Dallas Eakins are amongst the candidates in ANA. There may be more (Minnesota-Duluth head coach Scott Sandelin).

Favoritem asi stále je Eakins, ale měli bychom to vyřešit co nejdřív, blíží se draft, free agency, ať víme, s čím do toho půjdeme. Já stále doufám v Eakinse, Bowness klidně jako asistent na defenzívu. Jenže proč by Bowness šel z jednoho místa asistenta do druhého že jo. Pokud by to neměl být Eakins, přikláněl bych se k Nelsonovi, přičemž i Lambert se snad od Trotze něco naučil. Hlavně to vyřešit včas.

Co se týče draftu, stále doufám v to, co jsem psal v předešlém příspěvku. Že k nám propadne Zegras, nejlepší možná volba pro nás. Dach ani Cozens to asi nebudou (preferoval bych Dacha z těch dvou), Turcotte taky ne, Caufield nejspíš taky ne. Takže zbývá Zegas, případně Krebs.
Rebuild nebo spíš retool naší organizace se rozjel na plné obrátky. Z jedné strany jsem spokojený, z druhé smutný. Končí jedna etapa, ale začíná nová, na kterou se moc těším. Na ten obrod, nové tváře částečně, snad i zajímavější hokej (méně nebo stejně zajímavý asi hrát ani nejde).

Jako první známka nových Ducks bylo včera jmenování Eakinse jako nového head coache. Bob si na interviews otestoval jiné kandidáty, ale vrátil se k Eakinsovi, který zná organizaci a 2/
týmu. Plno z nich pod ním zaznamenalo velký progres. Moderní kouč, který sám ví, jaké chyby udělal v Edmontonu. Musíme věřit, že se poučil a že ho zbytek starších hráčů vezme. Za mě ideální varianta pro tu drobnou obměnu.

Druhou podstatnou informací je Perryho buyout. Spekulovalo se, že pokud nevyjde nějaký trejd, mohlo by to přijít. Tohle je ale velká rána. Jsem velmi smutný z toho, že legenda a ikona organizace, former MVP, 2x olympijský vítěz, mistr světa, musí končit takto. Zvlášť, když ty dva roky bychom přežili, na salary ušetříme 4 míče (11 z 15 zůstává), na cap hitu příští rok bída.

The cap hit breakdown is as follows:
18-19: 2.625 M
19-20: 6.625 M
20-21: 2 M
21-22: 2 M

Jediný důvod je právě rozhodnutí jít jiným směrem a roster spot. Spekuluje se i horším vztahu s Murraym, který nepřímo po neúspěšných PO leccos naznačoval, ale hlavní důvod je ten roster spot. Na RW je Silf (mohl být vytrejdovaný a mít vysoký pick), Kaše, Terry, Sprong, Sherwood, hrál tam i Rowney. Všichni jsou NHL ready a neměli by prostor. Je to smutné, s buyoutem nesouhlasím, ale dokážu ho jakž takž pochopit. Chybět bude moct, soupeři nenáviděný, svými ceněný. Jeho kousky jako sebrání Seminovy hokejky nebo stříknutí vody do Carterovy rukavice, to mi bude chybět.



V pátek nás čeká draft, na 9. musíme čekat, co k nám propadne. Jsem pro BPA strategii, i přes potřebu centrů. Těch je spousta, ale nezbýt na nás Turcotte, Cozens, Dach ani Zegras, tak třeba před Krebsem bych raději volil Caufielda. Nechci jen obránce, na toho můžeme využít pick 29 z trejdu Montoura. Nebo s 29 + 39 zkusit move up. Nechci ani Boldyho. Moje prioritní pořadí. Jeden z nich určitě na nás zbude.

1. Zegras
2. Caufield
3. Dach/Krebs/Cozens - v tomto pořadí
Welcome Trevor Zegras! :wave: :clap: :oslava:

Sen se stal skutečností, opravdu k nám propadl hráč, kterého jsem si přál nejvíc ze všech. Poslední týden už jsem tomu moc nevěřil, čekal jsem, že by ho mohl ujebat Yzerman. Ten však překvapil a pak jsem trnul u Buffala. To taky bralo jinak a u Edmontonu už jsem věděl, že propadne. Kdo by ale čekal, že Oilers budou i nadále dělat takový kraviny. Mají tam top střelce Caufielda, Boldyho, i ten Soderström je lepší a vhodnější pro Oilers. Ale ne, oni si musí vzít solidně vyhypovaného Broberga. Tím líp ale pro nás.

