Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

DETROIT RED WINGS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

JKL píše:A cos koupil?
Tentokrát nic. Jinak delší dobou vyhlížím Brave New World od Iron Maiden za rozumnou cenu.
Jirik19 píše:Po návratu Dacjuka půjde na farmu
Aby místo něj nepřišel Cleary :)
PK » 22 říj 2015, 14:10 píše:
JKL píše:A cos koupil?
Tentokrát nic. Jinak delší dobou vyhlížím Brave New World od Iron Maiden za rozumnou cenu.
Se ti poptám, jestli někdo o něčem neví, mám lidi ...
veskery nas problem podle me tkvi v obrane. Pokud bychom meli stupnici od 1-5, tak ofenzivne to vychazi na krasnou ctyrku minus a co se tyce defenzivy.. tam je zas kupa chyb, ale budu mirny a je to na 3. Bida :-( Vypomoc obrancu je doslova zalostna. Loni jsme aspon tyhle bidne vykony dokazali dotahnout do prodlouzeni a pak suverene prohrat (byl ale aspon bod), letos je to zatim slabsi.
Hank prý bruslí s Nesquikem a Abbym. Druhá lajna 21-71-56 — to se mi líbí!
wow

Abdelkader-Zetterberg-Nyquist
Tatar-Larkin-Pulkkinen
Helm-Sheahan-Glendening
Miller-Andersson-Ferraro

Kronwall-Green
Quincey-DeKeyser
Smith-Ericsson

Docela razantní změny. Nejvyšší čas nastartovat a ustálit to. Hodně otazníků: Larkin centr, Pulkkinen v top 6, Glendening na křídle 3. lajny, Kronwall-Green top pair, Smith v přesilovce, Ericsson 5.-6. bek. Bude dneska rozhodně, co sledovat.
Místo Big E bych viděl raději Kubu Kindla. Ale #52 neposadil ani Babs :(
21+71+56 & 55+25 = jo!
no ale ten gol na 1x1. Asi ctyri pokusy nasich obrancu o vyhozeni/rozehravku skoncily presne na hokejce hracu Calgary. Nakonec jim to vyslo a gol.
kurvafix
Calgary melo ctyri prohry v rade, takze vysledek se dal opet ocekavat. Nebyt 2 PP, tak jsme uplne..no nic. Zitra proti Nucks to bude asi rychle
Mne už tu bídu nebaví ani komentovat. :thumbsdown: Kdyby přijel žvýkal s Chomutovem tak možná ukvedláme remízu a jeden z našich brankářů bude hvězda zápasu, protože takovým trapákům dovolíme 40 střel za zápas.
Wake up !!! :sok:
Markov dneska 5 bodů. Tolik nemají naši "obránci" dohromady za naše odehrané zápasy. :verysad: Kurwa jak mne to sere toto. :x
Dneska s Nucks to bude rychlé a pak máme v našem případě neporazitelné Hurikány a B2B zápas s oblíbenými Senátory. Vyhlídka na body ? :?
Dneska to bude rychlé, ale body poputují na naší stranu. 3 zápasy v Kanadě nemůžeme prohrát :!:
Tak 1. polovina zápasu byla dobrá a to nejen díky přesilovkám. Od těch 2 vyloučení Quincyho jsme to pak zatáhli a neměli protihru, přesto tam šance byly hlavně z brejků a ty musíme trestat, pak by nebylo co řešit. Jinak Glendening má své místo ve 4. lajně. Podle mě je zbytečný zkoušet ho furt jinde.
Abdul v prodloužení krásný obranný zákrok před gólem Giordana . Se tam položil jak "šraňky". :hehe:
Moje řeč. Glend je perfektní, ale ve čtvrté lajně. Tam má své místo.
hmm, tak Blash pry zvazuje, ze budeme hrat na tri obrance a dva utocniky a proste branit remizu vzdycky.
Jednoho útočníka 3 obránce a 2 brankáře. Budeme stát v našem pásmu a čekat co provede soupeř. Třeba si dá vlastní gól a my pak budeme betonovat. Akorát ten beton nám moc nejde jak dneska s Flamec :thumbsdown:
Marchenko up.
Hm, bez Quinceyho a Greena...No, som zvedavý. Podstatná je však iná vec.

