Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

NEW JERSEY DEVILS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

megaton píše:
stř 27. lis 2019 13:03
Co muze nabidnout Colorado?
Co moze ponuknut colorado?

Okrem pickov by sme zrejme ponukali Tysona Josta – 10th overall pick z 2016. Primarne center, ale dost hrava kridlo. Vo vseobecnosti je u nas povazovany za sklamanie – v NHL je uz tretiu sezonu a zatial ziadny naznak “breakoutu“. Horuci kandidat na “change of scenery“ trade.
Co sa obrany tyka, tam by mohol byt k dispozicii Zadorov, aj ked jeho tvrdost by sme tazko nahradzali. (osobne by som si ho radsej nechal). Za zmienku by mohol stat Ryan Graves – 24yr old, 6´5“, LHD, v minulej sezone odohral 26z a tuto sezonu je uz stabilne v zostave.
Z prospektov by mohol byt k dispozicii asi kazdy okrem Byrama, aj ked si viem predstavit ze s Timminsom alebo Newhookom by sme sa lucili len s tazkym srdcom

Celkovo si myslim ze ten balik s ktorym by som bol ja OK z nasej strany bude dost slaby resp. ze ine timy by zrejme vedeli ponuknut nieco atraktivnejsie.

Ja osobne mam pochybnosti ci je vobec Hall tym hracom po ktorom by sme mali ist “all in“. Jeho angazovanie ma zmysel iba s naslednym re-signom no a podpisovat long term big $$$ zmluvu s 28yr old Hallom (u ktoreho je predpoklad ze “nezostarne do krasy“ a vzhladom na jeho historiu zraneni + styl hry je otazne ako dlho si udrzi top vykonnostny level) moze byt v konecnom dosledku kontraproduktive...
Najblizsie 3 roky by sme s nim asi patrili k favoritom na SC a ani s capom by nemal byt problem, ale potom ked bude novu zmluvu potrebovat MacK a Hall uz bude mat takmer 32 rokov (s ktovie akou vykonnostou) by ta jeho zmluva mohla byt vazny problem...

Je to cele osemetne a ma to plusy aj minusy. Neodpustitelnym hriechom by bolo aj premrhat najlepsie roky MacKinnona (pomer cena/vykon) a nedat pocas nich timu co najlepsiu sancu na uspech v obave aby nam to o 3 roky nenarobilo problemy. Takze otazka ani tak neznie ci sa pokusit posilnit sa, ale skor ci je prave Hall ten povestny “last missing piece“ alebo by bolo lepsie skusit ten cap space investovat radsej do niekoho ineho... :neviem:
mňam do p*či.
0:4 doma s rangers, ktorí hrali unaveni po 24 hodinach btb s predlzenim. k tomu sme hrali 15 minut cisteho casu pp (skore pocas nasej pp 0:2 :rofl: ) ..dno. toto uz snad stacilo. dovi dopo hynes
ten zapas proti Vegas uz vypadal lip, nicmene ta obrana co predvadi je fakt humus.. nas nejlepsi bek je asi Severson. Subban teda taky hraje za svoje moznosti, ovsem pan Vatanen to je ukaz. Ja doufam ze aspon udela nejaky body behem PP a pak ho nejakymu stastlivci prodame za druhy kolo behem TDL. Butcher ma mozna na treti par, je fakt ze Tennyson mu taky moc nepomaha.

pruser je ze spatnou obranu nemame z ceho vylepsit.. Smithovi ten transfer jeste asi bude trvat a pak mame fakt mlady beky, ktery budou potrebovat minimalne dve sezony.. mozna jeste Walsh by mohl prekvapit.. Tudiz bych Halla hlavne vymenil za nejakej ultrasilenej prospect do obrany, kterej se uz bude moc pouzit od pristi sezony. Idealne teda LHD. Ja aspon doufam ze Shero z toho vytezi co nejvic.. Ten deal s AVS se primo nabizi
no a uz mame po.. hall vyrieseny. protihodnotu ani velmi neviem zhodnotit zatial, uvidime. dokonca ani len netusim ako to s devils bude vyzerat do buducna a ake su plany.. Hall musel odist. z timu snad spadne deka. uprimne, posledne 2 zapasy proti coloradu a arizone boli nase najlepsie zapasy v sezone.. sice ziadny zazrak, presilovka stale nulova, ale jednoznacne sme boli rychlejsi, ofenzivnejsi..k tomu vidiet hracov sa usmievat pocas zapasu na striedacke, povzbudzovat sa, v satni po zapase sa tesit a vyzerat jak deti na vianoce, je velmi pozitivne. to tu nebolo posledny rok a pol. a to vsetko s hallom na tribune. jeho odchodom dostanu viac prilezitosti gusev, bratt, zacha, hadam niekto vyuzije sancu.

z protihodnoty je prve kolo (top 3 protected) samozrejmost. Bahl je obrovske ld. z neho osobne nie som nijak odvareny. tieto silne hebeda exceluju proti deckam, neskor tuto vyhodu stratia a zrazu to maju narocnejsie.. co ale citam o nom, tak je fajn. pracant, robi na svojich nedostatkoch a takych hracov co maju jasno mam rad. ci ale bude stacit k tej tvrdej praci aj jeho talent, je vo hviezdach.. videl som ho hrat este na memoriale ivana hlinku a mam ho zafixovaneho negativne aj ked si uz nepamatam preco. ale to bolo davno. hra za ottawu 67, kde mame dalsich 3 prospektov, takze nasledovaneho ho mame a urcite shero vedel presne koho berie.. dalsi z prospectov mi nepridu nijak kuzelny. Schnarr je vysoky center, ktory sa ofenzivne v juniorke prebral az minulu sezonu a tento rok to ma v prvej profi sezone v ahl 1+8 v 22 zapasoch.. u nas by mal dostat sancu hned ako center cislo dva, kym je mcleod v prvom time.. s nim je to asi na dlhsie.. merkley ma nijak nenadchol.. uz 22 rocna 30ka draftu 2015.. v ahl robi vela bodov, ale tie klesaju, zranenia, one dimensional, nie dobry korculiar, maly.. casu presadit sa ma uz malo. zmena prostredia mu moze pomoct, ale nedavam mu velke nadeje. mozno ked pridu zranenia/ trejd simmondsa a on sa chyti v ahl, tak mozno nejaku sancu dostane. aj ked pred nim podla mna su aj anderson, aj bastian. za mna kvalitne body do ahl..ale ktovie.. + treti conditional draft(ktory sa meni na 2.kolo ak hall podpise, abo prejdu cez 1.kolo po- ak sa splni oboje tak sa meni na 1.kolo)
ten trade podle me neni vubec spatnej.

