Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

DETROIT RED WINGS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

vrabejka píše:Jenže i ten slabší kádr má na to vklidu udělat 6. misto v konferenci. A jestli nezačněte co nejdřív s nahrazením Datsyuka a Kronwalla. Tak to PO v dalších letech nemusí být vůbec jisté. Ale to je váš problém.
Ak nechápeš, že to, čo vidíš na ľade je len výsledným produktom viacerých mechanizmov riadenia organizácie, potom môžeš viesť konverzácie len s BigPete a vám podobným, ktorí sa na toto fórum dostali akýmsi nedopatrením.
Ano ale vypustit PO není řešení.
Tohle se má řešit před sezonou a ne v jejím průběhu.
vrabejka píše:Tuto sezonu už je salbší a bude stagnovat. Není to Jágr.
Ale když ani fans DRW to nevídí nedivím se ani že jejich GM.
Neexistuje žádný ´náhrada´ za Dacjuka, je nenahraditelný, takhle to jaksi v hokeji nefunguje, žádný druhý Dacjuk po ledě nikde nejezdí, stejně jako nikde nejezdí jiný Jágr, jiný Bure... Stejně jako nebyl nahraditelný Lidstrom, není nahraditelný Dacjuk. Letos příliš nestagnuje, hraje v podstatě líp než vloni, zbrzdilo ho zranění. Jenže ty zas čumíš na statistiky, že? Možná by bylo fajn vidět aspoň pár zápasů a mít to s čím porovnávat, když už se tu oháníš takzvanými argumenty.

Může být v poklidu velmi platným hráčem ještě další dvě sezony (už se to probíralo, je dost evidentní, že by měl být re-signutý přístí rok, pokud se nezrakví). Srovnání s Jágrem kulhá na obě strany, jsou to typologicky extrémně rozdílní hráči s diametrálně odlišnými schopnostmi a přínosem týmu. Dacjuk nikdy nebyl extrémní mašina na bodování, víš například, co byla historicky jeho vůbec nejsilnější herní zbraň?

Vidí to všichni fans DRW, vidí to i GM, Dacjuk je circa ten nejmenší problém, jaký současný Detroit má, to jak z hlediska hry, tak z hlediska ceny, tak z hlediska budoucnosti. Kronwall je podobný případ, jeho role v aktuálním systému Wings klesá, příští rok bude ještě nižší, přesně tak, jak klesá jeho cena. Samotný Kroner pak není problémem obrany Wings, jako spíš to, čím gm Kronera obklopil a s jakýma smlouvama.
JKL píše:Philli(p), to máš pravdu...
V podstatě s většinou věcí, co si napsal souhlasím. Dovolím si ještě pár svých postřehů:
V nedávné historii byl DRW dynastií a mašinou na úspěchy. Vaši někteří bývalí hráči jsou nyní legendami, váš hokej a výsledky hltala spousta fanoušků i mimo základnu RW (včetně mě jako mladého kluka, teď už mám nějaké ty roky také...). Byl tam určitě i faktor Hašek (min. pro našince). Dosáhli jste vrcholu Gaussovy křivky, ale dnes jste na skloněném svahu.
Máte méně schopného GM (o čemž si štěbetají vrabci snad na všech hokejových střechách), ale jestliže píšete, že má rodinné vazby na vlastníky klubu, pak je jeho pozice těžko otřesitelná. A od klávesnice to nikdo z nás/vás nezmění (bez urážky)...
Ale co určitě už nemáte (jako velká většina týmů soutěže) jsou top hráč(i) v jednom týmu. Nemáte Kanea, Crosbyho, Ovečkina apod. a nikdo z vašich kluků se jim nepřibližuje. Tím chci říct, že i přes všechno obchodní nic nedělání ze strany GM, jste stejní jako většina ligy. Asi to půjde těžko, ale myslím si, že byste se měli smířit s tím, že každoročně budete bojovat o play-off pozice do konce základu a časem třeba budete zase stoupat po svahu nahoru společně s Mrázkem, Larkinem a třeba tou kýženou budoucí posilou na pozici beka, která vám dotvoří základní osu týmu...
JKL píše:Letos příliš nestagnuje, hraje v podstatě líp než vloni, zbrzdilo ho zranění.
Podepisuji. Prvních 10+ zápasů po opožděném začátku se trápil, pak se rozjel. A hlavně — pozvedl své spoluhráče. Právě v tom je jeho nenahraditelnost.
JKL píše:Kronwall je podobný případ, jeho role v aktuálním systému Wings klesá, příští rok bude ještě nižší, přesně tak, jak klesá jeho cena. Samotný Kroner pak není problémem obrany Wings, jako spíš to, čím gm Kronera obklopil a s jakýma smlouvama.
Plus Kronner je výborný defensivní bek, který je systémem tlačen do role, co mu sesedí. V páru s typem Letang (Rafalski, ať nechodíme daleko) by působil výrazně lépe.
Philly(p) píše:Byl tam určitě i faktor Hašek (min. pro našince). Dosáhli jste vrcholu Gaussovy křivky, ale dnes jste na skloněném svahu.
Tak Hašek.. Hašek byl pro českého fanouška určitým faktorem, ale já ho nikdy nebral jako nějakou větší postavu co se týče silného období RW. Ano, velmi se podílel na úspěchu 2002, ale nebyl imo nějak extra rozhodujícím faktorem.