Ještě loni bychom brali Boldyho, možná právě nějakého beka, ale letos už den předem bylo jasné, že Murray chce brát centra, stůj co stůj. Sám říkal, že raději vezme centra, co zahraje i křídlo, než čisté křídlo. Spekulovalo se o 3 jménech. Dach (šel překvapivě už třetí), Cozens (nakone 7. Buffalo) a právě Zegras. Kdyby neklapl ani jeden, chtěl zkusit trade down. Naštěstí to nebylo třeba a Bob vzal Zegrase. Hráče, který má své mouchy, může spoustu věcí zlepšit, ale já jsem proto na draftu brát podle skillu. Ten už se nenaučíš, takticky se zlepšit můžem pozičně taky.

Zegras je zřejmě nejlepší playmayker na draftu, hodně kreativní borec při 5v5 i PP. Velkou část sezóny hrál Hughesovi LW, ale také při jeho absenci centroval a táhl tým. Excellent visiom, někdy možná až příliš crazy přihrávky, ale některé ty spin-o-ram passes jsou fakt super. Kromě toho ale má i solidní střelu, i když to je hlavně teda playmayker. Příští rok by měl hrát na univerzitě, pak uvidíme. Docela dobře se popsal i on sám
I think I'm a two-way forward who has really good vision, sees the ice well. Not afraid to make pretty cool passes. Good on the power play as well."
Potenciální C osa Zegras - Steel - Lundeström vypadá skvěle. 29. pickem jsme nezkusili vzít Kaliyeva ani Höglandera, ale vzali jsme trošku překvapivě Braydena Traceyho. Hodně produktivní LW z WHL, rookie of the year WHL, velký skokan žebříčku během roku. Oblíbenec analytiků prej. Tak uvidíme, vypadá ale hodně solidně.

Ještě máme pick 39 dneska, třetí kolo pak nemáme. Tak uvidíme, obránci jsou po té nesmyslné panice vybrakovaní. Takže bych šel cestou dalšího křídla klidně. Höglander, Fagemo, Kaliyev.
Perry za 1,5 mil. To je to s ním tak špatný?
https://www.anaheimcalling.com/2019/8/5 ... an-tulloch

Snad už konečně zdraví umožní odehrát celou sezonu :pray:
podla TheAthletic Ducks ponukli Shattenkirkovi zmluvu na 2 roky za 2 - 2,5 miliona na rok. skoncil v Tampe za menej ale iba na 1 rok. isiel ku contenderovi a ak mu vyjde sezona, v tej dalsej moze pytat zas viacej
https://pucksofafeather.com/2019/08/28/ ... isrespect/

:jn: Letošní kampaň začíná pro jistotu už dřív.
Wow, start do sezóny naprosto bezchybný výsledkově a až na výjimky i herně. Fakt jsem zatím hodně rád za to, jak jsme to zvládli a jak se prezentujeme.

Že bude Gibby třetí rok v řadě terorizovat konkurenci, to bylo jasné a bavit se o tom nemusíme. Ale obrana taky doznala zlepšení, v D-zone teda ještě máme na čem pracovat, hlavně 1. třetina s Arizonou byla špatná a pozičně to občas hapruje. Ale jinak velké zlepšení, Lindholm a Manson zase spolu na jedničku, Fowler má výborný start, vedle něho hraje solidně Guhle, totéž Larsson ve 3rd pairu. U něj se protočili Holzer a Del Zotto, kdybych si měl vybrat, určitě bych hrával častěji Del Zotta, sice další levák, ale jistější s pukem.

Na posouzení Eakinsova rukopisu je samozřejmě ještě brzo, ale změna v hře jde vidět. Obránci hrajou mnohem rychleji nahoru, transition za ty dva zápasy byla lepší než kdykoliv za Randyho. Samozřejmě, execution ještě pokulhává, ale to vše přijde časem. Dost jim pomáhají i útočníci. Zatímco s Arizonou to bylo takové ještě slabší vepředu a nejlépe hrála lajna Shore - Grant - Rowney, dneska se mi ofenzíva líbila moc. Kaše s Getzlafem super, Shore k nim zapadl. A skvěle hráli Jones s Henriquem a Terrym, zatím moc nechyběl zraněný Steel ani Comtois, který dostal čas v San Diegu. Steel teda trošku, protože Lundestromovi to moc nešlo, ale to nevadí, máme 3 vyrovnané lajny + old school gritty 4th, která zatím překvapuje.