Picky se hodi vzdycky, kor kdyz letos nemame 2 a 3kolo. Ten obrance vypada nahodou zajiamave, letos bude hrat na 20kach tak na nej mrknu. Ten Schnarr minulou sezonu vyletel v OHL 105bodu v 65 zapasech. Od toho Merkleyho moc necekam, podle me Quenville 2.0

no doufam ze jeste prodame Simmera alespon za druhy kolo a to samy Vatanena za druhy kolo. Urcite dat sanci McLeodovi, Andersenovi a Bastienovi at vime na cem jsme. Trosku to celkove vyprofilovat s jakejma mladejma hracema muzeme pocitat a s jakejma ne.

a jinak ja si myslim ze Shero to v offseason musi opet rozjet. Sehnat golmana (Francouz, Greiss budou UFAs) chtel bych top LHD a takovej Krug by mohl bejt k mani. To prvni kolo od Yotes bych vytradoval za nejaky kridlo ci centra do druhy formace, normalne si myslim ze by nebylo spatny nechat hrat Hughese na kridle nez trosku doroste. Ale ja si myslim ze je nesmysl cekat a znova protahovat ten rebuild, mame strasne moc prospectu a picku. Shero musi vyuzit situace u teamu, ktery bude tlacit platovej strop. Nemyslim to tak ze musi tradovat pro 3 hrace do utoku, ale sehnat alespon jednoho difference makera, aby pomohl tem mladejm.

jinak nejaky zpravy o novym coachi? kdo by se ti treba libil.
SHERO FIRED


nuz.. prekvapeny ze ho vyhodili nie som, ale nacasovanie je take vselijake. vyjadrenia majitelov boli take o nicom: We’re just not getting it done.. we haven’t been winning... There was nothing really specific..

posledne 2 roky som pisal ze shero uz musi zabrat, neda sa tankovat a len cakat do nekonecna.. tento rok uz musel, pokusil sa a nedal to..

a) znovu prilisna dovera trenerovi..tak ako aj predtym.. hynes mal byt vyhodeny na vianoce minulu sezonu, nie teraz. miesto toho ho vtedy ray podpisal.. pritom sme aj pred zraneniami hrali rovnake ho*no ako tuto sezonu.. hynes na to nemal, pritom shero donho investoval vela. mal kontakty aj na babsa aj na tortsa, asistoval pri repre u.s.a. a aj tak po 5tich rokoch nevedel s timom urobit nic. ray sa nim nechal ukecat na kowalskyho ako trenera pp( 30ta v lige) a podobne.

b) skladba timu. shero bol skvely na zaciatok rebuildu. uplne vydrancovanu organizaciu zaplnil draftami, doplnil zostavu sikovnymi trejdami, 2x luckol jednotku draftu, nezasral kader sialenymi kontraktmi. v lete sa vrhol na trejdy a a nic.. sme uplne rovnako 80 bodovy tim na dne divizie ako na zaciatku rebuildu.. ono ten tim vyzera lepsie, nadejnejsie (pritom hischier, hughes boli luck).ALE! nezalepil vyrazne diery v zostave. brankarsky post slaby. blackwood je schopny, rastie a myslim ze bude nasa buduca jednotka. a sakra dobra. ale nevyriesil schneidera. ten nechytil nic a stale u nas strasi. pritom keby mal blackwood oporu v kolegovi aj on by bol lepsi. tuto sezonu chytal uz 2x po chripke a aj to tak vyzeralo, opakovane btb zapasy. proste ide do brany v situaciach kedy by vobec nemal.. pritom to nie je potrebne. priviedol dominguea co tiez nic az na posledne 2 zapasy nechytil.

obrana- dlhorocny problem ld. greene musel hrat minuty co boli nad jeho sily, za nim mueller bol a je pruser. moore bol dobry akurat tak pre rebuild tim. butcher je dobry tak na 14 sheltered minut na zapas. ono ked vidim, ze edmundson bol meneny, de haan bol podpisany a po roku aj vymeneny a shero sa len prizeral a drzal flek smithovi a cakal na zazrak.. nevyslo. ale hlavne ze priviedol subbana. (s nim nemam problem). len priviedol rd ked sme tam mali dalsich dvoch v seversonovi a vatanenovi( o ktoreho asi prideme na tdl, lebo naco mat 3 fleky na rd do buducej sezony a na ld pod zmluvou len butchera so smithom). ta obrana je postovo nevyvazena a typologicky duplom. subban nehra pp lebo na pp hra vatanen, za nim je severson, potom este aj butcher, ktory ked ju nehra, straca zmysel v time). za nasledok to ma aj to ze palmieri sa nedostal vlavo na modru odkial dal najviac golov.. to v kombinacii s mozgovym trustom na lavicke znamena chaos a 30tu presilovku.. oslabovka to iste, lebo ju nalavo nedokaze nik zahrat okrem greenea( preto casto musi byt v zostave mueller). a to su prusery po 5tich rokoch.

utok: co tam pisat.. staci asi len hall. tento bordel nas stal nasu najvacsiu hviezdu. k protihodnote sa nevyjadrujem, lebo to este nevieme. aj ked realne mozme ratat 1.kolo, Bahl snad druhe a schnarr co mozno za 2 roky bude bottom6 player. merkley nebude ani kvalifikovany.
momentalne tam nemame niekoho kto by ho tahal. hischier po trejde halla riadne stupol, ale on nebude shinny, hughesovi to potrva, kym bude relevantny..a potom nemame nikoho do buducna.. palms je super ale o rok konci zmluva a bude mat 30. tam to moze dopadnut kadejak. to iste gusev- ten je sice super, ale vek, o rok tiez konciaca zmluva a bohuzial on utok tahat nebude nikdy, dokonca musi hrat so zajacom, colemanom, inak by bol zozraty za ziva.. bratt je sikovny, mozno uz uz bude dobry.. zacha uz uz bude dobry- raz. mcleod mozno uz uz, sa udrzi v prvom time. a mozno ani jeden nikdy nic.. inak aj na farme nikto co ma sancu hrat vyssie ako bottom six.. to je na tie pocty draftov strasne. a opakujem. k hischierovi a hughesovi sa dostal ako slepe kura k zrnu.. no a na lade sa nam prehanaju sice ok hraci ako zajac, coleman, ale starnu..a hovna ako hayden rooney.. to nie je bohvieco po 5tich rokoch.