Křivku sme měli velmi dlouho nahoře, selhání přišlo mnohem později, v době, kdy končil Yzerman a pár let poté, když odešel Lidstrom. Těch kroků, které se udělaly špatně a jdou na vrub gm je historicky hned několik. Beru, že některé věci šly jen těžko ovlivnit a třeba v obraně se sešlo tolik nepříjemných faktorů (konec Lidase, konec Rafalskiho dřív než se čekalo, konec Fischera, který se vůbec nečekal), ale i tak tam prováhal momenty, které prováhat neměl a teď si to vyžírá.

Ne, nemáme Crosbyho, Ovečkina a ani nikoho podobného, neměli jsme nikdy top draft pozice, tak jsme je ani neměli kde vzít, podívej se, ze kterých pozic šel Dacjuk nebo Zetterberg (a celkově se podívej, s jakým týmem se vyhrál poslední cup!).
JKL píše:selhání přišlo mnohem později
Heslo: Jim Nill.
Philly(p) píše:...
Naposled jsme draftovali z první desítky v r.1991 :!: + totálně neschopný manažer = absence TOP hráčů

aneb né každý rok se podaří vytáhnout z 28.kola Dacjuka, Hanka a podobné esa....
JKL píše:
Philly(p) píše:Byl tam určitě i faktor Hašek (min. pro našince). Dosáhli jste vrcholu Gaussovy křivky, ale dnes jste na skloněném svahu.
Tak Hašek.. Hašek byl pro českého fanouška určitým faktorem,...
Faktor Hašek byl myšlený zejména z pozice zajímavosti pro českého fanouška všeobecně. Něco jako Hašek chytal za DRW, Jágr hraje za Floridu... Nehodnotím jeho přínos!
Ano, Dacjuk a Zette se vytáhli z dalekých pozic na výborné hráče, proto dnes nevěšte pytlíky, další takoví hráči můžou v blízké budoucnosti přijít... :wink2:
Drafty ako Dats a Henk sa uz len tak opakovat nebudu, toto su drafty z 90tych rokov, kedy este scouting v Europe prilis nefungoval a mnoho lepsich hracov, ktori patrili vo svojich muzstvam minimalne do top6, sa draftovalo pomaly 5kolo +
jn.. tak třeba už Franzena sme dostali tak, že nám proklouzl Edler na draftu
Philly(p) píše:proto dnes nevěšte pytlíky, další takoví hráči můžou v blízké budoucnosti přijít
My je už máme — Mrázek, Larkin, Athanasiou :) On ten dobrý základ bude, jen se nesmí opakovat mizerné kontrakty typu Ericsson.
Nosiť drevo do lesa ma nebaví, všetko podstatné ste asi napísali. Inak len toľko, že šancí na upgrade obrany, ale aj útoku!!! mal nespočítateľne veľa, ale "nevyšiel" mu ani jeden "pokus". Takže tak.

Dnešného zápasu sa bojím a tak nejak sa obávam aj ďalších rokov. (áno, je v tom faktor Holland).