Nedělám si ještě žádné naděje, jsou to dva domácí zápasy, navíc Sharks dneska byli B2B a s absencemi, i tak ale od nás velmi dobrý výkon podpořený individuální kvalitou. Ale prostě po letech strádání a sledování Randyho týmu, je toto neskutečný balzám na duši. I kdybychom neuspěli a nedali PO o kus, tak tohle mě bude bavit, to je mé hlavní očekávání od této sezony, výsledkově nic nečekám, ale herně mě to fakt bude po letech bavit. Jen tak dál.
*Slowly showing you this chart* :ninja:

Gibson being Gibson.

Obrázek
andy_hawk píše:
stř 09. říj 2019 15:28
*Slowly showing you this chart* :ninja:

Gibson being Gibson.
Obrázek

:jn: Příjemné problémy pro nás.
Bettmanovi miláčci jsou v problémech, mají milion zraněných, chudáček Crosby je na to sám, tak se rozhodneme jim pomoct. Bomba, jsem zvědavý, kdo to schytá další zápas. Tohle ani nemá cenu hodnotit, ano, přehráli nás, ale hlavně díky tomu, že jsme se nedostali vůbec do tempa, protože nás posílali stále na trestnou, dobrá půlka z těch trestů vůbec být neměla, nehledě na to, že asi 2x před našim vyloučením odpustil jasný interference Picburku. Ano, přehráli nás, Crosby měl fantastický zápas a nebýt Gibsona, je to rozhodnuto dřív, ale když půlku zápasu odehraješ ve 4, nedejbože ve třech a než se nadechneš, jdeš nesmyslně zase do 4, tak pak něco hraj.

Nevadí, závěr byl od nás dobrý, jisté pasáže se mi líbily, i tak je start do sezony nadplán, prohra mě ani nesere, spíš ten způsob, jakým to utkání bylo vedeno. No nic, v Columbusu to bude klidnější, s Millerem v bráně a tak nějak tuším, že po slabším výkonu Jonese dostane šanci Comtois.
Doufam, ze me mas rad trosku vic, jak drive. Jinak nevim, jak to spolu v tom Anahaimu spolecne dotahneme ke SC. :neviem:

BTW: To jste na tom tak zle, ze mate Gudbransona v prvnim paru? :hehe:
Guddy.44 píše:
úte 29. říj 2019 12:05
Doufam, ze me mas rad trosku vic, jak drive. Jinak nevim, jak to spolu v tom Anahaimu spolecne dotahneme ke SC. :neviem:

BTW: To jste na tom tak zle, ze mate Gudbransona v prvnim paru? :hehe:
Jsme no, z praváků máme jen Mansona a Holzera. Manson je jediný fakt physical borec a vypadl na další dobu. Na rozdíl od Guddyho je to ale dobrý hokejista. Navíc ta příšerná smlouva, co ti na to mám říct. Já se divím, že je ještě v NHL. I Holzer proti němu vypadá jak pan hokejista. Proti Coloradu ho trošku přikryl dokonalý Lindholm, v neděli ale nehrál a pár Del Zotto a guddy bylo čiré zlo (nečekaně že jo). Chápu potřebu přivézt fyzicky zdatného praváka, ale tím mé pochopení končí. Hrajeme lepší hokej a pak Bob vytáhne move, jak kdyby skládal tým Randymu.
Letos jsem viděl snad 2 zápasy tak nemůžu soudit, ale byl bych teda překvapený.
Pro fanoušky Ducks světlo na konci tunelu, moc se na něj těším. Konečně je nějaké ucelené video s jeho záběry z univerzity. Představa, že by mohl na jeho křídle hrát Lafreniere třebas. Ale budu skromný, postačí mi třeba Raymond po minimálně ještě jednom roce doma.

Každopádně, jen ať takto Zegras pokračuje. Doufám, že jste všichni zdraví a v poho.

tomasinho píše:
pon 11. kvě 2020 00:06
Doufám, že jste všichni zdraví a v poho.
:andy: z rizikovej skupiny seniorov bol online par minut dozadu... ostatni to tiez hadam nejako daju
petrik píše:
pon 11. kvě 2020 08:33
online par minut dozadu...
Home Office je home office..
2703 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2011 BOSTON BRUINS