c) uz asi majitelov stal peniaze. navstevnost nam sice neklesla, hodnota timu dokonca za rok stupla o 90 milionov, hala zaraba. ale majitelia v jej okoli maju plany na celu stvrt s obchodmi, restikami, kde budu ludia travit cas. komunitu. vecne suckujuci devils bez duse, ktori su na domacom lade ponizovani rivalmi a suckuju pol dekady tomu moc nepomahaju. ak sme sa po 5tich rokoch dopracovali znovu k rebuildu, tak ta navstevnost a permanentkari pojdu dolu, a zisky tiez.
k tomu rovnaka hra, rovnake vysledky ci sme boli tesne nat podlahou, alebo sme pri strope. 9mil subbanovi, vysledky rovnake, podpisany simmonds ktoreho sice strelime za 3tie kolo, ale realne ich to tretie kolo bude stat 4mil len taky fukot. good deal.. kolko prachov dostane hynes, za to ze nas netrenuje.. plus ktovie ake tam boli nazorove nezhody na smerovanie klubu, co sa asi nedozvieme nikdy..

zatial je interim gm jeho asistent fitzgerald, ktoreho ja mozem a myslim ze by mal byt nastupca. pomahat mu bude Brodeur :twisted:
Tak blizi sa trade deadline.. a ja ako fanusik devils v momentalnom stave nemam nic ine na robote ako sa tesit na tdl, na vymeny, mozne posily, fa trh, spekulacie, draft atd atd.. lebo momentalny stav sa rovna= priserna obrana, priserny domingue v brane( lebo nechceme pretazit blackwooda), ktory bol v drese devils dnes dufam posledny krat. to si moze aj schneider radsej zaspievat svoju labutiu piesen. skvele domace vykony a vysledky, fantasticka presilovka, na ktorej connectneme snad menej passov ako v oslabeni a drvenie vo vlastnej tretine (a 3 goly) od 4tej floridskej lajny, co su 4ria beci+ acciari...

ale inak sme ok.. po vyhadzove hynesa a trejde halla sme sa zdvihli.. nie sme kvalitni, nehrame nejak dobre, ale urcite hrame rychlejsie, da sa na to divat, pada viac golov. konecne forcekujeme a hrame north-south game. doteraz nechapem preco od toho hynes ustupil po Po sezone. celkom sme v zapasoch. toto je asi take to nejake stadium, ze aj ked to je zle- da sa na to celkom divat. plus tych vyhier je viac.. kde sme mohli byt s hallom, ak by hynes odrazal svetlo niekde inde uz od zaciatku sezony.

pre fanusika devils je tazke urcit smerovanie klubu, lebo momentalne nic nevieme. interim coach, interim gm (fitzgerald myslim ze natrvalo). vyjadrenia majitelov ze nevyhravame dost :neviem:

tak co planujeme urobit? na tdl je najvacsie lakadlo vatanen, potom simmonds, mame aj greenea a timy volaju aj kvoli zajacovi (ktory ma este rok). k tomu mame s 1 rokom palmsa, colemana a guseva. tak co sa udeje? predpokladam, ze ak nevyhravame dost pre majitelov, tak dalsi rebuild nehrozi a dufam, ze nebude vypredaj.

Vatanen je podla mna 100% prec. sice citam kade tade, ze podpisat ho a podobne. sam sa vyjadroval neutralne, skor pozitivne, ze by nemal problem podpisat. lenze mame na dalsie 2 roky subbana a na dalsie 3 seversona, takze rd je hotova. netreba tam nic silit a aj ked vsetci miluju vatsa (zasluzene), treba za neho vytrieskat co najviac. co som cital o trejdoch bekov na tdl, tak 1. kolo sa netrejduje vobec.. takze ocakavanie je 2.kolo+.. taka carolina by mohla dat prve, alebo ma okrem svojho aj 2.kolo od rangers co je vyhoda oproti inym zaujemcom. este mi napada napr vegas. (tiez dallas, bus, ale ti su vystrielani z draftov, ci peg, ale ti neviem ci budu nakupovat).

Simmondsa treba retainut a poslat hocikam za hocico. ten volny flek pre hraca bude mat vacsiu cenu, ako to co za neho dostaneme. pritom som si ho oblubil. nie je ani zdaleka tak zly ako som posledne 2 roky cital. ale je absolutne neefektivny, co je v konecnom dosledku to iste ako keby hral zle. nic z neho na ,,lade,, nemame..

no a tu by som nejak s vypredajom osobne aj skoncil :D je tu greene a je na nom, ci by sa nechal vytrejdovat. stretnutie s fitzgeraldom ma za sebou. vyjadril sa ze nechce odist, ale uvidi aka bude situacia. tiez sa vyjadril, ze jednoznacne, buducu sezonu planuje hrat. to je dolezite. citam vsade ako je done a nema kvality na nhl a podobne sra*ky.( pre toto neznasam hfboards). z mojho pohladu je uplne najlogickejsie ho podpisat na rok.

este zaujimavejsi je zajac, na ktoreho uz dokonca bola ponuka a odmietol zrusit svoju klauzulu. po stretnuti s gm sa vyjadril : I think I came out of (the meeting) even more wanting to be here. tam niet co dodat :klobuk: extremne dolezity hrac.aj pre vyvoj hischiera, aj hughesa. ano ma tuto sezonu zas privela minut (ale je clen utoku, ktory nam jediny funguje). k tomu hischier sa trapi so zraneniami a hughes je este slaby. to sa bude menit postupom casu a mat istotu v zajacovi je neocenitelne. aj ked bude tuto sezonu len 30bodovy a buducu ani to..
po meetingu s gm este okrem ineho povedal: Part of it is we’ve got a good coaching staff right now. (a to odisiel len hynes a prisiel horacek).