Ako som viackrát písal aj v chate, PO bude, ok...Ale ak nie, svet sa mi nezrúti a prežijem to. Hlavná vec, aby prípadný nepostup nášho GM prebudil z ružových snov.
Nejsem nějak extra přes čísla a GR vidím jen občas highlighty, ale nedá mi to neotevřít zas diskuzi o hráči Robie Russo. +/- +42, +7 na 2. v celé lize. V GR má druhý XO +17. 53 zápasů > 30 bodů, posledních 7 zápasů > 2 G, 10 A, +13. Neberme teď v potaz situaci v obraně RW. 183 cm, 86 kg, není tak zlý. Je to fakt pouze AHL player? Řekl bych, že stojí za pozornost...
Viděl sem hned několik zápasů s ním. Jako naděj byl zmiňovaný už vloni hodně. Ty body vypadají úchvatně, skvěle zakládá protiútoky, má velký přehled v pásmu, umí dobře odebírat puky, takový ten TkA obránce, co má rád puk na holi. Ne uplně puck moving, ale prostě rád počká vteřinku, rozmyslí si pass.. Trochu tam dělá statistickou botičku to, že hraje v podstatě jen s top lajnou GR. Upřímně, vzadu mi přijde z těch GR obránců nejlepší XO a Jensen. Při pohybu dopředu pak Sproul, jenže ten má tendenci pak propadat a vzadu to je vysloveně poslabší. Russo nevypadá špatně, měl by dostat šanci v kempu, ale ta situace vzadu mu jednak nenahrává, druhak nejsem tak uplně přesvědčený, že to co předvádí je lehce realizovatelné v NHL. Tj. velké množství odebraných puků na středu hřiště, dlouhé křižné přihrávky atd.
Captain Crunch píše:
vrabejka píše:Jenže i ten slabší kádr má na to vklidu udělat 6. misto v konferenci. A jestli nezačněte co nejdřív s nahrazením Datsyuka a Kronwalla. Tak to PO v dalších letech nemusí být vůbec jisté. Ale to je váš problém.
Ak nechápeš, že to, čo vidíš na ľade je len výsledným produktom viacerých mechanizmov riadenia organizácie, potom môžeš viesť konverzácie len s BigPete a vám podobným, ktorí sa na toto fórum dostali akýmsi nedopatrením.
Nemyslíš si, že pokud vyjadřuje svůj názor (ač třeba hloupý či laický, nebo s ním prostě nesouhlasíš) slušně, tak přesto je potřeba diskutující nějak klasifikovat?! Je zvláštní, že s ním zdejší většina nesouhlasí (včetně mě), ale tu diskuzi s ním horlivě vedete...
Pasha píše:PO bude, ok...Ale ak nie, svet sa mi nezrúti a prežijem to.
Bylo by to 25. playoffs. To je čtvrt století! Ruku na srdce — kdyby tohle číslo nevyšlo, docela by mne to mrzelo. Byl by to kulatý unikát. Ale hned potom na Kena „pošleme negry s letlampou, ať se hoši pobavěj a jeho prdel pozná středověk“ ;)
Philly(p) píše:Nemyslíš si, že pokud vyjadřuje svůj názor (ač třeba hloupý či laický, nebo s ním prostě nesouhlasíš) slušně, tak přesto je potřeba diskutující nějak klasifikovat?! Je zvláštní, že s ním zdejší většina nesouhlasí (včetně mě), ale tu diskuzi s ním horlivě vedete...
Kŕmiť trolla sa neoplatí, ako napísal Finch, ale...

Tu sa mu chlapci snažia iba vysvetliť to, že jeho povrchný pohľad na hokej nie je správny a nie je všetko o číslach a týchto navonok veciach, podľa ktorých tisícky "odborníkov" o niekom vyhlasujú súdy, či je dobrý alebo zlý hráč. Tak to proste nefunguje.
No, ty čísla jsou fakt masivní. Na první pohled spíš někde z juniorky, než z AHL. A co Mantha? Jaký byl hlavní důvod, že měl přednost AA? Draft o rok dřív? Defenzivní nedostatky Manthy? Celková vyzrálost pro velký hokej? Aby si Mantha ověřil své vůdcovské a střelecké schopnosti? Strach z bustu u Manthy? Jak jsou na tom ve srovnání herně? Vím, že mají oba odlišné úkoly a styl. Ptám se kvůli tomu, že mě Athanasiou na NHL levelu hodně pozitivně překvapil, tak jsem zvědavý, co mám čekat od Manthy (příští rok pravděpodobně).
AA hraje furt to svoje, jeho hra není příliš závislá na tom, jestli hraje s juniory nebo muži, adaptace byla nepoměrně rychlejší a přímější. To jak teď vypadá v NHL, tak to je vlastně 1:1, jak vypadal poslední dva roky v OHL.