Dlhšiu dobu som sem prispieval veľmi riedko, alebo skoro vôbec. Dnes mi Creeper napísal správu, či som zanevrel na Red Wings alebo ma viac baví futbal. (Creep, dúfam, že sa nehneváš, že to tu takto zverejňujem) :-D

Keďže už to u mňa nie je ako u väčšiny život bez povinností, tak si toho nakopím veľmi veľa a nič nestíham, nočné prenosy už tobôž nie. Hokej pozerám, ale zaspím pri ňom. No Creep mi povedal, že mu chýbajú (dúfam, že nielen jemu :lol2: ) moje postrehy a príspevky, pretože som bol podľa neho akási hlava topicu. Vďaka, tieto slová si vážim, takže som definitívne späť a dnes sa pokúsim zreportovať zápas s Vancouverom. Výhra by bodla, ale ja stále nepanikárim, máme za sebou dva týždne, času habadej. :good:

LGRW!!! :wave:
Canucks 2 - 3 OT Red Wings


Tak, ešte raz teda vítam sám seba späť na fóre :giggle:

KEĎ VÁM MRÁZEK VYHRÁ ZÁPAS, A TO TAK, ŽE DOSLOVA
Poďme pekne rad za radom a poporiadku tretinu po tretine. Tá prvá bola v prvom rade o nás, a to o jednej zatiaľ pre sezónu príznačnej veci. Chyby obrancov pri rozohrávke - tzv. TURNOVERY. Nepočítal som, koľko presne ich bolo, no nad týmto by sa mali naši beci fakt zamyslieť. Viem, že niekedy je ťažké rozohrať puk a v tej rýchlosti vymyslieť to najlepšie možné riešenie (mýlia sa v tom aj tí najlepší z času na čas), ale sústavne vyrábať rovnaké chyby v jednom kuse je na zamyslenie. Pomerom striel sa netreba nechať zmiasť, skóre 1-0 po prvej tretine bolo zásluhou opäť raz pohotového a kľudného Mrázeka.

Special teams sú alfou a omegou dnešného hokeja. Keďže niekedy sú zápasy tak veľmi pretaktizované a v 5 on 5 je prakticky nemožné sa presadiť, jedine presilovka otvára šancu na skórovanie. Tu sme mohli vidieť dve tváre možností, ako sa správať pri početnej výhode. Kým domáci tím hral všetko jednoducho, nič nevymýšľal, proste pri každej príležitosti pálil na bránu (tak padá najviac gólov, žiadne highlight-reel plays) a pri každom nahodení som mal strach, hoci sú to najškaredšie góly, netreba k nim veľa umenia, iba veľké postavy pred bránou a kúsok šťastia.

Druhá časť nepriniesla nič nového, zase obohraná platňa. Neskutočné, ako sa nechávame v zápasoch prehrávať, ani si nechcem predstavovať, čo by bolo, ak by nebolo Mrázeka. Hra sa odvíjala prevažne furt v našom pásme, proste očibôľ, červené srdce mi puká najmä z našej katastrofálnej "aktivity" vpredu. Za dve tretiny sme vyprodukovali smiešnych 11 striel (z toho 6 prvý útok Abdelkader - Zetterberg - Nyquist. Naozaj ťažko uveriť, že kedysi mašina na strely sa takto mení a čo je horšie - keby všetkých 11 striel boli scoring chances, dokážem prižmúriť oči a odpustiť, ale takto? Ale, čo sa aj čudujem, keď dokáže zahroziť jedna útočná formácia zo štyroch, a to tá prvá vedená Zetterbergom s Abdelkaderom a Nyquistom na krídlach.

Blashillovi nezávidím, nájsť správnu chémiu ďalších útokov bude nesmierne náročné, verím, že sa prebudí Richards a po návrate Datsyuka sa nám otvorí viac možností, ale zatiaľ je to márnosť nad márnosť. O druhej formácii sa dá teoreticky povedať, že niečo budú časom schopní vymyslieť, no v minulých sezónach naše bottom 6 útoky boli schopné privrieť súpera v pásme, odobrať mu množstvo síl, získať veľa sekúnd. Teraz? Náš 3. a 4. útok sa snáď v offensive zone ani neobjavil, a to je potom veľmi ťažko rozmýšľať nad tým, že by ste mohli uspieť. Ak príde na miešanie útokov, čo som si dvestopercentne istý, že aj príde, tento stav nie je udržateľný, veď sme závislí na jednom útoku, tak sa dotkne všetkých okrem toho prvého, ten má naozaj potenciál vytvorenia si celosezónnej chémie, má strelca, playmakera aj hard hittera.

Stačí hrať jednu tretinu??? Zjavne áno
Dve tretiny bol na ľade utrápený a tragický Detroit, ale do tretej tretiny sme k podivu nastúpili ako celkom iné mužstvo. Zrazu sme strieľali zo všetkých pozícií, vidieť už nebola iba prvá formácia, ale aj ostatné, a keďže 2-0 je veľmi zradný stav, Pulkkinen mi vlial nádej do žíl a začal som dúfať, že na body by mohla zase po nejakom čase stačiť aj jedna dobrá tretina. Moje nadšenie sa vystupňovalo (hoci stále som bol skutočne nahnevaný za hrozné dve periódy), keď sme išli do presilovky a v nej fantasticky mierenou strelou vyrovnal Tatar - 2:2. Hokej je proste najzábavnejšia hra na svete a nik ma nepresvedčí o opaku. Ako zle môžete začať, stále máte čas na obrat a celkovú výhru (pokiaľ si teda odmyslíme tenis s výnimkou zápasov proti Djokovićovi, s ním sa zo straty set, alebo aj brejk dole ťažko dostanete). Zase sa to potvrdilo, pre nás dobre, ale byť fanúšikom Canucks, asi by ma rozpučilo. Na ľade bol zrazu jeden tím, a to Detroit.