no a hracov s este rocnou zmluvou by som nemenil vobec. dokonca palmsa a colemana by som predlzil na 4-5 rokov. po odchode halla potrebujeme posilnit kridla, nie ich oslabovat. palms je local boy, zmluvu ma team friendly, mozno future captain material. urcite radsej on ako niekto z fa, lebo niekto za nas predsa musi hrat . to iste coleman. v klude vacsiu sumu za 4 -5 rokov. on nam minimalne dalsie dve 20+g sezony da.. do profi hokeja sa dostal neskor, ma o 4 roky nahrate menej ako hraci jeho typu co sa po 30ke rozpadnu.. platovy strop nie je problem. urcite pride dalsie kridlo trejdom/fa v lete. ak teda neplanujeme rebuild.. plus mame dve prve kola+ to co dostaneme za vatanena a to su hraci ktori by mali hrat a tahat za drobne, ked zmluvy tychto hracov budu koncit a vykony nebudu tip top..

ale tak uvidime co prinesie tdl. mozno sa tim uplne rozoberie :D ale verim ze nie.

do buducna by sme centrov mali setnutych ( hischier, hughes- zajac- zacha), ktori pojdu len hore. ak udrzime kridla + nejaka fa posila( nic moc na fa nie je, ale poniektori by boli upgrade, abo trejd vdaka capu shero style) tak aj ten utok by vyzeral o trochu lepsie.

v brane netreba robit nejake zazraky.. vyplatit schneidera a podpisat lepsiu dvojku na 2 roky k blackwoodovi, aby splnala podmienky na rozsirovaci draft. veteranov, ktorych si timy takto rozoberu bude na fa trhu tri prdele. len uz prosim ziadna diera typu domingue..

no a obrana. nas kamen urazu. rd mame v subbanovi a seversonovi. na ld pridu buduci rok smith a bahl. jeden z nich by mohol urobit tim. druhy(mozno obaja) skoncia na farme.. pre toto by som najradsej videl v time greenea este rok. lebo okrem nich potrebujeme 2 hracov na ld. a podpisovat 2 z fa by znamenalo dlhodobe zmluvy. jedneho musime preplatit aj keby neviem co bolo... treba hodit mailand smerom ku krugovi ci muzzinovi. potom by som tam mal radsej greenea na rok ako nejakeho edmundsona na 5 r.. a po roku by nebrzdil mladych v postupe..
taky butcher sa da strelit, abo presunut na rd a neskor prenechat seattlu.

no a nasho neviem akeho gm caka podpis trenera.. najradsej by som gallanta, ale vedenie je moc na ciselka, takze tam nevidim zhodu. hlavne, aby to nebol novacik, ale niekto, kto vie co a preco robi.. kludne by som nassredina nechal ako asistenta. ako ho nemam rad, tak vyzera o dve triedy schopnejsi ako hynes, ktory fakt netusim co tam stvaral posledne 2 roky..
:paperbag: nuz, tolko k mojim mokrym snom z minuleho tyzdna :D greene aj coleman su prec a vyzera to na absolutny vypredaj. podla fitzgeralda planuje stavat tim okolo nasich 2 centrov a blackwooda. evidentne ma plany do buducna (teda zrejme ostane ako gm), lebo tvrdil, ze musime pokracovat v nastolenom trende, draft-develop-draft-develop a ze nebudeme cup contentender buducu sezonu, ani tu dalsiu, ale ak sa mu podari v lete pridat par hracov, tak nevidi dovod preco by sme nehrali o PO :| :rofl: ..nuz, aby sme dalsich 5 rokov nerebuildovali do dalsieho rebuildu ako teraz..

k trejdom.. oba ma mrzia, ale oba su hodnotovo pre devils vyborne. aj pre odchadzajucich hracov.. greene za 2.kolo 2021 a david quennevilla. draft sa hodi, aj ked rok 2021. ten bek je len warm body. 21r 173cm, echl kariera... greene ide k louovi a trotzovi, k tomu sa nemusi stahovat. dostane sa do kvalitne vedeneho timu, kde by mal stabilizovat obranu, kedze maju zraneneho pelecha. podla vyjadreni sa tesi, ze bude konecne hrat zapasy o nieco. urcite im pomoze.

coleman do tampy za nolan foote a 1.kolo od canucks.. protihodnota ze wow.. footea mozem veru a prve kolo tiez nie je na skodu. ak da vancouver PO, tak to je uz 3. prve kolo tuto sezonu+ ktovie co dostaneme este za vatanena (s ktorym fitzgerald o predlzeni zmluvy nejedna, ani nejednal). vraj neplanoval blakea trejdovat, ale timy stale volali, az tampa ponukla co ponukla a aj ked je to bol asi najmilovanejsi devil, tak neprijat by to v nasej situacii bola riadna blbost.. takto mam aspon tim na PO ktoremu budem fandit..

no len po trejdoch som zrejme skoncil so sledovanim zapasov devils. pretoze to nepojde. kvoli hischierovi a blackwoodovi sa tyrat fakt nebudem.. nasa obrana vlavo je ze mueller butcher.. jeden nepatri do nhl az na chvilkove momenty a druheho sledovat ako brani je sebatryznenie.. a nemame tam dat koho dalsieho..pk pojde tiez do kopru.. aspon celkom tesi merkley, z trejdu za halla, ktoreho som hned odpisal. javi sa,ze nie je uplne marny..
Vecer to chvilu vyzeralo tak ze Colemana ziskali Avs (tusim R. Lavoie to tweetoval ako hotovu vec) a ja som sa celkom aj potesil a cakal na protihodnotu...
Potom sa to o chvilu dementovalo a o dalsiu chvilu bol Coleman v Tampe :D
Na jednej strane mi je to trochhu luto, na druhej strane ta protihodnota je vyssia ako by som bol ochotny pustit ja, takze som svojim sposobom aj rad ze z tohto bidding waru Sakic vycuval. Ak budu tieto 2 trejdy latkou podla ktorej sa budu dohadovat aj zvysne vymeny pred TD tak budem mozno aj rad ak sa toho Sakic ani vobec nezucastni. Zatial to vyzera ako strong seller´s market
sumar tdl.