Mantha ten rok v AHL potřebuje, vzhledem k jeho stylu hry je podstatně důležitější adaptace pro hokej velkých.

Ten důvod byl tedy prostý - AA se dá jednoduše vzít a šoupnout do týmu, ten jeho impact je jednoduchý - ultrarychlý a přitom fyzicky vybavený borec s rychlýma rukama, takový větší a šikovnější Helm. To se i ukázalo, navíc do aktuálního speedy kontextu prostě lehce zapadl.

Mantha daleko víc supportuje bez puku, svádí víc soubojů a ano, mohl by bustnout. Organizace je prostě v jeho případě velmi citlivá. Vloni naskočil do AHL a byl z toho špatný. Nešlo ani tak o body, ale o to, že prostě nehrál dobře - v QMJHL jednoduše dával soupeře fyzičkou, ani se nemusel moc snažit, nebylo tam moc hráčů, co by mu sebralo puk. V AHL dostal pár hitů, hodně se rval a pošťuchoval, nakonec bohužel přišlo zranění. Letos hraje podstatně víc bez puku, za každou cenu se nerve do zakončení (bodů by mohl mít klidně víc).

To nemusí znamenat, že by klesal jeho potenciální přínos, já od něj ani nečekám, že by dával 30G+ za sezonu, čekám od něj, že to bude ten hráč jako Franzen. Proti Franzenovi pro něj hraje jedna věc - je šikovnější v práci s holí.

Z těch hráčů níže je ovšem imho největší příslib Svechnikov.
Pasha píše:
Philly(p) píše:Nemyslíš si, že pokud vyjadřuje svůj názor (ač třeba hloupý či laický, nebo s ním prostě nesouhlasíš) slušně, tak přesto je potřeba diskutující nějak klasifikovat?! Je zvláštní, že s ním zdejší většina nesouhlasí (včetně mě), ale tu diskuzi s ním horlivě vedete...
Kŕmiť trolla sa neoplatí, ako napísal Finch, ale...

Tu sa mu chlapci snažia iba vysvetliť to, že jeho povrchný pohľad na hokej nie je správny a nie je všetko o číslach a týchto navonok veciach, podľa ktorých tisícky "odborníkov" o niekom vyhlasujú súdy, či je dobrý alebo zlý hráč. Tak to proste nefunguje.
O tomto ale vůbec nepíšu, přestože máš samozřejmě pravdu! Vadí mi to vyjádření ohledně jeho účasti zde na HF! Na to jsem narážel. Pokud se tu chová slušně, nikoho neuráží, pak zde přeci může psát své pohledy a názory, tak jak je chce prezentovat, byť s nimi většinou nesouhlasíme. Kdyby prskal jedovaté sliny, byl sprostý vůči diskutujícím či hokejistům, tak řeknu ani slovo. Ale vyjádření CC mi moc nevoní... Téma jsem vyčerpal.
JKL


Větší příslib než Mantha? Svechnikova jsem sledoval na MS20, kde se mu až tolik nedařilo do produktivity, ale hodně se mi líbí ta jeho kombinace technické vybavenosti (ruce, bruslení), hokejové inteligence, drzosti a fyzické hry. Střelecké schopnosti tam nepotvrdil, ale je to pouze turnaj. Přišel mi hodně komplexní.
Kucí klííííííííd. Soustřeďme se na konec základní části a pekelného finishe o PO. Pak už se může stát cokoliv :jn: Ať postoupí ten lepší a nerozhoduje o tom kdo to má do konce sezóny lehčí nebo těžší. Hraje se celou sezónu :wave:
Svech je čistý playmaker. Mantha je supporting winger schopný zakončení, taky šikovné ruce. Ale není to ten ´z hovna bič´ hráč, to je Svech. O Svechovi se vědělo, že v repre nic moc nehraje.

Svech teď hraje v Duboisem a Lazarevem, Dubois bude vysoko na draftu, Lazarev nevím (skrz jeho dost mizernou fyzickou stránku), Dubois se na těch dvou dost veze imo...
13157 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
1998 NAGANO