Verím vo veci ako momentum, aktuálna forma, psychický stav tímu a jednotlivcov. Preto som nebol prekvapený, že sme sa razom nakopli a stratené sebavedomie bolo späť. Čo spraví pár minút, je to fakt zaujímavé, po druhej tretine sa musel udiať nejaký príhovor, či už Blashov alebo Zetterbergov. Nečudoval by som sa, mňa ako kapitána tímu by veľmi štvalo, keby som spolu s ďalšími dvomi hral a ostatní pôsobili ako mátohy. Vylúčenie Kindla za stavu 2-2, dosť hlúpe nedovolené bránenie, nás nestálo bod, takže, here we come, 3 on 3 OT.

My sme proste luckeri!!! Nevyužijeme 4 on 3 v predĺžení - za čo by sme mali podľa logickosti pykať. Potom Mrázek predvedie našim obrancom, ako sa má rozohrávať a vysunie Gustava, ktorý rozhodne, fantázia. Častokrát sa presviedčam o nelogickosti tohto športu, dnešok mi to zase raz iba potvrdil. Dve tretiny sme neexistovali, no i tak odchádzame s plným bodovým ziskom. A ak by niekto nevedel, 3 na 3 predĺženie je tá najlepšia zavedená vec do praxe za posledné roky. Už sa neviem dočkať, čo bude predvádzať v tejto hernej situácii Datsyuk. Z tripu si odnášame 3 body zo 6 možných. Veľa? Málo? Vzhľadom na predvedenú hru by bolo veľmi cynické byť nespokojný a pýtať viac ako tri.

Na záver sa zase raz musím zastaviť u Mrázeka. Neustále ma udivuje, s akým kľudom chytá, vyráža, proste nech mám akokoľvek rád Jima Howarda, a že ja som z tých, ktorí ho podporovali aj v čase, keď púšťal jeden soft za druhým, novú jednotku máme na veľa rokov dopredu. Za dnešok určite POTG /player of the game, pozn./, nik iný si to nezaslúžil viac, kľudne by som ho postavil aj v utorok proti Caroline, nebol by som prekvapený, ak by sme zas hrali rovnako, ako v poslednom zápase (3-5 doma).

Len by som poprosil hráčov, aby tretiu tretinu opakovali zápas čo zápas a CELÝCH 60 MINÚT!!! Nebyť toho, že som si pred zápasom dve hodky schrupol, tak by som v takú nekresťanskú hodinu určite netrávil čas na stoličke za PC a šiel po druhej tretine spať. Chvalabohu som nič také nespravil :giggle:

LGRW! Výhru treba každopádne potvrdiť doma s Carolinou, pretože potom bolo toto všetko takmer zbytočné - a následne máme dvojzápas so Senators. Šanca na winning streak? :jn:

BTW, budúci zápas sa pokúsim počítať, koľko turnoverov spravíme v def. zone, rátam, že ich narátam cca. 20
Pasha :klobuk: Pár dní z5 jsem přemýšlel jak shrnout a popsat zmar a bídu našeho teamu. To že hraje jen jeden útok, turnovery našich beků, bídná střelecká aktivita, Mrázek / Howie atd. No stačil jeden krásný report ze zápasu, který to vše krásně sesumíroval. :frajer2:
Třeba návrat Pashi na fórum (Welcome back) a obrat ve třetí třetině bude obrat k lepšímu. :good:
Petrova asistence na gól Nesquicka to byla třešeň na dortu :klobuk:

Kuwa poďme Wings :cinka:
V kabině měl prý Zette před třetí třetinou proslov. Měl by ho mít před každým zápasem :giggle:
Pasha píše:Chyby obrancov pri rozohrávke - tzv. TURNOVERY.
Umřel jsem půl hodiny před začátkem, takže — díky za senzační report!

K chybám beků — byl jsem nadšen z prvního zápasu, kdy jsme se z vlastní obranné dostávali naprosto jednoduše, prostě nahodit po mantinelu, za modrou si vzít puk a hurá na druhou stranu. Žádné pitomosti před vlastním gólmanem. Absolutně nechápu, že to samé mužstvo dělá v dalších zápasech něco úplně jiného.
13157 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2002 GOTEBORG