Ziadne prekvapenia. tí co mali odist odisli. uz pred tdl sli greene a coleman za dobre protihodnoty. na tdl to mal fitzgerald narocnejsie.

Vatanen mal byt nas najcennejsi artikel, ale zranenie bolo proti. dostali sme zanho od caroliny cond.4th, ktory sa da predpokladat bude 3rd(odohrat nejake zapasy, abo 75%PO zapasov), claessona a hlavnou protihodnotou bol 21r. lw Kuokkanen. najproduktivnejsi hrac ich farmy. vraj softak a priemerny korculiar, ale zato hockey iq, sikovne ruky ochotny sa ucit. u nas sancu a priestor uspiet dostane narozdiel od caroliny, kde mal silnu konkurenciu a vraj nezapadal do sposobu hry.. claessona mam celkom rad od cias ottawy (dokonca aj u rangers sa mi pozdaval). hrac na rozmedzi nhl/ahl. ked uz nic ine, pomoze prvemu timu na ld. kde momentalne mame zdraveho len muellera a hra tam este ahlkar mermis.

dalsie 2 trejdy boli take onicom. simmonds do buffala 50%retained za cond.5th 2021. simmonds suhlasil s trejdom. naco je buffalu, ktore ma az o 6 bodov viac ako devils netusim. pre nas je cenny uvolneny flek.

dalsi trejd domingueho za mcintyrea nechapem, ale je to jedno. ci sme chceli pomoct canucks(kvoli 1.kolu co mame), alebo to bola laskavost pre louisa, senna abo pre vancouver je jedno.(takato vypomoc sa hodi- napr my sme pomohli busu od prouta a potom nam to vratili o rok tym, ze zobrali kinkaida).. mcintyre bude dvojkou v ahl za sennom v nahanacke o Po.

Fitzgerald sa vyjadril aj k trejdu palmsa. vraj ho nikdy nechcel vymenit, zapada nam do koncepcie a stratu 30g strelca by nevedel nahradit. vraj timy volali, ale ze by ho trejdol, len keby ho ponuka ohurila (ako v pripade colemana). neohurila. co som rad, uvidime co bude o rok. ako som pisal predtym, myslim ze by sme ho mali predlzit.

vymenami sme celkom doplnili drafty na 2021 a v 2020 by sme teda mohli/mali(van) vyberat v 1. kole 3x, co je velka vec.. plus sme doplnili prospect pool o bahla, footea, kuokkanena. k nim priratam aj borcov co nakopli obrat sezony v bingu merkley, schnaar z trejdu halla. no vyzera to pozitivnejsie.. uvidime co fitzgerald vymysli s trenerom a s obranou, kde ld musi priviezt zvonku. celkom logicky trend pri nasich centroch, ze ziskavame kridla, foote, koukkanen, merkley. ked sa priradia k nasim brattovi boqvistovi, andersonovi, tak mozme dufat ,ze sa zo dvaja vypracuju na top 6. k tomu aj s takou zostavou nehrame ako pridrbani za hynesa a viac vyhravame ako prehravame.
Gallant, Lavilotte, Babcock, vsetko volne, same trénerské esá, ci este pockat na rok s Nasserdinom na Gronborga a co urobi Jersey?
Vezme Ruffa ty vole :hroza:
To je jak keby vam núkali na vyber spomedzi Ferrari, Porsche a Lambo, ale vy si vyberiete feldu, lebo vsak 35 rokov dozadu, to tiez bola mašina....

Myslim, ze to je krasne odzrkadlenie toho zmaru za posledne roky, ktory zda sa u devs nikomu nevadi.
Uz len opat presrat draft a je hotovo :slap:
No ja som celkom okej so zmenami zatial. nevidim nijaku tragediu.

Fitzgeralda som chcel ako staleho Gm, takze tam spokojnost.

Ruff je volba Fitzgeralda, uvidime ako sa to ukaze. urcite pri tych volnych menach zrovna lindy zarazi, lebo nikomu asi ani len na um neprisiel. neskor sa zacalo objavovat jeho meno na nete a dalo sa to tak trochu aj tusit. osobne som chcel laviho, gallant mi neprisiel ako fit, nassa som nechcel a boudreau by bol tiez fajn, ale vobec sa v suvislosti s devils nespominal.
co sa klebeti je ze gallant k devils nechcel a lavi si pytal vela, takze asi tiez k nam moc nechcel :neviem: Tazko mozem potom vedeniu vycitat nieco, co nebolo nikdy realne :)

Ruffa naozaj nebudem odsudzovat, lebo nemam preco :neviem: uvidime co prinesie. k tomu aj tak nemam nejake vysledkove ocakavania od buducej sezony. ta priepast v kvalite kadra a doteraz aj vedenia oproti konkurencii v divizii je obrovska. rad budem, ked konecne nastane viditelny progres, priblizime sa ku konkurencii a konecne sa budeme posuvat hore. Ruff je skuseny, ale jeho styl a sposoby si uz vobec nepamatam. pamatam si defenzivne hasekovo buffalo, aj ofenzivne dominantne buffalo s president s trophy. co som nacital tak vie usit taktiku na kader ktory ma, vie vyuzivat silne stranky svojich hracov co je super, lebo to nam roky chybalo. z rozhovorov bude jeho uloha ucit a viest mladych. fitzgerald chce hrat tvrdsie a hlavne zlepsit transition, v com ruff dominuje. utok podporuje aj bek co pri nasich menach subban, severson, butcher, smith by mohlo fungovat (aj ked ta kvalita je otazna, hlavne ich snad novych partnerov v obrane). Fitzgerald sa vyjadril ze potrebujeme pomoc v obrane, ale ze nic shinny, takze ocakavam zo dvoch novych drevorubacov. plus jeho vyjadrenia o tvrdsej hre (na co nemame hracov), takze do bottom six tiez ocakavam nejake to ,,hovado,, na ukor talentu. Co som pozeral ruffove zostavy z cias sabres (aj ked sa doba zmenila), tak tam vzdy mal vysoky pocet, takychto typkov. plus fitzgerald ho ako trenera pozna z hracskych cias floridy. gm vlozil do ruffa velku doveru (vlastne svoju karieru gm).

Snazim sa to vidiet pozitivne a nie ze ruff je dinosaurus a boli lepsie moznosti atd. konecne mame niekoho skuseneho, ktory vie co robi. plus sedi nasmu gm do toho co chce s timom.
navyse ruff ma podrezany jazyk, vie nasrat superov , co moze byt tiez aspon zablesk nejakeho charakteru( s ocakavanym pridanim tvrdosti) do absolutne nezaujimavych a sterilnych devils.
Po dlouhý době se docela těším, ikdyž minulej rok teda otpimální nebyl vůbec. Před sezonou jsem byl trochu optimista, v tom že bychom mohli zabojovat o wild-card nebo respektive bojovat do posledních zápasů. Pak prišel los divizí a už tak dobře nevidím :-D

Nicméně i tak jsem zvědavej na mladý jádro. Podle The Athletic máme 2. nejlepší prospect pool v lize a zároveň jsme čistý od debilních smluv. Podle mě tahle sezona bude pro Fitgeralda sloužit jako filtrující, aby se trošku vykristalizovala sestava a další léto se bude hodně investovat, ať už skrz FA či pomocí tradu.

Co se týče příchodů tak nejvíc mě zaujala dvojice Murray a Johnsson, přičemž když vydrží Murray zdravej tak za 5kolo udělal Fitz steal jak prase a Johnssona čekám solidní výkony v rámci bottom 6 role. Klidně by kolem 30 bodu mohl udělat v zkrácený sezoně. Tešil jsem se i z Crawforda, ale ten bohužel opustil team kvuli osobním problemům. Z dvojice Kulikov a Vatanen nějak nadšenej nejsem, pokud vím tak Kulikov je takovej kiksař a prostě to je 6-7 bek teamu. Vatanen je celkem solid hráč a 2 mega na rok úplně zvládnu.

V draftu jsme měli tři první kola. Holtz, Mercer a Mukhamadullin. Já jsem MSJ tolik nesledoval, ale fans na Holtze docela nadávali. Mercer hrál o dost líp. Mukhamadullin nezažil nějakej super turnaj, ale za to hraje v KHL každej zápas za UFU kdy má avg 15 min na zápas a je mu 18let. Já doufám, že Holtz byl dobrej pick, ve švédsku s chlapama se mu jinak daří, sbíra poměrně dost bodů na jeho věk.

Co se týče útoku. Čekám velkej step od Nica. Nico jde do svý první sezony po rookie smlouvě a já čekám progress v útoku. V obraně už je i tak velmi velmi dobrej a já myslím, že časem se z něj stane hráč jako je Bergeron a v útoku prostě dozraje. Druhá klíčová věc je pokrok Hughese. Prej něco málo nabral a měl by bejt odolnější. Absolutně nevím co čekat, ale jsem optimista on ten mozek má, jenom musí bejt trochu dospět. On ten útok může pod Ruffem šlapat. Palmieri, Gusev, Bratt, Boqvist, Johnsson dokážou bejt produktivní a podle mě je to menší problém než obrana, tam moc veselej bohužel nejsem.

Když vydrží Murray, tak by měli se Seversonem vytvořit velmi slušnej pár. Bohužel to asi bude jedinej pár u kterýho se nebudu bát, že něco poserou když na to budu koukat. Já fakt doufám, že se chytí ten Ty Smith, Bahl nebo Walsh. Já moc nemusím Butchera a ani Kulikova. Vatanen jak už jsem zmínil je decentní hráč a zalepí díru, ale žádná opora to bejt nemůže. No a pak je tu PK, kterej prej v offseason dost dřel a že je dost namotivovanej. Od něj můžem čekat totál trash year a nebo, že bude náš nejlepší obránce.

Golmany jsem trošku nakousnul, Blackwood je talentovanej ale potřebujem lepší dvojku než je Wedgewood. Crawford se nemusí vrátit brzy a ten b2b systém nás jinak zabije.

Níže ještě přikladám plánovanou sestavu. Když by projekce vyšli ostatních teamu, tak papírově máme ten team nejslabší z divize a je dost možný že budem opět vybírat vysoko na draftu. Ale je také možný, že systém bude fungovat, mladý prospects vylítnou a budem kousat. Těším se tak či tak.
uhh. Crow je velkej prusvih a z nasi nejsilnejsi stranky, je razem dalsi slaba. Zatim to vypadá +/- takhle:
Gusev - Hughes - Palmieri
Wood - Zacha - Johnsson
Seney - Zajac - Bastian/Mcleod
Kuokkanen - Boqvist - Sharangovich

Smith - Severson
Murray - Subban
Kulikov - Butcher
Carrick

Trochu prekvapeni je odeslni Merkleyho.Toto by asi byla kvalitni soupiska do AHL, ale na nasi divizi je to zoufale. Je tam par kandidatu na break out (Sharangovich, Boqvist, Smith) ale na to se spolehat neda. Po uzdraveni a podpisech by to mohlo byt nejak takto:

Bratt - Hischier - Gusev
Johnsson - Hughes - Palmieri
Zacha - Zajac - Sharangovich
Wood - Boqvist - Kuokkanen

Smith- Severson
Murray - Subban
Butcher - Vatanen

Blackwood
Wedgewood

coz vypada lepe a je tam moznost to ruzne tocit
Kazdopadne zacinam studovat top 5 prospektu na rok 2021:)
Velmi slušný start, po 5 zápasech máme 7 bodů, což asi moc lidí nečekalo.

A to ještě musím připomenout, že hrajeme zatím bez Hischiera, Bratta a Vatanena..

Ten system pod Ruffem funguje zatím dobře, obránci dostávají lepší podporu od útočníků a nedostávají se tolik pod tlak, daleko lépe bráníme střední pásmo a skvěle chytá Blackwood a teď měl první shutout i Wedgewood..

Samozřejmě obrana stale není ideální, Ryan Murray občas se Subbanem dokážou vymyslet zajímavý kousky, ikdyž PK je relativně solidní letos. Kulikov střídá dobrý zápas s horším, Severson je klasicky velmi dobrý, Tennyson půjde směr tribuna až se vrátí Vatanen. No a pak tu je Ty Smith, kterej bodoval v prvních 5 zápasech, což se naposledy povedlo Makarovi jakožto rookie. Jako do obrany to není žádná hitparáda, ale směrem dopředu je to pak jiná písnička. Posledí PPs hraje na QB kdy to tam s Hughesem fakt solidně točí, konečně to vypadá jako hokej z 2021.

Útok, oh Jackie oh Jackie.. Já doufal v progress, respective my všichni jsme doufali a on udělal skvělej krok nahoru. Je daleko odolnější, zlepšil střelu zápěstím, golfák časem přijde. Skvěle se pohybuje, vision velmi dobrá, podle mě ma ceiling na úroveň Patricka Kane.. ani do zadu se nebojí hrát, plní si svoje zodpovědnosti. Jako on a Nico by měl bejt fakt hezká budoucnost na prvních dvouch centrech, připomínám že Nicovi stale pouze 22let..

Ten zbytek je takovej ehm ehm, musí dozrát další key prospecti. Samozřejmě jsou tam hráči, kteří můžou fungovat v top 6 (Palmieri, Bratt, Johnson, Gusev), ale všichni budou strašně závislí na hře Nica nebo Hughese. Ještě musím pochvalít 4 lajnou, hlavně duo McLeod + Bastian (McLeod bohužel 2017 10ka draftu) ale časem by se mohl třeba vypracovat jako třetí centr, náhrada za Zajaca.

Ale jako why not.. nejsme za otloukánky, reálně play-off nevidím, ale když budem bojovat tak se zlobit určitě nebudu. A pak v další offseason už budem mít ideální půdu na to se stat pomaličku contenderem, hlavně jsme I v dobrý situaci před expansion draftem.. Ruff jak už jsem řikal odvádí dobrou práci, ten system funguje a měl by pomoct s developmentem mladých hráčů, zda-li to bude dlouhodobé rešení pro další roky uvidíme. Ale na establishnutí culture klidně 
Hughes snad chodi na tie buly s hokejkou bez cepele vsakze? To je neuveritelna slabota, netusim kde v tom je taka veda... :hroza:
tak 1st a 4th za ikony. Trh asi preje kupujicim. 1st bude nejlepe nekde kolem 20, ale v tomto roce, s touto class, bych si skoro pral, aby to byl pick v prvnim kole ten uplne posledni. Alespon mam v PO komu fandit.

Nejstarsimu hrajicimu utocnikovi je ted 26 a na papire to je prumernej AHL tym.

To jeste odejdou dva az tri obranci a pak treba dorovname snuru Buffala. A to nemyslim jen letosni snuru bez vyhry, ale i snuru bez PO.

Teda povim vam, je tezky bejt fanda Devils v teto nelehke dobe.
Tak trh s ufa je tu a Devils konecne mozu mutit vodu.

Zatial sme na tom tak, ze coaching staff je ako minuly rok. Ruff ako HC, za mna bol fajn. assistenti vyzera ze tiez zostavaju, taylor, nassredine (obrana pk), recchi (pp).. nass ukazal v minulosti, ze pk vie, ale minula sezona bola tragicka. odchody greenea, colemana a zranenie hischiera bolo extremne citit. murray na pk nepresvedcil a kulikov bol a je na pk slaby.. Tam je velky priestor vratit pk na elitnu uroven. zato recchi na pp, rovnako ako u pens absolutne nepresvedcil :thumbsdown:

Fitzgerald na drafte bral logicky hughesa (ja by som bral eklunda), ale nemyslim, ze sa mam na co stazovat. hughes bude dobry, pozicne tiez pasuje a radost jacka je na nezaplatenie. este sa mi pacili oba nasledujuce drafty stillman a v 3. kole salminen. ostatní velmi nie, ale tak fitz vie co robi. od zaciatku vedel co mame napr v brattovi..

K trejdom a fa. Fitz sa vyjadril ze ma plan a ten znel: prerobit obranu, ziskat strelca na kridlo, 1b k blackwoodovi a vyuzit na to cap.

zatial zacal s obranou, chranil a podpisal siegenthalera na 2 roky, priviedol gravesa z colorada.
z ani jedneho nie som nejako odvareny a hlavne stacil by mi v time jeden z nich. ale tak ld je dlhodobo nasa slabina. obaja maju zmluvu na 2 roky co je fajn, pretoze snad sa tam za ten cas presadi niekto z nasich prospectov, ktorych mame 3 prdele (Bahl, okhtoniuk, vukojevic a teraz aj hughes). k tomu obaja hraju dobre PK, tak v tomto smere nam urcite pomozu. plus vybalansuju pary. dost ma este prekvapilo, ze vyjednava s murrayom s poznamkou, ze siegenhaler zahra aj vpravo. (predpokladam, ze alternativa, ked to nevyjde na Fa trhu s hamiltonom).

No a teraz k RD. Tu sa caka na HAMILTONA. teda dufa. ak by sa podaril bola by to bomba. uprimne som si myslel, ze rd budeme musiet riesit trejdom (jones, risto a podobne). Ak by sa podarilo( najlepsia moznost), tak by to bol skvely krok k ukonceniu rebuildu a konecne by devils mohli zacat stupat po rokoch zmaru. Dougie by pre nas riesil vsetko. zaplatit mu mozme najviac, len ci k nam bude chciet.

este prebehol trejd na rd merkley-jaros.. jasne posilnenie depth na pravo, kedze tam mame na farme len reilly walscha. aj dvojcestna zmluva je tak postavena, ze zarobi na farme celkom slusne a na par zapasov urcite naskoci aj v nhl.

plus celkom citam o trejde subbana. neviem, mne to nedava nijaku logiku. s capom nemame problem. zmluva mu konci. vyplatili sme mu bonus 6 milionov (takze v real money je len za 2m s capom 9). sice nejak sli beci celkom draho, ale pripadna protihodnota nema cenu 7 milionov( 50% retained)+ platit nahradu.. to by bolo na hodinovu vypoved fitza. jedine si viem jeho odchod predstavit, prave pri podpise hamiltona s tym, ze subban by nebol spokojny s poziciou 3th pair beka v contract year. ze mu devils budu chiet vyhoviet( abo by to nerobilo dobrotu v satni). za mna je aj tak najlogickejsie si ho nechat a vyckat do tdl (hamilton-nehamilton). uvidime kde budeme a v pripade vymeny cez dalsi tim, kde sa retainne 50% moze byt protihodnota luxusna.

k utoku: stratili sme troch hracov. bastian, merkley, maltsev.. vsetkych som mal rad, ale uprimne, boli len taka vata.. na viac ako 4ty utok zrejme nemali. u novych timov im ale budem drzat palce. Nahradit ich vieme zo svojich zdrojov. Foote, Studenic a nas top prospect holtz a cierny kon mercer. k tomu thompson a zetterlund. takze ziadna strata. ktorykolvek z menovanych nebude horsi, mladych kridel mame dostatok.

za to na centri je to take meh.. po hischierovi a hughesovi tam je uz len mcleod a boqvist. urcite treba priviezt nejakeho veterana( za mna kludne aj zajaca na rok), nech si to s nimi o 3-4 utok/lavicka rozda. na fa su nejake moznosti.

tak a k tomu strelcovi na kridlo. spekuluje sa vselico. najviac tarasenko. co je jasne, zas nizka cena+ vyuzitie miesta pod stropom. len ten ma pre nas zmysel vzhladom na dlzku zmluvy a vek, len v pripade prichodu hamiltona. ak nie on tak mi napada timo meier, ale tu cenu si nechcem ani predstavit. kazdopadne, potrebujeme strelaca bez ohladu na situaciu.

k brane. mne je to jedno, len nech to nie je diera, ake sme tam mali doteraz. treba nam niekoho kto pomoze timu aj blackwoodovi. moznosti je dost, ale vela timov zhana golmana. preplatit dvojku na 2-3 roky pre nas nie je problem, aj ked toto by sme mohli podla mna riesit aj trejdom (len nie s chicagom) :-D

Takze za mna su ocakavania velke, ale hlavne smeruju k hamiltonovi. s nim mozme ist do toho. bez neho nas caka zrejme dalsi rok toho co tu mame pomaly dekadu..

Ak by vsetko vyslo nas tim by mohol vyzerat nejak takto

Sharangovich-Hughes-Tarasenko?
Zacha- Hischier- Bratt
Koukannen-fa veteran- Johnsson
Wood- Mcleod- Studenic
Foote, Boqvist

Graves- Hamilton
Smith- Severson
Siegenthaler- Subban
Bahl- Butcher/Jaros

Blackwood- fa

po rokoch by to vyzeralo dobre, ovela menej dier, vyvazenejsia zostava, special teams by mohli tiez fungovat. cup by sme urcite nesli vyhrat, ale vyrazny krok v pred a k bojom o PO by to bol.
tvl tak Hamilton se fakt povedl.. super prace.. ted jeste sehnat strelce a centra do 3 petky a jdeme zabojovat o wild card
ja jsem ted uplne rozpolcenej.

Na jednu stranu ocekavam progres a to pomerne velky. PP a PK uz nemuzou byt tak tragicke. Vsichni mladi utocnici udelaji podle me zase krok dopredu (coz by veresilo centra i strelce) a nova obrana bude o dva rady lepsi. Smith a Sevo ted budou moci hrat druhy par a podle me to bude hrozne znat. Dva kvalitni, nebo alespon prumerni golmani znamenaji podle me alespon 10 bodu a to vse znamena, ze muzeme udelat PO

Na druhou stranu cekam, ze se neco posere. Dougie bude hrat tuzku, nebo . Hischier a jeho ne/progres me docela zarazi a porad nevime co je vlastne BigMac zac. je to golman z konce sezony, kdy se srovnal s covidem, nebo je to proste lepsi dvojka?

Jsem asi uz natolik zvyklej suckovat a to i pres uspesne summer of shero, ze proste nevim co cekat :D
megaton píše:
čtv 29. črc 2021 22:28
ja jsem ted uplne rozpolcenej.
Ja jsem teda dost nenazranej.. chci jeste top 6 wingera, klidne bych bych poslal jednicku pristi rok a nejakyho prospecta za Meiera, at jdem fakt do ty sezony naplno, zadny zadni vratka v podobe draft lottery, proste se poprat o wildcard. Plan B je Tarasenko a vubec by mi nevadilo zkusit dotahnout za vetsi obnos Tkachuka z Calgary.

A to kridlo bych hlavne dotahnul kvuli Nicovi, kterymu musime pomoc. Hughes podle me bude v pohode s kymkoliv, on bude ten playmaker, kterej bude delat lidi lepsi. Libil by se mi vedle nej Zacha kvuli sizu a klidne Bratt nebo Sharangovic. Vidim slabinu furt na tom 3. centru (teoreticky by se tam mohl vyskrabat Boqvist, komu verim je docela McLeod, kterej by se mohl vypracovat v solidniho centra treti formace, mozna Koukannen) ale radsi bych jeste zkusil FA (Staal nebo Krejci kvuli zkusenostem) a nebo pak posunout nekoho z ty 4 lajny pokud udelaj progress a pak bych rad uvital Zajaca nebo Cizikase.

Jako uprimne neverim, ze Holtz ci Mercer by se dokazali uz letos prosadit, nicmene tam je plno off-radar prospectu, ktery muzou vyletet (Clarke, Foote, Thompson, Studenic).. z ceho mam radost je ta obrana, ktera je fakt nabita talentem. Nemusime se bavit o prime prospectech Hughes a Smith, ale Bahl bude bojovat o treti par a pak je tam plno mladejch vlcaku co muzou prekvapit (Walsh, Vukojevic) a to mame jeste prospecty v rusku (Misyul a Mukhamadullin).

Je tam toho fakt hodne a podle me bysme uz nemeli cekat s nejakym vetsim tradem.. ten pool je az moc velkej.

Ale tesim se moc na sezonu, podle me budem hrat fakt rychlej hokej a letos dost pritvrdime, coz podpisy Hamiltona a Gravese jasne predikuji.
Vole jako není ani po Vánocích a sezona zas v hajzlu. Ať se prestehujou nebo nevím, tohle jsou nikdy nekončící muka.
Dokonca aj z toho Hynesa vyrastlo nieco schopne.
ja myslim, ze Jersey je proklety (viz posledni zpravy) a i ten Blackwood, az ho kopneme do prdele, nekde vyhraje Vezinu.

hockey gods in Jersey:
6693 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
1998 NAGANO